DIXONS KOM JE EN OREN TEKORT. Fiat zet Alfa weer op goede spoor Nissan komt met bijzonder model: de Terrano Auto-Home Leiden BV /MCN Auto Allerlei "WT Leiden, Haarlemmerstraat 122,071-140166. En nog bijna 50 vestigingen in de rest van Nederland. Nieuwe Skoda over anderhalf jaar verwacht Internationale introductie van de Alfa 164 Fiat-topman Vittorio Ghidella voor een Alfa 164 bij het congrescentrum Milano Fiori in Milaan (foto pri Het zal nog bijna een jaar duren voor de export van de nieuwe Alfa 164 goed op gang komt, maar dat weerhield de top van het Italiaanse merk er niet van vorige week een grootscheepse internationale introductie in Milaan te organiseren. Zo'n zeshonderd autojournalisteh - tot zelfs uit Australië, Nieuw-Zeeland en Amerika - waren naar het grote congrescentrum Milanofiori gekomen om te zien en te horen hoe de hoogste Fiat-baas Vittorio Ghidella zich in allerlei bochten wrong om te rechtvaardigen hoe binnen één autoconcern de bouw van drie bijna dezelfde typen wordt gehandhaafd. Jaren geleden sloten Fiat, Lancia. Saab en Alfa Romeo een akkoord om met elkaar een model in de ho ge middenklasse te ontwikkelen. Dat project werd 'Typo 4' gedoopt. De samenwerking haalde echter de eindstreep niet. Men kwam niet verder dan een gemeenschappelij ke basis, waarop de verschillende bedrijven zelfstandig konden voortborduren. Zo zagen achter eenvolgens de Saab 9000, de Lan cia Thema en de Fiat Croma het le venslicht. En nu als laatste de Alfa 164. Weliswaar om te zien verschil lende wagens, maar in basis toch gelijk. De omstandigheden hebben zich echter grondig gewijzigd sinds het begin van Typo 4. Lancia en Alfa Romeo zijn als volle dochters van Fiat samengesmolten tot één be drijf'Alfa-Lancia'. dat - ik zou bijna zeggen 'uiteraard' - sterk wordt ge controleerd vanuit het Fiat-hoofd kwartier in Turijn. Dat levert de merkwaardige situatie op, dat The ma, Croma en Alfa 164 in feite schuilen onder één paraplu: Fiat. En Ghidella kwam hoogstpersoon lijk naar Milaan om uit te leggen hoe dat in elkaar steekt. Hij repte niet meer over de kaper Ford, die ook op de kust zat om Al fa over te nemen. Hij maakte geen gewag van het Italiaanse nationa listische gevoelens, die ervoor zorgden dat de balans naar Fiat doorsloeg. Hij zei slechts dat het spel volgens de regels was ge speeld, zodat men in Turijn een eventueel EG-onderzoek met ge rust hart tegemoet ziet. Hij zocht het nu meer in begrip pen als status, traditie, pragmatis me en de wil om zich te onderschei den. Volgens Ghidella zorgt Lancia voor status en traditie. Fiat zelf be dient de pragmatische klanten. Maar zij, die zich van anderen wil len onderscheiden komen bij Alfa Romeo terecht. Dat soort klanten vormt een kwart van de Europese markt. Mogelijkheden genoeg dus voor Alfa. Ghidella meent dat het merk zijn aandeel in dat marktseg ment van vijf naar tien procent kan uitbreiden. Volgens hem plukt Al fa nu al de vruchten van de overne ming door Fiat. Verkopen en omzet zijn flink gestegen en de verwach tingen zijn gunstig. Alfa Romeo heeft volgens Ghi della alles in huis (distinctie, pres tatie en motorkennis) om zowel in Europa als in de Verenigde Staten sterk vertegenwoordigd te zijn. Het onafhankelijke dealernet zal ge handhaafd blijven en door middel van advertenties en sportactivitei ten zal de aandacht op het merk worden gevestigd. Dat neemt niet weg dat binnen het concern al aan de stroomlijning van de verschillende produktielijn- en is begonnen. Lancia's worden nu al in Alfa-fabrieken gebouwd. Fiat heeft veel geld gestoken in de verdere automatisering van de Al fa-fabrieken. Er zijn meer robots geplaatst, ook voor controle. Maar al had Fiat-baas Ghidella niet aan de wieg gestaan van de 164 Er is een nieuwe Skoda op komst. Maar het kan nog wel anderhalf du ren voor het model in ons land te koop is. Importeur De Binckhorst Auto Motor Import in Voorscho ten verwacht de wagen op zijn vroegst op de personenauto-RAI van februari 1989 te kunnen intro duceren. Deze Skoda - met motor voorin en aandrijving op de voorwielen - gaat 'Favorit' heten. Een prototype was vorige maand op de Tsjechi sche jaarbeurs in Brno te zien; In - de ontwikkeling was al gereed toen Fiat de failliete boedel over nam - hij deed toch erg gelukkig over zijn komst: 'Het is voor ons als een kind'. De sierlijke 164 (volgens velen de fraaiste vrucht van het Typo 4 pro ject) wordt voorlopig in vier ver schillende versies uitgebracht. Het verschil zit in hoofdzaak onder de motorkap. Alle modellen hebben voorwiel- aandrijving, stuurbekrachtiging en een keur aan luxueuze snufjes. Maar dat zal niemand verbazen als men weet dat de goedkoopste van het viertal in Italië al meer dan 50.000 gulden gaat kosten. Wat de prijzen in ons land zullen worden is nog niet bekend, maar dat ze stevig zullen zijn staat wel vast. de komende maanden zullen proef- series worden gebouwd. Daarin zal een motor van 1300 cc met elektro nische ontsteking worden ge plaatst. De carrosserie is met een lengte van niet meer dan 3,82 meter aan zienlijk korter dan de nu te koop zijnde Skoda-modellen, maar zal toch meer ruimte bieden aan de in zittenden. Het wordt een vijfdeurs wagen met een neerklapbare ach terleuning. De vormgeving (die iets aan de Het gamma begint bij een 2 liter viercilinder twin spark met een vermogen van 148 pk. Topsnelheid meer dan 210 km/uur. Dan volgt er een eveneens 2 liter viercilinder, maar met turbo en intercooler (175 pk). Die haalt meer dan 220 km/uur. De snelste is de 3 liter zes- cilinder. Deze ongeveer 1300 kg wegende 164 wordt uit stilstand in 7.7 seconden naar een snelheid van 100 km/uur gejaagd en haalt een top van meer dan 230 km. Een indrukwekkende prestatie, maar die wordt ook geleverd door de 164 turbodiesel. Dank zij 117 paardekrachten kan die uit stil stand in precies 10 seconden naar een snelheid van 100 km/uur acce lereren. En de topsnelheid van de ze diesel ligt op 200 km/uur. Lada Samara doet denken) staat op naam van de Italiaanse ontwerper Bertone. De wagen weegt 840 kg. Met een motorvermogen van 46 kW kunnen pittige prestaties worden verwacht. De fabriek zegt dat het gemiddelde verbruik (loodvrije benzine) de 1 op 15,4 niet te boven zal gaan. De eerste Favorit-series blijven in Tsjechoslowakije. zodat de kin derziekten dicht bij huis kunnen worden verholpen voordat met de export wordt begonnen. Nissan Nederland neemt vanaf be gin volgend jaar een heel aparte au to in het programma op: de stevig gemotoriseerde Terrano. Het is een nieuwe combinatie van een personenauto, een station wagen en een stoer 4x4 terreinvehi kel. Zeer karakteristiek in het bij zondere model is het unieke venti- latieruitje, dat vrijwel vlak in de carrosserie is opgenomen. In eerste instantie zal deze Nis san Terrano alleen met een 2,4 liter viercilinder benzinemotor van 101 pk worden uitgebracht. Een krachtbron, die standaard is voor zien van benzine-inspuiting en een drieweg katalysator. Pas een jaar later zal er ook een dieselversie van de Terrano in produktie worden genomen en mogelijk ook een ver sie met een sterkere benzinemotor. De wagen zal op de vlakke weg een topsnelheid van ongeveer 150 km/uur kunnen halen. Maar ook op minder vlak gebaande wegen kan hij goed uit de voeten. Dank zij de apart inschakelbare vierwielaan- drijving met automatische vrij- loopnaven en een anti-slipdifferen- tieel in de achteras neemt hij moei teloos een helling tot 36 graden. De maximale zijdelingse hellingshoek bedraagt 45 graden. De auto moet in Japan nog in produktie gaan. zodat er over de prijs weinig is te zeggen. Verwacht wordt dat deze in de buurt van de 55 mille zal liggen. Caravan-RAI De Caravan-RAI wordt dit jaar heel vroeg in het seizoen gehou den, namelijk van 20 tot en met 25 november. Behalve een compleet assortiment aan toercaravans biedt deze tentoonstelling een zeer geva rieerd aanbod van tenten, vouwwa gens, kampeerauto's en stacara vans. De expositie zal dagelijks van 10 tot 18 uur zijn geopend. BZN rijdt Fiat Fiat sponsorde al voetbalclubs, individuele topsporters en culture le evementen. Nu is daar ook een popgroep bijgekomen. Daarbij viel de keus op de populaire Volen- damse formatie BZN. De leden van de groep rijden nu in Fiat Croma's en bovendien draagt het Italiaanse merk bij in de kosten van de ko mende tournee van BZN door Ne derland. Rover 800 met kat De 800-serie van Rover is uitge breid met een Rover 825Si met ge regelde katalysator. De topsnel heid van deze met een 2,5 liter zes cilinder van 150 pk uitgeruste Ro ver bedraagt 205 km/uur. De hand- geschakelde versie kost 58.900 gul den, met automaat 62.500 gulden. Drieliter Alfa 75 De 75-serie van Alfa Romeo heeft nu ook in ons land een nieuw top model gekregen met een drie liter zescilinder motor. Deze Alfa V6 3,0 kost 56.990 gulden. Tot de stan daarduitrusting behoort getint glas rondom, centrale deurvergrende ling, stuurbekrachtiging, elektri sche ramen voor, check control en lichtmetalen wielen. Syntetische olie De Nederlandse oliespecialist Stabil Oil Company heeft onder de naam Econograde F.E. een synteti sche olie op de markt gebracht. Volgens het Limburgse bedrijf hebben al vele automerken deze nieuwe olie omarmd. Econograde F.E. zou geschikt zijn voor alle mo derne benzine-, diesel-, turbodie sel-, lpg- en katalysatormotoren. De olie zou onder de meest extre me weersomstandigheden nog goed functioneren. Men moet er wat meer voor betalen, maar vol gens de fabrikant is 'de kwalitatief hoogwaardige olie dat dubbel en dwars waard'. Off. Skoda dealer voor Leiden, Leiderdorp e.o. St. Jacobsgracht 10-18 Leiden. Tel. 071-121560. 'REGEREN IS VOORUITZIEN' Nu een nieuwe Skoda kopen en over 1 Vz jaar met prima inruilprijs in de allernieuwste rijden. Natuurlijk bij 'min Philips NMS 8220 MSX 2 homecomputer met ingebouwde MSX BASIC interpreter van 48 Kb (ROM) Werkgeheu gen 64 Kb (RAM) en ingebouwde datum- en tijd klok. Duidelijke en uitvoerige Nederlandstalige dokumentatie. ingebouwde A (16 Kb ROM) software Graphics Designer. 99- euuuwue Kompleet met datarecorder en software. 599.- Philips NMS 8245 MSX 2 homecomputer met ingebouwde 3.5" disk-drive en MSX BASIC interpreter van 64 Kbyte (ROM). Werkgeheugen 128 Kb (RAM). Kompleet met uitvoerige Nederlandstalige dokumentatie en Ease software programma bestaande uit wordprocessor, database, spreadsheet, business graphics, agenda, MSX-DOS en Graphics Designer Philips BM 7713 37 cm/90° beeldbuis monochrome monitor met anti-reflexlaag voor kontrastverbetermg (Hier afgebeeld met NMS 9110) Philips NMS 9110 PC. met twee 3,5" diskettestations en een werk geheugen van 640 Kbyte Vijf interne slots waarvan een gebruikt wordt voor de videokaart. Volledig compatible met PC/XT. Kloksnelheid: 4,77 of 8 MHz. (Hier afgebeeld met monitor BM 7713). Philips NMS 9115 Idem als NMS 9110, echter met harde schijf met een opslagkapaciteit van 20 MByte Bij aankoop van een Philips homecomputer GRATIS lidmaatschap MCN met tal van voordelen - servicetelefoon - 2 maandelijkse toezending MCN Magazine Bovendien GRATIS 1/2 jaar abonnement op het computerblad MSX Computer Magazine Eü©® |j Kleurenfoto's ontwikkelen en afdrukken Uw fotovwr) wordt b» axons natuurlijk enma verzorgd sÏ!fS!te*hetförmaat 9x13 cm tosten slechts 69 ct i n&ir uw /in hoert u deze niet te betafen SonyWM-31 Walkman met bandsoort schakelaar inclusief lichtgewicht hoofdtelefoon In de kleuren zwart, zilver of blauw Minolta AF-EI Autofocus compactcamera met zelfinschakelende flitser. Automatische filmtransport, terugspoelen en belichting DX fllmgevoeligheidsinstelling Maxell Xl-ll C-90 Audiotape van perfekte kwaliteit Dixons heeft veel meer in huis dan u denkt. Op het gebied van foto, film, audio, computers, elektronische apparatuur en accessoires is Dixons ruim gesorteerd. En vergelijkt u de prijzen eens. Die staan altijd op scherp. Dat bewijzen de aanbiedingen in deze advertentie. Ze gelden zolang de voorraad strekt. Dus haast u naar de Dixons vestiging bij u in de buurt. Samengesteld door Koos Post Skoda Favorit.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9