'Als het echt niet ldikt, merkt de hele zaal dat' iuiver PODIUMBLIK The Young Messiah en The Young Amadeus op 28 oktober in Leiden Theaters en musea: maak kaartjes nu niet duurder Poëzie in Leidse Waag DINSDAG 6 OKTOBER 1987 KUNST PAGINA 21 Redactie Pieter C. Rosier LEIDEN - Toneel, muziek en dans deze week in de Leidse thea ters. De voorstellingen van 'De rit over het Bodenmeer', die woens dag en donderdag in het LAK zouden worden gegeven, moesten als gevolg van ziekte worden af gelast. Op vrijdag en zaterdag zijn er in dat theater operafrag menten te horen, uit te voeren door leerlingen van het Konink lijk Conservatorium. Amampondo De harteklop van donker Afri ka is vanavond te horen in de Leidse Schouwburg, waar het theaterproject Amampondo, vo rig jaar het succes van het Edin- burg Festival, zijn eerste voor stelling in Nederland beleeft. Amampondo wordt gevormd door Zuidafrïkaanse musici, dansers en zangers, die vanuit het anti-apartheidstheater, het Market Theatre in Johanne sburg, aan hun tournee zijn be gonnen. De programatoelichting spreekt van een theaterspektakel, waarbij het krachtige, steeds wisselende ritme van de Afri kaanse muziekaangevuld door zang en dans, centraal staat. Een ritme dat door vele drums wordt voortgebracht, maar ook door in strumenten als xylofoons, fluiten, tamboerijnen, houten blokken en zelfs koebellen. Het spektakel wordt uitgevoerd in authentieke uitrusting compleet met krijgsbe- schilderingen. De tournee voert het gezelschap behalve naar Lei den naar tal van andere plaat sen in ons land zoals Amsterdam (De Kleine Komedie, 13 t/m 17 ok tober). Rita en Frank Carolien van den Berg en Jules Hamel spelen Rita en Frank in de gelijknamige vrije produktie, die onder regie van Frans Boelen za terdagavond in de Leidse Schouwburg, na een allerlaatste proef voorstelling op vrijdag avond, in première gaat. Willy Amampondo, de hartslag Russells 'Educating Rita', zoals de Engelse titel luidt, is interna tionaal bekend geworden door de verfiming er van. Het betreft het portret van twee mensen, die el kaar op een cruciaal moment in hun leven ontmoeten, gaan waarderen en liefhebben. Hij is docent, zij een eenvoudige kap ster, die haar horizon aan de Open Universiteit wil verbreden. Onuitgesproken blijft of de rela tie tussen beiden ook werkelijk geëffectueerd zal worden. Over het hoe en waarom van deze nieu we produktie vertelt regisseur Zauberflöte De operaklas van het Konink lijk Conservatorium presenteert zich vrijdag- en zaterdagavond in het LAK-theater. De conserva toriumstudenten hebben volgens het LAK met zoveel inzet en suc ces aan het programma gewerkt dat men het graag in Leiden laat uitvoeren. Een programma, dat fragmenten bevat van Mozarts 'Die Zauberflöte' en Strawins- ky's niet vaak opgevoerde 'Ma- De scènes uit 'Die Zauberflöte' worden gebracht in een regie van Carl v.d.. Plas, de éénakter 'Ma- vra' in die van Ton Lutz. De zan gers en zangeressen worden aan de vleugel begeleid door Jan Sprij, die tevens de muzikale lei ding heeft. The Family De Leidse toneelvereniging Im perium geeft op 9,10,16 en 17 ok tober herhalingen van 'The Fa mily'. De door Bart Vieveen gere gisseerde produktie trok in het afgelopen seizoen veel belangstel ling en werd in deze krant in po sitieve zin beoordeeld. 'The Fami ly'werd in 1972 door Lodewijk de Boer geschreven als een feuileton in vier avondvullende afleverin gen, maar voor deze gelegenheid aanzienlijk ingekort. Wat de in houd betreft, twee broers, Doe en Kil, en hun gehandicapte zusje Gina kraken een onbewoonbaar verklaard pand en leiden daar een ongewoon bestaan, ingericht naar eigen normen en wetten. Hun gedrag botst met de samen leving buiten. De Family weigert zich aan te passen en de georden de maatschappij weigert hun ge drag te accepteren. De hieruit voorvloeiende spanning is de lei draad waarlangs het stuk zich afspeelt. De voorstellingen zijn in Imperiums eigen Microtheater. La Terrazza Als kindervoorstelling gaat zondagmiddag in het LAK 'Zijn moeder was zeerover', een toneel stuk van Eimert Vermeulen naar het gelijknamige boek van Mar garet Mahy. Het wordt opge voerd door de toneelgroep La Terrazza. De voorstelling is be doeld voor kinderen vanaf zes jaar. Regisseur Frans Boelen over 'Rita en Frank' LEIDEN - In de Leidse schouwburg gaat zaterdag avond het toneelstuk 'Rita en Frank' van Willy Russell in première. De titelrollen wor den vertolkt door Carolien van den Berg en Jules Ha mel. De regie is in handen van schouwburgdirecteur Frans Boelen, die voor deze gelegenheid zijn 'oude' be roep weer eens uitoefent. Vo rige week werd in het Bever- wijkse theater 'De nieuwe slof nog intensief gerepe teerd: praktische problemen moeten opgelost worden, de tekstregie krijgt nog wat ex tra aandacht en spelers en re gisseur proberen naarstig om het speltempo op te voeren. Op alle fronten neemt de be drijvigheid toe. Het is het ge bruikelijke beeld bij het na deren van de premièreda tum. Deze week zijn er enke le proefvoorstellingen, waar van de laatste vrijdagavond als voorpremière in de 'eigen' schouwburg plaats heeft. door Wijnand Zeilstra Een dag na het bijwonen van de repetities in Beverwijk ontmoe ten we elkaar in de directieka mer van de Leidse schouwburg. Hoe ben je tot het regisseren van dit toneelstuk gekomen? Na het zien van de film 'Educa ting Rita' suggereerde mijn vrouw, dat dit oorspronkelijk een toneelstuk moet zijn. Dat zou best eens kunnen, dacht ik. En inderdaad, het bleek een toneel stuk te zijn, dat met veel succes in Engeland en Amerika is opge voerd. Nadat ik de film voor de tweede keer had gezien, was mijn reactie: tsja, het moet er in zitten. Ik heb contact opgeno men met theaterproducent Char les Aerts, die toch al graag weer een toneelstuk wilde uitbrengen. Aerts is achter het script aange gaan en heeft de rechten verwor ven - met enige moeite overi gens, want een Belgisch gezel schap had ook belangstelling ge toond. Enkele jaren geleden is het stuk trouwens al eens eerder in Nederland opgevoerd. Die produktie is toen om verschillen de redenen niet zo succesvol ge weest. Inmiddels is het stuk op Broadway weer met veel succes op het repertoire genomen, om dat het script goed, écht goed is. Welnu, toen Aerts eenmaal de rechten had verworven, vroeg hij mij voor de regie. Dat aanbod heb ik graag aangenomen - kre gen we dus het probleem van de casting. Ik had drie acteurs en drie actrices op het oog. Zowel Carolien als Jules behoorden tot mijn favoriete top-drie, zodat ik heel blij ben, dat ik hen heb kun nen krijgen. Jules Hamel vind ik een goed, integer acteur. Hem ben ik vooral gaan waarderen door zijn adembenemende rol in 'Kinderen van een mindere god'. Als je dat kan spelen, dacht ik. kun je de rol van Frank ook aan. Mij werd duidelijk dat hij wel de gelijk warm en ontroerend kan spelen; en niet alleen de rol van de smerige boef, de intrigant of de mooie jongen. Hoewel ze nog jong is, is Caro lien een actrice van de oude stempel: vraagt zich voortdu rend af, wat de schrijver bedoeld heeft, en gaat wel honderd lagen na, zodat je als regisseur soms wanhopig wordt en eindelijk wel eens wat wil zien. Een enkele keer gaf dat conflicten,'maar het pleit waarschijnlijk voor ons bei den, dat we er uit gekomen zijn. Ze is een vakvrouw, die een uit stekende rolopvatting heeft. Voor mij zijn Carolien en Jules de Rita en Frank, die je voor dit stuk nodig hebt. Dat was een gok, want beiden hadden nog nooit samengewerkt. Een paar keer was het er bijna van geko men, maar ging uiteindelijk steeds niet door. Het had kunnen mislukken in een stuk. waarin beiden zo'n twee uur lang op het toneel op elkaar zijn aangewe zen. Als het echt niet klikt, merkt de hele zaal dat. Het is net als bij een pianist die één dag niet ge speeld heeft. Dat merken zijn collega's. Als hij twee dagen niet gespeeld heeft, merkt de pers dat. Als hij drie dagen niet ge speeld heeft, merkt de hele zaal dat. Waar gaat 'Rita en Frank' Het is het portret van twee mensen die elkaar op een cru ciaal moment in hun leven tref fen, gaan waarderen en liefheb ben. Onuitgesproken blijft, of die ontstane relatie ook werkelijk geëffectueerd zal worden. Frank is vastgelopen in zijn leven en aan de drank geraakt. Zijn huwe lijk is mislukt, het samenwonen met een studente bevalt hem niet. Hij is een gefrusteerd man, die inziet dat hij geen goed dich ter is. Hij is wel een goede leraar, die om wat bij te verdienen les gaat geven aan de Open Univer siteit. Rita is kapster. Zij heeft besloten Engelse literatuur te gaan studeren om zich uit haar milieu te bevrijden. Alle herken bare menselijke emoties zitten in dit stuk. Nergens is het grof; het is gevoelig, geestig, soms verbit terd en steeds heel herkenbaar. Volgens mij is de schrijver een literatuurprofessor, die zelf iets dergelijks heeft meegemaakt. Dat kan haast niet anders. 'Educating Rita' is in de verta ling 'Rita en Frank' geworden. Duidt dat op een accentverschil of is het alleen een technisch ver taalprobleem geweest? Inderdaad is de titel onvertaal baar. Bovendien speelt het as pect van bewustwording van de arbeidersklasse in de Engelse versie een veel sterkere rol. Afge zien van Rita's indrukwekkende Carolien v.d. Berg gevecht om haar onafhankelijk heid maakt echter ook Frank een niet geringe ontwikkeling door. Mede daarom heb ik de titel 'Rita en Frank' bedacht. Voor de pau ze speelt het drama van Rita. daarna vooral dat van Frank. Dat is nou juist het mooie van het stuk, daarom is het zo goed ge schreven. Het stuk bestaat uil een aantal afzonderlijke scènes. Door die op bouw is hel geschikt gebleken voor een filmbewerkingeen tele visiebewerking is ook goed voor stelbaar. Heeft jouw uitgespro ken voorkeur voor dit stuk te ma ken met je ervaringen als televi sieregisseur? Neen, hét gaat mij puur om dit stuk. Ik ben altijd al gefascineerd geweest door stukken voor twee mensen. Tijdens de zogenaamde black outs tussen de scènes wil je aan weerszijden van het decor dia's laten projecteren. Ja, in dat opzicht is er wel spra ke van televisie-invloed. Die dia's staan niet in het script; die- heb ik er aan toegevoegd. De dia's tonen vooral boektitels. Ze brengen de tegenstellingen tus sen de wereld van Rita en die van Frank in beeld. Ze laten in één beeld gevangen zien, wat er in de tijd tussen twee scènes is ge beurd. Je ziet dus gedurende een aantal seconden één dia aan de kant van Rita en één aan die van Frank - zonder commentaar, al leen met de muziek van David Hentschel, die hij speciaal voor het oorspronkelijke toneelstuk heeft gecomponeerd. Ik heb dat ter verduidelijking en ter verle vendiging willen toevoegen. Om dat in het stuk veel literaire ver wijzingen voorkomen, leek het me aardig om al dat gepraat over literatuur in toneelvorm op een onnadrukkelijke i verlevendigen. Onbekend terrein is het niet voor me, wel vrij nieuw. Vooral voor televisie heb ik natuurlijk veel toneel geregisseerd. Wat ik voor theater heb gedaan, is onder meer studententoneel. Enkele ja ren geleden heb ik de regie ge had van 'De Jantjes', een groots opgezette produktie met Ank van der Moer en later Josephine van Gasteren. Verder heb ik me nog beziggehouden met kinder theater. Daarnaast incidenteel wat losse adviezen maar geen af gerond stuk, en vorig jaar heb ik De regisseur van 'Rita en Frank' is tevens schouwburgdi recteur. Loopje dan extra risico? Ik zie dat verband eerlijk ge zegd niet. Als regisseur van 'Rita en Frank' wil ik als regisseur beoordeeld worden, en niet als schouwburgdirecteur. Wat be doel je met met 'risico'? Dat wan neer deze produktie zou floppen, dat zijn weerslag zou hebben op mijn directeurschap? Zo negatief wil ik niet stellen, Als directeur presenteer je een be paald beleid, als regisseur geef je je op een andere manier bloot. Beide functies hoeven elkaar niet uit te sluiten. Ik ben zelfs van mening, dat er in Nederland te weinig regisseurs aan het hoofd van een schouwburg staan. Want naast de manege- mentkant is de artistieke invul ling van het beleid minstens even belangrijk. In mijn baan als directeur kan ik me helemaal vinden, maar dat wil toch niet zeggen, dat ik mijn vroegere be roep moet verloochenen? Dat ik dit stuk doe, betekent toch niet, dat ik alleen maar van dit soort stukken houd?' Veelbelovend vioolspel Marin Mars Marin Mars viool en Bernd Brack- man piano met werken van Tele- mann, Tartini/Kreisler, Brahms, Prokovjev en Stravinsky, uitge voerd op 5 oktober in de Kapelzaal. LEIDEN - Als vervanging van het door ziekte verhinderde duo Johannes Leertouwer en Derk Pik trad de jonge violiste Marin Mars, begeleid door Bernd Brackman, voor het eerst in Lei den op. Marin Mars, die bij Mark Lubotsky studeerde, behaalde in 1985 op het Oscar Backconcours de Elisabeth Back Prijs en de Buma-fonds Prijs. Op dé tournee van het Nederlands Studenten Orkest van het afgelopen jaar was zij de soliste in het Vioolcon cert van Prokovjev. Al weer een veelbelovend jong viooltalent, dat de eerste schre den heeft gezet op de moeilijke weg die het opbouwen van een solo-carrière nu eenmaal is. Over haar spel is veel positiefs te zeg gen. In de Fantasie in b voor viool-solo van Telemann speelde zij met veel begrip voor de melo dische lijn en de structuur. Wat in dit stuk èn in de beruchte Dui- velstrillersonate van Tartini/ Kreisler onmiddellijk opviel was de grote krachtige toon, passend bij een romantische benadering van deze muziek. Voor Kreisler's bewerking van Tartini is dat nog te verdedigen: Kreisler zelfheeft 'zijn' Tartini ongetwijfeld vanuit deze benadering gespeeld, met de smeltende toon waar hij be roemd om was. Bij Marin Mars is echter vermoedelijk van een be wuste keuze geen sprake; haar kracht is tevens haar zwakte, haar - overigens prachtige ge schakeerde - toon blijft dezelfde in Telemann en Brahms. Telemann had ik dus graag wat strakker gehoord, in Tartini/ Kreisler steeg de bewondering voor haar technisch kunnen. Pas wanneer haar temperament haar meesleept wordt de streek min der beheerst en daardoor minder verzorgd. Naarmate het concert vorderde profileerde zij zich steeds sterker als een violiste met een uitgesproken affiniteit met het romantische repertoire. In de Sonate van Brahms no. 2 in A voelde zij zich als een vis in het water en kwam zj met Bernd Brackman als uitstekende part ner tot een zeer warmbloedige en expressieve vertolking. In de zelfde lijn liggen de Vijf melo dieën op. 35 van Prokovjev, stuk ken met zeer wisselende stem mingen, waarin de sterke kanten van haar spel naar voren konden komen. Veel plezier was te beleven aan het Divertimento van Strawins- ky, vol met geestige begeleidin gen, tegen-de-draadse ritmen, flarden van Russische volks- en kinderliedjes en zeer serieuze cantilenen. Tezamen met Bernd Brackman, die in Brahms en Prokovjev al had bewezen een begeleider van klasse te zijn, maakte Marin Mars dit bonte en veeleisende stuk tot een lust voor het oor. Jammer was dat de klep van de Estonia-vleugel niet zoals vroeger wat meer gesloten was; dat het forte van deze vleu gel in deze zaal de vioolklank soms wegdrukte lag zeker niet aan de pianist. MIES ALBARDA Kaartverkoop begint vandaag V.l.n.r. Tom Parker, Vicky Brown, Gordon Neville en Madeleine Bell r hun optreden in de RAI in Amsterdam eerder dit jaar. (foto p Rotterdam krijgt zijn repertoire toneelgezelschap ROTTERDAM (ANP) - Het RO- theater in Rotterdam gaat defini tief verder op de weg naar een groot repertoire-gezelschap dat straks de nieuwe Rotterdamse schouwburg gaat bespelen. Het be stuur van de Stichting Theaterpro- dukties Rotterdam deelde gistere avond mee dat de artistieke leiding van het RO-theater, Jos Thie en Antoine Uitdehaag, opdracht heeft verder te gaan met de vorming van het Rotterdamse gezelschap. Het bestuur en de artistieke lei ding zien na gesprekken met o.a. de subsidiënten WVC en de ge meente Rotterdam voldoende mo gelijkheden om een groep te vor men en het artistieke beleid uit te voeren dat hen voor ogen staat. De ze subsidiënten hadden extra geld beschikbaar gesteld om het be staande RO-theater tot ongeveer 25 spelers uit te breiden. ADVERTENTIE LEIDEN - De kaartverkoop van de uitvoering van de The Young Messiah en The Young Amadeus door The New London Chorale in de Groenoordhallen op woensdag avond 28 oktober begint vandaag bij de VW, K&O en het Leidsch Dagblad. Er zijn 4000 kaarten be schikbaar. De Groenoordhallen worden zo ingericht dat er alleen zitplaatsen zijn. "Bij grote belang stelling kunnen er zelfs 1000 zit plaatsen extraworden bijge bouwd", aldus directeur André de Jong, die de dinsdag ervoor direct na de veemarkt begint met de op bouw en het aankleden van de 'concertzaal'. The New London Chorale kreeg voor deze groots opgezette live show waaraan 200 personen mee werken met solisten als Vicki Brown, Madeline Bell en Gordon Neville een Edison. Naast het koor is er een symfonieorkest en een rit- megroep aanwezig. Tom Parker heeft de muziek van Mozart en Handel op een haast pop-achtige manier bewerkt en be wees hiermee dat deze muziek niet alleen tijdloos is, maar ook zeer hit gevoelig. Vicky Brown scoorde im mers een hit met het op Mozart gei- inspireerde 'Stay With Me Till The Morning'. Verjongingskuur In een interview verklaarde Par ker: "Het is schitterende muziek om te bewerken. Je kan zeggen dat ik deze muziek op mijn manier een veijongingskuur heb gegeven zon der de ziel ervan te beschadigen. Ik heb The Young Messiah toeganke lijker willen maken voor een jong publiek dat met pop-oren naar mu ziek luistert en gewend is geraakt aan klank en tempo van video clips. Ik heb de hoogtepunten eruit gehaald en die op een eigentijdse wijze gearrangeerd. Zo krijgt men een unieke combinatie van Han dels composities en de sound van vandaag". Een eerder concert dat The New London Chorale van The Y'oung Messiah en The Young Amadeus deze zomer in de RAI in Amster dam en het Circustheater in Sche- veningen gaf, was binnen een paar dagen uitverkocht. DEN HAAG (GPD) - De theater- en museumdirecties zijn verontwaar digd over het plan van de VVD om via verhoging van de toegangs kaartjes voor theaters en musea een deel van de voorgestelde bezui nigingen op de gezinszorg onge daan te maken. Het plan door kruist de verwoede pogingen van vooral de schouwburgdirecties om het bezoekersbestand op peil te houden. Volgens de musea staat het voorstel haaks op de ontwikke lingen van privatisering en budget financiering. Intussen blijkt uit de reactie van het CDA dat het uitgesloten is dat de suggestie van de WD door een meerderheid van de Tweede Ka mer wordt overgenomen. CDA- cultuurwoordvoerder Beinema maandagavond: 'Ten onrechte is in sommige media gemeld dat wij het plan steunen. De WD heeft wel onze aandacht gevraagd, maar wij komen ter beteugeling van de kor ting op de gezinszorg met een eigen alternatief waar de cultuursector niet bij betrokken is'. De voorzitter van de Vereniging van Schouwburg- en Concertge bouwdirecties (VSCD), W.P.M. Voorman, tevens directeur van Het Spant in Bussum, vindt het van een slecht beleid getuigen om zo maar tussentijds de entreebewij zen voor het seizoen 1987-'88 te la ten stijgen. 'Dat zou ad hoc-beleid van het ergste soort zijn en dat kan men het publiek dat al maanden geleden is geinformeerd over de hoogte van de abonnementen niet aandoen'. Voorman houdt er rekening mee dat als het plan onverhoopt rege ringsbeleid zou worden, de VSCD dit juridisch zal aanvechten. 'Ik denk dat een dergelijke maatregel wettelijk onmogelijk is. Het mo ment van lancering van zo'n plan is ook niet zo best gekozen, nu we be zig zijn ons te herstellen van een moeilijke periode voor de theaters. Laat men de BTW verlagen van 20 naar 5 procent: dat zet zoden aan de dijk, althans voor ons'. Volgens woordvoerdster Anne- marie Stordiau van het ministerie van WVC biedt het WD-plan wei nig perspectief en veel obstakels. Verhoging van het toegangsbewijs voor musea brengt geen substan tieel bedrag in het laatje van WVC, omdat er veel geld zal weglekken via het Cultureel Jongeren Pas poort en de Museumj aar kaart. Bo vendien kan WVC niet recht streeks ingrijpen in de prijzen van toegangskaarten. Snoeien in deze sector zou alleen tot stand kunnen komen via een algemene korting op de subsidies aan deze culturele instellingen. De voorzitter van het Werkge- versoverleg Podiumkunsten, drs. Hans van Westreenen, tevens zake lijk leider van de Haagse Comedie, verwacht dat het publiek van een dergelijk plan niets begrijpt. Het 'weinig doelmatige' WD-idee zou ernstige schade toebrengen aan het enthousiasme waarmee momen teel de podiumgezelschappen - vooral toneel - bezig zijn hun band met het publiek te herstellen. 'Bo vendien hikken we al tegen prijs verhogingen aan doordat bijvoor beeld in het geval van de Haagse Comedie de gemeente de subsidie ring omlaag heeft gebracht. We hebben zelf al het kaartje in prijs moeten verhogen. Laat de VVD, maar vooral het kabinet zich bij zijn leest houden en geen posten die niet bij elkaar horen op één hoop gooien'. Ook de voorzitter van de Neder landse Museumvereniging, Henk Overduin, tevens adjunct-direc teur van het Haags Gemeentemu- suem, verwijt de WD dat ze appels met peren vergelijkt. 'De laatste ja ren is de toegangsprijs voor musea al verdubbeld. Als die nu nog meer stijgt, dan gaat dan vooral ten koste van minder draagkrachtigen, en het nationale cultuurbezit is er toch voor iederéén'. Overduin noemt het WD-voor- stel, dat afgelopen weekeinde voor de radio gelanceerd werd door fractieleider Voorhoeve en ter sprake komt tijdens de algemene beschouwingen over de Miljoenen nota deze week in de Tweede Ka mer, een 'politieke opwelling' die geen realiteitswaarde bevat en in strijd is met het nieuwe beleid van minister Brinkman waarin sprake is dat in het kader van budgetfinan ciering de helft van het geld dat musea overhouden in eigen bezit kan blijven (ten behoeve van bij voorbeeld collectievorming). Weliswaar gaat het met het be zoek aan musea erg goed, maar, al dus Overduin, laat men er rekening mee houden dat mensen thuisblij ven als de prijzen verder stijgen. 'Dat is niet in het belang van onze cultuur en onze ontwikkeling, maar ook niet van de rol van musea als grote trekpleisters voor het toe- LEIDEN - De Waag (Aalmarkt 21) staat zaterdag en zondag in het teken van de hedendaagse Nederlandse poezie en kinderpoëzie. Zaterdagavond (20.15 uur) treden de dichters Wim Brands, Frank Koenegracht, Frans Bu- dé, Rogi Wieg en Ben Zwaai op. Vijf uiteenlopende dichters, sommigen publiceren al wat langer, maar allen zijn wat hun laatste bundel betreft positief beoordeeld door de critici. De avond wordt besloten met een con cert door de groep 'Vaalbleek Vokaal'. Zondagmiddag (14.30 uur) wordt tegemoet gekomen aan de groeiende belangstelling voor kinderpoëzie. In twee programma-onderdelen (van 8 tot 10 jaar en van 10 tot 12 jaar) dragen Leendert Witvliet, Wiel Kusters, Ted van Lieshout, Hans Dorrestijn en Nannie Kuiper gedichten uit eigen werk voor. Karei Eykman zal de presentatie verzorgen van deze dichters die zullen laten zien en horen dat gedichten voor kinderen niet belerend hoeven te zijn, maar eerder grappig, mooi en ontroerend.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21