over 'We moeten met Milaan praten' SpoORPtTV Ook Scifo blijft in Milaan £an. die Hockeysters in halve finale EK Michels wil welles-nietes om Gullit en Van Basten voorkomen Wales vraagt bemiddeling Atleten krijgen auto voor een wereldrecord DINSDAG 8 SEPTEMBER 1987 SPORT PAGINA 15 marge tot 2-1 terugbracht. Verder domineerde de veelvoudig titel houder, die met drie goals in vier minuten de wedstrijd besliste. In de totale produktie stak publiek slieveling Sophie von Weiier top- scoorster Lisanne Lejeune met drie treffers naar de kroon. grote bijdra ge aan het succes leverde overi gens Noor Holsboer, die sterspeel ster Natalie Krasnikova in de ano nimiteit terugdrong. De 20-jarige Haagse voldeed als vervangster van Maijolein de Leeuw net zo goed als haar e'e'n jaar jongere clubgenote Annemieke Fokke, die de niet beschikbare routinier An- neloes Nieuwenhuizen even afloste. „De onderlinge competitie wordt steeds groter", glunderde Van LONDEN (GPD) - Met gemengde gevoelens stapte het Nederlands vrouwenhockeyteam gisteren de halve finales binnen van het Euro pees kampioenschap in Londen. Ofschoon er uiteraard tevreden heid was over de 5-1 overwinning op de Sovjetunie leidde de manier, waarop dat resultaat op Picketts tt» Lock tot stand kwam allesbehalve H»rvaring tot een juichstemming. Of zoals Een minstens bondscoach Gijs van Heumen na derhand treffend opmerkte: „We hadden verwacht, dat de Russin nen voor serieuze tegenstand zou den zorgen, maar een echte wed strijd is het nooit geweest. Nu moe ten we nog drie dagen wachten voordat we op de proef worden ge steld". Welke opponent de nationale ploeg vrijdag treft, blijft onzeker tot morgenavond. De Oranje-for matie, die de eerste plaats in de groep niet meer uit handen zal ge ven, moet daarvoor de ontwikke lingen van vandaag en mogelijk zelfs die van morgen in de andere poule afwachten. Daarin strijden Engeland, West-Duitsland en ver rassend genoeg ook Ierland en Spanje om een toegangsbewijs voor de halve eindstrijd. ANTWERPEN (ANP) - De bondscoach van België, Niemand in het Nederlandse Guy Thijs, ontmoet vergelijkbare problemen als zijn kamp maakt zich echter zorgen Nederlandse confrater Rinus Michels. Gisteren werd over de toekomstige tegenstander. Thijs definitief verwittigd van de afmelding van Enzo Daarvoor is het superioriteitsge- Scifo, de in Milaan bij Internazionale spelende Belg. voel in de Engelse hoofdstad te Scifo kan voor de vriendschappelijke interland tegen zeer gegroeid. „Voor het toernooi Nederland niet worden verzekerd voor het door de zou het leuk zijn, wanneer er een Italianen gewenste bedrag van 200 miljoen francs (10 finale tegen Engeland uitrolt", miljoen gulden). Lloyds weigert een dergelijke polis af te sluiten. Bovendien is de Belgische bond volgens secretaris generaal Albert Roossens niet van zins de dan geldende premie van 200.000 frank (10.000 gulden) per dag te voldoen. Guy Thijs zei bij het Anderlecht-toernooi in augus tus zaken te hebben gedaan met Inter-trainer Trappa- toni. Die was positief over de mogelijkheden van Scifo het Belgisch elftal. Thijs wijt de verhindering i Heumen later. „En dat is heel ple- krijgt de jeugd een nieuwe kans. zierig. „Op deze manier kunnen de „Want" meende Van Heumen la- tijdelijk jongeren veel internationale erva- ter, „ik kan het toch niet maken de ring opdoen". gelouterde kern opnieuw op te la- Morgen tegen Wales, dat nog ten draven voor zo'n zwakke tegen- maar twee punten verzamelde, stander". Oppositie Dat de strijd zich in de andere poule toespitst tot de vier genoem de landen is minstens even verras send als het gebrek aan oppositie in de groep met Nederland. Vooral het feit, dat vice-wereldkampioen West-Duitsland uit zijn rol is geval len, heeft alom verbazing gewekt. De nederlaag tegen Spanje van af gelopen zondag kwam zo hard vormd door de voor de Spurs spelende Claesen en de in grote vorm stekende Degryse van Club Brugge. Sci fo wordt in de selectie vervangen door Renquin. Op het veld wordt zijn positie ingenomen door Guy Van- dersmissen. Jan Ceulemans, de pas van een blessure herstelde aanvoerder, speelt tegen Nederland slechts een deel van de wedstrijd. Vandenbergh is zijn ver vanger. Thijs is voor het eerst sinds de WK-eindronde in Mexico afgestapt van een vijfmansverdediging. Het ontbreken van de geblesseerde Demol heeft de succe strainer doen kiezen voor een viermans-achterlinie; Gerets, Clysters, Grun en Vervoort, met één schokbre- ker, zoals Thijs Frankie Vanderelst aanmerkte, daar- Thijs drong gistermiddag aan op ernst voor het duel Scifo aan extra-sportieve oorzaken. „Ik ben al blij dat tegen Nederland. „Vorig jaar hebben we in Portugal ik zes van mijn zeven buitenlanders hier in het trai- en Spanje spielerei gedaan. Dat accepteer ik nu niet. ningskamp heb. Ik heb goede contacten met PSV, Wie zich niet geeft tegen Nederland, kan Bulgarije Tottenham, Bayern en Lille. Naar Milaan ben ik per- soonlijk niet geweest. Je weet dat zulke dingen kun dat bondscoach Wolfgang Strödter tegen Inter door te melden, dat hij i n optreden", aldus Thijs. Roossens fulmineerde ook der het bewind had laten weten negatieve publiciteit te verspreiden. „AC Milan geeft Gullit krijgt een slechte naam, zo heb ik ze gewaarschuwd' was de simpele opvatting van zaken bestuurder. telex de club de kwalificatie v minder week. Rijkaard, Van Basten en Gullit zijn Van Basten wel vrij. Inter gegroeid in hun spel en in hun mentaliteit." 'aarschuwd", De opstelling van België: Pfaff (Bayern); Gerets de Belgische (PSV), Clysters (Mechelen), Grun (Anderlecht) en Ver voort (Anderlecht); Vandersmissen (Standard Luik), Thijs laat van zijn buitenlanders het in Franse dienst Vanderelst (Club Brugge), Ceulemans (Club Brugge) (Lille) spelende aanvalsduo Desmet-Vandenbergh buiten de ploeg. De tandem in de frontlinie wordt zijn groep gisterochtend bijeenriep voor een tweëeneenhalf uur du rend gesprek. Een verliespunt van daag tegen koploper Ierland zou afhankelijk van het resultaat Enge land - Spanje zelfs kunnen beteke nen, dat de inmiddels verdeeld ge raakte ploeg voor het eerst in de geschiedenis niet aan de beslissen de serie van een titeltoernooi deel neemt. „En dat kan best eens de kop gaan kosten van Strödter", fi losofeerde zijn Nederlandse colle ga gisteren. „Ik zou het overigens doodzonde vinden wanneer West- Duitsland uit de boot valt. Die ploeg hoort gewoon bij de Europe se top-drie". In dat selecte gezelschap past de Russische equipe zeker niet meer. Weliswaar drong het elftal on danks de 5-1 nederlaag van giste ren toch tot de laatste vier door, maar het dankte die kwalificatie vooral aan de zwakte van de overi- ge poule-deelnemers De Sovjet- NOORDWIJK (GPD) - Het bijtende sarcasme van Rinus nTtemgvaTwèopewK)tegén N°: Michels aan de vooravond van de 116e 'derby der lage lan- derland met een uitzonderlijk ma- den tekent de sfeer rond Oranje. Uiterlijk de vriendelijk- tig optreden, dat alleen kleur kreeg heid zelve, kookte de bondsmanager innerlijk van woede toen Billalova in de eerste helft de toen hem gistermiddag de boodschap bereikte dat Ruud Gullit alsnog in Milaan achterbleef. Die tegenvaller na het welles-nietes spelletje van de laatste dagen rond het veel besproken duo van AC Milan verleidde Michels tot de ene sneer na de andere. Het was maar goed dat geen van de leden van het sectiebestuur be taald voetbal de moeite had geno men naar Noord wijk af te reizen. Want tien tegen een dat zij uit schaamte of uit pure ergernis de re bellerende bondscoach de rug had den toegekeerd en hadden beslo ten tot een strandwandeling. Het is immers nooit leuk als je in het bij i Beenhakker in twee extra-duels r „Mexico" werd gemist. „De ploeg De- Op Hoop van Zegen Het heeft jaren geduurd, maar het kon niet uitblijven: de voet balvereniging Quick Boys heeft met ingang van het seizoen 1987- '88 een officiële sponsor die op het clubshirt prijkt. Tot dusver had het bestuur van de Katwijkers daarvan afgezien, niet om prin cipiële redenen, ook niet omdat ze niemand konden krijgen, ver re van dat, er waren kandidaten genoeg. Voorzitter Arie Guyt heeft mij eens op een zaterdag middag uit de doeken gedaan hoe in deze materie de vork pre cies in de steel zat in het vissers dorp. Quick Boys kreeg al jaren van tal van zijden de helpende hand toegereikt. Daarom zag men er van af om één naam op het shirt te zetten, want, zo besefte Guyt, als je dat doet, haken de anderen verbitterd af. Financieel word je daar dan niets wijzer van. Ten zij die ene zo veel betaalt dat het de moeite waard is om tot shirtre clame over te gaan. Maar, zo zei hij toen, zo lang we op deze ma nier iedereen te vriend kunnen houden, blijft alles zoals het is. Hij leek daar bepaald niet onge lukkig mee. Begrijpelijk. Gekra keel in een plaats als Katwijk blijft je nog jaren om het hoofd gieren. Nu heeft Quick Boys, enigszins tot mijn verwondering, toch een op het clubshirt prijkende spon sor: het prominente visverwer- kingsbedrijf Ouwehand. Die zal dus, gezien het bovenstaande, ste vig in de buidel hebben moeten tasten om die eer te verwerven. En nu maar zien of de Katwij kers, met bommetjes en kuitjes achter de kiezen, na jaren van vergeefse pogingen de kam pioenstitel weer eens kunnen grijpen. Op Hoop van Zegen, hoor ik Guyt al denken. Bij Ouwehand moeten we er even op letten dat hij zijn voet balverplichtingen niet op harin gen, kabeljauwen, spieringen en makrelen afwentelt. Stel je voor. Aan het eind van het seizoen zie ik me dan waratje, 88 jaar na de première van Herman Heijer- mans' kasstuk, op deze plek al somber schrijven: "De vis wordt duur betaald, vrienden" Mooie start UVS liep in de competitie mooi van stapel: een keurige, dikver diende 3-0 zege op Stormvogels. De eerste helft vond ik niet zo veel aan; al *e behoedzaam spel. Daar kom ik niet voor. UVS was wel sterker zonder met het overwicht veel te doen. Het oude ziektebeeld van de blauwwitten. Na rust De KLM sponsort de Britse eer- ste-divisie vereniging Queens Park Rangers. Die gaat aan kop en mag wellicht straks aan de Europa Cup deelnemen. Kan heel leuk worden. "In het buitenland beschikt elke KLM-vestiging over een eigen re clame-budget en mag daarmee doen wat zij wil", aldus het hoofd kantoor in Nederland. Je ziet wat daar dan van komt: rare duik vluchten met centen. nam UVS de IJmuidenaren bij kop en kont en voerde hen snel naar de nederlaag. Genoten van de treffers van Faber: een hele, subtiele boogbal over het muurtje en zo'n inslaande raket in de bo venhoek. Aan de hand van de competi tiestart, hoe veelbelovend ook, valt niet te zeggen of UVS een rol van betekenis gaat spelen. De ploeg lijkt goed in elkaar te zit ten, maar ja, ik wil eerst wel eens zien hoe de blauwwitten zich houden als ze achter komen. Aan leuk voetballen bij een 2-0 voor sprong hecht ik niet zo veel waar de, wèl aan hoe er wordt opgetre den bij tegenslagen. Karakter toon je pas in het donker, niet- Faber en Van Leeuwen zullen een paar weken niet voor UVS kunnen uitkomen, omdat ze met het Nederlands elftal naar Zuid- Amerika gaan. Zeker trainer La gendijk heeft aan dat soort zaken tamelijk bittere ervaringen. Een paar jaar geleden, in dienst bij Rijnsburgse Boys, moest hij drie spelers voor een (lange) trip van het Oranjeteam naar het Verre Oosten afstaan. Zijn ploeg raak te van slag en herwon dat seizoen geen moment meer haar ritme. Lagendijk zal er deze dagen nog wel eens gramstorig aan terug denken. Oplossing? Vorige week, bij PSV-Ajax, hebben de cabaretier!entertainer Freek de Jonge en een fameuze oud-speler als Sjaak Swart hun steentje proberen bij te dragen aan het in goede banen leiden van het vervoer van de Amster damse supporters of wat zich daarvoor houdt. Sommigen vonden de actie van De Jonge heel mooi. Ach, het was op zichzelf heel verdienstelijk na tuurlijk. Maar ik vond het ander zijds veel te veel eer voor dat ge deelte van de Amsterdamse aan hang dat met de woorden schuim en gajes het best kan worden ge typeerd. Het sterkt dat slag men sen onwillekeurig weer in hun be langrijkheid. Wat zijn ze toch in aller aandacht. Als De Jonge, of woetbal aan de rand van de afgrond staat. Het is mooi, hoor, wat men alle maal bijeen frutselt. Maar ik ge loof er niet in. De tragedie is: het zijn ideeën van verstandige men sen, bedoeld voor lieden met óf zaagsel óf een gamalenverstand in hun hoofd. Nou, dat laatste neem ik terug. Het is nergens voor nodig om garnalen te beledigen. 'Ster' Jonge voetballers die zich even in de schijnwerper plaatsen wor den te snel omhooggeschreven. Het is een algemeen verschijnsel, niet alleen in Nederland. Het Duitse blad Frankfurter Allge- meine wijst op de 19-jarige Wal ter Laubinger die even inviel bij de Hamburger SV tegen Kaisers- lautern, een doelpunt scoorde en nu ineens als de nieuwe ster van HSV geldt. Onzin, schrijft het blad. Daar komt heel wat meer voor kijken. In Nederland zie je eenzelfde tendens. Ajax produceert in de ogen van sommige verslaggevers het ene toptalent na het andere. Op den duur blijken het tamelijk gewone stervelingen te zijn. Witschge, Bergkamp en nog zo wat jongens die opvallend debu teerden, toonden zich later ver dienstelijke voetballers, maar ze ker niet meer. Zondag werd door een tv-verslaggever weer zo'n sensationele Ajax-'ster' geprodu ceerd: Brian Roy. Opgehemeld nog voor hij iets had laten zien. Dat kan bijna niet goed aflopen. RUUD PAAUW Van Thijn zegt opnieuw 'nee' AMSTERDAM (ANP) - Burge meester Van Thijn van Amster dam blijft bij zijn eerder inge nomen standpunt dat suppor ters van FC Den Haag niet wel kom zijn bij de wedstrijd van deze Haagse voetbalclub tegen Ajax op 20 september in het Ajax-stadion in de hoofdstad. Omdat de pasjesregeling van de KNVB nog niet in werking is, blijft Van Thijn bij zijn wei gering de Haagse supporters op 20 september toe te laten. Dat heeft hij gisteren laten weten aan voorzitter Stoop en vice- voorzitter Van Hal van FC Den Haag. Het bestuur van de FC Den Haag heeft Van Thijn laten we ten het gedrag van een, volgens hen beperkte, groep supporters af te keuren. Niettemin pleitten beide bestuurders ervoor toch een aantal supporters toe te la ten. Zij voerden daarbij aan dat de supportersvereniging van de Haagse voetbalclub nu een pasjesregeling kent. Daarbij zouden 2.500 supporters zijn aangesloten. Het clubbestuur is van mening dat met deze rege ling en toewijzing van een ge ring aantal plaatsen de risico's kunnen worden beperkt. Om toch nog een kier voor hen open te houden, nodigde Van Thijn de twee Haagse be stuurders uit, zich aan te slui ten bij het overleg dat de Am sterdamse politie met Ajax voert over de gang van zaken op 20 september. FC Den Haag bleek daartoe niet bereid. de late afzegging van Jan Wouters, die al weken tobt met een liesbles sure en die nu rust neemt om het Ajax-belang niet te schaden. „Je gaat op het laatst overal wat achter zoeken", corrigeerde Mi chels zichzelf min of meer. „Toch stoort het natuurlijk wel. Voor zo'n wedstrijd als nu tegen België kan dit allemaal nog net. Maar straks zijn van velen onder de neus wordt tegen Polen, als het om de knik- gewreven hoe er wordt gesold met kers gaat, is dit ondenkbaar". Van- de belangen van het Nederlands daar ook, dat Michels het de hoog- elftal. En dat belang staat voor Mi- ste tijd acht om met een stevige de- chels nog altijd voorop, hoe ande- legatie af te daar ook over mogen denken. Ajax Gewend geraakt als Michels is aan de tegenstrijdige belangen bin nen het sectiebestuur verbaast hij zich echter nergens meer over. De mededeling dat Marco van Basten pas in de loop van de avond in Noord wijk zou arriveren, omdat hij eerst nog in Milaan wat promo- tiewerk moest verrichten voor Jo- han Cruijff, nam Michels voor ken nisgeving aan. Datzelfde gold voor Test voor politie DÜSSELDORF (SID/Rrtr) - De Westduitse politie heeft zeer stren ge maatregelen getroffen om rellen te voorkomen bij de vriendschap pelijke interlandwedstrijd West- Duitsland - Engeland, morgen in Düsseldorf. De operatie, die enkele maanden voorbereiding heeft ge vergd van politie, leger en voetbal officials in West-Duitsland en Groot-Brittannië, wordt be schouwd als een repetitie voor de Europese kampioenschappen voetbal van 1988 in de Bondsrepu bliek. Naar schatting 50.000 mensen ko men naar het Rheinstadion. De Britse voetbalbond heeft aan gedrongen op strenge maatrege len. Indien Engelse supporters zich woensdag misdragen, zou de UEFA het nationale team kunnen uitsluiten voor de Europese kam pioenschappen. Zelf heeft hij geen interesse. Die missie laat hij liever over aan Jan Huybregts en Klaas Nuninga, die als sectiebestuurder de relatie met de spelers moet onderhouden. „Het zou de taak van Nuninga kun nen zijn", merkte Michels stoicijns op, „maar ik heb hem nog niet ge- „Het is in elk geval zaak", advi seerde Michels de bestuursdelega- tie, „om die trip goed voor te berei den. Ze zullen goede mensen om tafel moeten gaan zitten, de mensen bij wie het machtswoord ligt. Bij de ene club heeft de trainer het voor het zeg gen, bij de ander de manager. Bij AC Milan wil de eigenaar mis schien wel niets van doen hebben met deze aangelegenheid, maar dat weten we niet. Want de KNVB communiceert nu per telex". Zelf had Michels een paar keer telefo nisch contact met Gullit, met Van Basten heeft hij geen woord ge sproken. „Die schijnt ook telefoon te hebben, maar dat ding werkt kennelijk niet". Het is voor Michels ook volstrekt onduidelijk wat AC Milan er vrij dag plotseling toe heeft bewogen om het vaderlandse koningskop pel alsnog toestemming te geven naar Nederland af te reizen. „Daar kan ik slechts naar gissen. Moge lijk dat er vanuit de Italiaanse voet balbond druk is uitgeoefend of dat er van bovenaf iemand heeft beslo ten om toch maar mee te werken. Ik weet het niet. Maar ach, er zijn zoveel mogelijkheden om aan een Rinus Michels toont in Noordwijk zijn balvaardigheid. Morgen speelt Milaan met de het Nederlands elftal - zonder Ruud Gullit - in Rotterdam tegen België. (foto ANP) selectie te ontsnappen. Die zijn er beven de voórbereiding tegemoet in eigen land, laat staan in het bui- op de cruciale EK-interland medio tenland. Waterdicht krijg je het oktober in Polen. Over de aanvan- nooit. We moeten daarom zelf naar kelijke opzet om het weekend voor Milaan om de zaak te regelen". een interland de competitie stil te leggen, doet hij verder maar het Nu al ziet Michels met schrik en zwijgen toe. „Daar begin ik maar LONDEN (Rtr) - Wales heeft de Europese voetbalfederatie UEFA gisteren gevraagd te bemiddelen in de zaak-Rush. Juventus wil de aanvaller niet afstaan voor de interland-wedstrijd Wales - Denemar ken in de voorronde van de Europese titelstrijd, morgen in Cardiff. Juventus heeft laten weten dat Rush niet beschikbaar is vanwege een dijbeenblessure. De voormalige speler van Liverpool wil echter spelen. Hij vertelde manager England van Wales dat hij sinds twee dagen in training is en dat hij zich fit voelt. Wales heeft de UEFA verzocht onmiddellijk actie te ondernemen. „Wij willen dat Rush naar Londen komt. Daar zal hij een onafhanke lijke medische keuring krijgen. Als Rush niet fit is, zullen wij dat respecteren", verklaarde secretaris Evans. Juventus, dat evenals AC Milan één week voor het begin van de competitie zuinig is op zijn spelers, heeft de Deense international Laudrup wel toestemming ge geven te spelen. niet meer over. Dat is in dit land kennelijk niet te realiseren". De bondsmanager heeft nu het plan opgevat om in de week vooraf gaande aan de confrontatie met Polen een oefenwedstrijd te spe len. „Ik zal echter steeds een slag om de arm moeten houden. De ene keer is het een burgemeester, de andere keer is het weer er de oor zaak van dat er midweeks gespeeld moet worden. Door de absentie van de buitenlanders is de waarde van zo'n wedstrijd bovendien be perkt. Ach, laat ik er verder maar niet bij stilstaan en mij concentre ren op datgene wat in dit land mo gelijk is". Voor vaderlandse voetbalbegrip pen is de interland van woensdag avond tegen België daarom al heel wat. Michels is er blij mee en ziet er wel degelijk het nut van in. „Na die wedstrijd in april tegen Hongarije is de groep uit elkaar gewaaierd, sindsdien hebben wij elkaar niet meer gezien. Dit is een mooie gele genheid om wat bij te praten en wat zaken door te nemen aan de hand van de videobeelden van die laatste interland". Sportief zal Mi chels echter niet veel wijzer wor den van het duel met de Belgen. „Zo'n wedstrijd als tegen Polen vraagt om een hele andere benade ring. Dan gaat het om de punten en die bepalen de speelwijze. Het is in elk geval een voordeel dat er nu een paar spelen, die er anders niet bij zouden zyn geweest". Mühren Over vijf weken tegen Polen ré kent de bondsmanager bijvoor beeld op Arnold Mühren, „die er dan normaal gesproken weer bij is. Nu is dat nog een beetje te vroeg". Door het wegvallen van Wouters (en Mühren) heeft Michels nu pro blemen met de bezetting van het middenveld. Die denkt hij op te lossen met een rol op het midden veld voor Rijkaard en een basis plaats voor Troost in de verdedi ging. In het centrum van de aanval overweegt Michels de Ajax-tan- dem van vorig seizoen (Bosman- Van Basten) in ere te herstellen, nu koppelgenoot Gullit met een (on beduidende) spierblessure in Mi laan is achtergebleven. Een basis plaats voor Bosman, die zondag te gen FC Twente niet eens op het wedstrijdformulier Voorkwam? „Dat zegt me niks", aldus Michels. „Ik heb de spelers van Ajax gese lecteerd op hun individuele kwali teiten en de vroegere ervaringen die ik met die spelers heb". MÜNCHEN (DPA) - De nieuwe wereldkampioenen van Rome kunnen deze week hun atletiek- successen te gelde maken. Billy Koncellah, wereldtitelhouder op de 800 meter, doet morgen in Mün- chen een poging het zes jaar oude wereldrecord van Sebastian Coe (1.41,73) te verbeteren. Slaagt hij in deze opzet, dan verdient de Ke- niaan naast zijn startgeld een per sonenauto. De organisatie van het atletiekgala heeft nog vier wereldkampioenen gecontracteerd: de Oostduitse hor denloper Schönlebe, zijn landge noot Schuit (discuswerpen), de Bulgaarse wereldrecordhoudster Sagortsjeva (horden) en haar land genote, de hoogspringster Kostadi- De teleurstellende prestaties van West-Duitsland bij de wereldkam pioenschappen in Rome hebben in de Bondsrepubliek een discussie doen ontstaan. De vooraanstaande atletieknatie won slechts een zilve ren en twee bronzen medailles. Hordenloper Schmid, woordvoer der namens de atleten, sprak zich uit voor betere begeleiding van jeugdige atleten en meer trainings faciliteiten. Coach Thiele van de vrouwenploeg zei dat de prestaties van de trainers, niemand uitgezon derd, kritisch moeten worden be keken. Coaches die hebben ge faald, zouden daaraan consequen ties moeten verbinden. Avro's por- DINSDAG 19.25-20.00 Ned 1: Sportpanorama. Met e tret van Gerald Vanenburg, impressie van het Maaspoort Trophy '87 Basketbaltoernooi, een gesprek met Marco van Basten, en het doelpunt van de week, met Mario Been. 22.20-23.20 SKY: Dutch Foot ball: met verslagen uit de Ne derlandse voetbalcompetitie en de 'wedstrijd van de dag'. 22.30-23.35 SCH: Super Sport: met The Benson and Hedges Open Golf Tourne- ment. 23.20-00.20 SKY: US College Football '87 - Blue Bonnet Bowl: reportages van Ameri kaanse footballwedstrijden. WOENSDAG 15.10-16.00 BRT 1: Speel op sport: serie waarin steeds een bepaalde tak van sport wordt belicht, vandaag atletiek.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15