T Leython laat zich intimideren DKD zonder verlies Slechte beurt badmintonners Scylla zorgt voor klapper Sloos naar tweede plaats Compaen wint koude oorlog van Leiderdorpse volleyballers 'We zullen jou wel even paldien' Ka ra te ka\s in missie geslaagd Ook Kroon naar centrale trainingen DO ST LEIDEN - In twee wedstrijden heeft Comtest/Scylla het afgelo pen weekeinde bewezen serieus te kunnen meedingen naar een top-drie positie. Zowel zaterdag als zondag werden de tegenstan ders (respectievelijk Shot en de Blaeuwe Werelf Apeldoorn) met 12-6 teruggewezen. De eredivisie mannen werkten een dubbelprogramma af. De aandacht in de regio was dus ge heel gericht op de prestaties van het Scylla-mannenteam. Alsof dit een extra stimulans beteken de raasden de Leidse formatie tot twee maal toe met grote snelheid langs hun opponent. Met als ge volg dat ook Scylla een te vrezen kandidaat is geworden voor de drie ereplaatsen. Eergisteren werd Shot-Wage- ningen het slachtoffer van de da dendrang van Scylla. De voor 50% uit de familie Keen bestaan de equipe zag zich in no-time op een 7-0 achterstand staan. Toen zat de schrik blijkbaar goed in de benen, want heel even bleek het Wageningse team de power te hebben zichzelf even op te rich ten: er kon bij een 7-3 ruststand worden uitgeblazen van de emo ties. Een twee uur later keken de Shot-spelers tegen een 12-6 ne derlaag aan. Grote man binnen het Scylla-team was de steeds be ter spelende Peter Paul de Vrind. Of de tegenstander nu Keen, Ver- haeg of Mol heette. De Vrind sloeg ze stuk voor stuk van tafel. Sjoerd Meijer liet ook terloops zien nog lang niet te zijn uitge- poept in de eredivisie. Slechts Geert Verhaeg bleek sterker dan de kleine rechtenstudent. Frits Kantebeen wist diezelfde Ver haeg wel te verslaan, en won daarnaast ook van Gerdie Keen. Patrick bleek wat afwezig tegen Shot. Hij kon zich slechts een maal laten feliciteren, en wel door Gerdie Keen. Een dag later echter maakte Swier zijn day-off weer goed. Vier maal winst tegen Apel doorn: een bewijs van het nog aanwezig zijn van meer dan ge noeg tafeltennisenergie en -ta lent om het grootste deel van de eredivisie nog een lesje te kun nen leren. De 12-6 die mede dankzij Swier werd binnenge haald is weliswaar deels te dan ken aan de afwezigheid van de nog geblesseerde Dave Wells (voor hem viel Leeferink in) maar voor een nog groter deel aan de inzet en het keiharde wer ken van het Scylla-team. Ook Frits Kantebeen misstaat niet in het Scylla-kwartet: gisteren won hij, evenals De Vrind, maar liefst driemaal: van Jaap van Spanje, Edwin Angenent en invaller Leeferink. Evenals De Vrind ver loor hij zijn enige wedstrijd van Frank Boute. Sjoerd Meijer kwam niet verder dan een een malige winst op Leeferink. Met nog één wedstrijd extra te spelen is Scylla nu Apeldoorn tot op drie punten genaderd. Een onverwachte maar terechte posi tie voor de Leidse vereniging, die na jaren kwakkelen nu weer op de juiste weg lijkt te zijn. WOUTER LANGE VELD AMSTERDAM - Het Oegst- geestse Vivax blijft prima preste ren. In de tweede klasse speelde de waterpoloploeg van Ton van der Bosch tegen het eveneens nog zonder puntverlies zijnde De Meeuwen Diemen werd in Am sterdam met 7-7 gelijkgespeeld. De topper in de tweede klasse kende twee gezichten. In de eer ste periode kwam De Meeuwen furieus uit de startblokken en bracht een 3-0 voorsprong op het scorebord. Vivax leek een moei lijke middag tegemoet te gaan, maar de Oegstgeestenaren her stelden zich goed. Na drie perio den was de stand weer in even wicht (5-5). In het laatste speldeel leek zelfs de volle buit te worden binnengehaald. Onder leiding van de met scherp schietende Dick van der Bosch werd een 5-7 voorsprong verkregen. In de slotfase waren twee numerieke minderheden er de oorzaak van dat de punten werden gedeeld. Goals: Dick v.d. Bosch 5, Dick Langerhorst 2. Katwijk bracht in de zelfde klasse Raket op de knieën. De 7-6 eindstand doet meer spanning vermoeden dan er aanwezig was. De Katwijkers, die het beste van het spel hadden, drukten in het laatste speldeel door. De 7-5 voorsprong kwam niet meer in gevaar. Dat de met een ingetapte hand spelende doelman Henk Vooys met nog 10 seconden te spelen nog 7-6 moest toestaan was slechts belangrijk voor de statistieken. De Katwijkers nes telen zich door deze zege in de middenmoot. Topscorer: Hans Schaap 4x. Uitstekend In de derde klasse schijnt de zon voor DKD. Na een paar min dere jaren presteren de Leider dorpers dit jaar uitstekend. Vier wedstrijden leverden evenzovele zeges op. Dit keer werd BZC met 6-7 aan de zegekar gebonden. De harde wedstrijd bleef spannend tot het laatste fluitsignaal. De Leiderdorpers waren hier zelf debet aan. De wel degelijk aan wezige kansen werden niet altijd even goed benut. Zo werd in de laatste periode die al begon met de 6-7 eindstand tot driemaal toe een numerieke meerderheid niet in een doelpunt omgezet. Goals: F. Dreef 2, A. v.d. Plas 2, H. v. Ho ve 2 en K. v.d. Plas. In dezelfde klasse bewees Sas- senheim zichzelf en DKD een goede dienst door het Wasse- naarse WZK met 8-6 de eerste ne derlaag toe te dienen. Halverwe ge het tweede part stond WZK op 1-3 en leek op de zege af te steve nen. Sassenheim dat zich mid dels deze twee punten naast WZK op de ranglijst terug vond kwam echter goed terug en bij 7- 4 was de strijd beslist. Topsco rers WZK: Evert Bregman en Jan Willem Haitsma ieder 2. Top- Sassenheim: Rob Fier Bij de vrouwen noteerde De Zijl/LGB in de eerste klasse het eerste punt. Er had zelfs nog meer ingezeten voor de brigade van coach Theo Uittenhout dan de uiteindelijke 5-5. Met nog ruim twee minuten te spelen stond er een op het oog comforta bele 5-3 voorsprong op het bord. Ondanks een numerieke meer derheid in de slotfase moest toch nog een 5-5 gelijkspel worden toegestaan. Doelpunten: Marion Rijsbergen 3 en Esther Redegeld De vrouwen van LZ'86 lijken in recordtempo het vorig jaar verloren gegane terrein weer te rug te winnen. Met acht uit vier staan ze fier bovenaan. Zaterdag kon Numansdorp geen tegen stand van betekenis geven. De 10-3 eindstand spreekt duidelij ke taal. Topscoorsters: Janet de Jong 3, Ellen Hoogeboom en Yvonne Flippo ieder 2. DIRK KLOOS 'S-GRAVENZANDE - Hennie Sloos behaalde een eervolle tweede plaats op een internatio- naaal judotoernooi in 's-Graven- zande. In de klasse boven 78 kilo gram verloor hij gisteren pas in de finale van Bram Vreugdenhil. Zijn leermeester Aad van Pola- nen was een dag eerder eveneens tweede geworden in een natio naal veteranentoernooi (ouder dan 35 jaar) in dezelfde plaats. Na drie snelle overwinningen in de voorrondes, gevolgd door een overwinning op René Hofland in de halve finales, verloor Van Po- lanen met koga van Gerard Hes- seling. paen door naar 15-9 daar de aange slagen Leythonspelers alleen maar fout smashten (15-9). Novo wilde alles te mooi doen tegen Ekspalvo maar dat mislukte totaal (6-15). Coach Van Nierop nam daarop 3 wissels waarna het een gewonnen wedstrijd werd. Met een uitsteken de verdediging - vooral blokkerend - en een oppermachtige aanval walste Novo over de bezoekers heen: 15-11, 15-3, 15-6. Onzekerheid Gemini startte goed tegen US 2 en nam een voorsprong, maar wat onnodige foutjes en verkeerd spel- verdelen brachten 15-13 voor US 2 op het scorebord. In de tweede set ging het stukken beter omdat de blokkering meer verzorgd was (12-15). Tot 1-4 in de volgende set bleef het goed gaan; toen sloop de onzekerheid weer in het spel en kon US 2 nipt winnen met 15-13. Al snel stond Gemini hierna op een 9-1 achterstand en die was te groot om nog in te lopen (15-8). In de promotieklas deed Leython 2 weer van zich spreken. Na de ruime zege van vorige week werd nu DAC 2 m eigen huis ge confronteerd met een 0-3 neder laag. Vooral de aanval was veel sterker en met name de midden- aanval via Rob van de Bosch en Bert Jansen was niet af te blokken. Verder zeggen de setstanden ge noeg (10-15, 11-15 en 10-15). Do- nar heeft voor zijn twee eerste mannenteams een te smalle basis. Zonder Rolf Groen en aanvanke lijk ook zonder Adriaan Timmer werd in Sassenheim debutant VCS in de eerste set finaal van het veld gespeeld (3-15). De pass lag goed, iets waar het aan VCS-zijde totaal ontbrak. Tot 1-3 in de volgende set ging Donar door. Toen werd Fred Wessel door een zweepslag getrof fen en daar wissels niet voorhan den waren moest hij in het veld blijven tot de inderhaast gebelde Adr. Timmer zou zijn gearriveerd. Donar wikkelde toch af naar 14-16 winst. Eigenlijk werd de derde set gewonnen gegeven, maar op 13-3 gaf de scheidsrechter alle spelers van Donar de gele kaart. Toen haal de Donar nog op tot 13-13 onvol doende voor winst (16-14). Met Timmer in de ploeg maakte Donar uit mar 8-15 en 1-3. Kniebanden Ook Gemini 2 tegen Acco/DOS 3 'verliep vervelend. Na een gelijk waardige eerste set (17-15 voor Gemini), viel in de tweede midden- aanvaller Frank Schnieder bij een blokaktie zo ongelukkig achter over, dat waarschijnlijk de knie banden gescheurd zijn. DOS profi teerde snel (12-15). Dit werkte door bij Gemini dat nu dik met 6-15 verloor. In de vierde set had Gemini meer kansen, nu won DOS verdiend (9-15,1-3). NOVO 2 won ook zijn tweede wedstrijd. Oikos werd met 3-2 verslagen. Oikos profiteerde van de zwakke achter veld verdediging (6-15). Toen NO VO dit onderdeel beter ging verzor gen kwam het surplus aan aanvals- kracht pas goed tot zijn recht: 15-8, 15-10. De vierde set kwam NOVO op 14-8. Enige vreemde be slissingen van de scheidsrechter deden hen de kluts kwijtraken (14-16). Gelukkig was de vijfde set een formaliteit met 15-7 en 3-2. Bij de vrouwen speelde Gemini heel goed tegen Compaen. De pass lag goed waardoor de spelverdeel- sters de aanvalsters op alle posities goed konden lanceren (15-9). De tweede set leverde een iets minder presterend Gemini op, maar het pakte weer winst met 15-12. In de derde set dreigde het fout te gaan, pas na 8-11 en zelfs 11-14 ging Ge- mini naar winst omdat Compaen alleen maar plaatsballen durfde te geven, die Gemini allemaal van de grond haalde en afmaakte met een ferme klap (17-15). De eerste set was van Leython in Zevenhuizen tegen de gelijknamige vereniging de beste. De degelijke opslag en goed sluitende blok zorgden dat Zevenhuizen er niet door kwam (8-15). Aanvallend zette die trent zich voort, maar Zevenhuizen werd gaandeweg sterker en via 11-13 pakte het door individuele fouten van Leython die set (15-13). De derde set was alleen maar serveren (15-5). De vierde ging weer gelijk op (10-11), maar ook nu kregen evenals in de tweede set op het eind sommige Leythonspeelsters de zenuwen en weer ging de set verloren (15-11 en 3-1. In de promotieklas begon Leython 2 prima in de semi-derby tegen Gemini 2 met een 6-1 voor sprong, maar daarna liep het mis. Gemini liep snel in tot 6-6 en was niet meer te houden (9-15). Leython leek zich te herstellen, maar enige misverstandjes brach ten toch Gemini de winst (13-15). In de derde set bleek pas hoe sterk de opslag en aanval van Gemini waren, want die was niet meer dan een formaliteit (0-3). NOVO 1 verloor ook de tweede wedstrijd (3-1), van VW. Vooral verdedigend klopte het nog niet, waardoor de aanval te weinig uit de verf kwam. NOVO 2 speelde in Rijnsburg een tempo te hoog voor RW. Op de ongrijpbare midden- aanval van de Noordwijkse vrou wen kon RW geen enkel vat krij gen en kwam keer op keer te laat. NOVO freewheelde naar de zege' via 8-15, 5-15 en 3-15. RW lijkt een moeilijk jaar tegemoet te gaan. MW moest de eerste set even wennen bij VELO (15-12 verlies). Daarna draaide het bij vlagen erg goed en was met name de verdedi ging erg op dreef. Het werd ook niet echt spannend meer, getuige de setcijfers 7-15, 11-15 en 12-15 waarmee WW het duel besliste. GER RENES ROTTERDAM (ANP) - Het rolhockeyduel tussen Rotterdam en het tweede team van ZRC uit Zaan stad, is gistermiddag vroegtijdig tot een einde geko men. Nadat de thuisploeg de score op 6-0 had ge bracht, stapte ZRC-aanvoerder Ben Veerman met zijn medespelers van het veld. Het was echter niet de score die de Zaanse formatie tot deze ongebrui kelijke stap bracht, maar de handelswijze van een speler van Rotterdam. „De problemen begonnen ei genlijk al voor de wedstrijd. Bij het begroeten van de teams, een gebruik bij rolhockey, werden er door Rotterdam opmerkingen gemaakt tegen een van mijn spelers", stelde Veerman zondagavond. „We zullen jou wel even pakken lieten ze toen al weten. Het vervelende was dat in ieder geval een speler van Rotterdam woord hield. Al vrij snel had onze doel man, zonder dat de bal in de buurt was, een klap in zijn nek te pakken. De scheidsrechter deed wel ^jn best, floot veel, maar had het moeilijk. Na een over treding op een van onze spelers, wilde hy de dader een gele kaart geven. Die jongen weigerde echter in eerste instantie zijn rugnummer te laten zien. Toen die speler daarna gewisseld werd, ging het allemaal wat beter. Maar bij 5-0 was het weer mis. Na een overtreding is het de gewoonte dat de bal rustig naar de plek wordt geslagen. Maar die speler van Rotterdam sloeg een van mijn teamgenoten de bal hard in het kruis. Voor ons was de lol er toen al van af. De druppel was dat bij 6-0 de doelpuntenmaker in zijn ererondje een van mijn spelers zomaar on deruit reed. Ik speel nu al twintig jaar rolhockey, maar zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Er werd geprobeerd mensen letsel toe te brengen. De pro-, blemen komen voornamelijk van een speler. Aan gemoedigd door het publiek gaat hij wel vaker over de schreef. Ik heb toen gezegd we gaan er af voordat er ongelukken gebeuren. Want daar was echt het wachten op". LEIDEN - Voor de meeste bad- mintonploegen uit de Leidse regio is het afgelopen competitieweek- einde slecht verlopen. Het lijkt dat de kaarten nu reeds geschud zijn, waarbij opvalt dat de meeste regio- ploégen er niet al te best voorstaan. In de derde klasse behaalde het derde team van Leiden haar eerste verdiende overwinning ten koste van Haarlem. Leiden, dat onderaan de ranglijst bengelde, vocht zich uit een diep dal. Vooral de dubbel- partijen hebben er voor gezocht dat de winst mee naar huis genomen kon worden. Na de single partijen was de stand nog 2-2. Suzanne Dieudonnee en Jan Slingerland be haalden voor Leiden de volle winst binnen .waardoor de uitslag van 2-6 werd bereikt. Merenwiek kreeg koploper Zij- derveld op bezoek. De Merenwij- kers waren verzwakt door het niet meespelen (privé redenen) van Jan Glasbergen, waardoor er in het mannenenkel geschoven moest worden. Miranda de Mos was de enige die haar enkelpartij in winst wist om te zetten. Op overtuigende wijze won zij van S.Jansen, 11-1 11- 3. Het tweede punt werd gescoord in het gemenddubbel met Luca Tuithof. Verder dan deze twee winstpunten kwam de ploeg niet waardoor de einstand werd be paald op 2-6. Het tweede team van Lisse speel de een sleutelpartij tegen Haarlem. Beide teams voerde de ranglijst aan. De Lissenaren miste het jeug dige talent Brenda Conijn, die voor wedstrijden in Londen verbleef. Haar zusje Angela verving haar en deed dat niet slecht. Als enige zette zij haar enkelpartij in winst om. Hierdoor keek Lisse tegen een ach terstand van 1-3 aan. Angela Conijn en Ron Kolmus tekende voor nog een punt maar verder kwam het niet waardoor de ploeg verloor met 2-6. Leiden 2 twee blijkt duidelijk te kort te komen in de single's. Tegen Delft keken de Leidenaars tegen een 4-0 achterstand aan. Delft, dat duidelijk sterker was, kon de volle winst pakken door direkt het man- nendubbel te winnen van Stefan van Giezen en Paul Kooyman. De Leidse ploeg wist de resterende partijen nog wel te winnen, waarbij de stand werd bereikt van 3-5. De Spotvogels, dat in de vierde klasse speelt, trad aan tegen Corbu- lo. Voor beide ploegen was de uit slag van belang omdat zij onderaan de ranglijst staan. De wedstrijd kende een spannend verloop. De SCHIEDAM - Vier van de vijf deel nemers van de Leidse sportclub Jurojin aan de Zuidhollandse kara te kampioenschappen voor junio ren en kadetten hebben zich giste ren gekwalificeerd voor de natio nale titelstrijd. Deze wordt volgen de maand in Hellevoetsluis gehou den. Dennis Thur behaalde in de klas se tot 70 kg bij de kadetten de derde plaats. Robert-Jan Schippers, Mi chel Zandbergen en Friso Devilee wisten zich door een vierde plaats te verzekeren van een deelname bewijs. Voor Schippers kan de maand in elk geval niet meer stuk. Samen met zijn clubgenoten Flip Unger en Theo Rolfast slaagde hij met vlag en wimpel voor het eerste dan-examen (zwarte band) tijdens de nationale dan-graad examen van de Karate-do bond Nederland. stand na de single's was 2-2. Met nog een mixedpartij voor de boeg keken de Leiderdorpers tegen een 3-4 achterstand aan. Uiteindelijk werd de laatste partij gewonnen door Raymond Bernard en Alma van Winkel, waardoor de uitstand op 4-4 bepaald werd. Zodat beide ploegen nog gelijk staan. De subtop van Vlietwijk kreeg een gevoelige 3-5 nederlaag te ver werken tegen Eridos. De Voor- schoterploeg heeft het ritme nog niet te pakken ondanks de opgeleg de extra training. De dubbels wel ke voorheen gewonnen werden gingen nu verloren, hiermee gaf Vlietwijk hun sterkste wapen uit handen. Leiden, dat in dezelfde tweede klasse uitkomt, heeft de goede combinaties- in de mixeddubbel- partijen nog niet gevonden. De jon ge ploeg vecht momenteel nog te veel tegen zichzelf. Een 5-3 neder laag tegen het Amersfoortse ABC was het resultaat. Vlietwijk (eerste klasse) trad voor hét eerst volledig aan. Tegen Avanti werd met 8-3 gewonnen. De dubbelpartijen gaven hier de door slag. Lisse, dat gemotiveerd aan de wedstrijd tegen Sio begon, kon niet voorkomen dat de uitslag 9-2 in het nadeel van de Lissenaren eindigde. Humphrey Stuyver en Hellen Boersen zorgden voor de enige punten. LEIDEN - In de volleybalkompe titie kregen de mannen van Leython een grote teleurstelling te verwerken, na een echte koude oorlog werd met 3-1 onnodig van Compaen verloren. Novo bleef wel op het goede pad, Ekspalvo kon met een 3-1 nederlaag de terugreis aanvangen. Bij de vrouwen herstel de Gemini zich uitstekend, want Compaen werd gedecideerd met 3-0 verslagen. Leython redde het net niet bij Zevenhuizen (3-1 ver lies). Bij Compaen werd er alles aan gedaan Leython uit zijn concentra tie te houden. Reeds voor de wed strijd groepten de spelers van Compaen bijeen en hing er een bij zonder sfeertje. Terwijl er twee vel den leeg lagen werd op een klein veld met minder dan 2 mtr. uitloop gespeeld, waardoor Leython zijn gevaarlijke sprongserves niet goed kon uitvoeren. Halverwege de eer ste set onderbrak de eerste scheidsrechter de wedstrijd omdat Hans Broere schoenen met zwarte zolen droeg en bestrafte dit tevens met een time out. Ook een sprong- serve werd afgefloten wegens scr eenen. Uit haar ritme gehaald ver loor Leython prompt met 15-9. In de volgende set werd de strijd ge stopt omdat ook Fer v.d. Hal zwar te zolen zou hebben. Volgens een ieder waren ze echter blauw. Na an der schoeisel aangetrokken te heb ben en een officieel protest van Leython werd verder gespeeld en dik verloren (15-3). Pas in de derde set werd normaal gespeeld (11-15) winst. De vierde set bleef tot 9-8 gelijk opgaan. Daarna drukte Com- NOORDWIJKERHOUT - In na volging van Niels Ouwerkerk van De Zijl/LGB is een tweede regio- zwemmer uitgenodigd voor de kandidatenploeg voor het Euro peesjeugdkampioenschap. Het be treft Leonard Kroon, de rug- slagspecialist van Noord wijker- hout. Kroon (jaargang 1972) behaalde afgelopen zomer tijdens de Neder landse zomerkampioenschappen een zilveren medaille op de 100 me ter rugslag in een tijd van 1.05.00. Vorige week zwom de geïnviteerde Noordwijkerhouter als startzwem mer in een wisselslag-estafette 1.04.4 op deze afstand, wat een li miet voor de Nederlandse winter kampioenschappen betekende. Dit gebeurde tijdens de eerste ronde van de verenigingscompetitie in de D-afdeling. Kroon mag nu in de aanloop naar de NWK zes centrale trainingen be zoeken. De daadwerkelijke selectie voor het keur-tearn van bonds coach Ton van 't Klooster hangt af van Kroon's prestaties in het lopen de seizoen. Het afgelopen weekeinde zijn ook de A-teams van De Zijl/LGB en LZ'1886 gestart in de clubcom petitie. Beide Leidse zwemvereni gingen komen uit in de landelijke B-afdeling. Alleen de zwemkro- niek-klasse bevindt zich daar nog boven. Zowel de formatie van trainster Erna van Belkum als de ploeg van Robert van Zijp konden, de persoonlijke prestaties in acht genomen, op een prima verlopen eerste ronde terugkijken. Robert van Zijp voert dit jaar voor het eerst het bewind bij LZ'1886. De van Z en PC Katwijk afkomstige Van Zijp volgde daar mee trainster Nel Barnhoorn op. De andere seizoenplanning, waar mee de nieuwe Leidse trainer voor de dag komt, heeft in ieder geval een prima seizoenstart opgeleverd. Zo werden er gisteren, in de on derlinge ontmoeting met Zian, HZ en PC en Het IJ, opnieuw vier li mieten gezwommen voor de NWK. Paulien Stastra nam er twee voor haar rekening. Op de 100 meter rugslag zwom zij 1.09.8, op de 200 meter wisselslag noteerde Stastra 2.28.9. De limiet op de 'wissel' dankte de zwemster van LZ vooral aan een snel gezwommen laatste 100 meter, de vlinderslag. De overi ge twee limieten kwamen tot stand in de 100 meter schoolslag voor meisjes geboren in 1973 en later. Danny van Klink bleef ruim schoots onder de limiet (1.20.5) met haar tijd van 1.17.6 en won daarmee gemakkelijk deze afstand. De als tweede aangekomen Nancy Kijk in de Vegte klokte een chrono van 1.20.7, wat een inschrijflimiet op deze afstand betekende. In de thuiswedstrijd van De Zijl- /LGB zwom Niels Ouwerkerk twee limieten. De Leidenaar, die in ver band met zijn uitverkiezing voor de EJK-kandidatenploeg vormbe houd moet tonen, voldoet tot nu toe prima aan deze eis. Ouwerkerk was op grond van zijn vrije slag- en vlinderslag-prestaties uitgekozen. Gisteren zwom de pupil van Erna van Belkum de 100 vlinder in 1.03.0 en de dubbele afstand in 2.20.3, wat hem twee startbewijzen opleverde voor de nationale titelstrijd van ko mende winter. De puntentotalen na de eerste ronde bedragen voor LZ 4293.5, goed voor ongeveer een dertiende positie, terwijl De Zijl uitkwam op 4339.7, wat een plaats in de onder ste regionen opleverde. SCHEVENINGEN (ANP) - De Belg Eric Geboers heeft gisteren opnieuw de massale motorcross (foto) op het strand in Scheveningen gewonnen. Voor een geschat aantal van 100.000 toeschouwers, eindigde Luc Combee, winnaar in 1985. als tweede. Derde werd de Geboers'landgenoot Jo Mar tens. Cees van der Ven en Gerard Rond voltooiden de race, waaraan 700 cros sers deelnamen, niet ongeschonden. Van der Ven kreeg een stuur in het ge zicht waardoor hij enige tanden verloor en mogelijk oogletstel heeft opge- Geboers zegevierde zowel in de eerste als de derde manche. De tweede omloop kwam op naam van John van den Berk, die in de eerste manche een hoge positie in het eindklassement verspeelde. Bij de zijspannen zege vierden Jan Bakens en John Michielsen. Voor Bakens was het de vijfde overwinning. <foto ANP) lopen. Rond kwam het er met een sleutelbeenblessure relatief gunstig van af.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16