UVS stuit op VIOS Taktiek Knrver pakt verkeerd uit Janssen: 'Ik vond ze mat spelen' Oegstgeest mag blij zijn met gelijkspel Unitas blijft hekkesluiter Noordwijk walst Sleutels plat Janssen draait Rijnsburgse Boys dol MAANDAG 12 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - De Haagse zondagderdeklasser VIOS zorgde voor de grootste verrassing tij dens de derde ronde van de districtsbeker door hoofdklasser UVS te verslaan. Na de regu liere speeltijd was de stand 1-1. zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. De Hagenaars toonden zich vervolgens trefzekerder vanaf de kalkstip. Ook Blauw Zwart had strafschoppen nodig om ten koste van hoofdklasser Wilhelmus een ronde verder te ko men. Ter Leede geeft goed partij OEGSTGEEST - Zo goed als Oegstgeest afgelopen dins dag tegen De Sleutels (2-4 winst) speelde, zo slecht acteer de de ploeg van trainer Henk Swaak in het afgelopen week einde tegen Ter Leede. "Dinsdag heb ik geen zwakke stek gezien", herinnerde Swaak zich. "Maar vandaag stonden we zo onder druk dat we met een punt tevreden kunnen zijn". Na het Oegstgeester kwartiertje, waarbij Alex Strating enkele ma len een teenlengte tekort kwam, richtte Ter Leede zich op. Dat uitte zich vooral in een enorme kans voor Ronald Vonk die op aangeven van Marco Verbree plots voor doel man Cees Star opdook. De Sassen- heimer schrok waarschijnlijk zo van de mogelijkheid dat hij die jammerlijk verprutste. Er volgde een periode kansen over en weer werden gecre ëerd. De ploegen hielden elkaar tot de 31ste minuut in evenwicht. Op de linkervleugel brak Rob Entho ven door en de Sassenheimse vleu gelverdediger leek vanaf de achter lijn een voorzet af te willen geven. Star stelde zich hier dan ook op in maar zag tot zijn verbazing dat Ent hoven de bal direct in het doel de poneerde (0-1). Oegstgeest werd door deze te genslag van de wijs gebracht. Bou Westerbeek wilde het goede voor beeld van zijn ploeggenoot na de 0- "Dat had niks opgelegde taktiek te maken", sprak Swaak. "We kwa men zo onder druk omdat we slecht speelden. Verschillende spe lers hadden gewoon een slechte dag". Slechts Peter Hogewoning haalde zijn normale niveau maar hij kon het ook niet alleen. Kop- penhol mocht bovendien ook nog blij zijn dat handsgeval in het Oegstgeester strafschopgebied door arbiter Postma over het hoofd werd gezien. Blijleven: "Ik loop niet te blèren om een pingel. Als hij _niet wordt gegeven dan is dat jam- Oegstgeest probeerde het via Ho gewoning nog wel maar zodra de bal in de voorste linie was beland werd de aansluiting vanaf het mid denveld slecht verzorgd. De sterk spelende Sassenheimer Eric Gros man en Westerbeek deden nog het meest van zich spreken maar toon den zich te gehaast in de afwer king. Oegstgeest mocht er blij om zijn. RUUD PATTIAPON RIJNSBURG - "Dat Rijnsburgse Boys is me eigenlijk wel wat tegengevallen", concludeer de de linksbenige baltovenaar van Fortuna Sit tard, Anton Janssen, na afloop van het door zijn ploeg zo ruim gewonnen bekerduel. "Ik vond ze zo mat spelen, ze waren niet aggressief genoeg. En nadat ze op achterstand kwamen viel de organisatie helemaal weg". Janssen kon daardoor naar hartelust zijn niet geringe voetbalkwaliteiten etaleren en groeide uit tot de smaakmaker van zaterdagmiddag. De 24-jarige speler bleef vrij nuchter onder de talloze loftuitingen aan zijn adres. "Ik moet eerst deze vorm nog maar een tijdje zien vast te houden, dan zie ik vanzelf wel wat er verder met mij gebeurt. Mijn contract loopt nog tot aan het eind van dit seizoen, het is dus nog wat voorbarig om aan een topclub te denken. Of aan Oranje, al hoop ik daar natuurlijk wel op. Maar voorlopig gaat het lekker met Fortuna, ik ben vrij om naar de bal toe te gaan en over het veld te zwerven". Daar kan Wim Driebergen, voorstopper van Rijnsburgse Boys en op papier gekoppeld aan Janssen, over meepraten. Driebergen had zijn handen vol aan de van alle kanten opduikende linksbener. Wel even iets anders dan 'Het Beest', de naar Zurich getransfereerde storm ram John Linford, die in Rijnsburg niet van de partij was. "Ik had ook best wel tegen Linford willen spelen. Toch viel het in het begin nog wel mee met Janssen. Ik heb hem toen niet zo veel gezien. Maar toen we achterkwamen en één tegen één gingen spelen was dat wel an ders. Op zich geen schande natuurlijk, want hun snelle voorhoede met Lens en Janssen doet het ook in de eredivisie prima. Dat zag je laatst wel tegen Ajax.". Maar dat was dus nog met Linford. De lang harige Engelsman werd door Fortuna echter in het duel tegen Rijnsburgse Boys niet echt ge mist volgens aanvoerder en laatste man Henk Duut. "Nee, vandaag hadden we hem niet echt nodig. Dat viel me erg mee, want ik heb vroe ger in de jeugd van Feyenoord vaak tegen Rijnsburgse Boys gespeeld. Ik wist dat het hier kon spoken, maar dat gebeurde nu gelukkig niet". De ex-Rotterdammer zelf kon geregeld op schuiven naar het middenveld, al ondervond hij daarbij wel de nodige hinder van een knie blessure. "Ik heb vandaag voor de wedstrijd een spuit gekregen, maar tegen het eind was de verdoving toch uitgewerkt. Volgende week zal m'n knie onderzocht worden, want het blijft natuurlijk sukkelen. Overigens heb ik het pri ma naar m'n zin in Sittard, maar het liefst speel ik toch bij een topclub. Ik hoop dan ook dat dit een tussenstop voor me is, want voor hetzelfde geld spelen we volgend jaar weer om de tiende of elfde plaats". Rijnsburger Huug Aandewiel, een van de be tere spelers van de thuisploeg en maker van wellicht de fraaiste goal van de wedstrijd, rela tiveerde eveneens het niveau van Fortuna. "Zo goed vond ik ze niet. Pas na 4-0 gingen ze een beetje voetballen, maar dan voetbalt elke ploeg lekker". HERMAN JOUSTRA RIJNSBURG - Uitgerekend op het moment dat trainer Arie Kurver zijn ploeg Rijns burgse Boys een 'professionele' taktiek voorschreef in het bekerduel met Fortuna Sittard ging het volledig.mis. Toen bleek namelijk dat er wel degelijk een groot gat gaapt tussen de top van het amateurvoetbal en de hoogste regionen van het profvoetbal waartoe res pectievelijk Rijnsburg en Fortuna behoren. Binnen een mum van tijd maakte de nummer vier van de eredivisie gretig gebruik van die 'amateuristische' zet en tevens gehakt van de leider in de eerste klasse A van de zaterdag. Die. een flinke illusie armer, met de uiteinde lijke 1-7 nederlaag nog genadig wegkwam. Collega-oefenmeester Dick Blijl even van Ter Leede toonde zich ook niet ontevreden met de uitein delijke 1-1 eindstand hoewel hij liet doorschemeren dat er meer in het vat had gezeten. "Vooraf had ik hiervoor getekend maar achteraf komen we eigenlijk een punt te kort." Afgaande op het afgelopen zater dag afgewerkte duel zal Blijleven het gelijk zeker aan zijn kant heb ben. Slechts het eerste kwartier mocht de thuisploeg aanspraak maken op de bovenste plek in de vierde klasse B. Nu moet Oegst geest die delen met Voorschoten en meer zou voorlopig niet terecht zijn. "Wij zijn geen kampioenskan didaat, maar Oegstgeest is ook geen totaalploeg", concludeerde Blijleven. "Maar wat moest ik anders", vroeg Kurver zich hardop af, daarbij te rugkijkend naar die 27ste minuut toen Sigi Lens koppend de rol van de alsnog naar FC Zürich 'wegge zuiverde' John Linford overnam en de profs op 0-1 bracht. "Je kan dan wel met z'n allen achter blijven hangen om de schade tot een nul letje of twee, drie te beperken, maar daar heeft het publiek na tuurlijk niks aan. Ik wilde toch wat proberen en schoof daarom laatste man Huug Aandewiel door. Het is natuurlijk de goden verzoeken. Dat bleek, want die taktiek lukte van geen kant. Daarvoor is Fortuna gewoon een te slimme ploeg". Zijn eenmalige tegenstrever uit het betaalde voetbal, Hans van Doorneveld, grijnsde breeduit toen hij op zijn beurt zijn licht liet schij nen over die opportunistische po ging van Rijnsburgse Boys om na die 0-1 met open vizier verder te strijden. "Van ons mag je dat ver wachten, één tegen één spelen. Van Rijnsburg had ik dat niet ge dacht, althans niet zo snel. Dat deed ze ook prompt de das om, want jongens als Henk Duut en Anton Janssen doorzien meteen waar de gaten dan vallen. Hij", wees Van Doorneveld naar de ver derop staande Arie Kurver, "had RCL-LFC voor Zilveren Molen LEIDEN - RCL en LFC ontmoe ten elkaar morgen voor de Zilveren Molen. Op het terrein aan de Bos- huizerkade wordt om 20.00 uur af getrapt. De winnaar speelt tegen Roodenburg in de halve finale. In andere halve finale zijn Quick Boys en Lugdunum aan elkaar ge koppeld. 1 maar al te graag volgen. De Sas senheimse aanvaller knalde eerst te gehaast op het doel en kon even later door Ton Naafs alleen met een overtreding worden gestopt. De Oegstgeestenaar werd dan ook door arbiter Postma geboekt. Na de doelwisseling leek Oegst geest zich weer hervonden te heb ben. Al in de 47ste minuut ramde Arie Koppenhol de bal richting het Sassenheimse doel waar poort wachter Ronald van Aken in eerste instantie voor de afweer zorgde. Het leder sprong echter op kop- hoogte van de inkomende Strating die dankbaar voor de afwerking zorgde (1-1). Wie dacht dat Oegst geest hieruit de nodige moed zou putten kwam bedrogen uit. De Swaak-brigade trok zich terug op eigen helft en leek meer op de counter te loeren. vooraf gedacht een kans te hebben. Maar dan moetje natuurlijk niet zó spelen", aldus de Fortuna-trainer. Scout Die zich op dit duel uit dé eerste ronde van de KNVB-beker overi gens goed had geprepareerd. Niet alleen bleek hij volledig op de hoogte van Kurvers' uitspraken vooraf, maar bovendien had hij vo rige week een scout naar Rijnsburg gestuurd om het spel van de koplo per in IA nog eens te analyseren. Tot uiting kwam dat ook in het eer ste half uur waarin de geconcen treerd spelende Limburgers geen enkel risico namen en zich beperk ten tot wat geschuif in de breedte. Met als gevolg dat de ruim 1100 be zoekers weinig verschil in kwali teit in het spel van beide ploegen konden waarnemen en inderdaad begonnen te geloven in die kans van één op tien die Kurver zijn ploeg had toegedicht. Die droom werd evenwel wreed verstoord tussen de 27ste en 40ste minuut, zij het dat de twee goals van Fortuna eerder voortkwamen uit incidenten dan uit overtuigend spel. Niet helemaal vrijuit namelijk ging doelman Jan Blankespoor toen hij bij de hoge voorzet van An ton Janssen stokstijf op de doellijn bleef staan waardoor Sigi Lens van drie meter afstand vrij kon inkop pen. En helemaal niet vrijuit ging vervolgens arbiter Matena toen diezelfde Janssen dertien minuten later de in duidelijk buitenspel po sitie verkerende Willy Boessen een niet te missen kans bood op 0-2. Daartussen in dus nog deed Kur ver zijn even moedige als fatale zet. Het zat de Rijnsburgse trainer toch al niet mee, want al na zeven minuten verloor de brutaal met drie voorspelers opererende coach ("Henk Zwaan moest zorgen dat Henk Duut niet teveel opkwam") zijn rechterspits Martin de Louw toen die met zijn gevoelige delen in aanraking kwam met de keiharde knie van doelman Ruud Hesp. Aanvaller Ron Carli nam zijn plek over en Arie van Dijk viel in op het middenveld waarop dus ook laat ste man Huug Aandewiel ver scheen toen Fortuna zich eindelijk had weten los te maken. Inleiding voor een korte doch aardige de monstratie van hoe het voetbal op profniveau ook gespeeld kan wor den. Afmaker Vormgever, aangever, opmaker en afmaker daarvan was Anton Janssen, de van NEC afkomstige linkspoot met een fluwelen bal techniek. Was hij al betrokken bij de twee openingstreffers, ook bij de volgende vier doelpunten die het na rust vrijuit spelende Fortu na produceerde vertolkte de 24-ja- rige balgoochelaar een hoofdrol. De laatste weken speelt hij zó sterk dat de recente uitspraak van bondscoach Michels, als zou hij in Nederland behalve over Arnold Muhren niet over goede linksbeni ge voetballers beschikken, toch op z'n minst als merkwaardig betiteld moet worden. Janssen is nog niet 'gezien' in Zeist en dat wekte ook zaterdag op Middelmors verwon dering. "Een klasse-speler", verwoordde ook Hennie Koet, die evenals zijn directe tegenstander Willy Boes sen tegen een gele kaart aanliep. "Fortuna was een maat te groot, hij stak er helemaal bovenuit". Woor den die Janssen nadrukkelijk on derstreepte door zelf twee treffers voor rekening te nemen, maar ook Boessen en Reijners te laten profi teren van zijn inzicht en balvaar digheid. Alleen bij het zesde Lim burgse doelpunt was hij niet be trokken. Dat kwam voor een goed deel op naam van RB-aanvoerder Johan de Kroon die de teleurstel ling van het aan alle kanten wegge tikt worden niet kon verkroppen en de bal in het strafschopgebied zo maar wegsloeg. Reijners knalde vervolgens raak vanaf elf meter. Genoegdoening Een beetje genoegdoening kreeg Kurver uiteindelijk toch met de enige tegentreffer die de thuisclub vijf minuten voor tijd produceerde. Een juweeltje van een vrije trap waarbij Huug Aandewiel de bal langs de muur precies in de krui sing trapte. "Zo'n mogelijkheid kregen we ook toen het nog 0-0 stond", keek Kurver terug. "Vliegt die bal er op zo'n moment in dan kan het toch een andere wedstrijd worden". En tot slot: "Maar goed, dit was weer effe leuk. Laten we ons nu maar concentreren op de wedstrijd van volgende week te gen Marken". AD VAN KAAM Noordwijk - De Sleutels 9-0 Zaterdageersteklasser Noord wijk had geen kind aan de drie klassen lager spelende Sleutels. Na een kwartier stond het al 3-0. De thuisploeg nam vervolgens wat gas terug, zodat er voor rust niet meer werd gescoord. Na de pauze draai de de equipe van trainer John Eel- man weer op volle toeren en maak te er nog een half dozijn goals bij. Vooral Timo Gerlof had een bijzon der productieve bui, hij nam vier treffers voor zijn rekening. De ove rige doelpunten kwamen op naam van Geert-Jan Bakker (2x), Ivan Hermans, Jos Smits én Jan Wel ling. VIOS - UVS 1-1 (VIOS w.n.s.) UVS had in de eerste helft de wedstrijd al kunnen beslissen, maar de Leidenaars hadden het vi zier niet op scherp staan. Mario Fa- ber en Hans de Kruijs misten enke le opgelegde mogelijkheden. Vlak na rust kreeg de ploeg daarvoor de rekening gepresenteerd toen Mar cel Ophuizen doel trof voor VIOS: 1-0. Marcel Valk bracht een kwar tier voor tijd nog wel de gelijkma ker op het bord, maar verder kwam het elftal van Arie Lagendijk niet meer. In de noodzakelijk geworden strafschoppenserie miste Rob de Jong voor de thuisploeg. Hans de Kruijs en Marcel Kuiken deden datzelfde voor UVS, zodat derde klasser VIOS verrassend met de winst ging strijken. Blauw Zwart - Wilhelmus 2-2 (Blauw Zwart w.n.s.) Ook zondageersteklasser Blauw Zwart slaagde erin een hoofdklas ser beentje te lichten. Vanaf de pe naltystip werd het Voorburgse Wil helmus verslagen. Slechts Harold Haastrecht miste voor de thuis ploeg, terwijl Wim Schaap, Felix Ruiterman en Ed Greuter voor de bezoekers faalden vanaf elf meter. De penalty's waren een gevolg van de gelijke stand na 90 minuten: 2-2. Tot tweemaal toe kwamen de be zoekers op voorsprong. Voor rust via Felix Ruiterman, in de tweede helft via Ed de Maat. De gelijkma kers voor de Wassenaarders wer den gescoord door Marcel Veeren en Marcel l'Ami. Roodenburg - Voorschoten 2-1 De Leidse zondagtweedeklasser ging voortvarend van start en stond al binnen tien minuten op een 2-0 voorsprong door treffers van Marcel van der Burg en Henny de Romijn. Hierna hield de ploeg het wel voor gezien en Voorscho ten, uitkomend in de vierde klasse, rook zijn kans. Meer dan een goal van Ruud Boendermaker in de tweede helft leverde dat echter niet op. Foreholte - Lugdunum 0-1 In een gelijkopgaande wedstrijd trok zondagtweedeklasser Lugdu num ten slotte toch aan het langste eind. Het een klasse lager spelende Foreholte zag zich verslagen door een goal van Harm de Vos een kwartier voor tijd, na goed voorbe reidend werk van Mohammed Ait- el-Houssi. Het daarop volgende slotoffensief van de thuisclub bleef zonder resultaat. UDO - Vitesse Delft 0-3 Zondagvierdeklasser UDO kon het niet bolwerken tegen het in de hoogste klasse van het zaterdag voetbal uitkomende Vitesse. De bezoekers brachten het niveauver schil tot uitdrukking door doel punten van Ronald Vermeulen voor rust, en Mario Filips en op nieuw Ronald Vermeulen na de pauze. De thuisclub wist daar niet meer dan enkele kleine kansjes, onder meer voor Ruud Stuifzand, tegenover te stellen. DSO - Docos 2-0 De ontmoeting tussen de beide zondagvierdeklassers leverde een verdiende overwinning op voor de thuisploeg uit Zoetermeer, die zich het meest slagvaardig toonde. In de eerste helft bracht Hilmar de Groot zijn ploeg uit een vrije trap op voorsprong: 1-0. Vlak voor tijd, Docos zocht toen massaal de aan val, maakte Robert de Groot dank baar gebruik van de geboden ruim te en bepaalde de eindstand op 2-0. 'Deze selectie heeft techniek van een varken' OSS (GPD) - Als Wim van Hane- gem het bij FC Utrecht alleen voor het zeggen had, dan zou de ploeg er voor de komende wedstrijden te gen Feyenoord en Hellas Verona heel anders uitzien dan het huidige basisteam. De Kromme speelde gisteren bij afwezigheid van Han Berger de eerste viool op de bank van de Utrechters, die in Oss door de zondagamateurs van TOP uit het bekertoernooi werden geknik kerd. Zelfs met de 3-0 nederlaag mocht de UEFA Cup-deelnemer de handen nog dichtknijpen. Van Hanegem wekte na afloop van de blamerende vertoning de indruk al een poos met de pest in zijn lijf rond te lopen in de Domstad. „De club probeert nu al een jaar om voor mij een trainers- vergunning los te peuteren, maar eerlijk gezegd sta ik daar op dit mo ment niet om te springen. Met deze groep spelers zie ik weinig toe komst: lichamelijk lijken het wel ouwe mannen en in het koppie deugt het al helemaal niet. Een kwartier na afloop hoorde ik er al een vragen hoe laat dinsdag de bus met Jong Oranje vertrekt naar Mid delburg. As ik vandaag gespeeld had zou ik een tunnel van kleedka mer naar spelersbus hebben gegra ven en daar met een rood hoofd zijn doorgekropen". De moedeloosheid bij Van Hane gem blijkt niet alleen ingegeven door de wanprestatie in Oss. „Ik heb dit seizoen nog geen behoorlij ke partij gezien. De eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi heb ben we slechts overleefd omdat LASK niets voorstelde. De spelers denken op techniek een wedstrijd te kunnen winnen, maar als die techniek niet verder reikt dan die van een varken, waar praat je dan LEIDEN - In de vierde klasse A (zondag) werd gisteren slechts één wedstrijd verspeeld. Rode lantaarndrager Unitas Leiden trad aan tegen het op één plaats hoger bivakkerende ROAC'79. Unitas kon de laatste plaats door een dubbelblanke eindstand niet aan de ploeg uit Rijpwetering overdoen. In de vierde klasse B werd een halve wedstrijd ge speeld. De bij 0-0 gestaakte wed strijd van 13 september 1987 (in braak in de kleedkamers) tussen Wassenaar en ODB werd gister middag uitgespeeld. De Hage naars zegevierden uiteindelijk met 0-2. ROAC'79 - Unitas Leiden 0-0. Rond de 10de minuut onstond er enige consternatie toen ROAC na een overtreding op Gé van der Star op de rand van het Leidse strafschopgebied een penalty kreeg toegewezen. Met name Unitas-trainer Cees Vermeulen wond zich hier zo over op dat ar biter Schreuder hem van een boeking voorzag. De door Hans Witteman genomen strafschop werd overigens door de uitblin kende doelman Hennie Kijk in de Vegte gestopt. Kansjes kreeg het in de eerste periode sterkere ROAC nog via Bennie van Es en Wilco van der Meer, maar Unitas hield dankzij Kijk in de Vegte stand. Met Nico Lafeber voor Wally Gallert toonde Unitas na rust meer initiatief. Als Johnny Jan sen en John Zee het vizier toen wat scherper hadden gesteld dan was de onderste plek op de rang lijst aan ROAC overgedaan. De marge van één punt verschil tus- Wassenaar - ODB 0-2. De Hagenaars zijn dan toch niet met lege handen naar huis teruggekeerd. Na het verlies van de nodige kledingstukken op 13 september, waarop de wedstrijd bij de rust werd gestaakt, trad ODB in dit halve duel Wassenaar voorzichtig tegemoet. De eerste twintig minuten beukte de thuis ploeg op defensie van de Hage naars waar doelman Chris Ware- man van geen wijken wist. Scho ten van Sjaak Laarman, Richard Wessel en Dick Prins hadden daarbij niet de goede richting. ODB trok daarna alles uit de kast en Richard Colpa en Madje De- wus schonken de bezoekers in de counter de overwinning (0-2).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13