S ol licitanteiibaiiknieuw fenomeen wint terrein Soefisme valse godsdienst Eerste experiment op provinciale schaal in Nederland met 3.000 werkzoekenden Fractievoorzitter RPF Katwijk wil geen uitbreiding gebouw: Open dag polderwerkgroep 'De Oude Veenen' ZATERDAG 10 OKTOBER 1987 Will PAGINA 13 Om het fenomeen sollicitantenbank grotere bekendheid te geven organiseert het Gewestelijk Arbeidsbureau in Zoetermeer op 19 i en 20 november de eerste provinciale sollicitantenbank van Nederland. In de hoop op een (andere) baan zullen zo'n 3.000 sollicitanten uit de gehele provincie zich hier aan werkgevers presenteren. In een sollicitantenbank zitten, het woord zegt het al, sollicitanten. Mensen die een baan zoeken en zich met naam en toenaam, opleiding, ervaring en wat dies meer zij openlijk aan bedrijfsleven en instellingen aanbieden. Veel arbeidsbureaus hebben inmiddels zo'n sollicitantenbank. Is een vacaturebank er om werkzoekenden op banen attent te maken, de bedoeling van een sollicitatiebank is dat werkgevers er kandidaten zoeken om hun vacatures te vervullen. Alle arbeidsbureaus in de provincie, ook die zelf nog geen sollicitantenbank hebben, doen mee aan de provinciale sollicitantenbank en zorgen daarmee voor een zo breed mogelijk aanbod van werkzoekenden. Van vrachtwagenchauffeur tot stoffeerder en van dierenverzorger tot glasblazer. Bij wie komt het idee van een sollicitantenbank vandaan en tot wat groeit het mogelijk uit? Gesprekken met voor- en tegenstanders van het nieuwe fenomeen sollicitantenbank. Beiden in de directies van de Gewestelijke Arbeidsbureaus te vinden. Met werkgevers, en natuurlijk ook met een sollicitant. ter zou die gegevens verwerken en met behulp van de telefoon zicht baar maken op de televisietoestel len van de werkgevers. En die hoef den dus alleen nog maar een tele foonnummer te draaien, wat knop jes in te drukken enz. enz. Het toekomstbeeld van Vuyk en Marschalk is echter (nog) niet uige- komen. Tevergeefs hebben zij de laatste jaren bij grotere en kleinere bedrij ven en instellingen aan de bel ge trokken met het verzoek om hun plannen te financieren. Maar hoe wel men dikwijls zeer geïnteres seerd was, bleek er uiteindelijk nie mand bereid om de elektronische sollicitantenbank te financieren. door Hans Sonders LEIDEN - Draai een telefoonnum mer, druk een paar toetsen in en ziedaar: een lijst met namen en adressen van beschikbaar en werkwillig personeel verschijnt op uw televisietoestel. U hebt maar te kiezen... U bespaart op dure wer vingsadvertenties en u bent boven dien af van het nog kostbaarder se lecteren en afhandelen van de bin nengekomen reacties. Personeels- werving wordt dankzij de moderne technologie een feest in plaats van de huidige nachtmerrie. Dit zou een op werkgevers ge richte advertentietekst kunnen zijn als het 'gouden idee' van twee Haagse heren werkelijkheid was geworden. Want zo en niet anders zouden werkgevers anno 1987 mas saal hun personeel werven, meen den R. Vuyk en M.T. Marschalk, beiden werkzaam in de arbeidsbe middeling op het ministerie van so ciale zaken. Hun systeem leek immers niet al leen voordelig voor werkgevers. Ook werkzoekenden zouden er in het vervolg hun gemak van kunnen nemen. Die behoefden niet langer talloze sollicitatiebrieven te schrij ven om hun belangstelling voor werk kenbaar te maken. Ze konden volstaan met het invullen van een kaart met persoonsgegevens zoals naam, leeftijd, opleiding, wensen en toekomstplannen. Een compu- Adjunct-directrice Pluymaekers van het Leidse arbeidsbureau in de veel te kleine voormalige portiersloge die noodgedwongen voor de sollicitantenbank is ingericht. Vóór haar de kaartenbakken met sollicitanten. De sollici tantenbank zal een ruimere behuizing krijgen na de voor genomen uitbreiding van het gebouw, (foto wim Dijkman» Hetzelfde Maar dat neemt niet weg dat de sollicitantenbank inmiddels wél bestaat. Zij het dan op veel kleinere schaal dan de bedenkers ervan in eerste instantie voor ogen stond. Evenmin is hij opgebouwd uit gea- "vanceerde elektronica. De sollici tantenbank van nu bestaat uit alle daagse kartonnen kaarten in gewo ne kaartenbakken. Maar het princi pe is hetzelfde: sollicitanten vullen een kaart in met hun gegevens en werkgevers kunnen vrijelijk in de bakken rondneuzen en er hun keu ze uit maken. Geschikte kandida ten kunnen zij daarna dan voor een gesprek uitnodigen. Veel arbeidsbureaus in Neder land hebben inmiddels een sollici tantenbank. Het arbeidsbureau in Spijkenisse was op 1 oktober 1984 de eerste en die is zeer succesvol gebleken. Een representatieve steekproef onder werkgevers heeft uitgewezen dat 62 procent van de bezoeken die zij aan de sollicitan tenbank daar brachten tot een dienstverband heeft geleid. In 96 procent Van de bezoeken vond men er een of meer kandidaten met wie men nader wilde kennismaken. Eenzelfde soort steekproef on der werkzoekenden, die van de sol licitantenbank gebruik maken, wees uit dat 34 procent daarna wel eens door een werkgever was bena derd. Zeventien procent had er via de sollicitantenbank daadwerke lijk een betaalde functie aan over gehouden. Overigens maken niet alleen werklozen gebruik van de sollici tantenbank. Ook schrijven mensen er zich in die een baan hebben maar wel eens willen veranderen. Gebleken is dat vier van de tien in geschrevenen een baan hebben. Negen van de tien ondervraagde werkzoekenden zegt in de toe komst weer gebruik te zullen ma ken van de sollicitantenbank. De sollicitantenbank van het ar beidsbureau in Spijkenisse heeft inmiddels navolging gevonden. Vierendertig arbeidsbureaus in den lande hebben intussen kaar tenbakken met de gegevens van werkzoekenden waarin werkge vers naar hartelust kunnen gras duinen. Ook het arbeidsbureau in Leiden. Het gewestelijk arbeidsbu reau in Alphen heeft er nog geen. Volgens adjunct-directeur Van Zanten omdat hij nog geen verzoe ken in die richting van werkgevers heeft ontvangen. Maar hij zegt ook bevreesd te zijn dat werkzoeken den die in de sollicitantenbank zit ten, eerder aan bod komen dan zij die niet op deze manier willen solli citeren. In sommige gevallen kan de bank in zijn ogen dus een vorm van oneerlijke concurrentie zijn. Eenvoud F.R. Bendien, plaatsvervangend directeur van het arbeidsbureau in Spijkenisse, meent dat de sollici tantenbank zijn succes dankt aan zijn eenvoud. "De bemiddelende ambtenaar is er immers tussenuit gehaald en dan blijken partijen el kaar veel gemakkelijker te kunnen vinden. Werkgevers zijn veel snel ler bereid om hun eisen wat betreft opleiding en ervaring aan te passen aan de markt wanneer zij met eigen ogen zien wat het aanbod is. Het bestand aan werkzoekenden wordt bovendien met grote zorg heel ac tueel gehouden. Er komen prak tisch geen werkzoekenden in voor die inmiddels een baan hebben ge vonden of die om andere redenen niet meer beschikbaar zijn. De werkgever belt daarom niet voor niets als hij ccn werkzoekende be nadert die hij als geschikte kandi daat uit de kaartenbak heeft ge haald". De inmiddels drie jaar ervaring met de sollicitantenbank heeft Bendien geleerd dat werkgevers, in tegenstelling tot wat je zou ver wachten, zeer subjectief de kaarten van werkzoekenden beoordelen. In plaats dat zij de feitelijke infor matie over bij voorbeeld opleiding en ervaring het belangrijkste vin den, wordt er volgens hem erg ge let op hoe de kaarten zijn ingevuld. "Het handschrift en de wijze waar op de sollicitant zich op de kaart presenteert zijn heel belangrijk. Ook de eventueel aangehechte pas foto wordt nauwkeurig bekeken en het opgeven van namen van refe rentiepersonen wordt op hoge prijs gesteld". Durvers Het Gewestelijk Arbeidsbureau in Leiden is pas in januari van dit jaar met een sollicitantenbank be gonnen. Maar het aantal van 150 begin dit jaar ingeschreven sollici tanten is inmiddels tot ruim 850 op gelopen. "En het stijgt nog steeds", aldus mevr. Pluymaekers, adjunt- directeur van het Leidse arbeids bureau. Op het totaal aantal van ruim 11.000 bij het Leidse arbeids bureau ingeschreven werkzoeken den vormen de 850 in de sollicitan tenbank echter nog steeds een min derheid. "Veel mensen aarzelen om met naam en toenaam in een voor iedereen toegankelijk be stand te staan", aldus Pluymae kers. Zij ziet een inschrijving in de sol licitantenbank als een soort open sollicitatiebrief die sommige werk zoekenden wel naar werkgevers sturen zonder dat er een wervings advertentie voor een bepaalde functie in de krant heeft gestaan. Volgens haar doet dat ook maar een heel kleine groep. Pluymae kers meent dat het vooral de dur vers zijn die zich bij de sollicitan tenbank inschrijven. Vaak ook zijn het mensen die alles wel willen aanpakken, als ze maar een baantje bemachtigen. De Leidse adjunt-directeur vraagt zich af of het oorspronkelij ke idee van een elektronische solli citantenbank toekomst heeft. Net als collega Bendien in Spijkenisse is ook haar ervaring dat werkge vers erg selecteren op het uiterlijk van de kaart, hoe die is verzorgd, hoe het handschrift er uit ziet, enz. enz. Deze vorm van persoonlijke presentatie is met een computer niet mogelijk. Alhoewel de sollici tant ook in de elektronische bank de mogelijkheid heeft om aan te ge ven wat hij of zij graag wil en waar om. Maar handschrift en pasfoto ontbreken dan. Het Leidse arbeidsbureau zal al le werkzoekenden die in de sollici tantenbank zitten vooraf vragen of zij zich ook in de provinciale bank in Zoetermeer als zodanig willen presenteren. "Want", zegt Pluy maekers, "dat je hier in Leiden in de sollicitantenbank zit wil nog niet zeggen dat je ook elders in de provincie aan de slag wil". Voor de 82-jarige, maar nog dage lijks in zijn bedrijf actieve Leide- naar Jesse, blijkt de sollicitanten bank een uitkomst te zijn. De ei genaar/directeur van het gelijkna mige elektrotechnisch bedrijf op het Leidse industrieterrein De Waard is een geregeld bezoeker van de sollicitantenbank. Hij zegt vroeger nooit wat aan het arbeids bureau te hebben gehad. Jesse: "Het arbeidsbureau heeft alleen maar oog gehad voor de grote in dustrie en iiet de kleinere bedrij ven links liggen. We kregen bij het GAB altijd nul op het rekest als we om personeel kwamen. Of we kre gen zes jongens aan de deur terwijl we voor een bepaalde functie nu juist om een meisje hadden ge vraagd". De zich zopas in Leiden gevestig de huisarts dr. Lely zegt niets dan lof te hebben voor de sollicitanten bank. Het heeft hem twee maal een uurtje zoeken gekost, maar hij heeft zijn doktersassistente uitein delijk wel in de kaartenbakken ge vonden. "En dat was veel goedko per dan via advertenties", aldus dr. Lely, die door zijn accountant op de sollicitantenbank attent was ge maakt. De nieuwbakken assistente van de Leidse huisarts blijkt overigens een secretaresse-opleiding te heb ben gevolgd en zegt helemaal niet 'in de markt' te zijn geweest voor het beroep van doktersassistente. "Ik zocht iets op een kantoor of zo", legt de 18-jarige Voorschotense Anane Viertelhauzer uit. Het ar beidsbureau had haar gewezen op het bestaan van de sollicitanten bank toen zij zich een paar maan den geleden als werkzoekende kwam inschrijven. In die betrekke lijk korte tijd werd zij vier maal door een werkgever voor een baan benaderd voordat zij uiteindelijk met dr. Lely in zee ging. "Ik ga nu de opleiding voor doktersassisten te volgen en mijn nieuwe baas be taalt die", aldus Ariane Viertelhau- De bedenkers van de sollicitan tenbank koesteren nog steeds hun droom van een landelijk, mis schien zelfs wel Europees opere rende elektronische databank van sollicitanten. Dit, hoewel zij de af gelopen jaren veel wijzer zijn ge worden als gevolg van de negatieve ervaringen met weinig toeschiete lijke geldschieters. "Maar mis schien", geeft R. Vuyk te kennen, "gaan we nu proberen om ons idee in eigen beheer uit te werken en be ginnen we op kleine schaal". Het Soefisme tracht de grondsla gen van de verschillende godsdien sten te verenigen en te verdiepen, met een sterke nadruk op de mys- KATWIJK - De RPF in Katwijk beschouwt het Soefisme als een 'valse godsdienst'. Met name om die reden wil de partij niet mee werken aan de uitbreiding van de plaatselijke tempel van deze beweging met een wachterswoning en slaapaccommodatie. Dat - blijkt uit een artikel van fractievoorzitter J.H. ten Hove in het tieke geloofsbeweging. Ten Hove blad Repofoon van de RPF. soreekt van een deistische gods- "Als aanhangers van een valse in en rond de Katwijkse Soefi-tem- godsdienst een gebouw willen heb- pel, die nota bene een soort 'Mek- ben en ze dat zonder steun van de ka-functie' vervult voor alle West- overheid kunnen realiseren, is daar europese Soefisten, geen goede weinig tegen in te brengen", meent zaak is en niet op steun van onze Ten Hove. "Maar als bij zo'n stre- fractie kan rekenen", aldus de ven naar een eigen gebouw of bij- RPF-voorman. gebouw een gunst van de burgerlij ke overheid wordt gevraagd, dan Nederland kent weliswaar gods- zal voor een RPF-erhet belang van dienstvrijheid. maar dat wil vol- een Soefi-eredienst of -conferentie gens Ten Hove niet zeggen dat de niet hoog scoren, integendeel". burgerlijke overheid ten opzichte Bij het afwijken van bestem- van alle godsdiensten bijvoorbaat mingsplannen via een legale proce- positief ingesteld moet zijn. Het as- dure moet volgens Ten Hove een peet van de ware godsdienst bevor- 'goede zaak' zijn gediend. "Het zal deren en de valse godsdienst te we- iedereen duidelijk zijn dat voor de ren, mag door een chnsten-politi- RPF het doen of het helpen bevor- .cus nooit uit het oog worden verlo- deren van de religieuze activiteiten ren, meent hij. spreekt van een 'deïstische gods dienst': "Simpel gezegd: alle goden weerspiegelen een god", aldus de fractievoorzitter. Bouwplan Een meerderheid van de raads commissie voor ruimtelijke orde ning van de kustplaats, waarvan ook Ten Hove deel uitmaakt, heeft zich tot nog toe steeds tegen de uit breiding van het Soefi-complex uitgesproken. De raadsleden ver zetten zich niet tegen een wach terswoning, maar wel tegen de bouw van de slaapaccommodatie. Het complex in het kwetsbare ge bied van de zuidduinen mag vol gens een aantal commissieleden geen 'horeca-functie' krijgen. Vol gens de Soefi-beweging is de aan wezigheid van deze slaapaccom modatie echter belangrijk voor het functioneren van de tempel, onder meer voor studie- en meditatiebij eenkomsten en het onderbrengen van oudere leden die de conferen ties willen bijwonen. Het bouwplan van de stichting Murad Hasil, de beheerder van de tempel, voldoet niet aan het be stemmingsplan voor het duinge bied, waardoor voor de uitvoering van het bouwplan toestemming van de gemeente nodig is. Het col lege van burgemeester en wethou ders van Katwijk is wel voor de uit breiding van de tempel. RPF-frac- tievoorzitter Ten Hove is van me ning dat het Katwijkse college op alle mogelijke manieren probeert de raadsleden over te halen in te stemmen met de uitbreiding van het complex. Hij spreekt in het blad Repofoon zelfs over een psy chologische oorlogvoering. De veelbesproken Soefitempel aan de Sportlaan in Katwijk. Binnenkort wordt gebouwd. mogelijk een extra ruimte bij- (foto Wim Dijkman» Medische Diensten ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groene- veld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H.A.M.M. Meyer- .Stokroos 1, tel: 215510. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Brik- kenwal 19. tel: 218661, spreekuur: Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur* G.A.E. Nering Bo- gel, tel: 124403. zo 8 uur tot 24 uur: J van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel: 122538: Groep 3 - Pleiter. J v. Leeuwen. Smit, W. de Bruyne. J. de Bruyne, Stolk. Jur- gens, Fogelberg en v.d Muijsenbergh za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur: J.W. Lely. tel: 120412, spreekuur: Kernstraat 11. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur; G.J.P. Bénit, tel: 720404, spreekuur: Kennedylaan 24 zo 8 uur tot 24 uur: J. de Kanter. tel: 311411, spreekuur: Petr. Moemsweg 52. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, Gerard Brandstraat 29, tel: 760947. Leiderdorp za: O. du Ry van Beest Holle, tel: 891100; zo: H. van Velzen, tel: 891100: beide da gen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Vlaskamp 16. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur. J J. Voor zaat, Jan Campertlaan 20. tel: 177461. Voorschoten za: C. Meijer. J W. Frisolaan 13, tel: 2493, zo: A. Meiman, J.W Frisolaan 13, tel 2118. Warmond L. Lempers, ChurchiUaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar za: M.H. van Tolingen sr., tel: 78303, spreekuur: Weteringlaan 4; zo: M. v.d. Feen, tel: 18309, spreekuur: Hofcamp- weg 65. Zoeterwoudc via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 9 tot vr 16 door Apotheek De Luifelbaan, Vijf Meiplein 3-5, Leiden, tel: 071-315048; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, iel 071-155482. Wassenaar - Apotheek Langstraat. Langstraat 156, tel: 11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: j. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel 890405. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel: 071- 768616. Wassenaar C. Lankamp, Bazarstraat 18, tel: 659541; L. Makker, v, Alkemadelaan 20, tel: 248651; J. Brooymans-Schallenberg, Ie plaan 81, tel: 633374. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: L. van Broekhuysen. Bizetpad 8a. Lei den, tel 071-768019. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk. Simon Vestdijkiaan 28. Oegstgeest, is tandarts Van Mierlo tele fonisch bereikbaar onder nummer 071- 155375; tevens spreekuur van 11-12. Wassenaar A. Okhuizen, Schouwweg 60, tel: 12586. Dienst in eigen praktijk W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, tel. 125215. S. Freeke. Laan van Meerburg 2, Zoeter- woude-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. LEIDERDORP - De polderwerk groep 'De Oude Veenen' van het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie houdt morgen een open dag in het Milieu-educatief Centrum aan de Van Diepingen laan in Leiderdorp. De open dag wordt gehouden ter gelegenheid van het in gebruik nemen van vier nieuwe zogenaamde polderleskis ten. De polderleskisten bevatten edu catie- en voorlichtingsmateriaal over het poldergebied ten noord oosten van Leiden, dat ongeveer samenvalt met de grenzen van het waterschap 'De Oude Veenen'. Het materiaal bestaat uit meer dan 75 titels documentatie, dertig wand platen, demonstratiemateriaal, een diaserie van 175 dia's en routes en tips voor fietstochten en excursies. Het 'hart' van de kist wordt ge vormd door vijf spellen, zeven kleurplaten, zeven fotovellen, één knipplaat en drie opdrachtvellen. De precieze inhoud van de kisten wordt getoond op de open dag. Er is een tentoonstelling waar een aantal zaken die in de kist zitten te zien zijn. Daarnaast worden zon dag de dia's uit de kist geprojec teerd tijdens lezingen die om het uur worden gehouden. De lezingen hebben als thema's: molens, pol- derplanten, poldervogels en de wa terbeheersing in de polder. Een gedeelte van een routebe schrijving uit de kist, kan men tes ten om 11.30 en om 13.30 uur tij dens een fietstocht onder deskun dige begeleiding naar het polder gebied ten oosten van Leiderdorp. In de fietstocht zijn (onder voorbe houd) bezoeken opgenomen aan een molen en aan een kaasboerde rij. Verder kunnen de bezoekers de hele dag de in het pakket opgeno men 'polderspellen' spelen, zoals het 'polderkwartet', de 'molenme morie' en de 'weg-van-het-water- domino' Alcoholcontrole in Oegstgeest OEGSTGEEST - Bij een vannacht gehouden alcoholcontrole in Oegstgeest werden dertien rijver boden opgelegd. In totaal hield de rijkspolitie Oegstgeest, die de con trole in samenwerking met de Ver- keersgroep rijkspolitie uitvoerde, tweehonderd voertuigen aan. Van honderd bestuurders werd een blaastest afgenomen. Twee chauf feurs reden ondanks het stopteken door, overigens zonder de politie in gevaar te brengen. Naar hen wordt nog een onderzoek ingesteld. On der de bekeurden bevond zich een man wiens rijbewijs al meer dan twee jaar verlopen was. ZATERDAG 10 OKT. Alphen Ischa Meijer, 20 30 uur in het Hooftstraattheater, Hooftstraat bingo-avond van de wan delsportver. Zuid-West, 20.00 uur in 't Parlement, Nieuwstraat 45. poêzie-avond met Frans Koe negracht, Wim Brands e.a. 20.15 uur; optreden Jazzformatie Vaal- 21.30 tot 24.00 uur, voor kinderen vanaf 12 jaar, wijkcentrum Zijl- it 3, 14.00 tot 17.00 u Beukenschans 57. aanvang v Con Bra Oegstgeest ruildag postzegelver. Oegst geest, tot 16.00 uur. Gemeente centrum Lijtweg 9. Voorschoten rommelmarkt bij Leif Erikson- scoutinggroep, 13.30 tot 16.30 uur. scouting-terrein schildersver. Kameleon. 15.00 uur, Van Alkemadestraat 1. fancy fair en rommelmarkt bij bejaardentehuis Emmaus, 13.30 tot 17.00 uur. darttoernooi, 20.00 uur. café Landzicht, Verlaatweg 5. ZONDAG 11 OKT Alphen openinge expositie, aquarel len van Cora v.d. Haven en lijnte keningen van Amta Goudsblom, 22.00 uur in café Kwatro, Hooftstraat. modeshow in het Hooftstraat theater, 20.30 uur. Hooftstraat 210. Leiden poëzie voor kinderen met Hans Dorrestijn, Nannie Kuiper, Zuidhollandse snuffelmarkt in de Groenoordhallen, 10.00 tot 18.00 uur. hutspottocht, start 09.00 uur bij de IJshal, Vondellaan. fietstocht duinenrit, start 08.30 uur, Clubhuis Swifttoer. film: Mensen tussen hemel en aarde', 15.00 uur. Museum voor Volkenkunde. spreekbeurt door mevr. Hoe ben over "Mens en samenleving in Mexico', 10.30 uur. Volkshuis, Apothekersdijk 33. fancy fair t.b.v. ruiterkamp ge handicapten, vanaf 10.00 uur, Manege Moedig Voorwaarts. Wassenaarseweg. Leiderdorp koffieconcert door Nederlands Gitaarduo, 12.30 uur in de Mu- zenhof. presentatie bandje Art Bird Bigband, 17.00 tot 19.00 uur, Mu- zenhof. open dag polderproject Oude grafische technieken voor leugd van 9 tot 15 jaar, ateliers De Hollandsche Tuyn, Bernard- straat 3. Nieuwkoop schemerconcert in 't Reghthu- ys, 16.00 uur, Reghthuysplein. Warmond jazzprogramma met optreden Eddy Doorenbos, Jaap Regelaar, Rob Agerbeek, Frank Noya e.a., 16.00 tot 20.00 uur. Boerderij Meerrust, Dorpsstraat. Wassenaar lunchconcert, 12.00 uur in De Pauwhof, Paauwlaan 2a. Zoeterwoude fancy fair en rommelmarkt in bejaardentehuis Emmaus, 13.30 tot 16,30 uur.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13