Slachthuis slachtoffer van grote concurrentie Route 3 oktober-optocht veranderd DE TIJD, VAN TOEN Gelij ke behandeling mannen en vrouwen Flinke buit bij inbraak in slagerij Bestuursleden AMAL moeten ruzie uitpraten Onmin over betaling VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1987 (vervolg van pagina 1) LEIDEN - Het Links Leiden- raadslid Laurier heeft het college van B en W gevraagd welke gevol gen het faillissement van het slachthuis zal hebben voor de ge meente Leiden en of het college bereid is te zoeken naar mogelijk heden om de werkgelegenheid vei lig te stellen. Het slachthuis was ruim driekwart eeuw in gemeentebezit. In 1980 ging de onderneming over in parti culiere handen nadat het al enkele jaren in de rode cijfers zat. De ge meente bleef wel leningen ver strekken en is ook als eigenaresse van de grond aan de Pasteurstraat betrokken bij het slachthuis. Vorig jaar nog was er een plan om het slachthuis flink te modernise ren om aan de eisen van de Euro pese Gemeenschap te kunnen vol doen. Gehoopt werd dat het slacht hui- de concurrentie-positie zou kunnen verbeteren als het meer slachters naar Leiden zou trekken. De modernisering, waarvoor de di rectie destijds ruim drie ton wilde uittrekken, is uiteindelijk niet doorgegaan. Volgens de curator mr. M. Teekens jr. is dat niet de oorzaak van de hui dige problemen, maar is het vooral de sterke concurrentie met het gloednieuwe Rotterdamse slacht huis die het Slachthuis Leiden de das heeft omgedaan. Voortbestaan De curator zegt te willen onderzoe ken of het Leidse slachthuis nog in enigerlei vorm kan blijven voort bestaan maar dat de mogelijkhe den om het bedrijf voort te zetten zich op dit moment nog niet laten overzien. ''De huidige gebruikers zouden graag zien dat het slacht huis blijft functioneren. De vraag is of dat de betrokkenen ook het nodige waard is. "Het Slachthuis Leiden is het enige waar nog ritu eel geslacht kan worden. Dat is een feit dat ook politiek van betekenis kan zijn", aldus Teekens. Het slachthuis telt op dit moment nog minder dan 10 personeelsle den. Dat betekent dat directe ge volgen voor de werkgelegenheid gering zijn. Volgens mr. Teekens zullen op termijn de gevolgen voor aanverwante bedrijven evenwel aanmerkelijk zijn. Er is door ge bruikers/huurders van het slacht huis bovendien flink geïnvesteerd in gebruiksruimtes zodat ook een Bij interne sollicitaties gemeente Gevolgen Hoewel de gemeente Leiden geen directe bemoeienis meer heeft met het slachthuis heeft de onderne ming nog wel een lening van zes ton bij haar uitstaan. Het gemeen tebestuur is vorig jaar nog akkoord gegaan met een voorstel van de di rectie van het slachthuis om gedu rende twee jaar de aflossing van 60.000 gulden achterwege te laten om vervolgens na 1988 in plaats van 60.000 gulden 100.000 gulden per jaar af te gaan lossen. Naar dit geld kan de gemeente nu waar schijnlijk wel fluiten. Het raadslid Laurier (Links Lei den) heeft het college van B en W vandaag schriftelijke vragen ge steld over de gevolgen die het fail lissement zal hebben. Het raadslid maakt zich vooral zorgen om het verlies van werkgelegenheid. Hoe wel het aantal personeelsleden van het slachthuis beperkt is, levert de aanwezigheid van een slachtvoor- ziening volgens het raadslid een aanzienlijk aantal arbeidsplaatsen op bij de ondernemingen die op hetzelfde terrein zijn gevestigd. Laurier schat dit aantal op een klei ne honderd banen. Hij vreest dat het faillissement van het slacht huis daarom opnieuw een klap be tekent voor de werkgelegenheid in Leiden. Het Links Leiden-raadslid denkt dat de problemen met het slacht huis ook van betekenis kunnen LEIDEN - Bij een inbraak in een slagerij aan de Hoge Rijndijk is in totaal voor een bedrag van 6.000 gulden buitgemaakt. In nacht van woensdag op donderdag werden zes kaarsen, vijf ossehaasjes, twee bovenbillen (biefstukken), twintig kilo tartaar en twee kassaladen met wisselgeld meegenomen. De inbre kers kwamen binnen door een raampje te forceren. Bromfietser aangereden LEIDEN - Een 16-jarige bromfiet ser uit Wassenaar liep gistermid dag een gebroken linkerbeen en een hechtwond aan het hoofd op na een aanrijding op de Vijf Meilaan. De jongen reed tegen een auto op de Vijf Meilaan uit de richting van de Churchilllaan kwam en linksaf het parkeerterrein bij het 'Huis op de palen' wilde oprijden. Vuurwerk na 100 jaar niet meer op Schuttersveld zijn i de LEIDEN - Mannen die bij de ge meente werken worden bij interne sollicitaties niet achtergesteld op vrouwelijke collega's. Met dat uit gangspunt wil het college de ge meenteraad een nieuw voorstel doen over een vrouw-vriendelijk personeelsbeleid. Enkele weken geleden zette de gemeenteraad zichzelf muurvast door twee tegen strijdige voorstellen aan te nemen over de voorrang die vrouwen ge gund moet worden. Door de zaak nog eens opnieuw te bekijken, hoopt het college uit de impasse te komen. WD en CDA spraken zich er destijds tegen uit dat mannelijke ambtenaren niet mogen sollicite ren bij interne sollicitatierondes. Op deze wijze hoopte het college meer vrouwen in hogere functies bij de gemeente aan te nemen. Het was volgens het college het belang rijkste onderdeel van een vrouw vriendelijk personeelsbeleid. Hoe wel CDA en WD liever hadden ge zien dat het college hun standpunt onverkort had overgenomen, zijn zij toch tevreden nu het oorspron kelijke voorstel wordt teruggeno men. WD en CDA verwachten dat in het nieuwe voorstel rekening wordt gehouden met hun bezwa ren en baseren zich hierbij op uitla tingen van PvdA-wethouder Bor- dewijk in een vergadering van de raadscommissie financiën gister avond. CDA-fractievoorzitter Walen kamp zei achteraf dat hij aanvan kelijk bang was geweest dat de PvdA zou proberen de liberalen onder druk te zetten om hun be zwaren in te trekken. "Nu de PvdA duidelijk heeft gezegd dat onze be zwaren het uitgangspunt van een nieuw voorstel moeten zijn, be schouw ik dit als een succesje", al dus Walenkamp. Hij noemde het 'democratisch gezien niet zo'n ge weldige gang van zaken' om een voorstel waarover in de gemeente raad reeds is gestemd, terug te trekken. "Maar dat recht kan nie mand het college ontzeggen", al dus Walenkamp. de veemarkt in de Groenoordhal- len. Ook vraagt hij wat de gevolgen zijn voor de gemeente Leiden als schuldeiseres en als eigenaresse van de grond waarop het slacht huis is gevestigd. Hij vraagt het college onder meer hoe het denkt deze problemen het hoofd te bie den en of men nog mogelijkheden ziet om de werkgelegenheid in stand te houden. Mr. Teekens laat desgevraagd we ten niet de indruk te hebben dat kort voor het uitspreken van het faillissement door de gemeente Leiden nog pogingen zijn onderno men om het bankroet af te wenden. "Ik weet niet of de gemeente wel wist dat het faillissement aanstaan de was", aldus Teekens. Volgens een woordvoerster van de afdeling economische zaken van de gemeente is wethouder Fase de afgelopen tijd druk in de weer ge weest om te redden wat er te red den viel. De wethouder zelf was vanochtend niet voor commentaar bereikbaar. LEIDEN - De route van de 3 okto ber-optocht is veranderd. De be langrijkste wijziging is dat de bon te stoet dit jaar eerst door de Haar lemmerstraat gaat en pas daarna door de Breestraat. Dat maakt de toegang tot het kermisterrein in het centrum van de stad gemakke lijker. Toeschouwers in de Bree straat liepen op weg naar de kermis altijd vast op de nog op de optocht wachtende mensen in de Haarlem merstraat. Nu de route is omge draaid kan het publiek zonder veel problemen uitwaaieren over de stad. De verandering betekent ove rigens dat de tocht - die vanouds om 13.00 uur begint - op geheel an dere tijdstippen dan voorheen door de Leidse straten trekt. Een andere belangrijke wijziging in het feestprogramma is dat het vuurwerk na 100 jaar verdwijnt van het Schuttersveld. Als gevolg van de vele bouwwerken die daar de af gelopen jaren zijn verrezen is er geen ruimte meer voor het afste ken van vuurwerk. Dat gebeurt nu in het zogenaamde Ankerpark dat die avond trouwens voor publiek wordt afgesloten. Het vuurwerk is goed te zien vanaf de Zijlsingel en de Zijlpoort. Een en ander werd gisteravond bekend gemaakt door de 10-1 jaar oude 3 October-Vereeniging die in de loop van dit jaar in de persoon van D.P. den Os een nieuwe voor zitter heeft gekregen. Hij is profes sor Rórsch opgevolgd. De optocht op zaterdag 3 oktober heeft de titel 'We are the world, een wereldoptocht' meegekregen en staat in het teken van het 150-jarig bestaan van het Rijksmuseum voor Volkenkunde. Het is de bedoeling dat de deelnemers diverse landen uitbeelden die in de geschiedenis een belangrijke rol hebben ge speeld bij de ontdekking van de wereld. Hofreis Als een van de hoogtepunt is een in de stoet uitgebeelde hofreis naar Japan aangekondigd. Het betreft een bezoek van een Nederlandse delegatie aan het Japan van zo'n 150 jaar geleden. De grondlegger van het Rijksmuseum voor Vol kenkunde, Von Siebold, heeft in die tijd ooit aan zo'n bijzondere reis deelgenomen. Het museum heeft tal van bezittingen beschikbaar ge steld voor de tocht, onder meer een tonnen wegend boeddhabeeld dat vroeger bij de ingang van het mu seum prijkte. In de optocht, die volgens organisatoren langer is dan vorig jaar, lopen dit jaar olifan ten, kamelen en zelfs een tijger Dat de route van de optocht is ge wijzigd levert ook een aantal prak tische voordelen op. Zo kan' de bocht Haarlemmerstraat/Prinses- sekade vanuit eerstgenoemde straat makkelijker worden geno men dan andersom. De route is dit jaar als volgt: Burggravenlaan LEIDSÊ KRONIEK OVER /MENSEN EN GEDANE ZAKEN Het meest luxueuze boek dat in de zeventiende eeuw in Leiden is uitgegeven, is Gerard Thibaults Academie de l'espée (Hogeschool van de degen) geweest. Alleen al het formaat van het boek is over weldigend: opengeslagen is het 90 centimeter breed en 55 centi meter hoog. Het gewicht is acht kilo en anderhalf pond. Maar het zijn de 33 platen van elk twee pa gina's groot die bij liefhebbers het boek beroemd hebben ge maakt. Zoals de titel aangeeft, gaat het om een handleiding voor het le ren schermen. De auteur Gerard Thibault was een in zijn tijd be faamd schermmeester. Hij werd geboren in 1574 in Antwerpen en leidde - wat zijn beroep nu een maal met zich meebracht - een zwervend bestaan. Hij had zijn kunst mogen vertonen aan de stadhouders Maurits en Frederik Hendrik die. zelf kenners bij uit stek, zeer onder de indruk wa in 1622 werd Thibault tot schermleraar van de Leidse uni versiteit benoemd. Hij gaf zijn lessen in een ruimte op de bega ne grond van de Faliede Bagij- nenkerk, waar tevens de lessen voor aanstaande ingenieurs wer den gegeven en op zondag de dienst van de Engelse kerk plaatsvond. Zoals uit de onderti tel van Thibaults boek blijkt, werd het schermen volgens een zeer bepaald, eigen systeem on derwezen, namelijk volgens ma thematische regels en op de basis van een geheimzinnige cirkel. Deze cirkel had als straal de leng te van het rapier van beide scher mers, dat op zijn beurt in over eenstemming was met hun li chaamslengte. Als we de prenten nader bekijken dan zien we dat er op de vloer allerlei wiskundige figuren zijn getekend, volgens welke de schermers zich zo ele gant mogelijk moesten bewegen. Het schermen had zich immers vanaf het begin van de zestiende eeuw, vooral in Italië, ontwik keld van een ruwe vechtsport tot een strak gereglementeerde li chaamsoefening. aanvankelijk alleen voor adellijke personen, maar later ook voor de gewone zij het rijke burger. Thibault heeft er krachtig naar gestreefd zijn boek gepubliceerd te krijgen. De manier waarop hij zich dat voorstelde maakte dat niet eenvoudig. De prenten, die hij waarschijnlijk zelf heeft ont worpen. moesten op groot for maat worden uitgevoerd om zijn systeem goed duidelijk te kun nen maken en dat maakte bij voorbaat zijn boek al tot een du re. en voor de uitgever riskante onderneming. Maar, we kunnen het aan het voor ons liggende re sultaat zien. die is daarvoor niet teruggeschrokken. De prenten zijn vervaardigd door de beste graveurs van die tijd. Van de 16 verschillende meesters noem ik als de meest bekenden Pieter Serwouter, Salomon Savery en Chrispijn de Passe sr. Wie die uitgever was is lange tijd niet bekend geweest. Onder zoek uit het eind van de negen tiende eeuw heeft geleerd dat het de Leidse firma van Bonaventu- ra en Abraham Elzevier was. Zij leidden in 1630, toen Thibaults boek voltooid was (hijzelf over leed in 1627). het bedrijf dat in 1580/1581 gesticht was door de uil Leuven afkomstige Louis El zevier. Louis had in Antwerpen bij de beroemde drukker/uitge ver Christoffel Plantin gewerkt voordat hij naar Leiden kwam. Daar vestigde hij zich als boek handelaar en -binder: zo bond hij in 1585 in opdracht van Plantin, die toen in de stad een filiaal van zijn bedrijf leidde, een exem plaar van alle hier door Plantin gedrukte boeken, die hij aan het stadsbestuur schonk (Een deel van deze schenking wordt thans in de universiteitsbibliotheek bewaard). hamer kwam, draagt Louis' naam als veilingmeester. Naast al deze activiteiten op boekenge- bied was hij ook nog pedel van de universiteit, wat zeer handig was voor de boekhandel. Zijn winkel lag trouwens op het pleintje voor het academiege bouw. Na Louis' dood in 1617 werd het Leidse bedrijf (sinds 1595 was er een filiaal in Den Haag) voortgezet door zijn zonen Mat- Tevens ontpopte Louis zich als uitgever (Vanaf 1592 tot 1712 ver- schenen er boeken in allerlei vor men met de naam van één of meer Elzeviers op de titelpagi na). Louis had al in 1583 een po ging in die richting - misschien niet erg succesvol - gewaagd. Ook hield hij zich bezig met het veilen van boeken. De eerste be kende gedrukte catalogus van een boekenveiling, uit 1599, waarin de bibliotheek van Mar- nix van Sint Aldegonde onder de thijs en Bonaventura. Intussen had Isaac, een zoon van Matthijs. een drukkerij gekocht, die hij in 1625 uitbreidde met het Oosterse lettermateriaal van de het jaar daarvoor gestorven hoogleraar Arabisch Thomas Erpenius. In 1620 werd Isaac academiedruk ker, een functie die de Elzeviers tot 1712 zouden vervullen. Het jaar 1625 is voor de Elzeviers van groot belang gebleken: Isaacs drukkerij werd in het moederbe drijf opgenomen en Matthijs ver kocht zijn aandeel aan zijn zoon Abraham, die samen met zijn oom Bonaventura de zaken be hartigde tot 1652. Deze jaren zijn de bloeiperiode van de Elzeviers als drukkers en uitgevers. Succesvolle initiatie ven waren de series in klein for maat van klassieke Griekse en Latijnse auteurs en van moderne Franse, wier werken ze min of meer illegaal nadrukten, vaak mooier en goedkoper dan de oor spronkelijke edities, alsmede van de zogenaamde Republie ken, boekjes waarin alle wetens waardigheden van een bepaald land of gebied uiteengezet wer den. Maar, dat de Elzeviers niet alleen goed waren in het druk ken van kleine boekjes bewijst Thibaults Academie de l'espée overtuigend. In 1652 zetten Johannes, een zoon van Abraham, en Daniel, een zoon van Bonaventura, het bedrijf voort. Hun samenwer king duurt slechts drie jaar, dan vertrekt Daniel naar Amsterdam om zijn neef Louis (II) te gaan helpen die in 1638 aldaar zijn be drijf had opgericht. Het vertrek moet voor de Leidse tak zeer na delig zijn geweest en ook de vroege dood van Johannes in 1661 maakte een en ander er niet beter op. De weduwe en erfgena men van Johannes waren tot het Leidse patriciaat gaan behoren en bekommerden zich nauwe lijks meer om de drukkerij (De boekhandel was nog door Johan nes van de hand gedaan). Het re gende klachten, vooral in ver band met het drukwerk dat de weduwe als academiedrukker moest leveren. Herhaaldelijk werd ze door de curatoren van de universiteit op haar plicht gewe zen, herhaaldelijk beloofde ze beterschap, maar zonder resul taat. Nadat in 1681 Abraham (II) de drukkerij overnam werd het zo mogelijk nog erger en de curato ren moeten een zucht van ver lichting hebben geslaakt toen Abraham in 1712 besloot de zaak te liquideren: er waren te veel klachten over slecht en te duur drukwerk van de dissertaties ge komen en te veel studenten had den om die reden besloten el ders, bijvoorbeeld in Utrecht, te promoveren, wat de universiteit aanzienlijk in inkomsten scheel de. De veiling van het zwaar ver waarloosde drukkersmateriaal, met daarbij de Arabische, He breeuwse en andere Oosterse let ters, eens een van de glories van het bedrijf, betekende een triest einde van het bedrijf dat in zijn hoogtijdagen in de gehele be schaafde wereld beroemd was. R. BREUGELMANS (13.00 uur), Hoge Rijndijk, Planta gelaan, Levendaal, Geregracht, Jan van Houtkade, Doezastraat, Raamsteeg, Levendaal, St. Joris- steeg, Hooigracht, Pelikaanstraat, Haarlemmerstraat, Prinsessekade, Kort Rapenburg, Breestraat, Kore- vaarstraat, Levendaal, St. Joris- steeg, Hogewoerd, Plantage, Hoge Rijndijk, Burggravenlaan alwaar de stoet wordt ontbonden. Overi gens is de route van de Taptoe op 2 oktober dezelfde gebleven als vo rig jaar. Het gisteren gepresenteerde pro grammaboekje vermeldt als 'nieu we' activiteit straattheater in de Breestraat. Vier groepen geven in de ochtenduren van de 3de oktober voorstellingen in die straat. Voorts wordt er om 10.00 uur een wieler- course gehouden op het traject Le vendaal, Kraaierstraat, Hoge woerd, Plantage. Henk Elsink geeft dinsdag 29 september zowel 's middags (14.30 uur) als 's avonds 20.15 uur een gratis voorstelling voor ouderen in de Leidse Schouwburg. Voor de avondvoor stelling zijn nog kaarten verkrijg baar bij het VW-kantoor aan het Stationsplein 210 en bij de Leidse Schouwburg aan de Oude Vest op vertoon van de 65-plus-kaart. De plannen om een circusfesti val naar Leiden te halen tijdens de 3 oktoberfeesten hebben vastere vorm gekregen. Voorzitter Den Os schat de kans op 50 procent dat er volgend jaar zo'n festival in Leiden wordt gehouden. De 3 October- Vereeniging heeft een deskundige in de arm genomen die de plannen voorbereidt. Met de organisatie van een dergelijk festival is nogal wat geld gemoeid. Het bestuuur hoopt dat de kosten binnen de per ken kunnen worden gehouden door buitenlandse artiesten in het kader van culturele uitwisseling naar Nederland te halen. Voorts zouden de kosten kunnen worden gedrukt indien een omroep bereid is er televisieopnamen van te ma ken. De gedachten van de vereniging gaan uit naar een circusfestival met ongeveer 15 nummers. De voorstel lingen zouden moeten worden ge daan door kinderen, studenten van circusscholen en professionals. De vereniging overweegt een wed strijdelement toe te voegen. Voor zitter Den Os: "Circus heeft altijd bij het 3 oktober-gebeuren ge hoord. Ik verwacht dat eind van dit jaar duidelijk is of er een circusfes tival in Leiden komt of niet". DEN HAAG/LEIDEN - Oude en nieuwe bestuursleden van de Stichting Associatie van Marok kaanse Arbeiders Leiden (AMAL) moeten hun ruzie over de vraag wie er nu wel en niet in het bestuur zit ten onderling uitpraten. Recht bank-president mr. Offers advi seerde dat gisteren tijdens de be handeling van een kort geding dat een aantal bestuursleden tegen hun voorzitter had aangespannen. Het kort geding werd na het advies van de rechtbank-president inge trokken. AMAL is in 1982 opgericht met als doel het bevorderen van het welzijn van Marokkaanse arbei ders in Leiden. Taallessen en aller lei activiteiten werden door de stichting georganiseerd. Vanaf 1984 gebeurde dat in een eigen ruimte aan de Korevaarstraat in Leiden, waar overigens ook nog een andere Marokkaanse organisa tie is gevestigd. Sinds de oprichting zaten vier Marokkanen in het bestuur, maar die kregen al snel ruzie. In juni 1984 trok de voorzitter volgens drie van de vier bestuursleden al de taken naar zich toe. Herhaalde verzoeken om verantwoording af te leggen over allerlei zaken, zoals de kasop names tot een bedrag van 70.000 gulden, werden door de voorzitter genegeerd. Hij legde de hand op de administratie en een aantal spullen van de stichting. Nadat hem eind 1986 wederom werd gevraagd verantwoording af te leggen voor het gebruik van de ontvangen subsidies en hij dat we derom weigerde, besloot de rest van het bestuur hem af te zetten. Er werd een bestuursvergadering uit geschreven voor half maart, waar voor de voorzitter een aangeteken de uitnodiging kreeg toegestuurd die hij overigens weigerde in ont vangst te nemen. Tijdens de vergadering, die niet in het eigen pand kon worden ge houden omdat de sloten waren ver anderd, werd de voorzitter afgezet en de penningmeester in zijn func tie benoemt. De inmiddels ex-voor zitter werd gesommeerd de admi nistratie, allerlei andere zaken en de sleutels van het pand in te leve ren. Bovendien wilde het bestuur weten wat er met de 70.000 gulden was gebeurd. De advocaat van de voorzitter, mr. Sprenger, bestreed dat zijn cli ënt was afgezet. Dat was onmoge lijk, omdat twee van de drie be stuursleden al in 1985 van hun functie waren ontheven. Inmiddels is er al een nieuw bestuur waarin alle drie geen zitting meer hebben, aldus de advocaat, en zijn cliënt is daarvan nog steeds de voorzitter. Hij verzocht mr. Offers dan ook de eisen af te wijzen, maar de tegen partij niet te veroordelen in de kos ten van het geding, omdat de voor zitter dan in feite zijn eigen stich ting benadeelde. Maar mr. Offers liet het niet zo ver komen. Bestudering van de sta tuten had opgeleverd dat zowel het afzetten van de voorzitter als het ontheffen van de twee bestuursle den uit hun functie in strijd met de ze regels was. Daarom is het oude bestuur feitelijk nog in functie en is er geen enkele grond waarop terug gave van de administratie, sleutels en andere zaken kon worden ge ëist, meent Offers, die beide partij en dringend adviseerde om de tafel te gaan zitten, desnoóds met de nieuwe, maar onterecht geinstal- leerde bestuursleden erbij. "Beide partijen hebben er een rommeltje van gemaakt. Dat is niet erg, want het komt duizenden ke ren voor. Maar de rommel moet wel worden opgeruimd", aldus mr. Of fers. "De enige slachtoffers, die er zijn, zijn de Marokkanen in Lei den". De laatste tijd zijn er name lijk minder activiteiten georgani seerd door de stichting omdat er veel tijd moest worden gestoken in de juridische procedures, zo werd tijdens het kort geding duidelijk. LEIDEN - De Leidse politie moest er gisteravond aan te pas komen om een betaling tussen een dame van lichte zeden en een 30-jarige Leidenaar te regelen. De man ont bood op een kamer in een hotel een dame van escort-service. De vrouw verbleef daar enkele uren en vroeg voor haar dienstverlening een be drag van 750 gulden. De man over handigde het bedrag en de vrouw deed het in haar portemonnee. Bui ten gekomen merkte de vrouw ech ter dat haar knip was verdwenen. Zij keerde daarop terug naar de man en beschuldigde hem van diefstal. De man ontkende. De gea larmeerde eigenaresse van het ho tel kon de man er toe overhalen de portemonnee terug te geven, maar daar bleek geen cent meer in te zit ten. Daarop werd de politie erbij gehaald. Die stelde vast dat de man in het bezit was van 900 gulden. Op het politiebureau besloot de man, hoewel hij bleef ontkennen iets ge stolen te hebben, toch het ver schuldigde bedrag te betalen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15