M Fortuna zet Roda aan de dijk in slechte derby Pierie debutant in hockeyselectie SpoÏÏTV Monsterzege blijft echter uit Britse politie trekt 'rood' Zürich toont interesse in Linford Roosendaalse rugby-speler overleden mh'h m-mmmimimu mrnmmrnFEBn UEFA wil af van te hoge verzekering Ajax wil duel niet verzetten DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 19 KERKRADE (ANP) - Fortuna Sit- tard heeft gisteravond in Kerkrade de inhaalwedstrijd tegen Roda JC met 2-0 gewonnen. De ontmoeting was een herhaling van de partij, die op 22 augustus na twintig minuten werd gestaakt tijdens hevig on weer. Roda was toen blij met die beslissing van arbiter Van Ettek- oven, omdat de ploeg hopeloos uit vorm was. De successen van de laatste we ken hadden in Kerkrade het idee doen postvatten dat men dit keer meer kans had op een redelijk re sultaat, maar dat bleek een regel rechte misvatting. Fortuna speelde helemaal niet groots, maar dat was ook niet nodig om het volledig fa lende Roda aan de dijk te zetten. Een tegenstander van een beetje al lure zou de, ploeg uit Kerkrade in deze vorm naar een enorme neder laag gespeeld hebben. Angstig Roda startte in eigen huis tot ie ders verbazing bijzonder angstig. Trainer Rob Baan stuurde maar twee spitsen het veld in, liet de lin kerflank-aanval nagenoeg onbenut en gaf dus Fortuna's rechterverde- diger Maessen een leeg veld voor zich, waarin deze naar hartelust zijn aanvallende impulsen kon bot- Fortuna was daar niet rouwig om en greep, met de wind in de rug, meteen ook het initiatief. Van Roda ging aanvallend helemaal niets uit en de manier waarop For tuna in de 24e minuut aan de lei ding kwam, was tekenend voor het chaotisch spel van de thuisclub. Maessen stuurde op rechts de bal richting Lens. Onbereikbaar eigen lijk, maar Lens bleef doorhollen en LONDEN (AFP) - De Britse politie heeft gisterochtend bij invallen in woningen 36 aanhangers van Bir mingham City aangehouden. Deze voetbalsupporters worden onder meer verdacht van terreur, diefstal en verboden wapenbezit. Deze operatie, getiteld „Rode Kaart", was een van de grootste ac ties tegen de zogenoemde hooli gans tot dusver. Bij de invallen wa ren 180 agenten betrokken. Acht maanden geleden infiltreerde de politie in de bende. Volgens een woordvoerder werden niet alleen jeugdige vandalen aangehouden. Enkele leiders zijn volgens de poli tie de veertig gepasseerd. De ben deleden zouden de gewoonte heb ben op zaterdag, voor en na de wed strijd, winkels te plunderen en aan hangers van de tegenpartij aan te vallen. De politie denkt de komen de dagen nog meer arrestaties te zullen verrichten. bracht doelman Nederburgh zo in de problemen dat deze de bal niet in zijn handen kon pakken. Neder burgh had alleen nog een harde verre trap in gedachten, zag die ge stuit door Lens en via diens li chaam caramboleerde de bal in het verlaten Kerkraadse doel: 0-1. De treffer kwam het spel van Roda niet ten goede en speelde Fortuna volledig in de kaart. Roda's technische surplus werd opgeslokt door de werklust van de Fortunezen, die van het in alle li nies rammelende Roda de beste kansen kregen. Drie minuten voor rust moest Diliberto dan ook beide handen gebruiken om de doorbre kende Lens af te stoppen. Hij voor kwam daarmee waarschijnlijk For tuna's tweede treffer, maar kreeg wel zeer terecht een gele kaart. Na rust deed Baan pas wat hij ei genlijk 45 minuten eerder had moeten doen. Hij stuurde lin kerspits Raymond Smeets het veld in, om naamgenoot Huub van hoge voorzetten te voorzien en tevens om de aanvallende activiteiten van Maessen enigszins af te remmen. Gele kaarten De ingreep kwam echter te laat. De ploeg was voor rust al zo ver weggezakt, dat de wissel geen en kel effect sorteerde. Na tien minu ten in de tweede helft verschenen zelfs drie Fortunezen voor het Roda-doel, met slechts één tegen stander in de buurt. Met een beetje overleg had daaruit het tweede doelpunt gemaakt moeten worden, maar dat was teveel gevraagd voor de Sittardenaren. Roda kreeg maar geen greep op de wedstrijd en ging naar steeds driester middelen grijpen om For tuna af te remmen. Binnen één mi nuut leverde dat (61e) gele kaarten op voor Wildschut en Raymond Smeets. Meer lijn kwam er op die manier echter niet in het vaak zin loze heen en weer getrap van beide ploegen. Die lijnen moest Van Geel gaan uitzetten toen hij na een wekenlan ge absentie halverwege de tweede helft werd ingezet. Maar ook die vervanging kwam als mosterd na de maaltijd. De partij bleef slecht, met slechts af en toe een opleving bij een aanval van Fortuna, die meestal werd ingeleid door een reeks Kerkraadse blunders. Dat ook die tegenstoten niets oplever den is tekenend voor de matige vorm waarin Fortuna verkeerde, maar dat deed aan de verdiende ze ge niets af. De winst kreeg pas ge stalte in de blessuretijd, toen Brandts de ijverige Linford onder uit haalde en Janssen vanaf elf me ter de eindstand op 0-2 kon vastleg gen. SPAKENBURG (ANP) - MW heeft zich gisteravond geplaatst voor de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker. De Maastrichtse eerste di visie-ploeg versloeg zaterdag eerste klasser Spakenburg in eigen huis met 1-0. Het doelpunt viel in de tweede minuut van de tweede verlenging. Artz benutte een strafschop. Op de foto wordt Spakenburger Peter Kuis bij een doelpoging afgestopt door Hans Linders van MVV. (foto anp) KERKRADE (ANP/SIZ) - De kans is groot, dat John Linford gisteravond in Kerkrade tegen Roda JC zijn laatste wedstrijd voor Fortuna Sittard heeft ge speeld. De Engelse aanvaller, die onlangs drie weken disciplinair was geschorst wegens een inci dent tijdens de training, staat sterk in de belangstelling bij de Zwitserse club FC Zürich. Volgens voorzitter Paul Boels zijn de clubs het al eens gewor den over een transfersom, die on geveer twee ton zou bedragen. „Ik heb begrepen, dat FC Zürich ook genegen is aan de eisen van Linford tegemoet te komen. De kans is zeer groot, dat het alle maal doorgaat. Al moet ik wel zeggen, dat er nog geen bevesti ging uit Zürich is ontvangen." Bij FC Zürich reageerde men overigens wat afstandelijker. Men ontkende niet, dat Linford op het wensenlijstje staat, maar de Engelsman moet die belang stelling delen met twee Joegosla- ven, die ook op de nominatie staan naar Zürich te gaan. Het lag in de bedoeling, dat trainer Konietzka Linford gisteravond in Kerkrade zou bekijken, maar hij kon uiteindelijk geen tijd vrij maken voor de reis. AMSTELVEEN (GPD) - Bonds coach Hans Jorritsma heeft Jean Pierre Pierie van Kampong en Pie- ter van Ede (Amsterdam) aangewe zen als vervangers voor aanvoerder Tom van 't Hek en Patrick Faber, die beiden onlangs hebben be dankt voor de nationale hockeyse lectie. De rest van de spelersgroep, die eind augustus in Moskou de Europese titel prolongeerde, is on gewijzigd gebleven. De 22-jarige Van Ede maakte, in tegenstelling tot Pierie, de voorbe reiding op het Europees kampioen schap overigens al mee, maar de middenvelder viel als zeventiende man vlak voor het vertrek naar de Sovjetrussische hoofdstad af. Van Ede heeft één interland (oefenduel tegen Polen) op zijn naam staan. Pierie is de enige debutant in de groep, maar beschikt als aanvoer der van Jong Oranje (6-1-winst gis teravond op Jong Amerika) deson danks over de nodige internationa le ervaring. De 20-jarige student ge neeskunde is aan zijn tweede sei zoen bezig bij Kampong, bij welke club hij als verdediger opereert. Daarvóór kwam Pierie uit voor Hattem. Het is de bedoeling dat de huidi ge selectie van zestien man met twee spelers wordt uitgebreid. Dat zal gebeuren voor 21 oktober. Op die datum wordt een begin ge maakt met de wekelijkse centrale training. Deze oefensessie geldt als voorbereiding op de testserie (vijf wedstrijden), die het Nederlands ZEIST (ANP) - Een actie van Arnold Mühren heeft ervoor gezorgd, dat de 36-jarige mid denvelder van Ajax volgende week woensdag met het Nederlands voetbalelftal in en te gen Polen speelt. Mühren nam dinsdag persoonlijk contact op met bondscoach Rinus Mi- chels, toen hem duidelijk was geworden dat hij naar aanleiding van bepaalde berichten over zijn fysieke gesteldheid de reis naar Zabrze zou mislopen. TILBURG (GPD) - De 21-jari- ge rugbyer Jos de Klerk uit Roosendaal is gisteren.in het St. Elizabethziekenhuis in Til burg overleden. De Klerk kwam afgelopen zondag tij dens de rugbywedstrijd tussen zijn team RCC 2 en het Oister- wijkse Oysters bij een scrum ongelukkig in botsing met een tegenstander. De rugbyer werd hierop met een gebroken nek naar het ziekenhuis vervoerd. In die Poolse industriestad speelt Oranje volgende week de belang rijke kwalificatiewedstrijd uit groep 5 van de Europese titelstrijd. Winst in Polen is volgens Michels noodzakelijk om het beste uitzicht te krijgen op de eindronde van vol gend jaar in West-Duitsland. Mü hren wil met dat toernooi graag zijn internationale loopbaan afsluiten. De Volendammer telefoneerde dinsdagmiddag met Michels, in de rust van het oefenduel van Jong Oranje in Den Bosch. De bondscoach had op dat mo ment slechts vijftien namen op zijn lijst. In overleg met technisch di recteur Johan Cruijff van Ajax, die zondag aan assistent-coach De Rui ter had gevraagd Mühren te ont zien, nam Michels de linksbenige middenvelder er met plezier alsnog bij. Het gebrek aan „linkspoten" in Nederland is een groot probleem voor de bondscoach, die op zijn re servelijst ook nog de linksbenige René Eijer van WV heeft vermeld en verder slechts doelman Hans van Breukelen als een met links trappende voetballer in zijn selec tie van zestien man kent. Rijkaard Michels, de laatste dagen in druk en goed conclaaf met de geplaagde clubcoach van Ajax, Johan Cruijff, heeft van het selecteren van Frank Rijkaard afgezien. De 24-voudige international is na een conflict met Cruijff nu twaalf dagen uit trai ning. Voor de oefeninterland tegen België noemde Michels de uitver kiezing van Rijkaard een extra op- vangmogelijkheid voor een voet baller in de problemen. Michels koos in die periode ook voor Bos man, die toen door Cruijff buiten zijn eigen A-elftal werd gehouden. Michels heeft de keuze van Rijk aard dit keer voor onmogelijk ge houden. „Je kunt als bondscoach niet aan dergelijke problemen als tussen Rijkaard en Ajax voorbij. Bovendien mist hij wedstrijdritme en is hij niet gemotiveerd", zo moti veerde Michels het passeren van de 25-jarige verdediger, sinds het bondscoach-schap van Kees Rij vers een vaste keuze voor Oranje. In de plaats van centrumverdedi ger Rijkaard is diens clubgenoot ADVERTENTIE er nog- ÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ Ronald Spelbos weer terug bij de laatste zestien van het Nederlands elftal. Spelbos werd niet gekozen voor het oefenduel tegen België (0-0) op 9 september. Michels verklaarde toen dat bij Spelbos de details nog niet klopten. Nu heet het, dat de coach al wist wat hij aan de Noord hollandse verdediger heeft. Mi chels heeft al laten doorschemeren voor het lastige duel tegen de Po len voor de verdedigende kracht van Spelbos te kiezen. Michels heeft in totaal zes verdedigers ge kozen in zijn selectie van zestien. Vliegtuig Hij zal normaliter kiezen het viertal Silooy, Spelbos, Koeman en Van Tiggelen. Troost, debutant tegen België, wordt als reserve-verdediger op de bank ge flankeerd door Berry van Aerle, die bij zijn club PSV na de blessure van Arnesen een positie op het middenveld heeft gekregen. Van Aerle, vorig jaar aan FC Antwerp uitgeleend, wordt door Michels als verdediger voor vol aangezien. Vo rige maand werd hij uit het Olym pisch elftal overgeheveld naar de A-groep. In vergelijking met het duel te gen België heeft Michels geen ge bruik meer gemaakt van de dien sten van de aanvallers Meijer en Kieft, de „dienstweigeraar" Rijk aard, doelman Menzo en eeuwige reserve Suvrijn. Hiele, Gullit, Wou ters, Mühren (alle vier niet fit in september) en Spelbos zijn terug. Ruud Gullit en Marco van Bas ten voegen zich nog zondagavond bij de selectie van het Nederlands elftal, dat zich op het duel tegen Po len voorbereidt met een avondje- Geen extra steun Westduits kabinet BONN (AFP) - De Westduitse rege ring zal geen bijdrage leveren aan de aanpassing van de stadions waarin in 1988 de eindronde van de strijd om de Europese voetbaltitel wordt gehouden. De organisatie had aan de staatssecretaris van sportzaken Carl-Dieter Spranger een bedrag gevraagd van 24 mil joen mark. Deze liet gisteren weten dat de Westduitse regering daar niets voor voelde. Volgens de mi nister van binnenlandse zaken Zimmerman voldoen de acht stadi ons al aan de eisen van veiligheid van de Europese voetbalunie UE FA. Hermann Neuberger, voorzit ter van de Westduitse voetbalbond en van het organisatie-comité, rea geerde teleurgesteld op de beslis sing van het kabinet. Arnold Mühren (m) heeft zelf bondscoach Michels gebeld om te zeggen dat hij fit is voor de voetbalinterland tegen Polen. Frank Rijkaard (r) is niet in de selectie opgenomen. (archieffoto anp> uit in de Utrechtse binnenstad. Het dure koppel van AC Milan wordt met een privé-vliegtuig overgevlo gen uit Italië. Zondagmiddag speelt Milan in Genua tegen Samp- doria. Om zeven uur reist het duo per jet naar Beek, waar tegen nege nen geland wordt. Daarna staat een snelle autorit naar Zeist op het pro gramma. Selectie De overige veertien spelers ko men in de loop van zondagmiddag naar het KNVB-sportcentrum in Zeist. De spelers van PSV en Ajax, tien in totaal, spelen al op zaterdag hun bekerwedstrijd. De Feye- noord-vertegenwoordigers komen zondagmiddag nog in actie in Em- men. Van Tiggelen en Silooy arri veren zondag uit respectievelijk Brussel en Parijs. De ploeg ver trekt maandag naar Polen. De selectie ziet er als volgt uit: doel: Hans van Breukelen (PSV) en Joop Hiele (Feyenoord). Defensie: Ronald Spelbos (Ajax), Sjaak Troost (Feyenoord), Adri van Tig gelen (Anderlecht), Sonny Silooy (Racing Club de Paris), Ronald Koeman en Berry van Aerle (bei den PSV). Middenveld: Aron Win ter, Jan Wouters, John Bosman en Arnold Mühren (allen Ajax). Aan val: John van 't Schip (Ajax), Mar co van Basten en Ruud Gullit (bei den AC Milan) en Gerald Vanen burg (PSV). Reservelijst: Stanley Menzo (Ajax), Henny Meijer (Ajax), René Eijer (VW) en Gerrit Plomp (FC Utrecht). ADVERTENTIE Lekker pittig i'-J met puur mager rundvlees^ Haarlemmerstraat 157. Leiden Tel: 071-146459 elftal in december afwerkt in en te gen Pakistan. Jorritsma heeft verder met het oog op de Olympische Spelen vol gend jaar in Seoel bij het bondsbe- stuur voorstellen gedeponeerd voor trips naar Australië en Zuid- korea. Die suggesties zijn door de KNHB nog niet overgenomen. De leiding zoekt, mede gelet het be grotingstekort van 125.000 gulden over het boekjaar 1986-'87, naar mogelijkheden om een deel van de buitenlandse stages van de vrou wen-en mannenploeg te financie- De selectie voor Pakistan ziet er als volgt uit: doel: Frank Leistra (Tilburg) en Ronald Jansen (Oranje Zwart); veld: Erik Parlevliet (Til burg), Robbert en Mare Delissen (beiden HGC), Maurits Crucq (HCKZ), Cees-Jan Diepeveen. Gerd-Jan Schlatmann, Floris-Jan Bovelander, Hendrik-Jan Kooy- man, Theodoor Doyer (allen Bloe- mendaal), René Klaassen, Jean Pierre Pierie, Jacky Brinkman (al len Kampong), Taco van den Ho- nert en Pieter van Ede (beiden Am sterdam). BERN (AFP) - De Europese voet balunie UEFA wil een einde ma ken aan de steeds hoger wordende schadevergoedingen, die clubs vragen bij het vrijgeven van spe lers voor wedstrijden van nationale elftallen. Secretaris Bangerter stelt in het UEFA-bulletin dat de vereni gingen niet kunnen doorgaan met i astronomische verzeke ringsbedragen, voor het geval een international geblesseerd zou ra ken. De UEFA heeft geconstateerd dat de clubs vanwege competitie- belangen in toenemende mate pro beren te belemmeren dat interna tionals, vooral buitenlanders, uit komen in landenwedstrijden. Een van de manieren om het vrijgeven te bemoeilijken, is het eisen van ex treem hoge verzekeringspremies. Bangerter laat zich er niet over uit welke verenigingen in het geding zijn. In één geval zou een garantie een uitkering van elf miljoen gulden zijn geëist, naast de gebrui kelijke schadeloosstelling bij bles- Bangerter vindt dat de clubs voor hun internationals, ongeacht of ze uit binnen- of buitenland ko men, vergelijkbare schadeloosstel lingen moeten eisen. De nationale bonden zouden wat betreft de ga ranties ook geen onderscheid moe ten maken tussen internationals van clubs uit eigen land of over de grenzen. AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afwijzend gereageerd op een ver zoek van Hamburger SV het eerste duel in de tweede ronde van het Europacup-toernooi voor beker winnaars één dag te vervroegen. De Westduitsers wilden de wed strijd in Hamburg verplaatsen van woensdag 21 naar dinsdag 20 okto ber om een rechtstreekse televisie uitzending mogelijk te maken. Vol gens Ajax-directeur Arie van Eij- den komt een wedstrijd op dinsdag ongelegen, omdat de Amsterdam mers op de voorafgaande zondag nog de competitie-ontmoeting te gen Volendam afwerken. De volgorde van de ontmoeting tussen Bordeaux en Lilleström in het toernooi voor landskampioe nen is op verzoek van de Franse club veranderd. De Noren spelen thuis op 21 oktober. Twee weken later volgt de return in Bordeaux. donderdag 17.30-18.00 BBC 2: The Rams Are Back: documentaire over het footb- ail-team van Derby County. 17.35-18.00 BBC 1: Horse of the Year Show. 18.50-19.20 BBC 2: Starshot: wed strijd geweerschieten tussen beken de sporters. 22.30-23.35 SCH: Super Sport. Met golf: La Manga Trophy. 22.55-23.30 Did 2: Die Sport-Repor tage: beelden van de Open Duitse Golfkampioenschappen vanuit Stuttgart-Mönsheim. 23.00-23.50 BBC 1: Horse of the Year Show. samenvatting. 23.15-00.15 SKY: Spaans competi tie-voetbal. vrijdag 12.05-12.30 BBC 1: Cricket. 13.50-15.50 BBC 1: Sports after noon: met paarderennen vanuit As cot, en hockey.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19