Vitrinekast sterk in opkomst Woestijndroogte hoeft beslist niet bij CV VOORZETRAMEN ISOLATIE-SHOW WONEN interlübke cleef van| v.(l. klauw ELKE DAG ...T0UWBAAN NOVA W.P. HARTWIJK WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 PAGINA 11 Veel vraag naar sneeuwwitte vitrage Met de wintermaanden in het vooruitzicht ontstaat vaak weer de drang om het binnenshuis gezellig te maken. Regen en storm lokken immers niet om er eens lekker op uit te trekken. Liever sluiten we de gordijnen, steken een gezellig lichtje aan en nestelen ons op de bank met een goed boek. Open haard aan en een wijntje erbij en het kan niet meer stuk... door Annemarie Zevenbergen festeert zich overigens twee keer per jaar. In het vooijaar met een on stuitbare drang tot opruimen, schoonmaken en verandering van het interieur en nogmaals in het na jaar. Woninginrichters hebben dat met graagte opgepakt en hebben in het kader hiervan een landelijke promotie-actie Nationale Woon- maand Oktober' opgezet. Die oktobermaand is uitgekozen omdat elk jaar in september twee grote woonbeurzen worden gehou den. De Internationale Meubel beurs (voor meubelen in het alge meen) en de Inter Decor (voor wo ningtextiel in de meest uitgebreide zin), beide in Utrecht. Nederlandse en buitenlandse fabrikanten en handelaren presenteren hier hun nieuwe collecties en de winkeliers kunnen hier dan de voor hen inte- Nu de CV gemeengoed is gewor den blijkt de klimaatverzorging in huis voor steeds meer bedrijven een gat in de markt te vormen, niet in de laatste plaats omdat de beno digde apparatuur steeds handza mer wordt. Bovendien zijn steeds minder mensen bereid dat droge CV-klimaat als een even onaange name als onoplosbare consequen tie te aanvaarden voor die verder zo gemakkelijke centrale verwar ming. Een geheel andere reden om een luchtbevochtiger aan te schaffen is dat sommige van deze apparaten en passant ook de lucht filteren. Wanneer het apparaat, zoals bij voorbeeld het Aclimat Air Center van Melitta, de droge lucht aan zuigt passeert deze een drie-laags filter dat in staat is stofdeeltjes maar ook stuifmeelkorrels tegen te houden. Wil dit alles effectief zijn dan is het natuurlijk wel zaak dat u een luchtbevochtiger heeft van vol doende capaciteit. Het Air Center bijvporbeeld kan een kamer aan van 50 vierkante meter en is in staat om per minuut 3300 liter te reini gen en op de juiste vochtigheids graad te brengen. Gaat in het voor jaar de verwarming uit dan hoeft u het apparaat nog niet naar zolder te brengen want het is ook solitair bruikbaar als luchtzuiveraar. Deze flexible badkuip Typo- form van Kalde- wei is ideaal voor mensen die vast zitten aan een be paalde maat. Zo wel in de lengte als in de breedte kan het bad wor den aangepast. Het voorgevormd interieur biedt de mogelijkheid van een riant ligbad, terwijl er ook een plek is waar je ste vig staat om te douchen. ressarite produkten uitkiezen voor de verkoop. De consument kan daar dan weer het zijne of hare uit pikken. Belangrijk voor de consument, als er tot verkoop wordt overge gaan. is de garantie. Bij winkeliers die een 'interieurwaarborg' geven moet dat geen punt zijn. Deze win kels zijn te herkennen aan het W- vormig vignet. Die Interieurwaar borg is een garantieregeling die be staat uit: drie jaar kwaliteitsgaran tie, een regeling waarbij een geda ne aanbetaling (maximaal 25 pro cent) bij een eventueel faillisse ment van de winkelier niet verlo ren gaat en een onpartijdige behan deling van geschillen door de Ge schillencommissie Woninginrich ting. De woninginrichters die deze waarborg geven hebben folderma teriaal waarin de regeling duidelijk uit de doeken wordt gedaan. Nieuwtjes Zoals elk jaar is er weer een aan tal noviteiten op de markt. Zowel op het gebied van de meubels als van de woningtextiel en -stoffe ring. Opvallend is de explosieve groei van de vitragemarkt. De con- sumentenvraag is vooral de laatste tijd verschoven van gekleurde, naar witte vitrage. Niet ecru of ivoor maar sneeuwwit. Sterk is de vraag naar vitrage met een bouclé- effect en opvallend is de opkomst van de modern-romantische rich ting met klassieke bloemen Gordijnen Goed nieuws ook voor de gor- dijnstoffenfabrikanten. Hier valt ook een omzetstijging te constate ren. En dat is niet in het minst te danken aan het feit dat er een enor me keuze in dessins, stoffen en kleuren is. Deze grote creativiteit in gordijndessins, niet alleen in be drukte maar ook in de geweven stoffen, lijkt overigens in een stroomversnelling te zijn gekomen door de verdergaande toepassing van computertechniek bij het ont werpen. Ontwerpers kunnen moei teloos variëren voor wat betreft dessinering, kleurcombinaties en vergroten en verkleinen van des sins. Een karwei dat vroeger erg veel tijd vergde maar nu veel snel ler gedaan kan worden. En dat komt over het algemeen de creati viteit van de ontwerper ten goede. Op het gebied van kamerhoge gordijnen is ook veel veranderd. Kamerhoog wil zeggen 2.70 cm. en net zo breed als nodig is. Bij die gordijnstoffen heeft de consument alleen nog te maken met de boven- naad en de insteekhaken, want over het algemeen is in de stof een loodkoordje meegeweven. Ook in de gordijnsector is sprake van mo de en dus sprake van mode-tinten. Belangrijkste kleuren zijn khaki- groen, roodkoper- en zalmroze tin ten. Grijs blijft natuurlijk en daar mee vallen de nieuwe vollere pastels als mint en diepgeel fraai te combineren. Glans blijft nog steeds 'in the picture', soms als sa tijn, soms als chintz maar ook als enkele baan in een dessin. Vloerbedekking De consument heeft de laatste tijd voor wat de oosterse tapijten betreft oog gekregen voor vernieu wingen. Leuke nieuwe ontwikke lingen, die een paar jaar geleden begonnen, zijn nu dan ook uitge groeid tot een volwassen produkt. Uit India zijn dat de dhurries, een vlak geweven tapijt dat opvalt door zijn ingewikkelde patronen. Deze worden nu uitgebracht in moderne zachte kleuren. Goede verwachtin gen zijn er ook voor de 'traditione le' dhurries die nagemaakt worden in handgeknoopt tapijt. In op komst zijn verder de Nepalese ta pijten. De derde, en tevens nieuwe, generatie ziet er fraai uit en zal voor de liefhebber zeker zijn geld op brengen. Bij de vloerfournituren zien we een toenemende belangstelling voor die legmethode die geplakt moet worden voorzien in een op neembaar systeem. En daarbij is de overweging van een eventuele ver huizing niet de belangrijkste. Met name het voorkomen van moei zaam werk, stof en hoge kosten bij vervanging spelen daarbij een rol. Er zijn verschillende legsystemen op de markt, variërend van kunst stof tegels tot houten vloerdelen, stoffen tegels en zachte grindte- gels. Handig hierbij is overigens een nieuw produkt van Bison, een universele, verwijderbare vloer- lijm. Deze lijm is geschikt voor bij na alle soorten vloerbedekking, ook over (praktisch onverwijder bare) materialen als geplakt linole um of pvc. En zelfs na jaren kan de vloerbedekking makkelijk verwij derd worden. Simpelweg lostrek ken vanuit het midden. Eventueel achtergebleven resten kunnen een voudig met water en zeep wegge werkt worden. Kasten Van de woningtextiel naar de in richting. Naast de Vitrines kunnen heel simpel worden verwerkt in een wandmeubel. ties zitmeubelen en toebehoren is er op het gebied van kasten ook het een en ander te zien. Met .name de vitrinekast is sterk in opkomst. Vi trines en étagères zijn weer in. De ze, laten we ze showmeubels, noe men zijn er in tal van variaties. Vi trines hebben meestal het karakter van een kijkkast, in principe hele maal gesloten. Sommige zijn aan één kant doorzichtig, andere aan alle zijden. Een etagère daarente gen heeft minder het karakter van een kast, het is meer een open stel lage met legbladen. De étagères worden over het al gemeen als apart onderdeel in een interieur 'behandeld'. In een zit hoek kan zo'n open stellage net even een accent leggen. Vitrinekas ten kunnen eenvoudig verwerkt worden in een compleet meubel. Leuk om een fraai servies bijvoor beeld in het oog te laten vallen. Een van de fabrikanten die daarbij veel mogelijkheden heeft is Lundia. Zij brengt nieuwe combinaties met elementen voor vitrinekasten. Door deze onderdelen, leverbaar in onder andere de nieuwe kleur mar- ma-wit, zijn de variaties voor het zelf- ontwerpen van een wandmeu bel legio. Ieder kan naar eigen in zicht zijn eigen interieur samen stellen. Eetkamers Eettafels en stoelen zijn te vin den in alle interieurrichtingen. Van stijlzuiver klassiek, uitgevoerd in De moderne eetkamer biedt tal houtsoorten als maho nie of taxus, tot uiterst modern. In dit laatste genre neemt het MDF- materiaal een belangrijke plaats in. Meestal in witte, grijze of zwarte uitvoeringen. Een voordeel van dit materiaal (Medium Density Fibre Board) is dat het sterk is, makkelijk in onderhoud en bijna altijd ver werkt met ronde randen en hoe ken. Dit voorkomt pijnlijke botsin gen en snel beschadigen. Ondanks de sterkte van het materiaal is het niet krasbestendig. Bloempotten en asbakken met een ruwe onder kant kunnen om het krassen te voorkomen, beplakt worden met een stukje vilt. Iets minder krasge- voelig zijn de nieuwe MDF-lakken met structuur, hetzij met een heel fijn gespikkeld oppervlak, hetzij met een structuur die doet denken aan de huid van een reptiel. Ook bij de eetkamermeubels is er een grote keuze. Niet alleen in ta- felvormen maar ook in kleur, mate riaal en laktechnieken. Over het al gemeen hebben de meeste tafels de mogelijkheid tot vergroten of ver kleinen. Meestal gaat dat met be hulp van een schuif-, inleg- of tui- melblad. Maar de tijd dat eetka mertafels alleen rond of rechthoe kig mochten zijn is gelukkig duide lijk achter de rug. Alles kan; ei-vor- mig, achtkantig of driehoekig. Het enige probleem daarbij vormt het tafelkleed. interlübke >duo<. Wonen, zoals je leeft Vólgt, u ons op onze zwerftocht door een volledig nieuwe woon- wereld. Laat u inspireren door onconventionele woonideeën, die iedereen, die zich jong voelt, zullen bevallen, interlübke •duo< is het programma, dat he dendaagse vorm- en kleurideeën vertaalt in een uitgesproken woonstijl. De vormen z\jn een voudig, de kleuren helder en de functies doordacht - van intelli gente losse-meubelen via onge wone deeloplossingen tot kom- plete binnenhuisarchitektuur. Een ongecompliceerd maar bij zonder variabel programma, dat de funkties wonen, eten, werken en slapen omvat. Individuele kombinatie- mogelijkheden worden verkre gen door middel van open of gesloten Containers of contai ners met laden. Met behulp van tussenplanken kunnen fantasie rijke arrangementen worden bedacht, Een hoogst interessant alterna tief voor de klassieke rechthoe kige container wordt gevormd door de pyramide-containers. Ei genzinnig met zijn afgeschuind front en deels met een rolluik met echte houten lamellen. Een groot aantal funktionele inde- lingsmogelijkheden (TV, HiFi. glazenkast, werkruimte en zelfs klapbed) maakt dit eigenzinnige meubelidee. hetzij als los meu belstuk hetzy in kombinatie met de speciale tussenplanken, tot blikvanger van het interieur. jgoedj wonen Zeestraat 24-28 Noord wijk- Binnen Tel. 01719-12813 VOOR AL UW VERLICHTING BREESTRAAT 1 71 TEL 131728 Moderne verlichting Klassieke verlichting Kappen gemaakt naar keuze (plm. 70 kleuren) Inbouwspots Energiebesparende armaturen zowel voor binnen als buiten Buitenverlichting Al bijna 20 jaar Gewoon goed LANDELIJK ERKEND INSTALLATIE BUREAU VOOR LICHT EN KRACHT INSTALLATIE. Vraag vrijblijvend prijsopgaaf. BEHAAGLIJK WONEN OOK TIJDENS HET STOOKSEIZOEN Een Ittio luchtbevochtiger dus: droge lippen prikkende ogen geïrriteerde luchtwegen krakend meubilair valse piano slechte planten - geeft geen kalkaanslag - is zuinig in verbruik - heeft een uniek uitwasbaar filter en is daarom goedkoper dan andere merken en uw c.v.-thermostaat kan enkele graden omlaag Itho luchtbevochtigers vindt u bij: Nieuwe Rijn 31, Leiden, 071-134800 de best gesorteerde electro-winkel in Zuid-Holland IJZERHANDEL NIEUWE BEESTENMARKT 7 t/m 11 LAMMERMARKT 3-7 LEIDEN t de v r profiteer r levenng uitsluitend door BAS NEON Touwbaan 3, Leiderdorp Tel. 071^412257 achter LOI (Industrieterrein). Faber Nova1.879,- Faber Vera1.855,- Etna Jupiter985,- Natuurlijk bij:

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11