Ultimatum aan Iran door VS opgeschort Burundi: berucht om zijn ethnische conflicten VN-secretaris naar Teheran 'Wie haalt water als vrouwen les krijgen' 'Reagan is lui' Argentijnen stakend op weg naar stembus Hongarije wil meer EG-steun Acht doden bij aanslag Kurden Aanklacht Vanunu openbaar HET MENSELYK BEDRYF ANN01694. NU 095 De Slegte VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1987 BUITENLAND PAGINA 5 NEW YORK (AP) - De Verenigde Staten hebben zich gisteren bereid verklaard een voor gezond held szorg,P hygiene" tri" "na- vandaag afgekondigd ultimatum te verlengen en Iran alsnog gelegenheid te geven VN- tionale en internationale betrek secretaris Perez de Cuellar tijdens een bezoek aan Teheran te laten weten of het akkoord ki"gen gaat met een staakt-het-vuren in de Golfoorlog. De VN-secretaris gaat 10 september, op mar,aEar'ïïfabetsepaï"ereendoc'~ cr»V»riOöliib- ttorvnolr ttori Trot-» P .P. °6ralPn ADDIS ABEBA (IPS) Onder wijs voor iedereen: wie niet leert, moet lesgeven. Dat was in een not- edop het onderwijsbeleid van de Etiopische militaire regering die in 1974 aan de macht kwam. De resul taten mogen er zijn. In de afgelo pen acht jaar is het percentage Etiopiërs dat kan lezen en schrij ven gestegen van zeven naar 65 procent. Overal in het land zijn leeszalen ingericht, waar jonge middelbare scholieren leergierige landgenoten de eerste beginselen van het lezen en schrijven bijbrengen. Het les materiaal is voorradig in vijftien Etiopische talen. De onderwerp keuze is met zorg geschied. De leer lingen, meest volwassenen, steken schriftelijk verzoek van Iran De Amerikaanse VN-amabassa- V-raad op 20 juli heeft aangeno- deur Vernon Walters waarschuwde men en die tot het staakt-het-vuren dat de VS geen verder uitstel zal oproept. dulden „als de secretaris-generaal Een woordvoerder van de Iraan- met lege handen uit Teheran terug- se VN-missie heeft gezegd dat alle keert". aspecten van de oorlog tijdens be- Walters zei dat de vijf permanen- sprekingen met Perez aan de orde te leden van de VN-veiligheidsraad moeten komen, het beoogde bezoek van Perez had- In Washington verklaarde den goedgekeurd. Volgens VN- woordvoerder Charles Redman functionarissen moet Iran eerst be- van het ministerie van buitenland loven de besprekingen met Perez se zaken niet te kunnen zeggen of te beperken tot de resolutie die de de Iraanse uitnodiging aan Perez de Cuellar een poging was de zaak verder op de lange baan te schui ven of een werkelijke stap naar een staakt-het-vuren. Als een bezoek van Perez kan helpen een einde aan de oorlog naderbij te brengen, zei Redman, moeten we het een kans geven. Hij benadrukte even wel dat de VS een „definitief ant woord" van Iran wensen op de re solutie. Komt dat niet, en blijven de Iraniërs de zaak verzieken, zei hij, dan blijven wij bij ons voorne men om sancties in te stellen. De vijf permanente leden van de V-raad - de VS, de Sovjetunie, Chi na, Frankrijk en Groot-Brittannië - hebben een eventueel bezoek van de VN-secretaris aan Teheran gis teren besproken met Perez en de voorzitter van de V-raad, de Gha- nese ambassadeur James Gbeho. Geen van de partijen wilde com mentaar geven op de besprekin gen. Alle 15 leden van de raad zul len zich vandaag over de kwestie buigen. Inmiddels hebben Japanse re ders en zeelieden besloten om niet meer op de Golf te varen, althans voor zover Japanse olietankers daarbij in de gevarenzone terecht zouden komen. Japan is daarmee het eerste land dat consequenties heeft getrokken uit de Golfoorlog. Er zijn nu 12 Japanse tankers in de Golf. Eén ervan werd deze week door een Iraanse speedboot met tankafweergeschut beschoten. EG-lidstaten hebben gisteren uadadc /d* aittix it t een verklaring uitgegeven waarin HARARE (Rtr/AFP) - Het parle- zjj hun 'ernstige bezorgdheid' uit- ment van Zimbabv/e is gisteren ak- spreken over de opgelaaide tanker- koord gegaan met een grondwets- oorlog. De lidstaten veroordelen de wijziging waarbij de 20 voor blai;- recente aanslagen met name om- ken gereserveerde zetels worden dat er momenteel op veel fronten afgeschaft. De vereiste tweederde wordt gewerkt aan een staakt-het- meerderheid werd probleemloos vuren. Alleen Italië heeft officieel verkregen. geprotesteerd bij Iran tegen de be- Bij de onafhankelijkheidsak- schieting van een olietanker, maar koorden van 1980 werd de garantie iran ontkent de aanval te hebben vastgelegd dat 20 van de 100 parle- uitgevoerd, mentszetels voor zeven jaar gere- Vanuit Londen meldde Lloyd's serveerd zouden blijven voor blan- of Londen, de scheepsverzeke- ken. Nu die periode is afgelopen, ringsmarkt, dat de aangesloten as- was de weg vrij voor een grond- surantiebedrijven meer dan een wetswijziging. De nieuwe volks- miljard pond (3,35 miljard gulden) vertegenwoordigers voor de nu le- aan uitkeringen hebben gedaan ge blanke zetels zullen door het wegens verliezen in de Perzische parlement worden gekozen. De Golf. Dat is het totaalbedrag sinds het begin van de oorlog tussen Iran lijkt, heeft in de praktijk nog heel wat haken en ogen. Geld blijft het zei dat ondanks de premieverho- belangrijkste probleem. Etiopië ging van 50 procent voor de Golf ^eldt als het armste land ter we de kans op verliezen „enorm" re^- **et land is niet in staat om ge- blijft. noeg voedsel voor zijn 42 miljoen inwoners te produceren. De helft van de kinderen is ondervoed. De vier miljoen gulden, die Addis Abe ba jaarlijks uittrekt voor het vol wassenenonderwijs zijn een schijntje. Vooral op het platteland blijft het behelpen. Boekjes worden met de hand overgeschreven. Het lokaal is vaak niet meer dan een schuur en het schoolbord een grote zwarte pan. De officiële cijfers laten duide lijk zien dat het platteland bij de ruim 84 procent geletterden in de steden achterblijft. Ook vrouwen komen minder goed uit de verf. De meeste Etiopi ërs, zowel mannen als vrouwen, vinden onderwijs voor vrouwen verspilde moeite. Een meisje dat „teveel" weet of geleerd heeft, moet zelfs oppassen dat ze nog aan de man raakt. Velen zijn ervan overtuigd dat een vrouw die naar school is gegaan, thuis de broek aan heeft. Daarnaast kampen vrouwen met talloze praktische problemen. „Wie zorgt voor mijn kinderen en wie verdient geld als ik naar school ga", zegt Zenebech Gorfe, een Etiopi sche van vijftig jaar. Zij was een van de eersten die in de banken L schoof toen de alfabetisering acht PiÜ 'jL iÜ jaar geleden van start ging. Maar gelmatig omdat zij minder verant woordelijkheden hebben". Voor de meeste vrouwen begint de dag al vroeg met hout sprokke len voor het vuur, pap koken en water halen. Als er een stukje grond is, bewerken de vrouwen dat meestal. De straathandel, ook een typische vrouwenaangelegenheid, moet inkomsten voor het huishou den opleveren. In sommige wijken zijn creches ingericht voor kinderen, zodat moeders naar school kunnen gaan. In de dorpen hebben de lessen op verzoek van vrouwen plaats tussen tien en twaalf uur 's ochtends. Dan kunnen de dames voor het flink heet wordt nog water halen. Maar het blijft schipperen. Asse- fa gelooft dat vooral bij v veel heeft ze nog niet opgestoken. „Ik heb veel lessen gemist", veron- schuldigt zij zich. „De meerderheid van de vrou wen in mijn scholen hebben vaak geen tijd om te komen", zegt Ada- ne Assefa. Hij is regionaal coördi nator van het alfabetiseringspro gramma. „Mannen komen wel re- best te veranderen door hen te la ten zien dat zij ook iets terugkrij gen voor het naar school gaan. Ze worden er economisch beter van. Dat blijkt ook in Gorfe's geval te werken. Zij is vastbesloten vol te houden. Want „als je kunt lezen en schrijven kun je een betaalde baan krijgen. Het interesseert me niet wat. Maar dat wil ik". NEW YORK (AP) - Ronald Rea gan staat wat de teruggetreden voorzitter van het Huis van Af gevaardigden Thomas O'Neill betreft 'onderaan de ladder' van de acht presidenten met wie hij in Washington heeft ge werkt. "Hij is lui," zei O'Neill in een vraaggesprek in het september nummer van het tijdschrift Vo gue. "Hij leest een dossierkaart en zegt dan Weinberger, neem jij het over' ofShultz, neem jij het over'. Hij doet niet mee. Hij doet zijn huiswerk niet. Hij houdt niet van briefings. Hij leest zijn stukken niet. "Of hij slim is? Natuurlijk is hij slim! Hij is alleen te weinig uren per dag president," aldus O'Neill. O'Neill, die zijn loop baan in het congres begon tij dens de regering van Harry Truman in de jaren veertig, liet zich verder niet uit over de an dere presidenten. Parlement van Zimbabwe schaft blanke zetels af WARSCHAU - De ravage nadat in de Poolse hoofdstad Warschau twee trams op elkaar botsten, waarbij zeven mensen om het leven kwamen. In totaal zijn gisteren zeker 13 mensen om het leven gekomen bij twee los van elkaar staande verkeersongelukken in de Poolse hoofdstad Warschau. Kort na het middaguur botsten in het centrum van de stad twee trams op elkaar, vermoedelijk als gevolg van een verkeerde wisselstand. Volgens het Poolse persbureau PAP vonden ten minste zeven mensen de dood. De politie heeft gezegd dat bij één van de bestuurders een bloedproef genomen is op verdenking van overmatig drankgebruik. (foto EPA) verwachting is dat daarbij ook kele vertegenwoordigers van de ëniraq in 1980. 110.000 blanken, die nog steeds een belangrijke rol spelen in de econo mie, gekozen zullen worden. Buitenland kort Tekort Voorzorgsmaatregelen tegen het oplopen van Aids worden in de Verenigde Staten op zo'n grote schaal ingevoerd, dat er een lande lijk tekort aan rubberhandschoe nen is ontstaan. Ziekenhuizen moeten niet-steriele rubberhand schoenen al rantsoeneren, omdat die niet op tijd geleverd kunnen worden. Hoewel bij normaal con tact geen kans op besmetting met Aids bestaat, leidt de angst tot ex tra gebruik van handschoenen. Branden In het westen van de Verenigde Staten woeden al enige dagen hevi ge branden. Meer dan 16.000 brandweerlieden uit het hele land bestrijden het vuur in bossen en struikgewas. Een brandweerman is om het leven gekomen en enkele tientallen personen liepen verwon dingen op. Weerkundigen vrezen dat de branden het komende week einde worden aangewakkerd om dat zij hogere temperaturen en een sterkere wind verwachten. Rambo De kust van Ecuador' wordt steeds vaker onveilig gemaakt door jeugdbendes. De burgemees ters uit de regio willen meer en nieuwe jeugdgevangenissen en een speciale legerbrigade die de terreur moet gaan bestrijden. Klei ne supermarkten, nachtelijke feestgangers of eenzame passanten en zelfs politie-agenten zijn meest al doelwit van de jeugdige Ram- bo's. De criminelen meten zich bij voorkeur bijnamen aan geïnspi reerd op Amerikaanse films. Overstromingen Door de al weken aanhoudende zware overstromingen in het oos ten en noordoosten van India, zijn 550 mensen om het leven geko men. Alleen al in de op één na grootste staat Bihar kwamen 369 mensen in de door de moesson aangezwollen wateren om het le ven. Christopher Rome, de voorzitter van de vereniging van aangesloten verzekeraars bij Lloyd's, zei dat het niet waarschijnlijk is dat in de scheepsverzekeringen als geheel nog winst wordt gemaakt. Rome BUDAPEST (GPD/AP) - Honga rije heeft meer economische bij stand van West-Europa nodig om uit de huidige economische crisis te komen en hervormingen te kun nen doorvoeren. Dit hebben zowel de Hongaarse partijleider Janos Kadar als premier Karoly Grosz gisteren tegen minister Van den Broek (buitenlandse zaken) gezegd in Budapest. Volgens de 76-jarige Hongaarse partijleider kan Nederland een steentje bijdragen door de econo mische relaties met Hongarije te intensiveren en binnen de Europe se Gemeenschap meer samenwer king met Hongarije te bepleiten. Van den Broek heeft zijn Hongaar se gesprekspartner echter geen toezeggingen kunnen doen. „Ik kan nu niet namens de Euro pese Twaalf spreken. De Europese Commissie onderhandelt over de samenwerkingsovereenkomst met Hongarije, maar er zijn meer lan den die een speciale relatie met de Gemeenschap willen", aldus de be windsman. Ter verbetering van de economische betrekkingen tussen Nederland en Hongarije heeft de minister wel een overeenkomst ge tekend tot wederzijdse bescher ming van investeringen. Van den Broek sprak verder de hoop uit dat de supermachten nog dit jaar een overeenkomst zullen sluiten over vermindering van de kernwapens voor de middellange afstand. „Hopelijk kan zo'n histori- sche gebeurtenis nog voor het eind wichtig beeld van de situatie van het jaar rondkomen, zodat Ne- ze Oosteuropese landen derland kan afzien van plaatsing van deze wapens", aldus Van den Broek. De minister verklaarde dat Nederland voorstander is van een verdere intensivering van de con tacten tussen Oost en West. Van den Broek besloot gister avond in Budapest een korte Oost europese toernee, waarbij hij in Polen en in Hongarije zowel met autoriteiten als dissidenten sprak. Zijn ontmoeting met Nobelprijs winnaar Lech Walesa in Warschau trok uiteraard de meeste aandacht. De bewindsman zelf meende dat zijn lunch in Budapest met verte genwoordigers van de zogenaamde democratische oppositie evenzeer had bijgedragen aan „een even- de- BUENOS AIRES - In Argentinië heeft de machtige vakcentrale CGT, onder peronistisch beheer, zijn volle gewicht in de verkie zingsstrijd geworpen. Zondag gaan de Argentijnen naar de stembus en vakbondsleiders die ter ondersteu ning van de peronistische kandida ten op toernee zijn organiseren sta king na staking. Universiteitsdo centen, bankpersoneel, buschauf feurs, havenarbeiders, mensen bij de spoorwegen, de telefoondienst, posterijen, politie en het staatsgas- bedrijf, hebben de afgelopen da gen gestaakt of doen dat nog. door Jan Thielen Zondag worden behalve gouver neurs, die door het federale sys teem een grote mate van zelfstan digheid hebben, ook de gemeente raden en de helft van het parle ment gekozen. In de Kamer van Afgevaardigden heeft de rege ringspartij van president Raul Al- fonsin tot nu toe een kleine meer derheid. Daardoor kan de regering in de Senaat de peronistische op positie tot op heden haar wil opleg gen. De peronisten hopen daar zondag verandering in te brengen en hebben de voormalige presi dentskandidaat Italo Luder, die in 1983 van Alfonsin verloor, van stal gehaald en in de verkiezingsstrijd geworpen. „Het is tijd voor verandering. Die verandering komt er alleen als Al fonsin gedwongen wordt in het parlement met de oppositie te on derhandelen. Geef ons die meer derheid en stem op het peronis- me", zo luidt de peronistische ver- kiezingsboodschap. De peronisten hebben van de aanval op de regering-Alfonsin de inzet van hun campagne gemaakt. Politieke waarnemers vermoeden dat de peronisten daardoor op nieuw de verkiezingen gaan verlie zen. De radicalen van de UCR, de Radicale Burger Unie, de rege ringspartij, hebben de continuiteit van de huidige regering tot inzet van hun campagne gemaakt. Zij appelleren aar» het vertrou wen dat Alfonsin onder de bevol king geniet, ondanks de zich toe spitsende economische crisis. De radicalen hebben het discutabele verleden van de peronisten, die tij dens hun regeerperiode perma nent de grens van het democra tisch toelaatbare overschreden, breed uitgemeten. Er heerst grote ontevredenheid over de economische koers die de regering van president Alfonsin tot nu toe heeft verdedigd en de eerste tekenen van volledig verval heeft laten zien. Maar de peronisten ont breekt het duidelijk aan een alter natief. De linkse splinterpartjen gaan, zoals gewoonlijk, verdeeld de verkiezingen in met de hoop voor het eerst de kiesdrempel voor een enkele zetel te bemachtigen. De enquêtes wijzen uit dat bijna de helft van de stemgerechtigden enkele dagen voor de verkiezinen nog immer geen beslissing heeft genomen. Dat is niet op de laatste plaats verklaarbaar door het ont breken van concrete voorstellen ter oplossing van de economische crisis. Regering noch peronistische oppositie durven geen gewaagde uitspraken te doen met betrekking tot de buitenlandse schuld, de in- flatiebestrijding en andere econo mische problemen die het electo raat zou kunnen schokken. ANKARA (Rtr) - Bij de ontploffing van een door Kurden geplaatste landmijn buiten een Turks dorp aan de Syrische grens zijn gisteren acht mensen om het leven geko- De mijn was geplaatst door guer rillastrijders die strijden voor een onafhankelijke staat voor de acht miljoen Kurden in Turkije. Vijf dorpelingen raakten gewond in het dorp Tekkuyu de zuidoostelijke provincie Mardin. ADVERTENTIE TEL AVIV (GPD) - Mordechai Vanunu, de Israëlische atoomtech nicus die nu voor de districtsrecht bank in Jeruzalem terechtstaat we gens het onthullen van nationale atoomgeheimen, heeft foto's en aantekeningen gemaakt van ui terst geheime details in de atoom- reactor van Dimona in de Negev- woestijn. Dit is gisteren voor het eerst offi cieel toegegeven sinds de onthul ling van Israëlische atoomgehei men in de Engelse krant The Sun day Times. In de pas gisteren open baar gemaakte aanklacht tegen Vanunu staat te lezen dat hij gege vens heeft verzameld van het ge- bouw en de organisatie van de atoomreactor, van ontwikkelings procedures, produktieprocessen en uiterst geheime codes. Hij zou dit gedaan hebben terwijl hij zeer geheime afdelingen in de atoom- reactor bezocht, waar de toegang ook voor hem verboden was. Van unu zou de atoomgegevens aan vankelijk thuis hebben verzameld en vervolgens met zich hebben meegenomen toen hij naar het bui tenland vertrok. Vanunu werkte in Dimona van november 1976 tot oktober 1985, toen hij werd ontslagen. Hij zou met name sinds begin 1985 Israels atoomgeheimen hebben vezameld, met het doel 'Israels nationale vei ligheid in gevaar te brengen en de vijand te helpen, in oorlogstijd'. Hij kan in totaal 35 jaar gevangenis straf worden veroordeeld. Volgens de door Vanunu aan The Sunday Times gedane onthul lingen zou Israël in het bezit zijn van 200 atoomkoppen. De wijze waarop Vanunu de atoomgegevens heeft vezameld en vervolgens in zijn koffer het land heeft uitge smokkeld, heeft de Israëlische vei ligheidsautoriteiten in grote verle genheid gebracht. Volgens de advocaat van Vanu nu, Avigdor Feldman, heeft Vanu nu uit ideologische redenen gehan deld, om de aandacht van de we reld te vestigen op het gevaar van het Israëlischse atoompotentieel. Het proces tegen Vanunu is gis teren verdaagd tot half oktober na dat een van de rechters een hart aanval kreeg. De rechter, Zwi Tal, maakt ook deel uit van het tribu naal waarvoor de van oorlogsmis daden verdachte Ivan Demjanjuk terecht staat. Ook dit proces is op geschort. De beroemde "100 Ambachten, Konsten, Hanteeringen en Bedtyven" van Jan en Kasper Luiken. Nu kompleet herdrukt naar de eerste uitgave van 1694. in kleur. Met de oorspronkelijke gegraveerde verzen. Als Boek van de Maand van 39.50 voor 9.95. Daar wordt een lezer beter van. Brecsiraat 73. Leiden.Tel. 071-122007 DEN HAAG (ANP)- Burundi, een klein maar dichtbevolkt land in centraal Afrika, heeft gisteren de derde staatsgreep in de 25 jaar van zijn onafhankelijkheid beleefd. Po litieke instabiliteit is niet 's lands grootste kwaal: Burundi haalt vooral het wereldnieuws in ver band met de diep ingevreten span ningen tussen de Tutsi's en de Hu tu's. De Tutsi's vormen met 15 pro cent van de bevolking een minder heid, maar zij hebben vanouds de leidende functies in de politiek, het leger en de economie in handen. De Hutu's, ruim 80 procent van de bevolking, waren in haast feodale verhoudingen de ondergeschikten, al is hun positie onder het bewind van de nu verdreven president Jean-Baptiste Bagaza wel wat ver beterd. Begin jaren '70 was Burundi het toneel van een van de hevigste uit barstingen van ethnisch geweld die Afrika ooit heeft doorgemaakt. De Hutu's werden massaal afge slacht. Volgens opgaven van de Burundische regering vielen er 80.000 doden, maar andere schat tingen liepen op tot 200.000 slacht offers. President Michel Micombe- ro, die ondanks zijn beloften wei nig deed om de Hutu's te bescher men, werd in 1976 verdreven door kolonel Jean-Baptiste Bagaza. Bagaza heeft met enig succes ge probeerd de wonden van dat trau matische bloedbad te helen en iets van een nationale identiteit tot stand te brengen. Hij schafte de feodale tradities af die de Tutsi's, traditioneel een herdersvolk, de controle over vrijwel al het land ga ven. De Hutu's, die het land bewerk ten, hebben sindsdien ook land in eigendom gekregen. Maar ondanks het grote getalsmatige overwicht van de Hutu's is de politieke macht steeds in Tutsi-handen gebleven. In het buurland Rwanda, waar de getalsverhouding tussen Tutsi's en Hutu's vergelijkbaar is, wisten de Hutu's na de onafhankelijkheid wel de politieke macht te verove- Veel Hutu-vluchtelingen hebben een toevlucht gezocht in Rwanda. De laatste maanden maakten hulp verleners in Rwanda melding van een grotere stroom vluchtelingen uit Burundi. Vluchtelingen in Rwanda en Tanzania richtten een oppositiebeweging op, de Pelipe- hutu (partij voor de bevrijding van het Hutu-volk), die Burundi aan de kaak stelt als een apartheidsstaat. Het verschil met Zuid-Afrika is slechts dat de onderdrukker zwart is, en dat de rest van de wereld niet geinteresseerd is, stelt het manifest van de Pelipehutu. Verslechterd Amnesty International berichtte onlangs dat de situatie van de men senrechten en de positie van Hutu- intellectuelen en studenten de laatr ste jaren weer was verslechterd. Hoewel meer dan de helft van de bevolking katholiek is, zijn de ver houdingen tussen de staat en de katholieke kerk buitengewoon slecht. De kerk, waarin de Belgi sche invloed groot is gebleven, heeft zich niet geheel bevrijd van haar koloniaal imago, maar wekte ook de woede van de regering door zich op te werpen als beschermer van de Hutu's. Veel buitenlandse priesters zijn uitgewezen, de katholieke scholen zijn genationaliseerd, katholieke organisaties verboden, kerkelijke bijeenkomsten aan strikte beper kingen onderworpen en kerkdien sten werden alleen op zondag toe gestaan. Na de aanvankelijke verzoe ningspolitiek tegenover de Hutu- meerderheid kregen met name de beter geschoolde Hutu's het sinds 1984 weer zwaarder te verduren. Studenten en intellectuelen wer den opgepakt op beschuldiging van contacten met oppositiegroe pen in het buitenland. Onder de ge vangenen zijn enkele onderwijzers die bekendheid hadden gegeven aan een circulaire van de onder wijsinspectie, waarin de lagere scholen opdracht kregen de lijsten van schoolverlaters onder te verde len in Tutsi's en Hutu's. De onder wijzers vreesden dat de Hutu-leer- lingen aan de hand van die lijsten geweerd werden van de middelba re scholen, waardoor de leidende positie van de Tutsi-elite verste vigd zou worden. Maar de grieven van de Hutu's worden zelden openlijk geuit, om dat de meesten bang zijn voor re presailles en een herhaling van de volkerenmoord van 197-2. Toen wa ren het vooral de geschoolde Hu tu's die met vrachtwagenladingen tegelijk omgebracht werden. Het buurland Rwanda heeft na de machtsgreep van de Hutu-meer- derheid wel een oplossing gevon den voor de ethnische tegenstellin gen. Via een quota-stelsel is daar een vast percentage van alle over heidsbanen, plaatsen op universi teiten en middelbare scholen en posities in het bedrijfsleven gere serveerd voor de Tutsi-minder- heid. Burundi hoort tot de 20 armste landen ter wereld. Koffie is verre weg het belangrijkste exportpro- dukt en verder is het land sterk af hankelijk van ontwikkelingshulp, waarin Frankrijk en België een vooraanstaande rol spelen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5