7 t/m 11 september '87 mededelingen gemeentebestuur DANSLES? Van Tango tot Disco Gemeenteraad Maandag 7 september a.s. om 20.00 uur in de Raadszaal van het Stadhuis. Agenda: Benoeming commissaris L.D.M. (vacatu re de heer Bleijie). Verdere behandeling van de nota perso neelsbeleid voor vrouwen. Meerjarenprogramma nieuwbouw, ver bouw en verbetering 1988 tot en met 1992. Uitgangspunten en werkwijze, gemeente lijk homobeleid. Evaluatie anti-vandalismebeleid. Onderhoud en energiebesparende maat regelen Stadhuis en Stadsbouwhuis. Krediet t.b.v. vernieuwing dakbedekking Apollolaan 1a. Wijziging gemeentebegroting 1987. Vaststelling begroting 1987 Endegeest c.a. Gronduitgifte Hoge Morsweg/Aquamarijn- straat aan Erica Beheer b.v. Grondruil Vondellaan/Plesmanlaan met Motorhuis b.v. Vervanging dakbedekking Driftstraat 77. Aankoop woningen Morsweg IV. Groot-onderhoud 215 woningen in com plex 8, woningbouwvereniging Ons Be lang (Marnixstraat e.o.), en 218 woningen in complex 7, woningbouwvereniging De Tuinstadwijk (Van 's-Gravesandestraat e.o.). Voorbereidingsbesluit Werninkterrein. Voorbereidingsbesluit Zeemanlaan. Regels m.b.t. de controle op het geldelijke beheer en de boekhouding. Optimalisering cv-installatie school voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs Robijnstraat 100. Vaststelling overzicht vermeerdering huisvesting periode 1989, 1990 en 1991. Administratieve overdracht van onroe rend goed nabij Endegeest. N.b. een half uur voorafgaande aan elke raadsvergadering zal overleg plaatsvinden met fraktievoorzitters (om 19.30 uur). Op de publiekstribu ne van de raadszaal in het Stadhuis is een ringleiding voor slechthoren den aanwezig. Commissie- Q vergaderingen i Commissie Sociale Zaken en Maatschap pelijke Aangelegenheden. Woensdag 9 september a.s. om 20.00 uur. kamer 24/25 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Subsidie orièntatiejaar Sociaal Diakonaal Jaar. Tijdelijke voorziening gemeentelijke werk- gelegenheidsintiatieven voor jongeren. Extern info GSD. Aanbevelingen werkgroep "Alternatief Zijloever". Vaststelling subsidie buurt- en wijkorgani- satie 1987. Donderdag 10 september a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van Het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan v.m. PTT-gebouw. Voorstel inzake wijziging voorfinanciering rijkssubsidie t.b.v. restauratie v.m. Bank van Lening en P.G. Speckhof. B en W-besluit inzake storting in de Re serve Hofjesrestauratie. B en W-besluit inzake toekennen aanvul lende gemeentelijke subsidie t.b.v. res tauratie Langebrug 9 en rekening cou rant. Voorstel inzake krediet t.b.v. dekking grondexploitatie Zijloever. Ben W-besluit inzake akoestisch onder zoek Wet geluidshinder Werning. Voorstel inzake nemen voorbereidingsbe sluit Lekstraat. Voorstel inzake experiment m.b.t. nieuwe opzet van het bestemmingsplan Vogel wijk. Voorstel inzake verkeersveiligheidsplan. Aanpassing Burgemeestersbesluit terza ke het wegslepen van voertuigen. B en W-besluit tot uitwerking van een plan van 81 premie-A en 16 premie-C koopwo ningen in vlek 9 Stevenshof. Voortgangsrapportage m.b.t. proef Bree straat (21.30 uur). Het met gemerkte agendapunt wordt geza menlijk met de commissie Economische Aangelegenheden behandeld. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken, Verkeer en Milieu, mw. E. Visser-V.d. Vlist, telefoon 071-254236, kenbaar te maken. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht In het Informatie centrum In de hal van het Stadhuis. Overige vergaderingen Ouderenberaad Lelden. Dinsdag 8 september a.s. om 14.00 ui de Raadszaal van het Stadhuis. Agenda: Aanvragen Flankerend Beleid 1988. Rapport Alarmeringssystemen. Voor informatie kunt u bellen 254766. Raad van Advies voor Verkeers- en Ver- voersaangelegenheden. Dinsdag 8 september a.s. om 16.00 uur in de kantine van het Stadsbouwhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorprocedure. Voor informatie kunt u bellen: 254801. Werkgroep Hogewoerd. 125. Agenda: Stand van zaken m.b.t.: bouwplannen Camerabioscoop Barbara Cunera, Co- dimarkt. Bouwaanvragen. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan pagina's. Verkeers maatregelen Onderhoudswerkzaamheden Vreewijkbrug Maandag 7 september a.s. zal begon nen worden met onderhoudswerkzaamhe den aan de Vreewijkbrug. De werkzaamhe den bestaan uit het vernieuwen van het brugdek en het vervangen van slechte bin ten, en zullen 3 maanden duren. Het ver keer zal om de Kaiserstraat te bereiken moeten omrijden via de Koepoortsbrug, de Doezastraat en het Rapenburg (keren via Nonnenbrug). De Kaiserstraat kan verlaten worden via de Boisotkade. Diverse asfalteringswerk- zaamheden Volgende week worden er op diverse plaat sen in de stad asfalteringswerkzaamheden uitgevoerd. Bij de werkzaamheden op maandag wordt er alleen een nieuwe "top laag" aangebracht, op de overige dagen be staat het werk uit het zgn. "slemmen". Hier mee wordt de bovenste laag van het asfalt weer "soepel" gemaakt. Hieronder volgt een schema waar wanneer gewerkt wordt. Over al waar dat noodzakelijk is worden omlei dingsborden geplaatst door de Afdeling Be stratingen van de gemeente. Maandag 7 september a.s. Doezastraat 09.00-13.30 uur Cronesteinpad 14.00-19.00 uur (tot aan de spoorbrug) Dinsdag 8 september a.s. Fagel- en J. de Wittstraat 07.00-09.00 uur (tot van Slingelandtlaan) Houtlaan (tussen Rijns- 09.00-12.00 uur burgerweg en Faljerilstraat) Woensdag 9 september a.s. Lage Morsweg hele dag Donderdag 10 september a.s. Lage Morsweg afmaken karwei Diversen Rectificatie inspraakavond Al lochtone Vrouwen Op vrijdag 14 augustus jl. werd in deze ad vertentie een Inspraakavond aangekondigd over de onlangs uitgekomen Nota Allochto ne Vrouwen op maandag 14 september a.s. in Buurthuis t Spoortje. Deze avond Is ver zet naar donderdag 17 september a.s.: aanvang 19.30 uur, in Buurthuis Groenoord, Pasteurstraat 23. Nota permanente historische haven in het Galgewater In juni 1984 heeft de Gemeenteraad de nota "Leiden de moeite waard" vastgesteld. Die nota gaat over het toeristisch en recreatief beleid van de gemeente. Uitgangspunt van de nota is de versterking van de positie van Leiden en dan in het bijzonder in toeristisch opzicht. Daartoe zijn in die nota beleidsvoor nemens opgenomen, waarvan een aantal in middels is gerealiseerd. Eén van de plannen in de nota is de realise ring van een haven voor historische schepen in het Galgewater, in samenhang met een aantal aanvullende voorzieningen in de di recte omgeving. Bij wijze van experiment lig gen er sinds het najaar van 1984 in een deel van het Galgewater al enkele van die sche pen. Daarover is nu een afzonderlijke be leidsnota verschenen, waarin op de verschil lende aspecten van zo'n haven wordt inge gaan. Mede op grond van die beleidsnota wordt beslist over een permanente haven voor historische schepen. Reacties U kunt op deze nota reageren. Bij het infor matiecentrum van het Stadhuis en bij de in formatiebalie van het Stadsbouwhuis aan de Langegracht is de nota voor 1,- vanaf van daag tot en met 15 oktober a.s. verkrijgbaar. Tot die datum kunt u uw reactie sturen naar Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Bij de verdere be sluitvorming zullen de eventuele reacties be trokken worden. Afscheid pachter zwembad "De Vliet" Na 19 jaar als pachter bij de Directie Sport en Rekreatie (Sportstichting) te hebben ge werkt, waarvan 17 jaar in het openluchtbad "De Vliet", heeft de fam. T. Blom besloten om met pensioen te gaan. Zondag 6 sep tember 1987 van 14.00-16.00 uur biedt de Directie Sport en Rekreatie een afscheidsre ceptie aan in het restaurant van zwembad "De Vliet". Alle bezoekers van het zwembad die jaren lang een band met Tex en Jopie hebben ge had worden hiermede uitgenodigd om aan wezig te zijn op deze informele receptie. De fam. Blom en onze Directie stellen uw aan wezigheid op hoge prijs. Toeristisch Marketingplan voor de gemeente Leiden In opdracht van de VVV-Leiden, de gemeen te Leiden en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland is een Toeristisch Marketingplan opgesteld. Voor de komen de jaren voorziet het plan een grote groei van het toerisme in Leiden, met name in de sfeer van de dagtochten, korte veblijfs- vakanties en het watertoerisme. Het bevat een aantal gerichte aanbevelingen voor de verbetering van het toeristisch produkt, de promotie hiervan en de marktbewerking (marketing en p.r.). Het plan is voor 10,- verkrijgbaar bij de balies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. Bent u lichamelijk gehandi capt en wilt u subsidie aan vragen voor het aanpassen van uw woning? Dan moet u dit even lezen! Mensen die door welke oorzaak dan ook in meerdere of min dere mate het normale gebruik van li chaamsfuncties moeten missen en daardoor problemen ondervinden bij het zelfstandig wonen, kunnen bij de gemeente terecht om subsidie aan te vragen om hun woning te laten aanpassen. Daar zijn natuurlijk wel voorwaarden voor opgesteld. Vraag eerst toestemming!!! De gemeente moet uw aanvraag goedkeu ren. Ga dus niet eerst verbouwen en dan pas de gemeente inschakelen, want dan verspeelt u uw subsidie. Als u huurder bent moet u bij verbouwing eerst toestemming vragen aan de huiseigenaar (bijvoorbeeld woningbouwvereniging). Formulieren en meer Informatie Voor woningaanpassingen heeft de ge meente zogenaamde "Meldingsformulieren" beschikbaar. Deze kunt u gratis afhalen aan de informatiebalies van het Stadhuis en Stadsbouwhuis, bij de afdeling Volkshuis vesting, in kamer 111 van het Stadsbouw huis kunt u dagelijks van 11.00-12.00 uur terecht met alle vragen op het gebied van woningaanpassing, of bel even voor een af spraak, het nummer is 254421 Activiteiten in het kader van een internationaal sympo sium over vrouwen en kunst Van donderdag 10 t/m woensdag 16 sep tember wordt in Leiden en Amsterdam een internationaal symposium gehouden onder de titel: "The Art Machine, exposures on the art scene". Een aantal onderdelen van het programma zijn voor eenieder toegankelijk: - Forumdiscussie over de professionele positie van vrouwen in de kunst. De dis cussie vindt plaats op donderdag 10 sep tember In de Burgerzaal van het Stad huis en duurt van 10.30-12.00 uur. - Tentoonstellingen in Pieterskerk. Gale rie De Burcht, Galerie Fotomania, pand Caecilia. - Diverse films en theaterprogramma's in de Leidse Schouwburg en het LAK- theater. Wilt u meer informatie over deze activiteiten, dan kunt u bij de informatiebalies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis en bij de VVV een programma-overzicht ophalen. Stadswerk nummer 20 is uit Er is een nieuwe editie van het gemeentelijk voorlichtingsblad Stadswerk verschenen. Het is gratis verkrijgbaar bij onder andere de balies van het Stadhuis en het Stadsbouw huis, bij de VVV en de bibliotheken. Dit spe ciale nummer is hoofdzakelijk gewijd aan de open monumentendag op zaterdag 12 sep tember a.s. Op die dag zullen 15 grote mo numenten voor het publiek worden openge steld. In Stadswerk wordt een wandeling be schreven langs die monumenten. U krijgt in formatie over bijvoorbeeld Stationsweg 25, Stadstimmerwerf, Bibliotheek Thysiana, Gravensteen, Bank van Lening en Harte- brugkerk. In het blad staat ook een foto-puz zel. U moet raden welke foto bij welk monu ment hoort. Er zijn aardige prijzen te winnen. Verder in Stadswerk: Aandacht voor het Leidse industriéle verleden. Het meerjaren-programma voor restaura tie van monumenten 1990-1994. Strenge parkeersysteem per 1 oktober uitgebreid. Ontwerp Programma Welzijn 1988 Onlangs hebben B&W het ontwerp Pro gramma Welzijn 1988 vastgesteld. In dit ont werp Programma is de subsidiëring van een groot aantal organisaties en instellingen die zich met activiteiten op het gebied van wel zijn bezighouden opgenomen. Het ontwerp Programma is toegezonden aan alle betrokken instellingen en ligt ter in zage bij de balies van het Stadhuis en Stadsbouwhuis, de bibliotheek, buurt- en wijkcentra en de Stichting Welzijn. Tot en met 2 oktober 1987 kunnen schrifte lijke reacties bij het College van Burgemees ter en Wethouders worden ingediend. Daarnaast zal op 28 september 1987 een inspraak-avond worden georganiseerd in het Gulden Vlies, Breestraat 125. Grof-/ huisvuilop- T haaldienst De volgende week zijn aan de beurt: wijk 9 en 11 - ma. 7 sept. wijk 10 en 12 - wo. 9 sept. wijk 13 en 15 - do. 10 sept. wijk 14 en 16 - vr. 11 sept. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 17,18a en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of ar tikel 50, lid 8 van de Woningwet: Papengracht 3, bouw dakopbouw op bun galow in de achtertuin. Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Brahmslaan 307 en 309, bouw uitbouw aan achtergevel. Prinsenstraat 98-98a, verbeteren ver bouw woning. Lage Rijndijk 58, vergroten dakkapel. Passiebloem 6, bouw schuur. Jan van Houtkade, uitbreiding bloemen kiosk. Munnikenstraat 12, uitbreiden woning. Plesmanlaan, verbouw gebouw 1 AZL. Morsweg 1verbouw kantoorgebouw. V.d. Waalstraat 41. verbouw woning en plaatsen schuur. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 7 september 1987 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die pe riode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissies voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Aanvragers om bouwver gunningen worden erop gewezen dat de bouwleges bij vooruitbetaling dienen te wor den voldaan. Milieu M Hinderwet Ontwerp-vergunnlngen Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de volgende inrichtingen vergunning te verlenen: 1Levendaal 20, supermarkt (Hoogvliet b.v). 2. Rembrandtstraat 2-2a, restaurant (Noordrem b.v.). 3. Zoeterwoudseweg 21, graveerbedrijf (Broomans b.v.). Verleende vergunningen Op 4 september 1987 is vergunning ver leend voor de volgende inrichtingen: 4. Morsweg 55a, autoherstelinrichting excl. spuiten en uitdeuken (A. M'gharbi). 5. Plesmanlaan Noord- en Zuidzijde, ver koopstation voor vloeibare motorbrand stoffen incl. LPG (B.V. Het Motorhuis). Inzage van stukken De onder 1 t/m 5 genoemde ontwerp-ver- gunningen en verleende vergunningen lig gen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 18 sept. 1987 voor de zaken 12 en 3 en tot 4 okt. 1987 voor de zaken 4 en 5 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het Stadhuis elke werkdag van 08.30 uur tot 16.45 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Bezwaren - Beroep bij de Kroon Gemotiveerde bezwaren tegen de onder 12 en 3 genoemde ontwerp-vergunningen kun nen tot 18 sept. 1987 schriftelijk bij Burge meester en Wethouders worden ingediend door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning. - iedereen die op de openbare zitting be zwaren heeft ingebracht, - iedereen die tijdig een bezwaarschrift heeft ingediend n.a.v. het verzoek om ver gunning, - iedereen die kan aantonen dat hij/zij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest. Tegen het verlenen van de onder 4 en 5 genoemde vergunningen kan tot 4 okt. 1987 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning, - de betrokken adviseurs, - iedereen die schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingediend tegen het ver zoek en/of ontwerp-vergunning, - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren 'n te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende boven genoemde hinderwetzaken kunt u zich wen den tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, kamer 012, tel. 254437 Milieu Ontheffing Wet geluidhinder ten behoeve van een woningbouwplan aan de Aquama rijnstraat. Op 1 juli jl. is het Besluit geluidhinder Spoor wegen in werking getreden. Met het oog op de realisering van 9 woningen op de hoek van de Aquamarijnstraat en de Hoge Mors weg moeten Burgemeester en Wethouders bij het college van Gedeputeerde Staten om ontheffing verzoeken om een hogere waar de dan de wettelijke voorkeursgrenswaarde op de gevels van 60 dB(A). De hogere ge velbelasting van 69 dB(A) is het gevolg van het railverkeerslawaai op de spoorlijn Lei- den-Den Haag v.v. Indien op dit verzoek po sitief wordt beslist zullen er akoestische maatregelen getroffen moeten worden om het geluidsnivo tengevolge van het railver keer In de woningen tot een wettelijk aan vaard maximum te beperken tot 37 dB(A). Dit verzoek ligt met een aantal bijbehorende stukken vanaf maandag 7 september 1987 één maand lang ter inzage in kamer 001 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. leder die opmerkingen heeft over dit verzoek kan deze tot 7 oktober 1987 schriftelijk indienen bij B&W van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Mondeling kunnen opmerkingen gemaakt worden tijdens de openbare hoorzitting, wel ke wordt gehouden op donderdag 17 sep tember a.s. van 10.00 tot 10.30 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis. Wilt u over een en ander nadere inlichtingen dan kunt u con tact opnemen met de directie Milieu, tel. 254355/254804. OPLEIDINGEN EN CURSUSSEN I 'X.anei neut den t*tde*t Hoek Engelendaal/Buitenhoflaan 071-412255 - Leiderdorp BELEGGINGSKUNDE Een 3-maands mondelinge praktijkopleiding voor particuliere en professionele beleggers. Vraag, port vrij, prospektus MB aan bij: I.T.B., Antwoordnr. 3179, 3000 WB Rotterdam. Tel. 010-4667905 NIEUWENHUIJZEN BEL 071-143705-HOGEWOERD 87- LEIDEN REGIO LEIDEN Domburg: 894284. Ford Sierra: les 60 min. 1e 10 lessen 300,- (vervolg 45,- per uur). Escort: les duur 50 min 31,50. Vinkensteyn: 134575. Opel As- cona: les 60 min. 1e 10 lessen 300,- (vervolg 45,- per les). Opel Kadett: lesduur 50 min. 31,50. Ook voor vrachtwagen 50.- per 60 min. en motor 40.- per 60 min. *%mwW /M t dansinstituut bij Sllpljenaav Inschrijving dagelijks NATUURLIJK! 12-17 en 19-21 uur. Steenschuur 15. Leiden. Tel 071-122582 speciale aandacht voor mi|n Sleuteltje' PIANOLESSEN rs leeft. v.a. 7 jr Tel. 071-131114 De vakantie was fantas tisch maar je Frans wat minder? Bev. Ier. Frans geeft conversatie les sen. Bel 146653. Leraar natuurkunde geeft bijles wis- en na tuurkunde. Tevens telef. huiswerkhulp. 071- 120966 Neem geen risico! Volg BELEGGEN In het RIO Leiderdorp tel. 079-212781 na 6 u. PIANOLES bevoegd pianodocente kan nog enkele leerlin gen plaatsen J. Nauta tel. 071-149600 Schrijf nu in bij: Danscentrum Evert Castelein Hooglandse Kerkgracht 48, Leiden Bel voor alle informatie 071 -123583-120917 dagelijks van 14.00-16.00 uur en van 19.00-21.00 uur in hel weekend alleen op zondag van 19.00-22.00 uur qahïïcïTc NU KAN HET NOG i je bent in de toekomst nodig als leraar in het ba- DE LEIDSE PABO Inschrijving dagelijks, Galgewater 1Leiden trum. Tel. 071-123945 Verkeersschool "TEMPO" ƒ31,90 per les. div. au to's, tel. 01717-4823, b.g.g. 070-457626 1e LES 3,95 ook automaat. Belastingvrij bijverdie nen? Volg onze cursus BELEGGEN in het RIO Leiderdorp tel. 079-212781 na 6 u DANSLES VOOR KINDEREN VAN 7 TOT 13 JAAR Kursusduur: 13 lessen van 1 uur (wekelijks) 2 dansmiddagen Aanvang kursus: woensdag 9 september om 14.30 uur Kosten: 75,- (2 proeflessen geheel vrijblijvend ter kennismaking) Bel voor alle informatie 071-123583 (ook voor andere klubs) Danscentrum Evert Castelein DA hJSSCHOLENt Hooglandse Kerkgracht 48, Lelden

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11