'Een politiek tekenaar moet zelfstandig blijven' Rolf de Bruin maakt videoprints voor 'Brandp Alleen resultaat telt bij vrouw in de kunst Schimmel op schilderijen Stedelijk ALKMAAR - De politiek tekenaar Rolf de Bruin gaat vanaf 2 oktober weke lijks een bijdrage leveren aan de aktualiteitenru- briek van de KRO, 'Brand punt'. En wel op een oor spronkelijke manier: de politieke prenten die hij gaat maken zijn geen tradi tionele cartoons maar 'ge tekende video's' met een kort bewegend deel dat de clou accentueert. Het film pje wordt begeleid door muziek en is enigszins te vergelijken met een clip. door Rob Bouber Rolf de Bruin: „De vraag was: hoe kan ik een politieke prent 'toesnij den' op video? Door er muziek en geluid achter te zetten. Door er een beetje beweging in te brengen. Een tijdrovende klus. maar het loont de moeite. De bewegingselementen verlevendigen het geheel". De Bruin toont het onderlijf van een mechanisch poppetje dat schokke rig wegwaggelt als hij het opdraait en op zijn tekentafel loslaat. „Op dit rompje kan ik kop en lijf van wie dan ook modelleren" Poppen Riekt dat niet naar Spitting Image Roll' de Bruin, hartgrondig: „Nee! Nee! Dat zou ik ook niet willen. Er is, met 'Spitting Image' een soort roep ontstaan: 'Laten we dat ook in Nederland doen'. Omdat het in Engeland lukt moet hier ook zo nodig een derge lijk satirisch programma komen. Wat ik doe lijkt er helemaal niet op. Ook niet op de animatiefilmpjes van Montv Python. Dit gaat maar om één tekening die meer zeg gingskracht krijgt door het ge bruik van bewegingselementen". Het idee om een videoprint te maken leefde al lang bij Rolf de Bruin. „Elke krant, elk tijdschrift dat zich profileert, kent de politie ke tekening. Elke omroep heeft een politiek programma, maar een politieke video of tekening, ho maar. Ik ben eens gaan rondkijken en ook over de grens gaan snuffe len. Toen bleek dat er ook in het buitenland geen politieke teke naars aan televisie verbonden wa- „Ik denk dat politieke tekenaars zich vaak gegeneerd voelen om voor de televisie te verschijnen. De tekenaar wilt zijn ei kwijt maar het is moeilijk om dat ei kwijt te raken aan een publiek dat nog wakker geschud moet worden. In wezen is tekenen voor een opinieblad pre ken voor eigen parochie. Een poli- 1 tiek tekenaar gaat tekenen bij een blad van zijn signatuur. Naar de te- levisie kijken veel mensen met uit- eenlopende meningen of mensen die in het geheel geen eigen me ning hebben. Daardoor word je veel minder makkelijk begrepen. Bovendien is wat ik nu maak tech nisch nogal ingewikkeld. Video is tijdrovend en het is duur. Daarom is het misschien nooit eerder ge beurd". „Ik heb een bureau gevonden dat wilde meewerken aan de video presentatie van drie prenten. Voor die proeven rekenden ze niets. Als je een videoclip laat maken moetje daar anders al gauw 3000 a 4000 gulden voor neerleggen. Met die drie clips ben ik de boer opge gaan". Betaalbaar „Met een aantal omroepen wilde ik liever niet in zee, op grond van persoonlijke overwegingingen. Omroepen die ik benaderde had den vervolgens hun eigen afwegin gen: is het wel flitsend genoeg? Is het niet te duur? Missen we de doelgroep niet? Maar bij de KRO was Brand punts eindredacteur Ton Verlind meteen enthousiast over het idee en de uitvoering er van. Met Ruud Bernhard. de editor van onder meer 'Brandpunt' heb ben we een methode gevonden om de aflevering in twee uur op te ne men. Daardoor werd het voor Ver lind 'betaalbaar' Politiek tekenaar Rolf de Bruin: 'Ik denk dat politieke tekenaars zich vaak geneerd voelen om voor de televisie te verschijnen', (foto gpdi Het politieke teken- en filmwerk van Rolf de Bruin verschijnt in elk geval gedurende twee maanden op het scherm. De Bruin: „Na die proefperiode wordt de stand van zaken opgemaakt en bekeken of Brandpunt ermee doorgaat. Er is een optie voor het volgend seizoen. Zelf heb ik er uiteraard hoge ver wachtingen van. Je kunt zoveel meer dingen doen dan op papier Als je bij een tekening iets te sub tiel bent in je boodschap, is de kans groot dat het publiek haar niet oppikt. Met video kun je inzoomen, met geluid werken, en daardoor makkelijker de aandacht op de essentie van de prent vesti gen" Bij Brandpunt' draag ik een ei gen idee aan en werk dat uit. Ik ben zelf verantwoordelijk, tot en met het moment van uitzending. Ik denk dat elke politieke tekenaar zo moet werken. Je kunt niet onder hevig zijn aan de controle van de redactie vooraf. Het kan een enkele keer door de dwang van de om standigheden voorkomen dat een onderwerp wordt besproken maar als regel moet het eigen initiatief opborrelen. Als een hoofdredac teur je een onderwerp opgeeft, ben je bezig met illustreren" Expositie 'De vrouw in de kunst -12 kunstenaressen uit Leiden en om streken exposeren in Pand Caecilia'. l/m 30 oktober. Caeciliastraat 18. Leiden. Geopend ma. en di. van 13.00-16.00 uur. Expositie van 7 vrou welijke kunstenaars, t/m 27 septem ber. Ars Aemula Naturae, Pieters kerkgracht 9 Leiden. Geopend do. t m zo. van 13.00-16.00 uur. LEIDEN - De Leidse galerie- route langs exposities van vrou wen in de beeldende kunst, voert de bezoeker langs "t Pand' aan de Caeciliastraat en het schilder en tekengenootschap Ars Aemu la Naturae. 'De vrouw in de kunst' is een tentoonstelling in een reeks, georganiseerd door een werkgroep van de SVBK (Stichting Vrouwen in Beelden de Kunst), de Leidse Vrouwen raad en de Leidse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Het streven van de sa menwerkende vrouwenorganisa ties is, zo staat in het voorwoord van de catalogus te lezen. .de toegankelijkheid van de kunst en de toegankelijkheid voor de kunst te vergrotenMet nadruk wordt daarbij gesteld dat de ex positieruimte alleen voor het werk van vrouwelijke kunste naars openstaat. Bij de tentoonstelling aan de Pieterskerkgracht gaat het juist om een éénmalig initiatief van vrouwelijke Ars-leden, die in de grote vrouwen-manifestatie niet wilden achterblijven. Door toe voeging van een vrolijke noot wordt het thema 'vrouw en de beeldende kunst' en de daarmee vaak verbonden opvatting dat voor vrouwen het gezin vaak bo ven de kunst moet gaan. gerelati veerd. Waar men ook vanuit mag gaan, de grote inspanning of juist de vanzelfsprekendheid waar mee kunst gemaakt wordt, het resultaat is uiteindelijk waar het om gaat. Een aantal namen van de kun stenaressen op de als overzichts tentoonstelling aankondigde presentatie in de Caeciliastraat. is bekend van voorgaande expo sities. Hoewel de verschillen het meest in het oog springen, zijn er wel degelijke punten van over eenkomst aan te wijzen die door de opstelling niet nadrukkelijk naar voren komen. De uitlopen- AMSTERDAM (ANP) - In het de pot van het Stedelijk Museum in Amsterdam zijn 38 van de 90 daar opgeslagen schilderijen door schimmel aangetast. De oorzaak daarvan is het extreem vochtige weer waarmee we dit jaar te kam pen hadden, aldus conservator en plaatsvervangend directeur Rini Dippel van het museum. Nadat de schimmel in juli werd ontdekt zijn restauratoren onmid- de vormen van abstractie in het werk van ondermeer Bernie Aut- sema en Gertrud Mandelbaum. contrasteren met de nauwgezette weergave in de tekeningen van Jolanda Frederiks en de geetste planten van Ina Versteeg. De kracht in de tekening 'Tro pische regen' van Marian Zwollo en de golvende beweging van Gardien de Groots 'Noodweer' zijn dynamische verbeeldingen van weersgesteldheden. De di rectheid van de vorm, typerend voor de bijdragen van Gardien de Groot, krijgen een prachtige pastelkleurige toets toegevoegd in een stuk "Bl.B." getiteld Ten slotte delen Anneke Koek. Ans Zuyderhoudt en Bettien Scherft de interesse voor men sen. Voor Ans Zuyderhoudt is het evenwicht tussen kracht en kwetsbaarheid een belangrijk thema, terwijl 'Mensen-van-nu in hun dagelijkse doen en laten' de tekeningen van Bettien Scherft beheersen. De ner veuze potloodlijnen zijn ook te kenend voor het vastleggen van de snel bewegende massa in 'First rush into the sea'. De strak ke lijn en strenge regelmaat be paalt daarentegen het door Han- nie Bal opgenomen thema 'spoorwegen' en de textielstik- sels van Marijke van Dorht. Zeer treffend vond ik de werken in gemengde techniek van Erli Esselink, door de sug gestieve wijze waarop zij haar materiaal behandelt en de bla den het aanzien van oud perka ment te geven: heel passend vond ik dit in combinatie met het dodenmasker en de verfijnde vormen in 'Requiem'. Verder moet de geslaagde keuze voor de opstelling in de 'Saeghmolen- zaal' genoemd worden. Uit de verwijzingen naar het landschap in het werk van Fanny Mazure. Nel Pot en Lucia Steinbach. ko men verschillende interpretaties van het onderwerp naar voren, hetgeen een aardige confrontatie oplevert. Beide expositie geven een wat versnipperde indruk. Een 'beeld van de vrouw in de kunst' is ook niet te geven maar wel van indi viduele prestaties; geslaagd en soms minder geslaagd, het is aan een ieder dat zelf te beoordelen. NANCY STOOP dellijk aan de slag gegaan om de schade te herstellen. Ruim de helft van de licht aangetaste schilderijen is nu weer in de oude staat. De nog te restaureren schilderijen zijn ove rigens niet onherstelbaar bescha digd. Sommige hadden alleen maar wat kleine schimmelpluisjes, aldus Rini Dippel. Hoewel het depot is voorzien van een klimaatregeling, is er toch vocht binnengekomen. Het Stede- Staande ovaties Herman van Veen in Oost-Berlijn OOST-BERLIJN (ANP) - Volwas senen en kinderen amuseren zich kostelijk tijdens het programma dat de Nederlandse kleinkunste naar Herman van Veen dezer da gen in Oost-Berlijn opvoert in het kader van de 750e verjaardag van Berlijn. De partijkrant 'Neues Deutsch- land" schreef gisteren dat de toe schouwers de Nederlandse nar tot een toegift van een half uur 'dwon gen' na de opvoering van zijn opera voor kinderen "De zeldzame avon turen van de eend Alfred Jodocus Kwak". De krant noemt Van Veen een gevoelige komediant die over een breed muzikaal spectrum be schikt. Het publiek vatte zijn program ma op "als een parabel, als een aan klacht tegen het parasitisme, en als een oproep tot tolerantie en solida riteit". Volgens Neues Deutsch- land bewezen de vele bossen bloe men, die de Nederlandse cabare tier na het programma aangeboden kreeg, "hoe populair hij ook bij ons Een andere Oostduitse krant. "Der Morgen", noemde het pro gramma van Van Veen een "ge slaagde combinatie van echte naï viteit en schitterende professiona liteit". Met een verwijzing naar het feit dat Van Veen niet alleen de mu ziek geschreven heeft, maar ook de teksten en dat hij ook zijn eigen re gisseur is. komt deze krant tot de slotsom dat-Herman van Veen een "tovenaar met woorden, klanken en gebaren" is. lijk heeft voor alle zekerheid wel onmiddellijk na het ontdekken van de schimmel ontvochtigers in het depot laten plaatsen. Volgens me vrouw Dippel behoeft daardoor niet voor het terugkeren van de schimmel gevreesd te worden. Tot de licht met schimmel besmette schilderijen behoorden werken van Gustave Asselsberg, Daniel Spoerri. Wim Schippers en Jaap Wagemaker. Exposities Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, Moderne Japanse Kera miek van Keiko Hasegawa. 'De jaar getijden van de mens', tot 27/9; di" t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32. di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Galerie Denise Stephan - Bakkers- steeg 18. monoprints van Onno de Graaf en beelden van Jan de Graaf, t/m 4/10; vr. za en zo: 13 30 tot 17.30 Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manenteexpositie: Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur Art Theahouse 'Oude Rijn' - Stille Ma re 4, schilderijen van Stephine van Gennip. t/m 1/11; ma. 12-18 uur, di. t m za. 10-18 uur. do tot 21 uur. zo. 11- Holiday Inn (blauwe gang) - Haagse Schouwweg 10, Gerrit van Elteren met bloemen en landschappen, tech nieken met het paletmes, t/m 7/10. Galerie Femx - Botermarkt, muur schildering van Henry Verboket uit Roelofarendsveen, t/m sept; di. en vr. 10-18 uur. wo. 9-18 uur. do. 10-21.30 uur, za. 7.30-18 uur. zo. 11-16 uur. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg, fotowerken van de Franse foto grafe Alice Odilon. tot 2/10. Pand Caecilia - Caeciliastraat 18. werk van 12 vrouwelijke kunstenaars diverse technieken, tot eind sept. LAK-galene - Clevenngaplaats 1. fo tografie van Clemens Zalm, schilde ringen op papier van Willemijn Bou- t 3/10; i. t/m v 10-22 t Galerij-Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, doorlopende expositie van wisselend eigen werk (tekeningen en grafiek) van Marjan van den Bosch, en van gastexposanten o.a Sylvia Borreman. tekeningen: Jan van der Veer, lino's; Anna Los. kleinkera- Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, bodem vondsten uit Alphen en Aarlander- veen, t/m sept.; di. t/m za. 10-17.30 uur. vr. van 10-21 uur Etsen van Lucie Meulendijks en aquarel-zeefdruk op linnen 'Vogels langs de waterkant' van Nell Heins. di t/m za. 10-17.30 uur. vr. 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg 42. keramiek van Jeroen Bechthold en aquarellen van Cees Boer, t/m 25/10, vr. za. en zo. van 10-20 uur Katwijk aan Zee Katwijks Museum - Voorstraat 46. Hans von Bartels met olieverfschilde rijen en gouaches, t/m 26/9; di. t'm za 10-12 uur en 14-17 uur Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie'. geopend dag. behalve wo. na 14 uur. Noordwijkerhout Openbare bibliotheek - Herenweg 2. schilderijen van G. van Loon en werkstukken van enkele klassen van College Leeuwenhorst, met als thema 'de Fiets', tot 30/9; ma.wo.vr. 14-17 en 19-21 uur. do.za. 10-12.30 uur. Rijnsaterwoude Galerie de Barg - Woudsedijk 12, de droomwereld van Paulette, (gemeng de technieken op papier) t/m 27/9. Warmond Galerie de Pomp - Dorpsstraat, etsen van Alice de Brabander en tekenin gen van Ton Hendriks, tot 1/10; di.vr. 19-21 uur, wo.10-12 en 14-16 uur. do. 14-16 uur. za zo. 14-16 uur. Vereniging Het Oude Raadhuis Dorpsstraat, aquarellen van Ben Ha ver, t/m 30/9; di. 19-21 uur, wo.do.zo. 14-16 uur, za. 11-16 uur Concerten Klassiek Het Voorschotens Kamerkoor geeft zaterdagavond een uitvoering in de Herv. Dorpskerk in Voorschoten Aan dit concert zal medewerking worden verleend door de Amster damse pianist en organist Jaap Spigt Het muziek. Zo vermeit het eerste deel van het programma de namen van o.a. Sweelinck en Schutz Later op de avond komen Brahms, Weber en Ro ger aan bod. De koorzang wordt afge wisseld met instrumentale intermezzi door Jaap Spigt. Aanvang 20 15 uur De violiste Kaoru Kakudo en de pia nist Herman Uhlhorn verzorgen zon dagochtend het eerste koffieconcert van K&O in dit seizoen. Er zullen op het concert, dat wordt gegeven in de Leidse Stadsgehoorzaal, romantische werken worden uitgevoerd van o.a. Smetana, Kreisler, Tartini en Van Beethoven. Dc Japanse Kaoru Kakudo is als plaatsvervangend concertmeester werkzaam bij het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest Het koffiecon cert. waarvoor een sterk gereduceer de toegangsprijs geldt voor jongeren tot zestien jaar, begint om half twaalf, maar de koffie staat al vanaf elf uur klaar. Met drie concerten wil K&O de be langrijkste facetten van de componist Claude Debussy belichten. Het eerste concert, op woensdag avond in de Kapelzaal van K&O. is gewijd aan de vroege Debussy (1889- 1901). Op 18 november volgt het twee de concert, dat Debussy's middenpe riode (1910-1913) belicht. De late De bussy (1914-1917) staat tijdens het laatste concert op 9 december een- De optredenden tijdens bet eerste De- bussy-concert zijn de pianisten Else Krijgsman en Iet Wielick en het Ver- laine Strijkkwartet Voor piano-solo staan de Estampes en Pour le piano op het programma. De Petite Suite staat als vierhandig pianowerk gepro grammeerd. Het Verlaine Kwartet zal het Strijkkwartet van Debussy uit voeren. Aanvang 20.15 uur Het eerste concert uit de K&O-mees- terserie van dit seizoen wordt even woensdagavond gegeven door Violiste Isa belle van Keulen zal solis te zijn in Mozarts Vioolconcert KV 207. Verder staan Les fresques de Pie- Rachmaninoff op het programma Isabelle van Keulen is een veelge vraagde violiste sinds zij in 1984 een eerste prijs behaalde op een muziek concours in Tours en in datzelfde jaar winnares werd van het Eurovisie-con cours in Genève. Ze heeft met tal van grote orkesten in Europa en Amerika geconcerteerd. Het meesterseriecon- cert. dat wordt gegeven m de Leidse Stadsgehoorzaal, begint om 20.15 uur De Tent opent vandaag het seizoen met het optreden van twee speed-me- tal bands. In de vooravond is het op treden van Lunacy te verwachten Daarna stapt Silenxce (voorheen In ferno) op de planken. Aanvang 21.00 uur; Van Zuylen van Nyeveltstraat 204, Wassenaar In het zoldercafé van het Leids Vrije tijdscentrum komt vrijdagavond de band Innocent Eyes. Deze driemans- Alphen maakt muziek Breestraat 66, Leiden. Het scholierencomite en de jongeren beweging van het FNV zijn zaterdag avond de organisatoren van een bene fietconcert voor het ANC. Als eerste band zal de Leidse reggaeformatie Judgement optreden. Hierna is de beurt aan Toy Factory, ook een Leid se band. Als derde treedt de Amster damse formatie (Jmo Sossa. De hoofdact is van Bad To The Bone het Rotterdamse antwoord op de Amster damse gitaarmonopolie. De presenta tie is in handen van Gulnaz Azlan. be kend van het radioprogramma Radio Thuisland. Aanvang 22.00 uur; Bree straat 66. Leiden. In het Anthonius Clubhuis komen za terdagavond op uitnodiging van de Leidse Vereniging van Popmuzikan ten drie bands die stuk voor stuk kun nen bogen op een ruime podiumerva ring. De eerste band die op de plan ken staat is de rockformatie Fingers. Daarna komt Electric Kroonenberg met een gheel vernieuwde formule en formatie. Het hoogtepunt van de avond moet komen van de onlangs opnieuw opgerichte groep Urban He- roes. Aanvang 21.30 uur. Lange Mare 43, Leiden kont' van Martin Mens. (vanaf 7 jaar), do 1. 20.30 uur; Mime en dans van Ar nold Goores en Carla Mulder met 'En Den Haag Leiden clown Avner Eisenberg met de fami lievoorstelling 'Avner the Eccentric' za 26. 20.15 uur; lustrumvoorstelling 'Czardas', met een selectie van melo dieën uit Hongarije. Roemenie en Slowakije mmv M. Jarek. I. Sandu. het koor Papucska en de dansgroep van Yvonne Lex met 'De Amerikaan se Pausm' do 1, 14.30 uur; Danstheater van Bali 'Panti Pusaka Budaya' o.l.v I Made Djimat met de voorstelling 'Calona- rang'. Lak-theater vr 25. za 26. 20.30 uur. voorstelling van de Dansgroep Knztina de Chatel kovitsj, Mozart en Schubert, 20.15 uur; Koormuziek uitgevoerd door de Wiener Sangerknaben. woe 30. do 1, 20.15 uur; concert 'Zil ver' door Rob de Niis. Appeltheater vr 25. za 26. wo 30. do 1. 20.15 uur. Toneelgroep De Appel met 'Nie mandsland' van Harold Pinter, mmv Willem Wagter, Cor van Rijn, Robert Prager en Stef Feld Diligentia vr 25, za 26, 20.15 uur; Brigitte Kaan dorp met 'Laat mij maar even', zo 27. 11.30 uur; Haags Koper Sextet met werk van Gabriëli. Handel. Pou- lenc en Rossini. do 1, 20.15 uur; Cabaret Purper met 'Purpers vijfde', met Adelheid Roo- sen. Karin Bloemen en Frans Mulder. Koninklijke Schouwburg van za t/m do, 20.15 uur; Haagse Co- medie met 'Elvire Jouvet 40' van Bri gitte Jaques, met o.a. Ton Lutz. Rick Nicolet, regie Eddy Habbema. Muziektheater vr 25, 20.15 uur; uitvoering van het Concertgebouworkest olv Stanislav moonisch Orkest olv James Colon mmv (za) Bella Davidovich. (di) Isa belle van Keulen, werk van Tsjai- kovski, Mozart en Mahler, za 26. zo 27. ma 28. di 29. 20.15 uur optreden van het Cullberg Ballet do 1, 20.15 uur; Residentie-orkest olv Alain Lombard mmv Mare Laforet (piano) werk van Debussy, Ravel en Brahms. Amsterdam dag. (beh.ma) 20.15 uur, za en zo ook 13.00 uur; Musical 'Cats' van Andrew Lloyd Webber, Trevor Nunn. Gillian Lynn. Concertgebouw vr 25. 20.15 uur; Residentie-Orkest olv Hans Vonk mmv Emile Naoumoff. piano, werken van Liszt. Wagner. Stravinski en Roussel. za 26. ma 28. di 29. 20.15 uur; NedPho Kamerorkest olv Antoni Ros-Marba mmv Alexander Rudin. cello, werken van Mozart, Haydn en Schubert. d 27, 14.15 uur; Het Leningrad Phil- Or Tsjaikowski wo 30. 20.15 uur, uitvoering van het Concertgebouworkest. C.C. Amstelveen vr 25. za 26, 20.15 uur; Diana van Zon, Lenette van Dongen en Mare Verhoe ven in 'Jeans' van Bert Stoots, cho reografie: John Kuipers en Saskia Park. zo 27, 15.00 uur; optreden van Youn Egorov. piano, werk van Chopin di 29. 20.15 uur; Ballet Folkloric de Muziektheater zo 27, 14.00 en 20.15 uur; Nederlands Dans Theater, 'Perspettivo' t Nieuwe de la Martheater vr 25. di 29, wo 30. do 1, 20.15 uur. zo 27. 14.00 uur; Margreet Dolman in 'Mens en gevoelens' met o.a Paul 'Welkom in Utopia ma 28 try out. di 29 premiere, wo 30. 20.15 uur; 'De Fantast', met Johnny Rotterdam De Doelen vr 25, zo 27. 20.15 uur; Rotterdams Philharmonisch Orkest olv Jam^s Colon mmv Bella Davidovich (piano) met werken van Riedstra, Tsjaikows ki en Berlioz. Luxor Theater za 26, di 29. wo 30, do 1, 20.15 uur, Paul van Vliet met zijn one-man- show 'Over leven' zo 27,19.00 uur; one-man-mimc-show van de veelzijdige komiek Avner Ei senberg met 'Avner the Eccentric' Theater Zuidplein zo 27, ma 28, 20.15 uur, 'Agnes van God' met Linda van Dijk. Henny Orri 'Een bijzondere dag' van Ettore Scola mmv Trins Snijders en Willem Nij- holt Als gevolg van vochtig weer

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 29