Spektakel in Kikker] >ol der Meerburg na winst lijstaanvoerder Alphense Boys klopt Lugdunum UVS laat zege glippen 1 :egen Papendrecht: 3-3 FC Lisse buigt voor eerste keer Roodenburg incasseert eerste verliespunt MAANDAG 5 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Meerburg werd giste ren de grote winnaar bij de vijde ronde in de zondagvierdeklasse A. De Rijndijk-bewoners trok ken niet alleen tegen UDO met 1- 2 aan het langste eind, maar za gen bovendien mede-koploper Docos met 0-2 onderuit gaan te gen SVLV. Onderin deelden Teijlingen en Unitas met 0-0 ge broederlijk de punten. Docos - SVLV 0-2 In de eerste helft acteerden beide teams uitermate voorzich tig en er geschiedde er dan ook nauwelijks wat noemenswaar digs. Na de hervatting drong Do cos, dat het zonder Peter Hoogenboom en Leo van de Krogt diende te stellen, aanvan kelijk meer aan. Edwin Monta- nus. Peter van der Kooy en Hans van Marwijk vonden echter een ijzersteke goalie Wim Klaassen op hun weg, terwijl een kopbal van Cock van Bohemen op de paal belandde. In de loop van de tweede helft wist SVLV meer ge vaar in de counters te brengen. Een verkeerde terugspeelbal van Marco Stuifzand bood John van Veen twaalf minuten voor tijd de kans orrt het leder op te pikken en langs goalie Stephan Hart- eveld in het Docos-doel te prik ken: 0-1. Kort daarop omzeilde Rob Lamboo de buitenspelval, om vervolgens doelman Hart- eveld met een fraaie lobbal het nakijken te geven: 0-2. UDO - Meerburg 1-2 Het gemis van trefzekere spit sen begint UDO node op te bre ken. De Voskuijl-bewoners had den het heft voortdurend in han den, maar wisten zich met de ge boden mogelijkheden geen raad. Meerburg, dat min of meer nood gedwongen met de defensie van het tweede elftal opereerde, startte goed. In de vierde minuut betekende een doeltreffende uit haal van Hans Boom: 0-1.' UDO kreeg echter in de loop van het eerste part steeds meer grip op de gang van zaken. Gerard Slie- rings trof al in de 15de minuut de paal, terwijl vlak voor de rust Marco den Hollander dichtbij de gelijkmaker was. In de tweede helft voerde UDO de pressie ver der op. Dat resulteerde na tien minuten in de gelijkmaker van Gerard Slierings, die vanuit de kluts een niet te missen moge lijkheid had: 1-1. Het fortuin bleef Meerburg echter gunstig gezind, toen Hans Susan in de 65ste minuut een inzet van Bas van Heekveld ongelukkig van richting veranderde en doelman Michel van Haaren prompt kans loos was: 1-2. ROAC '79 - Van Nispen 2-2 De Zilkers gingen goed van start met in de vijfde minuut een treffer van Rob van Saasse: 0-1. Gedurende de verdere eerste helft kwam ROAC beter in zijn ritme. Tien minuten voor de pau ze kreeg dan ook Wilco van der Meer op aangeven van Henny van der Star de gelegenheid met een kopbal gelijk te maken: 1-1. Een fraaie voorzet van John van Eeden bood Ton van Meurs in de 40ste minuut de kans Van Nis pen opnieuw aan een voorsprng te helpen: 1-2. In de tweede helft demonstreerden de Rippers de betere conditie. Dat leidde al spoedig tot de 2-2 door Paul van de Geest, die de bal vanuit de kluts achter Ed Smit lepelde: 2-2. ROAC kreeg daarna kansen op meer, maar kwam toch niet ver der dan een door André van Eeden op de doellijn gekeerde inzet van Perrv van Es. VVSB - Stompwijkse Boys 2-0 Een goede wedstrijd, waarin WSB na de rust zijn slag sloeg. In het eerste part bezat de thuis ploeg enig overwicht, maar kwam daarbij toch niet verder dan een inzet van Ger van de Burg tegen de lat. Na de thee ge raakten de Stompwijkers beter in hun spel, waarbij keeper Jo- han van de Berg enige malen red dend diende op te treden bij in zetten van Frank Janson en de beide neven Van der Salm. Het was echter in de 67ste minuut aan de andere zijde de zojuist in het veld gekomen John Jansen, die uit een vrije trap van Ger van de Burg met een succesvolle kopbal de 1-0 voor zijn rekening nam. Vijf minuten later gaf Paul Warmerdam doelman Hans van Bentem opnieuw het nakijken: 2-0. LFC - Alphen 1-3 Een mat LFC kwam er met de 3 oktober-vienng nog in de be nen tegen Alphen niet aan te pas. Voor de rust wist LFC nog enige tijd gelijke tred te houden, totdat Ties Seebregts de bal in de 25ste minuut pardoes bij Tonny Ger ritsen verspeelde, die Peter van de Wal met een "puntertje" het nakijken gaf: 0-1. De kanaries poogden wat terug te doen, maar zelfs het opkomen van John Ver schoor en de rentree van Sjaak Rietbergen sorteerden geen en kel effect. Twintig minuten na de rust zag de doorgebroken Tonny Gerritsen zich door Sjaak te Hen- nepe onreglementair gestuit, waarna Marcel Verkerk vanaf de penaltystip 0-2 scoorde. Kort daarop tekende Raoul Valpoort voor 0-3. Invaller Peter Gijsman redde vijf minuten voor tijd de LFC-eer: 1-3. Teijlingen - Unitas 0-0 Een matig duel, waarin de bei de goalies met name voor de rust volledig werkloos waren. Na de thee drong Teijlingen wat meer aan, maar de beste mogelijkheid was vlak voor tijd toch nog aan de andere zijde voor Jan Krom wijk. VTL - DSO 0-3 Na enkele gemiste kansjes van DSO. leek VTL grip op de wed strijd te hebben. Steef Pattiapon. John van Berkel en na de rust Ben Schuchard, hadden echter weinig geluk in de afronding van de ontstane kansen. Een kwar tier voor tijd zag goalie Aad van Meurs zich daarentegen geklopt door een fraai afstandsschot van Gravestein: 0-1. VTL speelde daarna alles of niets, met als ge volg dat De Graaff en Salomons de score tot 0-3 ten gunste van DSO konden utibouwen. HW - Wassenaar 1-1 In een saaie eerste helft bete kende in de 20ste minuut een verdedigingsfout aan Wasse naar-zijde 1-0 via Krak. In de tweede helft betoonde Wasse naar veel meer inzet. Dat leidde in de 65ste minuut tot de gelijk maker van Richard Wessel. Op aangeven van Ernst van der Ploeg lobde hij de bal fraai over de Haagse doelman: 1-1. Ripperda - Hillegom 1-1 Voor de rust had Hillegom het betere van het spel, maar kreeg de thuisclub de beste kansen. Nadat doelman Henk Peeters de bal in de 12de minuut al tegen de doellat had zien belanden, bete kende een fraaie omhaal in de 20ste minuut 1-0. Nog voor de rust misten Michel van der Loo en Mike Korevaar kansen op de gelijkmaker. Twintig minuten na de hervatting was het alsnog raak, toen Mike Korevaar voor bereidend werk van Aad van Rooden bekwaam afrondde: 1-1. De eerste kansjes waren voor de Boys. Frank Bakker kopte gevaar lijk in en Kees van Vliet knalde op de toen goed reagerende doelman Plu. Aan de andere kant kreeg Ted van Berkel een kopkans die ook al werd gemist. ALPHEN AAN DEN RIJN - "Hou het maar op de Leidse nachten". Met deze simpele verklaring pro beerde Lugdunum-trainer Sjaak Rijsterborgh de wanprestatie van zijn team wat goed te praten. In derdaad eiste de 3 oktober-viering zijn tol maar het valt nog te bezien of Lugdunum, zonder deze happe ning', beter gepresteerd had tegen Alphense Boys. De thuisclub had namelijk meer klasse in huis, maar verzuimde, misschien overmand door medelijden, het verschil in doelpunten uit te drukken. De 2-1 eindstand was dus een magere af spiegeling van de werkelijke krachtsverhoudingen. Terwijl Lugdunum door deze ne derlaag in de onderste regionen is beland mag Alphense Boys zijn blik weer omhoog richten. Zeker gezien de tweede helft is dit te recht, de vraag is alleen in hoeverre de Bahlmann-equipe constant kan blijven presteren? In potentie hoe ven de Boys voor niemand onder te doen en speelt men bij vlagen oogstrelend voetbal. Gistermiddag viel het in de eer ste helft nog wat tegen. Beide ploe gen startten voorzichtig en beperk ten zich vooral tot het voorkomen van doelpunten. Door de vele te- gengoals (al 13!) had Rijsterborgh zijn verdediging weer wat gereor ganiseerd en stond Kees van Ton geren, die de opvolger van Daan Kooimans moet worden, laatste man. Ted van Berkel schoof weer op naar het middenveld en Rob Plu moest proberen Wim Eradus te doen vergeten, iets wat duidelijk niet lukte. men. In plaats van het werk koel bloedig af te maken ging Alphense Boys kansen vermorsen alsof het niks was. Sterker nog, Lugdunum kwam op 1-1 door een doelpunt van Harm de Vos na een aantal missers aan Alphense zijde. Vlak hiervoor was Bakker geblesseerd uitgevallen en pakten zich donkere wolken samen boven het Alphense sportpark. Het was invaller Marco Parinus- sa die zijn ploeg weer op het juiste spoor zette. Een vrije trap van hem belandde bij Peter Gerse die met een schitterende voetbeweging de bal in de kruising joeg. Een prach tig doelpunt, waarschijnlijk niet eens gezien door doelman Plu. De Leidenaars probeerden nog eens aan te zetten (o.a. via Sjardijn die echter goed aan de ketting lag bij Seegers) maar moesten vooral toe zien hoe Van Zoest, Gerse en Pari- nussa nog een aantal mooie kansen verprutsten. Vooral een lob van Gerse tegen de binnenkant van de paal had beter lot verdiend. Hoe wel de slotminuten aan Alphense zijde paniekerig verliepen bleek Lugdunum niet meer in staat het Leidse volksfeest voort te zetten. "Ze moesten op dit soort dagen he lemaal niet voetballen of alleen Leidse clubs tegen elkaar", brom de Rijsterborgh nog na. HENNIE WEEBER mm Arthur van Orssagen kopt de bal stijlvol in, maar doelman Verberkmoes zal- John Vievermans (12) en Hans Verkuylen kijken gespannen toe i later een fraaie redding verrichten. Henk Molenaar (5). invaller Een mooie actie van Pieter van Zoest leidde nog tot de beste mogelijkheid. De van Esto afkomstige aanvaller legde de bal goed terug op Gerse, die toen nog rijp was voor een wissel en hoog over knalde. Op slag van rust viel het eerste doelpunt. Een voorzet van Robert van der Laan werd door iedereen gemist behalve Kees van Vliet die vanuit een moeilijke hoek uiterst koel bleef en Gerse aanspeelde. De grillige spits kon eenvoudig niet missen: 1-0. De tweede rondgang liet meer spektakel zien. Lugdunum, met Mohammed Ait-el-houssi voor de geblesseerde Van Tongeren, moest meer komen maar kwam daardoor achterin regelmatig in de proble- LEIDEN - UVS en Papendrecht verlengden gistermiddag het 3 ok toberfeest, dat Leiden vrijdag en zaterdag al in een wurgende greep had gehouden. Na de uitspattingen eerder in het weekeinde werden 1000 toeschouwers een dag later door de twee hoofdklassers nog eens vermaakt. Zes doelpunten, keurig verdeeld over beide elftal len, gave acties en lachwekkende blunders. Het waren de ingrediën ten die de krachtmeting UVS-Pa- pendrecht (3-3 dus) tot best ver teerbare kost maakten. Dat de botsing op de Kikkerpol der geen winnaar kreeg, mag voor al UVS zich aanrekenen. Onbehol pen gaf de équipe van Arie Lagen dijk de in de eerste helft verkregen 2-0 voorspong uit handen. Acht mi nuten voor het laatste fluitsignaal van de goed leidende arbiter Beli- ën kreeg de thuisploeg na een ca deautje van Papendrecht-goalie Verberkmoes alsnog de mogelijk heid om de punten in Leiden te houden. Het gebeurde niet omdat Gerry Jansen in de slotfase in de ei gen 'zestien' als een beginneling over de bal heenmaaide en direct verantwoordelijk was voor de ge lijkmaker van Papendrecht. UVS deed met de 3-3 slechte za ken, want de marge met de nog on geslagen koploper bleef daardoor vijf punten, waarbij dient te wor den aangetekend dat UVS een duel minder heeft gespeeld. "Ik ben heel blij dat ik hier een puntje heb weggehaald", was oefenmeester Joop van Daele tevreden met de 'onbeslist'. "Ik denk dat weinig ploegen zo'n resultaat in Leiden behalen, want UVS heeft een heel behoorlijke ploeg". De Leidenaars toonden zich gis teren slechts één helft van hun bes te zijde. De tweede rondgang werd voornamelijk bepaald door een Leids foutenfestival. Niet alleen Gerry Jansen, maar ook doelman Arno Schouten en Hans van Leeu wen troffen blaam. Van Leeuwen bijvoorbeeld veroorzaakte bij 2-1 volkomen onnodig een strafschop (hij haalde de op dat moment onge vaarlijke Cock van der Griend neer), waaruit Papendrecht de sco re gelijktrok. De aanvoerder stak naderhand de hand in eigen boe zem. "Speel je tien jaar in het eerste en dan gebeurt er zoiets. De over treding was niet nodig. Ik had be ter moeten weten", besefte Van Leeuwen, pal na zijn onbezonnen- leid door Lagendijk gewisseld voor Hans Verkuylen. Evenals vorige week tegen Wil helmus keepte Arno Schouten te gen Papendrecht geen foutloze wedstrijd. Het voert te ver om de doelman de 2-1 van Peter Bouw aan te wrijven, maar Schouten liet het houdbare schot te gemakkelijk langs zich heen glippen. Eerder in het duel had de doelman de indruk bevestigd, dat hij momenteel niet in beste vorm verkeert. Dat weer vindt zijn weerslag op de gehele ploeg, die steeds paniekeriger gaat reageren, wanneer het spel zich op houdt in de buurt van de poort wachter. UVS mag zich daarom gelukkig prijzen met de aanwezigheid van routinier Fred Filippo en Leon Meijs, in moeilijke tijden de lucht afweer van de Leidse ploeg. Omdat Meijs na zijn rode kaart bij Wilhel mus een schorsing boven het hoofd hangt, ziet Arie Lagendijk zich binnenkort geconfronteerd met een probleem in de verdedi ging. Nu Henri Pouw definitief en Aad Neuteboom tijdelijk is wegge vallen is de basis smal. Gisteren moest de oefenmeester in de twee de helft een beroep doen op Marcel Kuiken, een verdediger uit het tweede elftal. De jeugdige Kuiken wekte gisteren de indruk (nog) niet klaar te zijn voor het grote werk. Hans de Kruijs is dat allang. Te gen Papendrecht scoorde de spits een ruime voldoende. Zijn eerste treffer in de 37 ste minuut (UVS kwam toen op 2-1, eerder had Jan sen doeltreffend geprofiteerd van een verkeerde terugspeelbal van Bert Duthler) was eentje om in te lijsten. De Kruijs kapte zich vrij in het zestienmetergebied, zette ver volgens doelman Verberkmoes op het verkeerde been en schoof de bal in het verlaten doel. Het was de beloning voor een periode van UVS, dat nauwelijks iets in de weg werd gelegd door Papendrecht. Vooral in opbouwend opzicht stel de de aloude rivaal teleur, hetgeen ook trainer Joop van Daele niet was ontgaan. Tijdens de pauze uitte de trainer zijn ongenoegen aan de spelers van Papendrecht. "Ik heb ze gezegd dat ze karakter moesten tonen". Zijn spelers voldeden aan die eis, al verleende UVS volledige mede werking. Binnen vijf minuten vond Papendrecht dankzij een halve misser van Schouten aansluiting (Peter Bouw): 2-1. De gelijkmaker van Peter Keizer uit een strafschop volgde een kwartier later. Papendrecht plukte derhalve het volste rendement uit het wanhoop soffensief met vier spitsen. Op de bank vreesde Arie Lagendijk het ergste, maar Papendrecht weiger de door te stoten. De ploeg verkoos weer de aanval, nadat Hans de Kruijs acht minuten voor tijd kop pend voor 3-2 had gezorgd. De pa niek sloeg onmiddelijk toe in Leid se geleden, hetgeen werd geillu- streerd door Gerry Jansen. De naar de verdediging uitgeweken aanval ler blunderde en bezorgde Peter Keizer een niet te missen kans: 3-3. De neutrale toeschouwers geno ten met volle teugen, maar Arie La gendijk dacht er in de dug-out het zijne van. ROB ONDERWATER LEIDEN - Derdeklasser Lisse leed zijn eerste nederlaag (2-0) bij Gouda. De koppositie van de Lisse- naars bleef dankzij een gelijkspel van Altior behouden. LDWS doet het uitstekend in de derde klasse. De uitwedstrijd bij NSV'46 werd met 2-4 gewonnen. Foreholte heeft deze competitie nog niet kunnen winnen, ook tegen HBS kwamen de Voorhouters niet verder dan een 0-0 gelijkspel. SJC won met 0-1 bij KDO. Gouda - FC Lisse 2-0. Een on herkenbaar FC Lisse kwam tegen Gouda niet in het ritme. Het fellere Gouda onderbrak keer op keer de opbouw van Lisse en stichtte dan onmiddellijk gevaar. Uit zo'n snel le uitval schoof Frans van Houwe- lingen het leer door naar Peter Sau- eressig, die niet kon missen. Na de pauze liet een hard werkend FC Lisse zich de bal minder ontnemen en was voortdurend in de aanval. Het veldoverwicht bracht de kop loper echter nauwelijks kansen op de gelijkmaker. Uiteindelijk maak te Gouwenaar Jürgen van de Velde een kwartier voor tijd aan alle onze kerheid een einde: 2-0. NSV'46 - LDWS 2-4. De Leide naars speelden een kat en muis spelletje met hun gastheren. In de twintigste minuut bediende Ger Nachtegeller Ron Tyssonsk, die bekwaam afrondde. In dezelfde minuut was het alweer gelijk via Rinie van Koert. Maar het was slechts uitstel van executie voor NSV. Met een afstandsschot bracht Bart van der Weijden LDWS nog voor rust weer op voorsprong. In de tweede helft benutte opnieuw Ron Tyssonsk een van de vele kan sen: 1-3. Toen even later Wim de Roo een uitstekende voorzet van Erik van de Weijden binnenschoot was NSV verslagen. In blessuretijd bepaalde Rinie van Koert uit een strafschop de eindstand op 2-4. Foreholte - HBS 0-0. Foreholte kreeg in de eerste helft twee uitste kende kansen. Na een kwartier spelen schoot Puck van der Voort, voor open doel, hoog over. Even voor rust was Stan Uljee vlak bij een treffer, maar zijn inzet werd door de Haagse verdediger Marten Glotzbach op de doellijn gekeerd. Daarmee was de Voorhoutse inspi ratie uitgeput eïi ook HBS kon de weg naar het doel van Paul van de Zwaan niet vinden. KDO - SJC 0-1. Martin Plasmeij- cr miste namens KDO in de ope ningsfase een uitstekende kans. Daarna waren er enkele goede mo gelijkheden voor SJC. Jos Alders faalde echter in de afwerking. Na zestig minuten spelen vond SJC de winnende combinatie. Ben van de Zalm bereikte met een mooie pass Peter Ruigrok, die een onhoudbaar schot afvuurde. In een fel offensief drong KDO aan op de gelijkmaker. Maar onder leiding van Jan van de Berg bleef de SJC verdediging overeind. VOETBAL, BANGKOK (Reu ter) - In een wedstrijd van het voor- Olympisch voetbaltoernooi heeft Thailand zondag in Bangkok met 2-1 gewonnen van Nepal, dat hier door werd uitgeschakeld. ATLETIEK, PARIJS (AFP) - In Parijs is zaterdag op 45-jarige leef tijd Mahamat Idriss, oud-kampi oen hoogspringen van Frankrijk, overleden. Hij was tweemaal fina list op de Olympische Spelen. In 1963 vestigde hij een persoonlijk record met 2.16 meter. Idriss fun geerde enige jaren als minister voor sport in Tchad. AUTOSPORT, SILVERSTONE (SID) - De Britse autocoureur Ste ve Kempton (Reynard) is zondag op het circuit van Silverstone Eu ropees kampioen formule 3 gewor den. Het kampioenschap werd in een race betwist. Tweede werd de Italiaan Alberto Apichella, derde de Belg Bertrand Gachot. VOETBAL, BUDAPEST (SID) - Ujpest Dosza heeft zich in de Hongaarse voetbalcompetitie gere vancheerd voor de uitschakeling in de Europa Cup 2 door FC Den Haag. De uitwedstrijd tegen Vasas Budapest werd met 5-3 gewonnen. Hierdoor bleef Dosza aan kop met 13 punten voor Rabat Eto met 12. NAALDWIJK - In de vierde wedstrijd van het seizoen incas seerde Roodenburg zijn eerste verliespunt. In een voor het pu bliek aantrekkelijk duel speelde de Leidse tweedeklasser in Naal dwijk met 0-0 gelijk tegen mid denmoter Westlandia. Door dit resultaat raakte de Kooiploeg wel zijn leidende positie kwijt aan Tonegido, dat evenwel een duel meer heeft gespeeld. Trainer Harry Talsma was in elk geval niet ontevreden met het gelijke spel. "We hadden al drie wedstrijden gewonnen in de competitie en bovendien ook nog eens Rijnsburgse Boys ver slagen. De tegenstanders zijn dan natuurlijk gewaarschuwd, het wordt dan moeilijk om de goede vorm vast te houden. En je hebt in Leiden natuurlijk te ma ken met 3 oktober, al moet ik zeg gen dat ik daar in het veld niet veel van heb gemerkt". Roodenburg speelde ongeveer in zijn sterkste opstelling, alleen Edwin Koree ontbrak nog steeds wegens een blessure. Voorafhad Talsma gekozen voor een offen sieve tactiek met drie spitsen: Ronald Jansen, Gé Tegelaar en Henny de Romijn. Vooral de laatste (Westlandia-trainer Wol ter Bos: "Dat is echt een hele goeie") ontpopte zich gistermid dag tot een ware kwelgeest voor de achterhoede van de Naaldwij- kers. De Romijn kon vaak slechts door een overtreding af gestopt worden. Zoals in de 17de minuut van de eerste helft toen hij alleen op doelman Marcel de Jong afste vende. Laatste man en aanvoer der Aad van Dijk wist toen niets anders te doen dan de snelle lin kerspits ten koste van een boe king hardhandig tegen hel gras te werken. De vrije trap die daar op volgde leverde echter niets op. De Romijn zou zeiflater in de wedstrijd na een slaande bewe ging eveneens in het boekje ver dwijnen. Net als ploeggenoot Pe ter Pret, na een overtreding op Charly Vijverberg, en de centrale middenvelder van Westlandia Wim van Dijk wegens commen taar op de leiding. Voor rust kreeg Roodenburg nog een goede mogelijkheid om te scoren. Een vrije trap van aan voerder Marcel van der Burg werd evenwel schitterend ge keerd door Marcel de Jong. De thuisploeg zelf, eveneens met drie spitsen, verscheen ook gere geld in de buurt van het Leidse doel. Vooral de opkomende Wim van Dijk zorgde daarbij voor het nodige gevaar. Marcel Vink zorg de er echter met een paar fraaie reddingen voor dat zijn ploeg on geschonden de rust haalde. Tijdens de tweede rondgang waren de beste kansen voor Roo denburg. Ronald Jansen bracht Henny de Romijn alleen voor Marcel de Jong die echter in een reflex wist te redden. Ook een kopbal van Gé Tegelaar werd door de sluitpost van Westlandia schitterend gekeerd. Hij was echter kansloos op een knal van De Romijn, van ruim 30 meter, die op de lat uiteenspatte. Aan de andere kant hield ook Marcel Vink zijn doel schoon, onder an dere op een harde inzet van spits Charly Vijverberg, zodat de bril- stand op het scorebord bleef staan. Roodenburg leed daarmee dus wel zijn eerste verliespunt, maar handhaafde zijn ongesla gen status.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15