'Ziekenhuizen willen centrale afvalverwerking niet betalen' Alphense hockeyclub wil één veld afstaan ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1987 W III REGIO PAGINA 13 'Huidig provinciaal plan gaat ten koste patiëntenzorg' LEIDEN/LEIDERDORP/AL- PHEN - De ziekenhuizen in Lei den, Leiderdorp en Alphen sta^n niet te trappelen om direct gehoor te geven aan een plan van de pro vincie Zuid-Holland om anato misch- en min of meer ander ge vaarlijk afval centraal te laten ver nietigen. De plannen van de pro vincie, die onder meer een nieuwe verbrandingsoven in Den Haag be helzen, betekenen voor de zieken huizen ruwweg een verdubbeling van de kosten. door Jan Westerlaken De Stichting Samenwerkende Instellingen Gezondheidszorg Lei den en Omstreken, een overkoepe lend orgaan dat de belangen van de ziekenhuizen en verpleeghuizen in de regio behartigt, wijst de centrale verwerking van het afval niet af. In tegendeel zelfs. Zij wil best aan het provinciale plan ('Beter voorko men dan genezen') meewerken als de extra kosten hiervan maar wor den vergoed. Vooralsnog ziet het er naar uit dat de ziekenhuizen er zelf voor zullen moeten opdraaien. Daar wringt de schoen. Secreta ris C.P. Leijte van de SSIGL, direc teur van het Diaconessenhuis in Leiden, zegt er dit over: "Het pro vinciale plan lijkt beter, maar ook veel duurder. De ziekenhuizen kunnen dat niet meer opbrengen. Er is al zoveel bezuinigd. Als dit er nu weer bij komt, dan moeten we werkelijk beknibbelen op de pa tiëntenzorg. Tot nu toe zijn de pa- tienten praktisch buiten schot ge bleven. Maar eens is de rek er uit. Als de provincie die extra lasten niet wil vergoeden, dan moet, wat ons betreft, de situatie maar blijven zoals die op dit moment is". Verschil De verwerking van afval ver schilt van ziekenhuis tot zieken huis. Het AZL en Rijnoord in Al phen hebben niet de beschikking over een eigen oven waarin met na me anatomisch- en besmet afval kunnen worden verbrand. Het Academisch Ziekenhuis laat het via een particulier bedrijf afvoeren. Rijnoord doet dit ook. Een deel van het anatomische afval in Alphen wordt begraven. Het Diaconessen- huis en het Leiderdorpse Elisa- bethziekenhuis hebben wel een ei gen verbrandingsinstallatie. De provincie wil tot centrale ver werking overgaan, omdat zij niet tevreden is over de manier waarop dit nu gebeurt. Zij is daarom enige tijd geleden met een plan gekomen waarin wordt aangegeven hoe dat specifieke afval van ziekenhuizen het beste kan worden ingezameld en vernietigd. Voor de anatomi sche resten en ander besmet mate riaal moet een nieuwe oven wor den opgericht. Zodra die er staat moeten de particuliere verbran dingsovens in de ziekenhuizen worden gesloten. Vaak voldoen ze niet aan de eisen en belasten ze het milieu. Het begraven van het afval mag.dan ook niet meer. De provincie lanceerde haar plan, omdat zij het niet langer ver antwoord vindt om menselijke res ten in de trommelovens van de gro te vuilverbranding in Rijnmond te vernietigen. Grotere delen van het menselijke lichaam, ledematen bij voorbeeld, moeten in de toekomst worden verwerkt in de bestaande crematoria. De nieuwe installatie dient tevens als vervanging van de bijna afgeschreven oven voor zie- kenhuisafval in Den Haag. Deel Anatomisch- en besmet afval is maar een deel van het afval dat de ziekenhuizen produceren. SSIGL- secretaris Leijte zegt dat er veel meer is. Hij noemt afval dat afkom stig is van de laboratoria. Voor de verwerking ervan bestaan speciale voorschriften. Dan zijn er nog de chemische stoffen die naar Rijn mond worden vervoerd. Het radio actief afval gaat naar Petten. Leijte: "Het keukenafval ver kochten wij tot vorig jaar aan de boeren. Maar daar kwam een ver bod op, dus doen we dat niet meer. We maken het nu vochtvrij. In ge droogde vorm wordt het naar de verbrandingsoven van de reini gingsdienst in Leiden gebracht". Of dit verbod er kwam om be smetting te voorkomen is onduide lijk. Leijte: "Ooit schijnt daar eens onderzoek naar te zijn gedaan. De uitkomst was dat het afval van par ticulieren veel besmettelijker was dan dat van de ziekenhuizen. De verklaring daarvoor ligt voor de hand. Thuis staat het soms wel een week alvorens het wordt wegge haald. De ziekenhuizen voeren het afval dagelijks af'. Over de vraag of de maatschap pij gevaar loopt als de situatie blijft zoals die nu is, is Leijte duidelijk. "Welnee. Ik denk wel dat het plan van de provincie beter is dan wat we nu hebben. Ons bezwaar tegen dit plan is dat de ziekenhuizen voor de extra kosten moeten opdraaien. We liggen helemaal niet dwars. De ziekenhuizen geven het geld liever uit aan een gedegen patiënenzorg, dan aan de verbetering van vuilaf voer", aldus Leijte. Trein De vraag dringt zich dan op waarom de provincie de afvalver werking van ziekenhuizen toch wil veranderen, hoewel de maatschap pij geen gevaar loopt. Leijte "Ik denk dat het een trein is die al jaren geleden op de rails is gezet. Hij rijdt en is niet meer of heel moeilijk te stoppen. Al in 1982 kwam de pro vincie met richtlijnen op dit ter rein. Zuid-Holland is de eerste pro vincie in Nederland die het zieken- huisafval centraal gaat ken". Meer zicht dus op wat er wordt verwerkt, dat wil de provincie. De directeur van het Leidse Diacones- senziekenhuis kent hier echter geen directe aanleiding voor. Leijte: "Ik heb wel eens gelezen dat privacy gevoelige zaken ergens uit een sloot waren gevist. Dat kan natuurlijk niet. Maar echte gekke dingen? Nee, dat geloof ik niet. Wellicht kent de provincie gevallen waar het is mis gegaan. Persoonlijk ken ik ze niet". Leijte wijst erop dat het centraal verwerken van het ziekenhuisafval meer kanten heeft dan alleen maar verbranden. "Er staat bovendien nog eens een heel transportappa raat achter. Weet je, ik kan me best voorstellen dat men de zaak laat zo als die nu is en de inspectie op dracht geeft om in de toekomst wat nauwkeuriger te controleren. Ze ker, controle is er nu ook. De in spectie zou wat strenger kunnen kijken of de richtlijnen wel naar be horen worden nageleefd". Wet De ziekenhuizen kunnen weinig beginnen als de provincie haar plan doorzet. Leijte: "Wij hebben in feite niets te zeggen. Als de pro vincie zegt zo moet het gebeuren en niet anders, dan hebben wij dat alleen maar na te leven. Er is een Afvalstoffenwet waaraan we ons moeten houden. De minister heeft de provincie opdracht gegeven om een plan op te stellen voor het af voeren van ziekenhuisafval. Zij kan dus niet anders. En de zieken huizen kunnen niet zeggen dat dit voor hen niet bespreekbaar is. Wet is wet. Problemen zal het wel ge ven. Financiële, met name. Want het ziekenhuisgebeuren is al uitge knepen als een citroen". Het Rijnoordziekenhuis in Al phen begraaft een deel van het ana tomisch afval op de Oosterbegraaf plaats. Het gaat om de grotere de len van het menselijk lichaam die afkomstig zijn van amputatie. Het komt. zegt P.C. van Kleij, hoofd t het plan meewerken als i van de civiele dienst en verant woordelijk voor het transport van de resten, slechts incidenteel voor dat van deze mogelijkheid gebruik moet worden gemaakt. De keren dat er iets moet worden begraven, zijn op de vingers van een hand te tellen, zegt hij. Over het waarom van het begra ven zegt Kleij: "Wij vinden het niet passen om een geamputeerd been in stukken te zagen. Er zijn zieken huizen die dat wel doen. Wij doen het niet. Of wij ooit zullen overgaan tot het verbranden van die resten is afhankelijk van de regels die dé overheid voorschrijft. Wanneer die voorschrijven dat we het anato misch afval niet meer mogen ver werken op de manier zoals wij dat tot nu toe gewend waren, dan stop pen we daar mee. Maar vooralsnog is dat nog niet zo". Realisering 'drie-in-één-plan' stap dichterbij ALPHEN AAN DEN RIJN - De hockeyclub Alphen (HCA) is alsnog bereid éen van zijn velden af te staan nu de gemeente het hoofdterrein wil voorzien van'kunstgras. De leden van de vereniging zijn daarmee akkoord gegaan. HCA houdt dan drie velden en een oefen terrein over. Daardoor is een belangrijk obstakel op weg naar realisering van het zogehe ten 'drie-in-één-plan' in het sportpark Zegersloot uit de weg geruimd. Het plan van de Alphense Sport stichting houdt in dat HCA een kunstgrasveld krijgt en in ruil daarvoor één van de velden inle vert. Dat terrein wordt dan ge bruikt door Alphen Eagles (Ameri can football), Turkse en Marok kaanse voetballers en het bedrijfs leven. Het drieluik wordt gecom pleteerd met de aanleg van een kunststofatletiekbaan voor AAV'36. Deze oplossing maakt het aan leggen van een nieuw (multi)veld overbodig, waardoor tweeëneen- halve ton wordt uitgespaard. De sportstichting heeft berekend dat een kunststofbaan en een kunst grasveld per jaar 'slechts elfdui zend gulden meer' kosten dan wan neer de veranderingen niet zouden worden uitgevoerd. "Aan onder houd en renovatie zijn we nu jaar lijks 84.000 gulden kwijt. Voor dat extra bedrag hebben we straks dan wel goede, verbeterde accommo daties", aldus G. van Geen, secreta ris van de sportstichting. Huur Het al dan niet verwezenlijken van de plannen hangt nu af van de hoogte van de extra huur die AAV en HCA per jaar moeten betalen. Van AAV wordt vijftienduizend gulden meer gevraagd, waardoor de huur dertigduizend gulden wordt. Bovendien moet AAV vanaf het moment dat de kunststofbaan er ligt (vermoedelijk volgend jaar augustus) het 'klein onderhoud', zoals hoogspringbedden, zelf gaan betalen. Jaarlijks komt dat neer op tienduizend gulden. HCA gaat van twintigduizend naar 42.000 gulden per jaar. Die bedragen hebben te maken met het betalen van de af lossing en de rente als gevolg van de investeringen die de gemeente wil doen. Het aanleggen van een kunststofatletiekbaan kost 950.000 gulden. Voor een kunstgrasveld wil Alphen 475.000 uittrekken. HCA steekt zelf een ton in verlich ting, dug outs, doelen en een hek. Zowel AAV als HCA heeft echter moeite met de huur die moet wor den betaald. Tijdens de vergade ring van het algemeen bestuur van de sportstichting merkte voorzitter F. van Maurik van AAV deze week op dat daarover nog moet worden onderhandeld: "We willen probe ren om het bedrag van dertigdui zend gulden per jaar door zelfwerk zaamheid wat omlaag te brengen. Ik zie overigens geen enkel pro bleem om ook op dat punt tot over eenstemming te komen. Zelf zijn we bereid om de contributie met gemiddeld zeven procent te verho gen. Daardoor komen we wel uit boven het gemiddelde in het dis trict, maar dat hoeft, dachten wij. geen bezwaar te zijn. De leden wil len die kunststofbaan erg graag. Onze verwachting is dat het aantal leden dank zij zo'n baan zal stijgen van 750 naar duizend". Failliet De hockeyclub Alphen heeft meer problemen met de extra prijs die voor het kunstgras wordt ge vraagd. Voorzitter K. van Klave ren, die overigens niet aanwezig was tijdens de vergadering van de sportstichting, vreest dat HCA met een jaarlijkse huur van 42.000 gul den in grote moeilijkheden komt: "Wij voelen er niets voor om over twee jaar failliet te zijn. Men kan wel zeggen dat wij dat kunstgras veld straks kunnen verhuren, maar die huurders moeten eerst worden gevonden. Het verhogen van de contributie zit er voor ons niet in, omdat we al zo hoog zitten en ver der is het zo dat wij in verhouding met AAV veel meer aan huur moe ten betalen. En dat terwijl we zelf een ton investeren en AAV niets. Het staat buiten kijf dat de huur omhoog moet. Dat is logisch omdat we met kunstgras meer mogelijk heden krijgen, maar dit bedrag is buiten alle proporties". De bezwaren van HCA beperken zich op dit moment tot de financi ën. Half juni zag het er nog naar uit dat de hockeyers het plan volledig zouden afwijzen. HCA voelde er toen niets voor om een of meer vel den in te leveren. "We moeten reke ning houden met de 36 teams die we als vereniging met 474 leden hebben. We verwachten dat die groei doorzet. Dan is het niet ge makkelijk om velden af te staan", zo merkte Van Klaveren drie maanden geleden op. Inmiddels is HCA van mening veranderd. "Wij willen met één veld minder vol staan, als dan maar wordt gesleu teld aan de hoogte van de huur. Daarover hebben we binnenkort overleg met de sportstichting", al dus Van Klaveren. Daarna volgt opnieuw een bui tengewone ledenvergadering van HCA, waarna het licht voor het kunstgras al dan niet op groen wordt gezet. Indien ook de leden van HCA zich in de voorstellen kunnen vinden, dan wordt het 'drie-in één-plan' op 28 en 29 okto ber door de gemeenteraad behan deld tijdens de begrotingsvergade ring. Toezegging Mocht HCA afhaken, dan zal in ieder geval de kunststofbaan voor AAV worden aangelegd. Die toe zegging kreeg de atletiekclub. Voor de Alphen Eagles, de etni sche minderheden en de bedrijfs- teams, wordt dan eventueel een veld aangelegd bij de wielervereni ging Avanti. "En dat bedrag van tweeëneenhalve ton willen we nu juist met ons plan uitsparen", al dus WD-wethouder G. van As, de voorzitter van de sportstichting. "Van dat uitgespaarde geld kun nen straks alle partijen profiteren: HCA, AAV en de gebruikers van het multiveld. Doet HCA niet mee. dan zullen we iets anders moeten. Maar voor zover is het nog niet. Ik denk dat we het met AAV én HCA volledig eens worden". ALPHEN AAN DEN RIJN - Wethouder G. Brusseji gaf gistermiddag om half één het startsein voor de eerste Al phense kunstmarkt. Ze deed dat door het hanteren van een graffiti-spuitbus. De kunstmarkt werd gehouden in winkelcentrum de Ridderhof; er deden zestien kunstenaars uit Alphen en omgeving aan mee. Vandaag kunnen bezoekers aan het winkelcentrum nog enkele kunstkramen bezichtigen tijdens een antiek- en curiosabeurs. <foto- ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg. Meyer, R. v. Leeuwen. Verhage. Groene- veld en de Ruiter. za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, Fa- gelstraat 31, tel: 218661, spreekuur: Ros molen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage/C.M Maris, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel: 218661, spreekuur: Rosmolen2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: M.TH.J.M. Berg- meijer, tel: 121701, spreekuur: Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: E. de Lange. tel. 212025, spreekuur: Bronpkhorststraat 43-45. Groep 3 - Pleiter. J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uurS. Smit, Cobetstraat 43, tel: 130177. zo 8 uur tot 24 uur: E K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel: 132877. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Benit. Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J G. Zaayer en R E. za 8 uur tot zo 8 uur: J.G. R.E. Zaaijer. tel: 316008, spreekuur' R.P Geerligspad 11 zo 8 uur tot 24 uur A A Van Rijn. Paga- ninistraat 1, tel: 314349, spreekuur, Ken- nedylaan 24. Groep 5 - Schaefer. Jasperse. Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein tel: 071-120136; Medische Diensten za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders, G. Brandtstraat 29, tel: 760947. zo 8 uur tot 24 uur: H.C. Jasperse. Witte Singel 72,tel 124961 Leiderdorp Beek, tel: 894539, spreekuur: Hoofd straat 8; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13 uur. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur J.B. Hu- genholtz, Prins Hendriklaan 4, tel 155666. Voorschoten za: S.M. Plateel, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417; zo: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 071-766426. Warmond Huisartsenpraktijk E. Sleeboom/J. Hoornweg, Prof. Aalberselaan 2, Voor hout, tel: 02522-11393. Wassenaar za: J. Vonk, tel: 79676; spreekuur: Wit- tenburgerweg 106; zo: M. van der Feen, tel: 18309, spreekuur: Hofcampweg 56. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten. tel. 01715- 1219 of 1614. verneemt u welke huisarts de weekenddienst v APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 18/9 tot vr 25/9 Apotheek van Breest Smallenburg, Loe- vestein 6, Leiderdorp, tel: 071-890000. Wassenaar Wassenaarse Apotheek. Stadhouders- plein 35. tel: 12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurhng, Helder. Roest: G. Roest, Ockenrode 14. Leiderdorp, tel 071-890405. Voor de praktjk van Vestjens. v.d. Wouw: H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei den. tel 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest/C.E. Birnie-Heringa, Leid seweg 560, Voorschoten, tel: 071-768616. Wassenaar J. Roest, Parkweg 211, Voorburg, tel: 870893, J. Legel, Gr.Hertoginnelaan 229, tel: 655666; G. Schouten, L.v.Meerder- voort 275a, tel: 458327. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: E.F. J. Dickman, Breestraat 58a, Leiden, tel: 071-146004. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28. Oegstgeest, is tandarts... .telefonisch bereikbaar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 Wassenaar F. Nales, Schouwweg 34, tel 15515 Dienst in eigen praktijk: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, tel. 125215. S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeter- woude-Ründijk, tel. 071-414547 of 410950 Geen meao van protestantse signatuur in Alphen DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - De meerderheid van Pro vinciale Staten wil geen protes tants-christelijke meao in Alphen. De school zal een samenwerking moeten zijn tussen de drie richtin gen: protestants-christelijk, rooms- katholiek en openbaar onderwijs. De aanvraag van de Alphense md- go-school tot het oprichten van de protestantse meao is door Provin ciale Staten afgewezen. Tijdens de vergadering van Pro vinciale Staten bleken alleen de christelijke partijen voorstander van een protestantse meao in Al phen. Later zou het bestuur kun nen worden uitgebreid, zo vonden zij, met mensen namens het rooms- katholieke en het openbare deel van het onderwijsveld. Maar gede puteerde Günther (WD/onder wijs) voelde daarvoor niets en kreeg de steun van haar eigen par tij en de PvdA, die ook liever direct een samenwerkingsschool willen. De aanvraag van de protestant- christelijke mdgo staat los van de op handen zijnde aanvraag voor een samenwerkingsschool. Met de hete adem van de schaalvergroting in het middelbaar onderwijs in de nek tracht het bijzonder onderwijs deze meao voor zich op te eisen. Een breed opgezette meao-school, die op zijn vroegst in 1989 mogelijk is, zou ook het zelfstandige voort bestaan van de kleine Alphense mdgo in gevaar kunnen brengen. Overigens moet de vaste Kamer commissie voor onderwijs op 24 september nog haar mening geven over de aanvraag. In actie tegen illegaal gokken LISSE - Burgemeester G.J. van der Kroft van Lisse zal er nauwlet tend op toezien dat er tijdens de harddraverijen volgend week don derdag niet illegaal wordt gegokt. Van der Kroft deed die toezegging naar aanleiding van vragen van het raadslid J. Maljaars (SGP/GPV/RPF) Maljaars hebben verhalen over illegaal gokken in andere gemeenten opgeschrikt. Van der Kroft: "Er is bij mij daar over nog niets bekend. Maar ik zal zeker een onderzoek instellen". ZATERDAG 19 SEPT. Alphen jazznight in Avifauna. start Vredesweek, De Bron, Troubadourweg, aan vang: 23.00 uur. cityloop over 3. 7. of 10 km., gemeentehuis, Burge meester Visserpark, inschrij ving vanaf 17.00 uur, start: 19.00 uur. herfsttocht Avanti. start: vanaf 7.00 uur aan de Westka- naalweg, afstanden 235, 150, ters, Winkelcentrum Ridder- hof, vanaf 10.30 uur. Oidipoes door Blauwe Maandag in Hooftstraatthea- ter, Hooftstraat 210. om 20.30 Ventures en The New Adven tures, aanvang. 23.00 uur. Groenoordhallen, Leidato Huishoudshow, van 13.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 22.30 uur, met middagshow, mode show, finale Miss verkiezing. rommelmarkt. Ijshal Von dellaan, aanvang: 10.00 uur. spullenmarkt, Wijkvereni- ging Aktief, Berlagestraat, tot 17.00 uur. forum Rooie Vrouwen met o.a. Hedy d' Ancona. Riet ten hagen e.a., Volkshuis Apo- thekersdijk 33a, aanvang: 14.00 uur feestdag Leidse Hout- school, rommelmarkt, spelle tjes etc. tot 15.00 uur. wandelconcert, Harte- brugkerk aan de Haarlem- 15.00 tot 15.30 disco Leidse Werkgroep Homoseksualiteit. Lange- gracht 65, van 21.00 tot 02.00 Leiderdorp jubileumfeest niging Liethorp, disco voor jongeren, aanvang: 19.30 uur, optreden The Steamband, aanvang: 21.30 uur. Oegstgeest tekenfilm de Troetelbeer tjes, Ped. academie, Hazen- boslaan, 15.00 uur. Zoeterwoude missieveiling. Ons Huis, Kosterspad. i The Amazing Stroopwa fels, Hooftstraat Folk-Club, aanvang: 20.30 uur. herfsttocht Avanti over 150,100, en 50 km., start club huis Westkanaalweg 7.00 uur. Leiden Leidato Huishoudshow, 12.00 uur kinderprogramma, 13.00 uur finale Talenten jacht, 13.30 uur Modeshow I, show II, 15.05 uur. Finale Soundmix/Playbackshow, 15.45 uur Modeshow III Karei en de kindermoorde naar, Lak-theater, aanvang: 15.00 uur. herfstrit over 35 of 60 km.. clubhuis Swil 9.30 i Rijks- 8.30 e film over de Islai museum vooe Volkenkunde, aanvang: 15.00 uur. Werkgemeenschap De Ra tel, eerste bijeenkomst met o.a. diaprogramma en uitrei king van Rate'l-Trofee. Volks huis Apothekersdijk 33a, 10.30 uur. rommelmarkt, Muziekver. concert Duo Frateris Coro- la. De Pauwhof, Paauwlaan la. aanvang' 12.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13