Kagia zit Valken weer op de hielen Hockeyvrouwen van Noord wijk aan kop Vrouwen van Oegstgeest gaan verrassend onderuit Koplopers maken geen fout in zondagafdeling Rugby'ers DIOK ook veel te sterk voor The Wasps PAGINA 14 DO ST SPORT MAANDAG 12 OKTOBER 1987 LEIDEN - In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal behaalde Ter Leede zaterdag in het topduel tegen Zwart Wit'28 een overwinning: 3-0. Lugdunum en Rijnmond besloten de wedstrijd in een gelijkspel (1-1). Oegst geest, koploper in de eerste klasse, ver loor met 1-2 van Hazerswoudse Girls. In de eerste klasse van de zondagafdeling deelden topploegen Teylingen en Iduna 2 de punten: 1-1. Ter Leede h&d zaterdag duidelijk het betere van het spel tegen Zwart Wit'28. Jenny van der Mark opende de score voor de Sassenheimse formatie en Annet Berendonk breidde de 1 Na de pauze trof Van der Mark wederom het doel en bezegelde hiermee de Sas senheimse zege. Lugdunum was in de eerste helft tegen Rijnmond de betere ploeg, maar moest toezien hoe de Portugaalse Trudy Kam penhout scoorde. Na de pauze waren de krachten gelijk verdeeld en bracht de Leidse Sonja de Wit de stand weer in evenwicht. Oegstgeest was tegen het thuisspelend Hazerswoudse Girls de mindere ploeg. De openingstreffer werd voor de gast vrouwen gescoord door Saskia Versteeg en ploeggenote Connie Hoogerwaard vergrootte de voorsprong. Lia Groot trof nog het doel voor Oegstgeest, maar kon Hazerswoudse Girls de winstpunten niet ontnemen. Katwijk speelde tegen KMD een geiij- kopgaande wedstrijd: 2-2. De Wateringse vrouwen kwamen op voorsprong door twee doelpunten van Paula van Reeuw- ijk. Een treffer van de Katwijkse Sylvia Soeverein en een eigen doelpunt van de Wateringse Francelien Birnie trokken de stand weer gelijk. SVLV verloor met 2-6 van Alphen. Na- tasja van Dinten en Willemeen van Gul- lik scoorden in de eerste helft voor de thuisploeg. Pas na de pauze verzilverden Jacqueline Meijer (vier maal) en Daniëlle Wiebers (twee maal) hun mogelijkheden voor Alphen. Valken'68 ondervond geen tegenstand van RAS: 3-0. Al voor de rust werd de eindstand bereikt door treffers van Car- olien Roem (twee maal) en Petra Heem kerk. Na de pauze werd een treffer van Marlies van Egmond afgekeurd wegens buitenspel, terwijl zij de bal van een Haagse speelster ontving. FC Lisse en Alkmania (7-2) gingen in eerste instantie gelijkop, maar na de pau ze namen de Lisser vrouwen het heft in handen. Anita de Bakker (drie maal), El len van der Zwan (drie maal) en Anita van Eeuwijk scoorden voor de Lisser for matie. Sabine Kuipers en Brigitte Zaal verzorgden de doelpunten voor de Oude Weteringse ploeg. Foreholte had niets in te brengen te gen Kickers'69: 1-5. Voor de Leimuiden- se vrouwen brachten Carla van der Hoorn (twee maal), Annelies Wit, Marin- ka van der Voort en Jolanda Jeukens de bal in het doel. Yvonne Sekreven redde met haar treffer de eer voor de Voorhout- se ploeg. Teylingen en Iduna 2 speelden een ge- lijkopgaande wedstrijd. Voor de rust scoorde de Sassenheimse Els van der Nouland. In de tweede helft bracht In- grid Maurits de stand voor de Ter Aarse formatie weer in evenwicht. SJC behaalde een overwinning tegen LFC: 7-4. De Leidse vrouwen gaven in de tweede helft het heft uit handen. Diana van Putten (drie maal) en Regina Sczor- ba brachten de bal voor de Leidse vrou wen in het doel. Helène van der Weijden (vijf maal), Ineke Broeders en Paulien Lumidong verzorgden de Noordwijkse treffers. In de wedstrijd tussen UDO en UVS waren de krachten gelijk verdeeld: 1-1. Voor de rust schoot de Oegstgeestse He lène Zandbergen van 35 meter raak. In de tweede helft trok de Leidse Marielle Schoenmaeckers de stand gelijk. Eindelijk weer winst voor ZLC LEIDEN - De koplopers in de eerste klasse van de Afdeling Leiden (zondag) bleven giste ren allen overeind. Oranje Groen won moeizaam met 1-0 van Bernardus, SJZ rekende met VNA af (2-0) en Alkmania pakte de winst bij Randstad Sport (3-1). Oranje Groen - Bernardus 1-0 De Leidenaars behaalden een moeizame en gelukkige overwin ning op een goed spelend Bernard us. In de 15de minuut kopte aan voerder Meindert van der Kaay de thuisclub naar een 1-0 voorsprong. Voor Oranje Groen was dit tevens het eerste en het laatste wapenfeit in de wedstrijd. De ploeg van trai ner Isaac van Weerlee draaide ui terst stroef en de broertjes Johan en Bert Jan de Ridder hadden be paald hun dag niet. In de tweede helft roken de Rijndijkers hun kans. Uitblinker Rob Valk nam de Oranjewitten goed op sleeptouw, maar in de afwerking faalde Ber nardus hopeloos. Het venijn zat in de staart. Scheidsrechter Bruyn wees ver in de blessuretijd tot ie ders verbazing naar de penaltystip toen Rob Valk zich struikelend een weg baande door de Leidse verde- VOETBAL. BELGRADO (SID) - De Joegoslavische voetbalbond heeft twee bestuursleden en een speler van derde-divisieclub Vrbas levenslang geschorst. Het drietal was vorig seizoen betrokken bij een poging tot omkoping. Naar aanleiding hiervan bracht de bond Vrbas zes punten in mindering en degradeerde de club uit de tweede divisie. diging. "Een speler van Oranje Groen pakte hem (Valk) beet en liet hem daarna weer los. Als hij was gevallen, zegt niemand wat", was de visie van de Haagse arbiter naar afloop. Nadat aanvoerder Van der Kaay zijn spelers weer tot rust had gekregen, was het Joop de Boer die het presentje aan de verkeerde kant van de paal schoot. Een geluk voor Oranje Groen en misschien ook voor de verder goed fluitende scheidsrechter Bruyn, want som mige Leidse supporters wonden zich danig op. Leidsche Boys - Warmunda 7-1 De ploeg van trainer Mat Keere- weer heeft duidelijk revanche ge nomen voor de nederlaag vorige week tegen buurman VNA. Peter Houthuizen en Peter Kooien gaven in de eerste helft Leidsche Boys het goede voorbeeld (2-0). Ook in de tweede helft ging het scoren 'de boys' goed af. Ron Zadelaar (2x), Martin de Jong (2x) en Peter Kool- en voerden de zege op tot 7-1. Vin cent de Winter schoot van elf meter voor de Warmonders raak. War- munda-trainer Ferry van Haver verklaarde na afloop: "We hadden tot nog toe de minst gepasseerde verdediging. Ik wilde wat meer aanvallender spel, maar helaas is dit nu het resultaat. Daar komt nog bij dat een aantal jongens veel te lief is voor hun tegenstander". SJZ - VNA 2-0 De Zoeterwoudenaren hebben zich prima hersteld na de misstap tegen Kickers. In een leuke maar pittige partij werd VNA met een 2-0 nederlaag terug naar Leiden ge stuurd. Harry Berg scoorde de eer ste treffer en een na fout van Mar cel Eradus was het voor Rob Retel niet moeilijk om het tweede doel punt voor SJZ aan te tekenen. Het boekje van Scheidsrechter Haasnoot was na afloop goed vol na boekingen voor drie VNA- en twee SJZ spelers. Frans Redel van VNA maakte het einde van de wed strijd zelfs niet meer mee. Randstad Sport - Alkmania 1-3 De prestaties van Randstad Sport blijven ver beneden de maat. Van Alkmania, dat aansloot bij de kopgroep, werd met 3-1 verloren. Toch kwam Alkmania moeilijk in de wedstrijd nadat Rik Huigsloot met een keurige lob zijn eigen doel man had gepasseerd. Pas toen Pe ter Muller de ploeg van trainer Jos Cozijn naast Randstad Sport had gezet, kwam Alkmania los. Eerst zette Cock Bouwmeester zijn ploeg op een 2-1 voorsprong en enige tijd later was het dezelfde speler die in het strafschopgebied neergelegd werd. EdVv'in Roos maakte het kar wei van elf meter af (1-3). MMO - ASC 2-1 ASC liet in Hoogmade twee heel belangrijke punten liggen tegen het, afgaande op het aardige spel Oranje Groen-speler-Johan de Ridder: slechte dag. (archieffoto) van gisteren, veel te laag geklas seerde MMO. Nadat Benno Schoonwater in de 17de minuut ASC op een 1-0 voorsprong had ge zet, kreeg MMO enkele minuten voor de rust een presentje aange reikt. De invaller-arbiter had ge constateerd dat de Leidse doelman Charles Robert een aanvaller van MMO had vastgehouden. Werner Pilanen schoof de toegekende strafschop 'lachend' in de hoek (1- 1). In het laatste half uur ontbrak het ASC aan de nodige werklust en Hans van Goozen profiteerde daar een kwartier voor het einde gretig van (2-1). VNL - ZLC 1-2 Eindelijk weer eens de volle winst voor ZLC. Al ging dat ook nu erg moeizaam doordat de voor- waartsen van trainer Kooimans nog steeds uitblinken in het mis sen van kansen. VNL ging in de eerste helft ook al roekeloos met de geboden kansen om. Slechts Hen- nie van de Hoogen schoot vlak voor de rust wel raak (1-0). Het spel van ZLC bleef paniekerig en pas ver in de tweede helft kon Peter Bekkering de gelijkmaker voor de bezoekers produceren. Bij ZLC ging toen de beuk er in, maar paal en lat stonden treffers in de weg. Terwijl niemand van ZLC nog in de overwinning geloofde, ging VNL-verdediger Hans van As in de fout. Ronald Hendrikse profiteer de (1-2). LEIDEN - Valken'68 bevestigde zijn leiderspositie in de eerste klasse van de Leidse za terdagafdeling door ook het voor lijfsbehoud vechtende Woubrugge met 0-2 terug te wij zen. De grootste concurrent blijft Kagia, dat in de topper uit tegen TAW aan de goede kant van de score bleef (0-2). De ploeg uit Lisserbroek heeft één puntje minder dan de Val kenburgers maar heeft ook een wedstrijd minder gespeeld. Woubrugge - Valken'68 0-2 Ondanks de harde tegenstand van Woubrugge heeft Valken de volle winst mee naar huis kunnen nemen. Geheel zonder kleerscheu ren kwamen de bezoekers echter niet thuis. Zo raakten Ton Gruy- ters en Albert Noort geblesseerd en werden vervangen door Richard Blikman en Peter van Delft. Bo vendien werd Robert Binnendijk door arbiter Reeuwijk al in de 60ste minuut wegens natrappen naar de kleedkamer gestuurd. De gedwon gen mutaties hebben Valken des ondanks geen windeieren gelegd. Nadat in de eerste helft de jeugdige Albert de Haas (17) de openings treffer had verzorgd, schonk inval ler Blikman De Haas een niet te missen kans die de spits via de lat tot 0-2 promoveerde. TAW - Kagia 0-2 De gebeurtenissen speelden zich voornamelijk af in de tweede helft. In de 60ste minuut pikte Eric Wijn hout na een afgeslagen aanval de bal op, speelde zich vrij en tikte subtiel de 0-1 in het Ter Aarse doel. TAW zocht daarop de aanval'en legde bovendien de Lisserbroekse topscorer Richard Trompert suc cesvol aan banden. Dat gaf de an dere spelers van Kagia echter meer ruimte en daar profiteerde invaller Peter Bakker van. Op van Jos Dittmar kopte Bakker met een snoekduik de ploeg van trainer Rob Suttorp naar 0-2. KRV - SVOW3-1 Behoudens de doelpunten was deze wedstrijd van een matig ni veau. SVOW was voor rust sterker maar na de thee nam KRV het heft in handen. Een combinatie tussen Cor Varkevisser en Jan Pieter van Duyn werd door de laatste succes vol afgerond (1-0). Vijf minuten la ter ging de Katwijkse doelman Teun van Duivenbode in de fout door zich te ver voor zijn 'hok' op te hóuden. Ge de Jong strafte de on oplettendheid van Van Duivenbo de met een lob kundig af (1-1). Iets dergelijks presteerde Van Duyn, zij het dat de Katwijker een voorzet wilde afleveren. De bal dwarrelde daarop vrij gelukkig in de uiterste hoek van het SVOW-doel (2-1). De bezoeker geloofde er toen niet meer in en Van Duivenbode maak te zijn fout goed door met een verre uittrap Varkevisser te bereiken die met een kopstoot de eindstand vastlegde (3-1). Alphia - Hazerswoudse Boys 2- 4 Nadat Jaap Kroon de bezoeker op 0-1 had gezet, kreeg ploegge noot Marco Roelofs in eigen straf schopgebied de bal ongelukkig te gen de hand. De toegekende penal ty werd door Jan Martens verzil verd (1-1). Roelofs nam ondubbel zinnig revanche door eerst de rust stand binnen te koppen (1-2) en daarna Kroon de 1-3 op de schoen te leggen. De Boys maakten het zich onnodig moeilijk (Carlo Sch- lagwein haalde de stand op naar 2- 3) maar een benutte strafschop van Léon Laros maakte aan alle onze kerheid een .einde. Tweede Klasse Zonder spelmaker Ton Braxho- ven was LFC overgeleverd aan Ab- benes. De Leidenaars bleken bo vendien conditioneel niet sterk. Peter Tamerus (4x), Rob van den Berg en Peter Katteberg velden het vonnis en alleen Martin Planjer kon voor LFC nog iets terug doen (6-1). HVZ-Meerburg (2-3) was ta melijk rommelig. Rinus Blijleven scoorde voor de thuisclub via twee penalty's terwijl Gerard l'Amie, Piet van Zeist en Joep Duindam dat voor de buurtgenoot één keer beter deden. SJZ'er Guus de Ko ning scoorde de openingstreffer te gen GWS. Daarna was het een cha os bij de groenwitten. De Sassen- heimers trokken daarop via Fokke van der Reijdt, Gijs van der Meij en Percy Looman de volle winst naar zich toe (1-3). LEIDEN - De hockeyderby tus sen Alecto en Forescate bleef doel puntloos, wat tot gevolg heeft dat Forescate de leiding houdt in de tweede klasse A. Hockeyclub Noordwijk had gisteren een goede dag. De vrouwenploeg blijft aan kop in de eerste klasse A door de 2- 0 winst op Craeyenhout. De Noord- wijk-mannen zegevierden met 6-3 over Eechtrop. GHBS - Leiden 1-1 De verre reis naar Groningen leek de eerste volledige winst op te leveren voor de ploeg van Martijn Drijver. Dat lukte net net niet door dat de scheidsrechter een minuut voor tijd de inslag liet nemen door Groningen in plaats van door LM- HC'er Jeroen Dubbeld. Die zou volgens de leidsman aan tijdrek- ken hebben gedaan door de bal in een dribbel te halen. De Gronin gers kwamen vervolgens aan een strafbal nadat er wat sticks tegen elkaar waren gekomen en weg was de voorsprong: 1-1. Het eerste deel ging gelijk op met vier strafcorners aan beide zijden. Na de pauze zette Leiden de thuisploeg vast en dat le verde na 20 minuten een straf- cornergoal op van Bob-Jan Die trich: 0-1. Volle winst zou de LM- HC in de subtop hebben geplaatst. Nu blijft de Oegstgeester ploeg on der het midden van de ranglijst hangen. DSHC - Roomburg 3-2 Mede dank zij het slechte spel van de Leidenaars kwamen de Delftse Studs aan hun eerste pun ten. Roomburg was weliswaar ver zwakt door blessures van spelma ker Jurjen van Aken en Cees Wendt. De treffer van Pieter Wini- us na een minuut werd al even snel teniet gedaan door een rebound van een Delftse strafcorner: 1-1. De ruststand was toch weer in het voordeel (1-2) van de Leidse bezoe kers die een rebound van een straf corner benut zagen door Winius die zijn harde werken beloond zag. De andere Roomburgers bleven onder hun niveau en gleden in het tweede deel nog verder weg met tempoloos spel en vastlopende so lo's. De mandekking was ook niet verzorgd, waardoor Delftenaren in vrije posities uit konden halen naar 3-2. Alectó - Forescate 0-0 Het gelijke spel was uiteindelijk een terechte uitslag van de twee ploegen die elkaar in kracht niet waarneembaar ontliepen. Een zeer goede eerste helft leverde weinig doelkansen aan beide kanten op. De tweede helft gaf gaande weg wat meer spektakel te zien. Koplo per Forescate claimde tevergeefs twee strafballen nadat een hand en een voet van een Alecto-speler de bal in de cirkel hadden aangeraakt. De beste kans op volle winst was er voor de thuisploeg in de vorm van een strafbal die zo'n tien minuten voor tijd echter door Robert Krui denier werd naastgeschoten. Fo rescate had nog een keer geluk met de inzet van Eric Brabander die eveneens net naast schoot. Noordwijk - Eechtrop 6-3 Een met veel treffers gelardeerde wedstrijd gaf een enerverend beeld te zien. Daarvoor was er veel com- motie doordat er verschillende ^ponsornamen stonden op shirts en trainingspakken en afspraken werden geschonden. De ruststand was al 2-1 voor de Noord wij kers die door Willem-Jan van Veen (3), Eric Verdoorn (2) en Ralph Wisbrun uit eindelijk op 6-3 uitkwam. De inval lende keeper Noél Minnes kwam goed voor de dag. Vrouwen Leiden - Gooische 5-2 De vrouwenploeg van Leiden raakt op dreef. Frederic Westra van Holthen opende voor de thuisploeg met een direct schot uit een straf corner de score die nog 1-1 werd. Maar de 2-1 ruststand was toch voor het sterker LMHC door een goal van Annemarie Kersemakers die als rechtsachter goed opkwam. Na de 2-2 stoomde Leiden op naar de verdiende zege door Westra van Holthen, Barbara Rijks en Barbara Boertje die goede combinaties en het goede teamwerk verzilverden. Groen Geel - Alecto 2-1 Het team van coach Ruud Hart man Kok moest het doen zonder twee geblesseerde middenveld speelsters en kwam desondanks toch op een voordelige 0-1 rust stand door een strafbal van Eu genie Westerduin. In het tweede kwam de Leiderdorpse defensie onder zware druk te staan en moest tweemaal buigen. Een strafcorner en een strafbal werden door Groen Geel, dat de lange klap hanteerde, aangegrepen om de twee punten in eigen huis te houden. Noordwijk - Crayenhout 2-0 De Noordwijkse hockeysters blijven met Warande de dienst uit maken in de eerste klasse A. Gis termiddag moest het conditioneel sterke Craeyenhout er aan geloven. Hanneke van der Voort scoorde na 20 minuten uit een scrimmage 1-0. Dat werd de ruststand dank zij voortreffelijk werk van Liesbeth Niezen, die het doel schoon hield. Na de hervatting sloeg Renate van der Ben bikkelhard toe uit een kor te hoekslag: 2-0. De 16-jarige Nat halie de Lange maakte indruk op het Noordwijkse middenveld. Alecto's aanvaller Michiel Blans oog ir treffer op. De streekontmoeting tussen de houdt in de tweede klasse A Roomburg - Voorne 4-1 De gasten misten in het begin twee goede kansen, waarna Room burg wakker schrok en het initia tief naar zich toe trok. Na een kwar tier scoorde Inge Oudkerk Pool 1-0 en bouwde Pauline Huijgens uit naar 2-0 na een vrije slag. Oudkerk Pool was ondanks een lichte bles sure goed op dreef en bepaalde de tussenstand op 4-0 uit een strafcor ner van de rand cirkel. De goed keepende Daniella van Leuven liet Voorne niet verder komen dan een treffer in de-tweede helft. Pollux - Vlaardingen 2-0 Na vier gelijke spelen de Forescate in Vlaardingen de ste nederlaag. De strafcornergoal werd door de natuurgrasploeg uit gebreid met een rommelgoal waar de arbiter de overtredingen die daaraan vooraf gingen niet op merkte. Forescate gooide in het tweede part alle op de aanval, maat verkreeg nauwelijks kansen door dat het hoofdzakelijk tegen zich zelf hockeyde. Vierde klasse De Leidse Studs hadden een goed weekeinde. De mannen won nen met 0-2 van Bodegraven. Gijs Schreuder en Pieter van Hengel verzorgden de treffers. De vrou wenploeg blijft ongeslagen aan kop na de 0-3 winst op Spijkenisse. Sabine Rademakers, Anneke Ver heul en Josien van der Feltz scoor den. Catwijck raakte door twee twijfelachtige Alphense treffers uit zijn ritme. Koos van Duyn moest wegens aanmerkingen zelfs vijf mi nuten het veld verlaten. Alphen vond het allemaal best en liep uit naar de wel geflatteerde 7-0. Ba- rendrecht had de Katwijkse hoc keyvrouwen op bezoek en won met 3-1. Auketie Dijkstra hield met haar doelpunt de Katwijkse eer hoog. Hisalis verloor met 4-3 van Heerlijkheid. De Lisser treffers van Michiel van Schaveren, Frank Eek- en en de strafbal van Flip Jansen waren niet genoeg. NIEK FAAS W aarschuwing FC Den Haag ZURICH (ANP/AFP) - De tucht- commissie van de UEFA gaf FC Den Haag officieel een waarschu wing naar aanleiding van het afste ken van vuurwerk door supporters tijdens de wedstrijd in het Zuider park tegen Ujpest Dosza (3-1). Bij h.erhaling zal de deelnemer aan het toernooi voor bekerwinnaars mini maal een boete moeten betalen. De voetbalfederatie sprak de straffen uit vanwege de incidenten die zich tijdens de eerste ronde van de Europese bekertoernooien (16 en 30 september) voordeden. De tuchtcommissie legde in totaal 135.000 Zwitserse frank (182.000 gulden) boete op. OFI Heraklion werd het zwaarst gestraft. De Griekse bekerwinnaar moet de thuiswedstrijd tegen Atalanta Bergamo uit Italië op 21 oktober af werken in een stadion dat mini maal driehonderd kilometer ver wijderd is van Heraklion. Een sup porter had een fles naar de grens rechter gegooid. Grasshoppers, dat in de eerste ronde van het UEFA-bekertoer- nooi werd uitgeschakeld door Di- namo Moskou, moet voor een soortgelijk vergrijp zijn volgende Europese duel op zijn minst 150 ki lometer buiten Zürich spelen. Het eveneens uitgeschakelde Napoli moet de UEFA 50.000 Zwitserse frank betalen. In het tweede duel tegen Real Madrid gooiden suppor ters van de Italiaanse kampioen al- lerlei voorwerpen op het veld. Hellas Verona moet in het duel tegen FC Utrecht laatste man Ro berto Solda missen. De verdediger kreeg in de eerste ronde de rode kaart en werd vier Europacup-du els geschorst. LEIDEN - „Als ze met minder dan 40-0 van ons verliezen is het een overwinning voor hun en als ze met meer dan 70-0 ver liezen is het een afgang", aldus typeerde DIOK-speler Diederik Renardel het ni veauverschil in de ereklasse van de rugby- competitie. Van een echte competitie is in derdaad geen sprake want de strijd aan de top wordt bepaald door slechts twee ploe gen: DIOK en Castricum. Aangezien Cas- tricum gisteren tegen Hilversum een on verwachte 25-10 nederlaag leed,- staat DIOK in principe alleen aan koD. In de wedstrijd'tegen The Wasps draai de het er voor DIOK dan ook voornamelijk om hoe groot "het verschil zou uitvallen. Door de afwezigheid van een aantal spe lers hadden de Leidenaars de opstelling danig aan moeten passen. Zelfs Kees Kloots, net pas in training, was vervroegd terug gehaald om de gelederen te verster ken. Het liep echter allemaal niet zo soepel bij DIOK en een echte monsterzege (het werd 34-4) werd niet behaald. In het begin van de eerste helft was het éénrichtingsverkeer op de helft van The Wasps. Het duurde twintig minuten voor dat de ploeg uit Nijmegen serieus op de helft van de tegenstander kwam en toen keek ze al tegen een 10-0 achterstand aan. Ronald Vermeulen strafte een fout in de verdediging van The Wasps af en opende zo de score voor de Leidse formatie. Een twijfelachtige conversie van Mark Michel- sen werd door de scheidsrechter goed ge keurd en DIOK leidde met 6-0. De verdediging van de nog puntloze de butant was goed verzorgd, maar aan het opbouwen van een aanval kwam het mede door een slechte traptechniek niet toe. DIOK wist telkens al voor de middenlijn de bal te bemachtigen en onder die voort durende druk waren The Wasps niet be stand. Yves Kummer liet na een mooie combinatie 10-0 aantekenen en Dick Berg hout zorgde voor 14-0 door zelfs met een man op zijn nek de bal achter de lijn te drukken. Mark Michelsen benutte de con versie en bracht de stand op 16-0. De enige punten voor The Wasps kwa men op naam van Joep de Vries. De Vries vond een gaatje in de Leidse verdediging en verkleinde de achterstand tot 16-4. Op nieuw werden de bezoekers teruggedre ven op eigen helft. Slecht uitverdedigen leverde balbezit voor DIOK op en een snelle tegenaanval werd door Yves Kum mer afgerond: 20-4. Ook na de spelhervatting slaagde de ti- telpretendent er niet echt in om afstand te nemen. De Leidse driekwarten konden de tackles van de opponent niet ontwijken en liepen zich keer op keer vast in de Nijme- gense verdediging. De ruimte aan de zij kanten werd niet voldoende benut, terwijl daar juist de mogelijkheid lag om door te breken. Kummer en Vermeulen, die sa men 24 punten voor hun rekening namen, wisten nog driemaal een try te maken en brachten de eindstand od 34-4. „We hebben erg rommelig gespeeld en veel slordige foutjes gemaakt", zo luidde het commentaar van Renardel, die het on nauwkeurige spel aan een gebrek aan con centratie wijtte. „De verdediging van The Wasps stak ook erg goed in elkaar en daar bij is iedereen natuurlijk tegen ons extra gemotiveerd om goed te spelen". De be perkte nederlaag werd in Nijmeegse krin gen dan ook als een zege beschouwd. Bassets The Bassets moesten op eigen veld te gen HRC uit Den Haag een nederlaag in casseren. In het eerste gedeelte van de wedstrijd domineerde HRC en dat kwam tot uiting in de 3-11 ruststand. In de twee de helft waren de rollen omgekeerd. The Bassets had het betere van het spel, maar dit resulteerde slechts in de tweede suc cesvolle penalty-kick van Martin Groene- veld. De scheidsrechter maakte het einde van de wedstrijd niet meer mee. Na twintig mi nuten moest de leidsman meteen zweeps lag het veld verlaten en na enig beraad werd Jan Schaap, oud-trainer van The Bassets en oud-speler van HRC, bereid ge vonden het duel verder te leiden. Het maakte voor de wedstrijd niet meer veel uit, want de 6-11 eindstand was toen al be reikt. LSRG De Leidse studenten leden gisteren de derde nederlaag op rij in de promotieklas se Noord. Dit keer trok tegenstander RRC uit Rotterdam met 20-10 aan het langste eind. Scoren blijkt dit seizoen een probleem voor de studenten. De voorwaartsen zor gen voor genoeg balbezit, maar de drie- kwartlijn faalt in de afwerking. Twee tries en een conversie van Peter van Langeveld bleken niet genoeg voor LSRG, dat nog enkele goede kansen onbenut liet. Tegen stander RRC profiteerde hier handig van en haalde met een voordelige 20-10 eind stand de volle buit binnen. JETSKE GOUDSMIT

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14