uir>ei hoi vli Cruijff vat lastige loting laconiek op wolfsl PSV ziet Rapid Wien wel zitten U.V.S. - PAPENDRECHT Licenties kosten Leiderdorp bijna de kop ZATERDAG 3 OKTOBER 1987 WWj'liilHMM PAGINA 17 Volledige loting Europa Cup Onrecht Kees Guyt is boos. De tuchtcom- missie heeft de 34-jarige voetbal ler van Katwijk een schorsing van zeven wedstrijden opgelegd en die straf vindt de oud-prof van Volendam en AZ'67 onrecht vaardig. De feiten even op een rijtje. Tijdens het vriendschappelij ke duel Katwijk-Quick Boys werd Guyt door arbiter De Ruij- ter weggestuurd. Die twee raak ten aan het bakkeleien nadat De Ruijter een vermeend handsge- val van Quick Boys-speler Leen van der Plas tot ergernis van Guyt niet had gehonoreerd. Guyt ging verhaal halen bij de leidsman en botste daarbij tegen de spelleider op. Het gevolg was dat Guyt vroegtijdig naar de kleedkamers werd gezonden. Volgens De Ruijter zou de Kat- wijker tijdens de schermutselin gen het volgende hebben ge zegd: "Jij komt niet levend het veld Guyt daarentegen is een ande re mening toegedaan. De Katwij ken "Ik ben inderdaad tegen die man aangebotst. Maar dat kan in het vuur van het spel toch ge beuren? Maar hij vond blijkbaar dat het opzet was en stuurde mij weg. Naderhand heeft-ie gezegd dat ik hem twee keer heb geraakt, maar daar weet ik niets van. Hij houdt ook vol dat ik gezegd zou hebben, dat hij niet levend het veld af zou komen. Wat ik gezegd heb is, dat we elkaar na afloop wel even zouden spreken, nadat ik was weggestuurd. Dat kun je op verschillende manieren uit- De partijen werden gehoord door de tuchtcommissie, die, af gaande op de uitspraak, arbiter De Ruijter kennelijk op zijn woord geloofde. Het bestuur van Katwijk reageerde ontstemd en adviseerde Guyt in hoger beroep te gaan. is Guyt overtuigd. Scheids rechter De Ruijter daarentegen houdt voet bij stuk: "Het is zijn woord tegen het mijne. Aan mijn lezing valt niet te tornen, anders had ik het nooit op papier gezet. Die Guyt had toch beter moeten weten. Hij heeft jarenlang betaald voetbal ge- Onrecht (2) "Tegen scheidsrechters uit het betaalde voetbal mag je juist meer zeggen. Maar het is al met al een belachelijke situatie. Ik had beter iemand het ziekenhuis kun nen inschoppen. Dan krijg je al leen maar een waarschuwing. In dertien jaar profvoetbal ben ik één wedstrijd wegens drie gele kaarten geschorst geweest. Ik kreeg altijd complimenten om dat ik als voorstopper zo weinig overtredingen nodig had". Vorig jaar moest Guyt noodge dwongen afscheid nemen van het profvoetbal: "Ik ging vorig jaar naar een specialist. Die constateerde dat m'n meniscus op drie plaatsen gebroken was. Een operatie was dus noodzakelijk. Na een paar weken begon ik weer met de loop training, maar er bleef maar vocht in m'n knie komen. Weer naar de specialist. Bleek er een weefsel in de knie te zitten, waar door er weer een operatie noodza kelijk was. Maar veel hielp het niet. Ik bleef last houden". Afkeuring voor het betaalde voetbal was onvermijdelijk, waarna het een tijdje stil werd rond de voetballende schilder, woonachtig in Oegstgeest. Tot dat hij weer opdook bij Katwijk, zijn oude liefde: "Ik wilde het gewoon weer pro beren. Het ging aanvankelijk moeizaam, maar ik kreeg steeds minder last van die knie. Ik be gon er steeds meer plezier in te krijgen. Het gaat goed met de club, iedereen is enthousiast. Na een aarzelend begin zijn we de competitie goed begonnen. Daar om is het juist zo vervelend dat ik ben weggevallen. Tot overmaat van ramp is voorstopper Arnold Vooys door een ernstig ongeluk wèggevallen, al is dal geval na tuurlijk veel erger. Maar ik denk er elke dag aan. Ik vind het on rechtvaardig, vandaar dat ik in beroep ga. Desnoods tot de hoog ste instantie". Grootspraak De wedstrijd Wilhelmus - UVS (1-1) afgelopen zondag was er be paald niet eentje om in te lijsten. redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser i Hans van Leeuwen zijn mietjes, die gaan al liggen als iemand naar ze Vooral de Voorburgse ploeg, ge traind door Leidenaar Ruud de Groot, kleunde er bij tijd en wijle behoorlijk in. Na afloop sprak UVS-oefenmeester Arie Lagen dijk van "intimidatievoetbal" van Wilhelmus zijde. Geconfron teerd met die uitspraak plaatste Ruud de Groot in de Haagsche Courant direct een tegenaanval: "UVS moet niet zo zeuren. Als Leidenaar weet ik precies hoe jongens als Mario Faber en Hans van Leeuwen zijn. Dat zijn mietjes, die gaan al liggen als er iemand naar ze kijkt". Hans van Leeuwen, die in het begin van de wedstrijd enkele aanslagen van zijn bewaker Os- enga moest verwerken, nam ver baasd kennis van de teksten van Ruud de Groot. "Wat moet ik er nu van zeggen'.' De uitspraken zijn in elk geval ongenuanceerd. Hij heeft zeker toevallig de andere kant opgeke ken, toen die verdedigers van hem zo tekeer gingen. Het was voor hem en Wilhelmus kennelijk moeilijk te verteren dat ze niet konden winnen, ondanks het feit dat wij met tien man speelden. Ik had dergelijke uitspraken zeker niet van hem verwacht. Ik ken 'm persoonlijk, ik heb nota bene vo rig jaar z'n zoontje nog getraind bij UVS". Leidse bluf Oude tijden herleefden afgelo pen woensdagavond in het Haag se Zuiderpark, waar de plaatse lijke FC de 'terugwedstrijd' te gen Ujpest Dozsa in een 3-1 over winning omzette en daardoor de tweede ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars bereikte Dat succes dankte de club van Dé Stoop, de grijze eminentie die op dezelfde avond zijn afscheid aankondigde, voor een niet on belangrijk deel aan een flink por tie Leidse bluf. In het bijzonder René Stam vestigde de aandacht op zich. Dankzij één van de verre uittrappen van de keepende bio logiestudent kwam het derde, ui terst spectaculaire en tevens be vrijdende derde doelpunt tot stand. Stam' "Dit was typisch zo'n misver stand tussen een laatste man en de keeper. Volgens mij heeft die doelman zijn mond niet open ge daan. Anders gaat zo'n bal er na tuurlijk nooit in. Ik raakte de bal vol, daardoor ku/am-ie zo ver. Het is niet echt een specialiteit van me. Je kan inderdaad wel zeggen dat ik er heel blij mee was. want ik voelde me toch verant woordelijk voor dat doelpunt dat we in Boedapest tegen kregen. Ik was heel bang dat het hier 0-0 zou blijven. Dan zit je met een vrese lijke kater. Gelukkig dat het goed is afgelopen" Leidse bluf (2) Evenals zijn keeper genoot ook Marco van Alphen langdurig na van het succes. De oud-voetbal ler van Roodenburg, die aan zijn vijfde seizoen bezig is bij Den Haag, had last van een blessure, maar daar was tijdens de enerve rende wedstrijd weinig van te merken. Van Alphen: "Ik heb last van een blessure aan het schaambeen. De pijn trekt helemaal door naar mijn rug. Ik sta onder behandeling bij de fysiotherapeuten hier. Maar het geneest alleen met rust. heb ik begrepen. Dat betekent dat ik niet zou kunnen spelen. Dus ga ik gewoon door. het gaat per slot van rekening hartstikke goed. Ondanks het feit dat ik gebles seerd ben, sta ik er steeds weer in. Van de Meent verkoos mij de vo rige keer boven Purvis, die wel fit was. Dat geeft i Het contract van de full-prof uit Leiderdorp loopt door tot het einde van het seizoen 1988/'89. net als dat van Ron de Roode trouwens. Een tussentijds ver trek is momenteel niet aan de or de, maar Van Alphen staat niet onwelwillend tegenover een avontuur, hetzij in eigen land. hetzij in het buitenland. Van Al phen: Als ik me ergens kan verbete ren, zal ik er zeker over naden ken. Ik voel er best wel voor om het een keer te proberen. Maar dan moet het ook wel een aan trekkelijke aanbieding zijn. Op dit moment heb ik het heel goed naar mijn zin. Zeker na deze wedstrijd. Zo'n Europa Cup-duel is een bijzondere gebeurtenis. Ik ben inderdaad niet iemand die alle aandacht op zich vestigt. Ik ben iemand die in dienst van het elftal speelt. De waardering van je eigen ploeggenoten vind ik het belangrijkste". Leidse bluf (3) Michel Boerebach naar de Resi dentie gereisd om zijn oude club te kunnen zien spelen tegen Uj pest, dat Den Haag eigenlijk geen moment in gevaar bracht. Tot vervelens toe moest Leidse Fons de vraag beantwoorden of hij geen spijt had van zijn vetrek naar Roda JC. Groenendijk: "Natuurlijk, nu heb ik eventjes spijt. Als ik die jongens zo bezig zie, doet het me toch wel wat. Maar Roda is op dit moment mijn club, dus ik moet hier niet te lang bij stil blijven staan. In het begin heb ik het trouwens best wel eens een beetje moeilijk gehad, al is er van heimwee nooit sprake geweest. Kijk, je bent een aankoop en ze verwachten wat van je. Als het dan niet draait, word je er als eerste op aangeke ken. We hebben in het begin nog al wat commentaar gehad. Het publiek is er vreselijk kritisch". "Maar uit de laatste vijf wed strijden hebben we acht punten gehaald. Dus nu valt het met de kritiek wel mee. Het gaat steeds beter. Alleen heb ik het met de thuiswedstrijden nog een beetje moeilijk. Je hebt in dat stadion helemaal niet het gevoel dat je thuis speelt. Dat was hier in Den Haag wel anders" "In Kerkrade wonen we met al die nieuwe jongens vlak bij el kaar. Daar heb ik het wel mee ge troffen. We gaan goed met elkaar om. In de omgeving is er genoeg te beleven. We hebben nu ook een aardig tentje ontdekt, waar we na afloop naartoe gaan. Mijn vriendin heeft het ook goed naar haar zin. Ze heeft nu een baantje bij de sponsor. Nol Hendriks. Ze gaat nu ook beginnen met avond- MEAO. Nee, we hebben het nu prima". Uitsmijters Frans Engels, tweede doelman bij de handbalclub E en O, in het programmablad van zijn club: "Natuurlijk kan sex voor de wedstrijd. Het kan zelfs ónder de wedstrijd met zo'n verdediging" Rinus Israel in Voetbal Maga- "Krxjgt die Rob Jacobs een va kantiereis aangeboden van de spelers van FC Groningen. Ik. denk dat Jacobs er meer bij ge baat was geweest als ze eens wat harder hadden gelopen De koppeling van het lot voor de tweede Europa-Cupronde met Rapid Wien is in het PSV- kamp met instemming begroet. ..Een gunstige loting", stelt Frank Arnesen resoluut. ..Of je ook een ronde verder komt is een heel ander verhaal, want zwakke ploegen zitten er niet meer in. Maar ik heb heel wat liever eerst Rapid Wien dan direct al Real Madrid of Bayern München", aldus de Deen. Met Verona-spits Preben Elkjaer-Lo rsen (midden) zal Utrecht nog heel wat testellen krijgen. Ronald Koeman zegt gematigd optimistisch" te zijn. ,,Ik denk niet dat we met Rapid mogen moppe ren. En eerst een uitwedstrijd is ook gunstig". Trainer Guus Hid- dink ventileert dezelfde mening. „Alleen moeten we oppassen dat we niet dezelfde stemming in de ploeg krijgen als woensdag in Tur kije. Dat we denken dat we het op onze sloffen kunnen doen", waar schuwt hij voor onderschatting. Hiddink, die zegt nog „totaal geen zicht" op de komende Europa-cup tegenstander te hebben, wil Rapid Wien zo snel mogelijk aan het werk Otto Banc, met een weinig suc cesvolle onderbreking van nog geen half jaar bij VfB Stuttgart, al vijf seizoenen trainer van de Oos tenrijkse recordkampioen (28 keer vanaf 1912), beschouwt PSV als één van de sterkste teams van Eu ropa. Direct nadat Rapid zich ten koste van Hamrun Spartans uit Malta (een 6-0 overwinning in We nen, een 1-0 zege op Malta) voor de tweede ronde had gekwalificeerd, liet Baric weten geen tegenstander te vrezen, behalve Glasgow Ran gers en PSV. Rapid Wien werd vorig seizoen niet alleen kampioen, maar ver overde toen ook de Oostenrijkse beker. De ploeg telt nagenoeg alle maal internationals, onder wie twee Joegoslavische (Halilovic en Krancjar) en een Russische, Sergey Sawlo, afkomstig van Torpedo Moskou. In de Oostrenrijkse com petitie leidt Rapid na dertien wed strijden royaal met zes punten voorsprong op stadgenoot Austria. Leuke tegenstander Met verbazing werd gisteren in de Amsterdamse Meer kennisge nomen van het feit dat Ajax voor de tweede ronde van de Europa-Cup voor bekerwinnaars was gekop peld aan Hamburger SV. Bij Ajax was men ervan uitgegaan dat de sterkste clubs ook in de tweede ronde 'geplaatst' zouden loten, zo dat zij elkaar niet in een vroegtijdig stadium konden treffen. Toen eenmaal duidelijk was, dat de Europa-Cup-II-houder (die op 21 oktober begint met een uitwed strijd) toch tegenover de Westduit- se bekerwinnaar komt te staan, re ageerde Johan Cruijff luchtig „Een leuke tegenstander. Ik heb er weinig problemen mee. Als je de cup opnieuw wilt winnen, zul je toch dit soort clubs moeten ver slaan en dan maakt het mij weinig uit in welk stadium dat gebeurt". Cruijff kon niet niet zeggen of Ajax voor het thuisduel zal uitwijken naar het Olympisch Stadion. „Daar moet ik nog met het bestuur over spreken". Dit seizoen heeft HSV. dat onder leiding staat van de Joegoslavische trainer Skoblar, al een paar flinke nederlagen moeten incasseren. Te gen Bayern werd met 6-1 verloren en tegen Borussia Monchenglad- bach met liefst 8-2. De Hambur gers, die in de Poolse international Okonski hun sterspeler hebben, kwamen in de tweede ronde door een dubbele overwinning (5-0, 3-0) op het Luxemburgse Avenir Beggen. FC Den Haag, dat door het ver overen van Ajax van de Europa- Cup II ook in het toernooi van de bekerwinnaars mocht uitkomen, heeft tevreden gereageerd op net treffen met het Zwitserse Young Boys. Trainer Pim van de Meent noemt de loting 'niet ongunstig' „Maar toch wordt het geen makkie. Young Boys heeft in de eerste ron de toch maar twee keer van het Tsjechische Streda gewonnen. Vervelend is bovendien dat we eerst thuis moeten spelen, terwijl we uit hebben geloot. Maar omdat de Zwitserse kampioen Xamax Neuchatel ook thuis speelt, moet Young Boys uit. Zo is het regle ment nu eenmaal. HAARLEM De basketballers van Leiderdorp hebben gister avond een paar angstige minuten doorgemaakt in de Haarlemse Kennemersporthal. Coach Pauli- des was vergeten om de spelers licenties mee te nemen naar de Spaarnestad en de arbiters had den de eerste divisieploeg tot vijf minuten na afloop van de wed strijd tegen DSS de tijd gegeven deze alsnog te presenteren. De race tegen de tijd liep op het nip pertje goed af, met nog één mi nuut te gaan arriveerden de kaar ten in Haarlem. Leiderdorp wist zich daardoor verzekerd van de derde achter eenvolgende overwinning, al was het in de wedstrijd zelf ook Handicap Feyenoord kreeg voor de tweede ronde het Schotse Aberdeen als te genstander voorgeschoven. een ploeg die momenteel een vooraan staande rol in de Schotse competi tie speelt. Aberdeen deelt met Cel tic de tweede plaats, achter het ver rassende Hearts of Midlothian, een outsider. „Met die Schotten weet je het maar nooit", toonde doelman Hiele zich niet ingenomen met de loting. „Aberdeen is op papier een sterke kantje boord: 72-79. DSS was het seizoen gestart met veelzeggen de nederlagen tegen Luba Lei den (76-64) en Lisse 110-53) en de zelfverzekerde Leiderdorpers dachten in een kermisstemming dit varkentje wel even te zullen wassen. De Haarlemmers daar entegen hadden als gedoodverf de degradatiekandidaat ten op zichte van de titelpretendent niets te verliezen. Door de affaire met de spelers- kaarten en het slecht geregelde vervoer naar Haarlem, waarvoor Paulides de schuld op zich nam. speelde Leiderdorp in de ope ningsfase niet alleen tegen het zeer agressieve en attente DSS. maar vooral ook tegen zichzelf. tegenstander. Dus we zullen tot het uiterste moeten gaan". Utrecht-trainer Han Berger, met voorzitter Theo Aalbers in Zurich aanwezig bij de loting, had liever een wat eenvoudiger tegenstander gehad dan Hellas Verona, de Itali aanse kampioen van twee jaar gele den. „Zelfs Barcelona zou ik graag als tegenstander hebben gehad, want die ploeg zit momenteel flink in de versukkeling". „Hoe sterk het Italiaanse voetbal is, weten we allemaal. Een extra Halverwege de eerste helft leid de de ploeg van coach Bert Samson met 21-18 en hoewel de bezoekers zich onder aanvoering van Marcel Huybens (14) en Jeroen van Veen (15) wel los wis ten te maken (27-34), was het ver schil bij rust nog steeds gering (35-40). Even leek Leiderdorp in het tweede speldeel de hooggespan nen verwachtingen van Paulides in te lossen toen met groot ver toon van macht, met drie dunks op rij van Loet de Ruijter, Jeroen van Veen en Marcel Huybens. het verschil werd opgevoerd tot twaalf punten (40-52). De gedach ten aan de Leidse kermis, olie bollen en bier, speelden de spe- handicap is dat de wedstrijd is om gezet, dus dat we eerst thuis spe len. Ajax heeft de UEFA schrifte lijk gewezen op het feit dat we vlak bij elkaar wonen. Ik ben niet geluk kig met de omzetting. Ik heb met FC Groningen het spektakel bij In- ter Milan meegemaakt. Speel je eerst uit, dan zijn ze toch wat voor zichtiger, want ze moeten nog bij je op bezoek". Aanvoerder Ton Pat- tinama was minder bezorgd dan zijn trainer: „Een lastige tegenstan der, maar hier in een vol Galgen waard is iedereen te pakken, dus- ook Verona". Iers daarna weer parten, waar door DSS mede dankzij het goed spelende Noordwijkse tweetal Johan Steenvoorden (14) en Rob Beekhuis (hij was Boris Monk- horst steeds te snel af) kon terug komen tot 66-68. In de spannende slotfase sleepte Erik Huybens (13) zijn ploeg door de problemen, waar na het aftellen van de minuten begon (72-79). Leiderdorp zal haast moeten maken met het op zetten van een kloppende organi satie rond het eerste team, an ders kunnen er op pietluttige wijze belangrijke punten verlo ren worden. De wedstrijd tegen DSS had voor Leiderdorp in ie der geval geen minuut korter mogen duren. Landskampioenen Xamax Neuchatel (Zwi) - Bayern Munchen (WD1), Real Madrid (Spa) - FC Porto (Por), Bordeaux (Fra) - Lilleström (Noo), Aarhus (Den) - Benfica (Por), Glasgow Rangers (Sch) - Gornik Zabrze (Pol), Sparta Praag (Tsj) - Anderlecht (Bel). Ra pid Wien (Oos) -PSV (Ned). Steaua Bukarest (Roe) - Omonia Nicosia (Cyp) Bekerwinnaars FC D E N H A A G (Ned) - Young Boys (Zwi), Vlaznia Shkodra (Alb) - Ro- vaniemi (Fin), OFI Kreta (Gri) - Atalanta (Ita). Real Sociedad (Spa) - Dynamo Minsk (Sov), Hamburger SV (WD1) -AJAX (Ned), KV Me- chelen (Bel) - Saint Mirren (Sch). Olympique Marseille (Fra) - Haj- duk Split (Joe), Sporting Lissabon (Por) - Kalmar FF (Zwe). UEFA-Cup Dundee United (Sch) - Vitkovice Ostrava (Tsj). Spartak Moskou (Sov) - Werder Bremen (WD1). Brondby (Den) - Sportul Bucarest (Roe), Inter (Ita) - Turku (Fin). Vitoriy Guimaraes (Por) - SK Beveren (Bel), AC Milan (Ita) - Espanol (Spa). Wismut Aue (OD1) - Flamurtari Vlora (Alb). Aberdeen (Sch) - FEYENOORD (Ned), Chaves (Por) - Honved (Hon). FC UTRECHT (Ned) Verona (Ita), Borussia Dortmund (WD1) - Velez Mostar (Joe), Barcelo na (Spa) - Dynamo Moskou (Sov). Toulouse (Fra) - Leverkusen (WD1). Panathinaikos (Gri) - Juventus (Ita), Rode Ster (Joe) - Club Brugge (Bel), Victoria Bucarest (Roe) - Dy namo Tiblissi (Sov). TENNIS. SAN FRANCISCO (RTR) - Ivan Lendl is de enige ge plaatste speler, die tijdens het ten nistoernooi van San Francisco de kwartfinales heeft bereikt. De Tsjechoslowaak, die eerste staat op de lijst, versloeg de Amerikaan Jim Grabb met 7-5, 6-2. De als zevende geplaatste Amerikaan Kevin Cur- ren verloor met tweemaal 6-7 van de Amerikaan Dan Goldie, die nu tegenover Lendl komt te staan. SCHIETEN, SEOUL (RTR) - Tij dens de schietwedstrijden om de wereldbeker in Seoul heeft de Oostduitser Ralf Schumann het onderdeel snelvuurpistool gewon nen. De Sovjetrus Gennadi Avra menko zegevierde op 'bewegend doel' PAARDENSPORT. ASTEN HEUSDEN (ANP) - De Brabantse ruiter Piet Raymakers moet om zien naar een ander toppaard. Jog ger, waarmee Raymakers in augus tus uitkwam tijdens de Europese titelstrijd in St. Gallen, is in Zwit serse handen overgegaan. VOETBAL, GLASGOW (RTR) Glasgow Rangers heeft de Schotse voetbal-international Richard Gough voor 1,5 miljoen pond (4,8 miljoen gulden) overgenomen van de Engelse eerste-divisieclub Tot tenham Hotspur, waar de Neder lander John Metgod in dienst is Voor een verdediger is dit een re cordbedrag in Groot-Brittannié ADVERTENTIE Sportcomplex Zondag as. aanvang 14.00 uur HOOFDKLASSE Kantoor Totaal Breestraat 122-124+145 Leiden

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17