Wilton wordt eigenaar van Verolme-werf Discussie EG-begroting: komt tijd, komt geld IMF blijft verdeeld over schuldenlast arme landen Unie BLHP: anderhalf procent meer salaris Ceteco overgenomen door Van Ommeren ROTTERDAM (ANP) - De vorige week failliet verklaarde scheepsreparatiewerf Verolme Botlek in Rotterdam wordt nog deze week heropgericht. Eigenaar van de nieuwe werf wordt de Schiedamse scheepswerf Wilton Fijenoord, die zes miljoen gulden in Verolme steekt. Bij de nieuwe werf zullen 370 mensen komen te werken. Dat is iets meer dan de helft van de 700 personeelsleden die de failliete werf in dienst had. DEN HAAG (GPD) - De r personal-computers van Philips kunnen gevaarlijk zijn. Bij aanra king kunnen deze computers een stroomstoot geven, die vooral als men natte handen heeft ernstige gevolgen kan hebben. Philips heeft alle dealers opgedragen de ze computers niet aan te sluiten, voordat een monteur is langs ge weest. Het probleem zit hem in de aarding van de computer. Naar schatting tien procent van de machines is niet afdoende ge aard, waardoor de computer zelf onder stroom kan komen te staan. Hoeveel van de computers al verkocht zijn, is niet bekend. Nieuwe computers Philips gevaarlijk Omdat niet alle Philips-com puters dit probleem vertonen, wil het bedrijf de computers niet terughalen naar de fabriek. De Eindhovense gloeilampenfa briek heeft nu een leger mon teurs op pad gestuurd, om bij alle dealers de computers te contro leren. Omdat de dealers die al computers van dit zogeheten 9100-type computers hebben ge leverd, niet weten aan wie zij de ze hebben verkocht, raden de dealers de kopers aan de stekker van de computer uit het stopcon tact te halen en zich onmiddellijk bij hen te melden. Bij de dealer kan eenvoudig worden gecontro leerd of het euvel zich bij de des betreffende computer voordoet. Philips maakt sinds kort erg veel reclame met de nieuwe per sonal computer, die is nage maakt van de IBM-computers. Het marktaandeel van Philips in deze computers is zeer gering. Met dit nieuwe systeem hoopt Philips een deel van die markt naar zich toe te trekken. Voorlo pig kunnen ze door deze techni sche fout echtër even niet wor den verkocht. De vakbonden hebben enthousiast gereageerd op de bekendmaking. De nieuwe Verolmewerf en eige naar Wilton Fijenoord zullen gaan samenwerken op het gebied van acquisitie (het werven van klan ten), ze zullen indien nodig eikaars materialen gebruiken en boven dien zullen ze personeel gaan uit wisselen om leegloop op te vangen, aldus de directeuren B. Sluis (Wil ton) en A. van Nieuwkoop (Verol me). De totstandkoming van de nieu we werf is mede te danken aan het feit dat Rotterdam de kades van Verolme koopt, voor 4,5 miljoen gulden, om deze vervolgens terug te verhuren Formeel moeten B en W deze transactie overigens nog goedkeuren, aldus de curator mr. J. Mentink, maar gezien de contacten met wethouder Den Dunnen (eco nomische zaken) wordt dit met ver trouwen afgewacht. Verolme Bot lek was in de problemen gekomen doordat zowel de markt voor off shore als voor scheepsreparatie was ingezakt. Als gevolg hiervan wilden de banken het bedrijf niet langer financieren. In de nieuwe si tuatie werken de banken weer wel Wilton-Fijenoord wordt door de transactie met Verolme in korte tijd eigenaar van twee andere scheepswerven in het Nieuwe-Wa- terweggebied. Eerder werd al be kend dat Wilton de in surséance van betaling verkerende Vlaar- dingse scheepswerf Havenbedrijf Vlaardihgen Oost (HVO) over neemt. Directeur Van Nieuwkoop van Verolme toonde zich gisteren te vreden over de afloop van het fail- lissment. „Onze plannen hebben handen en voeten gekregen. We moeten het hu gaan bewijzen", al dus Van Nieuwkoop. Hij wilde niet zeggen hoeveel krediet het nieuwe bedrijf heeft bij de banken (ABN en Amro). Het faillissement van de aanvankelijk in surséance van be taling verkerende Verolme-werf moest vorige week worden aange vraagd omdat de banken het kre diet hadden opgezegd. Avis Het Amerikaanse autoverhuur concern Avis wordt voor 1,75 mil jard dollar aan het eigen personeel verkocht, zo heeft de onderneming gisteren laten weten. Het is de twaalfde maal sinds de oprichting dat de eigendomsverhoudingen van Avis worden gewijzigd. Op het ogenblik is Avis eigendom van en kele directeuren en van een groep beleggers die banden hebben met Wesray Capital. Wesray kocht Avis in 1986 voor 1,6 miljard dollar van Beatrice. Het autoverhuurbedrijf werd in 1964 opgericht door de za kenman Warren Avis met een be ginkapitaal van 85.000 dollar. Technologie Gisteren hebben de twaalf minis ters van wetenschappelijk onder zoek van de Europese gemeen schap hun fiat gegeven aan een EG-onderzoeksprogramma op het gebied van de technologie waar mee de kloof tussen de EG aan de ene kant en Japan en de Verenigde Staten aan de andere kant moet worden gedicht. Na maanden van besprekingen trekt de EG er een bedrag van ongeveer vijftien mil jard gulden voor uit, dat de indus trie zal verdubbelen. Maxwell De Britse mediamagnaat Robert Maxwell heeft belangen genomen in de Britse Midland Bank en het mediaconcern Pearson, zo meldt het Amerikaanse dagblad Wall Street Journal gisteren. In een zon dag gehouden interview liet Max well weten dat hij een belang had genomen van iets minder dan drie procent in Midland Bank en een 'veel kleiner' belang in Pearson. Daarmee bemoeit hij zich opnieuw met bedrijven die in de belangstel ling staan vanwege pogingen tot overneming of geruchten daar- LEIDEN - Groenteveiling van 26 sep tember 1987. Aardappelen 12-26, andijvie 16-47, pronkbonen 1,90-2,40, snijbonen 5,50- 6,40, stambonen 3,10, postelein 1,94-199, prei 81-1,00, rabarber 40-51, spinazie 76- 1,26, ijsbergsla 60-1,17, spruiten A 55-67, B 43-46, D 50-1,07, uien 15-39, winter peen 31-42, witlof 3,10-5,20, meloenen 1,75, bloemkool 6 per bak 2,20, 8 per bak I,90, sla 46-62, peterselie 26-41, selderij 11-34, paprika kg 80, st 19-61, broeivet II,50-12,10. Komkommers I: 90/80, 76/85, 60/82, 50/62-68, 40/49-57, 35/43-46, 30/37-38, 25/35-36. Krom 89. Tomaten I: A 9,60-9,80, B 9.90, C 5,50- 7,20, CC 4,40. AR 9,30-9,70, BR 9,60- 10,10. Volgens curator mr. Mentink springen de schuldeisers van Ver olme 'er heel redelijk' uit. De han delscrediteuren, die vijftien mil joen gulden tegoed hebben, krij gen volgens hem minimaal vijftig procent van hun vorderingen te rug. De tegoeden van de banken, waarbij het failliete Verolme voor twaalf miljoen gulden krediet had, gaan volgens Mentink over naar de nieuwe BV. De Nationale Investe ringsbank en de fiscus hebben vor deringen van respectievelijk veer tien en vier miljoen gulden. De nieuwe Verolme-werf koopt volgens Mentink voor twaalf mil joen gulden de kranen, dokken en de gebouwen uit de boedel van de failliete werf, voor zover nodig om operationeel te kunnen worden. Om het nieuwe bedrijf niet meteen in financiële problemen te bren gen, krijgt het ongeveer een jaar de tijd om de twaalf miljoen gulden te voldoen, aldus Mentink. Het nieu we bedrijf zal, volgens directeur Van Nieuwkoop, een soort service centrum voor de offshore en scheepsreparatie in het Waterweg gebied gaan functioneren. Het is daarbij de bedoeling om dokken en andere outillage aan derden te ver huren indien daar vraag naar is. 'Inkomensbeleid geen zaak van "de gemeenten' EINDHOVEN (GPD) - Staatsse cretaris Lou de Graaf (Sociale za ken) heeft gisteravond op een CDA-bijeenkomst in Eindhoven gezegd dat gemeenten geen eigen inkomensbeleid moeten voeren. Dat is een zaak van de rijksover heid, vindt De Graaf. Als gemeen ten voor groepen mensen het inko mensbeleid gaan bepalen, leidt dat gemakkelijk tot rechtsongelijk heid, omdat de ene gemeente wel geld heeft om iets te doen en de an dere niet, zo betoogde de staatsse cretaris. Zijn uitspraken zijn een reactie op recente besluiten en plannen gemeenten als Den Haag en Amsterdam om groepen minima vrij te stellen van gemeentelijke heffingen en belastingen. De ge meenten hebben reeds laten weten te beseffen dat dé huidige wetge ving hen toestaat een op individu en gericht beleid te voeren. Zij me nen daar met hun jongste plannen aan te voldoen. UTRECHT (GPD/ANP) - Het be stuur van de Unie BLHP, vakbond voor het middenkader, wil dat de werknemers er volgend jaar 1,5 procent in het loonzakje bijkrijgen. Hogere looneisen zijn niet gewenst want daar worden werkenden en werkzoekenden uiteindelijk het slachtoffer van. Voortzettting van een beleid ge richt op loonmatiging is van het grootste belang voor de werkgele genheid. aldus Unie-voorzitter C. Michielse in een toelichting op de cao-voorstellen die de bond de ko mende weken aan zijn achterban voorlegt. De Unie BLHP gaat in de ko mende cao-onderhandelingen ook een hard punt maken van de invoe- rirtg van winstdelingsregelingen. Werknemers in goed renderende bedrijven moeten individueel aan spraak kunnen maken op extra winsten, zeker wanneer deze be drijven nalaten iets te doen aan het werkgelegenheidsbeleid. Winstdelingregelingen sluiten volgens de Unie aan bij de algeme ne wens het beloningssysteem te flexibiliseren. Bovendien maken zij het mogelijk om de algemene loonontwikkeling gematigd te houden. Opvallend is dat de Unie nadruk kelijk wil streven naar cao-afspra ken voor twaalf maanden. Michiel se: „Op zich zijn meerjarige con tracten het beste, zeker met het oog op de werkgelegenheid. De over heid werpt echter een drempel op door geen enkele duidelijkheid te geven over de ontwikkeling van de koopkracht op de langere termijn". De Unie vreest dat de regering in 1989, een jaar voor de verkiezingen, op de valreep een reeks maatrege len afkondigt die de koopkracht van de werknemers aantasten. Zo zouden de sociale verzekeringspre mies kunnen worden verhoogd of verdere belastingverlaging achter wege kunnen worden gelaten. „Door tweejarige cao's af te sluiten, zouden we nu een blanco cheque afgeven". De Unie BLHP gaat uit van de centralisatie van het arbeidsvoor waardenbeleid. Dat wil zeggen: per bedrijfstak of onderneming moe ten afspraken worden gemaakt over loonsverhoging, winstde lingsregelingen. handhaving of verlaging van vut-gerechtigde leef tijd en herverdeling van arbeid door middel van scholing. Verder gaande arbeidstijdverkorting voor iedereen blijft de Unie afwijzen .Daar was deze bij de vakcentrale MHP (hoger personeel) aangeslo ten bond (50.000 leden) al lang niet meer voor te porren wegens de knelpunten op de arbeidsmarkt. GRONINGEN - De Nederlandse Gasunie heeft besloten een bedrag van 25 miljoen gidden aan de gemeente Gro ningen te schenken. Voor dit bedrag zal de stad een nieuw mvLseum kunnen bouwen. De Gasunie geeft dit cadeau ter gelegenheid van het 25-jarige jubileum dat in 1988 wordt gevierd. De hoofddirecteur van de Gasunie, drs. A. Grotens (links), burgemeester mr. A. Staatsenvan Groningen enmr. T. Knoop (rechts), bestuursvoorzitter van het Groninger Museum voor Stad en Lande ondertekenden gisteravond in het Groninger stadhuis een intentieverkla ring om gezamenlijk dit nieuwe museum te realiseren. De gemeente zal zelf nog eens vijf miljoen gulden investe ren in de bouw van dit museum. Daarmee moet in 1989 worden begonnen, zo hebben de ondertekenaars af gespro- keii. (f0to anp) WASHINGTON (ANP/GPD) - De beoogde uitbreiding van financiële middelen van het Internationale Monetaire Fonds (IMF) voor de armste landen is op de jaarvergade ring van het fonds geen stap dich terbij gekomen. Nog steeds bestaat er grote verdeeldheid over de ver deling van de bijdragen over de rij ke landen en de vraag uit welke bronnen het geld moet komen. Dit bleek gisteren in Washington na afloop van de bijeenkomst van het Interimcomité, het beleidsbe palende orgaan van het fonds. Daarin zitten de ministers van fi nanciën van 22 industrie- en ont wikkelingslanden. Het Interimcomité, dat onder voorzitterschap staat van minister Ruding (financiën), had gisteroch tend weinig concrete oplossingen te melden voor de financiële pro blemen van de ontwikkelingslan den, die samen voor een bedrag van ruim tweeduizend miljard gul den in het krijt staan. Minister Ruding zei gisteren in een toelichting dat ondanks de gro te problemen de leden van het Inte rimcomité nog steeds vinden dat het IMF een juiste strategie volgt. Kenmerkend voor die strategie is een aparte benadering van de pro blemen van elk land land afzonder lijk, en de eis dat in de schuldenlan den zelf een gezonde financiële po litiek wordt gevolgd. Het Interimcomité is tegenstan der van wat in een slotverklaring wordt genoemd "eenzijdige initia tieven". Zonder dat dat met zoveel woorden werd gezegd, slaat dat on der meer op Brazilië dat in februari ophield met het betalen van rente over de 140 miljard gulden, die het land de commerciële banken schuldig is. Voor wat de armste landen be treft, zei Ruding dat meer en meer landen bereid zijn concessies te doen waar het gaat om de aflossing en rentebetaling van leningen. Die concessies liggen op het vlak van renteverlaging, opschorting van betalingen en zelfs kwijtschelding. Maar het comité slaagde er, net als bij een aantal eerdere vergade ringen, ook nu niet in een meer structurele oplossing voor de grote problemen van de armste landen te vinden. Het gaat daarbij met name om de uitbreiding van een fonds waaruit de armste landen tegen gunstige voorwaarden geld kunnen lenen. Deze zogenaamde Structurele Bij- stellings Faciliteit, beter bekend onder de Engelse afkorting SAF, waarin nu 6 miljard gulden zit, zou met 12 miljard gulden moeten wor den aangevuld. De moeilijkheid volgens Ruding is dat donorlanden zich niet graag laten vertellen wie wat moet geven voor de SAF. Maar hij verwachtte dat dit probleem voor het eind van het jaar is gere geld. ROTTERDAM/AMSTERDAM (ANP) - Van Ommeren (transport, opslag en handel) te Rotterdam wil de Handel- en Industriemaat schappij Ceteco te Amsterdam overnemen. Morgenochtend zullen de voorwaarden worden bekend gemaakt van het door Van Omme ren op Ceteco uit te brengen bod. Dit hebben de twee ondernemin gen gisteren bekendgemaakt. De aankondiging van de twee concerns komt als een volkomen verrassing. Op de Amsterdamse ef fectenbeurs werd de notering voor de stukken van zowel Van Omme ren en Ceteco gisteren direct tot na der order opgeschort. Het handelshuis Ceteco boekte vorig jaar een omzet van 687 mil joen gulden en een nettowinst van 15,5 miljoen gulden. Het was een slecht jaar en het dividend werd verlaagd van 21 tot 11 gulden per aandeel van 100 gulden nominaal. Als oorzaken van de teleurstellen de gang van zaken moemde de di rectie in het jaarverslag de daling van de dollarkoers, lagere marges op cacao en aanloopkosten. In de eerste helft van 1987 zakte de winst ten opzichte van dezelfde periode van het voorgaande jaar van 9,1 miljoen gulden naar 4,2 miljoen gulden. De activiteiten van de in 1890 op gerichte Ceteco worden vooral bui ten Europa uitgeoefend, met een zware nadruk op Latijns-Amerika. ADVERTENTIE lelijk hdlen zedie(p/orie van I JJava.- sigaren zijn foch ahso- tuut c!e lekkerste. Prachtig helder- rijp dekl/ad/ Br?ja, van Oud Kampen, dus.. Langesenoritas 10 stuks 6,50. Scmi-wildepanatella 10 stuks 5,50. Cigarillo 20 stuks 8,80. Ook in cederhouten kisten. Van het gemiddelde aantal perso neelsleden vorig jaar van 4780 werkten er slechts 509 in Europa, 3392 in Midden- en Zuid-Amerika en de rest elders in de wereld. Van Ommeren boekte vorig jaar een omzet van 1158 miljoen gulden en behaalde een nettowinst van 37,7 miljoen gulden. Van Omme ren, waar in totaal ruim 4400 men sen werken, heeft een krachtige transportpoot waarin zeescheep vaart, binnentankvaart, agenturen, expeditie, stuwadoorsbedrijven en distributiecentra zijn gebundeld. In deze sector werken ruim 3000 man en de omzet bedroeg vorig jaar 539 miljoen gulden. Van Ommeren heeft buitenland se groepsmaatschappijen en deel nemingen in België, Engeland, Frankrijk, West-Duitsland, Zwit serland, Portugal, Noord-, Midden- en Zuid-Amerika, Azië (voorname lijk Hong Kong en Singapore), Au stralië en Nieuw Zeeland. Als de samenwerkig doorgaat, ontstaat een wereldomvattend handels- en transportconcern met een jaaromzet van circa 1845 mil joen gulden en een personeelsbe stand van 9200. Oud -voorzitter van WD wordt voorzitter KNOV RIJSWIJK (ANP) - Oud-WD- voorzitter J. Kamminga (40) wordt de nieuwe voorzitter van het Ko ninklijk Nederlands Ondernemers Verbond, de grootste organisatie van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. Hij volgt mr. J.A. Oosterhoff op, die half december 1986 zijn functie voortijdig neerleg de na meningsverschillen binnen hetKNOV-bestuui. Vice-voorzitter en oud-WD-Kamerlid mr. A. Geurtsen heeft het voorzitterschap in tussenliggende periode waarge nomen. Volgens Geurtsen is Kamminga 'zeker niet uitgekozen, omdat hij zeven jaar voorzitter van de WD is geweest'. De belangrijkste overwe ging is volgens hem geweest dat Kamminga zelf ondernemer in het midden- en kleinbedrijf is en de problemen die zich daarbij voor doen aan den lijve heeft ondervon den. Met de benoeming van Kammin ga komt een einde aan de slepende zoektocht naar een nieuwe voorzit- BRUSSEL - De Europese minis ters van financiën hebben donder dag een laatste kans om de EG bin nen de wettelijk gestelde termijn een begroting voor 1988 te bezor gen. Maar het is onwaarschijnlijk dat zij die kans benutten. door Hans de Bruijn Twee eerdere marathonvergade ringen liepen op niets uit. Maar op 5 oktober moet het nieuwe ont- werp-budget bij het Europees Par lement worden ingediend. De me ningsverschillen tussen de lidsta ten zijn echter zo groot, dat de Eu ropese Gemeenschap 1988 waar schijnlijk zonder begroting zal in gaan. Geen ramp, overigens. De eerste helft van het jaar zal er genoeg geld zijn om uit te geven en in de maan den die komen zal er toch wel een compromis bedacht worden waar over uiteindelijk iedereen het eens kan zijn. Komt tijd komt raad. De basis van de EG-inkomsten zijn de afdrachten van de lidstaten; die storten elk jaar 1,4 procent van hun btw-inkomsten op de rekening van de Europese Commissie te Brussel. Voor Nederland was dat dit jaar 3,1 miljard gulden. Houden de ministers van finan ciën vast aan die 1,4 procent, dan moet de EG het volgend jaar doen met 81 miljard gulden. Maar daar mee komt 'Brussel' niet uit. Dan is de Europese schatkist in augustus volgend jaar leeg. De Europese Commissie, het da gelijks EG-bestuur, diende deze zo mer een ontwerp-begroting in die alle te verwachten uitgaven dekt. Hoogte: 96 miljard gulden. Dus om aan al haar verplichtingen te kun nen voldoen heeft de EG 15 miljard meer nodig. Weigeren De lidstaten zijn echter op dit moment niet bereid die zomaar op te hoesten. Groot-Brittannië, West- Duitsland, Frankrijk, België en Luxemburg weigeren meer be schikbaar te stellen dan de afge sproken 1,4 procent. Nederland is bereid tot 1,6 pro cent te gaan, mits drastisch het mes wordt ge?', in de uit de hand gelo pen EG-uitgaven. Het zijn op dit moment eigenlijk alleen de zuide lijke lidstaten die de verlangens van de Commissie steunen. Vooral de steeds stijgende land bouwuitgaven hebben de EG in de rode cijfers gedrukt. De miljarden verslindende melkplassen, boter en graanbergen zijn in landen als Nederland, West-Duitsland, Dene marken en Groot-Brittannië ver oorzaakt. Het is voor de Spanjaar den, Grieken of Portugezen na tuurlijk wel wrang te zien hoe juist die landen nu een eerlijker verde ling van de gelden binnen de Ge meenschap tegenhouden. Maar de sanering van de land bouwuitgaven is nu eenmaal de sleutel tot een beter financieel be heer van de EG. Pas als daar een goed zicht op is - aan voorstellen ontbreekt het niet - zijn landen als Groot-Brittannië bereid de porte monnee extra open te trekken. Die bereidheid moet worden uit gesproken op de topconferentie van de Europese regeringsleiders, begin december in Kopenhagen. Daar komen verstrekkende plan nen op tafel voor een forse verho ging van de EG-inkomsten. Meer inkomsten - tot 1992 bija het dubbele van nu - en meer uitga ven; 'de Europese Commissie wil dat de sociale en regionale fondsen verdubbeld worden. Meer steun dus van het rijke noorden voor het economisch zwakke zuiden. Wakker Aan het welslagen van 'Kopen hagen' wordt in Brussel echter he vig getwijfeld. De verschillen tus sen noord en zuid, maar ook tussen bijvoorbeeld de Britten en de Duit sers, zijn groot. Vooral mevrouw Thatcher lijkt niet wakker te liggen van haar reputatie als dwarsliger in de EG. Zij is als de dood dat een nieuw financieel systeem voor de Ge meenschap het einde zal beteke nen van de zogenaamde 'Britse compensatie' een in 1984 bedachte terugbetalingsregeling die de Brit ten jaarlijks een paar miljard ople vert. De discussie over de EG-begro ting voor 1988 staat nu volledig on der de hypotheek van de top van Kopenhagen. De meeste landen - met de Britten voorop - weigeren nu akkoord te gaan met meer geld voor Europa terwijl de uitkomst van de Kopenhaagse top zo onze ker is. Hun ministers van financiën houden keihard vast aan de oude afspraak: 1,4 procent btw en geen cent meer. Maar omdat een begro ting sluitend dient te zijn - de EG kan niet lenen - leidt dat tot post- sierlijke situaties. Zo is er het voorstel om de ont brekende 15 miljard te 'vinden' door ze gewoon af te halen van het landbouwfonds. Het gevolg is dan natuurlijk wel dat de Europese Commissie in de zomer van 1988 geen cent meer heeft om aan de boeren te betalen. Een theoretisch probleem, zegt men in Brussel echter. Want tegen die tijd hebben de regeringsleiders al lang een oplossing voor de toe komstige EG-financiering bereikt en via een aanvullende begroting komt dan alles weer sluitend. Failliet Bovendien moet er volgend jaar toch flink bezuinigd worden op de landbouwuitgaven. En lukt dat ale- maal niet, dan zullen de lidstaten wel moeten bijbetalen. „We gaan heus niet failliet, hoor", zei een EG- diplomaat onlangs opgewekt. Slagen de ministers er donder dag niet in om het daarover eens te worden, dan heeft de EG gewoon geen begroting voor 1988. Het Eu ropees Parlement - dat ook meer geld wil - zal dan wel weer hevig stampij maken, maar meer kan ook dat niet. Op 1 januari gaat dan het sys teem van 'twaalfden' in, wat wil zeggen dat de EG per maand niet meer mag uitgeven dart een twaalf de van de EG-begroting voor 1987. En die is nog altijd vijf miljard ho ger dan de 81 miljard van de 1.4 procent. Voorlopig geldt daarom het motto: komt tijd, komt geld. ter, waarbij het afgelopen jaar schillende namen in beeld kwa men. Het KNOV-bestuur heeft uit eindelijk een 'headhunter' op dracht gegeven op zoek te gaan naar een geschikte kandidaat. Van degenen die dit bureau heeft aan gedragen is uiteindelijk Kammin ga overgebleven. Zijn voorganger Oosterhoff moest het veld ruimen, omdat hij te veel compromissen sloot met de christelijke zusterorganisatie NCOV. Dit terwijl het KNOV met rond 100.000 ondernemers als lid aanzienlijk groter is dan het NCOV (35.000 leden). Het 1 april 1986 op gerichte overlegorgaan van KNOV en NCOV verloor met de proble men die de CDA'er Oosterhoff met zijn achterban kreeg, zijn werking. Volgens Geurtsen zijn inmiddels een aantal misverstanden tussen KNOV en NCOV uit de weg ge ruimd en zullen de beide besturen deze week weer overleg plegen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7