Scylla wil intrek nemen in Petrusschool Lorentzkade Bewoners boos over politieoptreden DE TIJD, VAN TOEN Ik gaf mijzelf 50 procent kans HET 1800 KILO ZWARE HEK VAN HET HEERENLOGEMENT 'Emancipatie voor mensen uit onderwijs vaak een vage kreet' VRIJDAG 9 OKTOBER 1987 Bestuur boos om houding gemeente LEIDEN - Tafeltennisvereniging Comtest/Scylla wijst het voorstel van wethouder Tesselaar (volks huisvesting en sport) voor een nieuw onderkomen in de Kikker polder af. Volgens de tafeltennis vereniging biedt het 'achterland' van de Kikkerpolder de club wei nig toekomstperspectief. Boven dien vindt het bestuur van Scylla de lokatie onveilig. De vereniging heeft zelf een an dere plaats voor een onderkomen op het oog. Zij hebben B en W voor gesteld de gebouwen van de Pe trusschool aan de Lorentzkade ter beschikking te stellen. Deze rooms-katholieke school wordt volgend jaar opgeheven. De tafel tennisvereniging wil een speelzaal van ruim 300 vierkante meter tegen de bestaande schoolgebouwen aanbouwen. De speelzaal is dan vanaf de straat niet te zien. Scylla denkt dat er aan de Loren tzkade voldoende parkeerruimte is. Automobilisten zouden hun voertuigen op de ventweg van de Lammenschansweg (bij de Petrus- kerk) kunnen stallen. Scylla-voor- zitter W. Langeveld wijst er boven dien op dat de bouwkosten lager zullen uitvallen. De tafeltennisclub wil de bestaande gebouwen om- Advertentie Met de onder het kopje 'Adverten tie' geplaatste ingezonden brief in deze krant van de hand van de heer C. Kistemaker ben ik het geheel eens. Het is ongepast dat burge meester en wethouders gemeente lijke mededelingen verspreiden in een 'zondagsblad', waardoor men sen genoodzaakt worden zondags- arbeid te verrichten. De Zondag, reeds vele lang door de christenheid bouwen tot kantine en kleedruim ten. De tafeltennissers zijn al jaren op zoek naar een nieuw onderkomen. De bestaande huisvesting aan de Cathrijnestraat voldoet niet meer aan de eisen. De gemeente wil bo vendien op die plaats nieuwbouw plegen. Tesselaar heeft Scylla wel aangeboden deel te nemen aan nieuwbouw aan de Cathrijnestraat. Dat zou echter betekenen dat Scyl la tijdelijk andere huisvesting moet vinden. Dat zou dan volgens Tesse laar moeten gebeuren bij Oegst- geest of Docos. Het bestuur van oen een Scylla denkt echter dat anderhalf gen", jaar 'logeren' bij de concurrentie Scylla een fatale invloed op het vereni gingsleven heeft. Scylla leken overigens enkele maanden geleden opgelost. Het college van B en W ging in principe akkoord met het voorstel om nieuwbouw te plegen aan de Tel- derskade. Na protesten van wijk bewoners ging het college echter overstag. Langeveld: "Ik heb best begrip voor de argumenten van de wijkbewoners. Ik begrijp alleen niet waarom het college een paar maanden nodig heeft om de waar de van die argumenten te wegen. De bezwaren tegen de plannen voor de Telderskade hadden bin- op tafel kunnen lig- Ook een derde door Tesselaar aangedragen altenatief - een fusie met de andere Leidse tafeltennis club Docos - is voor Scylla niet aan vaardbaar. Voorzitter Langeveld: "Wij zijn een topsport-vereniging. Onze club is bereid ook geld in die topsport te investeren. Gezien het karakter van beide clubs is het on denkbaar dat er een fusie plaats heeft. Eigenlijk wordt er bij ons om het idee gelachen en ik denk dat het bij Docos hetzelfde is. In een stad als Leiden met meer dan hon derdduizend inwoners is er overi gens meer dan voldoende voe dingsbodem voor twee verenigin gen". De huisvestingsproblemen van al eerder vergevor derd met nieuwbouwplannen voor een terrein aan de Zoeterwoudse singel. Het bouwplan werd toen echter door de welstandscommis sie en later ook door het college af gekeurd. In een brief aan het het college van B en W stelt Scylla het wachten meer dan moe te zijn. "Na vele te leurstellende ervaringen lijken het bestuur en de accommodatie-com missie hun geloofwaardigheed naar de vereniging toe kwijt te ra ken. Het bestuur weigert nog lan ger mee te werken aan slecht voor bereide en onacceptabele voorstel len. Omgaan met een vereniging zoals de gemeente de afgelopen drie jaar is omgegaan met Scylla beschouwen wij als niet correct onzorgvuldig gemeentelijk Man springt op snelweg uit auto na ontvoering i tafelop dezelfde plek als hij gisteren zat toen e stuur". LEIDEN - Het ging eigenlijk in een drong omstreeks half elf de siga- reflex. De 80-jarige D. Spoor greep renzaak annex postagentschap aan het dienstpistool dat achter hem de Johan de Wittstraat in Leiden lag, terwijl hij door een overvaller binnen. Spoor hoorde een vreselijk eveneens met een schietijzer werd kabaal. Zijn schoondochter, die op bedreigd. Maar van dat kordate op- dat moment in de winkel stond, treden schrok de overvaller zoda- rende daarop in paniek de achter nig dat hij terstond de kuierlatten de winkel gelegen woonkamer bin- in allé koelbloedigheid deed "Op dat moment stond een van be- Spoor gisterochtend drie overval- de knapen in de winkel. Een twee- Iers het hazepad kiezen. Het drietal de stond buiten te wachten, terwijl LEIDEN - Een 34-jarige man uit Zoetermeer heeft gisteravond bij de politie aangifte gedaan van be dreiging en poging tot ontvoering. De man was in de bar van een Leids motel aan de praat geraakt met een drietal zakenlieden die in computers zeiden te handelen. Na dat de man uit Zoetermeer vertelde dat hij tolk/vertaler was, toonde het drietal belangstelling. Zij zouden wel opdrachten voor hem hebben. Er volgde een geanimeerd gesprek en op een gegeven moment stelden de drie hem voor mee te gaan naar Amsterdam, waar zij nog een za kenrelatie moesten spreken die vermoedelijk ook wel een opdracht voor hem had. De man nam plaats in de auto van de drie en in een vaartje ging het over de A 44 richting Amster dam. Op een gegeven moment, zo overvaller de meldde de man uit Zoetermeer la- foto Jan Holvast» ter aan de Leidse politie, werd het gesprek onaangenamer. De drie zouden geen zakengesprek in Am sterdam willen voeren, maar het tweejarig bestaan van hun compu terfirma willen vieren met 'drank, vrouwen' en hun in het motel opge doken gast. Eén van hen werd zelfs handtastelijk, waardoor de man zich danig bedreigd voelde. Ter hoogte van de Schipholtun- nel moest de wagen vanwege de een derde achter de toonbank naar de huiskamer kwam. Hij riep tegen mijn vrouw in de woonkamer dat zij moest blijven staan. Maar dat deed ze natuurlijk niet. Met mijn schoondochter ging ze naar buiten drukte afremmen. Toen op de lin- nabijgelegen garage de kerrijbaan de snelheid tot onge- Jongeren opgepakt in Haagkwartier wegens overlast LEIDEN Een aantal bewoners i leegstaand 'schuurtje' hebben gedachtenis buitenland gevierd om de politie afgelopen maandag het Haagkwartier vindt dat de gekraakt dat sinds de renovatie v de buurt leegstond. De bewoners 3 Here Jezus Christus te ge denken, dient zeker ook door bur gemeester en wethouders geres pecteerd te worden. P. Jasperse, Witte Singel 72, Leiden. MATTHEUS BRINKS - Leidsch Juwelier Mattheus Brinks aan de Haarlemmerstraat 126 heeft uitge breid. De zaak, eigendom van W.A- .J.A. van Dam en J.M. van Dam- Brinks, wordt deze week feestelijk heropend. de Opstanding dreven hard heeft opgetreden te- vinden dat, als de jongeren al c gen een groepje jongeren dat zich last hebben veroorzaakt, de politie iA>nuiiua „utiucu geregeld ophoudt in een schuurtje niet met zo'n grote overmacht had jongeren zich geregeld op in portie de Genestetstraat. Het zit de hoeven optreden u1 Politiewoordvoerder Dick Gra- veland verklaart dat de politie in actie is gekomen na een groot aan tal klachten van omwonenden. Volgens deze bewoners hielden de bewoners dwars dat de politie het telwijzen. twee hun plaats groepje heeft opgepakt arrestatiewagens na£ heeft overgebracht, stellen ze dat een van de jongeren door de wijkagent zonder reden is geslagen. Tegen de wijkagent is in middels een klacht ingediend. Volgens bewoners is het politie- Ze maken echter vooral bezwaar het bureau tegen het volgens hen, intimide- Bovendien rende optreden van de wijkagent. Die heeft, zo stellen ze, een van de jongens een vuistslag in het gezicht gegeven. Zijn verklaring daarvoor dat hij 'toch ook zijn agressie optreden in gang gezet door de kwijt moest'. Volgens de bewoners wijkagent. Die zou, aldus de bewo- zijn de verhoudingen met de wijk- ners, jongeren hebben willen aai pakken louter en alleen omdat ken van de huizen aan de Genes tetstraat. Ze veroorzaakten daarbij grote overlast met radio's. Verzoe ken van buurtbewoners om het wat rustiger aan te doen, werden vol gens de politie door de jongeren stelselmatig genegeerd. Om hun duidelijk te maken dat het zo niet langer kon, heeft de poli tie de jongeren maandag opgepakt en mee naar het bureau genomen. De politie heeft vervolgens de ou ders naar het bureau ontboden en hen gewezen op de door hun kinde- I LEIDSE KRONIEK OVER /MENSEN EN GEDANE ZAKEN Wanneer men op de Nieuw- straat in de richting van De Burcht kijkt, wordt de blik al snel getrokken door de toegangs poort aan het eind van de straat. Zeker nu de poort weer fraai is gerestaureerd en ook de door Rombout Verhulst gebeeld houwde leeuw weer het aanzien waard is, kan hier van een fraai stadsbeeld gesproken worden. Zo is het daar al eeuwen. Vanaf de middeleeuwen was De Burcht eigendom van de burggraaf. Nadat het militaire belang ervan vervallen was en het burggraafschap vererfd in de katholieke, Henegouwse familie van de prinsen De Ligne, was het terrein alleen nog interessant uit oudheidkundig oogpunt. Maar daar wordt men niet rijk van. Vandaar dat Claude Lamoraal, prins De Ligne, zijn Leidse ei gendom op 24 april 1651 ver kocht voor 70.000 gulden aan de stad. Het stadsbestuur was apetrots op de nieuwe aankoop en deed er alles aan om deze te verfraaien. Al in 1653 kwam een uitgebreide inscriptie gereed, die in een mo nument verwerkt zou moeten worden. Er werd een grote her berg gepland, die in de plaats van een bestaande horecavoorzie- ning zou komen, maar de herber gier had nog een pachtconctract tot 1658. In dat jaar werden eerst twee panden ten noorden van de zeer smalle toegang tot het Burchtterrein aangekocht. Zowel door de beroemde ar chitect Pieter Post als de Leidse aannemer Willem van der Helm werden plannen voor het Hee renlogement gemaakt. Vooral de poort aan de Nieuwstraat moest de blikvanger worden. Op 9 maart 1659 werd een contract ge sloten met Jan Davidsz. de Maer- schalck, goudsmid, die het huis - bezat waar nu de meubelzaak van Dreef gevestigd is. Overeen gekomen werd dat de stad dit huis voor een groot deel zou slo pen en weer opbouwen als een soort gothische toren volgens plan van Van der Helm. Het na- tuursteenwerk werd op 23 juli 1658 aanbesteed; steenhouwer Wijmot verwerkte de inscripties uit 1653 in de bovenrand, evenals de namen van de vier burge meesters uit 1657. Het uit een aantal zwaar ver bouwde panden bestaande Hee renlogement is in later eeuwen herhaaldelijk verbouwd. De ge vel a de N ïeuwstraat bleef ove rigens ongewijzigd. Er vond daar maar één grote verandering plaats. Uit de ontwerptekenin gen uit 1658 valt af te leiden dar er grote houten deuren in de poort moesten komen. Mogelijk vanwege het grote gewicht daar van is in 1701 besloten er een ijze ren hek voor in de plaats te ma ken. Dit soort grote hekken werd mode bij de buitenplaatsen en kastelen. Voor zover ze nog be staan zijn ze vaak een lust voor het oog en staaltjes van puur vak manschap. Hier ontwierp stadstimmer man Leendert de Windt een vrij eenvoudig hek met slechts enke- ]e versieringen in de vorm van pijlen. Als zodanig zal het goed te vergelijken geweest zijn met het 3,69 meter hoge ijzeren hek in de poort van de St. Jorisdoelen aan de Doelensteeg bij de Hooge- veensbrug. Dit op 23 augustus 1727 voor 3 stuivers en 8 pennin gen per verwerkt pond ijzer (Am sterdams gewicht) aan Gerrit Stierman aanbestede hek bevat te ook vele pijlen. Het hek bij het Heerenloge ment werd op 13 september 1701 voor 3 stuivers en 14 penningen per pond ijzer (Leids gewicht) aanbesteed aan Adriaan de Cra mer. Deze smid was een van de beste vaklui van zijn tijd. Hij was begonnen als slotenmaker, maar een hek zal geen probleem ge vormd hebben. Ook door zijn vakbroeders werd hij gewaar deerd: 2o was hij in 1696 en 1698 hooftman van zijn smedengilde, 'in 1699 zelfs deken (voorzitter). Onder zijn klanten telde hij het Hoogheemraadschap van Rijn land, de kerkmeesters van de drie hoofdkerken, de universiteit 11-18 februari 1702, werd het lijk van Adriaan de Cramer zelf van de Langebrug naar de Pie terskerk gedragen en daar in het door hem in 1692 gekochte graf Ommegang van het Choor nr. 14 bijgezet. en bijvoorbeeld burgemeester Vromans; voor de eigenaars van steenbakkerijen maakte hij de ijzeren steenvormen. Nadat hij op 13 december 1701 al een voorschot op zijn aan- neemsom van 200 gulden had ge kregen, sloeg het noodlot in 1702 toe. Eerst overleed zijn vrouw die in de week van 7 tot 4 januari 1702 werd begraven en een paar weken later, in de week van Omdat Adriaan na het overlij den van zijn vrouw Theuntgen Jansdr. Haeck geen voogden be noemd had over zijn in het bui tenland verblijvende zoon Adri- aen en zijn nog minderjarige kin deren Jacob en Regina, deed het stadsbestuur dat op 24 februari op verzoek van de meerderjarige kinderen. Die hadden de bui misschien al zien hangen: er wa ren meer schulden dan baten. i de Nieuwstraat/Burg- Een notaris verkocht alle bezit tingen, zowel het huis op de Lan gebrug als de inboedel en het smidsgereedschap. De schuldei sers konden gaan vechten om 2350 gulden. Van de elf preferen te crediteuren kreeg Boerhaave zijn geéiste 4 gulden voor afge legde visites en geleverde medi camenten volledig toegewezen, maar de 34 concurrente crediteu ren kregen slechts 15 procent van hun vordering. Het onderhanden zijnde hek moest uiteraard afgemaakt wor den. Dit nam Jan Raetsveldt op zich. Het voltooide hek woog 3874 ponden (zo'n 1800 kg.). Het in vier delen scharnierende poort was van uitstekende kwaliteit en zal op de bezoekers van het Hee renlogement zeker indruk heb ben gemaakt. J.P.M. de Baar ren veroorzaakte overlast. De poli tie hoopte de problemen op die ma nier in te dammen. Volgens Grave- land zijn er in totaal dertien jonge ren opgepakt, zeven jongens en zes meisjes. Hij erkent dat één van de jongens een klap heeft gekregen van de wijkagent. Dat was noodzakelijk omdat die jongen - volgens Grave- land een van de gangmakers - zich ook op het bureau uiterst onhebbe lijk bleef gedragen. "De wijkagent heeft corrigerend opgetreden", al dus de politievoorlichter. Hij stelt dat bij het optreden een flink aan tal agenten is ingeschakeld omdat de wijkagent 'de jongeren natuur lijk niet alleen naar het bureau kan overbrengen'. Graveland verklaart dat wordt bekeken of de jongeren een alternatieve straf kunnen krij gen in het kader van het Halt-pro ject. JOBO - Het bouw- t bedrijf Jobo heeft een nieuw on derdak betrokken. Het bedrijf is sinds 14 september gevestigd aan de Admiraalsweg 4 op het indus trieterrein De Waard in Leiden. Vo rige week is dat pand feestelijk ge opend. Het bedrijf bestaat 12 V2. jaar politie te bellen", aldus Spoor. Op dat moment kwam hij oog in oog te staan met de overvaller die volgens Spoor een pistool op hem richtte. "Daar zat ik dan. Hij stond pal tegenover mij. Achter mij lag het dienstpistool. Ik draaide mij om, pakte het en richtte het vervol gens op de knaap die er spoorslags vandoor ging". Spoor vermot- dat het pistool van de dader m». was geladen en dat hij daarom het hazepad heeft gekozen. Maar ook zijn eigen dienstpistool was naar zijn zeggen niet geladen, aldus Spoor die zichzelf op het moment dat hij het schietijzer pakte vijftig procent kans gaf op succes. Nadat de politie was gealar meerd, werd de omgeving afgezet. De politie zocht naar drie jongens met helmen die lopend de zaak aan de Johan de Wittstraat hadden ver laten. Een van hen was gekleed in een geel regenjack. Maar dat onder zoek heeft nog niets opgeleverd. Het was overigens niet de eerste keer dat de familie werd lastiggge- vallen door overvallers. Herhaalde lijk drongen zij het bedrijf binnen, maar al die zaken liepen goed voor hem af. Spoor heeft jarenlang het oudste postagentschap van Leiden gerund. Sinds kort doet zijn zoon dat, maar Spoors vrouw is soms nog actief in de winkel. Hijzelf is in valide en kan niet lopen. Hij heeft een wapenvergunning. Hengelsport SUST viste in de Ringvaart. De uitslag in de eredivisie: 1 P. van Houten, 3200 gram2 J. Visser. 2475 gram3 K. Kwaak, 1850 gram: 4 D. Smit1800 gram; 5 H. Dorrepaal, 1350 gram. Eerste di visie: 1 D. Aalbersberg, 1000 gram; 2 H. Bodrij 325 gram. 50 kilometer per 1 ruggebracht, opende de man uit Zoetermeer het portier en liet zich uit de wagen rollen, waarbij hij wat schaafwonden en builen opliep. De auto met de drie zakenlieden reed gewoon door. Met geschreeuw en gezwaai wist de man de aandacht te trekken van een auto met twee inzittenden uit Amstelveen. Zij brachten hem naar de rijkspolitie op Schiphol, die de verbouwereer de man overdroeg aan de politie in Leiden. Daar is de zaak op het ogenblik in onderzoek. Gewonden bij botsing LEIDEN - Een 26-jarige automobi list uit Bodegraven, die onder in vloed achter het stuur zat, heeft gis teravond op de kruising Roosevelt- straat-Vijf Meilaan een botsing ver oorzaakt, waarbij twee inzittenden van een andere auto gewond raak ten. De man had de kruising te laat in de gaten, remde, maar gleed door de nattigheid door en botste tegen de auto van een 35-jarige Leide- naar. Die raakte in een slip, sloeg over de kop en kwam na elf meter tot stilstand. De auto van de Leide- naar werd totaal vernield, die van de automobilist uit Bodegraven aan de voorzijde zwaar beschadigd. Beide bestuurders kwamen er goed vanaf, maar twee vrouwelijke inzittenden van de auto van de Lei- denaar moesten naar het Acade misch Ziekenhuis worden ge bracht. De een liep bij de aanrij ding een hoofdwond op, de ander moest een extra controle onder gaan, omdat zij nog herstellend is van een operatie. Morgen onderwij sdag in Rembrandt LEIDEN - "Emancipatie is voor veel mensen uit het onderwijs een ietwat vage kreet. Ze willen er wel mee aan de slag, maar ze weten niet hoe ze het handen en voeten kun nen geven. Tegelijkertijd roept het woord bij weer een andere groep mensen weerstand op of lacherige reacties. Die mensen vinden eman cipatie slechts modieus gedoe". door Wim Wegman P. Peters, hoofd van de directie onderwijs, samenlevingsopbouw en emancipatie, is zich ervan be wust dat ondanks alle inspannin gen van de gemeente de emancipa tie in het onderwijs niet overal met evenveel geestdrift ter hand is ge nomen. Om daarin enigszins veran dering te brengen, houdt de ge meente op zaterdag 10 oktober in de Rembrandt Scholengemeen schap een onderwij sdag over emancipatie onder het motto: 'Als ze de kans krijgen...'. "Het is niet de bedoeling dat tij dens die dag heel zwaarwichtige verhalen worden gehouden over emancipatie", stelt Peters. "Dat heeft allemaal niet zoveel zin. Be langstellenden horen die verhalen aan en denken na afloop: mooi, maar wat kan ik daar nu eigenlijk mee? We willen daarom juist voor beelden en ervaringen uit de prak tijk van alledag tonen, zaken aan dragen waarmee leerkrachten in Leiden direct uit de voeten kun- Verkeerd Die praktijkvoorbeelden worden aangeleverd door onderwijskrach ten, ambtenaren en mensen van onderwijs-instellingen uit de regio, maar toch ook voornamelijk uit an dere delen van het land. "In elk ge val hebben we mensen uitgeno digd die al ruime ervaring hebben met emancipatie-projecten en dus goed kunnen vertellen wat daarbij is goed gegaan en ook wat er ver keerd i Om de deelnemers niet direct te overladen met informatie, worden de verschillende onderwerpen 10 oktober behandeld in ongeveer 20 afzonderlijke workshops. Het is de bedoeling dat de mensen uit de praktijk tijdens deze workshops een korte inleiding geven, waarna de deelnemers zelf aan de slag gaan. Bijvoorbeeld door een proef les te geven of te volgen of door te discussiëren over de aangeleverde voorbeelden. Het staat de deelne mers aan de onderwijsdag vrij te kiezen welke workshops zij volgen. Eenvoudig Peters en Liesbeth Hesselink, onderwijsadviseur van de gemeen te Leiden, benadrukken dat de pro jecten waarover zal worden gespro ken, betrekkelijk eenvoudig zijn en vaak ook direct kunnen worden toegepast door Leidse onderwijs krachten. "Een van de zaken die ik eruit vind springen is bijvoorbeeld zelfverdediging voor meisjes tij dens gymnastieklessen. Met be hulp van dergelijke lessen krijgen meisjes een meer zelfverzekerde houding. Vrijwel iedereen is ervan overtuigd dat dit noodzakelijk is. Maar zoals het zo vaak gaat: je moet er maar even opkomen", aldus Hesselink. Heel aardig vindt zij ook het pro ject waarbij onderwijskrachten wordt duidelijk gemaakt dat zij jongens en meisjes verschillend behandelen, ook al zijn "En met natuurkunde-proeven in de klas zie je dat de jongens het experiment uitvoeren en de meis jes de resuitaten opschrijven. Om dat ze zo'n net handschrift hebben. Maar eigenlijk worden ze op zo'n manier al in de rol van secretaresse gedrongen", zegt Hesselink. "We proberen leraren dit duide lijk te maken aan de hand van vi- deofïlmpjes. En we reiken hulp middelen aan om hun houding te kunnen veranderen. Het zijn mis schien kleine dingen, maar we ho pen dat het op den duur wel dege lijk resultaat afwerpt". Techniek Bij andere workshops komt on der meer ter sprake hoe kan wor den bevorderd dat meisjes meer dan nu het geval is technisch on derwijs gaan volgen, hoe leer krachten seksueel misbruikte kin deren kunnen herkennen en hoe zij hulp kunnen bieden, en hoe bui tenlandse meisjes, die nu door gaans op de LHNO terechtkomen, er toe kunnen worden aangezet ook andere vormen van voortgezet onderwijs te volgen. De onderwijsdag is in eerste in stantie bedoeld voor leerkrachten uit Leiden en de regio en voor men sen van bijvoorbeeld de onderwijs begeleidingsdienst. De dag is ove rigens ook toegankelijk voor be langstellende ouders. De manifestatie begint om 10.00 uur in de Rembrandt Scholenge meenschap aan de Noachstraat 2. De bijeenkomst wordt geopend vaak van overtuigd dat dat niet het geval is. "De meeste leraren gelo ven het niet wanneer je het hun vertelt. Maar vaak merk je toch dat er wel degelijk verschillen zijn in behandeling. Jongens krijgen bij voorbeeld de moeilijkere vragen, meisjes worden vaak al een beetje op weg geholpen als ze een vraag moeten beantwoorden". zelf door staatssecretaris Ginjaar-Maas van onderwijs. De onderwijsdag is overigens maar één van de methoden waarmee de gemeente emancipatie op scholen hoopt te bevorderen. Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs ook voorgesteld om scholen die emancipatie trachten te bevorderen extra geld en extra mensen ter beschikking te stellen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15