UDO in slotfase langs Teijlingen Faber leidt UVS naar winst Roodenburg slaat toe bij HOV Docos langs Unitas Winst Lisse en SJC: HBS verslaat LDWS Hoofdklasser start overtuigend tegen Stormvogels 'Onmogelijk' gelijkspel Lugdunum Blauw Zwart en Rkaw delen MAANDAG 7 SEPTEMBER 1987 PAGINA 15 LEIDEN - De openingsronde in de zondagvierdeklasse leverde giste ren weinig hoogtepunten op, waar bij ook de nodige verrassingen uit bleven. De Bollenstreek-derby tus sen WSB en Van Nispen eindigde in een 1-0 winst voor de thuisclub Docos klopte op eigen terrein Uni tas met 2-1. Docos - Unitas 2-1 Voor de rust had Docos het heft volledig in handen. Peter van dei Kooy zorgde uit een goed lopende aanval in de 20ste minuut voor 1-0. Tien minuten later strafte Petei Hoogeboom een misser in de Uni- tas-achterhoede bekwaam af en was de 2-0 een feit. Unitas had hel daarna aan zijn nieuwe keeper Henny Kijk in de Vegte te danken., dat de schade niet verder opliep. In de tweede helft plukten de Boshui- zer-kade bewoners de vruchten van hun voorbereidende trainings- arbeid. Unitas kreeg meer grip op de gang van zaken en zag John Jan sen in de 15de minuut, na een handsbal van Peter van der Kooy. vanaf de penaltystip tegenscoren: 2-1. De gelijkmaker leek in de lucht te hangen, maar verder dan een in- zwaaiende cornerbal van Drikus Verkade tegen de binnenkant van de paal kwamen de gasten toch niet meer. WSB - Van Nispen 1-0 De jeugdige WSB-ploeg ging sterk uit de startblokken en kwam reeds na vijf minuten op voor sprong. De doorgebroken Ab van de Togt plaatste een steekballetje op Paul Warmerdam, die de bal be heerst achter keeper Ed Smit prik te: l-Ö. De Noord wij kerhouters be" hielden daarna een zeker over wicht, maar verzuimden de score verder op te voeren. Ab Warmer dam was alleen voor keeper Smit nog het dichtst bij een doelpunt. maar ook hij faalde in de afwer king. Daarna kreeg het fysiek ster kere Van Nispen steeds meer grip op de wedstrijd. Doelman Johan van de Berg bleek daarbij echter een te groot struikelblok voor de Zilker-voorhoede. Bovendien had den Frits Klinkenberg en Geoffry Hagendoorn na de rust de pech dat respectievelijk paai en lat een tref- fer in de weg stonden. UDO - Teijlingen 1-0 Een verzwakt Teijlingen beperk te zich in Oegstgeest tot stug verde digingswerk en leek daar geruime Lijd succes mee te zullen hebben. UDO verwierf zich wel de nodige kansen, maar een inzet van Ruud Stuifzand werd fraai gekeerd door goalie Erik Postma, terwijl Marco den Hollander de bal tegen de bin nenkant van de paal deponeerde. Na de rust bewerkstelligden de Sassenheimers een zeker even wicht, al kwam UDO-er Cees Borst nog tot een fraaie kopbal. Vijf mi nuten voor tijd was het alsnog prijs, toen Ruud Stuifzand plots vrij voor doelman Postma ver scheen en geen moeite met de af ronding kende: 1-0. LFC - ROAC '79 1-1 ROAC liet het initiatief aanvan kelijk aan de thuisclub, dat zich vooralsnog met de kansen geen raad wist. De counters van de Rip pers werden daarbij in de loop van de eerste helft steeds gevaarlijker, met goede mogelijkheden voor VOETBAL - OFI Kreta, de Griekse ploeg van de Nederlandse trainer Gerards, is de Griekse competitie begonnen met een dave rende zege (5-1) op Panachaiki Patras. PAOK Saloniki, de club van de aanstaande bondscoach Li- bregts, speelde thuis gelijk (2-2) te gen AEK Athene. Perry van Es en Wilco van der Meer. Op slag van rust had ROAC daarin succes, toen de vrijstaande Wilco van der Meer de bal glijdend achter Peter van de Walle het doel inschoof: 0-1. In de tweede helft kwamen de kanaries beter in hun spel, waarbij de tot dan toe onzicht bare John Verschoor zijn stempel op het spel begon te drukken. Een kwartier voor tijd tikte daarbij in valler Sam de Bolster uit een on overzichtelijke situatie de 1-1 bin nen. Vijf minuten voor tijd wist Pe ter Gijsman zich voor een keer aan de grip van zijn bewaker Paul van de Geest te ontworstelen, die toen niets anders restte dan de spits on reglementair te stuiten. Gijsman zag de bal uit de zwak ingeschoten strafschop echter door doelman Van de Poel gekeerd. Meerburg - Alphen 0-0 Een matig duel, waarin Alphen voor de rust enig overwicht had. Martin van Saanen deponeerde de bal al na vijf minuten over een leeg doel, terwijl Rinie van Elk na 25 mi nuten doelman Peter van der Heij den op zijn weg vond. In de tweede helft deed Meerburg een duit in het zakje, met tien minuten voor tijd eerst een goede kans voor Fred Ha genaars en onmiddellijk daarop een mogelijkheid voor Hans Boom. Beide spelers faalden echter oog in oog met doelman Mart van Dolder, waarmee het duel zonder doelpun ten bleef. Stompwijkse Boys - SVLV 1-1 Voor de pauze wist SVLV zich weinig raad met de grote inzet van de Stompwijkers. Keeper Wim Claasen weigerde echter voorals nog zich te laten verschalken. In de 35e minuut was het alsnog raak, toen Edwin Develing de bal vanaf twintig meter hard in het net joeg: 1-0. In de tweede helft wist SVLV Loek Drost probeert Peter Hoogeboom van de bal af te zetten, maar de gretige Docos-aanvaller is hem te snel af (foio René Pieters) zich te hervinden, waarbij het dit maal aan keeper Hans van Benten was om zijn kwaliteiten te tonen. Hetgeen niet kon verhinderen dat Jelle Raap tien minuten voor tijd met een afstandsschot de verdien de gelijkmaker aantekende: 1-1. VTL - Duindorp 1-2 Ondanks een snelle voorsprong in de 15de minuut middels Steef Pattiapon (klutsbal), kon VTL zijn draai tegen Duindorp niet vinden. In de 30ste minuut hielpen de Ha genaars de score dan ook via Vro lijk weer in evenwicht: 1-1. Met een vlot lopende aanval voerden de gasten de score in de 65ste minuut naar 1-2 op. De slotfase was nog wel voor de Vliet-bewoners, maar Fred van Haarlem en Steef Pattiapon wisten zich met de geboden moge lijkheden geen raad. RAVA - Wassenaar 1-2 Voor de rust leverde RAVA de betere combinaties af, met in de 30ste minuut de openingstreffer van Van Cleef: 1-0. Vijf minuten voor de pauze wist Hans Wessel met een fraaie kopbal de gelijkma ker voor zijn rekening te nemen: 1- 1. In de tweede helft had de thuis- clubr volledig grip op de gang van zaken. Al na acht minuten zorgde Oosterveer voor 2-1, waarna het slechts aan doelman Christan van Rijn viel te danken, dat de schade voor Wassenaar tot deze score be perkt bleef. Bloemendaa! - Hillegom 1-1 Na een rustig verlopen eerste helft zag goalie Henk Peeters vijf minuten na de hervatting de 1-0 achter zich geprikt. Een kwartier later nam Michel van der Loo de verdiende gelijkmaker voor zijn re kening: 1-1. Een score waar beide partijen vrede mee hadden. VOETBAL - Kenny Jacket mist woensdag de interlandwedstrijd Wales - Denemarken in de voorron de van het Europees kampioen schap voetbal. De speler van Wat ford scheurde zaterdag in het com petitieduel tegen Norwich een spiertje. LEIDEN - Derdeklasser FC Lisse had een goede competitiestart: een 1-3 overwinning op Altior. SJC. dat vanwege de indeling in West I nu de ontmoetingen met de streek genoten moet ontberen, kwam evenzeer goed uit de startblokken en won met 0-5 van een zwak P T Express. Foreholte deelde de pun ten met Gouda: 1-1. Het gepromo veerde LDWS verloor de eerste wedstrijd van HBS met 3-1. Altior-FC Lisse 1-3. Een sterker Altior kwam in de eerste helft op voorsprong door een verdedings- fout van FC Lisse. William Oost- dam benutte dit buitenkansje en passeerde invaller keeper Piet Warmerdam met een boogballetje. Ook na rust ging Altior aanvanke lijk nog sterk door. De thuisploeg zag een doelpunt van Wilco Rietho ven afgekeurd. Dit bleek voor Al tior het breekpunt in de wedstrijd. Enkele minuten later onderschep te Perry van Nobelen een terug speelbal van dezelfde Wilco Riet hoven: 1-1. FC Lisse kwam nu goed in de wedstrijd. Cor Bouc- kaert bediende zijn broer Frans Bouckaert, die beheerst binnen schoof: 1-2. Uit een corner maakte Lou van der Voort er met een af standsschot nog 1-3 van. P T Express-SJC 0-5. SJC kon zich tegen het door blessures ver zwakte P T heerlijk uitleven. Het duurde nog veertig minuten eer SJC het overwicht in doelpunten kon omzetten. Peter Ruigrok open de de score en vlak voor de pauze bepaalde Jos Alders met een rnooie solo de ruststand op 0-2. Een penalty, wegens een overtreding tegen Marco de Ridder in het straf schopgebied, werd verzilverd door Piet Alders. Even later beging Ed win Flens in zijn ijver om het tij voor P T te keren zijn tweede zware overtreding en werd uit het veld gestuurd. Tegen tien man was het voor SJC een simpel karwei. Jos Alders en Hans van Abswoude schoten de 5 vol. Foreholte-Gouda 1-1. Na vijf minuten al zorgde Ton Arroyo op zijn bekende manier voor 0-1. Een gretig aanvallend Foreholte pro beerde daarna de voorsprong uit te bouwen, maar verzuimde de voor zetten van de snelle Puck van der Voort af te ronden. In tegendeel. LEIDEN - Mario Faber heeft in zijn voetbalcarrière al veel trainers tot wanhoop ge bracht. De UVS'er is gezegend met een fluwelen baltechniek, maar kan soms ook de ergernis van zijn ploeggenoten het het publiek opwekken. Faber heeft namelijk de hin derlijke gewoonte om 'baaldagen' op te nemen. Gisteren evenwel werd de lichtvoetige Leidenaar op handen gedragen. Dank zij de ingevingen van Mario Faber noteerde UVS tegen Stormvogels bij de seizoenstart direct een duidelijke en dikverdiende zege: 3-0. In zijn nieuwe rol als centrale mid- Faber en Hans van Leeuwen de ko denvelder schoot Mario Faber mende twee competitiewedstrij den niet beschikbaar tweemaal raak. En hoe. Vanuit vrije.trap deponeerde hij het leder Het bestuur in de uiterste bovenhoek en de tweede treffer van een 'streep' van af ruim dertig meter, waarbij Stormvogels-doelman Lenno van Dekken slechts kon toekijken. Mario Faber ontpopte zich giste ren als de grote vormgever van UVS. Vanaf de eerste oefenwed strijd UVS. aanpassingsproblemen verwacht. Bijna de gehele oefenperiode was verdediger Leon Meijs als spits ge- de hoofdklasser probeerd. Dit tot tevredenheid van probeerde nog wel uitstel te krij- Lagenuijk, maar door de blessures gen, maar de KNVB weigerde mee van Pouw en Neuteboom moest te werken. spits Meijs noodgedwogen naar de Met name trainer Lagendijk ziet achterhoede worden teruggehaald, het duo met lede ogen vertekken Een actie die 'twaalfde man' Gerry naar Brazilië, want het duel met Jansen ten zeerste waardeerde. De Stormvogels leerde dat UVS voor aanvaller greep de kans met beide niet onbelangrijk deel steunt handen aan (zoals ook Marcel Valk deze voetbaljaargang op de inzet van Faber en Van Leeu- een voldoende haalde) en leverde gunde Arie Lagendijk Faber de (verantwoordelijke) positie als trale man op het viermansmidden veld. "Hij moet het i "Hoe we dat tegen AFC gaan oplossen, zien we eind deze week wel", wilde Lagendijk niet te uitstekende wedstrijd af. Enig minpuntje was de onzorg vuldigeheid die Jansen betrachtte op die plek waarmaken", verduide- lijke Lagendijk zijn keuze. "Van daag heeft hij in elk geval bewezen dat-ie het aankan. De extra arbeid die je op die positie moet verrich ten heeft Mario redelijk tot goed uitgevoerd. Dat is een teken van volwassenheid". Faber is die mening ook toege daan. "Ik ben nu 28 jaar. Ik ben al tijd als een maar het moet er nu maar eens vooruit kijken. De coach is beperkt bij opgelegde scoringsmogelijkhe- zijn keuze, nu Aad Neuteboom den. Daarin stond de spits overi- (verrekte kniebanden) en Henry gens niet alleen. Hans de Kruys Pouw (hij laat zijn geblesseerde (kopbal op de paal) deed nauwe- knie onderzoeken in het zieken- lijks voor zijn collega onder. Vlak huis) evenmin beschikbaar zijn. De voor de rust schoot De Kruys dan euforie over de imponerende 3-0 eindelijk raak, maar de irritant lei winst drukte de problemen in de dende scheidsrechter Van Dongen Kikkerpolder vooralsnog naar de had (als enige) obstructie jegens achtergrond. doelman Van Dekken geconsta teerd. In de tweede helft leverde UVS gaf in de eerste competitie- De Kruys wel een geldige treffer af. talent bestempeld, ronde negentig minuten lang de Na een indrukwekkende solo van ernumaareens van toon aan tegen Stormvogels, dat Gerry Jansen, schoof de spits van komen", klonk het strijdvaardig vanwege de 7-3 oefenwinst bij dichtbij de bal in het verlaten doel: uit de mond van de zaalvoetbalin- Quick Boys een reputatie in Lei- 1-0. Daarmee kregen de Leide- ternational. Vanwege de aanstaan- den had verworven. Omdat Lagen- naars dan eindelijk loon naar de trip (11-21 september) van Oran- dijk niet zijn ideale formatie in het werken. Stormvogels antwoordde je Zuid-Amerika zijn Mario veld kon sturen, had de trainer met een serie smerige overtredin- gen, die door arbiter Van Dongen werd gezien. Alleen Peter Admi- bijna allemaal door de vingers raai werd door de splleider be keurd. Het duel dreigde uit de hand te lopen, mede omdat UVS weinig trek had om zich naar de slachtbank te laten leiden. De 2-0 van Mario Faber in de 72ste mi nuut redde de wedstrijd, omdat Stormvogels het daarna wel ge loofde. ROTTERDAM - Trainer Harry Talsma rea geerde gisteren opvallend nuchter op de ruime 0-3 overwinning van Roodenburg in de openingswedstrijd van het seizoen tegen het Rotterdamse HOV. „We moeten de rea liteit niet uit het oog verliezen. HOV be hoort volgens mij niet tot de sterkste ploe gen in onze afdeling. Zondag krijgen we Rijswijk op bezoek. Dat is een sterke ploeg, dan krijg je allicht een ander beeld. Maar dat neemt niet weg dat we vandaag aardig hebben gepresteerd". Talsma wees op de grotere stabiliteit van zijn ploeg, die na het moeilijke afgelopen seizoen nu "meer vastigheid" toonde. Roo denburg speelde het spelletje in de Maas stad taktisch slim. HOV mocht het spel ma ken, terwijl de Leidenaars meer veel geduld op hun kansen wachtten. „Dat was de op dracht, laat HOV maar komen. Als je dan als ploeg genoeg geduld opbrengt, komen de mogelijkheden vanzelf', stelde Talsma. Roodenburg kreeg al in de eerste fase van de wedstrijd vat op het spel van de Rotter dammers en na twaalf minuten wist Robert Goodway aan zijn bewakers te ontsnappen. In de aanval vond hij Hennie de Romeijn, die de bal echter net over het doel werkte. HOV daarentegen kon in het Leidse doelge bied maar moeilijk uit de voeten. De enige serieuze bedreiging voor cioelman Marcel Vink kwam acht minuten voor rust toen een Rotterdamse aanvaller door onoplet tendheid in de Leidse verdediging oog met de goalie kwam. Roodenburg had noodge dwongen de geblesseerde Erwin Koree ver vangen door Ronald Jansen, en die omzet ting in de ploeg bracht wat onrust teweeg, waarvan HOV leek te profiteren. Het atten te ingrijpen van Vink voorkwam een tref fer. HOV werd na de pauze ongeduldig en voerde de snelheid van de aanvallen op door van de zorgvuldige opbouw af te stap pen en met lange halen Vink onder druk te zetten. Talsma: „Er ontstond een geforceer de druk op het goal, maar HOV gebruikte daarbij het koppie niet". Hennie de Ro meijn ontsnapte als eerste aan de aandacht en zette Roodenburg na tien minuten op een 0-1 voorsprong. Een kwartier later ver grootte een oplettende Ronald Jansen de voorsprong. De Rotterdamse doelman wist het schot van Jansen niet goed te verwer ken, waardoor de Leidenaar in tweede in stantie het leer in het net kon schieten. HOV bleef aandringen, wanhopig op jacht naar doelpunten. Roodenburg kon evenwel met een gerust hart de acties af wachten en als een kat op het juiste mo ment opnieuw toeslaan. Jansen verscheen andermaal alleen in het doelgebied en werd daar door de Rotterdamse doelman onder uit gehaald. Marcel van der Burg verzilver de de strafschop (0-3), waardoor Rooden burg met een ruime overwinning tevreden kon terugkijken op het eerste optreden. Maar ik pas ervoor om me af te melden. Ik ben er trots op om zaal voetbalinternational te zijn. Als ik één keer afzeg, word je prompt uit de selectie gegooid". UVS zal Faber de komende we ken in elk geval missen. ROB ONDERWATER op slag van rust ontving Henk Jan Kruisinga de bal uit een snel geno men vrije trap en liet met zijn schot Paul van de Zwaan kansloos. In de tweede helft bleef Foreholte aan vallen, maar de sterke Goudse ver dediging ving de Voorhouters ge makkelijk op. Zelf kwam Gouda echter nauwelijks aan offensieve daden toe en de 1-1 bleef op het bord. HBS-LDWS 3-1. LDWS had een goed eerste kwartier, maar kwam niet verder dan een schot op de lat. Daarna nam HBS de wedstrijd in handen. Het eerste doelpunt kwam dan ook voor HBS uit een mooi uit gespeelde aanval en een inzet van Maarten Hillenaar. Nadat ook Bart Viéee namens HBS het houtwerk trof, verhoogde Alex Looy de score tot 2-0. Na rust trok LDWS het ini tiatief toch weer naar zich toe. Dit keer kreeg het wel loon naar werken. De Haagse defensie dacht aan buitenspel en greep daarom te laat en ten koste van een penalty in. Bart van der Weijden nam de elfmetertrap voor zijn rekening en bracht LDWS weer dichterbij. Maar opnieuw kwam HBS sterk te rug en nadat eerst Ronald Schild- kamp een penalty voor HBS mis tte, was het Marten Glotzbach die met de derde haagse treffer defini tief over het lot van LDWS besliste. POELDIJK - „Wij hebben een punt gewonnen, Verburch heeft er één verloren. Ik ben zeer tevre den", de vreugde van Lugdunum- trainer Rijsterborgh was gister middag in Poeldijk terecht. Uit schijnbaar geslagen positie (3-1) sloegen de Leidse kikkers in de slotminuten van de uitwedstrijd te gen Verburch keihard terug om op de valreep een remise in de wacht te slepen (3-3). Het vormde de terechte bekro ning van een enerverende voetbal middag in het Westland, waar bei de ploegen met aanvallend spel aan klantenbinding deden. Ver burch had daarbij met name voor de pauze de beste kansen, maar omdat de Poeldijkers mede door het sterke optreden van Lugdu num reserve-doelman Rob Plu („Fabelachtig" vond Rijsterborgh) verzuimden deze te verzilveren, konden de Leidenaars met een 0-0 stand rusten. Een briljante kopbal van Martin Vermeer werd door Plu tegen de lat gewerkt en een penal ty, nadat Peter van Tongeren met een duik de bal uit het doel had ge haald, werd door Theo Bentveld naast de palen geschoten. „Verburch had afstand moeten nemen", vond ook Rijsterborgh. Direct na de aftrap gebeurde dat ook. Peter Solleveld liet Plu met een keihard schot kansloos. Het antwoord kwam van Frans Sjar- dijn, die nadat hem in de eerste helft een strafschop was onthou den, nog wat had goed te maken: 1-1. Verburch ging nu fanatiek in de aanval en zag de inspanningen binnen een minuut beloond met treffers van John Zuiderwijk en Ton J^ngmans. Lugdunum toonde karakter en zette eveneens alle kaarten op de aanval. In de 90ste minuut kopte Ted van Berkel de bal door naar Frans Sjardijn, die Edwin Ver hoogt prima.aanspeelde (3-2). De koek was nog niet op. In blessure tijd benutte Kees Schouten een vrije trap, die door Harm de Vos achter de Poeldijkse verdediging werd opgepikt en achter de kanslo ze keeper geknald: 3-3. Verburch kreeg met drie corners daarna nog drie goede kansen om de wedstrijd alsnog te winnen, maar Lugdunum hield stand. BOKSEN - Sot Chitrlada uit Thai land behield zaterdag in Bangkok zijn wereldtitel boksen in het vlieg- gewicht (WBC) door de Zuidkore- aanse uitdager Raeki Ahn in de vierde ronde knock out te slaan. In Manila greep de Zuidkoreaan Chang Ho Choi wel de wereldtitel vlieggewicht, echter volgens de IBF-versie, door een zege op Dodie Penalosa uit de Filipijnen, die in de elfde ronde knock out ging. De IJmuidense hoofdklasser kreeg vervolgens voetballes van UVS, met Mario Faber in'de rol van onderwijzer. Zeven minuten voor tijd gaf hijzelf met een onge looflijk harde loeier het juiste voor beeld: 3-0. "Ik voel me uitstekend op deze plek", was Faber zelf tevre den over zijn prestatie. "Om goed te kunnen spelen, moet ik veel aan de bal zijn. Dan groei ik in de wed strijd". Een dag eerder was Faber in ge zelschap van Hans van Leeuwen in actie geweest met het nationaal zaalvoetbalteam. Het tweetal werk te twee trainingen af en was actief in een oefenwedstrijd van 3 maal 25 minuten. Faber viel daarin met een enkelblessure uit, maar speel de een dag later op het veld een op vallende wedstrijd. "Op deze ma nier is het eigenlijk niet vol te hou den", vond Faber, "ik was zater dagnacht pas om half twee thuis WASSENAAR - De derby tussen de ploegen van Blauw Zwart en Rkaw heeft gisteren een terechte 1-1 uitslag gekregen. Beide treffers kwamen vlak achter elkaar in de eerste helft tot stand. Daarna had zowel Blauw Zwart als Rkaw nog een flink aantal doelrijpe kansen, maar de/doelwachters Kraaijen- brink dn Gijsbersen wisten in de aantrekkelijke wedstrijd met veel kunst en vliegwerk hun straatje verder schoon te houden. Terwijl Peter van Leeuwen en Leo Bellekom goed werk verricht ten in de Wassenaarse defensie, waar Rkaw veel actie ondernam, stichtte het duo Frank Voorham - Ron de Bruin veel gevaar voor het doel van Gijsbersen. Voorham kopte de bal in de beginfase net naast het Leidschendamse doel, terwijl De Bruin zijn inzet gestopt zag door de keeper. De Bruin had in de 37ste minuut meer succes. In een fraaie solo, die al voor de mid denlijn werd ingezet, ging hij op Gijsbersen af. Met een knalhard schot over dertig meter, dat precies in de bovenhoek van het doel be landde, verrastte de Wassenaarse spits de Rkaw-goalie: 1-0. De vreugde voor de thuisploeg was slechts van korte duur. Vanaf de aftrap zocht Rkaw de aanval en Rob van der Tas, die eerder al de reflexen van Kraaijenbrink had ge test, miste vanaf twintig meter niet: 1-1. Blauw Zwart kreeg daar na nog een goede kans om op nieuw een voorsprong te nemen, maar in de afmerking werkte Voor ham de bal net naast. Na rust werd er niet meer gescoord.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19