Dagbehandeling dementen Verpleeghuis O verduin moderniseert complex Leiden telt af (1) Dorpsagent voorlopig op afstand WD-wethouder Ter Aar treedt af PAGINA 16 W III REGIO VRIJDAG 2 OKTOBER 1987 Het gebouwencomplex van het verpleeghuis Overduin in het Katwijkse duingebied. Binnen een aantal jaren wordt het volledig gemoderniseerd. (foto Dick Hoeewoning) KATWIJK - Met een serie ingrij pende opknapbeurten wil het Kat wijkse verpleeghuis Overduin in de komende jaren haar gebouwen complex moderniseren. Door een compleet nieuwe indeling en in richting van de afdelingen in dit centrum voor psychogeriatrische (demente) bejaarden, moet met na me de woonfunctie van het ver pleeghuis worden verbeterd. De eerste afdeling die voor een bedrag van meer dan een miljoen gulden is gerenoveerd, wordt volgende week donderdag officieel in gebruik ge- door Dick v.d. Plas De plannen om ook de zeven an dere afdelingen van het verpleeg huis op te knappen, zijn inmiddels op papier gereed. Het is echter nog niet bekend wanneer Overduin toestemming krijgt om deze plan nen uit te voeren. "Momenteel is de Esdoorn, de afdeling die er het meest aan toe was, onder handen genomen", zegt geneesheer-direc teur J. Ringelberg. "Bij het bepa len van het tempo waarin ook de rest van het tehuis wordt opge knapt, zijn we opnieuw afhankelijk van de toestemming van het rijk en de provincie". Het gebouwencomplex van Overduin, dat schitterend is gele gen aan de rand van het Katwijkse duingebied, is in 1966 gebouwd als een psychiatrisch ziekenhuis. Het tehuis kreeg echter nooit de officie- Ie status van ziekenhuis, maar werd een verpleeginrichting waar demente bejaarden de laatste jaren van hun leven doorbrengen. "In Overduin spreken we tegenwoor dig niet meer van patiënten maar van bewoners", aldus Ringelberg. "Een groot probleem was echter dat ons gebouwencomplex niet was ontworpen om deze woon-, functie ook waar te maken. Met de huidige renovatieplannen willen daar op zo kort mogelijke termijn verandering in brengen" Op de acht afdelingen van Over duin worden momenteel 226 be jaarden verpleegd. Het tehuis heeft vooral een regionale functie. Het merendeel van de bewoners is af komstig uit Leiden. Catacombe Met de renovatie van het huidige De werkers achter de schermen. Enkele honderden Leidenaars, en ook buitenpoorters, werken jaarlijks mee aan de totstandkoming van de 3 oktoberfeesten. Ze treden maar zelden voor het voetlicht. Deze week een serie waarin een paar van die mensen aan het woord komen; mensen die van a tot z vertellen over hun inzet voor het 3 oktobergebeuren en hoe zij dat beleven. Vandaag de laatste aflevering. Aan het woord is Wim Laman, lid van de commissie Herdenkingsdienst. door Simone van Driel LEIDEN - "Dit is mijn zesde jaar als bestuurslid van de 3 October- Vereeniging. In mei 1982 ben ik ge vraagd en als geboren en getogen Leidenaar vond ik dat bijzonder leuk. Mijn vader en mijn grootva der van moeders kant zijn ook ja ren actief geweest. Meteen vanaf het begin ben ik betrokken geraakt bij het organiseren van de herden kingsdienst. Ik doe dat grotendeels alleen; er zijn wel mensen die me helpen, zoals op 3 oktober bij het in orde maken van de Pieterskerk, maar in principe regel ik alles zelf'. "Elk jaar ga ik op zoek naar een andere voorganger, waarbij ik steeds probeer de diverse protes tantse geloofsrichtingen af te gaan: nu eens een gereformeerde domi nee, dan weer een hervormde, een andere keer weer iemand van de theologische faculteit van de uni versiteit. We proberen steeds wat nieuws te brengen. Een paar jaar geleden hadden, we voor het eerst een vrouw op de kansel". "Dit jaar zal voor het eerst een katholiek de overdenking uitspre ken: professor Bots. We hebben ons de vraag gesteld: moet je nu nog zo star vasthouden aan het feit dat de herdenkingsdienst van oor sprong een protestantse aangele genheid is? Het is misschien voor Leidenaars die altijd en vanuit een geloofsachtergrond naar de dienst komen een hele stap, maar op deze manier willen we ook proberen een bepaald verband met 1574 te leg gen". "Met de inhoudelijke kant van de dienst bemoei ik me nooit. Ik weet dus ook niet wat professor gebouwencomplex wil Overduin vooral de sfeer van het kille zieken huis doorbreken. Dat is op de afde ling Esdoorn onder meer gebeurd door het splitsen van de grote zaal - waar meer dan 30 bewoners bij el kaar waren ondergebracht - in twee gezellige huiskamers voor maxi maal 16 mensen, het veranderen van de lange, sombere gangen in gezellige 'straatjes' waar de bewo ners goed uit de voeten kunnen en het bieden van meer privacy in de slaapkamers en de sanitaire ruim ten. "Door de manier waarop het ge bouwencomplex trapsgewijs in het duingebied is neergezet, heeft het deel dat tegen de duinwand aanligt de sfeer van een sombere catacom be", omschrijft H.C.J. Loman, het hoofd van de technische dienst van Overduin. "Dat werd nog eens ver strekt doordat 40 procent van de beschikbare ruimte bestond uit lange gangen en dienstvertrekken. Door het gebruik van speciale lichteffecten, kleuren en een sfeer volle aankleding is dat patroon doorbroken". Loman erkent wel dat het huidi ge renovatieplan iets heeft van een compromis. "Aanvankelijk wilden we veel verder gaan, zeker in het bieden van privacy aan de bewo ners. Zo wilden we het aantal plaat sen op de slaapzalen terugbrengen van zes naar vier, maar door de bouwkundige en financiële beper kingen die ons werden oplegd moesten die plannen worden her- De nieuwe indeling en inrichting van de afdeling is direct ook aange grepen om moderne verpleegkun dige en technische voorzieningen te installeren. "Doordat de bejaar den zolang mogelijk thuis blijven wonen, is de groep die uiteindelijk bij ons terechtkomt ouder en hulp- behoevender dan vroeger", vertelt A. Lengton, verpleegkundig ad junct-directeur van Overduin. "Dat houdt bijvoorbeeld in dat er veel meer mensen in een rolstoel zitten en aan die situatie moesten de ge bouwen ook worden aangepast". De gerenoveerde afdeling is ver der onder meer voorzien van een luchtzuiveringsinstallatie, een di gitaal gestuurde communicatie-in stallatie, brandmelders, een nieu we radio-installatie en warmte-te- rugwinapparatuur. Bots precies zal gaan vertellen. Waar ik wel op let is de tijd. Want als de dienst teveel uitloopt wordt het wringen voor de bestuursleden die naar andere zaken toe moeten. Het is wel eens uitgelopen en tja, zomaar weglopen kan niet". "Jaren vóór ik bij de vereniging kwam heeft de hervormde ge meente de organisatie van de her denkingsdienst overgedragen aan de 3 October-Vereeniging. Het ging namelijk heel slecht. Op het laatst Werkomstandigheden Afdelingshoofd J. Hoekstra noemt de gerenoveerde afdeling voor zowel de bewoners als het ver plegend personeel een enorme ver betering. "Door in de twee woon kamers onder meer erkers te ma ken, zijn lichte en gezellige ruim ten ontstaan, waar de mensen zich goed thuis kunnen voelen. Voor een 'gesloten' afdeling als de Es doorn is het verder belangrijk dat de bewoners die nog mobiel zijn, toch goed uit de voeten kunnen. In de oude situatie kwamen zij op de gangen steeds voor dichte deuren te staan, wat bij psychogeriatri sche patiënten het onrust-gevoel alleen maar verstrekt. Nu is er een zogenaamde 'dwaalgang' gemaakt, waardoor de mensen niet het ge voel hebben dat ze zijn opgeslo ten", zegt Hoekstra. Die 'dwaalgang' is ingericht als een straat, mët bankjes, veel plan ten en lantaarnpalen. Zelfs de Am sterdammertjes ontbreken niet. Het ""gesloten' karakter van de afde ling wordt verder teniet gedaan door het aanbrengen van een slot met een eenvoudige cijfercode, die bij de vaste bezoekers van de be- "Voor de dagbehandeling is het wachten nog op de handtekening van de staatssecretaris", zegt ge neesheer-directeur J. Ringelberg van Overduin, "maar we verwach ten dat het licht op korte termijn op kwamen er nog maar ongeveer 50 mensen naar de dienst en die dreig de daarom te vervallen. Dat zou heel triest zijn, aangezien die dienst al sinds 1574 wordt gehou den. Tegenwoordig komen er 1600 mensen en dat is toch wel een ver schil". "Het is niet goed uit te vissen wie om welke reden naar de herden kingsdienst toekomt. Het is geen echte kerkdienst meer. Hoewel sommigen zeggen: daar waar een gemeente bijeen is, is sprake van woners bekend is. "Tot nog toe moet het verplegend personeel steeds met het bezoek meelopen en de deur achter hen op slot draai en", aldus het afdelingshoofd. "Nu ontstaat ook in dat opzicht meer een 'open' afdeling". Voor het verplegend personeel zijn met name de werkomstandig heden verbeterd. Hoekstra: "Op een indirecte manier doordat be woners die het beter naar hun zin groen gaat". Zolang de toestem ming echter nog niet is gegeven wil Ringelberg niet bekend maken met welk Leids verzorgingstehuis een samenwerkingsverband wordt aangegaan. "Ik wil wel kwijt dat we een kerkdienst. Van een aantal weet ik in elk geval dat ze voor de dienst zelf komen, maar veel men sen komen ook voor de sfeer. De "Het leuke van het organiseren van de herdenkingsdienst is dat er hele traditionele elementen in zit ten. Samen met het uitdelen van haring en wittebrood is het eigen lijk het enige dat rechtstreeks uit 1574 stamt. Dat is ook de reden dat we vasthouden aan de Pieterskerk als plaats waar de dienst wordt ge houden. De Hooglandse kerk zou veel gemakkelijker zijn, maar in de Pieterskerk, daar is het gebeurd. Het betekent wel ongemak: dit jaar bij voorbeeld houdt de universiteit er vrijdag (vandaag) tot vijf uur ten tamens. En zaterdag na de dienst moet de kerk onmiddellijk worden ontruimd, want maandag zijn er weer tentamens". "Op 3 oktober ga ik eerst om ze ven uur naar de reveille, met vrouw en kind. Daarna ontbijten in De Waag en hard doorlopen naar de koraalzang. Vervolgens ga ik naar de Pieterskerk, waar nog allerlei dingetjes geregeld moeten worden, bij voorbeeld voor de ziekenom roep die altijd opnames maakt. Na de dienst sta ik ergens langs de rou te van de optocht om te voorkomen dat er gaten in de stoet vallen. Dat is knap vermoeiend, er blijken al tijd bedreigde plekken te zijn. Als dat achter de rug is, ga ik meestal even naar de kermis, daarna eten en naar het ledenfeest. Vervolgens ga ik naar het vuurwerk kijken en daarna meestal nog een paar kroeg jes af'. hebben ook minder problemen ge ven, maar ook direct door allerlei aanpassingen, bijvoorbeeld in de badkamers en toiletten. Ook de loopafstanden zijn korter gewor den doordat de verpleegpost een meer centrale plaats binnen de af deling heeft gekregen". De opper vlakte van de verpleegpost is in de nieuwe situatie verdubbeld en ook de uitrusting is verbeterd. De bewoners van de huidige af- deline Esdoorn hebben noe piet bewust hebben gezocht naar sa menwerking met een verzorgings tehuis en niet met een verpleeg huis. We zijn van mening dat de drempel voor de patiënten in deze situatie lager is", aldus Ringelberg. De Leidse dependance wordt in principe ingericht voor tien patiën ten. In Katwijk zijn momenteel al 15 dagbehandelingsplaatsen. De directie van het Katwijkse verzorgingstehuis hoopt dat in de toekomst ook een Leidse depen dance met een complete ver- pleegafdeling kan worden ge opend. "Het streven is om de capa- ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen vooi spoedeisende medische hulp) Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage. Groene veld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.A. Janssen, tel 155010. spreekuur: Rijn en Schiekadt 16. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg. Gal laslaan 24, tel 412166, spreekuur. Ros molen 2. Groep 2 - Bergmever. Pieterse, v. Gent Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen. Zwa nenzijde 27, tel: 213546. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel: 126371. spreekuur: Minnebroe dersgracht 41 Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruijne, Kern straat 11, tel: 141225. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel: 125820. spreekuur: Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden. Lahr, v Rijn, Benit. Nieuwenhuis. Roos, Boer. v.d Waardt. Arnou, J.G. Zaayer en R.E Zaayer za 8 uur tot zo 8 uur G.J.P. Bloemen, tel 311319, spreekuur Kennedylan 24. zo 8 uur tot 24 uur: R.E. J.G. Zaaijer, tel 316008, spreekuur: R G. Geerling- pad 11. Groep 5 - Schaefer. Jasperse. Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: met de gerenoveerde afdeling ken nis kunnen maken. De verhuizing staat gepland op 14 oktober. Hoekstra: "Op zaterdag 10 oktober staat eerst nog een open huis op het programma. Uit het oogpunt van de privacy van de bewoners is be wust gekozen voor een verhuizing na die datum". Het open huis wordt gehouden van 10.0C tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. citeit van de afdelingen in Katwijk terug te brengen, door niet langer zes maar vier bewoners op een slaapzaal te plaatsen. Dat zou bete kenen dat er een aantal bedden vrijkomt en het mogelijk wordt om ook in Leiden een vestiging te ope nen". Het merendeel van de 226 be woners van Overduin is uit Leiden afkomstig. Ringelberg benadrukt echter dat de plannen voor een dependance met een verpleegafdeling nog lang niet zijn uitgewerkt. "Het kan dus nog wel enige tijd duren voordat het zover is", zegt hij. door mij bezette portefeuille niet de juiste inhoud kan worden gege ven". Aan het slot van haar verkla ring dankte zij nog de andere wet houder in het Ter Aarse college van B en W, P. van Rijn, voor de pretti ge samenwerking. Unaniem was de gemeenteraad vervolgens van mening dat Bom uitstekend werk heeft verricht. De woordvoerders van de diverse poli tieke partijen uitten hun teleurstel ling dat de problemen binnen het college voor wethouder Born on oplosbaar bleken. Dat het niet boterde binnen het college was al enige tijd een pu bliek geheim. Enkele keren kwa men de verschillen van mening naar buiten, als Born met haar WD-fractiegenoten tegen een col legevoorstel stemde of als Verhoef sprak over 'een meerderheid van het college vindt...' In de kwestie rond de bouw van de nieuwe sport- hal op het NAL-terrein kwam deze Medische Diensten za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- emdeplein 4a, tel: 123752. zo 8 uur tot 24 uur: B. J. Krul, Noord- eindeplein 8a, tel: 142888. Leiderdorp za en zo: F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel 898189; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Florijn 10, tel' 8910Ö0. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur J W. de Haan', Oranjelaan 26. tel: 170605 Voorschoten za' J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel 2520; zo: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel 3960 Warmond F Walenkamp. Dorpsstraat 45. tel 10030. Wassenaar za. M.H. van Tolingen jr. tel: 15939, spreekuur: Van Polanenpark 94; zo: R. van Niekerk, tei: 19014, spreekuur Van Polanenpark 92. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 2/10 tot vr 9/10 door Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Ros molen 13, Leiden, tel 071-211611: Apotheek Stevenshof. Petr. Moensweg 56, Leiden, tel. 071-313234; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel: 01717-2525. Inspectie treedt niet op tegen kabelj auwv angst KATWIJK/IJMUIDEN - De alge mene inspectiedienst van het mi nisterie van landbouw en visserij heeft vanmorgen niet opgetreden tegen de aanvoer van kabeljauw door schepen van de groep k-docu- menthouders. De vissers houden zich officieel aan het vangstverbod op deze rondvissoort, maar voeren wel kabeljauw als bijvangst aan. De handelwijze van de k-docu- menthouders, twintig 'kleine' ka beljauwvissers onder wie elf uit Katwijk, is daarmee gelijk aan die van veel boomkorvissers in de af gelopen maanden. Na het sluiten van de kabeljauwvangst voor de boomkorkotters, die voornamelijk op schol en tong vissen, is de aan voer van rondvis door deze sche pen ook gewoon doorgegaan. WOUBRUGGE - De nieuwe ra yoncommandant in Hoogmade C. Schmidt moet 'zijn' dorp voor lopig op afstand in de gaten hou den. Uit bezwinigingsoverwegin- gen is de verouderde politiepost in Hoogmade opgeheven, waar door Schmidt op het bureau in Leiderdorp is gestationeerd. En omdat in Hoogmade bovendien geen woonruimte beschikbaar is. is de 'dorpsagent' gedwongen zich voorlopig buiten zijn ge meente te vestigén. Inmiddels heeft hij een huis gevonden in Alphen. Schmidt zou het liefst zo snel mogelijk in Hoogmade gaan wo nen. "Dat is namelijk de beste manier om de bevolking te leren kennen", aldus de 25-jarige poli- tie-agent. "Het zal wel een halfjaar duren voordat ik op deze manier de be volking in Hoogmade en de om geving leer kennen. Ik werk hier nu drie weken en durf nog geen indruk te geven van de omge ving. Als ik in Hoogmade woon leer ik de mensen vanzelf kèn- verdeeldheid meermalen tot uit drukking. In de afgelopen weken is er op nieuw een discussie ontstaan bin nen het college over de onroerend- goedbelasting. Verhoef en Van Rijn blijken voorstander te zijn van een verhoging van deze belasting voor 1988. Born en met haar de WD is daar principieel op tegen. Enige weken geleden gingen binnen de liberale fractie stemmen op voor verandering in de gespan nen college-verhoudingen. H. Roe ien, partijgenoot van Born daar over: "Verhoef zou ook het maat schappelijk werk in de gemeente wel even regelen. Hij trad ojp als wethouder van welzijnszaken; ter wijl Bom er zelf bij zat. Zij heeft toen gezegd: Zo kan het niet lan ger, de maat is nu vol. Ieder is ver- antwoodelijk voor zijn óf haar por tefeuille". De raadsfractie en het bestuur van de WD steunen Born in haar besluit om af te treden. Wassenaar - Wassenaarse apotheek, Stadhoudersplein 35, tel. 12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling. Helder. F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel: 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster G. Koster-Stoker, Narcis straat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260. Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg. tel. 173266. Voorschoten: R. Koster G. Koster- Stoker, Narcisstraat 47, tel. 3836. Wassenaar: A. van Toor, Thorbeckelaan 358, Den Haag, tel: 255907; C. Vervoorn, Van Montfoortstraat 15, Voorburg, tel: 833457; J. Thijsse, Surinamestraat 52. Den Haag, tel: 460040. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt w'e. Beerman, Prinsessekade 1, Leiden, tel: 071-142100. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28. Oegstgeest, is tandarts de Minjer telefo nisch bereikbaar onder nummer 071- 155375; tevens spreekuur van 11-12 Wassenaar: Mevr. J. Liem, Zwaluw 24, Zoeterwoude, tel: 01715-1005; Mevr. E. Pias-Moes, Rijksstraatweg 632, tel 77005. Dienst in eigen praktijk W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, tel. 125215 S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeter- woude-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Wim La man: "Voor het eerst gaat een katholiek voor in de herdenkings dienst in de Pieterskerk. Op die manier willen we een verband met 1574 leggen". (foto Jan Holvast) Katwijks verpleeghuis opent dependance voor bejaarden in Leiden KATWIJK/LEIDEN - Het Katwijkse verpleeghuis 'Over duin' wil nog dit jaar een dependance voor de dagbehande ling van demente bejaarden openen in een Leids verzor gingstehuis. De directie heeft hiertoe besloten omdat het merendeel van de patiënten dat momenteel van de dagbe handeling in Katwijk gebruik maakt, uit Leiden afkomstig is. In de toekomst wordt ook gedacht aan een Leidse de pendance met een complete verpleegafdeling. aanwezigheid van het Rijnlands Mannenkoor en de Koninklijke Mi litaire Kapel zal voor een aantal mensen zeker een reden zijn om te gaan. En we zijn tot nu toe bang ge weest om die succesformule te wij zigen alleen maar om het wijzi gen". "Ik regel de contacten met het koor en de kapel. Dat laatste is al tijd een beetje spannend. Ik moet een brief schrijven aan de 'muziek- commissaris' met de vraag: kan de Koninklijke Militaire Kapel dit jaar weer meespelen? Het zijn immers professionals en ze hebben veel op drachten. Dus schrijven doe ik daarom al in februari. We praten er al een paar jaar over om het koor en de Kapel samen iets te laten doen, maar daar kleeft één groot pro bleem aan: het koor bestaat uit amateurs en die repeteren 's avonds, de Militaire Kapel bestaat uit beroepsmensen en die repete ren dus overdag. Maar we zitten er nog steeds op te broeien". Burgemeester zou zich teveel met beleid bemoeien TER AAR WD-wethouder V. Born in Ter Aar heeft gisteravond tijdens de gemeenteraad haar ver trek aangekondigd. De raadsleden, maar niet in het minst .burgemees ter P. Verhoef, toonden zich zeer verrast door de mededeling van de ze vrouwelijke wethouder in het college. In een korte verklaring lichtte Born haar aftreden toe: "Het ver zoek om ontslag heb ik genomen na enkele kleine en meermalen grote aanvaringen met de voorzit ter van het college en tevens de portefeuillehouder voor financiën (burgemeester Verhoef, red.), be treffende het door die voorzitter gewenste beleid, respectievelijk het ontbreken van beleid". "Dat laatste heeft er toe geleid", aldus Born, "dat ik mijn werk zaamheden als dagelijks bestuur der van de gemeente niet naar be horen kan uitvoeren en dat aan de VRIJDAG 2 OKT. Alphen film: 'Sans Toit ni loi' in Hooftslraat filmhuis. Hoottstraat 210. 20.30 uur Hazerswoude/Zoeterwoude voor educatieve vogelexcursie as. zondag opgeven lussen 19 30 en 2100 uur tel: 071- Lammermarkt, rond Molen de Valk, Nieuwe Beestenmarkt en Beestenmarkt, vanaf 16.00 uur. feestelijke warenmarkt, Oude Singel, Nieuwe Mare, 18.00 uur. grote Taptoe, start Kaasmarkt 19.30 uur. Taptoe muziekgezelschap K G op het Stadhuisplein, 20.30 Dependance speelt 'Gio Bibliotheek, 19.00 tot 21.00 u Wassenaar Leiderdorp fakkeloptocht Leiderdorp i gen apartheid', start 20.00 u Nieuwkoop opening tentoonstelling schil- derboerderi), Nieuwveenseweg 59, 20.00 uur: expositie op 3, 4, 10 en 11 oktober Noordwijk volksmuziek in de Openbare straatweq. ZATERDAG 3 OKT Alphen rockin Alphen, optreden van Alphense bands uit de vijftiger en zestiger jaren, Parkrestaurant >P Hooftstraattheater, Hoottstraat 210, aanvang 20.30 Lelden 3-oktoberfeesten met diverse activiteiten in de hele stad tussen 7 00 uur (reveille) en 23.30 uur (vuurwerk), vertrek optocht onder het motto 'We are the world" 13.00 uur van de Burggraven- laan. live-muziek in diverse horeca gelegenheden in de binnenstad troen en Debbie Porrius, 21 30 uur in de 'De Hollandsche Tuyn- '/'De Wagenschuur'. Hoofdstraat Wassenaar antiekbeurs van 11.00 tot 17.00 uur in het Entreegebouw Dierenpark, Rijksstraatweg ZONDAG 4 OKT Alphen koffieconcert door het Emsem- ble Diano, De Bron, 12 30 uur Hazerswoude/Zoeterwoude educatieve vogelexcursie olv de regionale vogelwerkgroep in de omgeving van de Kruiskade. kindertheater speelt 'Meneer Flakkee en O' goeree', Laktheater, Cleve- ringaplaats 1, 15.00 uur 'Wayang Golek' poppenspel en dans in West-Java, 15 00 uur, Rijksmuseum van Volkenkunde, Steenstraat, optreden van Bob Color', 16.00 uur; Flamenco dans en mu ziek, 21.00 uur; 'Divaz', 22.00 uur„Tuna-orkest uit Salamanca, 23.00 uur, in De Grote Beer, voorronden Nederlandse Danskampioenschappen, 10.00 uur m de Stadsgehoorzaal. t.g.v 10-jarig bestaan van korfbalver. Cresendo, sportdag voor leden, oud-leden en hun fa milie in sportcomplex aan de Saf fierstraat. aanvang 10 00 uur

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16