OP OP! hoe moET Dm nu uerder? heip! m Peugeot 309 Leithon special I AUTO I LEITHON 89.- 109.- beworrvan zmri?wiU 119.- VROOM DREESMANN Hij staat nu startklaar, u betaalt pas volgend jaar! REAGEER SNEL! Prijzen vanaf 22.250,- Epilepsie: je laat je medemens toch niet vallen...? Den Bosch slaat gaatje Zaterdag keuring Arabische hengsten Modieuze pullover met polokraag. 2-KJeurig jacquard dessin. Antraciet. Aery I/wol. Moten M, L en XL. M Corduroy bandplooi pantalon. Met omslag. Katoen/modal. Kleur grijs. Moten 48 t/m 56 en 49 t/m 53. Pullover met apart jacquard dessin. Acryl/wol. Kleuren zwart/wit of marine/jadegroen. Maten M, L en XL. Bedrukte corduroy bandplooi pantalon. Katoen/polyester. Katoen/polyester. In blauw of bruin. In blauw of bruin. Maten 48 t/m 54 en 49 t/m 53. U w» Maten 48 t/m 54 Jacquard pullover met.shawlkraag. Acryl/wol. Kleur zwart/wit Maten M, L en XL Bedrukte corduroy bandplooi pantalon. Katoen/polyester. en 49 t/m 53. 10 0 JAAR ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON D« jongen wil wel, maar kan het onmogelijk alleen Zoals fietsen bijvoorbeeld en nog zoveel andere dingen Er gewoon bij horen, meedoen aan het leven van alle dag Zoals andere mensen. En met wat hulp. met wat besturen, komt hij een heel e ne1 Hij en alle andere tongens en meisies. mannen en vrouwen, de net zo zijn ais hij. Vele tienduizenden. Mensen, die het allemaal niet zo goed begrijpen, die het met hun verstand niet zo goed getroffen hebben SttalOaht. nationale kollekte geestelijk gehandicapten \ca^ giro 1122222<M5»2iut!recht, bank 7D7D7D333i3*ra,3»3i Voor de snelle beslissers; Leithon Special-pakket GRATIS! stereo-radio-cassetterecorder - mattenset rechterbuitenspiegel - striping afsluitbaretankdop - volle tank Keuze uit: Peugeot 309 XL Profil wit Peugeot 309 XL Profil rood Peugeot 309 XL Profil blauw Peugeot 309 XL Profil rood met. Peugeot 309 GR 1.6 grijs met. excl. afleveringskosten Uitstel van betaling tot 1/4/'88 Maximaal 10.000,- op basis van een huurkoopovereenkomst Uiteraard ruilen wij graag uw huidige auto in: tegen zeer aantrekkelijke inruilprijzen! PEt.GEOT Oegstgeesterweg/Maredijk 175 - Leiden - Tel. 071-212911 Campagne 1987: Epilepsie en onderwijs Bij 50% van de patiënten treedt de eerste epilepsie- aanval.op vóór hun 20ste i jaar. Juist op schooi I wordt dat duidelijk. Vele mede-leerlingen, leer- krachten en gezinnen krij gen elk jaar onverwachts te maken met epilepsie. Daarom worden in 1987 alle scholen benaderd. Steun ons werk NATIONA AL EPILEPSIE FONDS/ DE MACHT VAN HET KLEINE L Achterweg 5, f 2103 SW Heemstede Ook Nooren en Ebben naar Indoor Leiden Nagenoeg de gehele Neder landse ruitertop heeft inge schreven voor Indoor Leiden morgen, zaterdag en zondag in de Leidse Groenoordhallen. Zo zullen ook nestor Antoon Eb ben en Henk Nooren - chef d'é- quipe van de nationale ploeg en net terug van een succesvolle trip naar Japan - in actie ko men. Verder komen op de deel nemerslijsten vrijwel alle be kende namen voor, zoals die van Piet Raymakers, Albert Voorn, Jan Tops, Bert Romp, Emile Hendrix, Dion van Groe- sen, Marcel Dufour, Rob Eras en Wout Jan van der Schans. Jasmine Smart en Dany Cesar uit het Circus Smart zul len vanavond met hun Arabi sche volbloeds een generale re petitie houden op de lemen vloer, die tevoren door een amazone zal worden getest. Trouwens, alle shownummers (zoals het ballet van de zwarte paarden en de dressuurdemon- straties) zullen vanavond wor den afgewerkt om mens en dier aan de omgeving te wennen. Veglo 30 jaar LEIDEN - Badminton Club Veglo bestaat 30 jaar. Ter ere daarvan wordt het komend weekeinde een internationaal jubileumtoernooi in de Drie Octoberhal georganiseerd vqor C-*en D-spelers. De aanvang is zaterdag om 9.00 uur en zondag om 10.00 uur. Vanaf 13.00 uur worden de finales gespeeld. DEN BOSCH (ANP) - De kwalifi catie voor de eindronde van het Eu ropa-Cuptoernooi voor landskam pioenen hangt voor basketbalclub Den Bosch nog aan een zijden draadje. De marge van negen pun ten (87-78) die de Bossche ploeg donderdag 22 oktober in Tsjechslo- wakije tegen TJ Zbrojovka Brno verdedigt, heeft in het nog recente verleden z^lfs Europese topploe- gen de kóp gekost. Toch mag Den Bosch zich gelukkig prijzen, dat het volgende week nog kansen kan verdedigen. In het duel met de Tsjechen sloeg de Nederlandse kampioen het gat pas in de laatste minuut. In het grootste deel van de wedstrijd slaagden de slimme Tsje chen er opperbest in de Bossche aanval lam te leggen. Alleen de fabelachtig spelende Amerikaan Paul. Thompson was nimmer aan banden te leggen. Thompson is een op vrijwel alle po sities inzetbare balgoochelaar, die gisteravond uitgroeide tot de schrik van de Tsjechen. Voor de pauze hield hij in zijn eentje de thuisclub in de race tegen het toen perfect spelende Brno. In de twee de periode hield Thompson zich lange tijd koest om in de slotfase weer voluit te gaan. Thompsons inzet was voor zijn ploeggenoten toen ook het sein alle nog aanwezige reserves in verdedi gende acties te stoppen. Bij 73-75 begon het Bossche slotoffensief. Brno slaagde er daarna zelfs niet eens meer in tot normale scores te komen. Alleen met drie rake vrije worpen voorkwamen de Tsjechen dat het verschil tot boven de tien punten uitgroeide. De slotminuut ging Den Bosch met een voorsprong van twee pun ten (80-78) in. Een score van Ray mond Bottse, een driepunter van Thompson en een interceptie ge volgd door een dunk van Rob Kort hout zorgde toen voor een door de kleine Bossche aanhang niet meer voor mogelijk gehouden verschil. Den Bosch (Ned) - Zbrojovska .Brno (Tsj) 87-78 (45-44). Scores: Derr Bosch: Thompson 29 punten, Pieterse 15, Kuipers 11, Bottse 11, Reddick 9, Korthout 7, Schilp 4. Zbrojovska Brno: Jelinek 22, Brabanec 22, Okac 19, Havlik 10, Krayzi 5. Scheidsrechters: Karolevski (Pol) en Kurelic (Joe). Toeschou wers: 500. LEIDEN - De keuring van Arabische volbloedhengsten vormt zaterdagochtend en -middag een heel apart en aan trekkelijk onderdeel van In- door Leiden in de Leidse Groenoordhallen. Het sierlijke Arabische paard be hoort tot de heel oude en roem ruchte paardenrassen. De oor sprong van het ras ligt in de woes tijn, waar Bedoulen gretig gebruik maakten van de hardheid en het uithoudingsvermogen, die dit paardenras kenmerken. West-Europa maakte in de mid deleeuwen kennis met de tempera mentvolle Arabieren, toen er inci denteel een enkel stuks als oor logsbuit werd meegenomen. Het zou nog eeuwen duren voor er een serieuze en geregelde invoer van Arabische volbloeds op gang zou komen, vooral bedoeld voor vere deling van de reeds in West-Euro pa aanwezige paardenrassen. ïn ons land heeft er sinds 1935 een officiële registratie in het Stamboek plaats van alle Arabi sche volbloedpaarden. En sinds dien moet ook elke hengst die voor de fokkerij wordt ingezet jaarlijks worden gekeurd. Die jaarlijkse keuring is verplicht gesteld om de typische raskenmerken van het Arabische volbloedpaard te kun nen behouden. Op die jaarlijkse keuring worden alle hengsten aan de hand in stap en draf getoond en moeten zij zich ook enige tijd stilstaand voor de keuringscommissie presenteren. De cijfers, die door de commissie leden aan de hengsten in de ver schillende rubrieken worden gege ven, worden ook aan het publiek getoond. De eerst geplaatste hengst van elke rubriek dingt later op de dag mee voor de titel 'Neder lands kampioen 1987'. Van de mogelijkheid om de hengsten ook onder het zadel te presenteren wordt de laatste jaren steeds meer gebruik gemaakt. Dit om het nog altijd levende fabeltje dat Arabieren niet geschikt zijn voor dressuur, te logenstraffen. Dat willen de organisatoren zater dag nog eens extra onderstrepen met dressuurdemonstraties, die mevrouw E. den Hartog tussen de keuringen door zal geven.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 20