ALLEEN ZIJN PRIJS IS NOG VAN VROEGER Actie rond militair hospitaal i GESCHENKBON GRANDIOZE NAJAARSSHOW. NOG T/M MA. 21 SEPTEMBER. NIEUWE MINI MAGIC 11.995, DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1987 PAGINA 11 UTRECHT (GPD) - De ambtena renbond ABVA KABO zal volgen de week woensdag tot actie over gaan in het Utrechtse militair hos pitaal Dr. A. Mathijsen als staatsse cretaris J. van Houwelingen (de fensie) het personeel van het zie kenhuis nog langer dan een week in onzekerheid laat over hun toe komst. Dat is gisteravond tijdens een bijeenkomst van de vakbond be sloten. Gedacht wordt aan werkon derbrekingen, die elke dag langer zullen duren naarmate Van Hou welingen zijn besluit langer uit stelt. De aanwezigen op de vakbonds- Fondswerving tweede tun nel gestopt AMSTERDAM (ANP) - De fonds werving van de Kamers van Koop handel in Noord-Holland voor een versnelde aanleg van de tweede Coentunnel bij Amsterdam ligt stil. Het bedrijfsleven draagt niet meer bij, omdat het eerst duidelijk heid wil over de plannen van mi nister Smit-Kroes (verkeer) om tol te heffen bij verschillende tunnels. De bedrijven in Noord-Holland zijn tegen die tolheffing. De begin dit jaar gestarte fonds werving bracht tot nu toe ongeveer vier miljoen gulden op. Het doel was 5,5 miljoen gulden. Daarmee kunnen de extra rentekosten wor den betaald die voortvloeien uit een vervroegde aanleg van de tun nel. Het rijk heeft twee nieuwe tun nels onder het Noordzeekanaal op het programma staan: de Wijker- tunnel (oostelijk van de bestaande Velsertunnel) en de tweede Coen tunnel. Met de bouw van de Wij- kertunnel wordt in 1989 begonnen. De tweede Coentunnel zou pas enkele jaren later aan de beurt zijn. De minister stemde er echter mee in dat in 1989 ook met de aanleg van de tweede Coentunnel begon nen wordt als het bedrijfsleven de extra rentekosten betaalt. De plannen tot tolheffing gooien nu roet in het eten. Het Noordhol landse bedrijfsleven vreest dat de al bestaande achterstand in het noordelijk deel van de provincie groter wordt. Het provinciebestuur heeft zich ook al tegen een tolhef fing uitgesproken. Snel beslissing over wet gelijke behandeling DEN HAAG (GPD) - Het kabinet neemt deze of uiterlijk volgende week een beslissing over een anti discriminatiewet. De meest be trokken ministers Van Dijk en Korthals Altes en premier Lubbers zijn het met de fractievoorzitters van CDA en WD eens geworden over een wetstekst. Naar verwach ting zullen de overige leden van het kabinet na dit compromis niet al te moelijk meer doen. De wet gelijke behandeling houdt in dat er geen absoluut, alge meen geldend verbod komt op dis criminatie op grond van ras, geloof, seksuele geaardheid of politieke overtuiging. Uitzonderingen blij ven mogelijk. De rechter zal steeds moeten bepalen of die uitzonderin gen terecht waren of niet. Een streng christelijke school zal bijvoorbeeld niet een homoseksue le leerkracht mogen weigeren. Wel zal het schoolbestuur van de kandi daat-leerkracht mogen vragen de (christelijke) grondslag van de school te onderschrijven, waarin homoseksualiteit als een zonde wordt beschreven. Een homosek sueel zal dat waarschijnlijk nooit doen, zodat de school hem of haar alsnog buiten de deur kan houden. Het eerste kabinet-Lubbers zeg de in 1983 al toe met een anti-discri- minatiewet te zullen komen. Door grote politieke problemen, vooral met minister Deetman (onderwijs), kwam het daar niet van. Deetman vond dat artikel 1 van de Grondwet (tegen discriminatie) niet strijdig mocht zijn met artikel 23, waarin staat dat een school de vrijheid heeft om leerkrachten naar eigen vrije keuze aan te stellen. Drie jaar cel voor doodslag AMSTERDAM (ANP) - De recht bank in Amsterdam heeft gisteren een 24-jarige Amsterdammer ver oordeeld tot drie jaar gevangenis straf en ter beschikkingstelling van de regering wegens doodslag, po ging tot doodslag en bedreiging. Tegen hem was twee jaar cel en tbr geëist. De man schoot op 4 maart dit jaar bij het metrostation Strandvliet in Amsterdam de 27-jarige B. van Greuningen dood toen de man een vrouw die door P. bedreigd werd wilde beschermen. Van Greunin gen werd zonder reden neerge schoten. Kort daarvoor had de Am sterdammer al een andere vrouw in de rug geschoten en verwond en een vrouwelijke kaartcontroleur in de metro bedreigd met een revol ver. Dit alles gebeurde 's morgens in alle vroegte nadat de man een nacht had gestapt en veel gedron ken. De alcohol in combinatie met de 'paranoïde agressieve persoon lijkheid' maakte hem volgens de psychiater verminderd toereke ningsvatbaar. Bij de strafoplegging die een jaar hoger was dan de eis had de recht bank vooral rekening gehouden met de volkomen willekeurig ge kozen slachtoffers van de man. Verder golden de zeer gewelddadi ge feiten en de bijzondere ernst daarvan zwaar voor het vonnis van de rechtbank. vergadering uitten hun ongerust heid over de geheimzinnigheid rondom de plannen van defensie en vonden het onaanvaardbaar dat Van Houwelingen zijn eerder geda ne toezeggingen niet gestand heeft gedaan. De staatssecretaris had on dermeer beloofd in de eerste helft van september met het personeel te zullen komen praten. Maandag kreeg de Dienstcom missie (ondernemingsraad) van het ziekenhuis weliswaar een uitnodi ging van Van Houwelingen voor een gesprek op woensdag in Den Haag, maar de volgende dag liet de bewindsman weten dat deze bij eenkomst een 'vertrouwelijk ka rakter' zou moeten dragen. Uit protest hiertegen heeft de Dienstcommissie gisteren gewei gerd naar het departement af te rei zen. Voorzitter Barry de Vos noem de het ondenkbaar dat de Dienst commissie met de bewindsman aan tafel gaat zitten, als daarna het personeel niet over de inhoud van de bespreking mag worden inge licht. De ondernemingsraad van het Marinehospitaal uit Overveen heeft gisteren wel met de bewinds man overlegd. Maar tot concrete uitspraken heeft Van Houwelingen zich niet laten verleiden. Bondsbestuurder Hans Schuur man van de ABVA-KABO zei zich ontzettend te ergeren aan de geslo tenheid van de defensietop. „Of het nu onmacht of onzin is, er is geen draad openheid". Via andere kanalen kwam de bond er niette min achter dat de staatssecretaris serieus overweegt het militair hos pitaal en het marinehospitaal in Overveen op te laten gaan in het nieuwe academisch ziekenhuis in Utrecht. Dat betekent echter wel een verlies van 680 arbeidsplaat- De Dienstcommissie heeft een alternatief plan uitgewerkt, dat beide militaire ziekenhuizen in nieuwbouw combineert op de plek van het huidige complex Dr. Ma thijsen. Daarmee zouden maar 350 arbeidsplaatsen verloren gaan. Bo vendien verwacht de commissie dat dit verlies via natuurlijk ver loop kan worden opgevangen. Tijdens de bijeenkomst werd van verschillende kanten onge rustheid uitgesproken over het grote verloop dat nu al onder het hospitaalpersoneel plaats vindt. Andere ziekenhuizen zouden van de onduidelijkheid profiteren door de beste medewerkers over te ne men. „Op die manier wordt het hospitaal uitgehold en hoeft defen sie straks alleen maar te zeggen dat het uitoogpunt van gezondheids zorg noodzakelijk was geworden het ziekenhuis te sluiten", meende een ongeruste medewerker. INCEST - De politie heeft een 42- jarige man uit Oirschot aangehou den. Hij wordt ervan verdacht on tucht te hebben gepleegd met zijn drie stiefdochters. De man heeft een gedeeltelijke bekentenis afge legd. De incest vond plaats tussen 1975 en 1979. De meisjes waren toen 13 tot 18 jaar oud. Ze woonden destijds samen met hun moeder en de verdachte in Eindhoven. De meisjes hebben uit schaamte pas nu aangifte gedaan, aldus een zegs man van de politie. Chique modezaak contra pornoblad AMSTERDAM (ANP) - De mode zaak Society Shop, gericht op de hogere inkomensgroepen, wil niet geassocieerd worden met het nieu we pornoblad High Society. „Wij zijn degelijk en betrouwbaar. High Society is vies, ranzig, smoezelig. Associatie bij het publiek tussen dit blad (vol bloot) en onze winkels betekent verlies van het kooplust opwekkend vermogen (van kle ding)", aldus advocaat Knipscheer namens The Society Shop gisteren in kort geding voor de Amsterdam se rechtbankpresident mr. B.J.As- scher. De modezaak eist dat het blad een andere naam gaat voeren. High Society is dat niet van plan. „De Amerikaanse en Duitse versie van het erotisch maandblad zijn al jaren in Nederland te koop onder dezelfde naam. Nooit maakte de Society Shop bezwaar, dus dat recht heeft ze verspeeld. Boven dien is High Society niet vies en smoezelig, maar een sterk op Play boy lijkend blad, dat onder zijn le zerskring veel lieden heeft die de zogenaamde goede herenmode van de Society Shop kopen", aldus mr. Gielen namens de gedagvaarde uit gevers van High Society. De deftige rechtzaal in Amster dam kreeg tijdens het geding meer het karakter van een markt, waar kooplui om het hardst gillen om hun waar aan te prijzen. De rechter kreeg het een na het andere 'be wijsstuk' van de 'chique herenmo de' en het 'niveau-volle blad' op zijn tafel. Rechter Asscher beslist op 1 ok tober of de merken elkaar schade berokkenen. ORANJESTAD (ANP) - De smok kel via Aruba van verdovende mid delen, in het bijzonder cocaine, heeft de laatste tijden 'ongekende vormen' aangenomen. Dat blijkt uit cijfers die de waarnemend pro cureur-generaal van Aruba, mr H.A. Hoogland, dinsdag bekend heeft gemaakt tijdens de installatie van een nieuwe rechter. Hoogland bepleitte bij die gelegenheid dan ook een verhoging van de maxi mumstraf op handel in verdovende middelen, van tien naar 15 jaar. Dit maximum was in 1978 al van vier naar tien jaar opgetrokken. In de eerste zeven maanden van dit jaar werden op Aruba meer dan zestig personen aangehouden in verband met smokkel van voorna melijk cocaine. In heel 1986 wer den dertig personen voor dit soort zaken gearresteerd. Van de 106 ge detineerden in het huis van bewa ring in Oranjestad zit meer dan 40 procent vast wegens zaken die ver band houden met drugs. Dat de cocaine ook Nederlandse bestemmingen bereikt, blijkt uit een aantal voorbeelden die de waarnemend PG opsomde: eind juni werd in een -vanuit Aruba ver scheepte- koelkast ruim 13 kilo co caine gevonden; in een willekeuri ge week in augustus werden drie postpakketten uit Aruba onder schept met in totaal acht kilo cocai ne. „Deze cijfers geven slechts een vermoeden omtrent de totale om vang der handel in cocaïne", aldus Hoogland. Het is duidelijk, aldus Hoogland, dat verdovende middelen in het strafrecht een belangrijke plaats innemen. Bestrijding van handel en smokkel in verdovende midde len kan volgens hem slechts effec tief gebeuren als de straffen wor den verhoogd en de 'pakkans' ver groot. Hoogland pleitte daarom Enorme smokkel van cocaïne via Antillen niet alleen voor een verhoging van de maximumstraf, maar ook voor betere samenwerking tussen de verschillende overheidsdiensten, uitbreiding van de middelen en sa menwerking met buurlanden. Voor wat betreft de samenwer king met de regio vindt juist deze week een bespreking plaats tussen vertegenwoordigers van Venezue la, Aruba en de Nederlandse Antil len. Politie, justitie en veiligheids diensten van deze drie landen overleggen sinds dinsdag op Bo naire om te zien op welke wijze kan worden samengewerkt bij de be strijding van drugs en terrorisme. De gesprekken vinden plaats in het kader van het zogeheten con sultatief mechanisme, dat in fe bruari dit jaar werd ondertekend tussen het Koninkrijk en Venezue la. Aruba heeft zich evenals de An tillen eerder al verzekerd van sa menwerking met de Verenigde Staten. Amerikaanse experts ver zorgden vorige maand een speciale training op Curasao om de autori teiten vertrouwd te maken met nieuwe vormen van drugssmok kel. De samenwerking met de Cen trale Recherche en Informatie dienst (CRI) in Den Haag is sinds vorig jaar gewijzigd. Volgens de CRI vormen de Nederlandse Antil len geen doorvoerplaats van be lang voor cocaine naar Europa en de VS. Een speciale CRI-man die in Willemstad was gestationeerd werd daarom naar Nederland te ruggehaald. In het kader van ontwikkelings samenwerking hebben zowel de Antillen als Aruba vier patrouille boten in Nederland aangekocht. Drie daarvan komen naar de Antil len en één gaat naar Aruba. Verder zijn Nederlandse experts aan het Arubaanse politiekorps toege voegd in het kader van technische bijstand. Zij houden zich onder meer bezig met opleiding en trai ning van de Arubaanse politie. Enkele maanden geleden zorgde het hoofd van het Bureau Verdo vende Middelen (BVM), W. Her mans, op Curasao voor de nodige opschudding. De enige manier om een halt toe te roepen aan de groeiende problematiek, is invoe ring van de doodstraf, zo zei hij zei op een persconferentie. Uitgaande van zijn stelregel dat slechts één tot twéé procent van de mensen die zich met drugs bezighouden worden aangehouden, zouden meer dan 40.000 mensen op het ei land op de een of andere wijze be trokken zijn bij handel en gebruik van verdovende middelen. De Antilliaanse minister van jus titie gaf daarop een offciële verkla ring uit, waarin afstand werd geno men van de uitspraken van Her mans en deze 'volkomen voor zijn rekening' werden gelaten. Volgens de minister zijn er 'geen statisti sche berekeningen bekend die kunnen leiden tot een gemiddelde groep van 40.000 handelaren en ge bruikers per jaar'. De regering van de Antillen verzekerde in de ver klaring door te gaan op de door haar ingeslagen weg om 'daad krachtig' op te treden tegen de drugshandel. AUSTIN ROVER De nieuwe Austin Mini Magie. Alleen zijn prijs is nog ouderwets: slechtst 11.995,-Voor de rest is de Mini Magie helemaal up-to-date. Hij is slim, snel en zuinig. En heefteen zéér eigenzinnig karakter. Dankzij z'n wendbaarheid is parkeren een peuleschil. Schijf remmen vóór en een pittige 1000 cm3 motor zorgen voor sportief en vlekkeloos rijgedrag. En ook van bin nen is deze Mini Magie verrassend te noemen. Met opvallend veel ruimte,een modern dashboard en tal loze handige extra's, zoals achterruitverwarming en een gelaagde voorruit. De nieuwe Mini Magic is een echt buitenkansje. Deze Mini Magic is een van de drie showpri meurs die Austin Rover presenteert op haar grote Najaarsshow. Een show die u absoluut niet mag mis sen. De tweede showprimeur: de Austin Metro Studio 2. Staalgrijs en buitengewoon fraai gelijnd met een speciale 'Studio 2 striping'. Een auto met een beperkte oplage, voor mensen met een uitgesproken smaak. Z'n betrouwbare 1300 cm3 motor staat garant voor jarenlang rijplezier. Bovendien heeft hij speciale bekledingen tapijt en sportieve 'MG-type' voorstoelen. Voor al die extra's hoeft u nauwelijks méér te betalen. De Metro Studio 2 kost u f 17.600,-. Een onvoorstelbare prijs voor zóveel luxe en komfort De derde en laatste showprimeur is de Austin Maestro Magie. Een Maestro met een spektakulair lage prijs: f 19.995,-. Het is in alle opzichten een 'meesterlijke' auto. Hij heeft ruimte voor 5 volwasse nen, 5 portieren,een kompleet en overzichtelijk dash board,een sportief driespaaks stuurwiel,een smaak- vol bekleed interieur, hoofdsteunen vóór, achterruit verwarming en een ruime 300 liter kofferbak. Die door het neerklappen van de achterbank ruim twee keer zo groot wordt. Dat alles krijgt u voor nog geen 20 mille. U ziet: onze showprimeurs hebben u heel wat te bieden. Ook met de andere modellen van Austin Rover kunt u kennismaken tijdens de grandioze Najaarsshow. Die nog gehouden wordt tot en met maandag 21 september bij alle Austin Rover dealers. U vindt daar bijvoorbeeld ook de royale Montego Estate met ruimte voor 5 volwassenen en 2 kinderen. En de ambitieuze Rover 200, met z'n stijlvolle uiterlijk. Nu mettwee jaar garantie en een vaste inruil- waarde-garantie. Uw belangstelling wordt in ieder geval beloond. Wanneer u de bon volledig invult, hem meeneemt naar de show en daar met een geldig rij bewijs een proefrit maakt in een van onze modellen, ontvangt u een handige navulbare brandblusser van1 kilo voor in deauto.Cratis.Dieproefritzalu van één ding zeker overtuigen: de nieuwe Austins bieden royaal rijplezier. Ondersteund door een prima ser vice. Kom dus snel langs en profiteer mee. Vul deze bon volledig in en neem hem mee naar onze showroom tijdens de Najaarsshow van Do. 10 t/m Ma 21 september. Als u met een geldig rijbewijs een proefrit maakt en de bon daarbij inlevert, ontvangt u de gratis brandblusser. Uw bezoek is dus altijd de moeite waard. Gegevens over uw huidige auto merk:bouwjaar: type:kenteken: Uw eigen gegevens postcode: Alle voorgaande akties komen hierbij te vervallen. Prijzen ind. BTW. af fabriek, exd. af leveringskosten. Prijs'- en specifikatiewijzigingen voorbehouden. Garantie: 1 jaar ind. Super Cover Hulpverlening Onderweg. Informeer bij uw dealer naar uitbreiding van deze garantie tot 2 of 3 jaar (Supergarantief Carrosseriegarantie: 6 jaar tegen doorroesten van binnenuit ALPHEN A/D RI|N, Thomas Autobedrijf B V., Pr. Hendrikstraat 99, 2405 AH. tel 01720-92848. LEIDEN, B V Automobielbedrijf L A G Van Oldenbarneveldtstraat 37. 2334 AE. tel 071-154909 LEIDERDORP, Auto-Home B V., Touwbaan 2. 2352 CZ. tel. 071-899275 SASSENHEIM, Autobedrijf A L van den Dool. Essenlaan 36. 2172 BX tel. 02522-12231 WASSENAAR, A Blankespoor B V. Oostdorperweg 29-31. 2242 ND. tel 01751-12405 SUBDEALER: NIEUW VENNEP, Autobedrijf Oldenhage-Bruggeman. Venneperweg 535-541. 2153 MA. tel 02526-75041

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11