Aktiviteiten op de Doezastraat Blessureleed bij Den Haag Onrust in Eindhoven Nuttige zege Iisse-jeugd Zaterdag 3 oktober 1987 Milan sukkelt door QPR ook langs Luton Haan moet veer laten FC Antwerp zakt terug Barcelona voorlaatste PAGINA 12 MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 DEN HAAG (GPD1 - Van de vijf Nederlandse clubs, die deze week aan moeten treden voor de return- wedstrijd in de eerste ronde van de verschillende Europa Cup-toer nooien, kampen FC Den Haag en FC Utrecht met de meeste blessu res. De Haagse equipe heeft zeven gekwetste spelers waarvan het nog maar afwachten is of zij woensdag avond kunnen worden opgesteld. FC Utrecht weet nu al dat het vier vaste basisspelers moet r PSV Met vrijwel zeker hetzelfde elftal als waarmee het Feyenoord giste ren met 3-1 klopte, zal PSV woens dag ook aantreden tegen de Turkse landskampioen Galatasaray. Frank Arnesen en Hallvar Thore- sen (beiden al langer geblesseerd) maken de reis naar Istanbul, waar de 3-0-overwinning in het eigen Philips stadion voldoende basis moet zijn voor het bereiken van de tweede ronde in het Europa Cup I toernooi, wel mee, maar zijn niet inzetbaar. Ajax Ajax kent buiten het verrassend wegvallen van Frank Rijkaard niet al te veel problemen voor de return tegen Dundalk De spelers, die overmorgen zeker niet in actie kunnen komen om de voorsprong van 4-0 te 'verdedigen' waren al langere tijd geblesseerd: Peter Boeve (herstellende van een zware ribblessure) en Jan Sorensen (dij- beenspier). Brian Roy kan ook niet naar Ierland afreizen. De jeugdige linkerspits heeft schoolverplich- tingen. In zijn plaats neemt Cruijff Richard Witschge mee. het jongere broertje van Rob. Feyenoord Bij Feyenoord, dat donderdag in het Europa Cup II toernooi aan treedt tegen Spora, zijn Mario Been, Joop Hiele en Ruud Heus twijfelgevallen. Been viel gister middag uit met een spierverrek- king in het bovenbeen. Heus kwam vanwege een bloeduitstorting hele maal niet in actie, terwijl Hiele. die last heeft van een enkelblessure, tegen PSV een allerminst Fitte in druk maakte. Den Haag De ziekenboeg bij FC Den Haag puilt uit. De toch al met veel bles sures geplaagde ploeg kreeg gister middag nog eens te maken met de kwetsuur van Karei Bouwens. De steunpilaar kwam in het duel met Fortuna (3-1 winst voor Den Haag) ongelukkig op zijn voet terecht. Bouwens werd voor onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. Gis teravond klaagde de Haagse aan valsleider over pijn, die wordt ver oorzaakt door een kneuzing. Het is twijfelachtig of Bouwens aan de EC-wedstrijd tegen het Hongaarse Ujpest Dozsa kan deelnemen. Ook het meespelen van Joop Lankhaar (de buitenkant van zijn knie is opgerekt) en Edwin Purvis (ontsteking van de slijmbeurs) is dubieus. Utrecht FC Utrecht kan woensdagavond niet beschikken over Gert Kruys. De middenvelder werd in de 52ste minuut van de competitiewed strijd tegen Volendam van het veld gedragen met een knieblessure. Vandaag wordt in het ziekenhuis bekeken of de banden verrekt zijn dan wel gescheurd. De kwetsuur van de middenvelder komt onge lukkig uit omdat trainer Han Ber ger voor de tweede wedstrijd tegen de Linzer AK ook niet de beschik king heeft over Ton de Kruyk (spierscheuring in het bovenbeen), de Engelsman Kevin Young (uitge rekte kniebanden). Frans Adelaar (wordt met rugblessure afge keurd). EINDHOVEN (GPD) - Feyenoord was door het dolle heen. Tachtig minuten hadden de noeste werkers uit Rotterdam-zuid een riant uitzicht op tenminste een puntendeling, maar een beslissing van scheidsrechter Bep Thomas kegelde alle Rotterdamse illusies omver. „Ik kan niet anders zeggen, dat we hier gewoon zijn bestolen", brieste Rinus Israel van woede en emotie, toen hij pal na afloop van het fascinerende gevecht tegen PSV (3-1) in de perskamer verscheen. „Als je alles op een rijtje zet", deed Guus Hiddink een vergeef se poging de gemoederen te kalmeren, „hebben wij verdiend de winst gepakt". De waarheid lag in het midden. De trainer van PSV had het gelijk aan zijn kant toen hij de overwinning relateerde aan het kwaliteitsver schil en de kansen die de onge naakbare koploper van de eredivi sie gistermiddag kreeg. Met even veel recht wees Israel echter op de black-out van grensrechter Wim Kok, die vijf minuten na de rust ten onrechte de rode vlag omhoog stak. toen Jos van Herpen op weg was Feyenoord aan een 0-2 voor sprong te helpen. Dat had het breekpunt in de wedstrijd kunnen zijn. Maar voor de rest liet Israel zich louter leiden door emotie en teleurstelling. Amsterdammers onder elkaar kunnen doorgaans wel tegen een stootje. Het is echter de vraag of de tuchtcommissie daar eender over denkt, als zij de cynische uitspra- EINDHOVEN (ANP) - Ook giste ren is het in Eindhoven vrij onrus tig geweest rond de voetbalwed strijd PSV-Feyenoord. De Eindho- vense politie hield veertig perso nen aan. Volgens een woordvoer der had een groot aantal Feye- noord-supporters slag- of steekwa pens op zak. Onder de aangehou den supporters was één aanhanger van PSV. Zaterdagavond waren al 32 Feyenoord-supporters aange houden. Een groot aantal Rotterdammers arriveerde zondag al vroeg in Eind hoven. Degenen die in het bezit wa ren van een kaartje, werden met een naar het stadion vervoerd. Ruim tachtig Feyenoord-suppor ters die geen geldig plaatsbewijs hadden, werden onder geleide van de Eindhovense politie per trein naar Rotterdam teruggebracht. De politie baseerde zich daarbij voor het eerst op artikel 219 van de Ge meentewet. Dat geeft de burge meester als hoofd van de politie, de bevoegdheid maatregelen te ne men als hij ordeverstoringen vreest. In verband met dreigementen van Feyenoord-supporters dat de Eindhovense binnenstad zou wor den „verbouwd" als voor het duel niet 1200 maar slechts 500 kaarten naar Rotterdam zouden gaan. had de Eindhovense politie met de no dige problemen rekening gehou den. Zaterdagavond, toen zestig voor uit gereisde Rotterdammers de Eindhovense binnenstad onveilig maakten, werd een peloton ME op geroepen. Van de 32 arrestanten werden er vijf opgepakt op grond van verboden wapenbezit, vernie lingen en dergelijKe. De overigen werden uit voorzorg meegenomen ken van Israel onder ogen krijgt. Tot bijna vervelens toe bleef de trainer herhalen dat Thomas „Feyenoord op beslissende mo menten had bestolen. Kennelijk had hij nog iets recht te zetten na dat stuiterballetje van vorig sei zoen". Israel doelde daarbij op het polletjes-incident dit voorjaar in de Kuip. waarbij PSV op de valreep een punt verspeelde. Gelijkmaker Met de gelijkmaker van Koeman, die tien minuten voor tijd de ope ningstreffer van Mitchell van hal verwege de eerste helft teniet deed, kon Israel nog wel vrede hebben. „Dat doelpunt zag je aankomen", kreeg hij later bijval van Wijnste kers. Met z'n allen hadden de Rot terdammers echter geen goed woord over voor de strafschop twee minuten voor het einde. „Het was een duidelijk twijfelgeval", meende Israel, „en dan leg je de bal zo kort voor afloop niet op de stip Dan heb je geen gevoel voor de wedstrijd". „Hiele zal er wel heel anders over denken", viel Kieft de rechtspreker naderhand bij, „maar als iemand mijn voet aantikt in plaats van de bal. is het meestal een penalty". „Ik heb geen seconde getwijfeld", loste Thomas naderhand het raadsel op. „ik had misschien alleen iets eer der kunnen fluiten". Op het late fluitsignaal richtte zich de gram schap van Hiele en Co. Wijnste kers: „De bal lag al bijna tussen de fotografen, toen ik het fluitje hoor de. Voor mij was dat een bewijs dat Thomas niet zeker was van zijn zaak". Met Troost en Molenaar voorop raakte Feyenoord volledig over z'n toeren. Dat belette Koeman echter niet de bal keihard langs Hiele te schieten. In feite kreeg de doelman van Feyenoord daarmee de rekening gepresenteerd voor zijn geforceer de poging om ten koste van alles te gen PSV in het doel te staan. Hiele wordt al enkele weken gehinderd door een enkelblessure, hervatte pas vrijdag de training en liet de uittrappen gistermiddag over aan Troost. „Als Hiele zegt dat hij fit is om te spelen", mokte Israel na af loop. „dan neem ik aan dat hij mij niet in de maling neemt". Een fitte Hiele zou echter heel wat sneller en fanatieker uit z'n doel zijn geko men dan nu het geval was bij de overtreding op Kieft. Aardig was de opmerking van Is rael dat: „Thomas kennelijk wilde bewijzen dat hij als eerste is ge slaagd voor de Coopertest". Want de ruim acht minuten die de Am sterdammer bijtrok voor het op onthoud in de tweede helft was eer der in het voordeel dan in het na deel van Feyenoord. Daardoor werd de ploeg de mogelijkheid ge boden alsnog de gelijkmaker te for ceren. De PSV-treffer van Gillhaus (op aangeven van Van Aerle en Kieft) lag opgesloten in het va ban- que-voetbal van de Rotterdam- LEIDEN - Slechts FC Lisse (eer ste klasse A van de Landelijke Jeugd) heeft zich het afgelopen weekeinde op een zege kunnen be roepen. En een belangrijke ook. Door de 3-2 overwinning op Soest heeft de ploeg uit de Bollenstreek zich enigszins van de staart kun nen losmaken. De andere clubs uit de Leidse regio hebben alleen maar nederlagen te slikken gekre gen. FC Lisse - Soest 3-2. Een gezon de vorm van aggressie was in dit sleutelduel ver te zoeken. De van beide kanten slecht gespeelde wedstrijd kende evenwel een span nend scoreverloop. Patrick van Diest opende voor de thuisclub de score door de ruststand op het bord te schieten (1-0). Daarna zou Soest tweemaal op gelijke hoogte komen maar de uitblinkende Mark Ens zorgde er evenzovele malen voor om de marge op één doelpunt te houden. (3-2). DWS - Quick Boys 3-2. Koplo per DWS heeft goed geprofiteerd van defensieve foutjes bij de Kat- wijkers. Daarom verdienden de Amsterdammers de overwinning mers in die extra speeltijd. Israel echter: „Er schijnt een comité te zijn opgericht om er voor te zorgen dat Thomas nog een jaar langer mag blijven fluiten. Mijn naam zal daar niet bij zijn. Het leek wel of Thomas vandaag in hogere sferen vertoefde. Hij floot toch niet nor maal". Beter zou het zijn geweest als Is rael wat meer de nadruk had ge legd op het verrassend goede spel van Feyenoord. De ijzeren wils kracht en de onblusbare ijver was er voor een niet gering deel debet aan dat PSV langdurig op de pijn bank werd gelegd en voor de eerste keer dit seizoen thuis tegen een achterstand aankeek. Kieft nam la ter de honneurs voor Israel waar: „Feyenoord speelde goed, zeker in de eerste helft. Met Hofman en Mit chell was de ploeg voorin erg ge vaarlijk". Het sterkste deel van de formatie was echter de laatste linie, waarin Kieft en Gillhaus vrijwel steeds hun meerdere moesten er kennen in de solide spelende Mon- kou en Troost. De sporadische kan sen die PSV toen kreeg, leverden niets op. In Eindhoven toonde Feyenoord zich één brok onverzettelijkheid. Dat dwong Hiddink er toe om kort na de rust Van Aerle te laten ver huizen naar de rechterkant en Van de Kerkhof te vervangen door Koot. Veel rendement brachten die mutaties echter niet. Koeman. „Eerlijk gezegd, had ik er niet meer op gerekend dat wij nog zouden scoren". Dank zij de Groninger van origine kwam PSV uiteindelijk als nog aan beide punten. En daarmee s de kwestie. PSV kreeg kwam Feyenoord er wel erg be kaaid af. „Het is jammer voor ons en de competitie", treurde Israel, „dat het zo is afgelopen". dan ook ten volle. Toch mocht de bezoeker eventjes de smaak van de voorsprong proeven. Nadat DWS via een penalty op 1-0 was geko men liet Katwijker Pim Langeveld tweemaal zien waartoe hij in staat is (1-2). Slordigheidjes in de verde diging van Quick Boys werden door de gastheer echter knap afge straft (3-2). UVS - Ajax 2 1-2. Ook hier ging het Leidse verdedigingsblok niet vrijuit. Na een goed opgezette aan val liet UVS'er Ronald van Delft de 1-0 aantekenen maar in dezelfde minuut maakte de rood-witte bri gade gelijk (1-1). Vijf minuten na rust viel het doek voor de Leide- naars. De UVS-defensie schonk de tegenstander een vrije doortocht naar het doel en die kans lieten de Amsterdammers zich niet ontne men (1-2). Elinkwijk - Roodenburg 3-2. De gastheer startte overrompelend. Binnen acht minuten stonden de Leidenaars op een 2-0 achterstand. Elinkwijk kon daardoor vrijuit voetballen terwijl de beteuterde bezoeker achter de feiten aanliep. Na de doelwisseling verhoogde Roodenburg de druk door zeer aanvallend spel maar een uitval van de Elinkwijkers bracht de stand echter op 3-0. Hoewel de po sitieve spelopvatting met treffers van Yachya Farhane en Patrick Kamperveen werden beloond (3-2) reisde Roodenburg toch met lege handen naar Leiden af. Programma: 9.30-10.30 uur Touwtrekken om het kampioenschap van Leiden '87 10.30-10.50 uur Prominenten Korfbal Presentatie: 10.50-11.50 uur René Plemp. Polsstokspringen Inschrijven: Touwtrekploegen bestaande uit zes personen kunnen zich telefonisch aanmelden tijdens kantooruren: 071-121942 Kandidaten voor het polstokverspringen kunnen zich eveneens aan melden via bovenstaand telefoonnummer. Voor de drie origineelst uitgedoste kandidaten zijn er leuke prijzen. DE (KABEL-)KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND CESENA - De misere bij AC Milan zet zich voort. Na de neder laag van 0-2 op eigen veld tegen Fiorentina speelden de Noordi- talianen gisteren 0-0 tegen het uit de tweede divisie gepromoveer de Cesena. Ruud Gullit onttrok zich enigszins aan de ellende met enkele fraaie individuele acties, maar vond nog niet zijn draai in het collectief. Marco van Basten ondervond nog steeds veel hin der van zijn slepende rugblessu re. De oud-Ajacied stond niet in de basis. Hij viel in de tweede helft in voor Pietro Virdis. vorig seizoen topscorer van de serie A. Voorlopig trekken de andere buitenlanders in het Italiaanse voetbal veel meer aandacht dan de twee Nederlandse internatio nals. AS Roma kwam aan kop door met 3-2 te winnen van Avel- lino. De Westduitse international Voller bereidde het eerste Ro meinse doelpunt voor, dat werd gemaakt door de Pool Boniek Tempestilli zorgde voor 1-1. De Oostenrijker Schachner zette Avellino op een voorsprong, die teniet werd gedaan door Gianni- ni en Collovati. Bij Juventus was het de beurt aan Ian Rush, die vorige week wegens zijn slappe optreden he vige kritiek te verwerken had ge kregen van zijn trainer. De Welshman, debuterend voor ei gen publiek, beleefde in Turijn een droomwedstrijd. Hij scoorde twee keer voor Juventus, dat de sterke promovendus Pescara met 3-1 versloeg. Net als Van Basten kampte Rush lange tijd met een blessure. Het derde Tu- rijnse doelpunt werd gemaakt door Favero. Zeven minuten voor tijd wiste de Braziliaanse routinier Junior de „nul" weg bij Pescara. Titelverdediger Napoli leed, ondanks de aanwezigheid van de herstelde Braziliaan Careca, zijn eerste competitie-nederlaag sinds april: 0-1 in Pisa. Met Ma- radona kon Careca niet verhul len. dat Napoli, woensdag tegen Real Madrid een achterstand van 0-2 bevechtend, niet in goede doen is. Queen's Park Rangers is de ver» rassende nederlaag van vorige week tegen Oxford probleem loos te boven gekomen en de hoogvlieger in de Engelse eerste divisie gebleven. De Londense club versloeg op het eigen kunst gras Luton Town met 2-0 en pro fiteerde bovendien van de neder laag van concurrent Tottenham Hotspur, dat de punten door een omstreden strafschop achterliet in Manchester. De vier punten voorsprong van Queens Park op Chelsea, met stip gestegen door de dik verdiende zege (3-0) bij Watford, lijken een aardige mar ge. Ze leiden echter tezeer de aandacht af van Liverpool. De veelvoudig landskampioen had zaterdag opnieuw vrij en zag de resultaten vanuit de luie stoel met genoegen aan. De zes pun ten achterstand op de leider kun nen in de drie achterstallige wed strijden royaal teniet worden ge daan. Queen's Park Rangers moest tegen het taaie Luton lang wach ten voor de glimlach terugkwam op de Londense gezichten. Pas in de 70e minuut zorgde Dean Coney daarvoor. Vijf minuten voor tijd verbreedde Terry Fen- wick die nog dooT een strafschop te benutten. Stadgenoot Tottenham Hot spur. de werkgever van Johnny Metgod, werd vooral verslagen door blessures en de geslepen heid van ex-Ajacied Jesper 01- sen. De Deense lichtgewicht hield vlak voor rust aan de twee strijd met de Argentijn Ossie Ar- diles een strafschop over. Terwijl Ardiles de arbiter er nog van pro beerde te overtuigen, dat de om streden overtreding buiten het zestien-metergebied had plaats gehad, schoof McClair de bal van elf meter al langs Ray Clemence. Stuttgart en Nürnberg namen (voorlopig) afscheid van de kopgroep in de Bundesliga door nederlagen bij Kaiserslautern en Eintracht Frankfurt, die aan het begin van de tiende ronde midden in de degra datiezone stonden. Met Karslruher SV hebben Stuttgart en Nürnberg al vijf punten achterstand op Werder Bremen en FC Köln, de enige ploeg die nog ongeslagen is. Borussia Mönchen-Gladbach volgt op één punt en Bayern München op twee van het leidende duo. De opvallendste uitslag van het weekeinde kwam op naam van Bo russia Mönchen-Gladbach, dat in eigen huis bekerhouder Hamburger SV met 8-2 op zijn nummer zette: Een merkwaardige uitslag van een duel dat kort na rust (3-1) HSV de beste kansen leek te bieden. Na een door Kaltz gebruikte strafschop (3-2) had HSV de strijd in handen. Een uitvalstreffer van Rahn zette alles op zijn kop en in het laatste kwartier scoorde Borussia nog vier keer. Rahn en Criens maakten ie der twee treffers, Hochstatter, Frontzeck, Thiele en de Hamburger Beiersdorfer zorgden voor het totaal van acht. Bayern München miste in Gelsenkirchen bijna een half elftal en met Pfaff, Augenthaler, Wohlfarth, Matthaus en Brehme niet de min sten. Na drie nederlagen in uit-wedstrijden speelde Bayern naar belie ven met Schalke dat voor zijn afwezigen (Schumacher, Thon, Patzke en Jakobs) minder goede vervangers achter de hand had. Vier minu ten na rust leidde Bayern met 4-0 (Pflügler, Rummenigge 2 en Kógl) en herinnerde zich op dat moment dat er wtfensdag weer in Sofia moet worden gevoetbald. Daardoor kreeg Schalke de kans enigszins terug te komen en door Gótz zelfs tegen te scoren. Het duel trok ruim 61.000 toeschouwers. KV Mechelen en Anderlecht ver drongen FC Antwerp op de acht ste speeldag van de Belgische voetbalcompetitie van de lei ding. KV Mechelen won de lasti ge uitwedstrijd tegen Lokeren met 1-0. Anderlecht versloeg moeiteloos Winterslag met 3-0. FC Antwerp deelde de punten met RWDM (1-1). Ab Fafié be haalde met AA Gent de eerste punten van het seizoen door een overwinning op Beveren. Twee spelers werden van het veld ge stuurd: Gorez (Charleroi) en Fre- ny (Cercle Brugge) kregen de ro de kaart. De overwinning van KV Me chelen in het duel met Lokeren kwam pas laat tot stand. Een kwartier voor het einde besliste de Israëliër Ohana de wedstrijd op aangeven van de Nederlander Wim Hofkens. De Australiër Krncevic hielp Anderlecht aan de zege in de uitwedstrijd tegen Winterslag. De spits scoorde drie keer. International Vervoort mis te in de tweede helft een straf schop voor de bezoekers. Dieper kan Barcelona bijna niet zakken. De Catalaanse voetbaltrots leed in het weekeinde zijn vierde achtereenvolgende competitiene derlaag en belandde op de voorlaatste plaats van de Spaanse eerste di visie. Voor de club, die jarenlang toonaangevend was in het voetbal op het Iberische schier-eiland is dat een plek, die niets anders dan schan de met zich meebrengt. De nieuwe trainer Luis Aragones, sinds woensdag in dienst als vervanger van de ontslagen Engelsman Terry Venables, zag zijn ploeg in Bilbao met 0-1 verliezen van Athletic. Het spel van Barcelona was, met name door de inbreng van de West duitser Schuster, licht verbeterd ten opzichte van de vorige duels. Bil bao had aan een treffer in de tweede minuut voldoende voor de winst. Aanvaller Joseba Aguirre zorgde er na een lob van het middenveld voor, dat Barcelona-doelman Andoni Zubizarreta voor diens Baski- sche streekgenoten met gebogen hoofd naar het net sjokte. Voor Real Madrid liet de Mexicaan Sanchez zich weer eens zien. Hij nam een van de twee treffers voor zijn rekening.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12