u Timman neemt in Tilburg de leiding Philidor maakt kans op amateurtitel Geslaagd debuut van Leiderdorp een klasse-assistent MEDEWERKSTER Edah heeft werk aan de winkel. Reageer nu! ELECTROMONTEUR n. WIO-LERAREN VERVANGERS ~»r randstad uitzendbureau ir randstad uitzendbureau verkoopster PAGINA 16 SPORT ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1987 Na zege op Sokoiov TILBURG (ANP) - Fouten en blunders komen ook in de groot meesterpraktijk voor. Dat is be kend. Maar twee misgrepen in vier partijen behoort tot de grote uit zonderingen. Toch deden zij zich gisteren voor in de derde ronde van het Interpolis-schaaktoernooi. De gevolgen waren opzienba- Leids' afscheid Zoetemelk later LEIDEN - Het Leidse afscheid van Joop Zoetemelk, dat oorspronke lijk stond gepland op 10 oktober, is definitief vastgesteld voor zaterdag 24 oktober. Op een parkoers bij de 5-Meilaan zal de voormalige Rip- p.-r zijn laatste kilomters in een wegwedstrijd onder de benen weg draaien. Het is, buiten andere festi viteiten, de bedoeling dat hij na de koers op het bordes van het Leidse stadhuis wordt gehuldigd. Organi sator Joop Riethoven over deze verschuiving in de datum: "Met deze dag zijn wij echt de laatste in de reeks. Joop is hier in Leiden bij Swift zijn carrière begonnen en verdient het dan ook om hier zijn laatste wedstrijd te rijden. Aanvan kelijk leek Tilburg met de 18de dit voorrecht te genieten, dat heb ik willen vermijden. Het moet toch zo zijn, dat de wielerloopbaan van Zoetemelk met een echte Leidse happening wordt afgesloten". rend. Jan Timman, de dag tevoren nog nauwelijks aan verlies ontko men, plaatste zich samen met Hüb- ner en Joesoepov aan de leiding met twee uit drie. Viktor Kortsjnoj kreeg de rode lantaarn in handen geduwd. Met inbegrip van de laat ste zes ronden van vorig jaar heeft de 56-jarige ex-Sovjetburger nog altijd geen half punt gepeurd uit negen partijen. Of dat alsnog ver andert, moet in de zaterdagse op ruiming blijken als hij eerst Niko lic en daarna Andersson aan de an dere kant van het bord tegenover zich treft. In de eerste partij staat hij wat beter, in de tweede slechter. Gisteren verviel Kortsjnoj in een vijftig minuten lang gepeins, eer hij Hübner de hand schudde. De erkenning dat er in zijn huis-analy se van het Spaans een flinke fout was geslopen, kostte hem meer tijd dan de hele partij. Het wekte geg- niffel en verbazing dat de man van de vele fabuleuze ontsnappingen zich zo gedwee bij de feiten neer legde. In de publiekszaal haalde commentator Hans Bouwmeester de woorden van Multatuli aan: ,,Als een hardloper een been breekt, is het feest bij de kruipers." Toch is diezelfde Kortsjnoj de eni ge deelnemer in Tilburg, die zich tussen de huidige en voorlaatste editie van het Tilburgse gebeuren op eigen kracht heeft gekwalifi ceerd voor het kandidatentoer nooi, dat volgend jaar in het Cana dese St. John begint. Joesoepov, Sokolov en Timman geven daar op grond van oude rechten eveneens acte de presence. Vandaar dat Tim man de zege van gisteren op Soko lov met meer dan gebruikelijke gretigheid begroette. De 22-jarige winnaar van het laatste kandidatentoernooi maakt bij zijn eerste optreden in Neder land een correcte indruk. Keurig in het pak, een glimlach op het gelaat. Zelfs in precaire situaties. Maar of hij in staat is de hem vooruitge snelde reputatie waar te maken, is vooralsnog een vraag. Zijn ope- ningsrepetoire is aan de magere kant. Dame-indisch of Nimzo-in- disch daar blijft het zo'n beetje bij. Tegen Timman was de dame-in- dier aan de beurt; dezelfde variant waarin Timman twee jaar geleden tegen hem bij het kandidatentoer nooi in Montpellier een kansrijk pion-offer bracht. Dat bleef nu ach terwege. Er ontstond een rustige stelling, waarbij wit actie voerde tegen zwarts hangende pionnen. Niets aan de hand. Acht zetten la ter was het echter afgelopen. Soko- lovs vervaarlijk uitziende centru- mopstoot bleek in het geheel niet onderbouwd. Terwijl de moeilijk heden op hem afstormden, beging de jonge Russische grootmeester een blunder, die hem een vol stuk kostte. Ook de twee overige partijen wa ren ver voor de tijdcontrole beslist. De beide Joegoslavische groot meesters Nikolic en Ljubojevic plozen verder aan de theorie van In eerste divisie ieffoto) de Weense variant van het dame gambiet. Die aggressieve speelwij ze uit de dertiger jaren duikt van tijd tot tijd weer in de toernooi- praktijk op. Het laatst in Amster dam bij het treffen tussen Timman en Karpov. De oud-wereldkam pioen moest toen al zijn verdedi gingskunst aanwenden om verlies te ontgaan. Nikolic dacht Timmans LEIDEN - De landelijke schaakcompetitie die vandaag van start gaat, zal in de hoodklasse vermoedelijk weinig nieuws onder de zon brengen Landskampioen Volmac zag zijn ijzersterke formatie vrijwel ongewijzigd en is daarmee weer huizenhoog favoriet voor de titel. Er tenminste vanuit gaand, dat de vedetten zich braaf van hun taak zullen kwijten en niet en masse verstek laten gaan. De Rotterdammers hebben dit seizoen boven dien de rugdekking van hun tweede tiental, dat de plaats in kwam nemen van het gedegradeerde DD. Utrecht 1 realiseerde een snelle terugkeer in de hoofdklasse en nam de vacature van het uit de competitie genomen Koningsclub over. In de schaduw van favoriet Volmac e mag Philidor/Leiden een nieuwe gooi jaar finishten de Leidenaars als vierde gen 1 te laten. De van Eindhoven overgekomen Hein-Piet van der Spek neemt de honneurs over van de met schaken gestopte Wim de Kok, voor de rest bleef de Piket-brigade ongewijzigd. In de openingswedstrijd te gen SMB wist Peter Gelpke de Leidse ploeg, middels winst in een voor- uitgespeeld treffen tegen Hendriks, alvast aan een 1-0 voorsprong te hel pen. outsiders Desisco en Eindhoven aar de amateurtitel doen. Vorig dienden zij de eer aan Gronin- LSG 1 keerde na een afwezigheid van enige jaren terug in de voor de ploeg vroeger zo vertrouwde eerste klasse. In 1B dienen de Parlement- bewoners het allereerst tegen de reserves van BSG op te nemen. Een duel waarin winst noodzaak is. wil LSG 1 de rest van deze competitie tenmin ste perspectiefvol tegemoet zien. Wim Hemskerk stopt voorlopig met schaken, Folkert Geertsma, Adnaan Clemens en Aart van Moorsel zijn de nieuwe gezichten in de tot tien man uitgebreide formatie. In 2C moet Philidor 2 met een ongewijzigd gebleven achttal proberen het matige seizoen van vorig jaar goed te maken. Voor LSG 2 wordt het in dezelfde klasse vooral zaak het hoofd boven water te houden, waarbij Theo Piket en Ada van der Giessen welkome versterkingen lijken. LSG 3. Voorschoten 2 en het gepromoveerde Alphen 1 treffen elkaar in de derde klasse C. Bij Voorschoten lijken de krachten dit jaar. na het vertrek van Frans Erwich en Bart Gort, volledig op het eerste achttal, dat in 3D uit komt, te zijn geconcentreerd. Handhaving zou dan ook voor het daardoor toch wat verzwakte tweede achttal een te pittige opgave kunnen worden. Alphen treedt met een uiterst jeugdige ploeg in het strijdperk. Nieuwe vaste krachten daarin zijn Gerard den Hollander en Tiemen Apeldoorn. vinding: dameruil op a5 te kunnen verbeteren. Hij sloeg de pion op c4, liet dat volgen door Pb5 en ver overde een pion. De zwarte stelling werd er echter nauwelijks door on dermijnd, zodat remise niet te ver mijden was. Zware opgave basketballers MILAAN (SID) - Het Nederlands basketbalteam is voor de tweede kwalificatieronde voor de Europe se titelstrijd van 1989 in één van de zwaarste poules ingedeeld. Oranje ontmoet in groep A Europees kam pioen Griekenland, het sterke Tsje- choslowakije en Engeland. De eer ste twee per groep gaan door naar de eindronde. De tweede ronde vangt aan op 29 oktober en wordt gespeeld met uit-en thuiswedstrij den. De Nederlandse vrouwen treffen in groep A van de Challenge Round in Italië, behalve het gast land, ook Roemenië, Zweden. Po len en Israël. Ook hier plaatsen zich twee landen voor de eindron de. BEVERWIJK - Ondanks de spe lersproblemen en blessure-perike len is het debuut van Leiderdorp in de eerste divisie basketbal goed af gelopen. Gisteravond won Leider dorp met klein verschil van het vo rig jaar uit de promotiedivisie ge degradeerde Racing Beverwijk: 62- Coach Peter Paulides gaf achter af grif toe dat zijn team zeker geen schoonheidsprijs had verdiend, maar dat was onder de omstandig heden ook niet te verwachten. Pau lides moest het in Beverwijk stel len zonder jeugdspeler Jeroen van Veen en liet zijn met blessures kampende centers Marcel Huy- bens en Boris Monkhorst buiten de basis. Paulides gokte erop dat de enkel van spelmaker Henk Jan Piket het in de openingsfase wel zou hou den. Leiderdorp startte aarzelend, maar kreeg naar mate de wedstrijd vorderde meer grip op het spel. Paulides liet toen ook Monkhorst en Huybens hun opwachting ma ken, doch met name Monkhorst kon geen potten breken: „Het lqek wel of ik stront in mijn handen had", aldus Monkhorst. Halverwe ge de rit hielden beide ploegen el kaar in evenwicht (40-40), daarna wist Leiderdorp een kleine voor sprong te verkrijgen (53-57). De strijd verzandde in angstha- zenspel, waarbij veel fouten ge maakt werden en het tempo ge drukt werd. De spionnerende Lu- ba-coach Martin Bakhuyzen - Luba is de volgende week de volgende tegenstander van Leiderdorp - zal er niet veel wijzer van geworden zijn. Na de veertiende minuut (56- 65) viel de score geheel stil. Dat was in het voordeel van Leider dorp, dat de winstmarge kon ver dedigen. Racing Beverwijk kwam dankzij Guus Schuyt en Gert Jan Kaart in de slotfase nog wel dichterbij (62- 65), maar toen liet de koelbloedig heid en ervaring van Leon Zaal en Wil Moerer zich gelden. Moerer be zegelde de Leiderdorpse winst door twee vrije worpen te verzilve ren, die Beverwijk-aanvoerder Ed Barnhoorn met een onbezonnen actie (hij schopte de bal tegen het plafond van de sporthal) 'versier de': 62-69. "Ik denk dat wè blij moeten zijn met de winst. Wij waren niet com pleet en niet fit. De verdediging heeft de doorslag gegeven. Bever wijk zal hier nog veel punten pak ken, want al is de basis smal, het blijft natuurlijk e sterke ploeg. Zeker als Hank Mac nack er weer bij is", stelde een op geluchte Peter Paulides na afloop. WIELRENNEN - Bert Ooster bosch zal volgend seizoen voor de wielerploeg van Transvemij-Van Schilt uitkomen. De specialist in het tijdrijden en oud-wereldkam- pioen achtervolging tekende een tweejarig contract. Oosterbosch kwam dit jaar uit voor de Panaso- nic-ploeg van Peter Post. PAARDESPORT- Een internatio naal concours hippique, dat vol gende week in Lissabon zou wor den gehouden, is afgelast wegens de in buurland Spanje heersende Afrikaanse paardenziekte. Het vi rus zou zijn overgebracht door ze bra's, die uit Afrika via Portugal naar Spanje werden getranspor teerd. BETAALD VOETBAL wers: 4000. Rood Veldwijk (PEC Zwolle) Geel Blattler (Roda JC) Toernooi Tilburg Derde ronde Pedrag Nikolic (Jsl) - Ljubomir Ljubojevic (Wdl) - Viktor Kortsjnoj (Sov) 1-0, Jan 1 man (Ned) - Andrej Sokolov (Sov) 1-0 Stand na drie ronden 1. Joesoepov, Hübner en Timman allen 2 pnt, 4. Nikolic en Andersson beiden 1 pnt en 1 af.partij, 6. Sokolov en Ljubojevic bei den 1 pnt, 8 Kortsjnoj 0 pnt cn 2 afg.partij Ronde EG Tiende etappe 1. Casado (Fra) 191 km in 4 uur, 48 minuten 47 seconden, 2. Zinovjev (Sov), 3. Henn (WD1), 4. Fidanza (Ita), 5. Carrera (Spa), 6 Bmcoletto (Ita). 7. Silva (Por), 8. Franken (Bel), 9. Bishop (VSt), 10. De la Santa (Ita). non (Fra) 4.51, 6. Boy< Voor de afdeling In Ontwikkeling Bedreigde Kleuters (IOBK) van de Prof. Dr. Leo Kannerschool, school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen te Oegstgeest wordt met onmiddellijke ingang gevraagd: voor 24 uur. Zijn/haar taak zal bestaan uit het voorbereiden van en assisteren bij de lessen, spelaktiviteiten, overblijven enz. Voor een goede vervulling van deze funktie is ge wenst: - opleiding kinder/jeugdverzorging (of een verge lijkbare opleiding); - enige ervaring in het omgaan met de betreffen de leeftijdsgroep (4 t/m 7 jaar); - bereidheid om deel te nemen aan aktiviteiten buiten de gebruikelijke lestijden (i.v.m. overleg/ begeleiding) Salariëring geschiedt in overleg, waarbij rekening wordt gehouden met opleiding, ervaring enz. Inlichtingen worden verstrekt door de directeur van de school, de heer PC. Hooft. Eigenhandig geschreven sollicitaties binnen 14 dagen richten aan: Bestuur van de Stichting Prof. Dr. Leo Kannerschool, Postbus 81, 2340 AB Oegstgeest. HET LEIDSE VOLKSHUIS stedelijk centrum voor volwassenen Apothekersdijk 33a, 2312 DD Leiden, tel. 071 -149180 zoekt een voor de Huishoudelijke Dienst t.b.v. de schoonmaak van haar gebouwen in de binnenstad De werktijden zijn op vijf ochtenden per week. Aanstelling geschiedt op grond van de CAO-welzijn met een maxi mum salaris van 859.- bruto per maand Schriftelijke reakties binnen 10 dagen naar Het Leidse Volkshuis, t.a v Hr P Slewe. Apothekersdijk 33a. 2312 DD Leiden. Edah B.V. is één van de grootsten op levensmiddelen- gebied in Nederland. De verkoopgroep Edah bestaat nu uit ruim 300 winkels verspreid over heel Neder land. In ons filiaal in Leidschendam, Prins Frederiklaan 185 is nog plaats voor: Bedienden Als bediende krijg je de zorg over de produkten in de winkel. Het moet er allemaal piekfijn bijstaan. Een afwisselende baan met voor diegene die zich 100% wil inzetten, een goede toekomst. Gezien de aard van de werkzaamheden, genieten jongens de voorkeur. Leef tijd vanaf 16 jaar. Dit betreft een baan voor 32-40 uur. Als je nog leerplichtig bent is 24 uur per week ook mogelijk. Kassière/verkoopster m/v 80% van je werkzaamheden speelt zich achter de kassa af. Je gaat de hele dag met mensen om, van jong tot oud. Je werkt in een leuk groepje collega's en je zit niet continu op je stoel, want je moet ook zo af en toe inspringen op andere afdelingen. Ook dit is een baan voor 32-40 uur. Leeftijd vanaf 16 jaar, als je nog leerplichtig bent is 24 uur per week ook mogelijk. Vulploegmedewerkers m/v Dit werk gebeurt in de avonduren Het bijvullen van de schappen en verzorgen van de presentatie is je taak. Het gebeurt afhankelijk van de situatie zo'n 2 a 3 keer per week, ongeveer 3 uur per avond. Leeftijd vanaf 18 jaar. Als je geïnteresseerd bent, neem dan kontakt op met de bedrijfsleider van Edah, de heer W. Bredero, Prins Frederiklaan 185, 2263 HA Leidschendam, telefoon 070-276600. KOELTECHNIEK VERHOOG B.V. zoekt op korte termijn een Leeftijd 22-25 jaar De eis is dat sollicitant in het bezit is van diploma MSI De wens is da' sollicitant interesse heeft voor de koeltechniek. Geboden wordt een goed salaris goede arbeidsvoorwaarden een heuse prettige werkkring mogelijkheid tot verdere studie Ben je geïnteresseerd. Maak dan een afspraak Telefoon 071-217530, of schrijf naar Koeltechniek Verhoog bv, Flevo- weg 25, 2318 BZ Leiden. STICHTING KATHOLIEK ONDERWIJS LEIDEN Door de werking van de "Werkgelegenheids Impuls On derwijs" (de zgn. WlO-regeling) ontstaat bij de scholen die uitgaan van de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden plaats voor enkele ten behoeve van het basisonderwijs en/of het (voortge zet) speciaal onderwijs. De benoeming is van tijdelijke aard met de mogelijkheid van voortzetting na 31 juli 1988. Voorts bestaat behoefte aan aanvulling van de groep ten behoeve van het basisonderwijs, het (voortgezet) speciaal onderwijs en het voortgezet onderwijs. Het gaat hier om (bevoegde) leraren die bereid zijn in voorkomen de gevallen op te treden als vervanger op de scholen uitgaande van de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden. Belangstellenden worden verzocht te schrijven (o.v.v. al le relevante gegevens) aan het Bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden, Herengracht 48, 2312 LE Leiden. Bel 071-146546 Produktiemedewerkers MAT Randstad is op zoek naar mensen, die voor 1 dag, meer dere dagen of langere tijd beschikbaar zijn voor produk- tiewerkzaamheden. Zowel in Leiden, als in de randgemeentes Voorschoten, Leiderdorp, Zoeterwoude en Roelofarendsveen kunnen wij verschillende medewerkers plaatsen. Ook voor part-timers is regelmatig werk beschikbaar. Cassières MA/ Voor een groot winkelbedrijf in Leiden zoeken wij ervaren cassières voor langere tijd. Werktijden: 9.00 tot 18.00 uur. Op zaterdagen behoeft er niet gewerkt te worden, maar wel af en toe op de donder dagavond. Boommarkt 3a. Leiden Haarlemmerstraat 198 Leiden vraagt: Leeftijd 18-20 jaar. Opleiding: MAVO. Schriftelijke sollicitaties aan Livera Haarlemmerstr. 198, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16