zaak Rijkaard 'Ik verdien een vaste plaats' SpqSptTV $an de yjtijn. 'Hockey is niet zaligmakend' Cruijff: 'Wie wil eten, zal moeten werken' Warm onthaal voor Real DINSDAG 29 SEPTEMBER 1987 SPORT PAGINA 17 Boere blaakt van vertrouwen DEN HAAG (GPD) - Remco Boere zegt waar het op staat. Schijnheiligheid komt in het woordenboek van de huidige spits van FC Den Haag niet voor. Die levensopvatting heeft hem in zijn profcarrière al heel wat keren in aanvaring ge bracht met trainers. Pim van der Meent, Boere's huidige 'baas', is er een van uit het rijtje. FC Utrecht trainde gisteren in stadion Nieuw Galgenwaard voor de re turn tegen het Oostenrijkse Linzer ASK. Johan de Koek. de van FC Gro ningen overgekomen aanvaller, ondervond daarbij de kracht van Willem van Hanegem, die als manusje van alles fungeert in Utrecht. (foto anp> Vanwege zijn verbale uitspattin gen is de voetballer door de Haagse oefenmeester met de nodige boetes om de oren geslagen. Omdat het bedrag inmiddels aanzienlijke vor men heeft aangenomen, acht Boere het raadzaam zich in het vervolg niet meer zo kritisch uit te laten. Dat doet hij overigens met frisse te genzin, want Boere houdt er maar al te graag een eigen mening op na. „Zo ben ik nu eenmaal", legt hij uit. „In Nederland mag een voetballer kennelijk zijn eigen visie niet uit dragen. Nou, dat lap ik aan m'n laars. Ik zou zogenaamd een verve lende jongen zijn. Laat me niet la chen. Soms zeg ik wat zonder er bij na te denken. Dan ben je al snel een gekke goser". Remco Boere heeft de schijn evenwel tegen. Zijn aanwezigheid bij Roda, Vitesse en Cambuur ver liep niet zonder problemen, zoals ook het verblijf in de Residentie ge paard gaat met strubbelingen. „Ik heb nu eenmaal de eigenschap om bij conflicten mijn nek uit te ste ken. Ook als ik er zelf niets mee te maken heb. Dan neem ik het ge woon op voor m'n collega's. Waar er problemen zijn, daar zeg ik wel 'ns wat. Een trainer denkt dan ge lijk dat je een aanval doet op zijn beleid". Het is niet moeilijk te raden dat Remco Boere moeite heeft met het regentschap van Pim van der Meent. Zonder opgaaf van redenen liet de trainer de spitsspeler in de uitwedstrijd tegen Ujpest Dozsa aan de kant. Voor die mutatie kon Boere weinig begrip opbrengen. „Ik kan op elke positie in de spits spelen", is Boere overtuigd. „Of we - nu met twee of met drie aanvallers spelen. Naderhand zei Van der Meent dat het een taktische zet was. Ik ben ervan overtuigd dat ik in Hongarije goed had gespeeld. In de competitie liep het tot die Euro pa Cup-wedstrijd als een trein". Boere noteerde in de eerste vijf duels van de lopende competitie drie treffers. De helft van zijn totale produktie van vorig seizoen. Afge lopen zondag tegen Fortuna voeg de de 25-jarige bij Excelsior begon nen voetballer twee doelpunten aan dat totaal toe. Boere was zelf nog het meest verrast dat-ie mocht spelen in het Zuiderpark. „Na Uj pest zat ik tegen Ajax ook al op de bank. Mocht ik nog als rechtshalf invallen. Ik gaf daarom mezelf geen enkele kans". geeft teveel rompslomp. Maar als van der Meent mij niet ziet staan, dan ga ik liever weg". Zijn contract loop aan het einde van het seizoen af. Als de huidige situatie in het Zuiderpark onveran derd blijft, dan speelt Remco Boere volgend seizoen „op zeker" bij een andere club. Het liefst vertrekt hij naar het buitenland. „Nu kan ik het nog combineren met mijn gezin. Mijn vriendin verwacht in april een baby, dus ik moet nu m'n slag slaan. In die tijd kan ik mooi een zakcentje verdienen om straks hier straks voor mezelf wat te beginnen. Ik heb weinig trek om op een grote Nederlandse club te wachten. Ik voel me goed genoeg voor de natio nale top. Als ik naar die Mitchell van Feyenoord kijk, dan ben ik heus zo'n slechte spits nog niet. Voetballen in Zwitserland, dat lijkt me wel iets. Lekker leven in een mooi land en bovendien nog een lekker centje meepikken". ROB ONDERWATER AMSTERDAM (GPD) - Veel snel ler dan verwacht heeft Tom van 't Hek een punt gezet achter zijn in ternationale hockeycarrière. Nadat de 29-jarige Amsterdammer zon dag nog een week bedenktijd wilde nemen, liet de Kampong-speler bondscoach Hans Jorritsma giste ren weten, dat hij niet langer be schikbaar is voor het nationale elf tal. „Hij was tegenover mij zeer re soluut", aldus de technisch leider. „Ik kon hem niet meer over de streep trekken. Jammer, maar er valt weinig aan te veranderen". De 187-voudige international was gisteravond niet voor com mentaar bereikbaar, maar de ach tergronden van zijn beslissing ven tileerde hij al een maand geleden tijdens het Europees kampioen schap in Moskou. Ook toen maakte de aanvoerder er geen geheim van. dat hij de spelvreugde was kwijtge raakt en dat hij zich moeilijk kon verenigen met de arbeidsintensiè- ve trainingsaanpak van Jorritsma voor de Olympische Spelen vol gend jaar in Seoel. „Ik weet niet", merkte de arts destijds in de Russische hoofdstad op, „of de tijd en energie, die ik in vesteer, het hockey nog wel waard zijn. Je leeft als een robot. Ik ben niet iemand voor wie hockey zalig makend is. Ik wens ook tijd voor mezelf te hebben. De belasting is door het overvolle programma zo groot, datje nergens meer aan toe komt". De Bloemendalers Cees Jan Die- peveen en Theo Doyer, die van de huidige nationale selectie het lang ste met Van 't Hek samenspeelden, toonden zich in een eerste reactie teleurgesteld over de stap van de Amsterdamse arts. „Maar ik kan zijn besluit wel begrijpen", meen de Diepeveen. „Als je zoveel arbeid in een sport moet steken en je be leeft er zo weinig lol meer aan, dan wordt het heel moeilijk om het alle maal te blijven opbrengen. Voor het Nederlands team is het daaren tegen een behoorlijke aderlating. Een type speler als Van 't Hek is moeilijk te vervangen". Tom van 't Hek had aanvankelijk ook het plan zijn indrukwekkende loopbaan in Zuid-Korea te beslui ten, maar die laatste etappe bleek voor de legerarts om uiteenlopen de redenen te lang en te ver. De Kampong-speler, die in '76 in Po len tegen Oost-Duitsland zijn eer ste interland afwerkte, maakte drie EK's, drie WK's en een olympisch toernooi (Los Angeles '84) mee. Dat lijkt echter onwaarschijnlijk gezien de uitspraken van de inter national, die morgen 25 jaar wordt. „Ik kom alleen nog naar Ajax als het bestuur dat eist. Ik wil de club zo snel mogelijk verlaten en niets meer te maken hebben met Johan Cruijff. Er is te veel gebeurd om nog samen te kunnen werken. Er zijn dingen, die al langer speelden en nu is dat tot uitbarsting geko- De selectie van Ajax, dat morgen in Oriel Park met een 4-0-voor- sprong aan de Europa-Cup Il-re- turn tegen Dundalk begint, heeft zich nog niet officieel uitgesproken over de affaire. Volgens Cruijff doet het er weinig toe of de spelers Rijkaard al dan niet weer in de ge lederen willen zien worden opge nomen: „Hij moet zelf terug willen, daar gaat het om. Pas wanneer er binnen de selectie een scheuring dreigt te ontstaan naar aanleiding van deze zaak, zal ik ingrijpen. Ik heb overigens nog geen enkele aan wijzing, dat er zoiets aan de hand zou zijn. De jongens hebben deze We moeten ver in de geschiedenis teruggaan om een boeiender streekderby te vinden dan afgelo pen zaterdag Quick Boys-Rijns- burgse Boys en we zullen vermoe delijk heel lang moeten wachten alvorens zich weer zo'n magni fiek spektakel voor onze ogen ontrolt. Het was eindelijk weer eens fijn. wat heet.een feest langs de lijn. Beide ploegen verdienen een pluim voor de strijdlust, vooral in de tweede helft, en voor de grote mate van sportiviteit die in deze toch altijd wat tintelende derby aan de dag werd gelegd. Er was na afloop ook alom lof voor scheidsrechter Frommherz en terecht. Een angsthazerige ar biter had de zaak lelijk kunnen verprutsen, althans door veel ge fluit de angel uit de strijd kun nen halen, Frommherz greep in op de momenten dat dat moest en zorgde er verder voor dat de vaart in het gevecht bleef. Mooie man, hoor. die Frommherz. Met zijn zwarte snor, donkere oogop slag en stevige pens vond ik hem wel iets hebben van een piraten- chef uit een Franse B-film. Het duel tussen de beide Aan- dewielen (Gert bij Quick Boys en Huug bij Rijnsburgse Boys) le verde ook geen wanklank op, on getwijfeld tot opluchting van va der Leen die langzamerhand in zijn familie met Shakespeare- aanse toestanden te maken heeft. Wat een talent overigens in één gezin! Tussen haakjes: ik moet er niet aan denken dat Gert Aandewiel straks ook verkering krijgt met een Rijnsburgs meissie en daar na bij de geelzwarten gaat spe len, want ik vrees dat de rapen dan écht gaar zijn tussen beide Het is 3-2 voor Quick Boys en de Rijnsburgse doelman Blanke- spoor zou graag onder alle gras zoden van Nieuw Zuid willen kruipen. (foto Loek Zuyderduin) toestanden juist goed opgepakt. Zondag tegen Den Bosch stond er eigenlijk voor het eerst dit seizoen een echt team", aldus de coach, die er opgewekt aan toevoegde: „Ik vind dit wel een uitdaging. Juist nu dorpen. Hier ligt een schone taak voor QB-voorzitter Ar ie Guyt. Zwakte Voor de beide trainers was het een duel om met gemengde gevoe lens op terug te kijken. Tevreden kunnen ze zijn over de veerkracht van hun ploeg na achterstand. Maar laten we wel zijn: zowel Quick Boys als Rijnsburgse Boys raakte de draad kwijt bij het vasthouden van de voorsprong. De Katwijkers durfden na 1-0 het offensief niet vol te openen op het voor rust wat mat opererende Rijnsburg. De geelzwarten op hun beurt verloren in de tweede helft hun greep op het spel nadat zij een 2-1 voorsprong hadden be vochten. En Quick Boys verslikte zich weer, in het zicht van de ha ven, bij 3-2. Met voorsprong op zak werd er gewoon niet uitge kiend genoeg gevoetbald, moet de conclusie voor béide trainers zijn. Het zou mij dan ook niet verba zen als het in de return-ontmoe ting tussen deze ploegen heel wat behoedzamer en behoudender toegaat, want trainers haten nu een maal flipperkast-toestan den Tijd lk ben er een tegenstander van dal voetballers maar ook andere sportmensen) direct na afloop van de wedstrijd worden geinter- viewd. Daar kan niets goed van komen. Vooral als het pittig in een wedstrijd is toegegaanheb ben spelers er recht op om een kwartiertje tot zichzelf te komen en hun gedachten te ordenen. Verslaggevers moeten uit zijn op een betrouwbaar verhaal en dat kun je onmogelijk krijgen van een speler die zijn emoties nog niet de baas is. Zondagmiddag in het radio programma 'Langs de lijn' werd weer eens een staaltje ten beste gegeven hoe het 'niet moet. Direct na afloop van PSV-Feyenoord interviewde een NOS-verslagge- ver Feyenoorder Keje Molenaar. Die was nog tot de nok gevuld met verontwaardiging over de in zijn ogen ten onrechte gegeven strafschop. Heftige verwijten aan het adres van scheidsrechter Thomas. In zijn drift riep Mole naar uit dat die strafschop vlak voor tijd so-wie-so uit den boze was met het oog op de spanning in de competitie. Daar moest zo'n scheidsrechter toch een beetje ge voel voor hebben. Onzin, natuurlijk. Een scheids rechter hoort een strafschop te ge ven, omdat het in zijn ogen een kup je je als trainer bewijzen. Ik zou niets liever willen dan Rijkaard weer terugbrengen naar het hoog ste niveau. Maar nogmaals, dan moet hij wel de eerste stap zelf ne stra/schop is. Punt uit. Als hij ook nog eens de competitie-stand in overweging moet nemen, krijgen we wel heel dolle situaties. Molenaar valt niets kwalijk te nemen. Hij was moe, kapot: zijn ziel zat nog boordevol zwavel. Als de verslaggever even had ge wacht, zou deze nutteloze eruptie zowel de speler als de luisteraar zijn bespaard. Die NOS-verslag- gever zelf kon trouwens ook heel goed een rustpauze gebruiken om zijn hersenkwabben weer in het gelid te zittenwant die vroeg vervolgens aan Rinus Israël of hij een protest bij de KNVB over woog Protesten zijn sinds jaar en dag afgeschaftdus zinlozer vraag was nauwelijks mogelijk. Ridder Bep van Klaveren is ridder van de Ned. Boksbond geworden zo las ik in de krant van gisteren. Er stond een plaatje bij van de Rotterdammer samen met zijn vroegere manager, trainer en soigneur Theo Huizenaar. Twee prachtige, ouwe knakkers, die er een kleurrijk leven op hebben zit ten. Van Klaveren was profbokser van 1930 tot 1955. Een kwart eeuw lang. Op 48-jarige leeftijd streed hij nog om de Europese ti tel. Ook wie niet van boksen houdt, zoals ik, dient daar zijn petje voor af te nemen. Een kerel van staal. In het boek 'The Dutch Wind mill' van Jules Decider zegt Hui zenaar over Van Klaveren: "Bep van Klaveren was een jongen die zo stapelgek op de bokssport was, dattie liever won voor een medal- je dan verloor voor tienduizend gulden. Hij moest een keer zijn ti tel verdedigen, hier in Rotter dam. Hij kreeg twee gescheurde wenkbrauwen, dat het droevig was om te zien. Hij werd verlie zer op punten, was zijn titel kwijt en had een paar scheuren in zijn kop. Onder het boksen, toen ik - wilde laten stoppen voor de bles sures, zei-ie tegen mijals je de wedstrijd durft te stoppen, schop ik je kop in elkaar: ik blijf knok ken tot ik er dood bij neerval. Zo'n mentaliteit had-ie. Een vechtmachine was het, maar be rekend en wel. Hij was een gene raal in de ring. Hij had durf in zich. Als-ie de kans kreeg spoegde hij zijn tegenstanders in hun ge zicht. Hij beet ze". Een héél speciale 'ridder' dus. Niet direct eentje die je in de al manak van de adel zult aantref fen. RUUD PAAUW Veel stadions in België nog steeds onveilig BRUSSEL (GPD) - Slechts vier van de zeventien voetbalstadions, die worden gebruikt door de prof clubs van de Belgische eerste klas se, zijn veilig. Tien stadions vol doen op allerlei punten niet aan normale veiligheidseisen, terwijl twee zelfs zo onveilig zijn dat zij zouden moeten worden gesloten. Tot die conclusies komt de Belgi sche consumentenorganisatie Test Aankoop na een uitgebreid onder zoek in alle stadions uit de eerste klasse, met uitzondering van dat van Racing Jet (Brussel) waar de onderzoekers geen toegang kre gen. Slechts het Olympiastadion in Brugge (waar Club Brugge en Cer- cle spelen), het Astridpark (An- derlecht). het stadion Scl^ssin van Standard Luik en het stadion van Beveren kregen een duidelijke vol doende. Het Brugse stadion vol doet op alle punten aan de gestelde eisen. Daarbij werd vooral gelet op de kwaliteit van afrasteringen, de in deling van de tribunes in vakken, de stevigheid van hekken en tribu nes, op de brandveiligheid, het aan wezig zijn van brandblusmateriaal, ehbo-kisten en sanitaire voorzie ningen. Twee stadions vielen daarbij compleet door de mand: het Ed- mond Machtens-stadion van RWDM in Molenbeek en dat van het Antwerpse Berchem. Test Aan koop gaf daarvoor de 'rode kaart'. Gele kaarten waren er voor de sta dions van de andere eersteklassers. Het RWDM-stadion is slecht on derhouden, er zijn bijna geen vei ligheidsvoorzieningen (geen brandblussers), de tribunes kun nen in noodgevallen niet snel wor den ontruimd en onder de tribunes liggen duizenden kilo's oud papier. DINSDAG 22.00-23.00 SKY Dutch football: met Nederlands competitievoet bal en o.a. de wedstrijd van de dag. 22.10-23.10 Did 2 Die Sport-Re portage: met voetbal uit het UE- FA-Cuptoernooi - de returns van wedstrijden in de eerste ronde, met voor West-Duitsland: Espagnol-Borussia Mónchen- gladbach, Borussia Dortmund- Celtic Glasgow, Bayer Lever- kusen-Austria Wien. 22.30-23.35 SCH Super Sport. 22.45-23.15 Ned 2 Studio Sport: EK volleybal Nederland-Frank rijk (heren) en Nederland-West- duitsland (dames). 23.00-24.00 SKY US College foot ball 1987/88: Tennessee-Ohio. Pim van der Meent verwijt de grillige Boere een gemakzuchtige instelling. De aanvaller trekt zich van die kritiek niets meer aan. „De ene week word je door publiek en trainer op handen gedragen, de an dere week ben je een drol. Zo gaat het nu eenmaal in de voetballerij. Ik weet dat ik soms flegmatiek overkom, maar dat is schijn. Ik doe er wel degelijk van alles aan, maar het wil niet altijd lukken". Vorig seizoen kon-ie moeilijk zijn draai vinden, maar nu vindt Remco Boere zichzelf een „vol waardige eredivisie-spits". Het er gert hem dan ook in hoge mate dat hij door de trainersstaf niet op juis te waarde wordt geschat. „Ik ben vooral fysiek sterker geworden. Vorig jaar viel ik elke wedstrijd met kramp uit. Nu gaat me het een stuk gemakkelijker af'. „Daarom vind ik dat ik een plaats verdien in het eerste van Den Haag", blaakt Boere van het zelfvertrouwen. „Nu besefik dat ik de hele wedstrijd voluit moet gaan geen verstoppertje meer kan DUNDALK (GPD) - Johan Cruijff heeft gisteravond op een persconferentie in het Ballymascanlon House Hotel, nabij Dundalk, nog eens duidelijk gemaakt dat de deur naar De Meer voor „dissident" Frank Rijkaard nog altijd op een kiertje staat. Maar dan zal Rijkaard wel zelf moeten aankloppen, want Cruijff blijft op het standpunt staan dat hij geen opening in het conflict hoeft te creëren. „Het zou trouwens geen enkele zin hebben om Rijkaard over te halen. Dan krijg je hem toch niet op zijn normale niveau terug. En Ajax heeft alleen wat aan een Rijkaard, die voor honderd procent met zijn club en zijn vak bezig is". De libero, die vrijdag na een ru zie met Cruijff van de training werd gestuurd en nadien niets meer van zich heeft laten horen, verscheen gisteren geheel volgens de ver wachting ook niet op de laatste oe fen-seance, die Cruijff had belegd voordat hij met zijn selectie naar Ierland afreisde. De rebellerende spelen, wat ik vroeger nogal graag vedette, die recentelijk verklaarde deed. Ik denk ook dat de ploeg mij morgen nodig heeft tegen die stug ge Hongaren. Als ik goed word be diend, schop ik er heus wel eentje Mocht Van der Meent zijn keus op een andere aanvaller bepalen, dan acht Boere de tijd rijp voor een vertrek uit Den Haag. Al eerder lonkte hij tussentijds naar andere clubs, maar werd vervolgens door voorzitter Dé Stoop aan zijn con tract gehouden. „Onlangs hoorde ik dat ik zou worden geruild met John Linford van Fortuna. Ik heb er niets meer van vernomen. Liever maak ik het seizoen af bij Den Haag. Midden in de competitie naar een andere club verhuizen NAPELS (ANP Rtr) - Een menigte fans van Napoli heeft Real Madrid gisteren een voorproefje gegeven van de heksenketel die morgen zal ontstaan in het San Paolo-stadion bij het Europacup-duel tussen de kampioenen van Italië en Spanje. Na aankomst op de luchthaven van Napels werd de delegatie uit Madrid uitgescholden en bekogeld met eieren en tomaten. De ploeg van Leo Beenhakker moet in Napels de eerder behaalde voorsprong van 2-0 verdedigen. Aanvoerder Diego Maradona ver slechterde de sfeer aan de vooravond van het duel nog meer door-te beweren dat de Nederlandse coach de Italianen heeft uitgemaakt voor „Mafiosi". „Ik heb altijd een goede indruk gehad van Beenhakker. Die opinie heb ik twee weken geleden moeten herzien. Al zou Real Madrid zijn vroegere sterspelers Di Stefano en Puskas hebben meegenomen, dan nog zullen we winnen. We zullen de spelers van Real overal be schermen, behalve op het veld. Daar is het een strijd van leven en dood", verklaarde de Argentijn tegenover Spaanse kranten. Het gerucht ging dat Maradona besprekingen had gevoerd met Mendoza, de voorzitter van Real Madrid. Het contract van de vedette bij Napoli loopt aan het einde van dit seizoen af. De Italiaanse club wil zijn aanvoerder behouden. Maradona zou het aanbod hebben gekre gen tot 1993 voor tien miljoen gulden per seizoen bij Napoli te spelen. met dat laatste predikaat aller minst gelukkig te zijn, hoeft der halve ook niet vanavond met Ajax 2 uit te komen tegen de Telstar-re serves. Waarschijnlijk zal het enige contact tussen Ajax en Rijkaard voorlopig via een aantal bankaf- schriftjes lopen. Cruijff heeft in middels namelijk besloten zijn werknemer te beboeten (naar ver luidt 2500 gulden) en wanneer Rijk aard niet binnenkort iets van zich laten horen, loopt de voetballer van het jaar ook nog het risico dat zijn salaris zal worden ingehouden. „Ik kan me dan ook niet voorstel len, dat deze patstelling anderhalf jaar lang blijft voortbestaan", zei Cruijff, doelend op het contract van Rijkaard met Ajax, dat door loopt tot 30 juni 1989. „Het klinkt wat hard, maar wat mij betreft kan hij die periode op de bank uitdie nen. Voor hem lijkt me dat toch echter minder aantrekkelijk; wie wil eten, zal moeten werken". Ajax-voorzitter Ton Harmsen, eveneens overgevlogen naar het halfbewolkte Ierland, bleef giste ren volharden in een nors zwijgen. „Dit is een zaak voor Johan. Het be stuur maakt zich nog geen enkele zorgen. Dacht je dat ik hiervan in paniek raakte? Ik heb op mijn be drijf nog wel ergere dingen meege maakt. Ik snap ook niet waarom de pers hier maar over blijft zeuren. We staan vlak voor een belangrijke Europa-Cupwedstrijd. Schrijf daar nou eens wat over". Harmsen steunt vooralsnog zijn trainer, die het maar ondankbaar vindt, dat Rijkaard, voor wie Ajax zich de afgelopen maanden zo uit sloofde, het juist nu laat afweten. Cruijff: „Frank vond het erg, dat hij voor PSV had getekend. Wilde dol graag bij Ajax blijven. Het bestuur heeft zich in allerlei bochten ge wrongen om dat voor elkaar te krij gen. In feite heeft Rijkaard Ajax ten opzichte van PSV voor schut gezet. Maar daar heeft niemand binnen de club hem over aange sproken. Ik heb me, dacht ik. ook van mijn beste kant getoond. Nota bene op mijn vrije avond ben ik naar de arbitragezaak geweest. Ik heb Rijkaard beschermd toen hij slecht speelde. Tegen FC Twente heb ik Silooy zelfs nog gewisseld om voor Rijkaard een plek te vin den waar hij weinig kwaad kon, zo dat hij toch z'n zesje kon halen. Als je dat op een rijtje zet. is het vreemd, dat Frank Ajax zo laat val len". Volgens Johan Cruijff moet Rijk aard daarom maar snel de hoorn ter hand nemen om Ton Harmsen zijn excuses aan te bieden. Slechts met een dergelijke knieval is de breuk wellicht te lijmen. „Rijkaard is mis schien vrij makkelijk over te halen. Maar wat dan? Heb je dan iets aan hem? Spelers, die een veilig basis contract hebben en die ondertus sen met hun hoofd al bij aanbiedin gen van andere clubs voor het vol gend seizoen zijn, daar heb ik niets aan. Pas wanneer Frank zelf denkt, dat hij Ajax weer op de eerste plaats kan zetten, is het zinnig dat hij terugkomt". Ondanks alle in terne problemen bij Ajax staken de spelers gisteren in het trapportaal van het hotel even buiten Dundalk de koppen bij el kaar. Uitgezon derd Rijkaard dan. (foto ANP) Cruijff dreigt met sancties DUNDALK (ANP)-Technisch directeur Johan Cruijff van Ajax heeft harde maatregelen aangekondigd bij nieuwe pogingen van PSV spe lers van de Amsterdamse club tussentijds aan zich te binden. Cruijff. nog steeds aanhikkend tegen de affaire-Rijkaard, wil in een nieuw ge val niet alleen de Philips Sport Vereniging uit Eindhoven aanpakken, maar sluit ook de nationale voetbalbond, de KNVB, niet uit van sanc ties. De bond wordt door Philips gesponsord. Cruijffs toom zou kun nen uitmonden in het niet langer beschikbaar stellen van Ajacieden voor de nationale selecties. Volgens Cruijff is de laatste waarschuwing aan Eindhoven gedaan bij de afwikkeling van de zaak-Rijkaard. „Ajax is machtig als club. PSV heeft de morele normen in de voetbalsport overtreden. We heb ben veel dreigementen achter de hand", aldus de technisch directeur, die de kansen van zijn ploeg op een landstitel nog steeds hoog inschat. „Er spelen vijf Ajacieden in PSV. We kennen die jongens. Er komt nog een koude winter."

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17