'Hulpverlening staat nu nog machteloos' Run op bibliotheken verwacht Kans op extra geld voor archeologisch onderzoek Commissaris Patijn bij bezoek aan Valkenburg PAGINA 16 W III REGIO VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1987 Alphen en Zoetenneer krijgen geld voor speciaal alcohol- en drugsproject - - ALPHEN AAN DEN RIJN - De al cohol- en drugsverslaving in Al phen is zó omvangrijk dat de nor male hulpverlening op dit moment machteloos is. Het ontwikkelen van een plaatselijk beleid gericht op het voorkomen van dergelijke verslavingen is dan ook van im mens belang, zo vindt de gemeen te. Alphen heeft als één van de eer ste gemeenten in ons land een alco hol- en drugspreventiebeleid ont wikkeld dat door provincie en rijksoverheid met een speciale pro jectsubsidie is gehonoreerd. Behalve Alphen wordt ook de tweede 'voorbeeld-gemeente' - Zoetermeer - gesteund door de provinciale commissie voor ge zondheid en welzijn, die aan beide projecten een subsidie toekende van 36.000 gulden voor de komen de drie jaar. Het ministerie van wvc heeft voor dezelfde periode 30.000 gulden aan Alphen en Zoe termeer toegekend. Het Alphense project, dat vol gend jaar begint en waarvoor een speciale stuurgroep is samenge steld, valt uiteen in twee delen. Het eerste is gericht op het onderwijs en de buurt- en clubhuizen en heeft het voorkomen van de versla ving als doel, terwijl het tweede deel zich concentreert op het vroegtijdig signaleren van versla vingen en de hulpverlening. Voor het basisonderwijs is een lespakket samengesteld. Ook kun nen de scholen via de gemeente in contact komen met de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme en andere verslavingen die op ver zoek voorlichtingslessen verzorgt. Bij de onderwijswerkplaats is ver der allerlei informatiemateriaal aanwezig dat de scholen kunnen lenen als ze dieper op het probleem willen ingaan. Tenslotte kunnen de scholen als aanvullig op het les pakket een culturele produktie op school krijgen met als onderwerp 'gewoontevorming en gezond ge drag'. Het hele lespakket wordt in november aan de leerkrachten aan geboden onder de noemer 'Gezon de gewoonten'. Het is de bedoeling dat in 1988 de projecten op de scholen worden uitgevoerd, in een latere fase volgen ook het voortge zet onderwijs en de club- en buurt huizen. Het tweede deel van het project, de vroegtijdige signalering en hulpverlening, is bedoeld voor de werkers in bij voorbeeld de ge zondheidszorg, de maatschappelij ke dienstverlening en het vor mingswerk. Bij de uitvoering zijn het Regionaal Instituut voor Am bulante Geestelijke Gezondsheids- zorg, het Consultatieburo voor Al cohol en Drugs, de drugswerkgroe pen van de gezamenlijke kerken en de sociale werkplaats betrokken. Begin 1988 wordt een aanvang ge maakt met het geven van trainin gen en het houden van instructie bijeenkomsten. Zowel Zoetermeer als Alphen aan den Rijn zullen een voorbeeld moeten worden voor andere ge meenten in Zuid-Holland. Beide gemeenten hebben toegezegd re gelmatig hun ervaringen te zullen publiceren in vakbladen en willen ook via speciale bulletins verslag doen van de projecten. Ze zijn bo vendien bereid andere gemeenten te ondersteunen bij het opzetten van gelijke projecten, onder meer door het beschikbaar stellen van door hen ontwikkeld materiaal. "De gemeenten Alphen aan den Rijn en Zoetermeer hebben op de ze wijze een ondersteunende func tie naar andere gemeenten toe", schrijven gedeputeerde staten van Zuid-Holland (GS) in een nota over de beide projecten. Het ministerie van wvc heeft gro te belangstelling voor het project en steunt het dan ook financieel. Alle partijen in provinciale staten zijn ook verheugd over deze initia tieven. "Het zijn uitermate goede projecten", oordeelde D66-staten-> lid Pool. "Uniek voor Nederland", vond PvdA'er Schippers, die ook erg blij was met de brede steun voor de projecten. De enige, zij het milde kritiek kwam van CDA'er Kroeger. Hij vond dat het accent in Alphen en Zoetermeer wat te veel op de alcoholverslaving lag en vroeg meer aandacht voor de drugsproblematiek. Maar CDA-ge- deputeerde Aalbers wees dat van de hand. "De alcoholproblematiek is veel groter", aldus Aalbers. VALKENBURG - "We moeten nog eens praten of er niet extra geld vrijgemaakt kan worden voor het archeologisch onder zoek en de verwerkingsfase. Dat moet lukken". Commissa ris van de koningin S. Patijn toonde zich gistermorgen tij dens de excursie van Provin- ciale-Statenleden aan Valken burg, optimistisch over het be schikbaar stellen van extra geld van de provincie. Patijn hoopt ook op bijdragen van het Anjerfonds en het Prins Bern- hardfonds om het onderzoek naar de Romeinse resten voort te zetten. De jaarlijkse excursie van de sta tenleden stond gisteren in het te ken van de recreatiegebieden in Zuid-Holland, 's Morgens werd een bliksembezoek afgelegd aan het Valkenburgse Meer, waarvan de inrichting voor rekening van de provincie is. Voor de aankomst van de drie bussen met de ruim 110 gasten, werd nog snel het parkeer terrein aan de Voorschoterweg op geruimd. Desondanks was ieder een ervan overtuigd dat het par keerterrein en het 'strandje' in zeer slechte conditie verkeren. Nog niet bepaald geschikt voor het opvan gen van duizenden surfers, zwem mers en zonaanbidders. In de middaguren werd het re creatiegebied Vlietland bij Voor schoten aangedaan. Bij de inrich tingsplannen werd uitvoerig stilge staan. Per boot werd de vogelplas bezocht, waarna de statenleden op de fiets stapten voor een tocht van zes kilometer door het recreatiege bied. Daarvoor had men al een rond leiding gekregen langs de Romein se opgravingen in Valkenburg. Ar cheoloog Daan Hallewas gaf een uiteenzetting over de voormalige legerplaats en de vondsten die van af 1985 zijn gedaan. Na een dia voorstelling in sporthal De Terp bood Hallewas Patijn het eerste ex emplaar van het verslag van de op gravingen van vorig jaar aan. Al eerder kwam een boekje uit over de vondsten in 1985. Hallewas bepleitte dat extra geld beschikbaar wordt gesteld om het onderzoek ook na het eind van dit jaar voort te zetten. "De opgravin gen stoppen eind dit jaar. Maar met de aanleg van de S 4 wordt niet overal tegelijk begonnen. Zodoen de is het mogelijk nog wat hap snap opgravingen te verrichten. Daarnaast moeten de resultaten nog worden verwerkt", lichtte Hal lewas toe, die bovendien hoopt dat het plan voor een archeologisch kijk- en doe-park in AlpHen ook daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Dat laatste plan zal Patijn vol gende week dinsdag bespreken tij dens een werkbezoek aan Alphen Feestje om nieuw fietspad Wijde Aa WOUBRUGGE - Gedeputeerde T. Jansen (verkeer en vervoer) stelt vrijdag 18 september in Woubrug- ge het recreatieve fietspad over de boezemkade langs de Wijde Aa in gebruik. De route is opgenomen in het provinciale fietspadenplan en loopt door naar Leiderdorp. Aan de Alkemadese zijde van het water wil de provincie ook een rijwielpad aanleggen, zodat een rondrit via het voetveer over het Paddegat tot de mogelijkheden behoort. aan de Rijn. Daarnaast zegde de commissaris van de koningin toe te zullen ijveren voor extra geld voor het archeologisch onderzoek. "De opgravingen zijn tenslotte van groot belang voor Nederland. Bo vendien kan het niet blijven liggen, vanwege de aanleg van de S 4 en omdat opgegraven dingen snel ver gaan", meende Patijn. Burgemeester C. Sinke bepleitte bij de statenleden de bouw van een bejaardenhuis in Valkenburg en het toestaan van Woningbouw. "Hier wordt tenslotte al 1900 jaar gebouwd aan de toekomst". Terwijl de archeologen 'de dag zullen vervloeken' als de eerste bulldozers aan de slag gaan, was burgemeester Sinke juist blij dat binnenkort met de verbindings weg tussen Katwijk en Leiden wordt begonnen. De weg moet het dorp Valkenburg moet verlossen van het doorgaande verkeer. Nog dit jaar wordt gestart met het opho gen van het zand bij het viaduct. In het voorjaar wordt de weg tussen Valkenburg en Katwijk aangelegd. Deze eerste fase moet eind 1989 klaar zijn. De tweede fase, de aan sluiting tot Leiden, volgt later. Provinciale-Statenleden krijgen uitleg t boomstam met klep vormt een onderdeel vc is vermoedelijk achttien eeuwen jaar oud. i Valkenburg. Deze s gevonden. De duiker (foto Holvast) LEIDEN/STREEK - De bi bliotheken grijpen de lande lijke bibliotheekdag van morgen aan om tienduizen den afgeschreven boeken voor een schijntje aan de man te brengen. Een kwartje voor de strips, een gulden voor een romannetje en vijf gulden voor een wat beter ogend boek. Succes lijkt bij voorbaat al verzekerd. De verwachting is dat de biblio theken morgen massaal wor den bestormd door de lief hebbers. door Jan Westerlaken De Katwijkse bibliotheek spant, wat het aantal boeken betreft, de kroon. Daar zijn'niet minder dan achtduizend exemplaren in de aanbieding. Van alles wat. En voor een eenheidsprijs. Elk boek kost een gulden. "We verwach ten nogal wat belangstelling", zegt mevrouw A. Buurman. "Daarom hebben we besloten om voor alle boeken dezelfde prijs te vragen. Dat rekent ge makkelijk af en bevordert de doorstroming. Op die manier kan iedereen aan zijn trekken ko men". De bibliotheek in de badplaats biedt de afgeschreven boeken dit jaar voor het eerst te koop aan. Andere bibliotheken waren daar toe al eerder overgegaan. Buur man: "We hopen er wat extra geld mee binnen te krijgen, zodat we onze collectie op peil kunnen houden. Omdat we minder sub sidie krijgen, moeten we op een andere wijze aan geld zien te ko men. Dus verkopen we de oude boeken. Tot vorig jaar schonken we ze aan het hospitaalkerkschip 'De Hoop' en de regionale steun- bibliotheek in Den Haag. Exem plaren die beschadigd waren - bladzijden of plaatjes eruit ge scheurd - werden vernietigd. Ik weet niet of we er volgend jaar mee doorgaan. Eerst maar eens kijken hoe de ervaringen dit jaar zijn". Lezerskaart Niet iedereen kan morgen de Katwijkse bibliotheek zo maar binnenstappen om die boeken aan te schaffen waarvoor hij of zij belangstelling heeft. Buur man: "Alleen onze leden die een geldige lezerskaart kunnen to nen, kunnen die afgeschreven boeken kopen. Wij vinden dat al leen zij van deze actie mogen profiteren. Vandaar dat we om de lezerskaart vragen. Nee", be weert ze, "een andere reden waarom we dit doen, is er niet". Mevrouw H. Dorrepaal van de bibliotheek in Leiden weet niet precies hoeveel exemplaren er Bibliotheekdag: voor een krats afgeschreven boeken te koop klaar staan om van de hand te doen. "Ik schat dat we zo'n twin tig tafels nodig zullen hebben om alle boeken te kunnen uitstallen. Dan praat je toch gauw over een drieduizend exemplaren waar van we er minstens tweeduizend hopen te verkopen. We hanteren twee prijzen: een gulden voor jeugdboeken, strips en pockets, een rijksdaalder voor de overi- De ervaring van mevrouw, Dor repaal is dat vooral de jeugd is geïnteresseerd in lichte lectuur. Tijdens de Leidse Lakenfeesten was de belangstelling voor deze boeken en avonturenverhalen het grootst. De filialen in de Me- renwijk, Zuid-West, het Mors- kwartier en Spoortje zullen dit jaar de afgeschreven exemplaren zelf verkopen. Drie jaar lang werd dat in het hoofdgebouw van de bibliotheek gedaan. Op de landelijke bibliotheekdag worden de filialen erbij betrok ken. De openingstijden: hoofd gebouw: zaterdag 10-16 uur; Me- renwijk en Zuid-West: zaterdag 10-13 uur; Morskwartier: vrijdag 18.30-20.30 uur en Spoortje: vrij dag 18-20 uur. Een woordvoerster van de Lei- derdorpse bibliotheek vertelt dat de afgeschreven boeken het hele jaar' door (voor een gulden per stuk) worden verkocht en niet worden verzameld om ze vervol gens in één keer van de hand te doen. Aan de landelijke vra- genactie (iedereen kan tussen 5 en 19 september met een serieu ze vraag bij de bibliotheek te recht) doet Leiderdorp wel mee. De Leiderdorper lijkt niet echt warm te lopen voor acties die de bibliotheek op poten zet. Wel voor de boeken die te koop den aangeboden. Zodra ze uitge stald liggen, begint de run erop "Meestal zijn we binnen een week los", zegt de woordvoer ster. Iedereen die daar belang stelling voor heeft kan de boeken kopen. Men hoeft geen lid van de 'bieb' te zijn. De kwaliteit van de boeken die zijn afgeschreven is over het al gemeen genomen niet zo best. De Leiderdorpse woordvoerster: "Dat geldt trouwens ook voor de nieuwe exemplaren. Ik vind de kwaliteit echt schrikbarend. Vroeger was die aanrherkelijk beter. Onze post bindkosten (re pareren van de boeken) is de laatste vier, vijfjaarenorm geste gen. De mindere kwaliteit is daarvan de oorzaak. Wanneer je nu een boek iets te ver open vouwt, springt het aan de rug zo los. En zeker als het om een wat dikker werk gaat. Ingenaaide boeken komen haast niet meer voor. Als ze er zijn, kopen wij ze wel. Ze zijn wel twee of drie tien tjes duurder dan hetzelfde exem plaar dat met lijm in elkaar is ge zet. Een jaar of tien geleden wer den er ook boeken afgeschreven. Vergelijk ik dat aantal van toen met dat van nu, dan is het nu minstens verdubbeld. Anders gezegd: nu zijn de boeken sneller versleten dan tien jaar terug. Ik schrijf dat toe aan de mindere kwaliteit". Per maand Lisse en Alphen lopen hand in hand. Beide bibliotheken zetten hun deuren één keer in de maand open om de lezers in de gelegenheid te stellen hun afge schreven exemplaren te kopen. De bibliotheek in Katwijk gooit morgen achtduizend boeken in de verkoop. Als ze alle worden verkocht, heeft bibliothecaresse Buurman 8000 gulden in het laadje. (foto wim Dijkman» üp de landelijke bibliotheekdag hebben zij dus niets aan te bie den. Hoewel. Bij de bibliotheek in Lisse kan men die dag terecht met vragen over de eigen streek. Het museum voor de bollen streek heeft voor deze gelegen heid het archief beschikbaar ge steld. Lisse heeft overigens een goe de reden om nu g^en boeken te verkopen. Eind september is er jaarmarkt in het dorp. De biblio theek staat daar met een kraampje. De boeken die niet bruikbaar meer zijn, zullen hier van eigenaar veranderen. Verder worden gekregen boeken, die niet in de collectie passen, ver kocht. Lydia Bruggen wirth: "We krij gen behoorlijk wat boeken ca deau. Maar van de tien zijn er ne gen zo oud en vergeeld, dat we er in de bibliotheek niets meer mee kunnen beginnen. Tachtig pro cent kunnen we als 'rommel' be schouwen. Dat deden we aan vankelijk ook met de zogenaam de 'boeketreeks'. Naar die din gen is zoveel vraag, dat we heb ben besloten ze in de collectie op te nemen". Automatiseren De Alphense bibliotheek is druk doende haar boekenbe stand te automatiseren. Alle ex emplaren die niet meer aan de-ei sen voldoen, gaan eruit, vertelt Yvonne Moerland. "Ik denk dat we dan praten over zo'n vijftien honderd jeugdboeken en drie duizend boeken voor volwasse nen. De prijzen die hiervoor moeten worden betaald, variëren van een kwartje tot vijf gulden. Gemiddeld kost een boek voor kinderen twee kwartjes". Ze zullen echter niet op de lan delijke bibliotheekdag wbrden verkocht. Elk eerste weekend van de maand kan iedereen bij de Alphense bibliotheek binnen stappen om te kijken of er nog wat van zijn of haar gading bij ligt. De interesse, zegt Yvonne Moerland, gaat vooral uit naar ro mans. Ook verzamelaars met specifieke belangstelling strui nen langs de uitgestalde boeken. Verouderde boeken eruit, nieuwe erin. Dat is het parool van de bibliotheken. Niet een uitgezonderd. Mevrouw Dorre- paal van de Leidse bibliotheek drukt het kort maar krachtig uit: "Een bibliotheek moet te allen tijde actueel zijn. Wekelijks het bestand met nieuwe werken aan- vullen. Voor de bibliotheken is dat een zeer belangrijke taak". ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Ruiter, tel: 125096, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R. van Leeuwen, Fa- gelstraat 31, tel: 21866)spreekuur: Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kiïiis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel: 120266, spreekuur: Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: G.A.E. Nering Bögel, tel: 124403. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur:J. de Bruyne, Kern straat 11,.tel: 141225. zo 8 uur tot 24 uur: J.H. Pleiter, Fruin- laan 11, tel: 131337. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Rijn, Pagani- nistraat 1, tel: 313449, spreekuur: Ken- nedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel: 766123. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel: 761754. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noord- eindeplein 2a, tel:122268. Leiderdorp za: R. van Velzen, Heelblaadjespad 9, tel: 891100; zo: O. Du Ry van Beest Hol le, Vlaskamp 16, tel: 891100; beide da gen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Vlaskamp 16, tel: 891100. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, tel: 174955. Voorschoten za. W. van Dam, Palestinalaan 29, tel 3960; zo: L. Prescott, Bachlaan 1, tel 2356. Warmond Huisartsenpraktijk Hoornweg/Sleeb oom, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel: 02522-11393. Wassenaar za: J. Huls, tel: 13027, spreekuur: Hof- campweg 65; zo: E. Op 't Land, tel: 13056, spreekuur: Middelweg 21. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. 4/9 tot vr. 11/9 Zuiderapotheek, Lammeschansweg 9, Leiden, tel: 071-123553. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider dorp, tel: 071-894400. Wassenaar Wassenaarse Apotheek, Stadhouders- plein 35, tel: 12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder," Hermalijnvlinder 36, Lei- den-Merenwijk, tel: 071-220513. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 2-60, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel: 071-768616. Wassenaar - J., Kruijne, Het Zicht 61, tel: 292979; M. Immink-Vaandrager, Surina- mestraat 50, tel: 462207; P. Kraayenha- gen, Van Alkemadelaan 20, tel: 248651. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: Th.K.H. Holt, Breestraat 58a, Leiden, tel: 071-146004. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts de Minjer telefo nisch bereikbaar onder nummer 071- 155375; tevens spreekuur van 11-12. Doen dienst in eigen praktijk: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, tel. 125215. S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeter- woude-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Wassenaar J. Klaver, Gezondheidscentrum Hof- campweg 65, tel: 18211, spreekuur van 17.30-18 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN - Ze ven automobilisten zijn vannacht bij alcoholcontroles bekeurd om dat zij te diep in het glaasje hadden gekeken. De politie hield 39 men sen staande op diverse plaatsen. Tegelijkertijd keek de politie naar het aantal bestuurders dat de auto gordel om had. VRIJDAG 4 SEPTEMBER Alphen jongerenclub Madon na brengt tv-uitzending van het concert op groot- beeld-videoscherm, 21.00 uur. Katwijk concert op het Van den Heuvelorgel door Daniël Roth, Nieuwe Kerk, Voorstraat, 20.15 uur. Leiden Leids Modefestival in de 3 Oktoberhal, 19.00 tot 24.00 uur. ruilbeurs voor verza melaars, aula Dr. Van Voorthuysenschool, Mar- nixstraat 104, 19.00 uur. Noordwijk Concert Nosferatu m.m.v. Helen Shepherd Band, Huis ter Duin, 22.00 uur. Voorhout in kader van de Na jaarsfeesten 1987, auto- puzzelrit; 19.00 uur in schrijving bij de kantine Foreholte; 19.30 uur start vanaf het Gemeentelijk Sportpark. gels, munten e.d., Alken burcht, Roelofarends- veen, 10.00 uur. Alphen landelijke bibliotheek dag. Informatiemarkt vanaf 11.00 uur. open dag buurtcen trum Elckerlyc, Havix- horst 254-256, 10.00 uur. Boskoop najaarskampioen schap klaverjassen. Voor kade 32, 11.00 uur. Katwijk zeilwedstrijden Skuy- teveart, 14.00 uur; op het strand voor de boule vards. bondsstranddag bij de noordpost van de KRB, 10.00 uur. Hillegom onderwaterzwemmen en bakfietsrace, zwem bad De Vosse, 10.00 uur, creatieve activiteiten, Oude Pomp, 13.30 uur. open huis speeltuin Jeugdland van 10.30 tot 15.00 uur. Leiden Leidse Uitmarkt, pre sentatie van verenigin gen, instellingen e.d. in de Pieterskerk, 9.00 tot 18.00 uur en 20.00 tót 24.00 uur. landelijke bibliotheek dag met films, folders en boeken en optreden van de Streekmuziekschool, Openbare Bibliotheek, 10.00 tot 16.00 uur. grammofoonplaten beurs in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare, van 10.00 tot 17.00 VEBO-fokvee, mest- vee en zuiveltentoonstel- ling, Groenoordhallen, van 9.00 tot 14.00 uur. Leiderdorp reünie Willem de Zwij- gerschool, W. de Zwijger- laan van 17.00 tot 21.00 Noordwijk open dag raadhuis, met 60-jarige vrijwillige brandweer, diverse acti viteiten, 10.00 tot 17.00 uur. Gat van Palace, optre den van verschillende groepen, 10.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16