Toestemming bouw hotel bij Avifauna 'Hotels niet langer verplichten politie gastenlijst te brengen' Kabeljauw van Katwijkse kotter in beslag genomen Taxivervoer van kinderen veel verbeterd Zeventig tips na Opsporing Verzocht Olie bederft mestvoorraad Alp hen wil verwerking autowrakken uitbesteden PAGINA 16 W III REGIO DINSDAG 6 OKTOBER 1987 Deel van Katwijkse raadscommissie: KATWIJK - Een deel van de Kat wijkse raadscommissie voor alge meen bestuurlijke zaken is van me ning dat de plaatselijke hotel- en pensionhouders niet langer moe ten worden verplicht elke dag regi stratiebriefjes van hun gasten bij de politie in te leveren. Volgens raadsleden van het CDA, de SGP en de WD brengt deze regeling voor de ondernemers te veel romp slomp met zich mee. De politie zou, als daartoe de noodzaak bestaat, zelf het register bij de hotels en pensions moeten gaan inzien. De raadsleden A.C. Berkheij (CDA), J,G. van Paridon- van Tol (WD) en C. Oskam (SGP) ondersteunen daarmee het stand punt van voorzitter T. Witteveen van de Horecavereniging Katwijk, die gistermiddag tijdens de com missievergadering protesteerde te gen de wijze waarop het logeergas- tenregister in de kustplaats wordt bijgehouden. Witteveen wees niet alleen op het vele werk dat het 's nachts of 's morgens vroeg inleveren van de re gistratiebriefjes voor de onderne mers met zich meebrengt, maar ook op het onderscheid dat wordt gemaakt tussen gasten die over nachten bij particulieren of in een beroepsaccommodatie. Particulie re kamerverhuurders hoeven de re gistratiebriefjes niet in te leveren. "Het logeergastenregister blijft daarmee bijzonder onvolledig", zo onderschreef ook WD-fractie- voorzitter Van' Paridon. "Tegen over de 500 of 600 bedden in hotels en pensions staan enkele duizen den bedden bij particulieren. De politie krijgt dan ook nooit een goed overzicht van de mensen die in Katwijk de nacht doorbrengen", aldus mevrouw Van Paridon. Voordelen De politie gebruikt het logeer-, gastenregister om te kunnen na gaan of mensen die op de opspo- IJMUIDEN/KATWIJK - De alge mene inspectiedienst van het mi nisterie van landbouw en visserij heeft gisteren de kabeljauwvangst van de KW 152 in beslag genomen. Het ging om 2000 kilo van deze rond vissoort, die door de Katwijk se kotter als bijvangst was aange voerd. De eigenaar van de KW 152 beschikt over een zogenaamd k-do- cument. De kabeljauwvangst voor deze schepen is sinds anderhalve week gesloten. Secretaris J. Ouwehand van de Katwijkse Vereniging van Schip- pereigenaren, die de belangen van de twintig k-documenthouders be hartigt, is verontwaardigd over het RIJNSBURG - Het geestelijk en lichamelijk gehandi capten uit Rijnsburg van en naar scholen in Leiden door het Leidse taxibedrijf Kerkhof bv verloopt sinds begin van dit schooljaar uit stekend. Dat is althans de mening van de ouders van deze kinderen. Volgens T. den Haan - een van de ouders - is de situatie aanzien lijk verbeterd. "De vervoerder voelt kennelijk onze hete adem in zijn nek en houdt daar rekening mee. Wij zijn dan ook bijzonder te spreken over de huidige situatie. Tot dusver hebben wij geen enkele klacht ontvangen van de ouders. Onze zorgen zijn wat het vervoer van onze kinderen betreft voorlo pig weggenomen". Den Haan is woordvoerder van de commissie van ouders die een oogje in het zeil houdt bij het ver voer van de leerlingen door Kerk hof. De commissie houdt zich niet alleen bezig met het noteren van klachten tegen de vervoerder, maar heeft ook een taak ten opzich te van de ouders en scholen. "Ook van de zijde van Kerkhof kunnen problemen worden gesig naleerd. Die worden dan eveneens door de commissie behandeld. Zo als bijvoorbeeld het te laat gereed staan van de kinderen, te laten ziekmeldingen en veranderingen van schooltijden. Ook daarin heeft de commissie een taak", aldus Den Haan. Gistermiddag is het vervoer van de kinderen ook aan de orde ge weest tijdens een gesprek tussen de commissie en wethouder G. Glasbergen en plaatsvervangend gemeentesecretaris G.J. Visser. "Dat is een uitermate plezierig ge sprek geweest", aldus Visser. "De gemeente heeft nooit enige twijfel gehad over de kwaliteiten van het leerlingenvervoer door Kerkhof. Er was alleen enige deining en ver- ontrustig over het vervoer van hun kinderen ontstaan bij de ouders en dat behoort nu tot het verleden", aldus Visser. INBRAAK - Uit een woning aan de Erikastraat in Noord wij kerhout zijn in de nacht van zondag op maandag sieraden en een videore corder ontvreemd. Ook werd een nog onbekend bedrag aan geld ge stolen. De daders zijn het huis binnen gekomen, na het forceren van het slot van een deur. optreden van de AID. "De gebrui kelijke procedure is dat er eerst een waarschuwing wordt gegeven, bij een volgende overtreding een pro ces-verbaal en pas bij de derde keer tot inbeslagname van de vangst wordt overgegaan. In dit geval heeft de AID meteen het zwaarste wapen gekozen", aldus Ouwehand, die overweegt beroep aan te teke nen tegen de handelwijze van de inspectiedienst. Het afgelopen weekeinde is er al enkele keren proces-verbaal opge maakt tegen k-documenthouders die kabeljauw als bijvangst aan voerden. Zij mochten hun vangst echter houden. nngslijst staan, in de kustplaats de nacht doorbrengen of hebben doorgebrachtVolgens commissa ris P.B.N. de Jong komt het enkele keren per jaar voor dat aan de hand van het register tot arrestaties wordt overgegaan. Hij vond het dan ook noodzakelijk dat de huidi ge regeling in de algemene plaatse lijke verordening (apv) wordt ge handhaafd en de ondernemers da gelijks de registratiebriefjes blij ven inleveren. "Ook voor de onder nemers zelf heeft het voordelen", meende De Jong. "Omdat de poli tie dagelijks nagaat of er gezochte personen op de registratielij st staan, weten de bedrijven welk vlees ze in de kuip hebben". Het PvdA-raadslid J.H. Telkamp plaatste gistermiddag kritische kanttekeningen bij het nut van het bijhouden van een logeergastenre gister, maar wilde de politie wel het voordeel van de twijfel geven. Hij stelde voor de huidige regeling nog een jaar aan te houden en vervol gens te bekijken wat de politie in de praktijk met de gegevens doet. "Als de registratie alleen wordt ge bruikt voor het opsporen van per sonen die nog een uit 1968 dateren de boete van 12,50 gulden moeten betalen, heeft het voor mij geen en kel nut. Maar als aangetoond kan worden dat het dagelijks inleveren van de registratiebriefjes bijdraagt tot het oplossen van zwaardere ge vallen, ligt het natuurlijk anders. We moeten gewoon een zakelijke afweging maken", aldus Telkamp. De CDA'er D. de Mooij was van mening dat de huidige regeling moet worden gehandhaafd als de politie het belang ervan inziet. Doordat de raadscommissie op dit punt verdeeld adviseerde, stel de burgemeester C.A. Bos voor eerst de mening van de officier van justitie in dit district te vragen en te peilen hoe in de omliggende ge meenten over deze problematiek wordt gedacht. Pas dan wordt defi nitief de knoop doorgehakt. NIEUWKOOP - Zeventig tips zijn bij de Nieuwkoopse politie binnen gekomen na de uitzending van het televisieprogramma Opsporing Verzocht gisteravond. In het pro gramma werd informatie werd ge vraagd over de moord op een Duit se prostituée. Het lichaam van de vrouw werd 22 augustus gevonden in een sloot langs de Milandweg in Nieuwkoop. De politie is op zoek naar degene met wie de vrouw op 20 augustus is meegegaan. Getuigen hebben ge zien dat zij die dag op de Admiraal de Ruyterkade in Amsterdam in een oranje auto is gestapt. Bouw van eettempel maanden vertraagd ALPHEN AAN DEN RIJN - De bouw van de Chinese eettempel aan de rand van de Zegerplas in Al phen loopt enkele maanden vertra ging op door het faillissement van aannemer Atol uit Zevenhoven. Terwijl wordt gezocht naar een nieuwe bouwmaatschappij ligt het werk stil. Eind deze week hoopt ar chitect R. Wolswijk, geestelijk va der van het unieke restaurant, een nieuwe aannemer te hebben ge strikt. In plaats van met kerstmis, wordt het restaurant waarschijn- lijk ln maart geopend. "Dit werk kan niet iedereen. We hebben niet zomaar een huisjes- bouwer nodig, maar iemand mei ervaring", schetst Wolswijk de moeilijkheid. Hij hoopt dat de werkzaamheden binnen twee we ken kunnen worden hervat. Chemisch afval apart NOORDWIJKERHOUT Wet houder P.C. Heemskerk heeft gis teren in de Warmerdamstraat in De ALPHEN AAN DEN RIJN - Het aangepaste schetsontwerp van de piramide-achtige uitkijktoren die de Al- Zilk het startsein gegeven voor een phense textielgigant Zeeman aan de gemeente Alphen schenkt. In de gisteren vrijgegeven versie is ook de hoogste proef voor het ophalen van het zo verdieping voor publiek toegankelijk gemaakt. genaamde klein chemisch afval. Het twintig meter hoge bouwwerk verrijst volgens de plannen op de vijftien meter hoge heuvel in het recreatie- Deze ophaalactie gebeurt eenmalig gebied Zegersloot. De metalen poten worden blauw geverfd; de balkonhekken en de platen aan de bovenzijde wit. in het bollendorp en loopt tot en Op de begane grond komt wit metselwerk. (tekening dienst openbare werken Alphen) met donderdag 8 oktober. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Van der Valk-concern mag een hotel bouwen bij het vo gelpark Avifauna in Alphen. Daarover is een principe-akkoord bereikt met de gemeente, na de toezegging van Van der Valk om meer erfpacht te betalen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat er èen hotel met 82 kamers zou verrijzen. Dat aantal is inmiddels bepaald op 92. Bovendien komen er ongeveer zeventig parkeerplaatsen. Met de bouw wordt vermoe delijk in de tweede helft van 1988 begonnen. Het hotel maakt onderdeel uit van een zogeheten drie-fasenplan. Voorop staat een nieuw entreege bouw, dat waarschijnlijk in april volgend jaar op het terrein aan De Hoorn in gebruik kan worden ge nomen. Daarna volgt het hotel en ten slotte wordt het wegrestaurant verplaatst. Entreegebouw en weg restaurant moeten op elkaar aan sluiten. Het entreegebouw wordt groter dan door de leden van de commis sie ruimtelijke ordening en stads ontwikkeling (roso) een maand ge leden werd aangenomen. Tijdens de vorige vergadering van deze commissie verkeerden zij in de ver onderstelling dat het gebouw 'zo'n honderd vierkante meter' in beslag zou nemen. Omdat de plannen op dat moment nog niet volledig wa ren uitgewerkt en onduidelijkheid bestond over de bedoelingen van Van der Valk, werd de behandeling van het voorstel een maand uitge steld. Inmiddels is bekend dat het en treegebouw 225 vierkante meter groot wordt en dat het uit twee ver diepingen bestaat. Het komt op de plaats waar de kassa nu staat. In het nieuwe gebouw worden onder meer de telefooncentrale, de admi nistratie en een souvenirwinkeltje ondergebracht. Volgens directeur M. van der Valk van Avifauna is "verbetering van de presentatie' van het vogelpark dringend ge wenst. Gestreefd wordt naar één centraal punt waar 'bij wijze van spreken' 24 uur per dag informatie over het bezoeken van het park en het huren van kamers kan worden verstrekt. De plannen van Van der Valk ko men vanavond aan de orde in de commissie ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling van Alphen. Nieuwveen wil woonwagenkamp HAZERSWOUDE - D. Hars kamp-Van Oosterom uit Hazers- woude-Dorp heeft gisteren van de Stichting Maatschappij tot Red ding van Drenkelingen een bron zen legmedaille gekregen. Zij redde op 10 februari van dit jaar de klei ne Cora Koops van een wisse ver drinkingsdood. Burgemeester J. van der Sluijs van Hazerswoude overhandigde haar gisteren de on derscheiding. Hij prees haar slag vaardig handelen en zei te hopen dat het een voorbeeld zou zijn voor anderen. De kleine Cora liet het allemaal vrij onverschillig. Ze herinnert zich dan ook niets van die koude dins dag waarop zij bijna was verdron ken. D. Harskamp werd op die dag gealarmeerd door een tante van het slachtoffertje, die het meisje vlak bij haar tuin in de sloot zag liggen. Dit moet bijna tien minuten zijn ge weest nadat Cora tijdens het spelen in het water was beland. Haar neefje die het had gezien, was eerst helemaal naar huis gefietst om zijn moeder te waarschuwen. Hars kamp verloor geen kostbare tijd. Zij klom over de heg van de buren, ging het water in en plukte de peu ter uit het water. "Ik dacht dat ze dood was", her innert ze zich nu, maanden later. Ondanks het feit dat ze nooit een eh- bo-cursus volgde, paste ze mond-op- mond-beademing toe. "Ik had het wel eens op televisie gezien. Maar op zo'n moment denk je niet, je dóet gewoon. Ik blies er lucht in, dat kwam er ook weer uit. En zo ging ik door. Ze ging vrij snel weer een beetje ademen. Daarna hebben we haar bij de buren in een warm bad gelegd tot de ambulance kwam". Cora heeft geen nadelige gevol gen ondervonden van de lange tijd die ze in het water doorbracht. Ze kwam 's avonds in het ziekenhuis weer bij en moest nog twee dagen op de intensive care-afdeling door brengen. Haar moeder nu: "Ik hoorde het pas van mijn schoonzus, toen ze al weer ademde. Je bleef angst houden. Iedere keer als ze even te lang uit de tuin weg is, schrik je weer". D. Harskamp ont ving gisteren veel bloemen. Onder andere van dokter Bosch en groep scommandant Molenaar van de Hazerswoudse politie ALPHEN AAN DEN RIJN - De gierkelder van de volkstuinvereni ging Alphen is ernstig vervuild na de stort door onbekenden van een hoeveelheid dieselolie. Ongeveer vijf ton van de nu vervuilde natuur lijke mest is gistermiddag uit de tank gezogen. De volkstuinders aan de Ridder- buurt zijn door de dumping van de olie in de gierkelder voor ongeveer duizend gulden gedupeerd. NIEUWVEEN - De gemeente Nieuwveen wil een woonwagen kamp aanleggen. Dit samen met Zevenhoven. Dit schrijft het colle ge van B en W in de aanbiedings brief bij de begrotingen over 1988. Het woonwagenkamp moet komen bij de W.P. Speelmanweg. Momen teel wordt met de provincie over legd over aankoop van de grond. Het financiële plaatje van Nieuwveen ziet er verder gunstig uit. De gemeente is erin geslaagd te zorgen voor een goede post voor onvoorziene zaken en een ruime re serve. De belastingen blijven het komend jaar gelijk. De leges en ta rieven daarentegen gaan iets om hoog. Dit gebeurt ook de komende jaren, zo blijkt uit de meerjarenbe- groting over 1988 tot 1992. Op het verlanglijstje van het dorp prijken de reconstructies van de A.H. Kooistrastraat en de Oude Nieuwveense weg. Ook wil het ge meentebestuur de Hazeweg toe gankelijk maken voor alle verkeer en in de wijk Schoterveld een 30km/u zone instellen. Daarnaast krijgt de aanleg van twee fietspa den hoge prioriteit. Met tevredenheid stellen B en W van Nieuveen vast dat het komend jaar 19 woningen mogen worden gebouwd. Dit zijn zowel huur- als premie-koopwoningen. Daarbij signaleert de gemeente een behoef te aan huizen in de vrije-sector. Minder blij is het college met het gelijk blijven van de hoeveelheid woningzoekenden, terwijl er meer huizen beschikbaar zijn gekomen. Ook op sportief gebied is er werk aan de winkel. Na de verplaatsing van het veld van de sportvereni ging Nicolaas Boys, dit jaar, staat voor het komend jaar de renovatie van de tennisbanen op het pro gramma. Culturele subsidies blij ven gelijk. Wel extra geld wordt ge geven in geval van jubilea. Met de personeelszaken van de gemeente is het goed gesteld. Wel wordt erover gedacht een extra kracht aan te trekken. Met ingang van januari wordt een nieuwe brandweercommandant benoemd. ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen wil het in zamelen en verwerken van au towrakken uitbesteden aan particuliere sloopbedrijven. De provincie Zuid-Holland wil in het kader van een nieuw auto- wrakkenbeleid dat alle ge meenten een inleverterrein ma ken. Alphen wil dat laten doen door de sloopbedrijven Van Schip aan de Bronsweg en Ver- duyn aan de Zinkweg, al moet het overleg nog beginnen. Alphenaren met afgedankte auto's kunnen bij het terrein kosteloos hun vehikels inleve ren. De provincie wil de Wild groei bij de autokerkhoven aan banden leggen. Het autowrak- kenbeleid moet de branche meer verantwoord en doelma tig maken. Vooral het milieu aspect speelt hierbij een be langrijke rol. Bovendien wil de provincie dat er een optimaal hergebruik komt van de wrak ken en dat de bestaande werk gelegenheid zo veel mogelijk blijft gehandhaafd. Behalve de twee bovenge noemde sloopbedrijven hou den zich in Alphen nog twee be drijven bezig met het ophalen en verwerken van autowrak ken: Britting en Britting-Ger- rits. DINSDAG 6 OKT Alphen introductieavond cursus Para normaal of Heel Gewoon, 20.00 uur in de Goede Herderkerk, Ten Leiden films: 'Staking' van Sergei Ei- senstein, 20.00 uur; 'De Moeder' van V. Pudovkin. 22.00 uur, lak- theater, Cleveringaplaats. films over Tunesië, 20.15 uur in de Kapelzaai van K&O, Haze- windsteég. lezing 'Van kiezelsteen tot edelsteen', 20.00 uur, Rijksmuse um voor Geologie en Mineralo gie, Hooglandsekerkgracht. oecumenisch avondgebed, 19.00 tot 19.30 uur in de Oud Ka tholieke kerk aan de Zoetenwoud- se singel. informatieavond tijdens bij eenkomst van de Stichting Werk gelegenheid voor wie een eigen bedrijf wil starten. 20.00 uur, Prof. Evertsenstraat 99. WOENSDAG 7 OKT AJphen concert door het Amsterdams Loeki Stardust Quartet, aanvang 20.15 uur in de Oudshoornse- spreekuur verkeersveiligheid van 10.30 tot 12.00 uur in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. lezing over organisch bouwen gen, 20.15 uur in de Rudolf Stei- nerschool, César Frankstraat 9. zangavond in de Marekerk, or ganist: Ben Fey mmv Chr. Ge mengd Koor 'Capelle' olv. Cor de Klerk, de verbindende tekst wordt gesproken door Ds. Christ uit Katwijk, aanvang 20.00 uur. film: 'Catherine en la petite marchande d'allumettes' van Jean Renoir, 20.00 uur; 'La vie est nous' van Jean Renoir, 22.15 uur, LVC, Breestraat 66. ft jazz-concert door Trio Fezz, 20.15 uur, Kapelzaal K&O, Haze- windsteeg. spreekbeurten over de volks gezondheid in Nederland door drs. J.H.J.Verburg en drs. M P. Hennink, 20.00 uur in 'De Oude Harmonie', Breestraat 16. ledenvergadering van de Leid se afdeling Druk en Papier FNV, aanvang 20.00 uur clubhuis Speeltuinver. Beatrix, Schubert- laan. Leiderdorp kledingbeurs UW, 9.00 tot 11.00 uur in de Scheppingskerk. Voorschoten poppentheater Thije speelt 'Het Duinkonijn' DONDERDAG 8 OKT. Lelden lunch-concert door Rita Ne ven, piano, 12.45 uur in de Kapel zaal van K&O, Hazewindsteeg. uitvoering van de Operette Vereniging 'De Troubadours' uit Oegstgeest, aanvang 20.00 uur, Leidse Schouwburg, Oude Vest. lezing over Javaanse Theater dans door drs. van Brakel. 20.15 uur, in het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45. spreekbeurten door De Bruin en R. Soeterick, Perzië/lran-des- kundigen, over de oorlog t 1 film: 'Under the Vulcano' v John Huston, 21.15 uur, LVC, Breestraat 66. voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20.00 tot 21.30 uur, Troef, Stationsweg 32. spreekuur voor jongeren met vragen over dienstplicht WDM, 19.00 tot 22.00 u huys, Breestraat. Leiderdorp r, Bree-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16