Bliksemstart Foreholte Korfballers TOP blijven verbazen Lisse moet na verlies opletten Castricum via overwinning op Bassets lijstaanvoerder Saturnus overtuigt Maar perfectionist Kecskeméthy plaatst kanttekeningen Leiden in matig duel naar zege MAANDAG 5 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - TOP blijft de critici verbazen in de hoofdklasse van de korfbalcompetitie. Voormalig landskampioen Fortuna rekende op een simpele zege op de debu tant, maar kwam van een koude kermis thuis: 12-8. Feestvreugde ook bij Pernix, De Danaïden en Fides Pacta na overwinningen op respectievelijk Kinderdijk (9- 11), Allen Weerbaar (5-10) en HKV (5-4). In de tweede klasse bleef de topper Fiks-De Bermen onbeslist (7-7), terwijl derdeklas ser De Algemene ten koste van streekgenoot KNS een vijfde ze ge (5-12) boekte. Mefeen opgeheven wijsvinger maakte Frank Nijenhuis in de slotminuut een ererondje langs het publiek, zijn derde goal vie rend. Zijn houding was kenmer kend voor TOP - Fortuna. "For tuna is naar Sassenheim geko men om TOP mores te leren", meende TOP-coach Jasper En gel, "het moest maar eens uit zijn met de grillen van die debutant. Maar dat viel dus bitter tegen. Ik heb de ploeg voorgehouden rus tig te blijven, het eigen spelletje te blijven spelen. En Fortuna liep daar op stuk. Het ging steeds ze nuwachtiger spelen, naarmate het langer duurde en het moeilij ker ging". De kalmte van TOP was be wonderenswaardig. Geen mo ment kroop het in de schulp voor de landskampioen van twee jaar geleden, ondanks het ontbreken van Hans Heemskerk nog altijd goed voor drie (ex-)internatio- nals. Zelfs toen het even fout dreigde te gaan toen een in straf- worpen grossierende (zeven maal) arbiter Kuipers Fortuna van 7-3 naar 7-5 hielp. "Het waren er inderdaad erg veel" vond Engel achteraf over de strafworpen, "terwijl hij For tuna erg veel waarschuwde". "Het enthousiasme van TOP" voerde de Friese arbiter later zelf als reden. "Bij Fortuna is het tik, tik, strafworp en dat is het over, bij TOP ging men er te fel mee door". Na de hervatting volgde direct herstel (9-5), maar toch raakte TOP weer in de verdrukking. Het duo internationals Ariënne van Leeuwen en Hanneke van Musscher-van Ek, hevig op de huid gezeten door Karin Wester beek en Stella van der Zaag, kreeg onder de korf iets meer ruimte en uiteindelijk resulteer de dat in twee Delftse treffers. Ruimer combinerend bezwoor TOP het dreigend gevaar. De tiende treffer van Monique Wie- gerink stelde de zege een kwar tier voor tijd definitief veilig. Waarna Frank Nijenhuis provo cerend zijn rondje kon maken: 12-8. Herstel Terwijl de rest van de vereni ging op 2 oktober acte de presen ce gaf in de traditionele taptoe werkte het eerste team van Per nix zwoegend een extra training af. De beloning voor deze inspan ning volgde de dag erop in Al- blasserdam, waar de ploeg van coach Rob van Dort bij Kinder dijk de eerste overwinning in de wacht sleepte. De start was al prima met goals van Carla Kuipers (2), Janneke Mulder en routinier Aad Knetsch, vervanger voor de voorlopig uitgeschakelde Marco van der Lugt, in de eerste zeven minuten: 1-4. De voorsprong kwam na het eerste kwartier na rust (2-6) nog in gevaar (6-8), maar na 7-9 zorgde de rentree van de langdurig geblesseerde Peter Kuipers voor nieuwe im pulsen. De hard werkende Kui pers stelde Kees Hortensius en Tanja van der Sluis in staat te scoren, waarna twee strafworpen niet meer deerden: 9-11. De lijdensweg van het vorig jaar uit de hoofdklasse weggeval len Allen Weerbaar duurt voort. De topper van weleer werd gis termiddag door nieuwkomer De Danaïden genadeloos onderuit gehaald. Even slechts kon het de illusie koesteren er weer boven op te komen (3-0), maar eenmaal op toeren geraakt was De Danaï den's aanval niet meer af te stop pen. Haperingen bij 5-4 werden door coach René Versloot effec tief bestreden door het inzetten van Ingrid van Haren en Marco Mud. Heiko Locher maakte na een half uur gelijk (5-5), waarna René de Louw, Eric Peters, Eric Kromhout, Hennie van der Top "Nog niet om te juichen wat de doelpunten betreft", concludeer de John Tims na afloop van Fi des Pacta - HKV. Toch zag de Fi- des-coach duidelijk progressie in het spel van zijn pupillen, die vooral in verdedigend opzicht sterk speelden. Hetgeen vooral na rust (2-3) tot uiting kwam, na dat HKV naar 2-4 was uitgelo pen. Na vakwisseling hield Fides de verdediging keurig gesloten, terwijl aan de andere kant Robin Sommeling tweemaal raak schoot. Twintig minuten voor tijd scoorde René van der Vooren de naar later bleek winnende goal. Met enig geluk, HKV miste vanaf de stip, en goed uitgevoerd spel- vertragen bleef Fides aan de po sitieve kant van de score. "Hope lijk hebben we hier wat zelfver trouwen aan overgehouden", meldde Hagenaar Tims, "winnen op de dag na drie oktober is in Leiden kennelijk iets bijzon ders". Onbeslist Pas in blessuretijd wist Fiks in de topper tegen De Bermen ten minste nog een punt te redden. De Oegstgeester tweedeklasser raakte in de problemen door een hopeloos falend aanvalsvak, waardoor het een 5-7 achterstand opliep. Jeroen Huizing en de viermaal scorende Theo Vreeken zorgden alsnog voor 7-7. Debbie Blog besliste bij Cres cendo - KVR de wedstrijd door kort voor tijd 9-8 te scoren. Daar voor had de ploeg van coach Le- nie Slegtenhorst met 1-4 en 4-7 achter gestaan. Wijnand- en Henk Alberts scoorden respec tievelijk vier- en tweemaal. Coach Wim van Huis beoor deelde het gelijkspel van Zuiderkwartier tegen OSCR als een verliespunt. Door Dirk Jan de Kreek en Kitty van der Mark leken de geel-blauwen een be slissende 8-6 voorsprong te heb ben genomen, maar deze ging nog verloren, de vele kansen die nog werden gecreëerd ten spijt: 8-8. Heel snel liep Velocitas bij Ro zenburg naar 0-4, maar omdat het derde aanvalsvak niet wist te scoren werd het toch even onge makkelijk. René Corts' 5-3 was een hele opluchting, waarna Je roen van Driel, Bert van Osna- bruggen en Jan Scheffers de sco re weer naar respectabele hoogte voerden: 4-8. Verschil Op de ranglijst was het ver schil maximaal, maar binnen de lijnen wist KNS het De Algeme ne nog tenminste een helft lastig te maken. Door goals van Ga- briëlle Kok en Edwin van Leeu wen bleef het verschil halverwe ge tot 2-4 beperkt, maar na twee missers vanaf de stip was het verzet gebroken. Het verschil liep via 3-7 uiteindelijk op naar 4-12, waarbij Alfred Lambooy (3), Annemieke Molloy (2), Jory Sjar- dijn (2) en Wilma Sinteur (2) voor De Algemene scoorden. Door een 6-6 gelijkspel tegen Valto behaalde Fluks het eerste punt, maar de positie op de rang lijst is nog altijd allerbelab berdst. Coach Kees van Vliet vond de deling, die twee minu ten voor tijd door een goal van Nel Hordijk tot stand kwam, dan ook vooral psychologisch be langrijk. Koos Passchier scoorde tweemaal vanaf de strafworp- stip. LEIDEN Het was een goed weekeinde voor het trio vrouwenploegen uit de kust-en bollenstreek in de promo tiedivisie basketbal. Lisse en Grasshoppers behielden aan sluiting met de kopgroep, terwijl MSV afstand nam van de laatste plaats. In de eerste divisie mannen leed Lisse de tweede nederlaag. Het Helderse Zeemacht was met 90-77 te sterk. Coach Broekhof werd uit het veld gestuurd. De op de grond liggende Jacqueline Aartman scoort haar enige treffer voor Foreholte in het duel met Bornerbroek. oto René Pieters) ROTTERDAM - De mannen van Saturnus hebben tegen DES '72 eindelijk weer eens laten zien dat zij kunnen handballen. De Rotter dammers, vorige zaalcompetitie gepromoveerd naar de tweede divi sie, moesten voortdurend tegen een achterstand opboksen, welis waar misten zij hun sterke rechter- opbouwer, maar zoals de Leide- naars gisteren van leer trokken zou ook die Rotterdamse vedette wei nig aan de gang van zaken hebben kunnen veranderen. Vooral de 3-2- 1 defensie van Saturnus werkte voortreffelijk en de lange Rotter damse schutters kregen nauwe lijks de kans om hun specialiteit, de sprongworp hoog, in treffers om te zetten. Dat onvermogen knakte het zelf vertrouwen van DES '72 ziendero gen. Het was en bleef Saturnus dat de toon aangaf en met oogstrelen de combinaties van Wim van Leeu wen en Hans Blansjaar, snelle breakouts en individuele doorbra ken de DES-defensie voortdurend met het zweet in de handen van links naar rechts en terug langs de cirkel deed gaan. Dat het tenslotte maar bij 19-15 voor Saturnus bleef moet worden toegeschreven aan het feit dat de Leidse aanvallers lang niet alle kansen benutten. De vrouwen van Oase verloren in Oud Ade van Vires et Celeritas uit Gouda. Aartsrivalen sinds de vori ge zaalcompetitie waarin Oase driemaal moest spelen om twee overwinningen te mogen noteren. Vires bleek namelijk na de eerste Oase-winst de reglementen op een prik te kennen en een tijdfout van de tijd waarneemster werd uitge buit voor een replay die toch weer winst voor Oase opleverde, 10-9. Ditmaal werd het op het veld, dankzij een duidelijke arbitrage in het nadeel van de ploeg uit Oud- Ade 9-10 voor Vires, dat zo zijn re vanche kreeg. Maar Oase had de wedstrijd kun nen winnen als met name de an ders zo sterke defensie niet zoveel fouten in de eerste helft had ge maakt. Daarbij kwam dat Gerri Hoogenboom in de tweede helft met een stevige enkelblessure aan de kant moest blijven, Sonja van Seggelen schakelde terug naar een' 6-0 defensie en herstelde daarmee de rust bij Oase van 5-8 voor Vires werd het 9-9. Dat mede dankzij het sterke ophalen van de beide Oase-keepers Ans de Haas en Mo nique van der Poel. Het was in strijd met de krachtsverhouding dat Vires een minuut voor tijd 9-10 kon scoren en daarmee een geluk kige winnaar werd. In de landelijke tweede klasse wonnen de vrouwen van Saturnus met 6-5, rust 3-3 van Odis dat geen kans zag om de 4-2 defensie van de Leidse vrouwen te omzei len. Paula Klap stopte in de tweede helft een strafworp maar liet het keepen gisteren verder over aan Sonja Croes, die dat voortreffelijk deed. In dezelfde klasse klopte Olympia '72 in Wassenaar Saturnus Ridderkerk met 8-7, rust 5-3. Ei genlijk was het een strijd tussen de Wassenaarse aanval en de Satur- nuskeepster. Deze stak in een ge weldige vorm en zoals dat vaak ge beurt kreeg zij, als zij toch leek te moeten capituleren de hulp van paal en lat. Olympia '72 werd er wanhopig van maar behield vol doende beheersing om niet in het wilde weg te schieten. Daarom bleef de winst toch in Wassenaar 8-7. De vrouwen van HW '70 verlo ren in een slechte wedstrijd ver diend van HVK rust 4-5, eind stand 7-9. Alleen keepster Aimee Visser deelde niet in de malaise maar scoren is niet haar taak. Northa had weinig geluk tegen Hermes dat in deze tweede klasse nog geen punt wist te pakken. Nor tha maakte daar gisteren ongewild een einde aan. Na 8-5 voor de Haagse ploeg werd het door een keepsterswisseling bij Northa, Pe tra van der Lans verving Ria van der Berg, nog 8-8. Na enkele red dingen van Petra van der Lans werkte de Noordwijkerhoutse de fensie ineens stukken beter. Een gemiste strafworp kostte Northa tenminste een puntje. Jammer want dat puntje zou dik verdiend zijn geweest. FRANK BONTE VOORHOUT - Afgaande op de 19-14 overwinning op Bornerbroek legde Forehol te een proeve van be kwaamheid af, maar 'leer meester' en perfectionist Jan Kecskeméthy plaatste de nodige kanttekeningen bij het spel van de handbal- sters. En terecht, want de vrouwenploeg uit Voorhout speelde de eerste helft van de seizoenouverture uitste kend. Precies zoals dat logi scherwijs mocht worden verwacht van een ploeg die een intensieve en redelijk succesvolle oefenperiode achter de rug heeft. Na de pauze echter verliep het veel minder vlot bij Foreholte, dat bij de rust met 9-3 aan de leiding ging, maar de opponent vervolgens dich terbij zag komen, zonder dat Fore holte overigens werkelijk in de problemen kwam. Die had de vorig seizoen uit de eredivisie gedegra deerde ploeg wel met de arbiters, die de thuisclub wegens het agres sieve spel op liefst zes tijdstraffen van twee minuten trakteerden. Daardoor moest het vlaggeschip van de ambitieuze vereniging veel al tegen een meerderheid opbok sen. Bornerbroek was echter te zwak om daarvan te profiteren. "We kregen veel straffen, maar er was meestal niets aan de hand", al dus trainer Kecskeméthy, die naast Foreholte ook nog het nationale team onder zijn hoede heeft, "dus kom je niet aan handballen toe. Een 4-2 verdediging werkt brutaal handbal in de hand. Daardoor wer den we zo vaak bestraft, maar ik blijf er meer doorgaan. Als we com pleet zijn gaat het wel beter", doel de de tot Nederlander genaturali seerde 'handbalprofessor' op de af wezigheid van Elly Spreeuw en Conny van der Werf, die beiden ge- belesseerd zijn. "Met die twee erbij zijn we in aanvallend opzicht een stuk ster ker. Het was in de voorbereiding vooral zaak om de dekking te ver beteren, aanvallend lukt het wel. Al moet ik er bij zeggen dat we er nog niet zijn. Na twee maanden mag je nog geen wonderen ver wachten. Natuurlijk gaan we pro beren kampioen te worden en ik denk dat we een redelijke kans ma ken", aldus de in Roermond woon achtige Kecskeméthy, die enkele keren per week naar het bollen- dorp reist om de selectie onder handen te nemen. Foreholte-Bornerbroek 19-14 (9- 3). Doelpunten Foreholte: Ellen Warmerdam 6, Marian Mens 4, Elly van Leeuwen 3, Monique van Deè- len 3, Monique Gijsman 1, Jacque line Aartman 1, Astrid Weynen 1. Hij is door sponsor Datateam aangetrokken om Foreholte terug te brengen in de eredivisie. Zijn aanwezigheid in Voorhout moet een grote zuigkracht gaan uitoefe nen op speelsters van elders. "Op die manier kunnen we de beste handbalsters in Nederland behou den. Er wordt wel steeds gezegd dat we ronselen, maar dat is onzin. We proberen gewoon iets voor ze te doen op maatschappelijk gebied". aldus voorzitter Jan van der Wissel, de voorzitter van Foreholte. Vooralsnog is Karina Bruins de enige topper die de wijk naar Fore holte heeft genomen, maar zij is be paald niet de eerste de beste, zo bleek in de wedstrijd tegen Borner broek. Dus mag het bestuur van de Voorhoutse club zich bijzonder ge lukkig prijzen dat haar overschrij ving rond is gekomen. Haar oude vereniging tekende protest aan bij het NHV (Nederlands Handbal Verbond) omdat haar transfer niet volgens de regels zou zijn verlopen. De tweede keepster van Oranje bedankte ruim vóór 1 juli (het ein de van de overschrijvingstermijn) bij haar oude club, maar verzuimde een overschrijvingsformulier in te zenden. Dat leek haar komst aan vankelijk in de weg te staan, maar gisteren stond zij onder de lat bij Foreholte. "Zonder een ver- huistruc toe te passen", weet Van der Wissel, "Later bleek dat het ge woon mogelijk was volgens de re glementen van de bond". In haar eerste officiële optreden zag zij haar ploeg voor de pauze naar een ruime voorsprong snellen. Dat dankte Foreholte voor een be langrijk deel aan Elly van Leeuwen en Ellen Warmerdam, die gisteren in aanvallend opzicht zéér goed op dreef waren. Dat de thuisploeg ook kan verdedigen bleek op de mo menten dat één van de speelsters een tijdstraf uitzat. Na de pauze kwam de opponent uit Borne des ondanks goed terug (14-10, 17-13). Tamelijk gemakkelijk finishte Fo reholte, bij wie de van Mosam ge komen Nicole Sromorowski uit de toon viel, daarna op 19-14. Een zege waar de ploeg zich vol gens Kecskeméthy niet blind op moet staren. "Want Bornerbroek is geen graadmeter. Het gaat na twee maanden best redelijk. We zijn op de goede weg, maar we hebben nog een heleboel werk te doen". FRED SEGAAR In de promotiedivisie had Gras shoppers zaterdagavond aanvan kelijk veel problemen met het free lance basketbal van Racing Am sterdam. Omdat de organisatie bij de Katwijkse vrouwen zowel in de verdediging als in de aanval niet klopte, vielen er nogal wat steek jes. Na de pauze (33-36) kwamen de Amsterdamsen nog bij tot 37-38, al vorens Grasshoppers zich herstel de. Toen viel er voor Racing ook geen eer meer te behalen: 48-81. Anja Aandewiel was met 22 punten topscorer. Ook Lisse besliste de strijd pas na rust. DAS profiteerde in de eer ste helft van de slordigheden van de thuisploeg, die een vroege voor sprong letterlijk uit handen gaf (31- 33). Pas toen de formatie van coach Martin Feitsma de verdediging strakker aanhaalde, was er voor de Delftse ploeg geen doorkomen meer aan. Bij 42-42 had DAS nog zicht op een goed resultaat, maar bij 49-42 waren de kansen verke ken. Het technisch betere Lisse won met 62-53. „Een belangrijke zege. Op deze manier blijven we meetellen", vond Feitsma. Moni que Lindaard (15) en Mary van No- belen (13) waren het produktiefst. Bedreigen MSV behaalde in Maassluis de eerste overwinning van het sei zoen. Elementum, dat vorig sei zoen degradeerde, maar zich door verschuivingen in de eredivisie kon handhaven, wist de Noord- wijkse ploeg heel lang te bedrei gen. MSV, dat in Ria Bröring, An neke van Brakel en de jeugdige Marloes Driessen haar belangrijk ste speelsters had, sloeg in de eer ste helft het beslissende gat (14-26), om na een magere wedstrijd uitein delijk slechts met 47-58 te winnen. In de promotiedivisie bij de man nen boekte BVO Alphen de eerste overwinning ten koste van de voor malige eredivisonist Zaandam (86- 79). Voorbqrg kwam dankzij een 102-64 zege op Basketiers alleen aan de leiding. Het rolstoelbasketbalteam van Leiderdorp, vorig seizoen nog zelf standig uitkomend onder de vlag van Sleutels, opende het seizoen in de eerste divisie met een 38-28 ne derlaag bij Antilope 2 in Leersum. De uit de eredivisie gedegradeerde Leiderdorpers misten vooral aan vallend te veel kansen om de Gel derse ploeg te kunnen bedreigen. Lisse hield een nare nasmaak over aan de wedstrijd tegen Zeem acht. Frank Wessels moet in de pit tige strijd een tana inlveren en het heftig protesteren van coach Frans Broekhof tegen de arbiters leverde hem een plaats op de tribune en een strafzaak op. In die fase had het goed gestartte Lisse (34-39) de te gen de Helderse press opgelopen forse achterstand (57-41) bijna weg gewerkt (71-65). In de resterende tijd kon de bollenploeg echter geen vuist meer maken: 90-77. Lisse moet nu oppassen de aansluiting niet te verliezen en dat is met Lei derdorp als volgende tegenstander geen eenvoudige opgave. Zone MSV hield in de thuiswedstrijd tegen Binnenland hardnekkig vast aan de door coach Wiersema gedic teerde zone. In de eerste helft was MSV door een goede start van Jan Koek (acht punten op rij) en solide spel van Jan Duindam op voor sprong gekomen (39-37), maar daarna werd het sterk verzwakte team, dat de zone presenteerde als gatenkaas weggespeeld. In de slot fase konden de Noordwijkers de schade nog enigszins beperken: 72- 83. Bij MSV ontbrak spelmaker Pe ter van Solinge die werk, studie en sport niet langer combineren en bovendien niet erg te spreken is over de gang van zaken bij zijn ploeg. Leiderdorp 2 zette de zegereeks voort tegen KSL Trotters: 96-71. Blitz bleef bij Devil Devils even eens nog ongeslagen in de tweede klasse: 67-82. LEIDEN Dankzij een vrij een voudig veroverde overwinning (68- 58) op ASVU heeft Luba Leiden gisteravond de aansluiting met de kopgroep in de eerste divisie be houden. De Leidse basketballers krijgen donderdag te maken met lijstaanvoerder (samen met Leider dorp) Early Bird. Dan moet blijken of de ploeg van Martin Bakhuyzen in deze fase van de competitie al ge knipt is voor een plaats op de eerste rang. Leiden moest het in de Vijf Mei hal andermaal stellen zonder de van Grasshoppers afkomstige Ben de Jong. De Katwijker is vorig sei zoen voor drie wedstrijden ge schorst en zou pas weer mogen spelen op het moment dat zijn ou de club die drie duels heeft afge werkt. Grasshoppers kwam het af gelopen weekeinde niet in actie omdat het rayon de wedstrijd te gen Veenland per abuis op zondag had vastgesteld. De Katwijkers ko men op die dag niet binnen de lij- De Jong mag donderdag wellicht wel meespelen omdat Leiden nu drie duels heeft afgewerkt en hij anders te zwaar gestraft zou wor den. Ook Robert-Jan Kanstein ont brak in de Vijf Meihal, waardoor Luba op papier heel wat rebound- kracht moest inleveren. Thijs Min derhout (11 reb, 14 pnt) Tony Lam ping en de sterk spelende spelma ker Erik Paul van Weeren compen seerden het gemis evenwel meer dan voldoende, al kwam Leiden pas vlak voor rust los van de ploeg uit Amstelveen (31-27). ASVU is van oorsprong de bas- ketbalploeg van de Amsterdamse Vrije Universiteit. Zo'n dertien jaar geleden reikte de formatie onder leiding van Jos Pelk tot de eredivi sie, waar het tegen Leiden meestal weinig-had in te brengen. Een tien taljaren later zit Pelk nog steeds op de bank, met aan zijn zyde nog twee relikwiëen uit die tijd: Kees Amama en Simon Bruin. Beiden ruime dertigers en in het geval van Amama uitgeblust en versleten, de tijdelijke bevliegingen buiten be schouwing gelaten. ASVU heeft niets meer van een studententeam, maar meer van een omhooggeval len bierteam. Leiden liet zich door ASVU een slakkentempo opleggen, waardoor het duel als kijkspel niets te bieden had. Na de rust zette Erik Paul van Weeren zijn ploeg op een grotere voorsprong en daarmee was de strijd direct beslist (48-39,56-41). In de slotfase stribbelde ASVU nog even tegen via Simon Bruin (26 pnt tegen 40%), maar de Leidse winst kwam niet meer in gevaar (68-58). Dat besefte Pelk al twintig sceon- den voor tijd, toen hy de Leide- naars tijdens de time-out kwam fe liciteren. De Amstelvener dacht dat de wedstrijd al afgelopen was. HANS JACOBS CASTRICUM - Landskampioen Castricum heeft, door een overwinning op The Bassets en het niet spelen van naaste concurrent DIOK, alleen de leiding genomen in de ereklasse van de rugbycompetitie. Het met vele blessures kampende Castricum had aanmerkelijk meer moeite met de Sassenheimse debutant dan DIOK twe'e weken geleden. Na de ontluisteren de 50-0 nederlaag tegen DIOK was het 21-12 verlies tegen de titelverdediger voor The Bas sets zeker geen slecht resultaat. Het duurde bijna een half uur voordat Peter Marcker de score voor Castricum opende. Wiet van Duin benutte de conversie en zette de thuisploeg op een 6-0 voorsprong. In de vijf mi nuten voor rust werd door beide teams driftig gescoord. Martin Groenveld bracht The Bas sets door twee penalty-kicks terug in de wed strijd. Een foutje in de verdediging van de de butant werd door Bart Wierenga direkt afge straft. Wierenga onderschepte de bal vlak voor de try-lijn van The Bassets en kon ongehinderd de bal achter de lijn leggen. Met een fraaie con versie bracht Wiet van Duin de 12-6 ruststand op het bord. In de tweede helft was het opnieuw Marcker die een goede actie opgezet door Erik van der Laan in de drie-kwartslijn succesvol afrondde. Van Duin bewees nogmaals zijn trapkracht en een conversie en een penalty-kick gaven Cas tricum een veilige 21-6 voorsprong. Een body- check van Castricumse zijde leverde The Bas sets nog een straf-try op en Groeneveld bepaal de de eindstand op 21-12. „We gingen natuurlijk het veld in met het idee dat we zouden verliezen, maar eigenlijk viel Castricum erg tegen", aldus Wim de Jong van The Bassets. Na afloop heerste er onder de Sassenheimers een tevreden stemming over het eigen functioneren. „We opereerden einde lijk weer als een hecht team en het was vooral het verschil in ervaring dat de balans in het voordeel van Castricum deed uitslaan". In de promotieklasse verloor LSRG van het nog ongeslagen Eemland: 6-28. Ondanks de uitslag waren de Leidse studenten qua veld spel zeker in de eerste helft (3-9) niet echt de mindere van Eemland, maar het scoren verliep bijzonder moeizaam. Zelfs de goed spelende Erik Meyer kon daar voor LSRG geen verande ring in brengen. Halverwege de tweede helft waren aan Leidse kant twee spelers door bles sures uitgevallen en tegen die overmacht kon LSRG niet opboksen: 6-28.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19