Robert Veldt pakt Leidse Master-titel Koude start Fides Fides Scylla tevreden met nederlaag I landlmisters Oase defensief sterk SCO komt goed weg bij TOP Heleen van den Berg wint bij vrouwen DIOK zet 't Gooi aan de kant De Danaïden begint met gelijkspel Leiden bijt van zich af t gelijkspel Vier kano-titels Derckx MAANDAG 7 SEPTEMBER 1987 Heleen van den Berg wist in Leiderdorp de Master-titel in het vrou wenenkel B te bemachtigen. Van den Berg versloeg in de finale Madelijn Damen met 6-3 en 6-4. (archieffoto Loek Zuyderduln) LEIDERDORP - De afsluiting van het tennisseizoen werd gisteren in Leiderdorp goed bezocht. Veel mensen togen naar het park van De Munnik voor de finaledag van de Masters, waar Robert Veldt en He leen van den Berg de hoofdprijzen in de wacht sleepten. Twee Amsterdammers bepaal den de strijd in het mannenenkel B. In de kruisfinales werd het dis trict Leiden nog vertegenwoordigd door Michael van den Berg en Jan- Willem Lugthart. Van den Berg kon tegen Jeroen Gefken zijn favo- rietenrol niet waarmaken. De eer ste set won Van den Berg nog met 6-4, maar vervolgens verwierf Ge fken zich met 7-5 en 6-3 een plaatsje in de eindstrijd. Jan-Willem Lugthart onderging tegen Robert Veldt hetzelfde lot. De eerste spelreeks wist Lugthart in winst om te zetten: 6-4. Lugthart moest echter de tweede set na een tie-break aan zijn tegenstander la ten en kon Veldt ook niet meer van de eindzege afhouden (4-6,7-6,6-3). In de eerste set van de finale hiel den Veldt en Gefken elkaar tot 5-5 in evenwicht. Gefken scoorde vooral met zijn krachtige back hand veel punten en won met 7-5. Het vervolg was beduidend min der. Veldt nam in de tweede set een 5-1 voorsprong en gaf die niet meer uit handen (6-3). Ook in de beslis sende spelreeks was Veldt de koel- bloedigste. Door een zuivere sprei ding ontnam Veldt zijn tegenstan der de mogelijkheid om zijn sterke back-hand te benutten en Veldt be sliste de strijd met 6-2 in zijn voor deel. Schaduw De finale in het vrouwenenkel B PAARDESPORT - De Nederland se ruiter Alexander Pompe is zon dag met zijn paard Argos bij de strijd om de wereldbeker dressuur in Salzburg als derde geëindigd. De Oostenrijker Bachinger won de wedstrijd. De Nederlandse amazo ne Ellen Bontje eindigde met Pic colomini als achtste. Uitslag dressuurproef tellend voor wereldbeker: 1. Ernst Bachin ger (Oos) Honeymoon 68.9 punten, 2. Regina Moldan (Oos) Dacapo 68.7,3. Alexander Pompe (Ned) Ar gos 65.2, 8. Ellen Bontje (Ned) Pic colomini 60.4. ging tussen Heleen van den Berg en Madelijn Damen. Beide speel sters hadden elkaar eerder deze week in de poule al ontmoet en toen was Van den Berg na drie sets de sterkste. Ook nu triomfeerde Van den Berg, maar Damen gaf op nieuw goed partij. Damen, die in de schaduw van Van den Berg, is op geklommen tot de top van de B-ca- tegorie kon haar opponente aardig bijbenen. Tot 3-3 in de eerste set hielden de twee elkaar in even wicht, maar een tussensprint van Van den Berg werd met set-winst beloond: 6-3. De Noordwijkerhoutse zette in de tweede spelreeks goed door en bemachtigde een 4-2 voorsprong. Damen gaf zich echter nog niet ge wonnen en brak door de opslag van Van den Berg heen. De eerste kans om de stand volledig gelijk te trek ken liet Damen liggen door een dubbelfout te slaan. De 'slechts' als vijfde geplaatste Damen kreeg een herkansing en slaagde er met hulp van Van den Berg, die een eenvou dige bal in het net poneerde, in om 4-4 te maken. Verder liet Van den Berg het niet komen: 6-4. Erik Bakker en Kees-Jan Schui- lenburg stonden zoals gepland te gen over elkaar in de finale van het mannenenkel C. ,,Het ging in het begin erg goed en ik gaf Kees-Jan gewoon niet de kans om in zijn spel te komen", zo analyseerde Bakker de eerste set, waarin hij zijn tegen stander geen enkele game gunde. In de tweede spelreeks zetten beide spelers hun opslaggames tot 3-3 in winst om. Bakker slaagde er als eerste in om een doorbraak te forceren, maar Schuilenburg maakte het verloren terrein gelijk goed door eveneens opslagverlies af te dwingen. Het mocht echter niet baten voor de Leiderdorper want Bakker pakte met 6-4 de to taalwinst. Vertrouwen Jeanine Jünger begon gisteren vol vertrouwen aan de wedstrijd in het vrouwenenkel C tegen Marja Kuipers. De eerste drie games vie len ten gunste van Jünger uit, die vervolgens moest toestaan dat Kui pers langszij kwam. „Eigenlijk mocht ik die voorsprong niet uit handen geven, maar ik ging toch te nonchalant spelen", erkende Jün ger achteraf. De Noordwijkse pak te met 6-3 wel de eerste set. De De uitslag kwam gezien het spel- beeld ook niet als een grote veras sing. Alleen even na rust (3-3) was het verschil groter dan één doel punt. Maar door twee goals van topscorer Eric Peters was ook deze onevenwichtigheid (3-5) weer snel verdwenen. Net zoals 7-6 en 8-7 van Enrico Mud en René de Louw weer snel door BEP werden goedge maakt: 8-8. Koud "Oefenen is anders dan competi tie", weet John Tims. Want na de fraaie zege op TOP tijdens de finale van het eigen toernooi kreeg Fides Pacta in Dordrecht een koude dou che. Blauw Wit'51 bleek duidelijk de betere ploeg, wist Fides haar spel op te dringen en incasseerde een 7-5 overwinning. Met name aanvallend speelde Fi des te verkrampt, terwijl het door onnodige plaatsfouten in het mid denvak bovendien nog maar mondjesmaat in actie kon komen. Het fel en fysiek spelend Blauw Wit kreeg zo alle ruimte om, nadat het een 4-5 stand had omgebogen in een winnende 6-5, het tempo uit het spel te halen. In de slotminuut werd het nog 7-5 en moest Fides, met doelpuntenmakers Nico Pi- kaar (2), Bettina Sommeling, Ro nald van der Velden en Henny Pi ket, definitief het hoofd buigen. Een kwartier voor tijd scoorde HKC(Ha) 9-10 en doorbrak daar mee een tien minuten durende im passe in de score. Omdat de ploeg uit Hardinxveld direkt het duel op slot gooide, raakte Pernix in pro blemen. Risicovol spel leverde daarna nogmaals twee tegentref fers op, voordat Erica Velders de eindstand onp 10-12 kon bepalen. Deze afloop was voor de ploeg van coach Rob van Dort bijzonder onbevredigend, want Pernix had driekwart van het duel het beste van het spel. De Leidse ploeg, waarin Richard Redel (twee goals) en Rutger Kuipers verdienstelijk debuteerden, miste echter op cru ciale momenten doelrijpe kansen en konden zo hun overwicht niet voldoende in de score tot uitdruk king brengen. Erica de Rooy was met twee goals bijzonder trefzeker en for ceerde bovendien twee door Kees Hortensius benutte strafworpen. tweede spelreeks vertoonde het zelfde scoreverloop. Jünger gaf een 4-1 voorsprong uit handen om uit eindelijk toch de overwinning naar zich toe te trekken (6-3,7-5). Na een sterk seizoen kan Jünger zich nu gaan opmaken voor een rentree in de B-categorie. Erik Warmerdam zegevierde overtuigend in het mannenenkel D. In vijf wedstrijden stond War merdam geen set af en ook Frank van Leeuwen kon tegen Warmer dam geen set-winst boeken. Vooral in de tweede set was Warmerdam oppermachtig en zette zijn tegen stander met 6-4 en 6-0 aan de kant. Nathalie van der Voort zette in het vrouwenenkel D eveneens een imponerende reeks overwinningen neer. In vijf wedstrijden kreeg Van der Voort slechts zeventien games tegen. Henrike Engel kwam er in de finale tegen Van der Voort niet aan te pas. Met 6-3 en 6-0 kon Van der Voort ook Engel op haar triom fenlijstje bijschrijven. JETSKE GOUDSMIT OUD-ADE - De handbalsters van Oase speelden in de landelij ke eerste klasse een vooral de fensief sterke wedstrijd tegen Westlandia: 13-5. De ploeg uit Naaldwijk imponeerde welis waar in de beginfase met enkele harde sprongworpen, maar kwam daarna duidelijk in de pro blemen toen Oase met een open defensie de schutters al ver voor de 9 meter begon aan te tasten. Omdat ook de hoekaanvalsters van Westlandia geen mogelijkhe den kregen om van "buiten naar binnen" te komen verzandde de Naaldwijkse aanval in individu eel werk en daar wist Oase wel raad mee. Bij de rust was de mar ge nog bescheiden, 5-3, maar na 6-3 door Helma van der Geest ging de stop bij Oase van de fles: 13-5! Plezierig feit was dat naast keepster Ans Halvemaan ook Monique van der Meer liet zien dat zij een kans in Oase waard is. De Saturnus mannen waren kansloos tegen een makkelijk handballend WIK. De Vlaardin gers toonden geen respect voor de 4-2 defensie van Saturnus en vonden, geduldig combinerend telkens weer de gaatjes voor suc cesvolle één-tweetjes. Vooral de hoeken van Saturnus, de kwets bare punten in een open defen sie, werden genadeloos door WIK blootgelegd. Daarbij kwam dat Saturnus zich de weelde ver oorloofde om 4 strafworpen te missen en 5 breakouts door de uitstekende WIK-keeper te zien stoppen. Bij rust leidde WIK met 9-4, de eindstand werd 17-12. In de landelijke tweede klasse pakten de vrouwen van Saturnus een alleszins verdienstelijke winst tegen HEC. In de eerste helft faalde de Leidse aanval en van de vele afspeelfouten profi teerden de Haagse vrouwen met breakouts. Dat resulteerde in een 5-2 ruststand. Na de hervatting kwam Kirsten Klok aanvallend door met hoge sprongworpen. De HEC keepster had in ieder ge val geen verweer op die inzetten en die deden bij Saturnus de vlam in de pan slaan, van 3-5 werd het in één ruk 6-5. Het werd tenslotte 8-6 voor Saturnus. De Northa vrouwen hadden geen enkel probleem met HVK, dat in de eerste helft al zal heb ben begrepen dat in deze wed strijd weinig eer te behalen zou zijn: rust 7-2. Weliswaar kwam de produktie van HVK op gang in de tweede helft, maar daar gaf een experimenterend Northa ook alle kans voor. Dichterbij kon HVK echter niet komen, 13- 8 voor Northa. Een nog steeds niet compleet Olympia '72 was te sterk voor Hermes dat alleen in de linkerop- LEIDEN - De mannen van Comte- st/Scylla hadden geen reden tot klagen na hun openingswedstrijd tegen Dextro/Avanti. Hoewel met 11-7 werd verloren hield de Leidse equipe toch nog zeven punten over aan het openingsduel. BT-Lifter- s/Oegstgeest had ook geen moppe ren. Met 14-4 werd NOAD op zijn plaats gezet. In de zaal waar de tafeltennissers Scylla vorig jaar nog haar thuis wedstrijden afwerkte werd afgelo pen zaterdag in een uitwedstrijd te gen Avanti de openingswedstrijd afgewerkt. De in het vorig seizoen nog aan Scylla-zijde spelende Avanti-spelers Robert de Groot en Gerard Bakker stonden nu als te genstander aan de andere kant van de tafel. Omdat vrijwel alle spelers van beide teams regelmatig met el kaar trainen lag het voor de hand dat de kans op verrassende uitsla gen vrij groot was. Voor de eerste verrassing was Peter Paul de Vrind verantwoordelijk. Hij pakte zo waar winst tegen De Groot, Turk en zelfs tegen Kreisz. Patrick Swier zorgde in een ander opzicht voor .een verrassing: waar hij normaliter wint van De Groot en verliest van bouwster een gevaar opleverde voor de ploeg uit Wassenaar. De verre uitstap van de Olympia de fensie vroeg echter erg veel van haar uithoudingsvermogen. Te veel zoals in de tweede helft bleek, rust 6-1, eindstand 7-4 voor Olympia '72. Trainster Wil Geurds was tevreden over haar pupillen. "Sterk collectief' luid de na afloop haar commentaar. De mannen van HW '70 lieten, evenals vorige week Kwiek Sport, Atomium alle hoeken van het veld zien. De Rotterdammers waren zwak in.de opbouw en ook in de afmaak van de cirkel. Dat werd er niet beter op toen bleek dat de beide Voorschotense kee pers,-Wouter Zoutenbier in de eerste helft en Hans Dockhorn in de tweede helft, in voortreffelij ke vorm staken. De steeds ner veuzer wordende Atomium aan val begon tegen de sterke HW '70-defensie afspeelfouten te ma ken die breakout kansen voor HW'70 opleverden en die wer den zonder mankeren benut. De rust ging in met een 10-6 voor sprong voor HW '70, de eind stand werd 20-10. FRANK BONTE Bakker deed hij het deze keer net andersom. Opvallend was ook de (overigens enige) winstpartij van Sjoerd Meijer op Tibor Kreisz. En de twee maal winst in het dubbel is op zijn minst niet logisch te noe men. Frits Kantebeen ging vier maal strijdend ten onder, waardoor de 11-7 nederlaag een feit werd. Oegstgeest heeft ook dit seizoen haar zinnen gezet op promotie. De noodgedwongen vernieuwing van het team maakt de kans hierop ech ter zeker niet groter dan dat dit vo rig jaar het geval was. Toch werd tegen NOAD geopend met een flink aantikkende 14-4 overwin ning. Ronald van Beringen (over gekomen van het vorig jaar naar de eerste divisie gepromoveerde Nieuw Vennep) leverde nog geen topprestatie: hij won tweemaal. De uit het tweede team weer terugge haalde Ron Schipaanboord zag zichzelf slechts eenmaal, tegen Ron van de Wijk, verliezen. Een keurige rentree dus voor hem in de eerste divisie. Friso Reitsma scoor de driemaal. Hij zondigde alleen te gen Roy Boedhram. Herman van der Broek tenslotte leverde als eni ge de maximale bijdrage: viermaal victorie. Ook de beide dubbels werden verzilverd. Daarmee maakte Oegst geest de 14 vol. Veertien punten die prima gebruikt kunnen worden in de race naar promotie. De mannen van Docos gingen niet erg fortuinlijk uit de startblok ken. Het in de derde divisie opere rende trio Prashad, Van Veen en Englebert kwam niet verder dan twee schamele puntjes tegen DHC. De niet meer volledig op tafelten nis geconcentreerde Kish Prashad pakte alleen Johan van Meurs. Ron van Veen zorgde voor het tweede winstpunt tegen Michel de Boer. Het Scylla-vrouwen trio startte de competitie in de eerste divisie met winst op het tweede Avanti- team. De debuterende 16-jarige In- grid Overdevest liet maar liefst twee maal zien niet helemaal voor niets in het eerste te zijn geplaatst. Ook Heide de Haas wist tweemaal het snelst naar de 21 te rennen. Bei de speelsters verloren van Paula de Jong. De dubbelwinst en de een malige winst van een niet bijster gemotiveerde Judith Lepelaar be zorgde het Leidse team een 6-4 overwinning. Ook de vrouwen van Docos, net gedegradeerd uit de eredivisie, zorgden voor een keurige opening: het toch sterk geschatte Hoonhorst werd naar huis gestuurd met een 6- 4 nederlaag. Anja Heijnen (overge komen van Huizen) zorgde voor één punt. Tessa Bröcker en Angeli- que vaii den Bos pakten beiden een dubbele overwinning. Ook het dubbel werd in winst omgezet, waardoor de concurrent zich met een nederlaag moest verzoenen. LEIDEN - DIOK is gisteren met een monsterzege op 't Gooi uitste kend uit de startblokken van de rugby-competitie gekomen: 74-3. Ook de Sassenheimse Bassets de den het niet slecht, de 12-9 neder laag tegen NFC ten spijt. Lands kampioen Castricum kreeg een bit tere pil te slikken tegen HRC: 18-3. DIOK zette tegen 't Gooi de op gaande lijn van de voorbije oefen campagne duidelijk door, al had den de Leidenaars vooraf niet op een zo groot verschil met de Gooi- ploeg gerekend. In de eerste helft was er nog sprake van een echte weclstrijd, waarbij het scoren DIOK niet makkelijk afging getui ge ook., de bescheiden 22-3 rust stand. 't Gooi stortte halverwege echter volledig in. De Leidse driekwart- lijn, goed voor 11 van de 13 tries, was oppermachtig en gaf de bezoe kers een stevig pak slaag: 74-3. Een goede voorbereiding derhalve voor de ontmoeting zondag met een se rieus te nemen tegenstander als HRC. De Leidse scores kwamen van Diederik Renardel (4x), Gideon van der Bom 93), Pieter Corver (2), Robert Broers (2), Dick Berghout en Ronald Vermeulen, terwijl Mare Michielsen goed op schot was met 11 uit 13 conversies. De Bassets debuteerden sterk in de ereklasse. Een fikse nederlaag lag in Amstelveen bij NFC voor de hand, maar de Sassenheimers toonden aan het spel van de tegen stander goed te hebben geanaly seerd. Bassets slaagde erin de bal zoveel mogelijk bij de Amstelveen- se voorwaartsen te houden, waar door de produktieve driekwartlijn uitgeschakeld werd. Tweemaal echter ging het fout en dat bezegel de het lot van de debutant, die na een 12-6 ruststand het grimmige duel met een 12-9 nederlaag af sloot. LEIDEN - De Leidse korfballers zijn weinig succesvol aan de nieuwe competitie begon nen. Van de topclubs hield alleen De Danaïden een punt over aan het duel tegen BEP. Zo wel Pernix, 10-12 tegen HKC(Ha), als Fides Pacta, 7-5 bij Blauw Wit'51, startten met een nederlaag. Fiks en Velocitas waren de winnaars in de twee derbies op tweedeklasse-ni veau. Trainer Versloot was toch niet ge heel en al tevreden met het gelijk spel van De Danaïden tegen BEP. „Het begint te komen", conclu deerde de Amsterdammer, die zijn in de overgangsklasse debuteren de ploeg een 8-7 voorsprong uit handen zag geven. „Als de tegen stander die 8-7 niet te snel had weg gewerkt, had er meer in gezeten". De gelijkmaker viel echter al twee minuten an de goal van René de Louw en ondanks dat Versloot door het inzetten van Ingrid Slin gerland meer lengte onder de Pur- mer korf kreeg, bleef de 8-8 stand de resterende zeven minuten onge wijzigd. Gezien het spelbevriezen van BEP waren ook de bezoekers daarmee tevreden. ROTTERDAM - Voor het eerst tij dens de oefencampagne had Lei- den-coach Martin Bakhuyzen za terdag reden tot tevredenheid. De Leidse basketballers versloegen in Rotterdam Ahoy' RZ met 65-69 (34- 35), een resultaat dat Luba twee weken voor de start van de compe titie moed geeft. Bij de Leidenaars ontbrak daarbij Wim van Niekerk, hetgeen aangeeft dat de ploeg wel licht toch meer diepgang heeft dan verondersteld. Bakhuyzen hoopt deze week nog een aantal spelers te kunnen inlijven, waarbij de 196cm lange Robert Jan Kamsteen voor extra lengte moet zorgen. Leiderdorp toonde in Amster dam weinig wilskracht tegen rayon eerste klasser Wilskracht, de 81-109 zege ten spijt. Erik Huybens, die bij de start van het seizoen nog een schorsing moet uitzitten, had geluk dat de scheidsrechter zijn uithaal naar een Amsterdamse speler niet noteerde. "Anders had hij nog wat langer kunnen zitten", stelde een nuchtere, maar ontevreden coach Paulides vast. De vrouwen van MSV oefenden tegen BVO: 83-48. Leiderdorp speelt morgenavond in sportzaal Op Dreef tegen BVO Alphen, dat zaterdag met 80-93 (41- 50) verloor van eredivisionist Akri- des. Ie nieuwe competitie begon- aan het duel tegen BEP. Zo- juw Wit'51, startten met een derbies op tweedeklasse-ni- De derby tussen de voormalige eersteklassers Fiks en Zuider kwartier werd op overtuigende wijze door Fiks gewonnen. „We hebben de hele wedstrijd gecontro leerd, maar alleen halverwege de tweede helft maakten we de kan sen naar behoren af', resumeerde Fiks-coach Henny Piket het duel. In die periode tilden Theo Vreek en, Aggda Nonhebei, Robert van der Kraan en Ciska de Best de stand van 4-3 naar 8-3 en was het duel in feite beslist. Zuiderkwartier, dat voor rust door treffers van Ronald Siera en Wil de Wit een 3-0 achterstand bij na kon wegwerken, kwam nog tot 9-5. Theo Vreeken was met drie goals aan Oegstgeester zijde de gro te man, terwijl Wil de Wit en Aldo Spadon elk tweemaal scoorden voor de Leidenaars. Heel wat poverder was de twee de derby in 2F tussen Crescendo en Velocitas. In de vijfendertigste minuut scoorde Rien van Poel geest 0-1 en een minuut voor rust produceerde Marlies Brouwers de gelijkmaker. Omdat het na rust (1- 1) en vakwisseling veel sneller ging waren de ploegen na negen minu ten terug bij af. Velocitas had in middels door twee goals van Ste ven de Ronde wel een 2-4 voor sprong en maakte zich daarna nau welijks druk. Het spelbevriezen le verde nog twee extra goals op: 2-6. De Algemene bleef bij Phoenix bijna steken op 1-4, nadat Alfred Lambooy (2) Marcel Duivebode en Annemieke Molloy voor een prima start hadden gezorgd. Na 2-4 be- zwoor Lambooy alle gevaar door ook 2-5 te scoren. Halverwege de tweede helft (rust 4-3) moest KNS definitief afhaken. Olympiaan bleek conditioneel ster ker en van 5-5 werd het 10-5 in her voordeel van de Hagenaars. Peter Zitman scoorde tweemaal voor de Oegstgeester ploeg. Fluks kreeg eveneens tegen Nieuwerkerk een zware nederlaag (7-3) te slikken. Coach Kees van Vliet schreef deze toe aan de pove re uitvoering van een nieuwe vorm van voorverdedigen. Anne Pas- schier (2) en Wim Dekker redden nog de eer. TOP bood SCO bij het debuut in de hoofdklasseflink weerstand, n 13-14 toch het hoofd buigen. SASSENHEIM - Achteraf kon SCO-coach Sake Koelma moelijk vol blijven houden, dat zijn voor spelling serieus bedoeld was. "Ik geef die club graag een gulden", mompelde hij, "en ik heb gewoon twee cijfers opgeschreven". Met z'n 6-13 zat de Friese coach in elk geval een heel eind bezijden de waarheid, want TOP-SCO werd voor de topclub uit Oldeholtpade allerminst de gemakkelijke sei zoenstart, die men dacht. TOP weerde zich uitstekend tijdens haar hoofdklasse ouverture en SCO kwam met de 13-14 overwin ning maar net met de schrik vrij. "We hebben geluk gehad", be aamde Koelma na afloop. "Het eni ge waar ik tevreden mee ben, zijn die twee punten. Het was een slechte wedstrijd, al dacht ik aan het begin anders. Maar de 1-4 pakte faliekant verkeerd uit. Het werd een ramp, vijf zes inlopers hebben we gemist. Als je die maakt is het over, maar nu geef je TOP het ge- ,loof, dat het kan en dat blijft dan tot het einde". Hindernis Onderschatten deed Koelma TOP zeker niet. Vooral niet na de promotiewedstrijd van de Sassen heimers tegen LDO, waarbij de Friese coach, de opvolger van de roemruchte Jaap Lenstra, toevalli gerwijs aanwezig was. Zijn ploeg leek er echter van overtuigd, dat TOP een eenvoudig te nemen hin dernis zou zijn. De bliksemstart, 0- 3 na tien minuten door Aegle Fries wijk (2) en Robin van Dalen, sterk te de Friezen daar alleen nog maar in. De weerstand van TOP bleek echter na 0-3 allerminst gebroken. Stella van der Zaag, Frank Nijen- huis en Ron van der Willik hadden na twintig minuten de 1-4 achter stand goedgemaakt, waarna TOP door goals van Aat Wiegerink en Jacquelien Winter doorstoomde naar 6-4. "Overgangsklasse-ploe gen zijn niet zwakker", meldde Hans Oele, die de nog altijd door de graanoogst verhinderde Jasper En gel verving, dan ook met opgehe ven hoofd. "Dat is eens te meer be wezen. Zelfs die 0-3 was geflat teerd. Als Frank Nijenhuis de eer ste bal erin legt, of als Rietel dan die strafworp wel geeft". Energie Op de lange duur redde TOP het niet met de tomeloze energie. Kon nog gepauzeerd worden met een 7- 6 voorsprong, de geroutineerde Friese ploeg, die in Tineke Roffel en Jan Tuttel twee internationals telt, kreeg geleidelijk weer greep op het duel. Uitblinker Aegle Fries- wijk.zorgde halverwege de tweede helft voor de ommekeer. Na 9-12 bleef TOP wel gevaarlijk, maar een nieuwe inhaalmanoeuvre was niet meer mogelijk. Al zorgden Ron van der Willik (12-13) en Gerco Lange- laan (13-14) er wel voor ddat de spanning tot het einde toe aanwe zig bleef. "Ik vond het een goede wed strijd", weersprak Oele de opvat ting van Koelma na afloop. "Het viel mij mee dat TOP er fysiek tege nop kon. SCO speelt heel geraffi neerd, op hoofdklasseniveau. TOP speelt kan dat ook, maar nog niet op dat niveau. Het wordt allemaal net niet voldoende zuiver afge rond. Deze week spelen we tegen Pams, een ploeg die vorig jaar op hetzelfde niveau speelde. Al wil ik hiermee helemaal niet zeggen, dat we daarom zo van Pams zullen winnen". BRAM VAN GENT AMSTERDAM (ANP) - Annemiek Derckx was gisteren bij de nationale kanokampioenschappen op de Amsterdamse Bosbaan met vier overwin ningen de opvallendste deelneemster. De wedstrijden om de titels waren zo mager bezet, dat enkele nummers kwamen te vervallen. Annemiek Derckx, twee weken geleden met Annemieke Cox winnares van de zilveren medaille tijdens de wereldtitelstrijd, behaalde op vier af standen-K-l 500 en 1000 meteren K-2 500en 1000 meter-de eerste plaats. Annemieke Cox eindigde op de individuele nummers twee keer als twee de. Bij de heren was Jan Dirk Nijkamp de succelvolste deelnemer met drie zeges: de K-l 500 en 1000 meter en K-2 500 meter.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 22