Tk moet leren soms tactvoller te zijn' Expositie in Lakenhal over het niet gebouwde Leiden ZATERDAG 3 OKTOBER 1987 PAGINA-15. Gerard Harmes: "Dat seniorenconvent is uit de tijd. Dat b estaatover twee jaar met meer" (foto Nanno Btoupoti Gerard Harmes met Socialistische Partij Alphen in isolement willen hebben als over het kamp Vught. Dat zou ik niet volhou den". 'Ondeskundig' Van meet af aan is Harmes ge brek aan bestuurlijke kennis ver weten. Hij zou niet goed op de hoogte zijn, hetgeen al na een paar maanden leidde tot de con clusie van, toen nog, collega- raadsleden dat de SP-fractie 'dom en ondeskundig' was. Har mes: "Ik geef toe dat ik in mijn eentje niet alles kan weten. Ik zit ook nog niet zo lang in de raad. Dat breekt me soms best wel op. Zo kan ik me herinneren dat ik in het begin niet wist hoe het met de Stichting Alphens Tennis park zat, die steeds maar geen huur overmaakte. Die zaak bleef doorsudderen. Eerst snapte ik er niets van. Later ben ik daar inge doken en kon ik wèl aangeven wat er moest gebeuren". Toch heeft Harmes de indruk niet goed geïnformeerd te zijn. nooit kunnen wegnemen. Ge- Loopvergoeding voor politie in Woubrugge WOUBRUGGE - De invoering van een loop- en fietsvergoeding voor de rijkspolitie in Woubrugge moet worden onderzocht, teneinde met meer toezicht op straat het vanda lisme in de gemeente de kop in te drukken. Dit voorstel is afkomstig van WD'er H. van Woerden in zijn reactie op het eindrapport van de werkgroep jeugdbeleid. Deze stu diegroep heeft tot taak het vanda- lismeprobleem te onderzoeken en te analyseren. In het rapport wordt de conclu sie getrokken dat het nog wel mee valt met het vandalisme in de ge- meente Woubrugge, maar dat de ongeorganiseerde jeugd toch de nodige aandacht vraagt. Er zijn dan ook een aantal aanbevelingen ge daan om het bestaande vandalisme terug te dringen. Vernieling-gevoe lige plaatsen dienen beter te wor den verlicht en de politie moet ge richter surveilleren. Via de basis scholen moet al aan mentaliteits verbetering worden gewerkt, waar bij ook de ouders een rol spelen. Schade door vandalisme zou op de dader(s) moeten worden verhaald. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen vooi spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groene- veld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.A. Janssen, tel 155010, spreekuur: Rijn en Schiekade 16. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, Gal laslaan 24, tel: 412166, spreekuur: Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, tel: 213546. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel: 126371. spreekuur: Minnebroe dersgracht 41. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruijne, Kern- straat 11, tel: 141225. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jürgens, Heren gracht 116, tel: 125820. spreekuur- Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr. v. Rijn, Benit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: ALPHEN AAN DEN RIJN - Gerard Harmes is vorig jaar als lid van de Socialistiese Partij de Alphense raad binnengestapt met het vaste voornemen om 'een aantal dingen overhoop te halen'. Daar is hij tot nu toe aardig in geslaagd. De 40-jarige Alphenaar heeft vooral de afgelopen weken zo veel 'vuil' gespuid dat hij met iedereen overhoop ligt. In het gevecht van één tegen allen heeft hij zijn raadszetel verbouwd tot een barricade, van waar hij zijn strijdkreten de zaal inslingert. Op die manier is hij hét doelwit geworden van de overige volksvertegenwoordigers, van wie sommigen de 'gifbelt' Harmes het liefst zo snel mogelijk zouden willen afgraven. door Jan Preenen In zijn voortdurende strijd voor 'het volk' en tegen 'het onrecht' heeft Harmes zich meerdere ma len de woede van zijn tegenstan ders op de hals gehaald. Aller eerst werd het hem bepaald niet in dank afgenomen dat hij de bij- na-ramp bij het chemische be drijf Biesterfeld aangreep voor het schrijven van een boekwerk vol vragen. Vervolgens klapte hij uit het senioren-convent, het overlegorgaan van fractievoor zitters en B en W. Daarbij ging het om een door twee bouwmaat schappijen betaalde reis van drie wethouders naar Berlijn voor het bezichtigen van enkele woning bouwprojecten. Het voorlopige slot van zijn po litieke schoonmaakactie vormde vorige week een voorstel aan de Alphense raad om 250 gulden uit te trekken voor de stichting van een nationaal monument in het voormalige concentratiekamp Vught. Harmes greep die behan deling aan om de rol van Philips in dat kamp aan de kaak te stel len. Volgens hem was Vught niet alleen een doorvoerkamp naar de vernietigingskampen, maar diende het ook als produktie- kamp voor Philips' gloeilampen fabriek in die jaren. Die passage wenste Harmes als indiener van het voorstel niet te schrappen, waarop over en weer de stoppen doorsloegen. Harmes werd beticht van 'ge schiedvervalsing' en 'geestelijk vergiftigd' genoemd. Bij eerdere gelegenheden had hij te horen gekregen dat hij steeds maar weer voorlas 'uit eigen werk' en dat anderen echt niet zaten te wachten op zijn 'apenverhalen'. Het ontbrak er alleen nog aan dat hij werd afgeschilderd als een moderne Don Quichotte. "Dat zou ik pas echt als een belediging hebben opgevat", zo reageert hij alsof hij zojuist door een WD'er of een CDA'er is gestoken. "Ik vind het een mooie vergelijking, daar niet van, maar die Don Qui chotte stond te ver van de werke lijkheid af. Ik niet". De leraar aardrijkskunde op de Alphense scholengemeenschap Albanianae kan zich overigens best voorstellen dat hij weerstan den oproept wanneer hij als poli ticus in de raad geschiedenisles geeft. Of hij nu ver teruggaat in de tijd, zoals met Philips, of dat hij geschiedenis probeert te schrijven door actuele zaken aan te pakken. "Ik ben soms vrij fel en onbuigzaam. De mensen zijn dat niet gewend. Ik denk altijd in tegenstellingen. Als ik iets tegen strijdigs zie, dan ga ik daar met volle kracht tegenaan. Zo is mijn aard nu eenmaal en zo is ook de stijl van de partij". Les Dat alles neemt niet weg dat Harmes 'zo nu en dan' tot de con clusie komt dat hij tijdens zijn acties met vliegend vaandel en slaande trom best wat 'meer tact' kan gebruiken: "Ik had dat van Philips vorige week beter kun nen weglaten. Ik sta nog steeds achter mijn standpunt, ook al zeggen anderen dat ik een loopje neem met de geschiedenis. In 1976 heeft Ad Teulings weten schappelijk onderzoek naar die zaak gedaan. Ik weet dus waar ik over praat, maar achteraf zeg ik, had ik die kwestie beter kunnen laten rusten. Die les heb ik er wel uitgetrokken. In het vervolg moet ik de zaken in sommige ge vallen beter bekijken. Zonder mijn principes geweld aan te doen, kan ik dan meer bereiken". Voorop staat echter dat Har mes, anders dan anderen als hij is, zichzelf wil blijven. Zo is hij vorig jaar ook aan zijn 'opdracht' begonnen. "Iedereen was ge waarschuwd. Bij de introductie heb ik gezegd dat we felle oppo sitie zouden voeren. Niet dat ik iedere week zulke debatten zou deeltelijk is dat toe te schrijven aan het feit dat hij enkele maan den in zijn eentje bijna alle com missies moest bemannen toen twee partijgenoten. G. de Groot en L. Harms, het voor gezien hielden. Zij waren het niet eens met het feit dat het commissie werk ondergeschikt werd ge maakt aan de activiteiten buiten de raad. Harmes huldigt dat standpunt nog steeds: "Wij hech ten niet zo veel waarde aan com missie-vergaderingen. In onder wijs kun je nauwelijks voor poli tieke inbreng zorgen. In mindere mate geldt dat voor sociaal-cul turele zaken. Waarom zou je er dan steeds bij moeten zijn? Je kan op bepaalde kwesties altijd nog terugkomen in de raad". Dat laatste wordt hem echter bepaald niet in dank afgenomen. Het gebeurt nogal eens dat hij af geronde zaken opnieuw uitge breid aan de orde stelt. Dat was bij voorbeeld het geval met de wachtdagenregeling in het on derwijs. Een kwestie die tevoren al aan de orde was geweest. "U zou er verstandig aan doen de vergaderingen eens vaker te be zoeken". zo wees wethouder H. den Duijn Harmes terecht toen die daar in de raadsvergadering over begon. Omdat dat meer dan eens is gebeurd en de SP'er het begrip diplomatie niet lijkt te willen kennen, is hij geleidelijk aan steeds meer geïsoleerd ge raakt. De meesten gunnen hem zelfs het voordeel van de twijfel niet meer. Dat bleek onder meer toen hij zijn algemene beschou wingen te laat inleverde en te ho ren kreeg dat die min of'meer buiten beschouwing zullen blij- Snoepreisjes Zelf maakt Harmes er geen punt van dat hij zich in een uit zonderingspositie bevindt, ook al staat hij met één been buiten het seniorenconvent. Het andere wordt vermoedelijk op korte ter mijn buiten de deur gezet. Har mes: "Dat convent is uit de tijd. Het kan beter worden opgehe ven, maar dat zal wel niet lukken. D66, - Progressief Alphen, RPF/SGP/GPV en wellicht de VVD zijn daar nog wel voor te vinden, maar de rest niet. Burge meester Paats heeft me gezegd dat hij een seniorenconvent wil houden zonder de SP. Op zich is "Paats heeft me wel gevraagd waar ik me wel en niet aan wil houden als het om vertrouwelij ke kwesties gaat. Ik heb hem ge zegd dat als het om persoonlijke zaken of om de aan- en verkoop van grond gaat, dat ik dan na tuurlijk m'n mond houd. Anders zou je het voor de gemeente ver knallen. Maar gaat het om snoepreisjes zoals nu, dan houd ik dat niet voor me. Toen die reis naar Berlijn ter sprake kwam, wilde ik me daar niet voor ver antwoordelijk voelen. Juist toen bleek dat wij als SP een andere manier van politiek bedrijven en dat wij anders zijn dan die partij en, die bepaalde zaken onderling wel even willen regelen". Volgens Harmes is het beter om vertrouwelijke zaken in het vervolg te behandelen in een be sloten gedeelte na de vergade ring van de commissie algemeen bestuurlijke zaken. "Maar dan moet men het niet hebben over snoepreisjes. Die mogen hele maal niet worden gemaakt. En wat dat convent betreft, ach dat bestaat over twee jaar niet meer. Zoiets houd je in deze tijd toch niet vol". Persoonlijk Het blijft overigens merkwaar dig dat Harmes zitting heeft ge nomen in het convent, terwijl hem direct al is duidelijk ge maakt dat 'het besprokene bin nenskamers' moest blijven. "Ik wist echt niet wat er allemaal aan de orde zou komen. Ik had van Van Geest (D66, red.) gehoord dat alleen persoonlijke dingen en allerlei schandaaltjes zouden worden besproken. Verder niet. Daarom leek het me geen be zwaar om aan te schuiven". De 'logische consequentie' van zijn optreden is dat hij nu 'hele maal alleen staat'. Harmes is er echter de man niet naar om de martelaar uit te hangen. Integen deel. "Ik ben in de hoek gezet, maar dat betekent nog niet dat de SP door de knieën is gegaan. We zullen steun blijven zoeken bij degenen, die ons nodig heb ben: de mensen buiten de raad. We zijn gewend om te knokken voor onze plaats. Dat blijven we doen en ik ben er van overtuigd dat we op een gegeven moment serieus worden genomen" tussen de Herengracht en Zijlsin gel (Oranjegracht en omgeving). Nog verser in het geheugen liggen de plannen voor de bouw van een woontoren aan de Morsweg en de competitie voor de bebouwing van het terrein St. Jorissteeg/Leven- daal. Veel aardiger om te bekijken zijn eigenlijk de plannen die niet zoveel aandacht kregen zoals de afstu- deerplannen van studenten aan de technische universiteiten en aca demies. Zo is er het plan voor een plein op het water langs de Hoog straat waar de Oude en Nieuwe Rijn samenstromen, een plan voor een openlucht-theater in het Van der Werfpark, en het plan voor een muziekschool, congrescentrum en hotel aan het Ir. Driessenplein. Vaak verrassende ideeën en invals hoeken die aantonen hoe anders Leiden er vandaag de dag uit had kunnen zien. 'Utopia in de Lakenhal' zou een betere titel zijn geweest voor de tentoonstelling ware het niet dat de echt verfrissende en fantasti sche ideeën in de minderheid zijn. Wat overheerst is de smaak van oud brood: een reeks plannen, met name uit de zeventiger jaren, die vaak niet veel beter zijn dan hun melige evenknie die wel de eind streep haalde. Doodsteek Interressant is te weten waarom sommige plannen niet zijn uitge voerd. Omdat ze te fantastisch wa ren? Te duur? Technisch onuit voerbaar? Politiek onhaalbaar? Of omdat in een lange planperiode een gedachtenverandering plaats had? Jammer dat de tentoonstel ling en het. overigens fraaie boek. aan die achtergronden zo weinig aandacht besteden. Vaak wordt he lemaal niet ingegaan op het be sluitvormingsproces zodat ondui delijk blijft wie of wat de dood steek gaf. Wat opvalt is dat recentelijk vooral een jonge generatie archi tecten kennelijk nogal eens te orgi- neel en geïnspireerd bezig is ge weest naar de smaak van hun op drachtgevers. Het plan voor een wachtaccommodatie voor buspas sagiers op het Stationsplein (Hans van Heeswijk), het plan voor het gebied St. Jorissteeg/Levendaal (Van den Eerenbeemt e.a.) en het plan voor een woning aan de Rijn dijk (Nieuwpoort en Splinter) zijn voorbeelden van gemiste kansen. Duidelijk is dat die jongere garde gemeen heeft dat ze de moderne beweging in de architectuur wil re habiliteren. Maar volstrekt ondui delijk is door wie of wat de op drachtgevers nu eigenlijk geïnspi reerd worden, welke motieven er schuil gaan achter de keus van stadsbestuurders en particuliere beleggers. Ir. M. Houtman, voorzitter van de Leidse welstandscommissie, stelde bij de opening van de ten toonstelling de vraag: "Waarom is iets wat er niet is toch van belang?" Het antwoord op die vraag is niet alleen dat daaruit de ontwikkeling van de stad mede af te lezen valt. maar ook dat het meten met ver schillende maten, het ontbreken van duidelijke (selectie)criteria als het om kwaliteit gaat en het laten overheersen van economische be langen door projectontwikkelaren een belangrijke rol s'pelen als het gaat om hoe onze woonomgeving eruit moet zien. Hoopvol We zeiden het al: de Leidse nieuwbouw wordt nogal eens gety peerd als armzalig. Zelfs stadsbe stuurder klagen de laatste tijd dat de architectuur zo weinig kwaliteit heeft. Dat het vooral de jongste ge neratie architecten is die op de ten toonstelling opvalt door orginali teit en durf stemt hoopvol omdat daarin de kans besloten ligt dat zij nog eens de gelegenheid krijgen te laten zien wat ze kunnen. De expositie in De Lakenhal gaat vergezeld van een boek met werk van ruim honderd architecten, af komstig uit het hele land. Een heel spectaculair plan van de laatste tijd ontbreekt: het ontwerp voor een enorm glazen 'paleis' in het Van der Werfpark. Óf misschien moet we wel hopen dat dit en een aantal van de wel tentoongestelde plan nen gewoon niet thuis horen op de ze expositie omdat ze nog eens tot het welgebouwde Leiden gaan be horen. De tentoonstelling 'Niet ge bouwd Leiden' is te zien vanaf 4 oktober tot en met 15 november dagelijks van 10.00-17.00 uur (be halve 's maandags) en op zondag van 13.00-17.00 uur. LEIDEN - De Leidse nieuwbouw is de afgelopen jaren nogal eens ge typeerd als armzalig en als een praktijk waarbij de kopieerdrift ongenadig heeft toegeslagen. Het had zoveel anders kunnen uitpak ken getuige de tentoonstelling 'Niet gebouwd Leiden' die gisteren in de Lakenhal werd geopend. Jan Rijsdam Zoals op bovenstaande trucfoto zou de skyline van het Rapenburg er uit hebben gezien als de 125 meter hoge universiteitstoren aan de Witte Singel zou zijn gerealiseerd. (foto uit. Niet gebouwd Leiden» za 8 uur tot zo 8 uur: G. J.P. Bloemen, tel. 311319, spreekuur: Kennedylan 24. zo 8 uur tot 24 uur. R.E. J.G. Zaaijer, tel: 316008, spreekuur: R.G. Geerling- pad 11. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, eindeplein 4a, tel: 123752. zo 8 uur tot 24 uur: B. J. Krul. Noord- eindeplein 8a, tel: 142888. Leiderdorp za en zo: F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel 893139; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel: 170605. Voorschoten za- J Baars, R. Wagnerlaan 63, tel 2520; zo: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel 3960. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel: 10030. Wassenaar za: M.H. van Tolingen jr. tel 15939, spreekuur: Van Polanenpark 94: zo: R van Niekerk, tel: 19014, spreekuur: Van Polanenpark 92. Zoetenvoude via het antwoordapparaat van een van de Zoetenvoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 2/10 tot vr 9/10 door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Ros molen 13, Leiden, tel: 071-211611; Apotheek Stevenshof. Petr. Moensweg 56, Leiden, tel: 071-313234: Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66 Voorschoten, tel: 01717-2525. Wassenaar - Wassenaarse apotheek, Stadhoudersplein 35, tel. 12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling. Plantsoen 23. Leiden, tel Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster G. Koster-Stoker, Narcis- straat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedvlaan 260, Oegstgeest. tel. 173266; of D J. Brandt. Homanstraat 1. Rijnsburg. tel. 173266. Voorschoten: R Koster G. Koster- Stoker, Narcisstraat 47, tel: 3836. Wassenaar: A. van Toor, Thorbeckelaan 358, Den Haag, tel: 255907; C. Vervoorn. Van Montfoortstraat 15. Voorburg, tel: TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: W.E. Beerman, Prinsessekade 1, Leiden, tel: 071-142100. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest. is tandarts de Minjer telefo nisch bereikbaar onder nummer 071- 155375; tevens spreekuur van 11-12 Wassenaar: Mevr. J. Liem, Zwaluw 24. Zoetenvoude, tel: 01715-1005; Mevr. E. Pias-Moes, Rijksstraatweg 632, tel: 77005. Dienst in eigen praktijk W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, tel. 125215 S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeter- woude-Rijndijk. tel. 071-414547 of 410950 Een kermis van plannen, schet sen, ontwerptekeningen en ma quettes. die met elkaar gemeen hebben dat ze nooit verder zijn ge komen dan de tekentafel, vormen het onderwerp van deze tentoon stelling. Niet alleen plannen op het gebied van architectuur, maar ook op dat van de planologie, stede- bouw, verkeer en groenvoorzienin gen. Net als in het gebouwde Lei den is in dat niet gebouwde Leiden herkenbaar dat opvattingen over hoe de stad ingericht zou moeten worden regelmatig aan verande ring onderhevig zijn. Maar het niet gebouwde Leiden maakt nog meer duidelijk waarom sommige dingen zijn zoals ze zijn: waarom bepaalde ontwikkelingen in de stad zijn ge start en soms ook weer afgebro ken. Het relaas begint bij de stadhuis brand van 1929. Van de monumen tale voorgevel bleven na de brand slechts fragmenten overeind Na een langdurige discussie over res tauratie dan wel nieuwbouw werd besloten tot nieuwbouw achter de gerestaureerde gevel en werd een prijsvraag uitgeschreven. De niet uitgevoerde stadhuisplannen vor men het beginpunt van de exposi tie. Niet omdat daarvoor geen ideeën bestonden die nimmer wer den gerealiseerd, want niet uitge voerde plannen zijn natuurlijk zo oud als de stad zelf. Oud brood De tentoonstelling en het bege leidende boek. dat het eerste is van een Leidse historische reeks, bevat uiteraard veel bekend werk. Wie herinnert zich niet de geruchtma kende hoogbouwplannen van de universiteit: de 125 meter hoge to ren die zou verrijzen aan de Witte Singel. Of de discussie rond de prijsvraagplannen voor het gebied rockiii Alphen, optreden van Alphense bands uit de vijftiger en zestiger jaren. Parkrestaurant Avifauna. toneelgroep Echte Mannen Hooftstraat 210, aanvang 20.30 Leiden 3-oktoberleesten met diverse activiteiten in de hele stad tussen 7 00 uur (reveille) en 23.30 uur (vuurwerk), vertrek ootocht onder het motto 'We are the world' 13.00 uur van de Burggraven- laan. live-muziek in diverse horeca gelegenheden in de binnenstad. Leiderdorp jazz-concert met Soesja Ci troen en Debbie Porrius, 21.30 uur in de 'De Hollandsche Tuyn- 'De Wagenschuur', Hoofdstraat 24 ZONDAG 4 OKT Alphen koffieconcert dqor het Emsem- ble Diario, De Bron, 12.30 uur Hazerswoude/Zoeterwoude educatieve vogelexcursie olv de regionale vogelwerkgroep in de omgeving van de Kruiskade 8.30 uur, Clubhuis kindertheater speelt 'Meneer Flakkee en Över- goeree', Laktheater, Cleve- ringaplaats 1, 15.00 u 'Wayang Golek' f en dans in West-Java. 15.00 uur, Rijksmuseum van Volkenkunde. Steenstraat. optreden van Boh Cninr 16 00 uur; Flamenco dans en mu ziek. 21.00 uur; 'Divaz', 22.00 uur; Tuna-orkest uit Salamanca. 23 00 uur, in De Grote Beer. voorronden Nederlandse Danskampioenschappen, 10.00 n de Stadsgehoorzaal en dans in West-Java, 15.00 i Museum voor Volkenkunde. Steenstraat voorronden Nederlandse Danskampioenschappen, 10 00 uur. Stadsgehoorzaal. Bree- milie in sportcomplex aan de S fierstraat. aanvang 10.00 uur film Twee vorstinnen en e vorst', homojongerengroep PinkPuppies, aanvang 19.30 u na afloop disco. Leiderdorp open dag bi| manege Liethorp, recreatiepark De Bloemerd, van af 12.00 uur. Nieuwkoop iazz in oude stijl om 14.30 u in jachthaven restaurant P!a zicht. Dorpsstraat Voorschoten koffieconcert Drumfanfare Laurenhus om 12.30 uur in hei Ambachtshuis. Voorstraat 12 Wassenaar antiekbeurs van 11.00 to 17.00 uur, Entreegebouw Dieren Wassenaar antiekbeurs van 11.00 17 00 uur, Entreegebouw Die park. Rijksstraatweg

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15