pi ÜBKBnSB skoda AUTO-HOME LEIDEN BV Poolse personenauto's terug in Nederland AUTO-HEEMSKERK AUTO sul«rw HULPKRACHT HOOFDKASSIERES m/V HYUnDFII (((ALARM))) V/jSM2 INBOUWCENTRUM rimiLJ Off. Skoda dealer voor Leiden, Leiderdorp e.o. jacobsgmchi Exclusieve autoradio verzekering Kosteloze reparatie kapotte autoruit Nissan brengt luxueus personenbusje Nieuwe olie en diesel van Aral Als u op 15,16 of 17 oktober een Hyundai Pony aanschaft krijgt u een radio-cassette recorder ter waarde van 495,- GRATIS DONDERDAG 15 OKTOBER 1987 LEIOEN jmmanshannrng 128 Tel. 071 —310811 ROELOFARENDSVEE Alkemadeiaan 1 Tal. 01713-2866 ^muLTimnRKy Jt r M. 1 Digros is een supermarkt-organisatie en onderdeel van de Samenwerkende Dirk van den Broek Bedrijven. De Digros-tak is jong en dynamisch en heeft een expansief karakter. Voor ons filiaal Wassenaar en in de Leidse regio hebben wij plaats voor enkele Zij zijn werkzaam op de koopavond en zaterdagen en dragen zorg voor het reilen en zeilen van de gehele kassagroep, het opmaken van de kassa's en de administatieve verwerking van deze gegevens. Tevens is zij de vraagbaak van zowel de vele klanten alsmede de haar toevertrouwde kassieres, waarmee zij dan ook goed in teamverband kan samenwerken, kortom de gastvrouw in onze winkel. Leeftijd tussen 25 en 35 jaar en opleiding op middelbaar niveau gewenst doch niet vereist en ervaring heeft uiteraard de voorkeur, doch een interne training en opleiding zal uiteraard plaats vinden. Heeft u interesse? Bel of schrijf ons voor een afspraak: Digros B.V., postbus 187,2160 AD Lisse, tel. 02521 -19003 It.a.v. Mw. J.C. Catsman. Nieuwe Beestenmarkt 28, Leiden, 071-124647 Hooftstraat 219, Alphen a/d Rijn, 01720-74488 Dochter van Abemy Holding neemt de draad weer op Off. Hyundai-dealer voor Leiden, Leiderdorp e.a. Auto-Home B.V. Touwbaan 2, 2352 CZ Leiderdorp, tel. 071-899275 Sub dealer Morsgarage Morsweg 176, Lelden, tel. 071-760730. De Binckhorst Auto Motor Import in Voorschoten stootte ongeveer een jaar geleden de import van Poolse personenauto's af, omdat het bedrijf de handen meer dan vol had aan de verkoop van Skoda's. De verwachting werd toen uitgesproken dat spoedig een andere firma de draad zou oppakken. Hetgeen prompt gebeurde. Abemy Holding in Sassenheim heeft een nieuwe werkmaatschappij uit de grond gestampt, die volgend jaar de modellen van FSO (Fahryka Sanochodow Osobowych) weer naar Nederland zal halen. Abemy is een internationale hol ding met tien werkmaatschappij en, die zich bezig houden met de import en verkoop van de meest uiteenlopende motorvoertuigen. Om de sprekendste voorbeelden te noemen: de importen van de Ja panse Mitsubishi, de Koreaanse Hyundai en de Spaanse Seat wer den tot een succes gemaakt. De Seat-import werd na de overne ming van de fabriek door het Volkswagen-concern overgedaan aan VW-importeur Pon. Wellicht wordt het daarmee verdiende kapi taal voor een flink deel aangewend om de de import van Poolse perso nenauto's groots te kunnen aan pakken. In de nieuwe werkmaatschappij 'Abimex' wordt voorlopig vijf mil joen geïnvesteerd, waarvan het grootste deel is bestemd voor een nieuw bedrijfspand van 3.000 vier kante meter in Ridderkerk Dat ge bouw gaat drie miljoen kosten en zal waarschijnlijk in juni volgend jaar gereed zijn. Directeur G.C.L- .van Marsbergen wil met een team van ongeveer 20 personen van start gaan. Hij hoopt in het eerste jaar al een duizend auto's (in de prijsklas se tussen de 12 en 15 mille) te kun nen verkopen. Hoger Dat streefgetal ligt aanzienlijk hoger dan de paar honderd Poolse auto's die in het laatste jaar door de Voorschotense importeur werden verkocht. Maar sindsdien is er het een en ander in Polen gebeurd. En er staat volgens de Poolse leiders nog meer te gebeuren. Italianen en Japanners hebben al besloten au to's in Polen te gaan bouwen. Fiat zal de hele produktie van de kleine Topolino zelfs in Polen situeren. Abimex baseert het vertrouwen De Leidse keten van Sjaardema Autoshops (hoofdkantoor Nieuwe Beestenmarkt 28) heeft exclusief voor Nederland een contract met een grote Britse assuradeur kunnen afsluiten, waardoor het weer mogelijk wordt om autoradio's zonder ei gen risico te verzekeren. Door de steeds toenemende diefstal van autoradio's wordt het steeds moeilijker deze vol ledig in het verzekeringspakket te krijgen. En vaak kan dat al leen met een stevig eigen risico. De nieuwe verzekering kent die beperking niet. Wel wordt geèist dat de betreffende auto met alarm is beveiligd. De pre mie bedraagt tien procent van de aanschaffingswaarde van de radio. Bij diefstal worden het gestolene zonder meer door de zelfde apparatuur vervangen. Ook Nissan heeft met de Vanette Coach nu een luxueiLS personenbus- je, waarin de stoelen kunnen wor den gedraaid, om te kaarten of te vergaderen. Er kunnen ook bedden van worden gemaakt. Uoto pr) Steeds meer merken nemen een luxueus personenbusje in het pro gramma op. Er blijkt vraag te be staan naar dergelijke ruime auto's waarvan men de Espace van Re nault en de Spacewagon van Mits ubishi koplopers zou kunnen noe men. Nissan heeft zich nu ook aan gesloten bij de rij van fabrikanten met zo'n auto in het pakket. Aanvankelijk zou de nieuwe Va- nette zelfs alleen als personenbus naar Europa komen. De verkorte versie van de Urvan moest de plaats van de Vanette-bestelwagen maar overnemen. Men was daar in Lisse en in de andere Nissan- hoofdkwartieren in ons werelddeel niet zo gelukkig mee. Een karre- vracht aan markststudies en heel veel overredingskracht waren no dig om de Japanners tot andere ge dachten te brengen. Gezien de Japanse mentaliteit mag het een wonder heten dat het is gelukt, de nieuwe Vanette komt dus ook als een royale bestelwagen naar Europa. Zelfs met een voor zo'n soort auto uitzonderlijk luxu euze cabine. Dat is het gevolg van het feit dat de Vanette in eerste in stantie als coach (voor personen vervoer dus) werd ontworpen. De Vanette Coach biedt plaats aan zeven personen, inclusief de chauffeur. Het middelste tweetal van de zeven (goed gevormde) stoelen kan zo worden gedraaid dat de inzittenden tegenover elkaar kunnen zitten. Om te kaarten of te vergaderen bijvoorbeeld. Maar van al die stoelen kunnen ook twee voortreffelijk liggende bedden worden gemaakt. De SXG-Coach (met één zijdeur) kan worden geleverd met een twee liter benzinemotor - en kost dan 41 mille - of met een dieselmotor van dezelfde inhoud. De prijs van de dieselversie bedraagt 43.700. De wagens zijn dan voorzien van ge tint glas, verstelbaar stuur, stuur bekrachtiging, elektrisch bedien- bare voorruiten, verwarming ach terin en dergelijke. Bovendien zijn diverse maatregelen genomen om het comfort van de inzittenden te verhogen, zoals een betere vering en veel geluiddempend isolatiema teriaal. De prijslijst van de Vanette-be stelwagen begint bij de anderhalve liter benzineversie met één schuif deur. die exclusief btw voor 16.300 te koop is. De wagen is gro ter dan de vorige Vanette, heeft 200 kg meer laadvermogen en mag nu een geremde aanhanger van 1200 kg trekken. Zowel op de Coach als op de bestelwagen wordt een car rosserie-garantie van zes jaar gege- Drie van de vier autoruiten die door steenslag worden getroffen, kunnen worden gerepareerd zon der dat er eigen risico moet worden betaald of de no-claim korting in gevaar komt. Alle automobilisten met een all-risk, wa-extra of mini- cascopolis kunnen hun kapotte ruit zelfs kosteloos gemaakt krijgen. Een telefoontje naar de centrale melding van 'Novobond', Uskel- derstraat 19 in Tilburg (013 - 369392) is voldoende. Daar wordt men doorverwezen naar de dichtst bijzijnde glasspecialist. In Nederland zijn al meer dan 150 van die glasspecialisten bij de Novobond-organisatie aangeslo ten. De reparatie zelf neemt maar een half uur in beslag. Nadat de glassplinters rondom het inslag- punt zijn weggeschraapt wordt in de breuk een kristalheldere kunst- hars geïnjecteerd. Dit gebeurt on der hoge druk, waarna deze hars met behulp van ultra-violetlicht wordt uitgehard. Na het polijsten van de behandelde plek zou de re paratie nagenoeg onzichtbaar zijn. De geïnjecteerde hars zorgt voor een sterke binding in het gelaagde glas. Alle verzekeringsmaatschap pijen in Nederland vergoeden de schade zonder eigen risico en zon der iets te doen aan de no-claim korting. Aral heeft twee nieuwe produkten een multigrade motorolie waarmee met het probleem black sludge zou zijn afgerekend en een diesel- brandstof, die minder zou schui men en de motor rustiger zou doen lopen. De Aral Super Elastic motorolie SAE 15W-40SF/CD zal vooral met plezier zijn ontvangen door auto mobilisten, die na de invoering van ongelode benzine te kampen had den met het zogenaamde 'black sludge'. Dat is een zwarte aanslag aan de binnenzijde van de moto ren, die nauwelijks of in het geheel niet is weg te krijgen. Te veel van die rommel betekent het vroegtij dig einde van de motor. Het verschijnsel deed zich vooraJ in Duitsland voor, zodat het geen verwondering zal wekken dat Volkswagen en Mercedes - me4e met het oog op de garantiebepalin gen - de Aral-olie op hun aanbeve lingslijst hebben gezet. De olie is goed voor vrijwel alle motoren. Aral doet verder niet beschei den: 'Voor de dieselrijders is een nieuw tijdperk aangebroken'. Dat zou het gevolg zijn van de vernieu wing van de Aral-diesel als gevolg van een ander pakket toevoegin gen. Sinds 1 oktober zijn ook de Nederlandse Aral-stations met de ze diesel bevoorraad. Deze brand stof zou minder schuimen en de motor rustiger en zuiniger maken. Bovendien zou deze diesel een rei nigende werking hebben. De voorwielaangedreven Pony XP is een eigenti|dse gezinswagen mei de modernste technologie en verkriigbaar in 3-, 4- en 5-deurs uitvoering. Fraai van vorm, zeer kompleel en bi|Zonder ruim en komfonabel. Standaard voorzien van een 1500 cc "schone" motor voor meer vermogen en toch met minder benzine verbruik. Naast dat u bi] Hyundai op zeker speelt betaalt u duizenden guldens minder dan bi| de konkurrentie.Want de Pony XP is er al vanaf De 'Prima' met anderhalve liter motor (geprijsd tussen de 12 en 14 mille) is voorlopig het paradepaardje van de FSÖ-import. Links achter de auto de heer Comelisse. die in Polen wordt gestatio neerd om de kwaliteit te bewaken. (foto pr) in de toekomst ook op verschillen de factoren. De Polen hebben de vreemde valuta hard nodig. Het au tobedrijf FSO is dan ook druk doende een nieuwe fabriek op te zetten, waardoor de jaarlijkse pro duktie van 150.000 naar 400.000 au to's wordt vergroot. De helft daar van is bestemd voor export. Het be drijf is zich ook steeds meer van de noodzaak van kwaliteit bewust. En het wil spoedig met nieuwe model len te komen. Om helemaal zeker te zijn detacheert Abimex een ver tegenwoordiger in de Poolse fa briek om de kwaliteit in de gaten te houden. Dealers In ons land is Abimex al begon nen met het opzetten van een dea- lernet. Reeds liggen er 40 aanvra gen bij Van Marbergen op het bu reau. Hij wil in februari met zo'n 50 dealers beginnen en dat aantal moet in de loop van volgend jaar tot ongeveer 90 uitgroeien. De dea lers krijgen voorlopig volop steun van de importeur, zelfs bij de finan ciering van de inruilauto's. Gezien het feit, dat de Japanners zich meer en meer naar hogere marktsegmenten begeven, meent Van Marsbergen dat er in het seg ment van de goedkopere auto's wat ruimte is gekomen. Research Inter national heeft een marktonderzoek verricht, waaruit werd geconclu deerd dat de FSO-modellen 20 pro cent van de Nederlandse markt kunnen bereiken. Een reclame budget van anderhalf miljoen gul den moet er voor zorgen dat ieder een dat te weten komt. Samengesteld door Koos Post Bi| Hyundai staar het begrip zekerheid bijzonder hoog in het vaandel, gaat u maar na. Bi| aanschaf van een Pony XP krijgt u iwee volle maanden om u van z'n unieke kwaliteiten te overtuigen. Bent u dat niet, dan vervangen wij 'm door elk ander merk van gelijke of (met bi|betaling) hogere prijs. Voor de gereden kilometers betaalt u slechts 20 cent/km. En de unieke inruilgarantie van minimaal 70% binnen twee jaar. maakt de Pony XP gegarandeerd waardevast

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13