?iii mhiiriimiffp spoor;tv Roda wint geflatteerd Den Haag-fans naar Amsterdam Ondanks verbod Van Tliijn Zaalteam in halve finale ondanks verlies U.V.S. - R.C.H. IMESHtfl ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1987 PAGINA 15 Lokroep Bovenstaande lokroep van zon dagtweedeklasser Lugdunum heeft niet bepaald het gewenste effect gehad. Niemand heeft ge reageerd op de advertentie die een maand geleden op deze pagi na stond. Het gevolg is dat de 'Kikkers', die ooit vijf A-elftallen op de been konden brengen, het in de voetbaljaargang '87788 zelfs zonder A-l moeten stellen Hoe is het mogelijk dat de Leidse jongeren van 17 en 18 jaar zo massaal de weg naar het Lugdunum-corrtplex in de Kik kerpolder zijn kwijtgeraakt? Jeugd voorzitter Kees van Dui- venbode: "Daar zijn tal van redenen voor: andere interesses, de geo grafische ligging van Lugdu num. verminderde aantrek kingskracht van het topvoetbal. De A-jeugd zit in de zogenaamde moeilijke leeftijdsfase. Jongens van 17, 18 jaar gaan tegenwoor dig volledig hun eigen gang. Ze hebben vaak meer geld te beste den dan vroeger en hoeven zich in hun vrijetijdsbesteding niet te beperken tot het voetbal. Vroeger ging je gewoon voetballen, het be oefenen van een andere sport was financieel niet haalbaar. Nu gaan ze tennissen. Zelf tennis ik ook en bij mij op de club zie ik tal van afgezwaaide jeugdvoetbal- lertjes rondlopen "Een jaar of vijftien geleden zag je dat er op straat massaal werd gevoetbald als er een inter land of Europa Cup-wedstrijd op televisie was geweest. Tegen woordig zie je ze tijdens Wimble don of Flushing Meadow op straat tennissen. De interesse van de jeugd in het voetbal is dus ge woon een stuk minder geworden. Bij Lugdunum hebben we boven dien de pech dat ons complex geo grafisch nogal ongunstig ligt. Niet in een woonkern. Natuur lijk, dat geldt ook voor UVS, maar die club heeft nu eenmaal van oudsher een bepaalde zuig kracht". Zuigkracht die Lugdunum dus met behulp van een adver tentie trachtte op te wekken. Van Duivenbode: "We hadden gehoopt door die advertentie jeugd te kunnen aan trekken die bij andere verenigin gen verloren rondloopt. Spelers die net de seniorenleeftijd hebben bereikt, maar wat lichaamsbouw betreft nog best in de jeugd zou den kunnen meedraaien. Spelers dus die voor dispensatie in aan merking zouden komen. Dat is niet gelukt. De bond heeft ons vier weken uitstel van competitiever plichtingen gegeven voor het sa menstellen van een A-elftal, maar deze week hebben we beslo ten om geen Al de wei in te stu ren. We hadden acht spelers en door een paar B-junioren over te hevelen en met een paar dispen satiespelers er bij we best een elf tal in elkaar kunnen timmeren, maar daar was niemand bij ge baat geweest. Die jongens niet en wij als bestuur niet". "Vorig seizoen konden we met pijn en moeite nog een Ai in stand houden, maar dat speelde wel regionaal en kreeg bijna elke week een pak slag, met als gevolg dat een aantal spelers gefrus treerd opstapte. Daarom leek het ons verstandiger om voorlopig de aandacht op de B-junioren te richten en niet kunstmatig een Al elftal proberen in leven te hou den. We hebben gekozen voor een zo sterk mogelijke BI dat in de toekomst een goede Al kan wor den. Ik weet zeker dat dit pro bleem niet alleen bij Lugdunum speelt, maar een aantal andere verenigingen durft gewoon niet toe te geven aan het verlies van A-junioren en houdt voor de ui terlijke schijn een Al op de been Swift-Sovjet (5) Pieter Evelein is in de bres ge sprongen voor Ruud Dobbelaar. Op verzoek van de 'hoofdredac teur' van Solo, het clubblad van wielervereniging Swift, werd er de afgelopen week een bijeen komst belegd met het bestuur. Evelein probeerde tijdens het ge sprek, waarbij Dobbelaar overi gens niet aanwezig was, de clubleiding en de liefhebber 'dichter bij elkaar te brengen. Om het geheugen op te frissen. Swift heeft Dobbelaar gevraagd naar een andere club uit te kijken omdat hij in de ogen van het be stuur in een aantal publicaties (Dobbelaar is als free-lance jour nalist aan deze krant verbonden) het verenigingsbelang uit het oog had verloren. Evelein wilde voorkomen dat secretaris Hoogstraten c.s. daad werkelijk tot schorsing zou over gaan. Het lijkt erop dat hi.j in zijn Leedkamer De Hilversumse scheidsrechter Schuurmans debuteert dit seizoen in het betaalde voetbal Tussen het legertje keurig gesoigneerde fluitisten is de verschijning van Schuurmans op zijn zachtst gezegd opvallend. Oud-scheids rechter Leo Horn over hem in de Haagsche Courant: "Ook die Schuurmans kan er wat van. Zijn haren hangen weliswaar tot op z'n kont. maar het gaat er niet om wie je bent, maar hoe je bent" tfoto anpi missie gaat slagen. Hoogstraten althans sprak van een "goed ge sprek". Hoogstraten "Er zijn oplossingen mogelijk. Maar wat wij beslissen, is afhan kelijk van de opstelling van Ruud. Hij is behalve wielrenner ook schaker. Daarom is het mis- schien toepasselijk om te zeggen dat hij nu aart zet is. Volgens af spraak zou hij ons een briefje stu- Dobbelaar heeft de club in middels schriftelijk geantwoord. Hij heeft zich in die brief gema tigd opgesteld. "Er staat in dat ik niet van plan ben te bedanken bij Swift. En dat we over de hele kwestie nog maar eens moeten praten Een verhelderend gesprek kan geen kwaad. Het initiatief ligt nu dus weer bij hun". Buikschuiver Korfballer Ton Bey van De Alge mene toonde zondag karakter en niet zo zuinig ook. In het treffen met ALO (9-6 winst) ging de 25- jarige Leidenaar tot het uiterste. In een poging een bal binnen de lijnen te houden, maakte Bey zelfs een originele snoekduik. Die werd hem bijna fataal, want de mat in de Leidse Hout was kletsnat en de zijlijn dicht bij een baggersloot Inderdaad... Bey gleed na zijn landing nog een me ter of drie. vier door op zijn buik en verdween uiteindelijk voor over in de plomp. Bey: "Een. echte buikschuiver dus. Ik had pas in de gaten wat er was gebeurd toen ik uit de sloot was geklauterd. Ik zat onder de bag ger. Tot m'n nek aan toe. En stin ken... De scheidsrechter legde het spel stil en ik beu gaan douchen Bey: "Ben je gek. terug in de wei. Knokken voor die twee punten. Mijn instelling is: doorgaan tot het einde. Van die buikschuiver had ik geen spijt, want we bleven er wel door in balbezit. Op zo'n moment is het niet zo belangrijk wat er met mijzelf gebeurt, als die bal maar binnen de lijnen en in ons bezit blijft". Trainer Cock Clavan van de Haagse vierdeklasser ODB kwam zondag tijdens de pauze van het duel bij Wassenaar niet aan een opbeurend praatje toe. Zijn manschappen hadden oog voor andere zaken, nadat zij in de kleedkamer waren gearriveerd. Dieven hadden tijdens de eerste helft hun slag geslagen en dat zorgde voor liet nodige tumult binnen het elftal van ODB. Cock Clavan sloeg het tafereel met ge mengde gevoelens gade Een paar jongens kreeg in de galen dal ze wat kwijt waren Gelukkig hadden we de porle- monnee's en horloges in de kanti ne afgegeven. De sfeer in de kleedkamer was nogal panieke rig. Begrijpelijk hoor. want er waren spelers die hun autosleu tels kwijt waren. Op zo'n moment denk je natuurlijk dat je auto is gepikt. Ik ben toen naar de scheidsrechter gestapt en heb hem het een en ander uitgelegd en hem gevraagd of de pauze wat langer kon duren". Gelukkig voor de Haagse voet ballers stonden de auto's nog op het Wassenaarse terrein gepar keerd. Maar in voetballen had den de ODB'ers geen trek meer. Nadat de voorzitters van de clubs met arbiter Bok hadden overlegd, werd er tot staken be sloten. Terecht, volgens oefen- meester Clavan Het hoofd van de jongens stond niet meer naar voetballen. Overal gebeurt wel eens wat. maar zoiets als zondag heb ik nog nooit meegemaakt. Onze doel man had alleen maar een onder broek over Er bestaan verschillende lezin gen over de wijze waarop de die ven hebben toegeslagen. Secre taris Van Veelen van Wassenaar beweert: "De deur was op slot. toen ODB het veld opging. Tijdens de eerste helft is een reservespeler in de kleedkamer geweest. Ik denk dat die jongen de deur niet op slot heeft gedraaid". De gemeentepolitie daarente gen ontwaarde zondag sporen van braak in de Wassenaarse cat acomben. Rechercheur Cocken: De deur was geforceerd. Wu senaar kan wel beweren dat hel oude sporen zijn. maar volgens mij is dat niet zo. Die reserve heeft onder ede verklaard dat-ie de deur op slot heeft gedraaid. Tot nu toe is het onduidelijk wie de inbraak heeft gepleegd. Ik denk dat daar moeilijk achter te komen is. Het blijft natuurlijk een treurige zaak". Secretaris Van Veelen voelt mee met ODB, dat de schade van ongeveer 3000 gulden op nie mand kan verhalen: Het is bijzonder vervelend. Maar we kunnen het niet voorko men. Ja. je kan een bewakings dienst inzetten, dan gebeurt er waarschijnlijk niets. Maar welke club kan dat betalen?" ODB piekert er niet over in het vervolg in een oud kloffie naar de wedstrijd te gaan. Trainer Cla- Oud kloffie'' Ben je gek. Dat kun je toch niet maken. Hel is per slot van rekening zondag' Uitsmijters Foeke Booy, voetballer van FC Groningen in de Winschoter Courant: "Als ik dit van te voren alle maal had gewetendan had ik hier nooit voor drie jaar gete kend Ik heb hier in twee maanden meer meegemaakt dan in mijn hele carriere als voetbal ler Wat een club". Mart Smeets in Trouw "De gemiddelde blazer is een omhoog gevallen ambtenaar der tweede klasse". Sportpsycholoog Peter Blitz in Het Parool: "Doping moet. wil je de ge zondheid van de topsporter niet schaden. Kijk naareen atleet als Ben Johnson. De drog spat er als het i i af. Italiaanse lange-afstandlopers worden verdacht van het ge bruik van bloeddoping. Dit atle- tiekseizoen zijp de prestaties van de Azzuri echter matig. Dat viel ook de Britse wedstrijdorganisa tor Andy Norman op toen hij het Italiaanse team aan het werk zag in zijn Dairy Crest International Normans reactie in het Engelse tijdschrift Athletics Today DEN HAAG (GPD) - De suppor ters van FC Den Haag aullen mor gen, ondanks het verbod van bur gemeester. Van Thijn de uitwed strijd tegen Ajax te bezoeken, toch een massale poging wagen het sta dion binnen te komen. De officiële supportersvereniging maakte dit gisteren bekend tijdens een pers conferentie van de Haagse politie. De Haagse fans zeggen zelf niet op Ajax en PSV in zaak-Rijkaard ZEIST (GPD) - Ajax en PSV zijn gisteravond laat tot, een definitief akkoord gekomen in de zaak- Frank Rijkaard. Volgens mr. Gil- tay Veth, voorzitter van de arbitra gecommissie zijn in het KNVB- sportcentrum te Zeist de monde linge afspraken die in de nacht van 30 juni op 1 juli tot stand kwamen op papier gezet. „En er zijn nog wat details geregeld. De punten en de komma's zijn op de juiste plaats komen te staan". De arbitragezaak die ruim twee en een halve maand geleden leidde tot een schikking tussen Ajax en PSV is destijds nooit op papier uit gewerkt. Er bestonden slechts no tulen van de bijeenkomst en die notulen werden achteral' door bei de partijen verschillend geïnter preteerd. Volgens mr. Gillay Veth bestaan er na gisteravond niet lan ger misverstanden. „Alles is waterdicht geregeld. Er zijn nauwelijks nieuwe elementen aan de besprekingen toegevoegd. Het betrof louter het uitwerken van de eerdere schikking. Een klei ne toevoeging is bijvoorbeeld wat er moet gebeuren wanneer de spe ler in kwestie arbeidsongeschikt raakt. Daarmee was tijdens de eer ste gesprekken geen rekening ge houden. Nu alles zwart op wit staat is de overeenkomst, een zogehete akte van dading, ook echt rechts geldig". zoek te zijn naar moeilijkheden met het Amsterdamse politie korps. dat de grenzen van de hoofdstad hermetisch zal hebben afgesloten, maar de gang naar de Meer puur als protest te beschou wen tegen het in hun ogen 'discri minerende' besluit van burge meester Van Thijn om artikel 219 van de gemeentewet in de praktijk toe te passen. Het merendeel van de groep beschikt, ondanks de aan banden gelegde kaartverkoop, toch over een toegangsbewijs voor het duel. Het alsnog realiseren van een straalverbinding tussen de Meer en het Haagse Zuiderpark zal de sup porters niet op andere gedachten brengen. De fans beschouwen de gisteren gerealiseerde rechtstreek se uitzending via een videoscherm van 25 vierkante meter in het Haagse Zuiderpark als surrogaat. Initiatiefnemer tot de preventieve maatregel is de gemeente Den Haag, die zich uit angst voor her nieuwde rellen tussen de suppor- tersschares van FC Den Haag en Ajax ook garant heeft gesteld voor de kosten van de uitzending (50.000 gulden). Bijgestaan door enkele wijk agenten zal de Haagse politie de supporters die zich morgenoch tend melden op het station voor de laatste keer aanraden niet naar de hoofdstad af te reizen. Met de Ne derlandse Spoorwegen is overeen gekomen dat 'bekeerde' aanhan gers tegen inlevering van het trein kaartje hun geld terug kunnen krij gen. Verder dan dat wil men niet gaan. „omdat", aldus inspecteur Cor Visser, sinds kort belast met het voetbalvandalisme bij het Haagse korps, „wij niet kunnen verhinderen dat ze in die trein stappen. Amsterdam heeft de noodverordening uitgevaardigd. Den Haag kampt slechts met de ge volgen daarvan". Oudste atleet schakelt over TORBAY (SID) - Engelands oud ste wedstrijdatleet, de 83-jarige sprinter Bill Baker, zet zijn loop baan voort op de langere afstand. De superveteraan, die bij de laat ste wereldkampioenschappen in zijn leeftijdsgroep twee gouden medailles won op de korte loop nummers, had een simpele ver klaring voor het breken met zijn oude liefde in de baanatletiek. „Ik word steeds dover en kan het startschot niet meer horen. Daar om kies ik nu voor de lange af stand. Dan kan ik bij de start op mijn tegenstanders letten en blijft er genoeg tijd over ze in te halen." zei Baker PEC in hard duel onderuit ZWOLLE (ANP) - In een harde wedstrijd heeft Roda JC zijn derde zege ten koste van PEC Zwolle behaald. De wijze waarop de overwinning tot stand kwam verdient aller minst de schoonheidsprijs. Een uur lang heeft PEC met tien man moeten spelen, omdat scheidsrechter Egbertzen de Zwolse verdediger Veldwijk met twee gele kaarten (is rood) van het veld stuurde. Roda JC weigerde zelfs in die fase de aanval te zoeken. De sukkelen de Limburgers kwamen zelfs goed weg toen Leusink voorbij schoot en Buisman over het doel kopte. De eerste actie op het doel van PEC Zwolle was pas na 61 minu ten, toen Groenendijk inschoot Abma redde nog. maar sprong in de fout toen dezelfde Groenendijk een vrije trap van 35 meter hard te gen de touwen joeg. PEC. dat ook al zonder de disciplinair geschor ste aanvoerder Alex Booy speelde, bleef de aanval zoeken. Buisman raakte de paal, Van Buuren kopte naast en Van der Waart zag zijn in zet gestopt door doelman Neder- burgh. Maar PEC-trainer Co Adriaanse vond het eerste doel punt het keerpunt van de wed strijd. „Wij hebben het spel voort durend gedicteerd, maar na dat doelpunt knapte er iets in de ploeg." De Zwolse oefenmeester had zich ook met remise tevreden willen stellen. „Wij staan te hobg op de ranglijst en Roda JC te laag", meende de Zwolse oefenmeester. Een gelijkspel was zelfs verdiend geweest voor de thuisclub, die de aanval bleef zoeken. Rob Baan gaf dat later ook wel toe. „Mijn team moet nog veel beter kunnen. PEC heeft vooral op fysieke kracht ge probeerd ons te kloppen. Dat lukte bijna, omdat de organisatie bij ons weg was." Baan had verdediger Brandts inmiddels ingewisseld voor Huub Smeets. die voorin voor meer druk moest zorgen. Het effect was nihil. PEC speelde in het of fensief, maar werd in de slotfase gestraft voor zijn gedurfde spel Sanchez Torres en Smeets zetten in de laatste zes minuten een. ui terst geflatteerde 0-3 stand op het scorebord. Weer rode kaart in Bundesliga KEULEN (SID) - FC Koln heelt gisteravond een punt moeten al- staan aan Waldhoff Mannheim (0- 0) De nummer twee in de Bundes liga speelde vanaf de 46e minuut met tien man. De Deen Flemming Poulsen werd op slag van rust uit het veld gestuurd. Hij nam met een grove charge revanche op zijn vas te bewaker Dickgiesser. De Deen was de vijfde speler in de Bundes liga, die dit seizoen rood kreeg. In het vorige seizoen werd in totaal 19 keer de rode kaart tevoorschijn ge haald. Het duel tussen Mannheim en Köln was meer dan mannelijk hard. De onzekere arbiter Bruch had de grootste moeite de tumul tueuze wedstrijd in de hand te hou den. Hij gaf zes gele kaarten Uerdingen behaalde zijn derde overwinning in dit seizoen door Kauserlautern met 3-1 te verslaan. John Linford maakt om disci plinaire redenen geen deel van de selectie van Fortuna S, waaruit trainer Van Doorneveld zijn elftal zal kiezen voor de thuiswedstrijd van morgen tegen FC Utrecht. De- Britse spits van de Limburgse ere divisieclub werd afgelopen zondag in de uitwedstrijd tegen FC Twen te tien minuten voor tijd vervan gen. Maandag werd hij van de trai ning gestuurd, nadat hij opzettelijk een bal tegen het lichaam van hulptrainer Voorn had geschoten. ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder' v ^cvX-'l Zondag as aanvang 14 00 i HOOFDKLASSE Kantoor Totaal Breestraat 122-124+145 Leiden BRASILIA (ANP/GPD) Het Ne derlands zaalvoetbalteam (met de Leidenaars Faber en Van Leeu wen) speelt vandaag voor een volle sporthal en miljoenen tv-kijkers de halve finale van het FIFA-toernooi tegen gastland Brazilië. Nederland bereikte de halve-eindstrijd van het officieuze wereldkampioen schap door de medewerking van Paraguay. Oranje verloor zelf verrassend in de laatste poulewedstrijd van de Verenigde Staten (2-3), maar Para guay, spelend voor de laatste kans, gaf Spanje zwaar klop: 6-1. Neder land en Spanje eindigden gelijk in punten (vijf uit vier) in poule B. maar het doelsaldo van de nationa le zaalvoetballers was aanzienlijk beter. Voor Nederland scoorde Her mans 1-0 tegen de Amerikanen, die vervolgens naar 2-1 uitliepen. Bak ker zorgde voor de gelijkmaker, maar de winst was in de slotfase toch voor de Verenigde Staten: 3-2. In de andere poule speelde België verrassend gelijk (2-2) tegen de tot dan oppermachtige Brazilianen. Poule A Belgie-Brazilie 2-2. Eindstand: Brazilië 4-7, Belgie 4-6. Argentinië 4-4, Portugal 4-3. Chili 4-0. Poule B: Paraguay-Spanje 6-1, Nederland-Verenigde Staten 2-3. Eindstand: Paraguay 4-6, Neder land 4-5 (117). Spanje 4-5 (12-11). Verenigde Staten 4-4. Peru 4-0 De Belgische voetbalclub AA Gent heeft de Nederlander Ab Fa- fie aangetrokken als trainer. Fafie, tot voor kort trainer van het Gniek- se AEK Athene, wordt bij de Belgi sche eersteklasser de opvolger van de Nederlander Gerard (Tummy*) gen. De Braziliaanse ex-internatio- nal Reinaldo debuteert morgen in de Nederlandse eerste divisie. José Reinaldo da Lima heeft gistermor gen officieel een arbeidsvergun rung gekregen van liet ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid. De Braziliaan speelt mor gen. aldus de mededeling van be stuurslid Leen Otte van Telstar, zijn eerste wedstrijd voor de Vel- sense betaald-voetbalorganisatie. Telstar voetbalt tegen Vitesse. ZATERDAG 13.30-18.05 BBC I Grand stand. Met o.a. paardenrennen vanuit Newbury, tafeltennis: Masters toernooi, WK waters kiën. motorsport: Britse kam pioenschappen vanaf Silversto- 14.50-15.50 SKY American College Basketball de wedstrijd Kansas-Duke 15.30-17.30 SCH: Super Sport. Met hoogtepunten uit de halve fi nales van de Europacup hockey voor dames in Edmonton (Eng). 15.50-16.55 SKY: International Motor Sports. 17.40-19.25 BBC 2: Darts Bri tish Professional Championship. 18.05-18.20 BBC 1: Sportuitsla gen. 18.05-19.00 Did 1: Sportschau: met Bundesliga-voetbal 20.15-21.00 Did 3: Sport im Westen. 21.45-22.00 BBC 1: Sport. 22.20-22.50 BBC 2. Darts Bri tish Professional Championship 22.35-22.50 BRT 1Sport op Za terdag. 22.40-23.10 >4ed 2 Studio Sport. 23.27-23.42 Ned 1 Interpolis schaaktoernooi vanuit Tilburg 01.20-01.50 BBC 1: Darts Bri tish Professional Championship ZONDAG 14.35-15.35 SKY: US College Football: wedstrijd in de serie re gionale finales voor de Hall of Fame Bowl 15.00-18.00 BRT 2: Stadion Met aandacht voor autosport Grand Prix van Portugal voor Formule 1-wagens te Eslonl. en wielrennen: Grote Prijs Eddy Merckx. 15.30-17.00 SCH: Super Sport. Een reportage van finales van het Europese kampioenschap hockey voor dames in Edmonton (Eng.) 15.35-16.35 SKY VFL Austra lian Rules Football: competitie wedstrijd. 15 35-17.15 Did 1 ARD Sport extra. Met autosport: Grand Pi ix van Portugal voor Formtile 1 a gens in Estoril. 16.00-18.05 BBC 1 Match of the Day Live: voetbal, recht streeks verslag van Newcastle- Liverpool. 17.22-18.10 Did 2: Die Sport- Reportage. 18.00-19.00 BBC 2: Sunday Grandstand. 18.10-18.40 Did 1: Sportscho l 19.00-19.45 BBC 2: Darts Bri tish Professional Championship. 19.00-19.55 Ned 2 Studio Sport. 19.50-19.57 Did 1 Sportschau- Telegramm. 20.05-20.40 BRT 1 Sportweek end. 22.00-23.00 SKY VFL Austra lian Rules Football competitie wedstrijd 22.20-22.35 Did 2 Sport am Sonntag. 23.10-23.35 BBC 2: Formule-1: Grand Prix van Portugal.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15