mmmm Oegstgeest heeft geen cent over voor poepgnjpers 'Kruising toegangsweg Noordwijk beveiligen' Leiderdorpse (22) dodelijk verongelukt Contributie jeugdleden bibliotheek? Wassenaars hotel scoort hoog in koffietest Politieke partijen eensgezind tegen B en W in Katwijk wil vluchtelingen permanent huisvesten Hazerswoucle gevraagd 30 asielzoekers op te nemen Gerenoveerde afdeling Overduin geopend ^GENDA PAGINA 16 W III REGIO VRIJDAG 9 OKTOBER 1987 Fancy fair De welfare-afdeling van het Rode Kruis houdt dit weekeinde de jaarlijkse fancy-fair in Huize Emmaus aan de Zoeterwoudse Bennebroekweg. Er is van alles te koop dat werd gemaakt door bewoners van Huize Emmaus en door buitenstaanders. Ook is er een taart te winnen bij het rad van avontuur, er is een rommel markt en er staat een grabbelton. De openingstijden: zaterdag 10 oktober van half twee tot vijf uur en zondag van half twee tot half vijf. Rommelmarkt De Voorsehotense scouting groep Leif Erikson houdt komen de zaterdag een overdekte rom melmarkt. Men kan tussen half twee en half vijf komen snuffelen op het terrein aan de Roucoop- laan, achter Hulshof aan de Veur- seweg. Daarnaast draait er de he le middag een rad van avontuur en zal er als speciale attractie een mini-playback show worden ge houden. Druivenfestival Een 'druivenfestival' wordt morgenavond gehouden in het clubgebouw van show- en mu ziekgroep Con Bravura aan de Beukenschans 57 in Leiderdorp. Behalve druiven en wijn zijn de ingrediënten van het 'druiven festival' dansmuziek, verzorgd door de band Coen Bouwmeester, bingo en een dansafvalraee. Het aiubliuis gaat om acht uur open. Toegang gratis. Grafische technieken Voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar bestaat komend weekein de de mogelijkheid om zich bezig te houden met grafische technie ken zoals linosnedes en etsjes. Dat kan in de ateliers 'De Hol- landsche Tuyn' aan de Bernhard- straat 3 in Leiderdorp. Zaterdag van twee tot vijf en zondag van elf tot vier uur. Kosten inclusief lunch zestig gulden. Voor infor matie en aanmelding telefoon 071-143655/01717-2008. Darttoernooi In het Zoeterwouds café Land zicht wordt komende zaterdag een groot dart-toernooi gehou den. De leden van dartclub 'Pin- guin' nodigen alle dartliefheb bers uit voor een sportieve krachtmeting. De wedstrijden beginnen om acht uur 's avonds. OEGSTGEEST - De dorpspolitici van Oegstgeest hebben er geen 8050 gulden voor over om hondenbezitters aan duizend poepgrijpers te helpen en hen over het gebruik hiervan voor te lichten. Dat werd gisteravond duidelijk in de raadscommissie financiën. Alleen het CDA heeft "geen overwegende bezwaren", vertelde wethouder P. van Veen (financiën). Ook het alternatieve voorstel van B en W - om de hondebezitter zelf voor de kosten van de poepgrijper op te laten draaien door de honden belasting te verhogen, lijkt na gis teravond van de baan. Wat Oegst geest dan wél zal doen om het hon- depoepprobleem op te lossen, is nog niet helemaal duidelijk. PvdA'er Haasnoot heeft nog lie ver dat de gemeente de poepgrijper uit haar eigen algemene middelen betaalt dan uit extra opbrengsten van de hondenbelasting. Oegst- ZOETERWOUDE - De 22-jarige V.P. Steen uit Leiderdorp is gister middag in Zoeterwoude-Rijndijk om het leven gekomen door een verkeersongeval. De jonge vrouw fietste op de Energieweg toen zij werd aangereden door een vracht wagen die rechtsaf wilde slaan. De bestuurder van de vrachtwagen, een 40-jarige Oostenrijker, had de vrouw bij deze manoeuvre over het hoofd gezien. De Leiderdorpse kwam onder de wielen van de vrachtwagen te recht. Zij moet op slag dood zijn geweest, aldus de rijkspolitie. geest krijgt momenteel zo'n 72.500 gulden aan hondenbelasting bin nen. Die verhoging zou dan het ta rief (voor de eerste fiond) van 76 op 84 gulden brengen. PPR'er Van Eisen: "Ik vind de poep niet zo veel waard". Ook de 3500 gulden voor voorlichting acht de radicaal wat te veel van het goe de. "Folders huis-aan-huis ver spreiden is onzin; de meesten heb ben geen hond". Controle D66'er Vissers wil een verscherp te controle op hondenbezit. Het aantal honden waarvoor belasting wordt betaald zou kleiner zijn dan het aantal viervoeters dat in het dorp rondloopt. Het laten poepen door de hond op andere plekken dan de drie toegestane (langs de Haaswijkse kant van het Oegst- geester kanaal, de noordkant van de Hofdijck en een deel van het park bij de Lange Voort), wil Vis sers met "hoge boetes" bestraffen. Om het probleem "echt" aan te pakken is de aanstelling van nog een milieu-ambtenaar nodig. In combinatie met deze harde aanpak heeft Vissers best 8.000 gulden voor de zaak over. Maar alle extra dingen die Vissers voorstelt, vin den bij B en W geen genade. WD'er Nijholt wil met zijn han den van de hondenbelasting afblij ven. Ook de gemeente hoeft er van de liberaal geen voorlichtingsgeld tegen aan te gooien. Bij de honden belastingaanslag kan toch heel eenvoudig een briefje worden ge voegd, is zijn suggestie. Daar zou dan in komen te staan dat honde- bezitters verplicht zijn zelf een schepje te kopen. Met "korte, in tensieve en afschrikwekkende ac ties" van politie en de milieu-amb tenaar zou de hondebezitter het wel uit zijn hoofd laten om zonder poepgrijper zijn beestje uit te laten. Ook Leiderdorpse bibliotheek: jongeren moeten straks wellicht ook contributie gaan betalen. (archieffou Gemeente Leiderdorp in ontwerp-welzijnsplan LEIDERDORP - De bibliotheek in Leiderdorp sluit niet uit dat jonge ren onder de achttien jaar, die nu nog gratis boeken kunnen lenen, contributie moeten gaan betalen. WASSENAAR/NOORDWIJK - Hotel Wassenaar is derde gewor den in Elseviers Nationale Kof fietest. De nieuwe zaak moest Hostellene Schuddebeurs te" Schuddebeurs en Lauswolt in Beesterzwaag laten voorgaan, maar eindigde net voor het Haag se Corona. De andere deelnemer uit de regio, het Noordwijkse Grand Hotel Huis, eindigde nog Het hotel aan de Katwijkseweg te Wassenaar kreeg tienen voor het servies ('volmaakt ensem ble"), de bediening ('alles in de gaten houdend') en het huis ('een voortreffelijke nieuwkomer'). De 'zeer goede expresso' haalde een negen, de toiletten ook. Voor de traditionele koffietest vereerden twee experts uit de koffie- en horeca-wereld en twee koffieleutende journalisten 50 Nederlandse koffie-adressen drie maal met een bezoek. 'Zo hebben we een eind ge maakt aan het laffe excuus dat een koffiezetter met het verkeer de been uit bed is gestapt', mel den ze dreigend in het blad Man. 'Wie drie keer in een korte span ne tijds met een verkeerd been uit bed stapt, moet uit de horeca stappen'. De gemeente schrijft dat in het ont werp van het welzijnsplan voor volgend jaar. De door het rijk opge legde bezuinigingen en een toene mende druk op de gemeentebegro ting zouden de contributie noodza kelijk maken. Tot 1987 was het bibliotheken verboden contributie te vragen van de jeugd. Begin dit jaar werd ech ter de nieuwe welzijnswet van kracht, die het vragen van leengeld wel toestaat. De contributie mag echter niet hoger zijn dan de helft van het bedrag dat volwassenen betalen. Dat is op het moment in Leiderdorp achttien gulden per jaar. Met het invoeren van de nieuwe wet is ook de organisatie van bi bliotheken in gemeenten met min der dan 30.000 inwoners veran derd. Het komt erop neer dat be paalde bevoegdheden van de pro vincie worden overgeheveld naar de gemeenten. Ook een deel van de rijkssubsidie zal dan rechtstreeks aan de gemeenten worden overge maakt. Op het moment geldt er echter nog een overgangsregeling, tijdens welke de gemeenten hun beleid moeten bepalen. Voor de gemeenten betekent dit dat zij meer te zeggen zullen heb ben over het beleid van de biblio theek. Leiderdorp denkt daarbij vooral aan het bevorderen van de relatie tussen bibliotheek en activi teiten op het terrein van vorming, onderwijs en- cultuur. Ook de rol van de bibliotheek in de basisedu catie zou groter moeten worden en veel aandacht moet worden be steed aan de bereikbaarheid van de in de bibliotheek aanwezige infor matie. NOORDWIJK - Het kruispunt Beeklaan/Boekerslootiaan in Noordwijk moet op korte termijn worden beveiligd. Met de groei van de wijk Vinkeveld en de komst van het winkel centrum wordt het kruispunt steeds drukker en daarmee onveiliger. De kruising moet daarom ten minste worden voorzien van een verkeerslichteninstallatie voor langzaam ver keer. Alle politieke partijen in Noord- wijk keren zich in hun algemene beschouwingen over de gemeente lijke begroting voor 1988 tegen het voorstel van burgemeester en wet houders om voor het kruispunt Beeklaan/Boekerslootiaan, in plaats van 200.000 gulden, slechts 70.000 gulden beschikbaar te stel- KATWIJK - De vijf tot zes wonin gen die Katwijk beschikbaar wil stellen voor de opvang van asiel zoekers, moeten bij voorkeur wor den toegewezen aan vluchtelingen die toestemming hebben om per manent in ons land te blijven. Dat zei wethouder H.A. Hietkamp van de kustplaats gisteravond tijdens een vergadering van de raadscom missie voor zorg, volksgezondheid en economische zaken van de kust plaats. "Het moeten geen doorgangs huizen worden voor groepen die hier maar voor een beperkte perio de kunnen worden onderge bracht", aldus Hietkamp in een toelichting op het besluit van het college van B en W. len. B en W willen eerst een onge vallen-analyse laten uitvoeren en op grond daarvan een plan maken. De Noordwijkse politiek is. zo blijkt uit de algemene beschouwin gen, bereid voor de beveiliging van het kruispunt, veel meer dan 70.000 gulden uit te trekken. Vooruitlo pend op een eventuele reconstruc tie van het kruispunt, willen de partijen in elk geval een verkeers lichteninstallatie voor langzaam verkeer laten aanbrengen. Het voorstel van het college om in 1988 De Grent te asfalteren, een kostenpost van 250.000 gulden, valt bij sommige politieke partijen in Noordwijk evenmin in goede aar de. Het aanbrengen van een asfalt- laag heeft volgens de PvdA en het PAN tot gevolg dat de auto's snel ler zullen rijden. Onder anderen het CDA sprak zich daarentegen al eerder uit voor het aanbrengen van een asfaltlaag. Asfalt veroorzaakt veel minder lawaai dan klinkers. Noordwijks Belang sluit asfalte ring niet uit, maar wil eerst een on derzoek naar de mogelijke gevol gen van een dergelijke maatregel. In Noordwijk worden de komende tijd verschillende straten opnieuw ingericht. Volgens Noordwijks Be lang moet worden voorkomen dat bij het maken van plannen hier voor, allt en op verkeerstechnische aspecten wordt gelet. Noordwijks Belang bepleit het maken van een allesomvattend plan voor de op nieuw in te richten straten waarbij ook aan de belevingswaarde van de straten en de bebouwing in de buurt de nodige aandacht wordt besteed. De Grent en de eventuele asfaltering ervan, zouden in dit plan moeten worden opgenomen Boulevard In de begroting voor het komend jaar maken burgemeester en wet houders gewag van het voornemen op korte termijn een plan te laten maken voor een ingrijpende op knapbeurt van de Koningin Wilhel- mina Boulevard in Noordwijk aan Zee. Voor deze opknapbeurt wordt voor 1988 800.000 gulden op de be groting uitgetrokken en in het jaar daarna nog eens 300.000 gulden. CDA en WD stellen zich in hun algemene beschouwingen achter het voorstel van B en W. Het CDA wil de Boulevard heel ingrijpend veranderen. Er moet een ruime wandelpromenade en een sfeervol le verlichting worden aangelegd en de mogelijkheid tot 'verdiept' par keren aan de zeezijde moet nader worden onderzocht. De christen democraten stellen in hun algemene beschouwingen voor een prijsvraag uit te schrijven voor de herinrichting van de boule vard. De partij is bereid als prijs 10.000 tot 15.000 gulden beschik baar te stellen. De PvdA stelt zich veel terug houdender op ten aanzien van het herinrichten van de boulevard. Omdat de socialisten de financiële toekomst van de gemeente niet al te rooskleurig inzien, willen zij de plannen voor herinrichting voorlo pig in de koelkast zetten. Hoewel Noordwijks belang posi tief staat ten opzichte van een grote opknapbeurt, waarschuwt de par tij ervoor bij de herinrichting niet alleen te kijken naar de afwikke ling van het verkeer. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Mever, R. v. Leeuwen, Verhage, Groene- veld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H.A.M.M. Meyer- Stokroos 1, tel: 215510. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Brik ken wal 19. tel: 218661, spreekuur: Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: G.A.E. Nering Bö- gel, tel: 124403. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel: 122538. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur: J.W. Lely, tel. 120412, spreekuur: Kernstraat 11. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bémt, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: G.J.P Bénit, tel 720404, spreekuur: Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Kanter. tel 311411, spreekuur: Petr. Moemsweg 52. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel. 140124 Medische Dienstel zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, Gerard Brandstraat 29, tel: 760947. Leiderdorp za: O. du Ry van Beest Holle, tel: 891100; zo: H. van Velzen, tel: 891100; beide da gen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Vlaskamp 16. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voor zaat, Jan Campertlaan 20, tel: 177461. Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel' 2493; zo- A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2113 Warmond L. Lempers. Churchillaan 13, Voorhout. tel: 02522-10140. Wassenaar za: M.H. van Tolingen sr., tel: 78303, spreekuur: Weteringlaan 4; zo- M. v.d Feen, tel: 18309, spreekuur: Hofcamp- weg 65. Zoetcrwoudc via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 9 tot vr 16 door: Apotheek De Luifelbaan, Vijf Meiplein 3-5. Leiden, tel: 071-315048, Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. tel: 071-155482. Wassenaar - Apotheek Langstraat. Langstraat 156, tel: 11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 890405. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt R.J.W Duijn, Pres. Kennedylaan 260. Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest. Leidseweg 560, tel: 071- 768616. Wassenaar C. Lankamp, Bazarstraat 18, tel: 659541: L. Makker, v, Alkemadelaan 20, tel 248651; J. Brooymans-Schallenberg. Ie plaan 81, tel: 633374. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door L. van Broekhuysen, Bizetpad 8a, Lei den, tel 071-768019. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts Van Mierlo tele fonisch bereikbaar onder nummer 071- 155375: tevens spreekuur van 11-12. Wassenaar A. Okhuizen, Schouwweg 60, tel: 12586. Dienst in eigen praktijk: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, tel. 125215 S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeter woude-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. HAZERSWOUDE - Het ministe rie van WVC heeft Hazerswoude gevraagd dertig asielzoekers voor drie jaar onderdak bieden. Dit blijkt uit de algemene beschouwin gen van de politieke partijen die gisteren schriftelijk bij het college van B en W werden ingeleverd. Zowel de progressieve combina tie van PvdA en PPR als Gemeen tebelangen hebben in hun reactie op de plannen van B en W voor ol- gend jaar huisvestingsmogelijkne- den aangedragen voor de asielzoe kers. Gemeentebelangen wil ze plaatsen in de oude Michaelschool. PvdA/PPR vindt grote, moeilijk te verhuren woningen een goede plaats. De laatste combinatie ver wacht dan wel een ruimere wo ningtoewijzing door de provincie Zuid-Holland. KATWIJK - Het Katwijkse ver pleeghuis Overduin heeft gister middag de gerenoveerde afdeling Esdoorn officieel geopend. In deze vleugel van het gebouwencomplex .wil Overduin voor de bewoners zo veel mogelijk de sfeer van de thuis situatie benaderen. Het opnieuw indelen en inrichten van de afde ling heeft ruim een miljoen gulden gekost. De officiële opening werd verricht door drs. P.W. van der Hei de. oud-directeur van het bestuurs bureau 'De Open Ankh', de stich ting waartoe Overduin behoort. Het Katwijkse verpleeghuis is oorspronkelijk gebouwd als zie kenhuis en het onderkomen is dan ook eigenlijk niet geschikt voor het langdurig onderbrengen van psy- cho-geriatrische (demente) bejaar den. "Bouwkundig was het tot nog toe behelpen", zei geneesheer-di recteur J. Ringelsberg gistermid dag. De kruising Beeklaan/Boekerslootiaan in Noordwijk moet volgens de plaatselijke politieke partijen op korte ter mijn worden beveiligd. <foto Jan Holvast) VRIJDAG 9 OKT Alphen optreden de Corrie Brokken in het Theehuis van Avi fauna, 21.30 uur info-markt zwakzinnigenzorg. Rozal' in de markt, De Bron. Troubadourweg, 19.00 tot 21.00 film: 'Down by law', in het Hooftstraattheater. Hooftstraat, 20.30 uur John Huston, 21.15 uur. LVC, Breestraat. pianoconcert door Steven Mayer, werken van Beethoven. Schumann en Chopin. 20.15 uur in de Kapelzaal K&O, Hazewind- steeg. muziek en poëzie met o.a. Hans Dorrestijn, 20.30 uur in De Waag. Operetteklas van het Kon. Conservatorium met twee eenac- ters. 20.30 uur, Lak-theater, Cle- veringaplaats ruilavond van de Ruilclub Ko- ningskerk in de aula van de Dr. open podium van folkclub Ho- rus voor ieder'die volksmuziek ten gehore wil brengen. 21.00 uur in café De Bruine Boon, Sta- tionsweg/Rijnsburgersingel. Leiderdorp klaverjassen van de suppor tersver. RCL, 19.45 uur. RCL. sportpark De Bloemerd. thon, 21.15 uur, sportzaal Kli mop algemene ledenvergadering ZATERDAG 10 OKT Alphen info-markt zwakzinnigenzorg. Rozal in de Markt, in De Bron. Troubadourweg, 10.00 tot 16.00 poppenbeurs in gebouw Nabij. Lauraplein. 10.30 tot 16.00 uur kledirigbeurs in buurthuis Westerhaven. Emmalaan 45. kledingbeurs 10.00 tot 15.00 uur in gebouw Onderweg, Lijster- optreden van Robert Paul 'Gekkenwerk', in De Bron, Trou badourweg, 20.15 uur. Ischa Meijer, 20.30 uur in het Hooftstraattheater. Hooftstraat Koudekerk start knutselclub voor kinde ren vanaf 5 jaar in het Honk in de Ridderhof. 10.00 tot 11.30 uur bingo-avond van de wandel sportver. Zuid-West, 20.00 uur ir 't Parlement, Nieuwstraat 45. 1 Hutspot- af standen v tussen 9.00 en 10.00 uur vanaf de Ijshal aan de Vondellaan poèzie-avond met Frans Koe negracht, Wim Brands e.a. 20.15 uur; optreden Jazzformatie Vaal- beek Vokaal, 22.30 uur, De Waag, Aalmarkt. in kader van kinderboeken week: voorstelling r en je hele maal bekofferd' door Sanders en snuffelmarkt in de Groenoord- hallen, 10.00 tot 18.00 uur. film: 'Under the Vulcano' van John Huston. 21 15 uur. LVC, Breestraat Leiderdorp in kader van kinderboeken week: 14.00 uur. poppenkast voor kinderen van 4 tot 7 jaar; 15.30 uur. voor kinderen van 8 tot 11 jaar. Bibliotheek. Cor Gor dijnsingel. disco-avond, 19.30 tot 21.30 uur voor kinderen tot 12 jaar; 21.30 tot 24 00 uur. voor kinde ren vana' 12 jaar, wijkcentrum Zijlkwartiei, Van der Marckstraat. grafische technieken woor de jeugd van 9 tot 15 jaar in ateliers De Hollandsche Tuyn, Bernhard- straat 3. 14.00 tot 17.00 uur Oegstgeest ruildag postzegelver. Oegst geest, 10.00 tot 16.00 uur. Ge meentecentrum Lijtweg 9

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16