Leidse HBO wijst plan HBO-raad vierkant af Eis na steekpartij: gedwongen opname DE TIJD, VAN TOEN Directeur Ouwerkerk: 'Slecht stuk' Studentenhuisvesting wil geen wisselwoningen Woningen boven winkel Codiinarkt aan Levendaal 'Dit is een afschuwelijk misdrijf Gemeente wil subsidies opknapbeurten verlagen LËIDEN (Vervolg van pagina 1) LEIDEN - A.J. Ouwerkerk, de voorzitter van het college van be stuur van de Leidse Hogeschool voor Beroepsonderwijs kan geen begrip opbrengen voor de voorstel len van de HBO-raad om de Leidse en Haagse scholen samen te voe gen en de opleiding logopedie uit Leiden te laten verdwijnen. "Wij erkennen dat er in sommige be roepsgroepen overschotten zijn ontstaan. Binnen onze opleiding doen we er echter juist alles aan om dat te voorkomen". De HBO-raad wil met de maatre gelen de krapte op de arbeidsmarkt in sommige beroepsgroepen be strijden. "Als scholen voor hoger beroepsonderwijs hebben wij de plicht mensen op te leiden waar de maatschappij behoefte aan heeft", aldus drs. J. Gevers, voorzitter van de HBO-raad. "In het verleden zijn er in bepaalde beroepen overschot ten ontstaan en in andere tekorten. Dat willen wij nu recht zetten". Ge vers benadrukte dat de operatie niet bedoeld is om te bezuinigen. Wat bespaard wordt op de ene op leiding. kan besteed worden aan uitbreiding van een andere. Ouwerkerk kwalificeert het werk van de HBO-raad echter als een slecht stuk. "Het is erg ondui delijk volgens welke criteria is ge handeld. Argumenten die worden gebruikt om op de ene plaats een LEIDEN - Het bestuur van de uni versiteit heeft een voorstel van de gemeente en de stichting studen tenhuisvesting om langs de Wasse- naarseweg enkele tientallen wis selwoningen ten behoeve van stu dentenhuisvesting neer te zetten, afgewezen. De woningen waren af komstig van het Oosterschelde- dam-project, voor Leiden waren er zestig beschikbaar. De gemeente en de stichting hoopten met ge bruikmaking van deze tijdelijke woningen de kamernood onder de eerstejaars studenten te lenigen. Wethouder Tesselaar (volkshuis vesting) noemde het gesprek tus sen hem en voorzitter Cath van het college van bestuur van de univer siteit 'vervelend'. Tesselaar: "Het argument van de universiteit was dat de woningen niet zo dicht bij de laboratoria mochten komen te staan. Maar ook elders wilde men het gewoon niet. Het lijkt wel of er geen relatie bestaat tussen de uni versiteit en de stichting studenten huisvesting. Ik vind althans dat de universiteit minder voor de stu denten doet dan ze zou moeten doen". Het plaatsen van de wonin gen op een lokatie in Oegstgeest die volgens de universiteit wel ge schikt was, bleek te duur in ver band met de aanleg van wegen en rioleringen. De gemeente gaat nu op zoek naar eigen stukken grond om de woningen te plaatsen. Fotografe mishandeld LEIDEN - Een 18-jarige fotografe, werkzaam in een warenhuis aan de Aalmarkt, heeft bij de politie aan gifte gedaan van mishandeling. Gisteren waren twee dames aan haar balie gekomen die foto's kwa men ophalen. Het bewijsje daarvan hadden zij echter niet bij zich. In de woordenwisseling die daarop ont stond kreeg de fotografe er van langs met de paraplu en werden er plukken uit haar haar getrokken. Vrouw gewond bij aanrijding LEIDEN - Een 73-.jange vrouw is gisteren gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Timorstraat en de Driftstraat. De vrouw kwam op haar fiets van rechts aangereden, maar kreeg geen voorrang van een 13-jarig jon getje, dat eveneens op de fiets was. Met een vleeswond aan haar been is zij naar het AZL overgebracht. DECAAN - Prof.dr. W.Th. Daems, hoogleraar submicroscopische cy tologie aan de Leidse universiteit, is door de faculteitsraad van de me dische faculteit gekozen tot decaan van deze faculteit. Daems volgt prof.dr. G.J. Tammeling op die ge bruik maakt van de vut-regeling en op 9 oktober afscheid zal nemen als hoogleraar fysiologie aan de Leidse universiteit. Prof. Daems is door de faculteits raad gekozen voor de periode tot 1 oktober 1990. opleiding te schrappen, worden el ders juist voor handhaving van die opleiding gebruikt". Ouwerkerk wijst er op dat de Leidse opleiding kent als enige school in Nederland al een propa- deuse-jaar. Dat studiejaar is voor alle studies gelijk. "In dat jaar wij zen we op de verschillende moge-, lijkheden van beroepen in de ge zondheidszorg. Wij dragen zelfs op leidingen aan als radiolaborant en ergotherapeut die niet eens bij ons worden gegeven. Ik kan dan ook met keiharde cijfers aantonen dat er bij ons een leegloop zichtbaar is bij de opleidingen met geringe kan sen op de arbeidsmarkt", zegt de voorzitter van het college van be stuur van de Leidse Hogeschool. Volgens Ouwerkerk heeft de HBO-raad geen kwalitatieve afwe ging gemaakt bij haar plannen. "Onze school heeft als eerste en tot nu toe als enige een samenhang tot stand gebracht tussen de verschil lende opleidingen binnen een school door het instellen van een propadeuse-jaar. Dat is gebeurd overeenkomstig de wens van de minister". De voorzitter van het college van bestuur sluit overigens samenwer king met Den Haag niet uit. "Wij zien ook wel dat we met twee oplei dingen in een kleine regio zitten. Er bestaat al overleg om te bekijken wat daar de consequenties van zijn. Verdergaande samenwerking is misschien wel mogelijk, maar niet als de Leidse opleiding eerst is uit gehold". Aangifte van mishandeling LE1DEJN - Een 21-jarige Leidenaar heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. Dat zou zijn ge beurd in een café aan de Beesten markt in de nacht van woensdag op donderdag. De man had daar met een vriendin woorden gekregen om de sleutelbos. Toen hij het eta blissement wilde verlaten werd hij door twee of vier mannen geslagen en getrapt. Op straat werd hij naar zijn zeggen door één van hen ach tervolgd, die hem nog een stomp in het gezicht verkocht. Glazeiizetter gewond LEIDEN - Met diverse snijwonden is een 50-jarige Leidenaar gisteren naar het AZL gebracht, nadat hij bij de Sebastiaansdoelen van een vijf meter hoge ladder was geval len. De man was daar een ruit aan het inzetten. Tijdens zijn val is hij de ruit krampachtig vast blijven houden. LEIDEN - Het gebouw van de Co- dimarkt aan het Levendaal wordt op de drie verdiepingen verbouwd tot in het totaal 54 flatwoningen. Met de verbouwing wordt vermoe delijk nog dit jaar begonnen. Op de begane grond blijft de Codimarkt gehuisvest, het is echter wel de be doeling deze supermarkt ingrij pend te moderniseren. De Hubo doe-het-zelf zaak in het complex wordt opgeheven. Het bouwplan is door de ge meente met de nodige voortva rendheid behandeld omdat men gebruik wil maken van de premie D-regeling die dit jaar afloopt. Voor woningen in deze sector kan een subsidie verkregen worden van 20.000 gulden. De prijzen van de Oats in het Codi-complex gaan af hankelijk van de grootte 80.000 tot 140.000 gulden bedragen. Het zijn voor het merendeel 3-kamerflats. Zowel de voorgevel van het ge bouw aan het Levendaal als de ach tergevel aan de Hogewoerd wor den opgeknapt. Op verzoek van de welstandcommissie wordt het ui terlijk van beide gevels groten deels in tact gelaten. De flats krij gen eigen parkeerruimte op het binnenterrein van het complex. Hier wordt een parkeergarage met 57 plaatsen gebouwd met een auto- lift. Het flatgebouw krijgt een nieu we ingang aan het Levendaal en een ingang aan de Rijnstraat, bij beide worden personenliften gein- stalleerd. Advocaat van Leidenaar pleit voor vrijspraak DEN HAAG/LEIDEN - Gedwon gen opname in een psychiatrische kliniek is volgens officier van justi tie mr. Klopper-Gerretsen de juiste straf voor een 40-jarige Leidenaar, die eiwan wordt verdacht in april van dit jaar een caféhouder met een mes in zijn buik heeft gestoken. De man ontkende de cafébaas te heb ben gestoken. Hij zei zelfs geen mes bij zich te hebben gehad. Zijn verdediger, mr. Verweij, vroeg dan ook zijn cliënt vrij te spreken van het hem tenlaste gelegde. De man, door een psychiater ge schetst als een alcoholverslaafde met weinig realiteitszin, die 'de we reld wil verbeteren en altijd voor vrouwen opkomt', was op 29 april aan het eind van de middag onder invloed naar het café op de Bees tenmarkt teruggekeerd. Eerder op de dag had de kroegbaas een vrien din van hem beledigd door een ma nuscript af te pakken en daaruit voor te dragen. De Leidenaar was naar huis gegaan, had daar flink veel gedronken en besloot terug te keren naar de kroeg om de beledi ging te wreken. Hij ging het terras op. gooide stoelen om en kwam toen tegen over de kroegbaas te staan. Wat er toen gebeurde, daarover lopen de lezingen uiteen. Volgens de Leide naar kwam de caféhouder op hem af met een mes en maakte hij een afwerende beweging waarbij het steekwapen in de buik van de uit bater kwam. De kroegbaas ver klaart het tegendeel. Hij zegt dat de Leidenaar een mes bij zich had en hem stak. Er waren diverse getuigen, waar van er slechts één heeft gezegd dat hij de Leidenaar een mes uit zijn broekzak zag halen. Een andere ge tuige zag dat hij een stekende be weging maakte. Bedreiging Maar er waren nog andere hande lingen die in het nadeel van de ver dachte spraken. Zo vroeg recht bankpresident mr. Kalbfleisch hij het mes had opgepakt zijn zak had gestoken. En had hij dat mes toen hij zich ging melden op het politiebu reau weggegooid. De Leidenaar zei dat hij aangifte wilde gaan doen op het bureau van bedreiging. "Is dan niet het eerste wat iemand doet het mes bewaren om dat te tonen aan de politie? En is dan niet pas het al lerlaatste wat iemand doet het mes weggooien?", vroeg Kalbfleisch, die zich er verder hogelijk over ver baasde dat de Leidenaar niet meer kon aangeven waar hij het mes had weggegooid. Zelfs niet ongeveer. Mr. Klopper-Gerretsen achtte de poging tot doodslag bewezen, maar vond dat de Leidenaar geen gevan genisstraf zou moeten ondergaan omdat hij geestelijk gestoord is. Gedwongen opname in een psychi atrische kliniek voor de duur van een jaar, waarna de rechtbank be oordeelt of de daar gevolgde be handeling heeft geholpen, was vol gens haar de beste oplossing. Voor al ook omdat kans op herhaling niet was uitgesloten. "Dat gaat wel wat ver", oordeel de de Leidenaar over de opname. Hij zei nog nooit onder behande ling van een psychiater te zijn ge weest en verklaarde zich bereid een behandeling voor zijn alcohol verslaving te volgen bij het Consul- tatuebureau voor Alcohol en Drugs. Zijn advocaat, mr. Verweij, con cludeerde dat zijn cliënt moest worden vrijgesproken van het hem tenlaste gelegde. Er was geen spra ke van opzet tot doden, zodat po ging tot doodslag niet is bewezen, zo zei de verdediger. Als zijn cliënt de caféhouder had willen doden, was hij niet vrijwillig weggelopen. Ook het verder aan de Leidenaar tenlaste gelegde, zware mishande ling, achtte de raadsman onbewe zen, omdat er slechts sprake was van een ondiepe wond in de buik streek. "Het enige waarvoor hij kan worden veroordeeld, is mishande ling. Maar dat is hem niet tenlaste gelegd", aldus mr. Verweij, die eveneens benadrukte dat zijn di ént niet had gestoken. Eis vaii 18 maanden en TBR wegens verkrachting DEN HAAG/LEIDEN - "Een af schuwelijk misdrijf', zo oordeelde rechtbankpresident mr. Kalb fleisch gistermiddag tijdens de be handeling van de rechtszaak tegen een 24-jarige Leidenaar. Hij had een meisje met een mes tegen haar keel gedwongen ontucht te plegen. Een tweede keer bleef het bij een poging, omdat het slachtoffer de Leidenaar na een half uur op hem te hebben ingepraat, kon weerhou den van zijn misdrijf. Tegen de Leidenaar werd acht tien maanden gevangenisstraf ge ëist, waarvan zes voorwaardelijk, met als bijzondere voorwaarde dat hij zich onder behandeling stelt bij een psychiatrische kliniek, net zo lang als de behandelende artsen nodig vinden. De advocaat van de Leidenaar, mr. Ladrak, vond het onvoorwaardelijke deel van de ge vangenisstraf te lang, maar sloot zich aan bij de rest van de eis van officier van justitie mr. Klopper- Gerretsen. De Leidenaar erkende dat hij op 26 mei van dit jaar een meisje met geweld had meegenomen naar een kelderbox. Daar moest zij zich ont kleden en allerlei ontuchtige han delingen plegen, terwijl de man een mes ter hoogte van haar keel hield. Later heeft een en ander nog maals gepoogd in een lift die hij tussen twee etages tot stilstand had gebracht. Omdat het slachtoffer "haar hoofd erbij hield", aldus mr. Kalbfleisch, "is er niets gebeurd". Alleen de eerste zaak was in de aan klacht opgenomen. De verdachte, die tussen zijn achtste en twaalfde jaar zelf seksu eel was misbruikt, zei dat hij op be paalde momenten een onbeheers bare dwang voelde waardoor hij tot de gepleegde misdrijven kwam. Ook in 1981 was hij al voor iets der gelijks veroordeeld, toen nog door de kinderrechter. Die dwang voelt hij aankomen en kan hij nu onder drukken met medicijnen. Een psy chiater, die hem heeft onderzocht, vond verder een poliklinische be handeling van tenminste een jaar noodzakelijk om de Leidenaar te leren met die dwanggedachten om te gaan. De psychiater adviseerde verder de man een geheel voor waardelijke straf op te leggen. De officier van justitie, mevrouw Klopper-Gerretsen wailde dat ad vies gezien de aard van het misdrijf niet volgen. r twee we- LEIDSE KRONIEK OVER /MENSEN EN GEDANE ZAKEN In een gids voor Leiden uit 1874 komt de volgende passage voor over de Schouwburg aan de Ou de Vest: ...Weinig schreden vér der verrijst voor onze ogen de on langs vernieuwde SchoiLwburg thans onzer academiestand waar dig, waarbehalve onze binnen- landsche tooneelg ezelschappen, zich ook Vlamingers en de Fran- sche en Hoogduitsche operisten doen hoor en. Wij zullen er maar niet binnentreden, omdat het er bij dag vrij duister is; maar we kunnen u bij een langer verblijf wel aanraden met het keurig net te gebouw en betrekkelijk groot tooneel kennis te maken. In 1929 achtte burgemeester Van de Sande Bakhuyzen de toe stand van dit keurig nette ge bouw zo brandgevaarlijk dat hij met sluiting dreigde indien niet onmiddellijk maatregelen wer den getroffen tot vermindering van dit gevaar. Hieraan werd wel enigszins te gemoet gekomen, maar de crisis jaren verhinderden een intensie vere aanpak, zodat in 1941 de sa mensteller van een Leidse Gids van oordeel is: Met die ijzeren trappen maakt het wel eens den indruk, of de binnenmuur naar buiten is gedraaid. De ongehoor de weelde van gemarmerd hout, vergulde krullen en roode trijp, welke aan de toneelzaal is ver kwist. vermag nog steeds niet de critische geest van het schouw burg-publiek te blussen. Toch kan niet ontkend worden: het is een knus en gezellig, en, in een be paald opzicht, wonderbaarlijk theatertje. Ik houd altijd mijn hart vast voor de verheven loge- betalers, die in het ijle luchtruim zwevenop geen ander stutsel steunend dan een rij rood-geverf- de stalstaken. Daarom is het vei liger in de badkuip of baignoire te blijven liggen en bij tijd en wijletusschen twee stalpalen door, de spelers toe te loeien. Onze kans om met goed fatsoen en geld toe van onze schouwburg verlost te worden, is bij de vervanging van de kachels door centrale ver warming voor altijd weggeno men. Wie desalniettemin een middel weet om op oir- of minder oirbare manier de schouwburg te verdonkeremanen, kan rekenen op den dank der Leidsche burge rij. en. in geval van misdrijf, op verzachtende omstandigheden. Na de Oorlog drong men in ver hevigde mate aan op een nieuwe, grotere en meer moderne schouwburg. Grote stukken zou den dan mogelijk zijn, er zouden betere zitplaatsen kunnen ko men en ook zou er een beter on derkomen gecreëerd kunnen worden voor universitaire activi teiten. Begin 1954 werd een commis sie van deskundigen geïnstal leerd, die in maart 1955 een rap port uitbracht, waarvan de be langrijkste punten waren: het opheffen van de schouwburg aan de Oude Vest en de bouw van een nieuwe schouwburg aan het Schuttersveld. De schouwburg zou een grote en een kleine zaal moeten bevatten, voorts een foyer, een café-restaurant en kantoorruimten. Door de commissie werd het architectenbureau Ae.G en J.D. Postma te Gorssel voorgesteld, dat succesvol had gewerkt bij de bouw van de nieuwe schouw burg te Deventer. De kosten wer den geraamd op drie miljoen gul den. ruimten, twee foyers en kleedka mers, terwijl de derde verdieping in beslag zou worden genomen door vides en toegangen tot de balcons. Het metselwerk zou uitge voerd kunnen worden in licht geglazuurde handvormsteen, waar nodig met bijpassende na tuursteen. Het toneelblok, ver PLANNEN NIEUWE SCHOUWBURG NIET VERDER DAN TEKENTAFEL De schetsplannen werden in 1961 door de Gemeenteraad goedgekeurd, waarbij bleek dat de kosten toen al 8.928.570 gul den bedroegen. De hoofdvorm van de platte grond was een rechthoek, met de belangrijkste gevel - waarin de hoofdingang naar de grote zaal - evenwijdig aan het Schutters veld. De begane grond was be stemd voor entrees, vestibules met kassa's, garderoberuimten, een grote oplopende zaal met een balcon, een café-restaurant en toiletten. Op de eerste verdieping zou een kleine zaal komen, wandel- uitstekend boven de omringende bebouwing, zou bekleed worden met licht metaal. In 1964 bleek dit schouwburg plan 18.700.000 gulden te gaan kosten, reden voor de KVP-frac- tie het raadsbesluit voor vernieti ging bij de Kroon voor te dragen. Men stelde uitdrukkelijk niet te gen bouw of restauratie van een goede schouwburg te zijn, maar het bedrag zou slechts voor een klein percentage van de Leidse burgerij worden uitgegeven. Men moet geen schouwburg wil len bouwen voor rijke inwoners van Wassenaar. Voorschoten en Oegstgeest. Bovendien overwint men met een luxueuze schouw burg niet de drempelvrees van de met-schouwburgbezoekers. Flanerende dames en heren in avondtoilet over de schouwburg esplanade is te hoog gegrepen. De wens van de KVP-fractie- luidt: een kleinere schouwburg, zonder kleine zaal en restaurant. Uiteindelijk besloot men een streep te halen door het maxima le schouwburgplan van 20 mil joen gulden en te streven naar een schouwburg aan het Schut tersveld, waarvan de kosten niet hoger mochten zijn dan 10 mil joen gulden. Het architectenbureau Postma kreeg een nieuwe opdracht tot het maken van een schetsont werp, met het verzoek de op drachtaanvaarding schriftelijk te bevestigen. Dit laatste is, on danks herhaalde verzoeken van de gemeente, nooit gebeurd. Wel werd in april 1970 een nieuw ont werp ingezonden, echter zonder begroting. Het tweede ontwerp voor een schouwburg aan het Schutters veld was zo dicht mogelijk gesi tueerd bij de bestaande bebou wing langs de Marislaan, waar door aan de noord-westzijde een maximum aan parkeerruimte ge- creeerd kon worden. Ook kon op die manier terrein vrijgehouden worden voor een parkeergarage, die via een ondergrondse gang met het schouwburgcomplex verbonden kon worden. Het gebouw vertoonde drie hoofddelen: een gebogen voor bouw voor ontvangst en verpo zing (onder meer een restaurant met een terras op het zuiden), de hoofdruimte, waar het toneelge- beuren plaats moest vinden en secundaire of dienstruimten. Een foyer zou ook voor exposi ties en ontvangsten gebruikt kunnen worden. In mei 1970 bleek dat de kos ten van dit nieuwe plan bijna 14 miljoen gulden bedroegen, zodat ook van dit plan afgezien moest worden. Het oude theater aan de Oude Vest werd gerestaureerd en in 1976 feestelijk in gebruik genomen. Aan de Leidse Schouwburg- plannen wordt aandacht besteed in de tentoonstelling Niet ge bouwd Leiden die van 3 oktober tot 15 november 1987 in Museum de Lakenhal gehouden wordt. Tevens verschijnt onder dezelfde titel een boek over in Leiden niet uitgevoerde plannen. LEIDEN - De gemeente is van plan de subsidies voor particuliere wo ningverbetering tijdelijk met 30 procent te verlagen. Reden hiervan is het grote aantal aanvragen voor subsidie. Door minder geld per wo ning te verstrekken, hoopt de ge meente geen aanvragen te hoeven afwijzen. Mensen die voor 9 oktober een aanvraag voor subsidie indienen, kunnen nog van de bestaande rege ling gebruik maken. Volgend jaar is het de bedoeling de regeling zo bij te stellen dat er minder mensen voor in aanmerking komen. Over wogen wordt bij voorbeeld het ver strekken van subsidie afhankelijk te stellen van de hoogte van het in komen van de aanvrager, de wijk t het betreffende pand staat of de grootte van de woning. Daar bij wordt het totaal beschikbare be drag met 4 ton verlaagd. De subsidieregeling particuliere woningverbetering is bedoeld om het opknappen van huizen te sti muleren en verkrotting tegen te gaan. Het afgelopen jaar was hier voor in het totaal 3,6 miljoen gul den beschikbaar. De regeling heeft echter zoveel succes dat er te wei nig geld beschikbaar is om alle aan vragers van dienst te zijn. Volgens de gemeente vallen de nadelige ef fecten van de maatregel mee omdat huizenbezitters door de lage rente stand voordelig geld kunnen lenen. Voor de laagste inkomens wordt de tijdelijke maatregel als ingrijpend gekenmerkt. Amusante uitvoering Bonaventura 'En wanneer gaan we nou wat leuks doen?', feestprogramma t.g.v. het zestigjarig bestaan van scholenge meenschap Bonaventura. Gezien op 24 september in de Leidse schouw burg. LEIDEN - Omdat de Bona' zes tig jaar bestaat, wordt er deze week op velerlei fronten feest ge vierd. Een uitgebreid theaterpro gramma onder de titel 'Bonacul- tura - Gala van Kunst en Klein kunst' is in dit kader gedurende twee opeenvolgende avonden in een stampvolle schouwburg te zien geweest. Naast vele uiteen lopende optredens met zang, dans, mime, voordracht en een semiklassieke zedenschets pre senteerde een uit docenten en leerlingen bestaande cabaret groep het programma 'En wan neer gaan we nou wat leuks doen?' Die titel slaat op een befaamde leerlingenkreet, die menig leraar tot wanhoop brengt. Daarmee is het thema van de voorstelling aangegeven: het Bona-cabaret belicht op zeer herkenbare en dus amusante wijze de perikelen van het onderwijsbestaan. Tal van onderwerpen, zoals het nog altijd actuele spijbelen, passeren de revue. "Maak toch niet zo'n heibel/ als ik spijbel/ want dat spijbelen niet mag/ staat toch niet in de bijbel", luidt het ref rein van één van de goed in het gehoor liggende liedjes. Een originele vondst is het lied over het leraarskind, de dochter van de leraar. Op de melodie van het 'Schipperskind' wordt hier een nieuwe minderheidsgroepe ring gecreëerd: "Kom hier, Rosa, je bent mijn zusje niet, hoera!" Er wordt duidelijk verstaanbaar gesproken en gezongen, en de programmaopbouw biedt vol doende afwisseling. Hoogstens had het programma aan vaart kunnen winnen, als de verschil lende nummers iets korter waren geweest. Op het aloude probleem van de smoezen bij het te-laat-op- school-komen werpt de cabaret groep een futuristische blik. De conciërge kan de smoezen name lijk met behulp van de computer controleren. Een vliegende scho tel boven Leiderdorp klinkt mis schien minder allerdaags dan een lekke band, toch valt ook hier de zegsman uiteindelijk door de mand. Waar het in het onderwijs aan ontbreekt, is 'een beetje gla mour'. Om dat goed te maken, is het slotnummer extra feestelijk aangekleed, zodat ondanks alle onderwijsleed het programma toch een uitbundige finale kreeg. WIJNAND ZEILSTRA

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19