Valken neemt afstand Voorschoten fier aan de leiding Forescate neemt de leiding over Vrouwenwedstrijd loopt uit de hand Koploper S JZ onderuit René Guyt al vroeg in vorm In zaterdagafdeling PAGINA 16 DO ST MAANDAG 5 OKTOBER 1987 LEIDEN - Voorschoten is uitste kend op dreef in de vierde klasse B (zaterdag). Na vijf duels gaat de ploeg ongeslagen aan de leiding (De Sleutels was vrij). Slechts twee gelijke spelen heeft de Voorschotense ploeg moeten toestaan (tegen Floreant en Oegstgeest) en drie duels werden in winst omgezet. De derde winst werd afgelopen* zaterdag tegen middenmoter Zwammerdam (2- 1) binnengehaald. Na drie teleur stellende wedstrijden lijkt Ter Leede zich enigszins te herstel len. Voorschoten - Zwammerdam 2-1. In dit duel had Zwammerdam veel te stellen met arbiter Van Kreuningen die de veel pratende bezoeker van drie boekingen voorzag. Voorschoten hield wijs elijk de mond en bleef daardoor beter bij de les. Al in de 3de mi nuut bereikte Hein de Graaff de achterlijn en bereikte voor het Zwammerdamse doel de inko mende Rob Snel, die de voorzet koelbloedig afmaakte (1-0). De Graaff had samen met Marcel Rosier de voorsprong nog kun nen uitbreiden maar de juiste richting werd in eerste insatntie niet gevonden. Na de thee lukte dat weer wel. De hoog opspringende De Graaff kopte op aangeven van Paul Martens de 2-0 in het Zwammer damse doel en de strijd leek ge In vierde klasse streden. In de 65ste minuut ne geerde Van Kreuningen echter een buitenspelgeval waardoor Peter Verheul vrolijk de aanslui ting voor Zwammerdam kon binnentikken (2-1). Voorschoten vond de voorsprong toch wat krap en ging naarstig op zoek naar de derde goal. Beide ploe gen waren echter niet meer in staat om de produktie te verho gen. Linschoten - Ter Leede 1-2. De Sassenheimers kregen loon naar werk. Van meet af aan trok Ter Leede er hard aan en in de 35ste minuut had de ploeg suc ces. Peter Kooy leverde een pri ma voorzet af die door Eric Gros man keihard werd ingeschoten (0-1). Bou Westerbeek had Ter Leede voor de doelwisseling in veilige haven kunnen loodsen maar de Sassenheimer mikte te hoog. De bezoeker kreeg een te genslag te verwerken toen Ge de Jong Linschoten op gelijke hoogte bracht (1-1) maar de ploeg herstelde zich knap. Tien minu ten later na de treffer van De Jong was het weer Kooy, die Eric Grosman op maat bediende (1-2). De Jodan Boys - MVKV 3-2. Zonder politie-agent Henk Langemaat (3 oktober-dienst) en Rick Curfs kon de smalle selectie van MVKV weinig uitrichten. Het spel van De Jodan Boys oog de veel verzorgder en de Goudse ploeg verkreeg een veldover- wicht. Toch waren het de Katwij- kers die op voorsprong kwamen. Gijs Oudshoorn kreeg op vier meter van het doel een vrije trap te nemen die hij dwars door de Goudse muur knalde (0-1). Die voorsprong bleef tot vlak na de rust behouden. Toen kreeg Gou wenaar Mike van Vliet een vrije trap te nemen die via de Katwijk- se laatste man Jan Binnendijk in het doel verdween (1-1). De Jodan Boys kreeg daarop vleu geltjes en Peter de Knegt schoot de thuisclub naar 3-1. MVKV kwam via Binnendijk nog wel op 3-2 maar kon De Jodan Boys ver der niet verontrusten. Honselersdijk - Blauw Zwart 0-0. Dit duel in de vierde klasse A kende een terechte afloop. Geen van beide ploegen mocht aan spraak maken op de overwin ning, hoewel Ruud Ruygrok van der Werve, na een overtreding op Rick Does, een hele grote kans liet liggen. De Wassenaarder mis te een toegekende penalty. IJFC - SIZO 2-1 (West I). De Hillegommers missen een leider. In de 15de minuut kopte Peter Hey na een hoekschop van Eris van Vuren SIZO naar 0-1 maar "dan lijkt het wel of ze schrikken", aldus trainer Gerrit Garrelts. "Ze zijn goedwillend maar de mouwen gaan niet om hoog". Daar profiteerde IJFC uiteindelijk van. SVJ - SMS 0-2 (West I). Dankzij een technisch surplus nam de ploeg uit Nieuw-Vennep zeer verdiend de zege mee naar huis. Voor rust scoorde Arie van Rijn en had Udo Blauw de afslui tende treffer op zijn schoen. Een zuiver doelpunt van SVJ vond geen genade bij arbiter Zandber gen. LEIDEN - Vanwege de 3 okto- ber-festiviteiten werd er een be perkt programma afgewerkt in de Leidse zaterdagafdeling. Om die reden werd ook het tweede klasse-duel Abbenes-SJZ op het laatste moment afgelast. Val- ken'68 speelde wel en het gaat de lijstaanvoerder behoorlijk voor de wind. Ondanks een matte par tij tegen SVOW leverden de Val kenburgers toch een 0-4 zege af en namen (voorlopig) twee winstpunten afstand van het niet spelende TAW. Kagia ligt ech ter op de loer. De ploeg uit Lis- serbroek heeft de tweede plaats van TAW overgenomen door KRV in eigen huis met 0-1 te ver slaan. Bij Woubrugge werd het gemis aan zelfvertrouwen door Hazerswoudse Boys nog eens be nadrukt (0-2). SVOW - Valken'68 0-4. De ploeg van trainer Arie Jon ker stak niet in de beste vorm maar SVOW kwam desondanks ruim tekort op de koploper. Toch kreeg de thuisclub voornamelijk in de aanvangsfase enkele goede mogelijkheden via Arie Schoen maker en Casper Klomp. Daarna was de koek op en Valken nam het initiatief over. Hans Vijge boom bediende Ronald de Wit, die de 0-1 aantekende. Hoewel Vijgeboom even later een straf schop miste was de Valkenburg- se honger nog niet gestild. De 17-jarige centrumspits Al- bert de Haas promoveerde een uitstekend pass van Ton Gruy- ters tot doelpunt (0-2) en even la ter kanjerde Gruyters op de paal waarna De Haas de terugge sprongen bal tegen de touwen liep (0-3). De matige wedstrijd werd nog 'opgefleurd' door een als voorzet bedoelde bal van Leo Heemskerk die via de paal zo maar in het Oude Weteringse doel rolde (0-4). KRV - Kagia 0-1. "Dit was een wedstrijd om gauw te vergeten", liet Kagia- trainer Rob Suttorp na afloop weten. Het duel kende dan ook weinig hoogtepunten. Al na vijf minuten verspeelde de Katwijk- se defensie de bal aan Wim Diels die Richard Trompert direct daarop in stelling bracht. De daaropvolgende treffer van Trompert (0-1) was in feite het enige wapenfeit waarop Kagia met genoegen op terug kan zien. Voor de rest was het huilen met de pet op. "De gelukkigste heeft gewonnen", was dan ook de (te rechte) stelling van Suttorp. Alphia - SVLV 9-3. Ook Alphia bleek veel te sterk voor het dit seizoen zwak akter- ende SVLV. De Voorschotena ren worden met regelmaat van de klok op grote nederlagen ge trakteerd en ook de Alphenaren maakten daarop geen uitzonde ring. Leen Baay (5x) en Carlo Schlagwein (4x) maakten er een waar schuttersfeest van. Het is dat na rust (de stand was toen al 6-0) vrijwel alle spelers van Al phia een graantje van het succes van Baay en Schlagwein wilden meepikken, anders had het er nog slechter voor SVLV uitge zien. Rob Bokhorst en Jeroen Ahling (2x) wisten daardoor de stand voor de bezoekers een dra gelijker aanzien te geven (9-3). LEIDEN - De hockeyers van Fo rescate hebben hun inhaalwed strijd gistermiddag in en tegen Zoetermeer uitstekend benut en de leiding in de tweede klasse A over genomen van Alecto. Dat gebeurde door 0-3 winst. LMHC leed door een hoofdzakelijk falende strafcor- ner een 0-1 nederlaag tegen HIC. Vierdeklasser Catwijck klom door de 0-2 overwinning op Nieuwkoop op naar de tweede plaats. De vrou- wenpioeg van Roomburg nam via een 0-1 zege op Hudito de twee punten mee uit Delft. LMHC - HIC 0-1. Na vier gelijke spelen moest de ploeg van Martijn Drijver de eerste nederlaag slikken. De thuisploeg UVS onderuit in jeugdderby LEIDEN - Quick Boys heeft zich in de streekderby van de Landelijke Jeugd voorlopig de meerdere ge toond van UVS. Met 3-1 bleven de Katwijkers baas in eigen huis. FC Lisse heeft zich niet van zijn beste kant laten zien. Tegen het tot afge lopen zaterdag nog puntloze DWV liep de Lisser ploeg tegen een 7-1 nederlaag op. Roodenburg zit een beetje in de hoek waar de klappen vallen. Op eigen veld moesten de Leidenaars tegen UW met een 0-1 nederlaag genoegen nemen. Quick Boys - UVS 3-1 In de eerste rondgang kon UVS de Katwijkers nog redelijk partij geven hoewel de 'lange trap' van de thuisclub problemen opleverde. Zo was Piet Haasnoot met het hoofd tweemaal dichtbij een tref fer. De bezoeker nam de leiding toen doelman Dirk Varkevisser de bal losliet en Johnny Deijn de bal in het Katwijkse doel schoof (0-1). Nadat Haasnoot na de rust de par tijen op gelijke hoogte had ge bracht (1-1) deed scheidsrechter Riedijk van zich spreken. Zowel UVS'er Alex Leeflang als Katwij- ker Martin Rog mocht na tweemaal geel vertrekken en met name de ge dwongen absentie van Leeflang was voor UVS funest. Bouwe van Beelen (2x) velde uiteindelijk het 3 over de Leidenaars. DWV - FC Lisse 7-1. Op zijn zachtst gezegd was het een zeer zwakke vertoning die FC Lisse aan de dag legde. Het enige positieve punt was het spel van Mark Ens die ook het enige doel punt van de gasten voor zijn reke ning nam. Aan de 7-1 nederlaag viel dan ook niets af te dingen. Roodenburg - UW 0-1. De wedstrijd werd door de Leid se trainer Hans Tisseur naderhand omschreven als een typische 0-0 wedstrijd met een gelukkige winnnaar. Slechts in het eerste kwartier kon Roodenburg aan spraak maken op een zege maar zag Yachya Farhane en Marcel Prins de verkeerde richting kiezen. De enige echte aanvallende activi teit van de Utrechtse bezoeker mondde in de 65ste minuut ook uit in de enige treffer van dit gezapige duel. was duidelijk aanvallender inge steld dan de Amsterdammers die overigens pech hadden met een af gekeurde treffer via een tip-in. LM- HC'er Friso van Deursen liet een pracht kans onbenut waardoor de ruststand blank bleef. HIC benutte na twee minuten in het tweede part een strafcorner op perfecte wijze 0- 1. De grieperige Marc van Pappe- lendam had al plaats gemaakt voor Dirk Drijver, terwijl Maarten Bres- ser voor de niet goed draaiende Maurits Eikenhout in het veld kwam. De strafcorner, waarvan LMHC er zo'n twaalf kreeg, was door de omzettingen danig ontre geld en leverde niets op. Ook al doordat schutter Harmen Jansen Schoonhoven afwezig was in ver band met een jaarfeest. Paul Arps was als rechtsachter uitstekend op dreef voor de met lege handen blij vende Oegstgeester ploeg. Zoetermeer - Forescate 0-3. De Voorschotense bezoekers be zaten meer technische bagage dan hun Zoetermeerse opponent. Na vijftien minuten werd het goede opkomen van Paul de Jager met beide handen aangegrepen door Baudewijn Baudoin: 0-1. In de tweede helft werd de stand uitge bouwd naar 0-2 door een strafbal van aanvoerder Martijn van Paas- sen. Zo'n zeven minuten voor tijd schudde de nieuwe lijstaanvoerder Zoetermeer definitief af. Eddie Moorman brak uit en bediende Er ic Cornelissen die eerst wat jong leerde met de bal alvorens de Zoe termeerse goalie te verslaan: 3-0. De goede arbiters lieten twee gele kaarten uitgaan naar Zoetermeer en een aan Forescate. Volgende week zondag ontvangt het op de tweede plaats staande Alecto de nieuwe lijstaanvoerder Forescate. Nieuwkoop - Catwijck 0-2. Het drie weken geleden na elf minuten wegens slecht weer ge staakte duel werd door de Katwijk- se hockeyers voortvarend hervat. Rechterspits Koos van Duyn scoorde na drie minuten al 0-1. Hanne Houwaard soleerde voorts vanaf de middenlijn tot in de cirkel en bracht de ruststand op 0-2 voor de bezoekers. De Nieuwkoopse druk werd in het tweede deel met geconcentreerd hockey goed door staan. Catwijck staat nu op 1 punt afstand van koploper Alphen waar tegen volgende week wordt aange treden. Hudito - Roomburg 0-1. De Leidse hockeysters begon nen sloom, maar verkregen door goed combinatiewerk een over wicht op de thuisploeg. Na twintig minuten verdiende Roomburg de openingstreffer door de alerte Ka- rina Slagt die uit de rebound van een strafconer raak sloeg. De be zoeksters misten na rust de moge lijkheden om verder uit te lopen met inzetten tegen de paal en net naast. Hudito speelde de laatste tien minuten een alles-of-niets- spel. Roomburg hield echter met een sluitende verdediging de mini male voorsprong vast KANO - Annemieke Derckx en Annemarie Cox eindigden bij pré- Olympische wedstrijden in Seoel op de 500 meter als tweede. In de K2 zegevierde het Oostduitse duo Schmidt/Nothagel. Koppelaar blijft coach Ierland AKERSLOOT (GPD) Cees Koppelaar blijft voorlopig bondscoach van de nationale Ierse mannen-hockeyploeg. Afgelopen donderdag voerde de Akersloter na de Europa Cup-ontmoeting van Ajax tegen Dundalk in Dublin een gesprek met het bondsbestuur, waarbij de pri- nicpe-afspraak werd gemaakt, dat de technisch leider tot begin sep tember volgend jaar de Ierse formatie zal begeleiden. Het streven van beide partijen is erop gericht het samenwerkingsverband tot en met de Intercontinental Cup in '89 in New York, waar ook Nederland zich moet plaatsen voor het WK, voort te zetten. In december pakt Koppelaar, die ook coach is van Hurley, de draad van de oefensessies in Ierland weer op. Het is de bedoeling, dat hij de ploeg, die op het EK in Moskou verrassend zesde werd, minimaal acht interlands zal begeleiden. Aan het eind van dit jaar zal de conditietrai ner van Ajax in Ierland ook een trainingsseminar van een week ver zorgen. Oranje Groen-aanvoerder Meindert van der Kaaij toont zich sterker in een persoonlijk duel met Chris Gubler (rechts). Peter Duk volgt belangstellend de verrichtingen van zijn clubgenoot. (foto Pieters) Spanning terug na verlies LEIDEN Na de uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden is de spanning in de Afdeling Leiden (zondag) weer volledig terugge keerd. Koploper SJZ verloor met 1-0 van concurrent Kickers en Oranje Groen kwam tegen stadge noot ZLC niet verder dan een ge lijkspel (0-0). Alkmania kreeg weer aansluiting bij de kop door Ber- nardus met 5-2 te verslaan. VNL - ASC 2-4 Ook ASC-trainer Boudewijn de Geer acht zijn ploeg na de overwin ning op VNL nog niet kansloos. Ondanks dat het spel van ASC nog wat te wensen overliet, werd toch toch een belangrijke zege geboekt. Vooral Benno Schoonwater bleek weinig hinder te ondervinden van de 'Leidse festiviteiten', want met drie doelpunten mocht hij zich voor ASC matchwinnaar noemen. Toch gaf het doelpunt van invaller Michel Dietz, die 0-3 scoorde, VNL pas echt de genadeklap. Wim van Gameren bracht VNL via een straf schop weer een beetje terug in de wedstrijd. Maar toen Schoonwater na een vermeende overtreding toch door mocht voetballen (1-4), kon alleen Andries Beerenfenger nog iets voor de thuisclub terug doen (2-4). Oranje Groen - ZLC 0-0 Ondanks de snelle autorit die spits Johan de Ridder van Schip hol naar de Boshuizerkade moest brengen, kon Oranje Groen met de vakantieganger (hij kon nog net de tweede helft meemaken) geen pot ten breken. De wedstrijd speelde zich grotendeels af op het midden veld, daarbij kwam dat beide ploe gen faalden in de afwerking. Leidse Boys - VNA 1-2 Volgens trainer Peter Gorree moeten d^ komende tegenstanders van VNA (met nieuwkomer Sahid Bazzari in de basis) nog terdege re kening houden de hekkesluiter. Verrassend keek Leidsche Boys in de rust tegen een 1-0 achterstand aan. Henk Mink ging neer in het strafschopgebied en Ronald Zand vliet (weer terug van een kort LFC- avontuur) verzilverde de toegeken de strafschop. Via Peter Kooien kwam Leidsche Boys weer gelijk, maar Ronald Zandvliet bezorgde VNA de eerste seizoenszege (1-2). Randstad Sport - Warmunda 1- 1 In een aardige \yedstrijd haalde Randstad Sport slechts één punt uit het duel tegen Warmunda. Toen de Voorschotense buitenspelval te laat dichtklapte, was het voor Leon Kortekaas niet moelijk om voor Warmunda de score te openen (0- 1). Uit een aantal mogelijkheden kopte Mark Drees alsnog de gelijk maker in. (1-1). Alkmania - Bernardus 5-2 Door de ruime zege heeft Alkma nia zich aangesloten bij de sub-top van de eerste klasse. Ook nu gaf Edwin Roos voor de ploeg van trai ner Jos Cozijn het goede voorbeeld met twee fraaie goals. Daarna vol gen Cock Bouwmeester, Joop Broesterhuizen en Angelo van Klink met ieder één doelpunt dit goede voorbeeld. Gilles de Roo gaf met twee doelpunten, waarvan één via de tegenstander, de uitslag voor Bernardus een beter aanzien. SJZ - Kickers '69 0-1 De ploeg van trainer Fokke van de Reyd staat weer met beide be nen op de grond. Tegen concurrent Kickers werd in een spannende wedstrijd op eigen veld verloren. Vlak voor rust legde Ronald de Rijk voor Kickers de basis voor de belangrijke zege. Na drie Zoeter- woudse verdedigers gepasseerd te hebben liet hij zijn ploeg met een 1- 0 voorsprong rusten. In de tweede helft haalde SJZ het spel naar zich toe, wat resulteerde in een span nende slotfase. Laatste man Carlo van Muiden en doelman Ronald Möllers hielden het hoofd koel zo dat de zege mee naar Leimuiden ging. LEIDEN- In de interregionale klas se van het vrouwenvoetbal behaal de Ter Leede zaterdag een over winning op DSVP: 4-2. De pro bleemrijke wedstrijd tussen Kat wijk en Valken'68 eindigde in een gelijkspel: 2-2. Hoofdklasser Sleu tels boekte winst tegen SJZ (2-1). UDO dolf in de eerste klasse het onderspit tegen SJC: 0-2. In de eerste helft had Ter Leede het moeilijk tegen DSVP. Annette Berendonk scoorde dan wel de openingstreffer voor de thuis ploeg, maar de Pijnackerse Janet van Baarle stelde daar meteen twee treffers tegenover. Pas na de pauze nam de Sassenheimse formatie duidelijk het heft in handen, wat resulteerde in de treffers van Tine ke Datema (twee maal) en Jenny van der Mark. In het duel tussen de eersteklas sers Katwijk en Valken'68 (2-2) lie pen de emoties hoog op. Scheids rechter Blansjaar zag zich genood zaakt twee Valkenburgse -speel sters in zijn boekje op te schrijven en stuurde de grensrechter van de bezoekende ploeg weg. De Kat wijkse Heidi Guyt moest het veld verlaten met gescheurde knieban den. Ondanks alle vijandigheden werd er, voor zover mogelijk, ook nog gevoetbald. In de eerste helft tekende Guyt voor de openings treffer, terwijl Marjan Boogert voor de Valkenburgse ploeg de gelijk maker in het doel schoot. Na de pauze was het wederom Guyt die Katwijk op voorsprong bracht. Ca- rolien Roem trok de stand gelijk en zorgde met haar treffer voor de puntendeling. SJZ en De Sleutels waren in de eerste helft aan elkaar gewaagd. Na de pauze begon SJZ druk uit te oe fenen op de Leidse verdediging, die echter goed stand hield. Daarna namen de gasten het heft in han den, wat in de treffers van Mariska van Oosten en Mariëlle Bavelaar tot uitdrukking kwam. De thuis ploeg begon weer pressie uit te oe fenen en ditmaal bleek dit lonend. Mieke Wesseling schoot raak, maar haar treffer was niet voldoende om - De Sleutels de winstpunten te ont- MOTORSPORT - De eerste etappe van de motorrally Djerba-500 in Tunesië leverde een dubbele Ne derlandse overwinning op. Van Meel (Honda) finishte na 398 kilo meter 54 seconden voor Van der Made (Honda). De internationale concurrentie liep meer dan negen minuten achterstand op. BADMINTON - China speelt het beste badminton ter wereld. In Ku ala Lumpur werd de eerste plaats zowel bij de vrouwen als bij de mannen in totaal Chinese finales veroverd. Zhao Jianhua won bij de heren met 6-15, 15-2, 15-12 tegen Yang Yang en Li Lingwei met tweemaal 11-8 tegen Han Aiping. IJSHOCKEY - IJshockeyclub Ge leen heeft zich voor dit seizoen ver sterkt met de Amerikaan Peter Amarshall. De 23-jarige aanvaller maakte deel uit van de Olympische selectie. Geleens trainer Mike Dais- ky, ooit prof bij de Detroit Red wings, bemiddelde bij de komst van Marshall, die voor een college team in Boston uitkwam. Randstad Sport dolf met 1-4 het onderspit tegen Stolwijk. De Voor schotense vrouwen waren beslist niet de mindere ploeg, maar ver zuimden van hun kansen gebruik te maken. De openingstreffer werd voor de gasten verzorgd door Kitty Boers, die met het hoofd scoorde. Nog voor de pauze trok de Voor schotense Bettina Boers de stand gelijk. Na de rust bracht Jolanda Kapteyn de Stolwijkse formatie weer op voorsprong. De gastvrou wen gingen toen aanvallend spelen om de gelijkmaker tot stand te brengen, waardoor zij ruimte in de verdediging openlieten voor een Stolwijks doelpunt. Monike Graas en nogmaals Kitty Boers maakten hiervan gebruik en bezorgden de gasten de overwinning. In de eerste klasse was Iduna 2 duidelijk de betere ploeg tegen Fo- reholte: 3-0. Voor de Ter Aarse ploeg scoorden Petra Aandewiel en Petra Treur, terwijl Belinda Koopmans nog een penalty miste. SVLV verloor met 5-1 van Alk mania, dat de betere ploeg was. In de eerste helft kwam de Voorscho tense formatie op voorsprong door een treffer van Maijolein Kraan. Na de pauze drukte Alkmania het veldoverwicht pas uit in doelpun ten, die gescoord werden door Bri gitte Zaal (drie maal), Wendy van Ruiten en Brenda van Ruiten. Kickers'69 en UVS (3-0) waren aan elkaar gewaagd, maar de Leid se ploeg verzuimde de mogelijkhe den te benutten. Carla van der Hoorn (twee maal) en Karin Voge laar deden dit voor de Leimuiden- se formatie wel. UDO en SJC speelden een gelijk waardige wedstrijd, maar de Oegst- geestse vrouwen, weigerden hun mogelijkheden te benutten. Helè- ne van der Weijden scoorde twee maal, op aangeven van Wendy Smit. Overwinning Blauw Zwart WASSENAAR - Blauw Zwart heeft de stijgende lijn te pakken. Na de zege op Nieuwerthoorn, vori ge week, boekte de Wassenaarse eersteklasser zijn tweede overwin ning in successie. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd werd SVW met 3-2 verslagen. Na ruim een kwartier kwam de thuisploeg op voorsprong. Ruud Luijken zette de bal van rechts voor, waarna Marcel Veeren raak schoot: 1-0. Nauwelijks een minuut later was de stand al weer gelijk, toen Piet Saamon Gerard de Haan in sta.at stelde te scoren: 1-1. Via een omhaal van Hans van Hemert kwamen de Gorkummers voor rust zelfs aan de leiding: 1-2. Een fel aandringend Blauw Zwart trok de stand in de 21-ste mi nuut van de tweede helft weer ge lijk. Wijnand Bakker versloeg de uitblinkende doelman Pierre Scheffers met een afstandschot: 2- 2. Vlak voor tijd pakte het elftal van trainer Pim Westgeest de verdien de winst. Mark Olijslagers knalde kiezelhard op de onderkant van de lat, waarna Danny Minnema het laatste tikje gaf: 3-2. LEIDEN - Tijdens de eerste "ech te" wielerveldritten van het nog prille seizoen hebben de amateur renners uit de Leidse regio reeds een goede vorm gedemonstreerd. René Guyt handhaafde zich bij de internationale A-cross in het Belgi sche Moerbeke-Waas verdienste lijk in de voorhoede temidden van de grote jongens. Toen het voorste groepje tijdens de laatste ronden onder impulsen van de latere win naar Martin Hendriks uiteenviel, diende de Katwijker wel enig gas terug te nemen. Desalniettemin wist Guyt in dit sterke internatio nale veld nog beslag leggen op de negende plaats. John Kuyvenhoven liet zich in het Friese Makkinga gelden in een kopgroepje van zeven renners. Op het zware motorcross circuit dien de de Leidenaar tijdens de slotron- den drie man, onder wie winnaar Rinie Pleij, te laten gaan. Bij de spurt om de vierde plek was de Swifter vervolgens goed voor een vijfde stek. Reinier Hoogkamer fi nishte in deze cross als elfde. Woubruggenaar Jan-Hendrik Lagerweij blijft inmiddels con stant presteren tijdens de laatste loodjes van de landelijke criteri ums. In het Brabantse Geffen sprong de Swifter gisteren op over tuigende wijze naar een kleine kop groep toe, om tenslotte in de eind spurt als vijfde over dé meet te ko men. Daags te voor was Lagerweij in de sterk bezette ronde van As sendelft al goed voor een tiende stek.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16