Landschappen uit de 17e eeuw in beeld Extra geld voor musea 'En Passant' geeft vermakelijke voorstelling R Ph Orkest op tournee VRIJDAG 2 OKTOBER 1987 PAGINA 23 Perfect Balinees dansdrama Overzichtstentoonstelling in Rijksmuseum LEIDEN - De goden waren het Balinese dansgezelschap van I Made Djimat goed gezind gister avond in de Leidse Schouwburg, waar, in aanwezigheid van o.a. de Indonesische ambassadeur, de eerste van een reeks voorstellin gen in Europa werd gegeven. Prinses Margriet heeft gisteren de tentoonstelling 'Onze meesters van het landschapgeopend in het Rijksmuseum. Als opening stapte de prinses door een enorme reproduktie. die van een der oude doeken was gemaakt. (foto ANP) AMSTERDAM (GPD) - In het Rijksmuseum te Am sterdam is gisteren door prinses Margriet een grote overzichtstentoonstelling geopend met landschaps schilderijen uit de 17c eeuw. Onder de titel 'Onze meesters van het land schap' worden 116 schilde rijen gepresenteerd die als de mooiste uit de hele wereld gelden. Gelijktij dig werd ook een tweede tentoonstelling geopend met honderd Hollandse tekeningen. Deze hebben als onderwerp het land en water in de 17e eeuw. De ambitieuze expositie kwam tot stand door een samenwer king van het Rijksmuseum met het Museum of Fine Arts te Boston (VS). Het idee was af komstig van Peter C. Sutton, conservator van dit museum. Na een voorbereidingstijd van vijf jaar werd het mogelijk de 116 bijzondere schilderijen bij een te krijgen. Ze zijn afkom stig uit 63 collecties yan open bare en privé-verzamelingen in Europa en de Verenigde Sta ten. De tentoonstelling zal drie maanden te zien zijn in het Rijksmuseum. Daarna ver huist de expositie vrijwel ge heel naar Boston en vervolgens naar het Museum of Art in Phi ladelphia. In de expositie bevinden zich een groot aantal unieke schilderijen af komstig van kunstenaars als Karei Dujardin. Govert Flinck, Jan van Goyen, Gillis d'Hondecoeter, Pau- lus Potter. Salomon Ruysdael en Rembrandt van Rijn. Als zeer bij zonder geldt 'Het laantje van Mid- delharnis' van Hobbema. dat da teert uit 1689. Het werd afgestaan door The National Gallery in Lon den. Bijzonder gelukkig toonde museumdirecteur S. Levi zich ook met een aantal schilderijen van Aelbert Cuyp die nog niet eerder in Nederland te zien waren. Daaron der het schilderij 'Bergachtig land schap met schaapherders en reizi gers', afkomstig uit de prive-collec- tie van koningin Elizabeth. Uniek is ook de afmeting van dit doek van Cuyp (ruim een bij ander halve meter), hetgeen in Nederland vrijwel niet eerder van deze schil der te zien was. Van H. Seghers werd op het laatste moment en na zeer veel moeite nog een schilderij verworven uit een museum in Flo rence. Het draagt de titel 'Het grote berglandschap'. Bedacht In de 17e eeuw werden land schappen vaak bedacht en ver weg van het landschap geschilderd. Hoewel ze natuurgetrouw lijken, zijn de doeken dit maar zelden. Het waren met name de Vlaamse kun stenaars die zich in de 16e eeuw be zighielden met het schilderen van landschappen. Rond de eeuwwis seling trokken velen van hen van wege geloofsredenen naar de Noor delijke Nederlanden. Zij vormden voor de Hollandse meesters een in spiratiebron, waardoor al aan het begin van de 17e eeuw de land schappen natuurgetrouwer gingen lijken. Hoewel de kunstenaars naar het land trokken om het landschap in beeld te brengen, werden deze realistische motieven vaak gecom bineerd tot een landschap dat in werkelijkheid niet bestond. De tentoonstelling geeft ook een inzicht in hoe de natuur in die pe riode werd beleefd. De landschapsschilders van toen waren stedelingen die het platte land als een plek van welvaart za gen. De rijke stedelingen bouwden er hun buitenverblijven en lieten er fraai gestyleerde tuinen aanleggen, die weinig met de natuurlijke staat van het platteland te maken had den. Het werken op het land. boer derijen, het vee of het gewas wer den maar zelden uitgebeeld. Daar entegen is wel veel bedrijvigheid op de schilderijen te zien. De 17e- eeuwse landschapsschilder kon zich dan ook geen landschap zon der mensen voorstellen. In sommi ge gevallen werden deze door een andere schilder op de doeken aan gebracht. De 17e-eeuwse schilderkunst laat een aantal duidelijke ontwik kelingen zien. Waren het de eerste twintig jaren vooral de typische Hollandse landschappen met de beroemde hoge luchten, later zal het accent vooral liggen op het zui delijke, klassieke landschap, bein- vloed door het Italiaanse land schap. De ontwikkeling van de land- CHRIS REA - De Britse popmuzi kant Chris Rea geeft op 10 novem ber een concert in het Rotterdamse Ahoy-complex. Het concert maakt onderdeel uit van een wereldtour nee. mede naar aanleiding van zijn laatste album ..Dancing with stran gers". waarbij Rea met zijn band onder- meer Australië en Japan aandoet. In het voorprogramma treedt de eveneens uit Engeland af komstige formatie 2AM op. Zater dag 3 oktober begint de kaartver koop schapschilderkunst wordt op de tentoonstelling uiteengezet aan de hand van vijftien kernschilderijen. Elk schilderij wordt kenmerkend genoemd voor een bepaalde fase van het landschapschilderen in de- Parallel met de tentoonstelling 'Meesters van het landschap' loopt in het Rijksmuseum ook de exposi tie 'Land en water in de 17de eeuw'. Het betreffen Hollandsè tekenin gen, afkomstig uit het Rijkspren tenkabinet welke als aanvulling dienen van de overzichtstentoon stelling met de landschapsschilde rijen. Bijna de helft van de honderd tekeningen waren al voor 1900 door het Rijksprentenkabinet aan gekocht. Ook hier bevinden zich werken van kunstenaar? met naam: opnieuw Rembrandt. Ael bert Cuyp. Ruysdeal. Dujadin en Produktie: 'En Passant' naar een idee van Carla Mulder. Dans en be weging Arnold Goores en Carla Mul der. Toneelbeeld Titia Ex en Caro- lien Fedbrugge. Muziek: Henk Hof- slede, Rob Kloet en Paul Telman. Gezien in LAK-theater op 1 oktober. LEIDEN - Carla Mulder en Ar nold Goores zijn geen onbeken den in het LAK-theater. Mulder werkte als actrice mee aan onder andere 'Affaire B' van het RO- theater en een 'Echec', een Lan- tarenproduktie. Goores was on langs nog te zien in 'Pesetsky' van het Onafhankelijk Toneel, waarin hij samen met Amy Gale danste. Beiden hebben elkaar echter in 'Manënbad' ontmoet, zo'n drie jaar geleden. Zij beslo ten toen samen iets te maken. Het resultaat van hun samenwer king heet 'En Passant', dat zij gisteren presenteerden. Van Goyen. Maar ook tekenaars als Jacob de Gheyn. Esaias en Jan van de Velde. Hendrik Avercamp en Gerard ter Borch de Oude. De tekeningen laten een grote variatie van materiaal en techniek zien. De tekeningen die vaak een studie naar de natuur vormden, speelden later een belangrijke rol voor de olieverfschilderijen en prentenreeksen. Een voorbeeld daarvan is te zien van een schets boek van Pieter Monincx met een tékening van een oude afgeknotte boom, uitgevoerd in zwart krijt. 'Onze meesters van het land schap', schilderijen uit de Gou den Eeuw. 'Land en watei Hollandse te keningen uit de 17de eeuw. Rijksmuseum te Amsterdam, te zien van 2 oktober t/m 3 janua- Uitgangspunt vormde hun te gengestelde uiterlijk en karakter. Mulder is de lange, slungelachti ge, ietwat trage vrouw. Goores de snelle, minder lange en gra cieus dansende man. Zij trekken elkaar aan en stoten elkaar af in een dansspel waarin ook het ver schil in hun temperament goed naar voren komt. De voorstelling begint met een schimmenspel; achter een groot doek staat Mulder en de achter haar verdwijnende Goores als één schim. Dat het toch twee mensen zijn wordt pas duidelijk wanneer Goores uit Mulders sil houet stapt. Dit uitstapen levert de nodige grappige, maar beken de effekten op. Doordat ze hun onderlichamen telkens op de zelfde plaats houden en hun bo venlichamen ofhankelijk van el kaar bewegen, lijken ze op een De voorstelling in Leiden ver liep vlekkeloos en werd door een talrijk publiek ademloos ge volgd. Het ging in dit geval om een meeslepend theaterstuk, een dansdrama met veel gesproken tekst, waarvan de betekenis door de kracht van de suggestie in el ke beweging, heftig of subtiel, zonder al te veel moeite te begrij pen viel. Bovendien verschafte liet fraai verzorgde programma boek uitvoerige informatie over de talrijke vormen van dans op Bali zoals de hier ten uitvoer ge brachte Calonarang en ook was er nog een mondelinge toelich ting op het gebodene. Dat dansen op Bah niet als een van het theater losstaande kunst kan worden beschouwd, maakte deze voorstelling wel duidelijk. Het hele wezen van de Balinese cultuur weerspiegelde zich in dit spektakel van witte en zwarte Siamese tweeling met twee bo venhelften. Wanneer hel doek langzaam naar beneden zakt. begint het spel van aantrekken en afstoten pas goed. Ze dagen elkaar uit tot een wals, Goores speelt de pop van buikspreekster Mulder (prachtig trouwens), ze kruipen beide 'in' een op een doek gepro jecteerde vissekom compleet met goudvis, ze worstelen, apen elkaar na en tenslotte zetten ze allebei een pruik op hun hoofd die ze vervolgens in een kom met verf hangen. In andere choregra- fie gebruiken ze elkaar als kwast en verven met rode en blauwe kleuren een gezicht op de vloer. Levensechte action painting". De voorstelling is een uitwer king van een aantal vormideeën zonder al te zwaarwichtige pre tenties. Eigenlijk zijn Mulder en magie. Een gedanst theaterstuk, waarin de nadruk niet zo zeer ligt in de zege van het goede op het kwade, maar op het evénwicht en de harmonie tussen beide krachten. Het opgevoerde dans drama eindigde derhalve onvol tooid met de strijd tussen de heks Rangda en de Barong, hei lig dier en beschermer van elk dorp. Een bekende verschijning was ook de heilige vogel Garuda, die in vrijwel elke legende opduikt en al lang is verheven tot sym bool van de Indonesische één heid. Hoewel de kostuums alleen al een verrukking voor het oog zijn, ligt de grootste kracht van elke dansvoorstelling op Bali (of in Jokjakarta) toch in schoonheid van de (beheerste) beweging. Ook in dit geval paarde zich de aangeleerde techniek met de na tuurlijke soepelheid en sierlijk heid, die zo kenmekend zijn voor iedere Balinese (of Javaanse) danser(es). Voeg daarbij de zel- daam knappe gelaatsexpressie, met een blik van de ogen, die zo vele variaties kent, van verwon dering en verlangen tol verdriet en vertwijfeling, en het dans theater is compleet. PIETER C. ROSIER Goores twee clowns: wanneer Goores de bungelende motoriek van Mulder imiteert, heeft dat iets weg van een circus-act. Maar de voorstelling is op z'n sterkst in de wat subtielere momenten waarin eigenlijk niets meer ge beurt dan het murmelen van Mulder en het kijken en reageren van Goores. Eén gebaartje, één gefronste wenkbrauw, écn relati verende beweging geeft precies de essentie van hun spel aan. De kracht ligt in de kleine knipoog. Hoewel 'En passant' niet altijd even boeiend is, heb ik toch met veel plezier naar een vermakelij ke en onderhoudende voorstel ling zitten kijken. En dat is iets wat je niet van alle theaterpro- dukties kunt zeggen. INGRID VAN FRANKEN- HUYZEN AMSTERDAM (GPD) - Minister Brinkman van VWC wil jaarlijks een bedrag van acht miljoen gulden reserveren voor het behoud en beheer van cultuurgoederen. Speciale aandacht daarbij krijgen de Nederland se musea. Het extra geld is ook bestemd voor behoud van monumenten, archeologische voorwerpen en archieven. De minister kondigde zijn voornemen aan bij dc opening van twee grote overzichtstentoonstellingen in het Rijksmuseum te Amsterdam. Musea kunnen op korte termijn ook een regeling tegemoet zien, waar bij het rijk garant staat voor vergoeding van schade die optreedt aan geleende kunstvoorwerpen. Bij het organiseren van grote tentoonstel lingen kunnen musea daardoor aanzienlijk besparen op verzekerings kosten. Door de nieuwe regeling zal het volgens de minister mogelijk worden in Nederlandse musea weer exposities te organiseren, die nauwelijks meer konden plaatshebben vanwege de hoge verzekering voor geleen de kunstvoorwerpen. Brinkman voorspelde dat de regeling een belangrijke budgettaire verlichting voor de museau zal betekenen. Naar verwachting zal de re geling begin volgend jaar in werking treden. In museumkringen wordt over die garantstelling overigens niet al te jubelend gedaan. Musea en particuliere verzamelaars worden steeds kritischer in het uitlenen van hun kunst voor speciale exposities. De vraag is vaak zo groot, dat voor bepaalde kunstvoorwerpen zelfs wachtlijsten bestaan. De minister had gisteren overigens nog een extraatje in petto voor de Nederlandse rijksmusea. Deze mogen voortaan een deel van de extra opbrengsten houden die komen uit de entreegelden. Tot nog toe vloei den de inkomsten uit entreegelden rechtstreeks naar de schatkist. Vol gens de minister bestaat zo geen prikkel voor de musea om een beleid te voeren dat een groter publiek trekt. Met de nieuwe regeling hoopt hij dat de musea tot activiteiten komen die meer mensen binnen de deuren halen. ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdams Philharmonisch Orkest vertrekt vrijdag voor een tournee van vier weken naar de Verenigde Staten, Japan en Zuid-Korea. Het 115 man tellende orkest, onder leiding van chef-d;: i- gent James Conlon, begint de tournee aanstaande zondag met een con cert in een uitverkochte Carnegie Hall in New York. De tournee door de Verenigde Staten voert onder andere via Detroit en Houston naar de oost kust. Na een concert op 18 oktober in San Francisco reist het orkest naar Japan, waar wordt opgetreden in Tokio, Hitachi en Osaka. Het orkest be sluit zijn tournee op 28 oktober met een concert in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel. Het programma omvat werken van Mozart, Berlioz, Liszt, Tsjaikovski. Mahler, Rachmaninov, Martinu en van de Texaanse componist Paul Coo per. Als solist treden drie pianistes op. de Russisch-Amerikaanse Bella Davidovich. de Japanse Michie Koyama en de Koreaanse Hyung-Kyu Kim. Exposities De Leidse beeldend kunstenaar Wil lem van Scheijndel exposeert zijn schilderijen tot -en met 25 oktober in galerie Hélène van Stralen in Rotter dam De expositie wordt vanavond geopend. Onder de titel '1:10' zal Van Scheijndel werk laten zien op aan zienlijk kleiner formaat dan men van deze kunstenaar gewend is. De gale rie is geopend van donderdag t/m zon dag van 14.00 tot 17.00 uur Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat. Moderne Japanse Kera miek van Keiko Hasegawa, 'De jaar getijden van de mens', tot 25/10 di. t/m 10-17 u 13-17 u Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Kunst door Vrou wen' t/m 18/10; 'Niet gebouwd Lei den' t/m 15/11; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Galerie Denise Stephan - Bakkers- steeg 18, monoprints van Onno de Graaf en beelden van Jan de Graaf, t/m 4/10; vr. za en zo: 13.30 tot 17.30 Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie: Vijf eeuwen mode -, di. t/m za. 10-16 uur Art Theahouse 'Oude Rijn' - Stille Ma re 4, schilderijen van Stephine van Gennip, t/m 1/11ma. 12-18 uur. di. t/m za. 10-18 uur. do. tot 21 uur, zo. 11-18 Holiday Inn (blauwe gang) - Haagse Schouwweg 10, Gerrit van Eltere'n met bloemen en landschappen, tech nieken met het paletmes, t/m 7/10 Nahmer en Bert van Alkemade; architectuurfoto's van Peter de Ruig; 5/10 tot 14/11, ma. t/m vr 10-22 UUI Galerij-Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, doorlopende expositie van wisselend eigen werk (tekeningen en grafiek) van Marjan van den Bosch, en van gastexposanten o.a. Sylvia Borreman, tekeningen; Jan van der Veer, lino's; Anna Los, kleinkera- miek; wo. vr. 13.30-18 uur. do. 13.30-18 en 19-21 uur. za. 12.30-17 uur. Gemeentearchief 'De Vlietlanden' - Vliet 45, de Weefkring Het Levds Lae- ken met '20 jaar weven. 1967-1987, noodzaak van vroeger, hobby van nu', tot 13/10; ma t/m vr. 11-17 uur. za. 10- 12.30 uur Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11. Etsen Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, ke ramiek van Jeroen Bechthold en aquarellen van Cees Boer. t/m 25/10. vr. za. en zo. van 10-20 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder. Leni van Gils, acrvl, t m 5/11; ma. t m vr 9- 17 uur Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76. Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve wo na 14 uur. opend van 16-22 i Rijnsaterwoude Galerie de Barg - Woudsedijk 12, aquarellen van Kees van Aalst t/m 25/10; vr. za. zo. 14-17 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling "De Andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De Toekomst van Rijnsburgs Verleden'; vr 19-21 uur. za 10-16 uur Concerten Klassiek Het optreden van de violist Johannes Leertouwer en de pianist Derk Pik op maandagavond in de Kapelzaal van K&O kan door ziekte van de pianist niet doorgaan. Het duo zal worden vervangen door Marin Mars (viool) en Bernd Brackman (piano). Het pro gramma, dat de jonge violiste samen met Bernd Brackman uit zal voeren, bestaat uit werken van Telemann, Tartini (Duivelstriller-sonate, Brahms, Prokovjev en Strawinskv. Aanvang 20.15 uur. De pianiste Rita Knuistingh Neven verzorgt donderdagmiddag een lun chconcert in de Kapelzaal van K&O Ze zal werk vertolken van o.a. Mozart en Chopin. Aanvang 12.45 uur. De Amerikaanse pianist Steven Mayer geeft volgende week vrijdag avond (9 oktober) een recital bij K&O Zijn programma vermeldt de namen van Von Weber. Liszt en Thalberg. Aanvang 20.15 uur. Jazz de Kapelzaal het Trio Fezz op. Het trio wordt gevormd door de pianist Rob van Bavel. de bassist Marc van Rooij en de drummer Hans van Oosterhout. Het speelt jazz met latin- en l'unkin- vloeden. Het repertoire van het trio bestaat voornamelijk uit composities van Rob van Bavel en uit standards, die door Van Bavel zijn gearrangeerd. POP J C Tans his Rockets geeft van avond een optreden in het jpngeren- centrum de boerderij in Zoetermeer. Aanvang 22.00 uur; Voorweg 146, Zoetermeer. Vanavond en morgenavond (2 en 3 oktober) staat er, in verband met Lei- dens ontzet, in elk café wel een band senteert donderdag 8 oktober hun eerste cassette in het Leids Vrijetijds centrum. Daarna een live-concert. Deze band tracht, volgens eigen zeg gen. het beste van gitaren en synthesi zers met elkaar te combineren in zo wel furieuze als atmosferische ge luid: ivang 21.00 uur; Breestraat 66. Leiden De Leidse band After the Silence pre- Henny Orri en Mai Leidse Schouwburg zo 4, 14.30 uur; Bijzonder Theaterex periment: Schilderijenen muziek van Jessie Gordon en de sopraan Jaqueli- ne von Preuss. ma 5. 20.15 uur; extra voorstelling 'Agnes van God' met Linda van Dijk, 'The very heartbeat of Africa', do 8. 220.15 uur; Operettevereinging 'De Troubadours' mmv Balletschool Giselle met de operette 'Eine Nacht in Venedig' van Strauss. Laktheater vr 2, 20.30 uur: In Dependance met 'Giovanni's Room' van James Bald win mmv Hajo Bruins en Peter Son- neveld en Annekee van Blokland zo 4, 15.00 uur; kindertheater Klapsi- gaar speelt 'Meneer Flakkee en Over Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 2, 20.15 uur. Haagse Comedie met 'Elvire Jouvet 40' van Brigitte Jaques. met o.a Ton Lutz, Rick Nicolet. regie: Eddy Habema. za 3. zo 4. 20 15 uur; blijspel 'De Klus jesman' van Richard Harris, met o.a. Anderé van den Heuvel, Kitty Jans sen en Marielle Fiolet. wo 7, do 8, 20.15 uur; Haagse Comedu met 'De min in 't lazarushuis' van W.G. van Focquenbroch, met Rene van Asten Kees van Lier e a Kleine Schouwburg za 3, 20.15 uur; 'Benjamin in het leger van Neil Simon, met Paul Rotger. John Leddv e.a. zo 4, 20 15 uur. 'Nathan de Wfjze van Lessing, met o.a. Bernhard Droog. El len Vogel en Henk van Ulsen Muziektheater vr 2. za 3, zo 4. (14.15 uur) di 6, do 8. 20.15 uur; Residentieorkest olv Alain Lombard mmv Marc Laforet (piano) met werk van Debussy. Ravel en Brahms za 3. zo 4, 19.30 uur; Tanz Theater Wuppertal do 8,20.15 uur; Ballet der Stadtischen Bühnen Frankfurt. Circustheater za 3, zo 4, di 6, wo 7, do 8,20.15 uur; Ti neke Schouten in haar nieuwe Wan Woeman Sjow 'Tien in Topvorm zo 4. 12.15 uur; 'Jonge meesters aan zee' Thomas Zehetmair, viool Kaï Ito. piano, werken van Mozart. Schu bert en Strauss. Appeltheater vr 2, za 3, wo 7, do 8, 20.30 uur. toneel groep De Appel met 'Niemandsland van Harold Pinter, met Willem Wag- ter. Cor van Rijn e.a. Nederlands Congrescentrum zo 4, 14.00 uur; Russisch Oekrains Zang- en Dansensemble Kalinka zo 4. 20.15 uur; Chinees Staatscircus met 'De Vijfde van Purper', met Adel- heid Roosen, Karin Bloemen en Frans Mulder zo 4, 11 30 uur,Else Krijgsman (piano) mmv Verlaine Strijkkwartet. Debus- sy-programma. zo 4. 20.15 uur; optreden van The Crooks di 6. 12.45 tot 13.30 uur; Henk vai sen mmv Fred Jacobs met 'Wat z< doen' muziek en poezie van Consta tijn Huvgens. di 6, 20.15 uur; Andrei Nikolsky (pi Ul- orgskv. verken van Schurr i Mui Batzorgel door Sander Van Marion met werken van o.a. Buxtehude. Pas- quini. Wesley. Widor en Quilmant Amsterdam dag (beh. ma) 20 15 uur, za en zo ook 13.00 uur; Musical 'Cats' van Andrew Lloyd Webber, Trevor Nunn, Gillian Lynn. Concertgebouw vr 2. 20.15 uur; Concertgebouworkest olv Lucas Vis mmv Han de Vries, ho bo, werken van Loevend ie, Maderna en Bartok. za 3. 14.00 uur; Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepkoor olv Henri Lewis mmv Faye Robinson. Marvis Martin. Cynthia Clarey. Ben Holt en Willard White; Gershwin-Porgy and za 3, 20.15 uur, Nederlands Kamer koor, La Petite Bande olv Sigiswald Kuijken mmv Adinda de Nijs, Barba ra Borden, Heleen Resoort e.a. wer ken van Bach. Motet en Handel, zo 4. 14.15 uur; NedPho kamerorkest nlv Hartmut Haenchen mmv Jochen Kowalski, werken van Mozart. Zo 4. 20.15 uur; Rod Mason Hot Five Down Town Jazzband olv Roefie Hueting. do 8,20.15 uur; Concertgebouworkest olv Leonard Bernstein, werk var Schubert en Mahler. C.C. Amstelveen vr 2, 20.15 uur. 'Agnes van God' met Linda van Dijk, Henny Orri en Marie Louise Stheins. za 3. 20.15 uur; Frisse Jongens met 'Oms Lowietje heeft een engel ge- zo 4. 14.00 uur; 25 jaar Folkloristisch Danstheater, familiematinee. di 6, 20.15 uur, Brasil Tropical 'Ama- wo 7, 20.15 uur; Hans Cornelissen, Dorijn Curvers en Ellisigne Kraav- kamp in 'Helder als glas' van Phil Young do 8. 20.15 uur; Leoni Janssen. Frans Ehlhart, Albert Veenendaal synthesi zers 'It's reverberation time', regie Willem Nijholt Muziektheater di 6, 20.15 uur; Nederlands Dansthea ter, 'Perspettivo' van Kylian'Berio, mmv Nederlands Balletorkest olv Lu cas Vis. do 8. 20.15 uur; premiere. De Neder- lamdse Opera met 'Don Carlos' van Verdi. mmv Nederlands Philharmo nisch Orkest olv Helmut Haenchen. met Harrv Peters, Neil Rosenshein Nieuwe de la Martheater vr 2. za 3. zo 4, 20.15 uur; Margreet Dolman 'Mens en gevoelens', regie Berend Boudewijn met Paul Haenen. Dammie van Geest en Willem Jeths piano. ma 5. di 6. 20.15 uur. Joop Doderer. Hans Boskamp e.a. in 'Drie is teveel tekst en regie Jan Blaaser. wo 7. do 8. 20.15 uur; Paul Rotger. Stadsschouwburg vr 2, première, za 3, 20.15 uur; Anne- Wil Blankers, Frans Vorstman e.a in 'Droom van een vrouw' van Alan Ayckbourn, regie Willem Nijholt zo 4,15.00 uur; Scapino Ballet. 'Assor- Van Manen/Debussy; Rotterdam za 3.9 30 tot 17 00 uur; Ned Koorfesti- •val zo 4. 15 00 uur. Nandranie dans groep (Ind. klassieke dans). 20.15 uur. Prowizorka Dzezz Bed, Eugen Cicero T-no. 20.15 uur; Ravi Kiran, gottuva- (folk). di 6. 20.15 uur; La Petite Bande. Ne derlands Kamerkoor. Barbera Bor- woe 7, 20 15 uur, Heinnch Schiff, cel lo, (Bach-serie). Theater Zuidplein vr 2, 20.15 uur^toneelstuk 'Vuur in de i Shepard. i za 3. 20.30 uur. zo 4, 14.30 uur; 'Moer staal', Joke Bruys. zo 4. 20.15 uur; 'Salto Mortale'. (Ka- Luxor Theater vr 2, 20.15 uur; Paul van Vliet met zijn one-man-show 'Over Leven' di 6, 20.15 uur; James Last en orkest Hofpleinthealer zo 4. 13.00 uur; Klassiek Kindercon cert. 14.00 uur; Jeugdtheater Hof- plein-prod. 'Spelen met vuur.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23