Leython start met winst op Tornado Badmintonteam Lisse draait de rollen om Kroon snel op rugslag India verrast met finaleplaats tennis De Zijl ontsnapt aan uitschakeling Scylla rekent laat af met TT/Amsterdam Van Wijhe 'overleeft' skeelerrit KNZB akkoord met topplan Gelijkspel in bekerstrijd PAGINA 18 DO ST SPORT MAANDAG 5 OKTOBER 1987 Haarlem na achterstand toch verslagen LEIDEN - Het eens zo roem ruchte tafeltennisteam van Tem po-Team/ Amsterdam werd afge lopen zaterdag in eigen huis met 7-11 verslagen door Comtest- /Scylla. BT-Lifters/ Oegstgeest stopte weer een dikke overwin ning in de zak: met 3-15 werd ge wonnen van Dextro/Avanti-2. In Amsterdam speelt het nu al tien jaar lang gesponsorde Am sterdam. De gouden tijden van weleer zijn ingewisseld voor een periode met degradatieangst. Aan het einde van het vorig sei zoen vertrok Patrick Swier uit Amsterdam: terug naar Scylla. Nu moet de Engelse topper Sky- lett Andrew wekelijks als enige de eer van het team hooghouden. Een wel heel grote klus, want voor Amsterdam is nog maar weinig eer weggelegd. Afgelopen zaterdag scoorde Andrew tegen Scylla, na een kor te afwezigheid als gevolg van een blessure, weer viermaal. Helaas voor hem kreeg hij nauwelijks Ondersteuning van zijn teamge noten. Peter Dudock was de eni- SYDNEY (Reuter-AFP) - India heeft voor de derde keer de finale bereikt in het toernooi om de Da- vis-beker. Het versloeg gisteren in Sydney titelverdediger Australië met 3-2. De derde speeldag had een interessant verloop. John Fitzge rald scoorde voor Australië de ge lijkmaker (2-2) door Vijay Amritraj in drie sets te verslaan (7-5.6-3,6-3), waarna het duel tussen Wally Ma- sur en Ramesh Krishnan de beslis sing moest brengen. De Indiër hield het hoofd koel in de zinderen de hitte en won in drie sets: 8-6,6-4, 6-4. In de eindstrijd ontmoet India de winnaar van het duel tussen Spanje en Zweden. Na het dubbel leidt Zweden met 2-1. In Barcelona regende het giste ren zo hevig, dat de laatste twee en kelspelen van de wedstrijd een dag moesten worden verschoven. Al leen Emilio Sanchez en Stefan Ed- berg stonden even op de baan. Bij de stand 1-0 voor de Spanjaard maakte de regen echter verder spe len onmogelijk. De andere partij gaat tussen Javier Sanchez en Mats Wilander. Zweden zag zaterdag zijn voorsprong teruggebracht tot 2-1 omdat Emilio Sanchez en Ser gio Casal van Wilander en Jarryd wonnen in het dubbelspel. India bereikte eerder de eind strijd in 1966 toen de Aziaten van Australië verloren, en in 1974. Bij die gelegenheid trok India zich op last van de regering terug omdat men niet tegen Zuidafrika wilde ge die nog wat kon bijdragen in de score: hij won van Frits Kan tebeen. Voor het Leidse team leek de opening desastreus: bei de dubbels (toch altijd een sterk wapen van het Scylla-kwartet) gingen vrij simpel in twee games verloren. Redelijk gelijk op lo pend liep de stand naar 4-6 voor de pauze. Pas na 7-8 tekende zich het verschil duidelijker af. Zowel Meijer, Swier als De Vrind won nen driemaal. Kantebeen pakte twee punten. Oegstgeest deed weer prima zaken. Maar liefst 15 punten wer den toegevoegd aan het totaal. Tegenstander Avanti-2 kwam niet verder dan drie punten. Al leen Leidenaar Martin van Rijn tekende noemenswaardig verzet aan: hii pakte tweemaal winst. uitkomen. De 33-jarige Vijay Am ritraj, nu in Sydney actief, maakte toen ook al deel uit van de Indiase ploeg. „We hadden destijds een goede kans de beker te pakken. Dat we niet tegen Zuidafrika kon den spelen was natuurlijk wel een teleurstelling. Dit maakt weer het een en ander goed. Ik denk niet dat het eerder is voorgekomen, dat een team met zulke betrekkelijk laag gerangschikte spelers in de finale is gekomen." Een andere primeur is dat, Ramesh Krishnan de eerste tennisser is wiens vader eveneens in de finale van de Daviscup heeft gestaan. Dat was Ramnath Krishnan in 1966. Denemarken, Nieuwzeeland, Ziwtserland en Brazilië zijn gepro moveerd naar de hoofdgroep door hunh zone-finales te winnen. Peter de Groot won eenmaal. Aan de zijde van Oegstgeest lie ten Schipaanboord, Reitsma en Van Beringen ieder slechts één steekje vallen. Herman van der Broek speelde een foutloze wed strijd door viermaal te winnen. De vrouwen van Docos steve nen met grote snelheid af op een tweede positie in de eerste divi sie, welke recht geeft op een pro motiewedstrijd tegen de num mer zeven uit de eredivisie. Afge lopen zaterdag werd Scylla aan de zegekar gebonden. Met 3-7 mocht de door afwezigheid van Judith Lepelaar verzwakte equi pe uit de Cathrijnestraat ervaren dat degradatie steeds dichterbij komt. Invalster Nienke Sneller ging driemaal strijdend ten on der. Heide de Haas en Ingrid in het verdere verloop de krachtige opslag van AV'40 niet ontregelen en verloor kansloos met 15-3. Het eerder genoemde gemis deed Ley- thon in de vierde set de das om, want na een 11-12 voorsprong gaf het surplus aan aanvalskracht van AV'40 de doorslag: 15-13 en 3-1. In de promotieklas had NOVO 2zich even versterkt met enige spe lers uit het eerste en dat was duide lijk merkbaar want het sterke Velo kreeg thuis een 1-3 nederlaag te slikken (10-15, 15-12, 12-15 en 13- 15). LUSV deed het een stuk minder. De uitwedstrijd tegen Voij ging met 3-0 verloren. Ook Gemini 2 kwam niet tot winst. Het uit de der de divisie gedegradeerde Radius 2 bleek over wat meer routine te be schikken dan de veelal jeugdige Voorschotenaren. Aanvankelijk hield Gemini gelijke tred tot 9-9, maar een aantal stopfouten was ge noeg voor de Radius winst: 10-15. Even liet Gemini het hoofd hangen (3-15), om vervolgens de draad weer op te pakken. Pas op het eind van de derde set gaf Gemini zich gewonnen (11-15 en 0-3). Bij de vrouwen in de promo tieklas had een super nerveus NO VO gigantische problemen met de opslag van Ridderveld. Daardoor werd het nooit een echte wedstrijd maar alleen maar een eenzijdig ser veerduel dat met 0-3 door Ridder veld werd gewonnen. Alleen in de LEEUWARDEN (ANP) - Nie mand anders dan Dries van Wij- he kwam zaterdag de primeur toe. De „dolle" schaatsenrijder- wielrenner uit Oosterwolde 'overleefde' en won de eerste skeelertocht over 187 kilome ter. De 42-jarige Van Wijhe ze gevierde op vier kleine wieltjes in 7 uur en 14 minuten. Van Wijhe had een voor sprong van twaalf minuten op Bennie van der Weide, die met een vroege vlucht leven in de tocht langs 47 Friese dorpen en steden had gebracht. Van der Weide wees in de eindsprint Berend Visser en Edward Ha gen terug. De achttienjarige all- rounder uit Lisse, die zijn spo ren behalve in het wielschaat- sen ook al verdiende in het ma- rathonschaaten en'de triathlon. Hagen had zich als laatste van de 172 deelnemers ingeschre ven. Van hen voltooiden 27 de zware wedstrijd. Om acht uur zaterdagoch tend klonk het startschot van de tocht bij de sporthal Nijlan in Leeuwarden. Door de straffe wind en het lang niet overal Overdevest zagen beiden in Anja Heijnen een willig slachtoffer. Ook het dubbel kwam op de pun- tenlijst van Scylla te staan. De mannen van Docos moes ten eveneens de strijd aanbinden met een Scyllateam: tegen het tweede team van de stadgenoot werd eveneens met 3-7 gewon nen: de eerste zege overigens van het tot nog toe slecht presteren de Docos-trio, en de zoveelste ne derlaag van het nog slechter spe lende Scylla-team. Kish Prashad en Ron van Veen wisten niet wat verliezen was en wonnen van zo wel Wittebrood, Bots als van Veen. Walter Englebert schijnt in een tafeltennisdepressie te ver keren. Ook in deze wedstrijd zat er voor hem geen winst in. Beide teams "prijken" nu on deraan de derde divisie. Twee teams zullen uiteindelijk moeten degraderen. Als de voortekenen niet bedriegen zou het weieens kunnen zijn dat beide Leidse clubs hand in hand zullen afda len naar de vierde divisie. WIM LANGEVELD Het blok van' Leython was za Tornado. tweede set kwam NOVO terug, maar met de basis van de eerste set ging de derde heel dik verloren (6- 15,10-15, 0-15). WW bewees dat de goede oefenperiode geen eendags- vlinder was, want het sterke Orion werd met 3!0 verslagen. NOVO 2 ondervond in de eerste set geen tegenstand van betekenis van VELO (15-7) en dacht het duel al beslist te hebben. Toen Velo ech ter de tweede voor zich opeiste (10- 15), kon de stroef draaiende forma tie moeilijk het ritme hervinden. Na 15-6 nam men in de vierde set een 11-4 voorsprong; Velo kreeg nog een kans (12-13), maar verder liet NOVO het niet komen (15-13 en 3-1 winst). Leython 2 was aanvallend veel voor de gevoelige skeelerwiel tjes geschikte wegdek ontwik kelde de koers zich tot een monstertocht. „Het was een allemachtig zware rit", verklaarde de uitge telde winnaar na zijn finish in Leeuwarden. „En het is meteen ook m'n laatste", voegde Van Wijhe er aan toe. Niet alle stra ten en wegen langs de Friese steden zijn geasfalteerd. Het merendeel moest om die reden opgeven. De Stichting Skeeler promotie Friesland, die de Elf stedentocht organiseerde, be schouwde de dag als „bijzonder geslaagd". Duizenden toe schouwers volgden de verrich tingen van de rijders. LEIDEN - De verenigingscompe titie is gisteren voor de zwemm- mers van start gegaan. Evenals bij de jeugdcompetitie is dit het laatste seizoen dat de clubcompeti tie wordt verzwommen. De beide competities (allebei omvatten vier wedstrijden) worden samenge voegd tot één nieuwe competitie van zes wedstrijden. Eén van de redenen is het feit dat de zwemnummers van de vereni gingscompetitie grotendeels door dezelfde kinderen, die ook in de jeugdcompetitie uitkomen, ge zwommen worden. Een belastings verlaging voor de betreffende leef tijdscategorieën is hierdoor het ge volg. Ook het overvolle wedstrijd- programma van de meeste vereni gingen heeft tot het besluit bijge dragen. LEIDEN - De derde speelweek van de landelijke badmintoncom- petitie heeft de eerste winstpunten opgeleverd voor de hoofdmacht van Lisse. De overige regionale ploegen die in deze klase uitko men, hadden duidelijk te lijden on der het feestgewoel van het afgelo pen weekeinde. Eersteklasser Lisse speelde thuis tegen Haarlem. De start deed vermoeden dat het een grote ne derlaag vooi1 de Lissenaren zou worden, alle mannensingles wer den verloren, waardoor er tegen een 4-0 achterstand aangekeken werd. De vrouwen brachten echter rdag bij de competitiestart goed sterker dan AV'40. Vooral Lidwien Zwetsloot en Wilma van Dinter wa ren enorm op dreef en sleepten Leython vaak door de moeilijke momenten heen, zo ook in de vijf de set op 11-13. Leython boekte zijn eerste zege via 15-10, 8-15,15-9, 6-15, 11-15. RW startte leuk tegen DVC maar ervaarde al snel dat deze ploeg een maatje te groot voor hen was. Met name de floater serve en aanval waren voor RW ongrijp baar en zonder nu echt slecht te spelen werd het in 50 min een 3-0 nederlaag met de cijfers 15-3, 15-3 en nogmaals 15-3. Gemini 2 speelde een rare wed strijd tegen Tonegido 3 (1-3). GER RENES Voor de wedstrijd staat de Elfstedentocht op de schaats model. Tijdens de zomermaan den proberen de marathon schaatsers op de skeelers in vorm te blijven. De tweevoudi ge winnaar op de schaats, Evert van Benthem, was beide keren op de schaats overigens aan zienlijk sneller dan Van Wijhe op de wieltjes: 6.46 en 6.55. Van Wijhe en Hagen zetten na Harlingen de achtervolging in op koploper Visser. Na 139 kilometer was de aansluiting daar en Van Wijhe ging er met een vandoor. Edward Hagen, een semi-ploeggenoot van Van Wijhe, zat er een beetje door en ook Van der Weide en Visser konden niet meer de moed op brengen. om een antwoord te vinden op de demarrage. Achter Van Wijhe verliep de sprint om de tweede plaats bij zonder spectaculair. Vlak voor de streep zette Visser aan voor een sprint. Op het nippertje werd hij echter achterhaald door Van der Weide, die daar door loon naar werken kreeg. Het afgelopen weekeinde is een begin gemaakt met de clubstrijd. Voor LZ'1886 kwam alleen het tweede team in actie. Het eerste team zwemt volgende week de eer ste ronde in de B-afdeling. Het 'tweede' komt te zamen met Noordwijkerhout, Sassenheim en Katwijk uit in de D-afdeling. Kat wijk is vorig jaar gedegradeerd uit de C-klasse. De opvallendste prestatie kwam op naam van Leonard Kroon van Noordwijkerhout. In de jaargang 1972 zwom Kroon de limiet voor de Nederlandse Winterkampioen schappen op de 100 meter rugslag: 1.04.4. In de LZ-ploeg vielen Olga Bouwmeester, 1.26.3 op de 100 me ter schoolslag jaargang '76, en Bi- anca Hoeks, 1.16.6 op de 100 meter een ommekeer in de wedstrijd. Jacqueline van Ravensberg haalde met een 11-3, 11-8 overwinning het eerste punt binnen. Ook Hellen Boersen wist haar partij, in een drie-setter, te winnen. De eenmaal ingeslagen weg bleef Lisse belopen waardoor, met nog de twee mixed- dubbelpartijen voor de boeg, de stand 5-4 werd in het voordeel van Lisse. De uiteindelijke winst werd behaald door het gemengddubbel van Ravensberg-De Groot, die hun partij op overtuigende wijze (15-3, 15-6 wisten te winnen. Vliet wijk, dat in dezelfde klasse dreef tegen mede-titelkandidaat AMERSFOORT - De waterpolo- ërs van De Zijl/LGB zijn zaterdag tegen AZPC in de strijd om de na tionale beker door het oog van de naald gekropen. Werd vorig jaar nog de finale gespeeld, nu leek de ploeg van Frits Welling al in het eerste bekeroptreden te sneuvelen. Met nog een kleine vijf en een halve minuut te spelen scoorde AZPC 9-3 en leek het doek gevallen. De Zijl/LGB speelde vooral aanval lend slecht. In de man-meer-situa- tie werd veel te gehaast afgewerkt en de Amersfoortse keeper Arie van der Bunt was in grote vorm. Plotseling echter ontwaakte De Zijl/LGB uit de 3 oktober-roes. Met nog ruim drie minuten te spelen werd 9-4 op het scorebord ge bracht. AZPC dat al in de tweede periode Aad van Mil definitief naar de kleedkamer zag verdwijnen gaf de tot dan toe gedomineerde wed strijd uit handen en De Zijl/LGB begort de op het oog kansloze race tegen de klok. Het onmogelijke gebeurde. In het laatste fluitsignaal scoorde Marc van Belkum 9-9. Omdat uit spelende teams aan een gelijkspel voldoende hebben was het doel be reikt. Na afloop nog tumult ge noeg. Heel AZPC was er van over tuigd dat de gelijkmaker in het laatste fluitsignaal viel. Beide arbi- rugslag jaargang '76, het meeste op. Aan Katwijkse zijde zwom Christi- aan Fischer goed, door 2.25.9 op de 200 meter vrije slag te noteren in de jaargang 1976. Ook Dirk Haasnoot zwom een goede tijd op de 200 me ter schoolslag: 2.53.8. Noordwijk is afgelopen jaar ge promoveerd naar de C-afdeling. In de eerste onderlinge confrontatie met o.a. Hippocampus, bereikte Noordwijk een tweede plaats ach ter deze ploeg, die vooral in de breedte sterker is. De Zijl/LGB komt ook deze week met het eerste team uit in de B-afdeling. Het afge lopen weekeinde zwom de B-ploeg in de E-afdeling, met als opvallend ste zwemmers Brenda Ligtvoet en Robin Sprinkhuizen. uitkomt, leed een gevoelige neder laag tegen het Alphense Flair. Op papier blijken de ploegen die in de ze poule uitkomen, aan elkaar ge waagd, maar het is duidelijk dat Flair een klasse apart is. De Voor schotenaren kwamen er niet aan te pas: 10-1. Het enige winstpunt werd behaald in het gemenddub- bel. Sandra Kroon en Henk Westen beek tekenden voor dat punt. Het tweede team van Vlietwijk deed het in de twede klasse al niet beter. In de uitwedstrijd tegen het sterke Heerhugowaard werd met 7- 1 verloren. Door opgave van de te genstander in het gemenddubbel haalde Rob Laurens samen met Jo ke Tebeest het enige punt binnen. Merenwiek, dat in de derde klas se speelt, behaalde een mooie over winning op Haarlem. Jan Glasber gen, die een driesetter nodig had om van R. Toonen te winnen (8-15, 15-12 15-3), bleek de trendsetter. Na de enkelpartijen was reeds een stand van 3-1 bereikt te zijn in het voordeel van Merenwiek. De gem- enddubbels zorgden er voor dat de einduitslag van 5-3 werd bereikt in het voordeel van de Merenwijkers. Rob Burgeijon en Miranda de Mos wisten op overtuigende wijze hun gemend dubbel partij in winst om te zetten (15-4, 15-0) De sub-top van Lisse, dat even eens in de derde klasse speelt, moest een uitpartij spelen tegen Zijderveld. Ondanks dat laatstge noemde ploeg de sterke speelster E. Hollenberg had opgesteld mocht dit niet baten. Lisse bleek toch te sterk. De overwinning van 3-5 kan vooral op naam geschreven worden van Ron Kolmus en Carla Smit, die beiden hun partijen in winst wisten om te zetten. Het derde van Leiden kreeg voor de derde maal een nederlaag te in casseren. Dit keer bleek Duinwijck te sterk voor de ploeg. De Leide- naars verloren de wedstrijd met 6- 2. De Spotvogels, die uitkomen in de vierde klasse, leden een gevoeli ge nederlaag van 7-1 tegen het ster ke DKC. Op voorhand hadden de Leiderdorpers hun speelwijze nog geanalyseerd middels een eerder opgenomen videoband, echter het mocht niet baten. ters waren' echter van het tegen deel overtuigd en dus speelt De Zijl/LGB in de volgende ronde. In de tweede klasse de streekder- by tussen Vivax en Katwijk. Na een spannend treffen voegde Vi vax middels een 13—10. overwin ning twee punten aan het totaal toe. Katwijk gehandicapt door het ontbreken van doelman Henk Vooys (gebroken duim), Arco Guyt en Age Seinstra, bood lange tijd prima partij. Leo Schaap, de ver vanger van Henk Vooys, speelde een goede wedstrijd. Tot aan het einde van de derde periode gaven de beide partijen elkaar niet toe (9-9). In het laatste speldeel was het eerst Katwijk dat tót score kwam (9-10). Een verrassing leek zich af te tekenen maar Vivax her stelde zich op tijd. Na 11 -10 gingen de Katwijkers alles of mets spelen het werd niets omdat Vivax in de slotfase de man meer situaties die het kreeg prima afrondde. Eind stand 13-10. Trots In de derde klasse is DKD na drie wedstrijden de trotse lijstaanvoer der. Wel hadden de Leiderdorpers meer moeite met ZDHC dan ver wacht, maar na het laatste fluitsig naal was de 7-6 zege toch een feit. Steeds stonden de Leiderdorpers aan de goede kant van de score, maar ZDHC bleef dichtbij. In de zelfde klasse behaalde Sassenheim en WZK beide een goede overwin ning. Sassenheim won met 1-6 van Woerden en WZK versloeg Koudekerk met 8-5. Bij de vrouwen was er een goede prestatie van De Zijl/LGB. On danks de 10-7 nederlaag tegen het sterke Alliance werd een goede wedstrijd gespeeld, tot aan het be gin van de vierde periode (7-6) was er nog van alles mogelijk. In de laatste periode echter moesten de Leidse vrouwen hun meerdere in de geroutineerde tegenstander er kennen. Eindstand 10-7. Top- scoorster: Marion Rijsbergen 5. De vrouwen van LZ '86 hand haafde hun ongeslagen status. In Den Haag werd DSZ 2 met 4-6 ver slagen. De derde overwinning kwam moeizaam tot stand. Vooral aanvallend had LZ '86 het tegen de zwaar verdedigende Haagse ploeg moeilijk. Hard werken was volgens coach Roe Veenstra het enig juiste medicijn. Met de 4-6 zege kreeg hij het gelijk aan zijn zijde. Topscoor- ster: Jeanet de Jong 2. DIRK KLOOS. DEN HAAG (GPD) Het bondsbestuur van de KNZB heeft zich afgelo pen weekende in principe akkoord verklaard" met het plan van bonds coach Bert Sitters de nationale zwemtop in de toekomst naar voorbeeld van de Westduitse 'Sporthilfe' te gaan belonen. Voorzitter Klaas van de Pol zal de bedrijven, die zich bereid hebben verklaard geld in de zwem- sport te steken, binnenkort uitnodigen voor een gesprek, waaruit zal moe ten blijken of de eisen die men verbindt aan de donaties „inpasbaar" zijn in de reeds bestaande overeenkomst met bondssponsor Speedo. Pas daarna volgt een onderhoud met de badpakkenfirma zelf en zal het bondsbestuur een definitieve beslissing nemen of de kandidatenploeg voor de Olympische Spelen van Seoul voortaan gehonoreerd wordt naar geleverde prestaties, de achterliggende gedachte van 'Sporthilfe'. Gemini-vrouwen redden het niet tegen Dinto LEIDEN - De eerste volleybalronde startte het afgelopen weekeinde al direkt met de nodige verrassingen. Bij de mannen was de oogst alleen maar positief. Leython had zich heel serieus voorbereid en zelfs nog een extra training ingelast op zaterdagmorgen en dat dit effect sorteerde bewees de uitslag tegen kampioenskandidaat Tornado (3-0 winst). Novo dacht er na de eerste gewon nen set op Varel/CW 2 al te zijn, maar dat was een misrekening, want het kwarn met 2-1 achter voor het alsnog de winst opeiste (2-3). Gemini had geen moeite met het Haagse Kalinko: 3-0. Bij de vrouwen verloren twee overgebleven vertegenwoordigers in de tweede en derde divisie. Ge- mini en Leython, respectievelijk van Dinto (3-0) en AV'40 (3-1). De Leython mannen waren toch wel wat nerveus en dat kwam een groot deel van de wedstrijd tot ui ting in het spel dat verkampt aan deed. De druk was zwaar want zo wel Leython, als tegenstander Tor nado zijn aanzienlijk versterkt en willen beiden eerste worden. Ley thon moest het stellen zonder de zieke John Groen, waardoor de coaching via Rob Mudde liep. Zo wel de eerste als tweede set waren qua scoreverloop uitermate span nend en gingen tot het eind gelijk op. In de eerste set waren twee goed afgeblokte ballen na 12-12 voldoende voor de eerste winst voor Leython (15-12). In de volgende set moest Rob Mudde (spelverdeler) zelf erin ko men op de plaats van aanvaller Fer van Hal om in de zinderende slotfa se de zege uit het vuur te slepen, nu met 15-13. De derde set kende nog even een slordig begin (0-4 achter), voordat Leython echt orde op za ken ging stellen. Enige direct ge scoorde punten uit de sprongservi- ces van Martin Broere herstelden het evenwicht en de uitstekende Paul de Winter zorgde voor een verdere uitbouw naar een ruime 15-10 (3-0). Varel/CW 2 ontpopte zich tegen NOVO als een snelle en zeer ge vaarlijke ploeg. NOVO won de eer ste set nog redelijk gemakkelijk met 10-15, maar nam daarna de klus te licht op. CW kwam in zijn spel en liet de Noord wij kers twee sets kansloos: 15-8, 15-8. Conditio neel bleek de thuisploeg toen op gebrand en een steeds beter draai end NOVO greep verdiend de over winning: 10-15, 8-15. Gemini/K trof het in zijn eerste thuiswedstrijd in zoverre, dat het een team tegenover zich kreeg dat danig verzwakt is, want Kalinko bestond grotendeels uit spelers van het tweede van vorig seizoen. Daardoor behaalde Gemini een vrij gemakkelijke overwinning, terwijl Kalinko niet boven de tien. kon scoren (3-0). Entourage Bij de vrouwen redde Gemini het niet tegen het pas gepromo veerde Dinto. Dit laatste team had zich danig versterkt met onder an dere een eredivisie-speelster en dat gevoegd bij de grotere lengte deed Gemini bij voorbaat al kansloos zijn. In de eerste set moest Gemini even wennen aan de entourage in Warmenhuizen (bij Alkmaar). Te weinig scoren op eigen serves en vier servefouten op rij brachten Gemini te ver achter (15-4 voor Dinto). In de tweede set liep het een stuk beter bij Gemini. Eigen lijk stond het steeds voor (8-10 en 10-13), rnaar drie fouten op rij brak de ploeg op en Dinto maakte weer uit: 15-13. Vanaf dat moment was Gemini de grip op de wedstrijd kwijt. De balans sloeg door ten gunste van Dinto dat via 15-9 ook de laatste set pakte. Leython trad AV'40 tegemoet zonder Tine de Bloois en Annemiek Oudshoorn en dat heeft het team danig opgebro ken, want het gebrek aan wissels en pure aanvalskracht bleek uit eindelijk funest. Het kwam in het begin met 1-7 voor, maar door slecht passwerk werd het AV'40 wel heel gemakkelijk gemaakt (15- 10). De tweede set waren de rollen omgedraaid. Nu kwam Leython achter (7-2), maar dit werd omge bogen in 5-12, voldoende voor winst (12-15). Leython kon helaas

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18