Orgel Waalse kerk voor half miljoen opgeknapt Man twee weken dood in woning Parkeerdek bij kantoor Schuttersveld geschrapt Brandje in kantoor College wil meer geld besteden aan toerisme Bromfietser botst op auto Drie oktober Honden Ik zou hem graag eens in mijn handen willen krijgen Pelsdieren Flinke buit bij inbraak inwoning lil'HiINlHIïmn actief in vrije lijd DINSDAG 6 OKTOBER 1987 LEIDEN Officiële ingebruilmeming op 30 oktober LEIDEN - Het monumentale or gel van de Waalse kerk aan de Bree- straat is fraai gerestaureerd. Het in strument is een van de weinige Oudhollandse orgels die weer in or- ginele staat is teruggebracht en die zowel in klanktechnisch opzicht als in uiterlijk als uniek en een der mooiste orgels van Leiden kan worden beschouwd. Het orgel werd in 1746 in eerste opzet gebouwd door Gerard LEIDEN - In een woning aan de Haven is gisteren het ontzielde li chaam gevonden van een 77-jarige Leidenaar. Het lijk verkeerde reeds in verregaande staat van ontbin ding. Onderzoek heeft uitgewezen dat de man al 14 dagen geleden moet zijn overleden. De bejaarde die door zijn zoon werd gevonden, is vermoedelijk overleden aan een hartaanval. LEIDEN - Achter het kantoor Schuttersveste op het Schutters veld wordt waarschijnlijk geen parkeerdek gebouwd. De belegger in wiens opdracht het kantoor wordt gebouwd, de Stichting Be drijfspensioenfonds Bouwnijver heid (SBB), was dat verplicht te doen. De stichting heeft de ge meente echter gevraagd van deze verplichting te worden ontslagen. Burgemeester en wethouders wil len aan dit verzoek voldoen. De SBB wijst erop dat project ontwikkelaar Erica een parkeerga rage bouwt op het Schuttersveld met voldoende ruimte voor perso neel en bezoekers van de bedrijven die zich in Schuttersveste vestigen. Ook rond het kantoor zelf zijn nog voldoende parkeerplaatsen voor handen. De bouw van een apart parkeerdek is daardoor niet zinvol meer. B en W zijn het daarmee Steevens. Het was toen geplaatst in de vrouwenkerk (achter de Haar lemmerstraat). Later werd het in strument verbouwd en uitgebreid door orgelmaker Pieter Assendelft zodat nu gesproken wordt van het Steevens-Assendelftorgel. Nadat de Vrouwenkerk wegens bouwvalligheid werd gesloten, is het instrument in 1819 overge plaatst naar het huidige kerkge bouw. In 1845 werd het voor het eerst uitgebreid gerestaureerd. In de periode ging het orgel, evenals bij vele andere orgels, snel achter uit. Een en ander was onder meer het gevolg van het afbranden van de naast de kerk gelegen stadsge hoorzaal. Daarbij liep ook de kerk flinke schade op. Het orgel werd wel hersteld, maar verschillende delen zijn daarna verdwenen. Als sluitstuk van de algehele res tauratie van de Waalse kerk werd vorig jaar een begin gemaakt met het in oude luister herstellen van het orgel. Daarbij is zo goed moge lijk getracht alle oude delen te be nutten. Ontbrekende delen zijn in stijl en in bijpassend materiaal bij gemaakt. De meer dan 680 nog aan wezige pijpen zijn bijvoorbeeld stuk voor stuk uitvoerig opgeme ten, gerestaureerd en de verdwe nen delen nauwkeurig gerecon strueerd. Nu het instrument weer geheel is hersteld, behoort het volgens het kerkbestuur ook meteen tot de meest interessante van Leiden en omstreken. Niet alleen om de unie ke klankrijkdom maar ook om het zeer fraaie uiterlijk. Zo zijn onder meer de orginele ornamenten her- stéld, zodanig dat het bladgoud uit 1819 weer tevoorschijn is geko- Het herstel van het monumenta le orgel heeft een flink bedrag ge vergd. Met de restauratie is een kleine half miljoen gulden ge- LEIDEN - In een kantoor aan de Hoge Rijndijk heeft vannacht een kleine binnenbrand gewoed. Omwonenden zagen om een uur of vier rookontwikkeling en waar schuwden de brandweer. Die had de zaak in korte tijd onder controle. Vooral de voorzijde van de kan toorruimte heeft water-, rook- en brandschade opgelopen. De oor zaak van de brand heeft men nog niet kunnen vaststellen, maar er lijkt geen opzet in het spel. moeid geweest. Dat bedrag is bij el kaar gebracht door subsidies van rijk en provincie, door enkele gulle gevers en via de collectebus. Op 30 oktober zal het orgel offi cieel weer in gebruik worden geno men tijdens een bijeenkomst in het kerkgebouw. Na een korte inlei ding door orgeladviseur ir. H. Kooiker zal het instrument door hem, door de' rijksorgeladviseur K.B. Bolt en door de eigen organist van de Waalse kerk, E. van Brug gen, worden bespeeld. De belang rijke functie van het orgel zal voorts onder de aandacht worden gebracht door begeleiding van sa menzang. Het kerkbestuur heeft het plan opgevat om, afgezien van de weke lijkse eredienst, het orgel ook op andere wijze onder de aandacht van het publiek te brengen, bij voorbeeld door middel van orgel concerten en zangavonden. LEIDEN - De gemeente moet meer geld uittrekken voor toeris me en recreatie. Bestaande fond sen voor toerisme moeten worden verruimd of anders moeten andere fondsen hiervoor worden bestemd. Dat schrijven burgemeester en wethouders van Leiden naar aan leiding van het vorige maand ge presenteerde toeristisch marke tingplan. In dat plan werd voorgesteld dat gemeente en bedrijven minstens 180.000 gulden per jaar meer uitge- LEIDEN - Een 16-jarige bromfiet ser is gistermiddag gewond ge raakt bij een botsing met een auto op de kruising Zeemanlaan/Loren- tzkade. Volgens getuigen reed de jongen vol gas op de kruising af en kon de automobilist, een 35-jarige man uit Leiden, een botsing niet voorko men. De jongen is met een boven beenfractuur en een gebroken vin ger naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Ongetwijfeld zult u vele reacties krijgen op de 3 oktober-optocht. Ik heb over een en ander het volgende te zeggen. Ik begin dan bij de Taptoe waar over uw verslaggever schrijft dat er geen problemen waren. Hij moet dan maar eens te rade gaan bij mu ziekverenigingen. Op de Bree- straat werd vanuit het publiek met eieren gegooid. Daardoor kunnen wij drie uniformen naar de stome rij brengen. Er waren dus wel dege lijk problemen voor onze en andere verenigingen. Ik raad u dan ook aan de verslaggevers maar eens te laten meelopen met een van de mu ziekverenigingen. Dat adviseer ik ook de burgemeester. Dan krijgen ze wel een ander beeld. En dan de 3 oktober-optocht. Ge wijzigde route. Vol verwachting to gen wij naar de Burggravenlaan waar wij om half één moesten zijn. Eer wij vertrokken werd het kwart voor twee. Ik loop toch al zo'n 40 jaar mee in de optocht, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. On derweg heben wij 66 maal stilge staan, soms wel een half uur. Wat krijg je dan: het publiek gaat lopen. Daar komt nog bij dat K en G het laatste korps zou zijn. K en G vroeg aan de optochtcommissie of het korps wat kon opschuiven. Wat an dere verenigingen niet lukte, kon K en G wel gedaan krijgen van de optochtcommissie. Maar in het programma stond K en G als laatste. Als gevolg van dat verschuiven had een aantal bezoekers de indruk dat met het voorbijtrekken van K en G ook de optocht ten einde was, niet wetende dat zeker de helft van de stoet nog moest komen. Maar vermeld zij dat het een hele mooie optocht was, maar een hele slechte organisatie. Voor ons was de tocht omstreeks kwart voor vijf afgelo pen. Hieruit blijkt dus duidelijk dat de nieuwe route niet voldeed. Ik geef de optochtcommissie dan ook de raad eens te praten met de muziekverenigingen die heel wat afweten van het organiseren van een optocht. A. Sasburg, voorzitter Allegro Vivace, Stieltjesstraat 10, Leiden. Drie oktober (2) Bij het aanschouwen van de 3 okto ber-optocht, drongen zich bij mij wat vragen op. Is onze Nederland se taal nu zo arm dat men een En gels motto nodig had voor deze op tocht? Waarom moest zo no nodig in deze optocht een levende tijger in een kooi worden meegevoerd? Waarom veroorzaakt de 3 October- Vereeniging onnodig ergernissen? J. Bonnet, Seringenstraat 35, Leiden. Drie oktober (3) Het bestuur van de 3 October-Ver- eeniging betreurt dat door diverse oorzaken de optocht halverwege de Haarlemmerstraat uiteen is ge vallen. Het geduld van zeer velen is daardoor te lang op de proef ge steld. Aan hen en aan de deelnemers van de optocht, die geïsoleerd raak ten, biedt het bestuur zijn veront schuldigingen aan. Het bestuur zal zich nader bera den teneinde een en ander in de toekomst te voorkomen. J. Karstens, secretaris 3 October-Vereeniging, Plantsoen 25, Leiden. De 22-jarige Hagenaar erkende dat alles keurig klopte. Inder daad, de naam op de dagvaar ding was de zijne. Zijn twee voor namen waren juist gespeld en ook zijn adres, geboortedatum en geboorteplaats waren correct genoteerd. Niets op aan te mer ken, dus. Maar toch had de kan tonrechter de verkeerde voor zich. door Wim Wegman Die keek de man een tikkeltje verbaasd aan. Het bleek toch heel duidelijk uit het dossier? Had de politie hem niet begin vo rig jaar in Leiderdorp gesnapt terwijl hij zonder ventvergun ning wafels aan de man probeer de te brengen? Dat moest toch wel, want waarom zou hij anders hier staan? De Hagenaar bleef volhouden: hij wist van niets. Maar hoe kwam de politie dan aan zijn naam? Tja, dat wist de man ook niet precies. Maai' hij had wel een ver moeden. Het was namelijk al drie keer eerder gebeurd dat hij zich moest verantwoorden voor overtredingen of misdrijven die hij niet had gepleegd, zo vertelde hij de kantonrechter. Er loopt dus kennelijk iemand in Neder land rond die, wanneer hij door de politie wordt aangehouden, bij voorkeur zijn naam gebruikt. "Vervelend", vond ook de kan tonrechter. "U weet absoluut niet wie dat doet?" "Nee", zei de verdachte, "maar ik zou hem graag eens in mijn handen krijgen". De kantonrechter wierp een snelle blik op het enorme pos tuur van de verdachte en zei glimlachend: "Doet u dat maar niet, want dan moet u hier straks weer verschijnen". De man haal de zijn schouders op. Nou ja, goed. als het maar duidelijk was dat hij geen wafels had verkocht. De officier van justitie was niet onder de indruk van het verhaal. "Vindt u het niet vreemd dat uw persoonsgegevens zo correct zijn doorgegeven? Dat moet zijn gebeurd door iemand die u heel goed kent". Daar was de verdachte het niet mee eens. "Mijn vrienden ken nen die gegevens, dat is waar. Maar ik weet niet wat zij er ver der mee hebben gedaan". De officier van justitie bleef het een merkwaardige zaak vin den. Het liefst zou hij de hele kwestie hebben aangehouden, zodat de politie een nieuw onder zoek kon doen. Maar ja, al die heisa voor een paar illegaal ver kochte wafels... Hij vroeg daar om vrijspraak. De kantonrechter nam dat verzoek over. Die advi seerde de Hagenaar overigens wel om naar de politie te stappen met een paar foto's van vrienden en bekenden. Wie weet kon de mysterieuze wafelventer op die manier eindelijk in zijn kladden worden gegrepen. Zwaar getafeld Een 43-jarige Hagenaar raakte op 21 juni van het vorige jaar heel even de macht over het stuur kwijt op de rijksweg 44. Wat er precies is gebeurd, weet hij niet meer. Het enige dat hem nog bij staat, is dat hij na een stevige maaltijd op zijn werk - boeren kool met worst - naar huis toe reed en op een gegeven moment tegen de vangrail botste. De auto stuiterde terug, ramde de vang rail aan de andere kant van de weg en kwam uiteindelijk tegen de auto van een medewegge- bruikster tot stilstand. De Hage naar had geen druppel alcohol gedronken, hij was niet bijzon der moe geweest en zijn wagen was - voor het ongeluk uiteraard - prima in orde geweest. Wat de oorzaak was geweest? Vlak na het ongeval had hij het op een black-out gehouden. Maar daar had hij voor het onge luk nooit last van gehad en na het ongeluk evenmin. Later had hij bedacht dat hij ook wel eens ver blind zou kunnen zijn geweest door de laagstaande zon. Maar in elk geval: het was overmacht ge weest. En daarom had hij de zaak laten voorkomen. De Hagenaar vond het niet terecht dat hij van wege het ongeval een boete moest betalen van 125 gulden. Ook de officier van justitie had zijn bedenkingen tegen de opge legde boete. Wat ook de aanlei ding van het ongeluk geweest moge zijn, de Hagenaar had de verkeersveiligheid ernstig in ge vaar gebracht. Het was eigenlijk een wonder dat de zaak zo goed was afgelopen. En daarom, een boete van 125 gulden: dat moest een abuis zijn geweest. Jammer voor de Hagenaar, maar de officier van justitie maakte van de gelegenheid gre tig gebruik om deze justitiële dwaling recht te zetten. De auto mobilist was volkomen beduusd toen hij de eis hoorde: 500 gul den. Hoewel de rechter een aan merkelijk mildere straf vaststel de, was de Hagenaar nog behoor lijk uit het veld geslagen toen hij de rechtszaal verliet. Een boete van 250 gulden, daarvoor had hij de zaak niet laten voorkomen. In deze krant van donderdag 17 september stond onder de kop 'Ei genaars van loslopende honden voortaan bekeurd' een verslag van een vergadering waarin wethouder Kuijers beleid aankondigt ten aan zien van loslopende honden en hondepoep. In dat verslag kwamen termen voor als 'het heropvoeden van eigenaars van honden', 'sociale controle' en 'het uitdelen van be keuringen'. Ik heb mij niet alleen geërgerd aan deze uitspraken, maar ik vind ook dat deze uitspraken de heer Kuijers in zijn hoedanigheid als wethouder niet passen. Hij laat het finaal afweten als het erop aan komt om met de gelden die de hon denbelasting opbrengen iets te doen aan de problemen. Ik heb er tenminste in de ruim zes jaar dat ik hondenbelasting betaal niets van kunnen merken. Ik vind dat de wethouder maar eens duidelijk uiteen moet zetten hoeveel er bijvoorbeeld de afgelo pen drie jaar aan hondenbelasting is ontvangen en waaraan dat geld nou eigenlijk precies is besteed. Ik denk dat iedereen die die belasting betaalt weieens wil weten wat er met die centen gebeurt. In afwach ting van die uiteenzetting onthoud ik mij nog even van verder com mentaar. E.M. van Putten, Rijnkade 18, Leiden. Het verslag van de anti-pelsdieren- acties in de Groenoorhallen in deze krant van maandag 28 september geeft een zo vertekend beeld van de rol van de betrokkenen dat een correctie wenselijk is. Vooropgesteld zij dat ook naar mijn mening de aanwezigheid van bedrijfsmatige veehouderij zich matig verdraagt met het karakter van Beestenspul en dat om die re den de aanwezigheid van pelsdie renfokkers aldaar enigszins uit de toon valt. Het is echter aantoon baar onjuist dat betrokkenen (die renbeschermers en directeur De Jong van de Groenoordhallen) van niets wisten. In het dagblad Het Binnenhof van 23 september 1987 wordt in een lang artikel met een grote foto van een nerts erbij uiteengezet bij mon de van de heer De Jong waarom het goed is dat de nertsenhouderij op de komende Beestenspul verte genwoordigd is. Dit verhaal is in te genspraak met de door deze krant uit de mond van de heer De Jong opgetekende uitspraak dat het niet in zijn hoofd was opgekomen dat het om bontfokkers ging. Dat de dierenbeschermers, zoals u schrijft, pas op vrijdagavond de aanwezigheid van de pelsdieren fokker onder de vlag van de NFE ontwaarden, is uitgesloten. Deze deelname is in de pers, ook de lan delijke, gemeld en alle deelnemers van Beestenspul hebben een lijst van deelnemers ontvangen. Het is niet aannemelijk dat noch Green peace, noch Dierenbescherming, noch Dierenhulp, noch Stichting Dierentehuis de aankondigingen van een door hen zo belangrijk ge beuren hebben gelezen. Veel waarschijnlijker is dat de Dierenbescherming haar kans schoon zag om een goed voorberei de actie op touw te zetten waarvoor ze een groot aantal vrijwilligers tij dig heeft opgetrommeld zodat ze zich van een stukje gratis publici teit heeft weten te verzekeren. Het valt de Dierenbescherming zeer kwalijk te nemen dat ze daarvoor het risico heeft durven nemen een gebeuren als Beestenspul, waar voor zoveel mensen zo hard heb ben gewerkt, in het honderd te la ten lopen. Ze hadden gewoon tijdig, langs diplomatieke weg, buiten de pers om de pelsdierenfokkers de argu menten (die er volop zijn) moeten voor houden die hen er van hadden weerhouden de reis naar Beesten spul te ondernemen. Ik denk dat de heer De Jong zich nog maar eens moet beraden over de vraag of de Dierenbescherming, die het conflictmodel kennelijk prefereert boven het harmoniemo del, de aangewezen organisatie is om te bepalen wie er volgend jaar aan Beestenspul mogen meedoen. Een bruikbaar uitgangspunt wordt aangedragen door de landelijke vereniging voor bescherming van dieren: 'De toelaatbaarheid van het gebruik van dieren moet niet af hangen van menselijke doelstellin gen, maar van de kwaliteit van het leven van het dier' (uit Welzijn van dieren in Nederland, Staatsuitge verij 1987). In gewoon Nederlands: of je een dier nu opfokt om er hon- devoer van te maken of een bont jas, het gaat er om dat het dier een behoorlijk leven heeft en hoe dat leven is kun je op Beestenspul la ten zien. Dat hondevoer en die bontjas kun je wel weglaten, dat is elders al wel te zien. G. de Jonge, Rijn en Schiekade 89, Leiden. ven om de gemeente Leiden te pro moten. Bedrijven zouden ongeveer 120.000 gulden moeten opbrengen. De gemeente zou dit bedrag moe ten aanvullen met een subsidie van ruim 60.000 gulden. Burgemeester en wethouders onderschrijven de voornaamste conclusie van het rapport: Leiden moet meer en 'agressiever' de toe ristische markt op. Op die manier kan de stad met vrij beperkte uitga ven toch een groei van het aantal toeristen bewerkstelligen van drie procent per jaar. In zijn reactie op het rapport schrijft het college dat het extra geld voor toerisme onder meer kan worden gebruikt om organisaties die zich bezighouden met promotie en doorgaans op hoge kosten wor den gejaagd, een vergoeding te ge ven. Overigens zal het marketing plan nog worden besproken in de ambtelijke werkgroep toerisme en recreatie. Deze werkgroep moet een zogeheten 'actieplan' maken, waarin de taken van en kosten voor de gemeente goed op een rijtje wor den gezet. Dat plan zal vervolgens worden voorgelegd aan de raads commissie voor economische aan gelegenheden en aan het overleg orgaan waarin gemeente, vakbon den en bedrijfsleven vertegen woordigd zijn. LEIDEN - Bij een inbraak in een woning aan de Sumatrastraat is op 3 oktober een fors bedrag aan geld en goederen buitgemaakt. Uit de woning werd een groot aantal gouden sieraden ontvreemd en ruim 20.000 gulden aan baar geld. De waarde van de sieraden loopt volgens schattingen ook in de vele duizenden. De inbrekers zijn de woning binnengekomen door het forceren van een deur aan de achterzijde van de woning. De commissie voor economi sche aangelegenheden verga dert woensdag 7 oktober in ka mer 23/24 van Het Gulden Vlies aan de Breestraat 125. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat de behan deling van het zogenaamde toe ristische marketingplan. Enige tijd geleden heeft een specialis tisch bureau dat plan het dag licht doen zien. Er staan aanbe velingen in om Leiden op toe ristisch gebied wat op te vijze len. De commissie praat ook over het winkelcentrum aan het Kennedyplein. Het cen trum kampt met leegloop. Aan eigenaar Aegon heeft de ge meente nu een nieuw plan voorgelegd om het winkelcen trum in Zuid-West een face-lift te geven. Maar daarover is het laatste woord nog niet gespro ken. Eerst moet de medewer king van de eigenaar worden verkregen. De commissie voor sociale zaken en maatschappelijke aangelegenheden vergadert woensdag 7 oktober in kamer 12 van Het Gulden Vlies aan de Breestraat 125 om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer de aankoop van een pand ten be hoeve van het JAC, een rapport over alarmeringssystemen en aanvragen in het kader van het flankerend ouderenbeleid 1988. Iran-Irak Studentenvereniging SSR-Lei- den houdt donderdag 8 oktobei een bijeenkomst over de oorlog tussen Iran en Irak. Perziëllran- deskundige De Bruyn en R. Soe- terick van de Middle East Re search Association houden spreekbeurten in het pand van SSR aan de Hogewoerd 108. Aan vang 20.15 uur. Ruilbeurs De Ruilclub Koningskerk houdt vrijdag 9 oktober een ruil- avond in de aula van de Dr. Van Voorthuysenschool aan de Mar- nixstraat. Aanvang 19.00 uur. Theaterdans Drs. C. Brakel geeft donderdag 1 8 oktober een lezing over Javaan se theaherdans in het K&O-ge- bouw aan de Oude Vest 45. Voor informatie tel. 141141. Concordia Muziekvereniging Concordia houdt zaterdag 17 oktober een re ünie in de aula van de Leidse school voor MEAO aan het Lam- menschanspark 4, aanvang 16.00 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt de video getoond van het jeugd- en seniorenkorps. Om 19.00 uur treedt dat korps op. Eigen bedrijf Wie een eigen bedrijf wil star ten, kan dinsdag 6 oktober (van avond) informatie krijgen tij dens een bijeenkomst van de Stichting Werkgelegenheid aan de Evertsenstraat 99. Aanvang 20.00 uur. CDA Drs. J.H.J. Verburg en drs. M.P. Henninkdirecteur Diaco- nessenhuis, houden woensdaa 7 oktober op uitnodiging van het CDA-Leiden spreekbeurten over de volksgezondheid in Neder land. Verburg is een van de sa menstellers van het rapport 'Zorgvernieuwing door struc tuurverandering'. De bijeen komst wordt gehouden in 'De Ou de Harmonie' aan de Breestraat 16. Aanvang 20.00 uur. Zuid-West Ouderen in Zuid-West zijn vanaf 11 oktober elke tweede zon dagmiddag van de maand wel kom in buurt- en clubhuis Vogel vlucht. Voor informatie Dien stencentrum, tel. 768711 (tussen 9.00 en 12.00 uur. Eetverslaving In het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk 33 begint don derdagochtend 8 oktober een cur sus over eetverslaving. De cursus is geen dieetclub, maar bedoeld voor vrouwen die er achter wil len komen of ze aan eetversla ving lijden. Voor informatie tel. 149180. Wandeltocht Zaterdag 10 en zondag 11 okto ber worden de zogenaamde Huts pot-wandeltochten gehouden. Er kan worden gelopen over afstan den van 5 tot 40 kilometer. Ver trek vanaf de Ijshal aan de Von dellaan 41 tussen 9.00 en 10.00 Gehandicapten Manege Moedig Voorwaarts houdt zondag 11 oktober weder om een fancy fair ten bate van een ruiterkamp voor gehandi capten. Het evenement begint zondag om 10.00 uur. De manege is gevestigd aan de Wassenaarse- weg 525 te Leiden. Druk en Papier De Leidse afdeling Druk en Pa pier FNV houdt woensdag 7 okto ber een ledenvergadering in het clubhuis van speeltuinvereni ging Beatrix aan de Schubert- laan. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat het arbeidsvoor waardenbeleid, alsmede be stuursverkiezingen. Esperanto De Leidse Esperanto-afdeling houdt vanaf donderdag 8 okto ber een cursus esperanto voor be ginners. Indien daarvoor vol doende belangstelling bestaat, komt er ook een cursus voor ge vorderden. Voor informatie: 311189, Henk Beyne. Huisvrouwen De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Lei- denlOegstgeest begint dinsdag 6 oktober met een gespreksgroep binnen het ABC-project die acht bijeenkomsten omvat. Plaats van handeling is verenigingsge bouw 't Pand, aanvang 9.30 uur. Lezing A. Kasbergen houdt woensdag 7 oktober een lezing over orga nisch bouwen die als titel heeft 'Architectuur, bouwen aan de toekomst'. Hij doet dat op de Ru- dolf Steinerschool aan de César Frankstraat 9, aanvang 20.15 Engels Voor mensen die nog niet eer der Engels hebben gehad of hun oude schoolkennis willen opfris sen, is er in buurthuis Morsch- wijk een cursus Engels voor be ginners. De lessen worden gehou den op maandagavond van 21.00 tot 22.00 uur. CBB Het Centrum voor Beroepsori ëntatie en Beroepsoefening aan de Kanaalweg 141 houdt open dag. Het centrum geeft onderwijs aan werkzoekenden, die tussen de 16 en 45 jaar oud zijn en die geen of weinig opleiding hebben Dinsdag 13 oktober bestaat gele genheid kennis te maken met de activiteiten van het centrum. De open dag begint Om 14.00 uur. Vrouwen Club- en buurthuizen in de bin nenstad organiseren tal van acti viteiten. Op maandagochtend is er zowel voor moeders al peuters gymnastiek (9.30 tot 11.00 uur). Op woensdagen wordt een cursus vrouwen en besturen gegeven (9.30 tot 11.30 uur). Voorts wordt voor beginners een dartcursus gegeven en is er vrijdagochtend koffie voor moeders die hun peu ters mogen meenemen. Voor info- ramtie: Dijk 33, tel. 125736 (Cor- rie) of De Pancrat, tel. 126243 (Heidi). Dienstencentrum Het Dienstencentrum binnen stad zoekt vrijwilligers die zich willen inzetten voor ouderen, on der wie ook gehandicapten. Zij die met ouderen willen wande len, ze willen bezoeken en bood schappen willen doen, kunnen contact opnemen met het Dien stencentrum, tel. 145303.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15