D 'Film geeft een goed beeld van Al Capone' 'The Untouchables'roept prettige herinneringen op Half geweld, half satire Klassiek werk van Goethe als een melodrama De dagelijkse sleur van het hoerenbestaan VRIJDAG 9 OKTOBER 1987 PAGINA 19 'Robocop'; regie: Paul Verhoeven; hoofdrollen: Peter Weller en Nancy Al len: theater: Luxor, Leiden en Euro, Al phen. In het gevecht om de gunst van het grote publiek bokst men tegen el kaar op met de grootte van de spierbundels en de hoeveelheid wapens die iemand aan zijn li chaam weet te torsen. Na zijn 'Flesh and Blood' gooit Paul Verhoeven met 'Robocop' minder vlees maar meer metaal en computer in de strijd om een origi nele actiefilm te maken. Bij de af wezigheid van spieren stroomt het bloed overigens niet minder in dit avontuur van 'Robocop'. Van een op sterven na dode politieman is een perfecte vechtmachine ge maakt, die amper hoeft te rusten, slechts een soort Olvarit eet en nooit aan staken denkt. Half mens half robot gaat het cre atuur de criminaliteit te lijf in een toekomstig Detroit. De man van staal raakt echter al snel van slag als blijkt dat hij zijn menselijke trekjes nog niet geheel verloren is. Nadat hij zich in een droom de boe ven herinnert die hem 'vermoord' hebben, zint hij op wraak. Het ver haaltje ontwikkelt zich verder vol gens het overbekende stramien en daarin ligt dan ook niet de verdien ste van 'Robocop'. Afgezien van het 'nieuwe' van de robocop en een aantal daarmee ge paard gaande technische snufjes en spectaculaire actiescènes, is het grote winstpunt van de film dat er ruimte is gelaten voor humor, sati re en gevoelens. Dat de mens in de robocop het met behulp van een vrouw van de machine wint is een cliché, maar Verhoeven voegt er iets aan toe. Door de robocop op een zeer geestige wijze een concur rerende robot uit te schakelen, maakt hij duidelijk hoe menselijk zijn schepping in wezen is. Hoe moet het publiek zich met een ro bot identificeren? Dat probleem heeft Verhoeven goed opgelost door veel vanuit het gezichtspunt van de robocop te filmen. Dit leidt tot veel ongewone hoeken en een schat aan computerfiguren. Humor is het sterkste punt van de film. In een aantal televisie-frag menten bedrijft Verhoeven satire met een vette knipoog. De Ameri kanen zijn betrokken bij een oor log in Mexico, in Zuid-Afrika wordt met het gebruik van een neutronenbom gedreigd en een de fect laserkanon van het starwars- platform legt een komplete villa wijk in de as. 'Robocop' is niet de eerste goede actiefilm, wel eén van de weinige met relativeringsvermogen en een gezonde dosis kritische humor en als zodanig in ieder geval de eerste van de hand van een landgenoot. LEONARD ENGEL. 'Werther';- regie: Pilar Miró; hoofdrollen: Eusebio Poncela, Mercedes Sampietro en Feodor Atkine; theater: Kijkhuis, Lei- BIOSCOPEN 'Working Girls': hoofdrollen: Anne Mel- duff en Louise Smith; regie: Lizzie Bor den; theater: Trianon, Leiden Met 'Working Girls' maakte Lizzie Borden een Amerikaanse variant op 'Gebroken Spiegels' van Mar leen Gorris. Opk hier een vrijmoe dige blik in het bestaan van een hoer, zij het een stuk minder dra matisch vormgegeven. In 'Working Girls' is gekozen voor de aanpak van een documen taire. Een zelfstandige vrouw heeft weloverwogen gekozen voor een baan als prostituée om de geldzor gen het hoofd te bieden en we ma ken een zo op het oog normale werkdag met haar mee. We zien hoe ze 's morgens naast haar vrien din wakker wordt, haastig ontbijt en fietst naar de privé-club waar ze de kost verdient. Waarna volgt: het eindeloze wachten, het lachen en ruziën met collega's, het gekeurd worden door de klanten en het al of niet voldoen aan de zo uiteenlopen de wensen van die klanten. Veel films in dit genre ontlenen aan dat laatste hun humor ('Wat zien ik') of hun buitenissigheid ('Die Flambicrte Frau'), zo niet 'Working Girls'. De hoerenwereld van Lizzie Borden kent ook haar rare kostgangers, maar ze worden wel min of meer in hun waarde ge laten. Door aan de ene kant in sek sueel opzicht niet terughoudend te zijn en aan de andere kant geen overdreven effecten na te jagen, heeft Borden een zorgvuldige ba lans gevonden voor haar film die als enig bezwaar heet dat hij iets te lang duurt. Op een gegeven mo ment weet je het wel. Te vrezen valt alleen dat 20'n film door de onvoorspelbare program mering van Trianon wel haar pu bliek mis loopt. De titel en het affi che wekken de indruk van een por nofilm, maar 'Working Girls' laat juist die andere kant van pornogra fie zien. En dat is niet zo'n vrolijke. De Spaanse regiseuse Pilar Miró is in 1985 directrice geworden van de staatstelevisie in haar land. In die functie zet zij zich vooral in voor de ontwikkeling van de Spaanse cine ma. Pas bij het verschijnen van haar vijfde film 'Werther' raakte ze ook in het buitenland bekend. 'Werther' is een vrije bewerking van Goethe's filosofische werk 'Die Leiden des jungen Werther'. The ma van dit verhaal is de onmogelij ke liefde die uiteindelijk leidt tot zelfmoord. In Miró's bewerking van dit verhaal is een flinke hoe veelheid melodrama toegevoegd, zodat het geheel bij de meeste (nuchtere) Nederlanders nogal op de lachspieren zal werken. "Ik kan niet leven zonder jou", zegt Wer ther tegen zijn geliefde Carlotta. Bij dit soort teksten denk je eerder aan een zekere Hazes dan aan Goet he. De hoofdpersoon Werther is niet de enige die het moeilijk heeft met zijn zieleleven. Zijn geliefde wordt eveneens gekweld door een obses sionele liefde, haar kind is erg in zichzelf gekeerd na de zelfmoord van een vriendje. Werthers vader heeft er ook een eind aan gemaakt, dit tot groot verdriet van zijn min nares die jarenlang op hem wacht te. Voor al deze mensen is het leven één grote lijdensweg. De muziek van de gelijknamige opera van Jules Massanet, donkere luchten en wat wuivende handen maken het melodrama compleet. Het oorspronkelijke drama van Goethe verliest hierdoor helaas zijn kracht. ERNA STRAATSMA VENETIË - Het moet raar lopen als The Untouchables' niet een van de grote successen worden van het zo juist begonnen bioscoopseizoen. De film speelt in het door Al Capo ne gedomineerde Chicago in de tijd van de 'drooglegging'. In Vene tië beleefde 'The Untouchables' zijn Europese première, gisteren ging de film in Nederland draaien. door Pieter van Lierop Voor het script werkte De Palma ('Carrie', 'Dressed To Kill' en 'Blow Out') samen met Pulitzerprijs-win- naar David Mamet, een man met een hele trits succesrijke toneel stukken op zijn naam, plus de film scripts van 'The Verdict' en 'The postman always rings twice'. - Hoe hebben De Palma en Mamet samengewerkt? Brian de Palma: „Toen ik werd gevraagd voor deze regie', was er al een script. Dat zijn we toen gaan bespreken met David Mamet en de producer erbij. Maar ik was er niet erg tevreden over. Er waren dingen die me bijzonder bevielen en din gen die me totaal niet aanstonden. Ik zag graag dat uiteengezet zou worden hoe die speciale politie- eenheid, 'The Untouchables', tot stand kwam. Wie die mannen wa ren en wat hun achtergronden wa ren. En ik wilde er meer scène's met Al Capone in hebben". "Toen zijn er nog een paar script- versies achteraan gekomen. Totdat er iets op tafel lag wat we allemaal aantrekkelijk vonden. Ik weet dat lang geleden die tv-serie 'The Unt ouchables' heeft bestaan, maar dat zei mij niets wgnt die had ik nooit gezien. Wat mij aan dit script, aan dit hele project beviel was de perio de, de karakters, de dialogen, het mythische aspect: de slechte gang sters tegen de goede federale agen ten". gisseur Brian de Palma (staand) overlegt met Robert de Niro over diens rol van Al Capone. - Het is vooral dat laatste punt waarop 'The Untouchables' afwijkt van de grote gangsterfilms van de laatste tien jaar zoals 'The God- father' en uw eigen 'Scarface', die hebben zich vooral uitgeput in het laten zien van genuanceerd psy chologische portretten van gang sters. Maar met 'The Untouchables' keren we terug naar de aloude zwart wit-tekening. „Ik heb de gangsters zwart gete kend omdat gangsters ook echt slecht zijn. Ik had geen zin om nóg eens te accentueren dat ze ook een familie kunnen hebben. In 'Scarfa ce' heb ik nog de moe.ite gedaan om te laten zien hoe je vanuit bepaalde sociale condities tot gangsterdom kunt vervallen en toch nog aardig blijven voor je zuster, maar zelfs in die film was de slechtheid van de gangster al dusdanig zwaar aan gezet dat je geen medelijden met hem hebt". "Het personage dat. Al Pacino speelde in 'Scarface' was eigenlijk ook al Al Capone, een hedendaagse afleiding van hem, want in de oor spronkelijke film was hij echt Al Capone. De Capone die ik nu in 'The Untouchables' opvoer is er één zoals hij in films nog maar zelden aandacht heeft gekregen een Capo ne die zich beweegt in de society, een vent die populair was en sappi ge filosofische anekdotes vertelt". 'Dit is een tamelijk accuraat beeld van Capone zoals hij in de openbaarheid kwam. We hebben veel research gedaan, maar het is moeilijk om werkelijk accuraat te zijn omdat Capone mythologie is geworden. Iedereen vertelt ver schillende verhalen over hem. Het valt niet meer na te gaan waar de waarheid ophoudt en de fantasie een eigen leven is gaan leiden. Het is net zoiets als: wie was de echte Billy The Kid? Geen mens zal daar ooit nog achter kunnen komen". - Iedereen die een beetje de film geschiedenis kent zal tijdens het kijken naar The Untouchables ver rast worden door de onwaarschijn lijke gelijkenis van een schietpartij in een spoorwegstation met de fameuze trappenscène uit Eisen- steins 'Potemkin'. De scène is een wonder van precisie door opbouw, timing, montage. „De grap is dat ik story boards had voor vrijwel alle scènes in de film, maar nou juist niet van die. Wat was het geval? Er waren voor de climax van de film scènes ont worpen op de perrons en in rijden de treinen. Maar dat dreigde alle maal veel te duur te worden en dus zijn die scènes geschrapt. Maar ik had wel voor de ontwikkeling van het drama toch een schietpartij no dig. Ik had die lokatie en daar wa ren die trappen". "Toen realiseerde ik me ineens dat de beste manier om die scène te maken was via het citeren van 'Po temkin'. En dan had ik ook geen story board meer nodig, want niet alleen heb ik dit type actie al erg vaak gefilmd, het ontwerp van die fameuze Eisenstein-scène kan ik óók beeld voor beid navertellen, zelfs als je me er midden in de nacht voor wakker zou maken. Het is niet wezenlijk belangrijk dat het bij 'Potemkin' vandaan komt, het was gewoon de meest effectieve manier om zo die scène te doen. Het is een klassiek geworden situa^ tie, waarop een klassieke manier van ensceneren past". "In 'Potemkin' komen die solda ten met getrokken geweren de trappen af en schieten op de men senmassa en je ziet die kinderwa gen tussen de getroffenen naar be neden hobbelen. Dat was een unie ke manier van ensceneren. Eisen- stein brengt verschillende elemen ten bij elkaar: de onschuld tussen de revolutie en de repressie. Bij mij werkt het ietsje simplistischer, maar even goed gaat het hier om het geweld en de onschuld en de zorg om de onschuldige slachtof fers die kunnen vallen. De baby in de kinderwagen staat daar voor". The Untouchables': regie: Brian de Pal ma; hoofdrollen: Kevin Costner, Sean Connery en Robert de Niro; theater: Li- do, Leiden "Al dat geweld", verzucht Eliot Ness als hij aan het slot van 'The Untouchables' het duel met gang sterbaas Al Capone heeft afgeslo ten. De tv-serie 'The Untouchables' schokte twintig jaar geleden al door haar gewelddadigheid, de film doet er nog een schepje boven op. Om alle twijfels over Capone's slechtheid bij het publiek weg te nemen, trekt Brian de P^lma met een in de eerste scènes alle regis ters open. Nadat Al Capone een schijnheilig verhaal heeft opgehan gen over de goede kanten van ille gaal werk, volgt een voorbeeld uit de praktijk. Een handlanger laat een koffertje achter bij een onwilli ge café-eigenaar, een meisje holt hem er bereidwillig mee achterna om een paar tellen later met koffer en al in de lucht te vliegen. Het decor is Chicago zestig jaar geleden. Het idealisme van na de Eerste Wereldoorlog heeft de Ame rikaanse president Herbert Hoover doen besluiten tot een verbod op alcoholica. Maar een verbod lest de dorst niet en Al Capone, de stedelij ke Mafia-baas, wordt schatrijk met de illegale handel in drank, die hij uit Canada haalt. Zijn machtige arm reikt zelfs tot politie en justitie en het is een bende-achtig groepje politiemannen dat hem uiteinde lijk onderuit haalt: the untou chables dus, een clubje dat niet be vattelijk is voor de omkooppraktij ken van de Mafia. Raar eigenlijk dat nooit eerder iemand op het idee is gekomen die haast klassieke tv-serie een filmle ven te geven, al was het alleen maar uit modieus oogpunt (Giorgio Ar mani verzorgde de weer heel eigen tijds ogende kleding in de film). De naam Eliot Ness heeft voor ieder een die 'The Untouchables' ooit zag net zo'n magische en vertrouw de klank als in latere tijden Archie Bunker. Brian de Palma kan daar om bij de introductie van Ness vol staan met het slechts tonen van zijn rug naar de camera en het noemen van zijn voornaam. Dat 'The Untouchables' zo lang door filmmakers onaangetast bleef, heeft in elk de mogelijkheid geschapen voor een vlekkeloze sa menwerking tussen regisseur De Palma en schrijver David Mamet. De combinatie van hun beider ta lenten heeft van The Untou chables' een spannende en opwin dende film gemaakt. In Mamets visie zijn het vier cow boys die als in een spannend jon gensboek het onrecht tegemoet treden. Malone (Sean Connery) is de oude revolverheid die de jonge branie Ness (Kevin Costner) de kneepjes van het vak leert. De Pal ma visualiseerde dat western-idee nog eens door het viertal in een on herbergzame grensstrook tussen Canada en Amerika te paard achter de smokkelaars aan te jagen. Zoals al talloze malen beschre ven, heeft Brian de Palma zich voornamelijk laten kennen als een man die speels en inventief vari eert op Hitchcock-thema's. In 'Scarface' begaf hij zich al eens op het vlak van de ouderwetse gang sterfilm, met 'The Untouchables' doet hij dat nog een keer en nu veel beter. De manier waarop de sfeer van toen werd herschapen, is een feest voor het oog. Zwart en wit zijn in deze ouderwetse opzet strikt ge scheiden, geen gespeur naar psy chologische achtergronden bij de misdadiger. Al Capone deugt ge woon niet en Robert de Niro laat daarover in zijn bekende stijl van acteren ook geen twijfel bestaan. De manier waarop Brian de Pal ma de spanning opbouwt, laat ech ter nog wel duidelijk de Hitchcock- kant van zijn talent zien. Zoals de aanslag op Malone door het oog van de huurmoordenaar wordt ge toond en zoals Ness een andere huurmoordenaar achtervolgt op een dak, het roept allemaal prettige herinneringen op. Zijn grootste kunststukje èn het hoogtepunt van de film is echter de schietpartij in het station van Chicago als Ness de boekhouder van Capone te grazen wil nemen. Maar ook daarvoor liet hij zich inspireren door de filmge schiedenis. De m^jestueueze stationstrap herinnerde De Palma aan één van de meest klassieke filmscènes (zie bijgaand interview) en daarom stuitert tussen alle salvo's een kin derwagen naar beneden. De hele scène is in slow motion gefilmd en van een verbluffende intensiteit. Op die manier mag Brian de Palma nog jaren leentjebuur spelen. BART JUNGMANN (OP)NIEUW 'Robocop' - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'The Untouchables' - Lido, Leiden 'Working Girls' - Trianon, Leiden Weeks' - erotische spannng in spraakmakende film, Greenway, Voorschoten 'Opera do Malandro' - Brazili aanse musical die zich afspeelt in een nachtclub, Greenway, Voor schoten 'Predator' - Arnold Schwarze negger veegt de straten schoon, City, Katwijk BLIJVERS 'Children of a lesser God' - toneel verfilming over liefde voor doof meis je, Greenway, Voorschoten 'Who's that girl' - vraag waarop maar één antwoord mogelijk is: Madonna, Lido, Leiden 'Een maand later' - Monique van de Ven en Renée Soutendijk spelen rol lenspel, Lido, Leiden en Euro, Aphen 'Beverly Hills Cop 2' - de politiepet past Eddie Murphy best, Lido, Lei den en Euro, Alphen 'The secret of my success' - het ge heim van het succes in deze aardige komedie is Michael J. Fox, Lido, Lei den. 'Avontuur met een staartje' - Walt Dis- nev-achtige tekenfilm over muizenfa milie in Amerika, Lido, Leiden en Eu ro, Alphen 'The Living Daylights' - de nieuwe Bond neemt het op tegen Jeroen Krabbé, Lido. Leiden, Lido, Noord- wijk en City, Katwijk SEKSFILMS 'Playpen' - Rex, Leiden NACHTFILMS 'Wellustig en overzadigbaar' - Rex, Leiden 'Beverly Hills Cop 2' - Euro, Alphen 'Ik ga vreemd' - Euro, Alphen 'Een schot in de roos' - Euro, Alphen 'Robocop' - Euro, Alphen DEN HAAG "The Untouchables' - Asta (463500), 16 jr. 'Hector', Asta, al. 'Predator' - Asta. al. 'Secret of my success' - Babylon (471656), al 'Blind Date' - Babyion, al. 'Een maand later' - Babyion, al. 'Who's that girl' - Cineac (630637), al. 'Robocop' - Cineac, 16 jr. 'Lethal Weapon' - Cineac, 16 jr. 'Amadeus' - Euro (667066), al. Beverly Hills Cop 2' - Metropole (456756), al. The Living Daylights' - Metropole, al. Extremities' - Metropole, 16 jr. 'Naam van de roos' - Metropole, 16 jr 'Zoeken naar Eileen' - Metropole, 12 jr. 'Beverly Hills Cop 2' - Odeon (462400), al. 'The Living Daylights' - Odeon, al. 'Mannequin' - Ódeon, 16 jr. 'Malone' - Odeon, 16 jr 'Robocop' - Metropole, 16 jr 'Malcolm' - Studio 656402), 16 jr. 'Outrageous Fortune' - Studio, 16 jr. Jazz-week - Studio. AMSTERDAM 'Hector' - Alfa (278806), al. The secret of my success' - Alfa, al. 'Outrageous fortune' - Alfa, al. 'La Bamba' - Alfa, 16 jr. 'Zoeken naar Eileen' - Alhambra (233192), 12 jr. 'Blue Velvet' - Alhambra, 16 jr. 'The Untouchables' - Bellevue Cine rama (234876), 16 jr. 'Blind-Date' - Cinerama, al. 'Predator' - Calypso (234876), 16 jr. 'Een maand later' - Calypso, al. 'Vroeger is dood' - Cinecenter (236615), 16 jr 'Prick up uour ears' - Cinecenter, 16 jr. 'Working Girls' - Cinecenter, 16 jr. 'Room with a view' - Cinecenter, 16 jr. 'Beverly Hills Cop 2' - Cinema Int. (15124), aL 'Robocop' - Cinema Int.. 16 jr. Mannequin' - City (234579), al.. 'Malone' - City. 16 jr. 'Robocop' - City, 16 jr. 'Lethal Weapon' - City, 16 jr. Who's that girl' - City, al. Beverly Hills Cop 2' - City, al. 'Police Academy IV' - City, al. 'Ginger e Fred' - Kriterion (2317080, 16 jr. 'Les enfants du paradis' - Kriterion, 16 jr. 'Little Annie takes Manhattan' - Pari- sien (246540), 18 jr. 'Striptease' - Parisien, 18 jr. 'La lev del deseo' - The Movies (245790), 16 jr. Prick up your ears' - The Movies, 16 jr. 'La Mitad del Cielo' - The Movies, 16 jr. 'Living Daylights' - Tuschinski, al. 'Naam van de roos' - Tuschinski (262633), al 'Extremities' - Tuschinski, 16 jr. 'Naam van de roos' - Tuschinski, 16 jr. 'Beverly Hills Cop 2' - Tuschinski, 12 J- 'Zoeken naar Eileen' - Tuschinski, 16 jr. 'Extreme Prejudice' - Tuschinski Ci neac (243639), 16 jr. 'Tin Men' - De Uitkijk (237460), 16 jr. TELEVISIE Volgende week vrijdag twee klassiekers. Op Duitsland 2 'The big sleep' van John Huston met Humphrey Bogart als privé-de- tective Philip Marlowe. Hij krijgt van een oude militair opdracht om een bende afpersers op te speuren. Hoe dieper Marlowe in de zaak duikt, hoe ingewikkelder het wordt. De dwingende aanwe zigheid van de twee mooie doch ters van generaal Sternwood maakt het voor Marlowe niet eenvoudiger. Eén van hen is Lauren Bacall en zij werd later mevrouw Bogart (23.20 uur). Een soortgelijk echtelijk duel gaan Richard Burton en Eliza beth Taylor aan in 'Who's afraid of Virginia Woolf'. Ze spelen een echtpaar waarvoor de uitdruk king haat/liefde-verhouding zacht uitgedrukt is. Burton en en Taylor krijgen bezoek van een ander echtpaar (Sandy Dennis en George Segal) en dat fungeert als katalysator. Alle spanning komt eruit in deze explosieve film van Mike Nichols (BBC 1, 23.20 uur). Lachen kan die avond trou wens ook. België 1 brengt 'The twelve chairs' van Mel Brooks. Het is zijn tweede film, waarin zwarte humor en vulgariteit weer om de voorrang strijden. Een kantoorbediende hoort dat zijn tante haar juwelen heeft achter gelaten in één van de twaalf stoe len in haar huis (20.50 uur). De Belgen houden het deze week trouwens toch op kome dies. Een dag eerder 'A private function'. Michael Palin, voor heen Monty Python, maakte de ze film in 1985. Arme Engelsen maken jacht op een biggetje dat is bestemd voor een elite-feestje (20.15 uur). Woensdag op Duitsland 3 'Wanda' van Barbara Loden, de overleden echtgenote van Elia Kazan. Ze speelt zelf de hoofrol als een vrouw die leeft in een treurig stemmend mijndistrict en zich in allerlei vreselijke rela ties laat slepen (22.30 uur). FILMHUIZEN De film 'Sid and Nancy' is voor een paar dagen teruggekeerd nar het Kijkhuis. Alex Cox vertelt hierin de turbulente liefdesge schiedenis van Sid Vicious, de bassist van de Sex Pistols, en Nancy, zijn Amerikaanse vrien dinnetje. Hun leven eindigde dramatisch in het Newyorkse Chelsea-hotel (tot en met zondag 20.00 en 22.15 uur). Aan de vooravond van de pre miere van zijn nieuwste film 'Ra dio Days' vertoont het Kijkhuis 'A midsummer night's sex co medy', een oudere film van Woody Allen. Van deze variant op Shakespeare heeft Allen een lichtvoetige relatie-komedie ge maakt (tot en met woensdag 21.45 uur). Verder in het Kijkhuis: 'My beautiful laundrette'. Een film van Stephen Frears, waarin een Pakistaanse jongen en een pun ker een relatie hebben (maandag 20.00 en 22.15 uur). In 'Paris Texas' van Wim Wenders gaan een vader en zoon op zoek naar vrouw/moeder (20.00 uur). 'Don Giovanni' is de titel van de ver filming die Joseph Losey maakte van Mozarts opera (20.00 uur). Het Filmhuis LVC vervolgt zijn reeks films van Jean Renoir. Woensdag om 20.00 uur de anar chistische komedie 'Boudu sau- vé des eaux', waarin een zwerver het leven van een boekenverko per op stelten zet. Om 22.15 uur 'Une partie de campagne', waar mee hij een kort verhaal van Guy de Maupassant verfilmde. Tot en met zondag is om 21.15 uur nog 'Under the volcano' te zien, de imponerende film die John Huston maakte op basis van het gelijknamige boek van Malcolm Lowry. Donderdag is om 21.15 uur 'The Mission' te zien. Een groots opgezette produktie, waarin je zuïeten in het 18e eeuwse Zuid- Amerika in opstand komen te gen de Spaanse overheersers. LAK-Cinema zet dinsdag de Britse cinema in het zonnetje. 'Caravaggio' is een surrealis tisch portret van de schilder met die naam. Een homo-seksuele verhouding staat centraal in deze film van regisseur Derek Jarman (20.00 uur). Daarna om 22.00 uur 'Letter to Brezhnev', een ko- misch-ontroerende film over een Liverpools meisje dat verliefd wordt op een Russische matroos. Filmliefhebbers in Noordw(jk kunnen zondag in het SKAN- Filmhuis (in vormingscentrum De Vonk) 'Hannah and her sis ters' zien. Woody Allen portret teert daarin een New Yorkse fa milie, waarvan de dochters aller lei verhoudingen hebben 20.30 De robocop gaat Detroit veilig maken. GPD)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19