Blankenspoor helpt Rijnsburg aan zege Goed begin Quick Boys Kranig verweer baat ARC niet Noordwijk klopt Rozenburg Doelman loodst ploeg langs ACV Hattrick Richard Mulder m m 'KSSi Siera schiet Leiden naar zege RCL maakt valse start IJsselmeervogels krijgt teveel in Alphen: 3-4 MAANDAG 7 SEPTEMBER 1987 PAGINA 17 GRONINGEN - De verre reis naar Groningen heeft Quick Boys niet voor niets gemaakt. De 1-2 zege op Oranje Nassau ver zachtte uiteindelijk de vermoeie nissen van een reis van ruim 600 kilometer naar het hoge noor den. De zege van de Kat wij kers was verdiend, maar oefenmees- ter Hans van der Zee plaatste na derhand een kanttekening bij de verrichtingen van zijn formatie. "Het spel begint langzamerhand beter te worden, maar in de eer ste helft was ik ontevreden over de opbouw. Die was slecht ver zorgd, het was me allemaal veel te rommelig". Quick Boys had in Groningen met ruimere cijfers moeten zege vieren. In de tweede helft ver zuimde met name het aanvals- duo Mart en Leen van der Plas de vijandelijke doelman Stoffer Bakker te verschalken. De blauwwitten troffen Bakker ech ter in uitmuntende vorm. Hij al leen hield de spanning in het du el. Omdat Oranje Nassau tot het laatste moment in de zege bleef geloven, moest Quick Boys alert blijven. De Katwijkers moesten alle reserves aanspreken om Oranje Nassau van het lijf te schudden. Van der Zee kwam in die periode tot de conclusie dat zijn ploeg in conditioneel opzicht nog niet op peil is. De doorgaans loopsterke middenvelder Floor van Duyn was de uitputting in de slotfase nabij. Quick Boys verscheen met Gert Aandewiel in de basis. De 17-jarige voetballer had in de ogen van Van der Zee beter ge functioneerd dan Cees van Rooyen, die derhalve op de bank mocht plaatsnemen. Aandewiel, vanwege zijn uitzondelijke kwa liteiten nu reeds tot 'senior' ge promoveerd, nam na 14 minuten spel de eerste Katwijkse compe titietreffer voor zijn rekening. Dit overigens met medewerking van Leen van der Plas en Arie van Duyn, die de voorbereiden de werkzaamheden hadden ver zorgd. Daarvoor was Oranje Nassau overigens de meest aanvallende ploeg geweest. Na de 0-1 ope reerde Quick Boys met meer ver trouwen, maar de gelijkmaker van de thuisploeg in de 23ste mi nuut kon toch niet worden voor komen. Uit een onoverzichtelij ke situatie zag Jan-Willem de Bos kans Theo Guyt te passeren. Quick Boys zocht daarna na drukkelijker de aanval. Na een serie missers schoot Mart van der Plas, na goed voorbereidend werk van Leen van der Plas, raak: 1-2. Met het nodige geluk bleef die stand tot het rustsignaal onaangeroerd. De beweeglijke spits Jan-Peter Staal bijvoor beeld zag zijn inzet door de paal gekeerd. Het drietal spitsen hield de Katwijkse defensie voordu rend bezig, ook in de tweede helft. Ondanks het aanvalswerk van de Groningse formatie, kwam de achterhoede van Quick Boys, geleid door Cees Ruis, niet echt in gevaar meer. Op een inzet van Jelle Wijma was doelman Guyt weliswaar kansloos, maar tot tevredenheid van Quick Boys belandde de bal op de lat. Aan de andere kant van het nu al in slechte staat verkerende veld hadden de Katwijkers de wed strijd allang kunnen beslissen, maar het vizier stond in de eeste competitie-confrontatie niet echt op scherp. In de slotfase bracht Van der Zee Cees van Rooyen en Cees Varkevisser nog in het veld ten koste van Dennis- Jan Mieras en Mart van der Plas. "In de tweede helft hebben we ons goed hersteld", vond Van der Zee, "dat geeft hoop voor de wedstrijd van zaterdag tegen Marken. Met die ploeg hebben we nog een appeltje te schillen". ROZENBURG Ten koste van debutant Rozen burg heeft Noordwijk zijn eerste overwinning bin nengehaald. De thuisclub moest met 2-3 het on derspit delven tegen de ploeg van John Eelman. Na een ruststand van 0-2 leek Rozenburg nog even voor een verrassing te gaan zorgen door terug te ko men tot 2-2, maar Noordwijk bleek alsnog over de langste adem te beschikken. De Noordwijkers moeten het dit jaar stellen zon der de naar Exelsior overgestapte Klaas Vink. Dat vergde enige aanpassing, maar voopralsnog lijkt Noordwijk het gemis van de topscorer aardig op te vangen. Trainer John Eelman stelde Kees Marbus (ex-Quick Boys) op als rechtervleugelverdediger waardoor John Marijt opschoof naar het midden veld. De van UVS afkomstige Rob Vermeer deed dienst als verdedigende middenvelder. Kees Nul- kes (back) en Albert Bosma (middenveld) bezetten de linkerflank. Voor de rest kende het team geen wijzigingen ten opzichte van vorig jaar. Doelman Dick Dortmundt heeft de concurrentiestrijd met Henk van Voorbergen en Michel van Haaren in zijn voordeel beslist. Oud-Katwijk speler Jaap Guyt heeft nog geen basisplaats weten te veroveren. In de eerste vijfenveertig minuten bouwde Noordwijk een 0-2 voorsprong op. Een combinatie vanaf het middenveld tussen Albert Bosma, Geert- Jan Bakker en Kees Nulkes werd door Ivan Her- 'mans afgerond: 0-1. Even later rondde Timo Gerlof een inzet van de rechtervleugelspits af. Hermans probeerde met een dieptebal de Rozenburgse doel man te verschalken. De bal stuiterde voor de voet'- n van Gerlof die 0-2 aantekende. De marge bleek evenwel nog niet ruim genoeg te zijn. Tot twintig minuten na de veldwisseling ken den de zeekanters nog steeds een 'veilige' voor sprong. Op dat moment trok Rozenburg binnen één minuut de stand weer gelijk. „Bij de eerste goal stonden de verdedigers te dicht bij elkaar", vertelde Eelman na afloop. „Het tweede doelpunt was eigen lijk een overtreding. Dick Dortmundt wilde de bal uitgooien. Één van de spitsen kwam met een ge strekt been in waardoor de bal via zijn benen in het doel verdween". Toch was Noordwijk niet aangeslagen. Zoals in de gehele wedstrijd bleef Noordwijk de betere ploeg tegen de debutant in de hoogste klasse. Het was uiteindelijk de in de diepte aangespeelde Ivan Hermans die met zijn tweede treffer de zaak recht trok voor Noordwijk: 2-3. Voor het komende seizoen ziet Eelman zijn ploeg wel weer bovenin meedraaien. „We horen bij de vijf kanshebbers in de afdeling. Voor de rest is het maar afwachten. We werken allemaal hard en meer kun nen we niet doen. RIJNSBURG - Na afloop van de eerste wedstrijd in de eerste klasse hield Rijnsburgse Boys-trainer Arie Kurver een uitgebreide verhandeling over de manier waarop de over winning van de lokale eersteklasser op ACV (2-1) tot stand was gekomen. Over de taktiek waarmee hij zijn elftal tegen de Asser Christelijke Voetbalvereniging het veld had inge stuurd en over de gedisciplineerde wijze waarop de spelers hun opdrachten hadden vol bracht. Afwachten, vooral veel geduld op brengen en op het beslissende mo ment toeslaan. Zo ongeveer luidde de vooraf uitgestippelde strijdwij ze, die in de praktijk aanvankelijk een tamelijk saaie wedstrijd tot ge volg had, maar wel het gewenste resultaat opleverde. In zijn analyse ging de tweede jaars oefenmeester van het dit jaar vooral in de breedte versterkte Rijnsburgse Boys echter gemaks halve voorbij aan feit dat de over winning vooral was te danken aan het meer dan voortreffelijke kee perswerk van Jan Blankespoor. Al le taktische snufjes ten spijt had de thuisclub de zege vooral te danken aan de ex-doelman van Ter Leede, die zijn ploeg dank zij fantastische reflexen op de been hield tegen ACV, dat gedurende het grootste deel van de wel spannende wed strijd in balbezit was en ook kon bogen op een aantal goede kansen. Bert Meertens, Gerard Kuntz, Johan Pitstra en Jan Zijl misten echter de scherpte die Marco van der Plas en Huug Aandewiel in res pectievelijk de 57ste- en 82ste mi nuut wel bezaten. De enige fout van Blankespoor, hij werd in een luchtduel geklopt door Roel van Dijk, leverde ACV in de laatste mi nuut één treffer op. Veel te weinig, gezien het overwicht en de daaruit voortvloeiende mogelijkheden. Slap partijtje 'We hebben veel kansen gecre ëerd, maar als je ze niet maakt, dan verdien je natuurlijk niet te win nen", moest ACV-trainer Hans Westerhof naderhand toegeven. "We zaten vanmiddag niet goed in de wedstrijd. Ik begrijp daar niets van. We zijn vijf weken aan het oe fenen geweest. Als het dan einde lijk begint, zie je een slap partijtje. Kwalitatief was het geen best du el". Met r t het eerste half uur LISSE - Voor zaterdag-tweede klasser FC Lisse is letterlijk en fi guurlijk een nieuw seizoen aange broken. De indeling in West 1 le vert de ploeg van oefenmeester Wim Eilander louter onbekende ploegen op. Afgelopen zaterdag kwam Zuidvogels op bezoek en die ploeg kreeg als eerste te maken met de ambities van Lisse. Middels een 3-1 overwinning verliep de ou verture van de Lisser-ploeg naar al le tevredenheid. Een klein opgebouwd veldover- wicht voor Lisse werd na een half uur spelen door linksbuiten Ri chard Mulder in cijfers omgezet. Vanuit een scrimmage drong Mul der door tot in het zestien-meter gebied om vervolgens de eerste seizoenstreffer in de touwen te ja gen: 1-0. Door het aandringen van Zuid vogels kwam Lisse na rust enigs zins in de problemen. De gelijkma ker bleef dan ook niet uit. Rond de tiende minuut verzilverde de voor- stopper van Zuid vogels een vrije trap vanaf de rechterkant. De wed strijd kreeg weer een geheel open karakter met mogelijkheden aan beide kanten. Tien minuten na de gelijkmaker was het weer raak. Een één-tweetje tussen Rene van Hensbergen en Leo van der Zwet belandde voor de voeten van Ri chard Mulder, die met dit buiten kansje wel raad wist: 2-1. Door het wegvallen van de ge blesseerde Henri van der Weijden in de Lisser-voorhoede kreeg het middenveld nogal eens de moge lijkheid om door te breken. Tegen het einde van de wedstrijd kon zo'n snelle aanval van Lisse ternau wernood gestopt worden door de verdediging van Zuidvogels door een overtreding tegen René van Hensbergen te begaan. Richard Mulder scoorde vanuit de directe vrije trap zijn derde doelpunt en besliste de wedstrijd. reikten beide ploegen niet tot het niveau dat, gerelateerd aan de mo gelijkheden, van de amateurtop pers mocht worden verwacht. ACV omdat het in die periode niet kon, de thuisclub omdat het niet wilde. Dat laatste zou iets te maken kun nen hebben met de veranderde sa menstelling van de Rijnsburgse ploeg, al is het niet aan te nemen dat RB in volle oorlogssterte aan vallender zou hebben gespeeld. Omdat Johan de Kroon, Jan Ho- gewoning en nieuwkomer Leon Vonk niet beschikbaar waren, moest Kurver een ander elftal het veld in sturen dan was voorzien. De absentie van eerstgenoemde aan voerder is snel verklaard: hij on dervond teveel hinder van het trek ken van een verstandskies eerder in de week. Aan de afwezigheid van Hogewoning en Vonk zat even wel een verhaal vast. Omdat hij zich in de week voor afgaande aan de eerste competitie wedstrijd niet op de training had laten zien, zette Kurver zijn mid denvelder naast het elftal. Dit tot ergernis van Hogewoning, die het duel op gepaste afstand, vanaf het parkeerterrein wel te verstaan, ga desloeg en en passant meedeelde "te bedanken bij Rijnsburg". "Jan heeft het de afgelopen week druk gehad met zaken in het bui tenland", aldus Kurver over zijn middenvelder. "Als voetballer zijn de moetje daar dan de consequen ties van aanvaarden. Jan zullen we de komende weken op Middelmors niet zien". Voor Rijnsburgse Boys is het niet te hopen dat datzelfde geldt voor Leon Vonk, die niet gerech tigd was te spelen. Zelfs bij ont stentenis van deze spelers is er in het elftal geen plaats voor Hans Zwaan en Hennie Koet, vorig jaar nog vaste krachten maar nu slechts invallers (na de pauze voor respec tievelijk Marco van der Plas en Arie van Dijk). Van der Plas kwam volgens Kurver al veel eerder voor vervanging in aanmerking. "Om dat hij zijn taken verwaarloosde. M'n elftalbegeleider wilde al op staan om hem naar de kant te ha- nn «sst M w.'. Jan Blankespoor ligt al op de grond als ACV'er Bert Meertens van dicht bij uithaalt. Onder de benen keeper blijft de bal vervolgens steken. Volgens de foto gebeurde dat vóór de doellijn. Arbiter Van Haaften wilde dan ook niet van een treffer weten. len. Even later scoorde hij die tref fer". Counteren Met zijn rechtervoet bracht de 'stijf linkse Katwijker, die later nog een keer de paal raakte, de Rijnsburgers tegen de verhouding in twaalf minuten na rust aan de leiding. Een ideale uitgangssposi- tie om naar een grotere voorsprong te counteren. Een belangrijke taak was daarin weggelegd voor Martin de Louw, in het verleden door zijn trainer de "beste invaller van Ne derland" genoemd. Als basisspeler viel hij vooral op door het aantal kansen dat hij miste. Omdat Huug Aandewiel vlak voor het einde na een geslaagde één-tweecombinatie met Hans Zwaan 0-2 scoorde bleef het falen van De Louw 'ongestraft'. Dat dankte hij niet alleen aan Aande wiel, maar ook aan Jan Blanke spoor, die ACV zowel vóór als na de pauze van treffers afhield. Één keer (na een poging van Meertens van dicht bij) bestond de indruk dat de bal de doellijn was gepasseerd, maar scheidsrechter Van Haaften (hij noteerde RB-speler Dick Heemskerk en ACV'er Jan Post- ma) wilde niet van een treffer we ten. ACV pompte de ballen bij ge- (foto Lock Zuyderduln) brek aan afspeelmogelijkheden met name na de pauze steevast hoog voor het doel, waar Wim Drie bergen in de lucht en Blankespoor over de grond heerste. Pas in de laatste minuut, toen Driebergen even het centrum van de verdedi ging had verlaten, had ACV succes met die speelwijze. Roel van Dijk strafte de enige fout van Blanke spoor, die op de valreep werd ver slagen (2-1), af. Eerder had hij zijn team op de been gehouden tegen het gerenommeerde ACV. Die prestatie werd echter niet door iedereen op juiste waarde ge schat. FRED SEGAAR LEIDEN - Met een dik verdiende 3-0 overwinning op ex-tweede klas ser Xerxes heeft Leiden de nieuwe competitie aangevangen. De ploeg van trainer Hennie Beerenfenger is daarin met Katwijk vertegenwoor digd in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De Katwijkers speelden in hun openingswed strijd teleurstellend gelijk tegen Zevenhoven. Leiden - Xerxes 3-0 Lichtelijk verrassend kon de rui me overwinning van Leiden wor den genoemd. Het feit dat Xerxes vorig jaar nog in de tweede klasse VOETBAL - Voor het Europees jeugdkampioenschap voetbal is za terdag in Ankara gespeeld de ont moeting Turkije - Sovjetunie. De Sovjetunie won met 1-0 door een doelpunt van Salenko in de 69ste minuut. speelde kon op het veld nergens worden waargenomen. De Leidse formatie speelde op een gediscipli neerde manier de Rotterdammers naar huis. Een overtreding op Rob Bink was voor rust de inleiding tot de openingstreffer. Vanaf elf meter scoorde Albert Siera 1-0. Leiden bleef op een felle manier spelen en behield gedurende de rest van de wedstrijd het betere van het spel. Via twee goals van Albert Siera bouwde Leiden na rust de marge zelfs uit tot 3-0. Hassan Kartal was nog heel dicht bij een vierde treffer voor de thuisclub. Zijn inzet be landde evenwel op de lat. Katwijk-Zevenhoven 1-1 Ondanks een redelijk goede wedstrijd met vooral veel scorings kansen voor de thuis spelende ploeg gaf het sorebord in Katwijk na negentig minuten niet meer aan dan 1-1. Het gelijke spel was vooral aan de Katwijkers zelf te wijten. In de eerste speelhelft had Kees Kraaijenoord de stand op 1-0 ge bracht en verscheen Piet van Duyn tot twee maal toe alleen voor de keeper van Zevenhoven. De beide mogelijkheden werden niet verzil verd. Na rust gaf de wedstrijd een zelf de beeld te zien. Zevenhoven kwam er niet aan te pas en leek rijp voor de slacht. Zeis toen na twintig minuten een ongelukkig wegge werkte bal van Dirk Knetsch in het doel achter Jaap Haasnoot beland de (1-1) leek er geen vuiltje aan de lucht. Kees Kraaijenoord ver scheen nog vier keer allen voor het doel van de opponent, maar ook hij kon de beslissende treffer niet for- PERNIS - Met een schokkende 6-2 nederlaag heeft RCL op een wel heel harde manier kennis gemaakt met de tweede klasse B. De uit de eerste klas gedegradeerde Leider dorpers waren niet opgewassen te gen het fysieke geweld van Excel sior Pernis, dat weinig heel liet van de ploeg van Ton Zoutendijk. De van Nieuw-Lekkerland over gekomen trainer kan direct hard aan de slag met de dit jaar behoor lijk versterkte Leiderdorpse for matie. Al zou dat laatse niet direct blijken uit de uitslag. Met de komst van onder meer de gebroeders Van der Blom, Cock van Weerlee en Ro bert Planjer is de selectie vooral breder en ervarener geworden. Niet alleen fysiek moest RCL het onderspit delven, ook het combi natiespel zat er nog niet goed in. Excelsior Pernis speelde het alle maal wat directer en creëerde ge durende de gehele wedstrijd een groot aantal kansen. Zes keer moest keeper Bert Siera uiteinde lijk de bal uit zijn net vissen. De eerste keer dat dat gebeurde had Siera echter kunnen voorko men. Een vrije trap van Excelsior- voorstopper Rob Koster kreeg de 22-jarige doelman niet onder con trole. Centrumspits Huib Veldho ven schoot van dichtbij de uit Sie- ra's handen gevallen bal in: 1-0. Daarvoor waren er twee goede mogelijkheden (Van Gemerden en Van Tongeren) geweest om zelf de score te openen, meende oefen meester Ton Zoutendijk na afloop. En ook na de eerste tegentreffer zag Zoutendijk nog steeds een ster ker RCL. De Racing Club kreeg desondanks een tweede tegengoal te incasseren. Via een snel opgezet te aanval over links bracht Oelrig Purperhart Rik Buis in stelling die 2-0 aantekende. Vijf minuten na de pauze was de wedstrijd door nog eens twee doel punten al snel beslist. Huib Veld hoen en Evert Trouw profiteerden van de zwakke dekking in de RCL- achterhoede en tekenden het der de en vierde doelpunt aan. Rik Buys en Ad Bijl vergrootten de voorsprong zelfs tot 6-0, nadat tot twee keer toe de verdediging op nieuw niet afdoende had ingegre pen. Een handsbal van verdediger Ad Bijl leverde de aangeslagen Leider dorpers nog wel een strafschop op, die door Ben Heemskerk werd be nut. Marcel van der Blom bepaalde de uitslag op 6-2. ZEILEN - Gerard Pabbruwee uit Lemmer heeft op de Westeinder- plas het Nederlands zeilkampi- oenschap in de 16m2 gewonnen. De tweede plaats was voor Oebele Kooystra uit Drachten. Diens plaatsgenoot Wiebe Kort werd der de. De verbetenheid straalt van het gezicht van ARC-spits Niek Oosterlee, die i aantekenen. IJsselmeervogels-doelman Maarten den Harder gaat niet vrij-uit. ALPHEN AAN DEN RIJN - Vo gels hebben in het algemeen geen angel. IJsselmeervogels echter wél, en dan nog een met een hoofd letter. ARC heeft het geweten. De in de voorbereidingscampagne met zichzelf tobbende Alphenaren kwamen in de confrontatie met het teleurstellend acterende collectief van ex-Ajacied Tonnie Pronk wel iswaar goed voor de dag, maar dankbij de inbreng van linkerspits Chris Angel gingen de punten naar Spakenburg: 3-4. Daarmee kreeg IJsselmeervo gels duidelijk teveel. Pronk besefte dat dan ook: "De winst is binnen, maar ik kan natuurlijk niet zeggen dat ik tevreden ben. Voor rust speelden we te lief en was de orga nisatie vaak zoek. In de tweede helft ging het gelukkig wat beter M en hadden we meer vat op de wed- strijd". De Spakenburgers hadden het in de eerste rondgang inderdaad erg moeilijk en konden nauwelijks een antwoord vinden op ARC's agres- de voorlaatste minuut 3-4 laat sieve aanpak (ex-Roodenburger (foto Nanno Bioupot) Arno Lancel: "We waren erop ge brand om het te gaan maken") en op het frequent switchen van de Alphenaren, die als duiveltjes uit doosjes naast spits Niek Oosterlee (Vogels-captain Henk de Gr^af: "Dat is een goeie!") in de voorste linie opdoken. Een blunder van de nerveus keepende Emiel Borst zorgde er evenwel voor dat niet ARC, doch IJsselmeervogels op voorsprong kwam. Na vijftien mi nuten liet Borst, door Kroese ver kozen boven ex-Floreant-doelman Ton van Fulpen om Cor Prook op te volgen, een onschuldige voorzet los, waarna Ibrahim Evre dank baar profiteerde: 0-1. De van een nieuwe outfit voorziene Kroese-elf ving deze onverwachte tegenvaller moedig op en aan de hand van de met fantastische passes strooiende Cees Bonefaas, ging de ploeg op jacht naar de gelijkmaker. Die kwam er na een half uur, toen Bo nefaas Wilco van Leeuwen op maat bediende en laatstgenoemde goalie Maarten den Harder met ee lob te grazen nam: 1-1. Rechtsachter Jac ques Keij, subtiel weggestuurd door dribbelaar Johan Boer, en Boer zélf verzuimde in het restant van de eerste periode een terechte stand op het scorebord te schieten. Na de pauze pakte de jeugdige formatie van Pronk (De Graaf en Den Harder zijn dertigers, de overi ge spelers zitten rond de twintig) de zaken wat anders aan. Er werd nu wat fanatieker gespeeld en de zones werden beter afgeschermd. En Chris Angel begon zich steeds meer met de strijd te bemoeien, zo als bijvoorbeeld in de vijfenvijftig ste minuut toen de balvaardige en nauwelijks af te stoppen linker spits na een gave actie de buiten kant van de paal trof. Uitstel van executie voor de Racing, want vijf minuten later was het wel raak. Henk de Graaf deponeerde uit een vrije trap de bal op het hoofd van Wim Muijs, die het leder voor het doel bracht waar na een rommelige situatie Jan Loedeman klaar stond om de 1-2 in te tikken. Opnieuw een flutgoal dus voor de Vogels, die nu nog maar hoefden te wach ten op de periode waarin de thuis club risico's zou gaan nemen. Voordat het zover was, bracht Chris Angel middels een schitte rende solo de Spakenburgers in een nog riantere positie: 1-3. Mar tin Krommert, een kwartier voor tijd ingevallen voor Johan Boer, bracht kort na zijn entree de span ning echter weer terug, nadat de na een duimblessure voor het eerst weer keepende Den Harder een voorzet van Hans-Wouter Valk ver keerd had beoordeeld: 2-3. ARC rook nog een gelijkspel en aangemoedigd door een groot deel der vijftienhonderd kijkers trok de Kroese-bngade op richting Den Harder. Zoals zo vaak, viel het doelpunt evenwel aan de andere kant. Een slim steekpassje van De Graaf bereikte Angel, die koelbloe dig raak stak: 2-4. Een nieuwe mis ser van Den Harder, ditmaal op een voorzet van Keij, stelde Oosterlee in staat om in de negenentachtig ste minuut de 3-4 aan te laten teke nen, maar verder kwam de Racing, ondanks wat hachelijke momenten voor het doel van de Vogels, niet. En dat deed Kroese ("Ik baal. On danks alles sta je toch met lege handen".) en de zijnen pijn. NICK VERWOERD

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21