FNV boos over aantasten van minimum loon Ruimte voor boeren in Brazilië Olieprijzen omhoog vanwege Golf-onrust CHAUFFEURS IN STAKING Mijnwerkers weer aan de slag Gezinnen kopen meer 'Najaarsoverleg in gevaar UTRECHT (ANP) - DE FNV is ongelukkig met het besluit van het kabinet om het minimumloon voor 15- tot en met 17-jarigen af te schaffen en de leeftijdsgrens voor het vol wassenen-minimumloon te verhogen tot 24 jaar. Deze beslissing legt een zware druk op het Najaarsoverleg tussen kabinet en sociale partners, aldus de grootste Nederlandse vakcen trale. Het kabinet maakte vrijdag be kend te zijn afgestapt van het voor nemen om de grens van het vol wassenen-minimumloon te verho gen tot 27 jaar, omdat de bezwaren van de vakbeweging hout snijden. De vakbeweging was bang dat ver hoging van de leeftijdsgrens nau welijks zou leiden tot meer werk gelegenheid en dat een toeslagen systeem noodzakelijk zou zijn om de koopkracht van de ouderen te handhaven. Deze bezwaren zijn nu echter in het geheel niet weggeno men, aldus de FNV. „De aantasting van het mini mumloon druist in tegen de uit komsten van het Voorjaarsoverleg op 2 juni, waar kabinet en sociale partners zich hebben gebonden AMSTERDAM (ANP) - De raad van bestuur van Internatio-Müller schrijft de daling van de halfjaar winst van 12,7 miljoen tot 11,1 mil joen gulden vooral toe aan de ont wikkelingen in de Rotterdamse ha ven. Die werd het afgelopen half jaar werd door prikacties en sta kingen. Bovendien hebben de car- gadoorsbedrijven te lijden hebben van de lage vrachttarieven op de wereldmarkt, aldus Internatio. In de haven lijkt het ergste leed inmiddels geleden en verschillen de technische bedrijven elders in HAL Holland Amerika Lijn (HAL) heeft in de eerste helft van het jaar een nettowinst behaald van 8 mil joen dollar. In het eerste halfjaar van 1986 verdiende de cruise-, ho tel- en handelsonderneming 5,59 miljoen dollar. Het exploitatiere sultaat steeg van 11,6 miljoen tot 15,3 miljoen dollar. De omzet steeg met 15,7 procent tot 137,7 miljoen dollar. Palmolie Maleisië was ook in 1986 verre weg de grootste palmolieprodu cent ter wereld. Met een produktie van 4,7 miljoen ton had het land een aandeel op de wereldmarkt van zestig procent. De op een na grootste producent was Indonesië dat 1,35 miljoen ton produceerde, twaalf procent meer dan in 1985. Groot-Brittanië In het jongste rapport van de CBI, de verenigde Britse werkge vers, staat dat de economie van Groot-Brittannië dit jaar met ruim drie procent zal groeien. Dat is meer dan de organisatie eerder voorzag. Voor 1988 houdt de CBI het nu op tussen de twee en 2,5 procent. Peru Peru is van plan de betalingen aan de Wereldbank binnenkort te hervatten en zal voorts meer gaan overmaken aan andere schuldei sers, zo heeft premier Guillermo Larco Cox verklaard. De Wereld bank besloot begin augustus de kredietverlening aan Peru stop te zetten omdat het land een te grote betalingsachterstand had. Bayer Het Westduitse chemieconcern Bayer heeft zijn winst voor belas tingen in de eerste helft van dit jaar met vier procent zien stijgen van 1,49 tot 1,55 miljard mark. De om zet ging met 6,8 procent omlaag van 20,43 tot 19,03 miljard mark. De winststijging bij Bayer is. hoger dan die bij andere twee grote che mieconcerns in de Bondsrepu bliek, BASF en Hoechst, die over het eerste halfjaar een winstgroei, van respectievelijk 3,7 en 0,9 pro cent boekten. Ferruzzi Het Italiaanse agro-industriële concern Ferruzzi is definitief eige naar geworden van de Europese zetmeel fabrieken- van de Ameri kaanse onderneming CPC Interna tional. Een overeenkomst daartoe is ondertekend in Londen en wordt op 30 september van kracht. De transactie omvat ook een fa briek in het Nederlandse Sas van Gent. Dat bedrijf zal normaal wor den voortgezet zonder gevolgen voor de ongeveer 400 werknemers, zo heeft een woordvoerder van CPC Nederland gisteren meege deeld. aan een gezamenlijke inspanning om de arbeidsmarktpositie van zwakke groepen te verbeteren. Een eenzijdige verlaging van het mini mumloon door het kabinet past in het geheel niet bij de zorgvuldig heid die voor zo'n gezamenlijke aanpak nodig is", aldus de FNV. Het Najaarsoverleg is voorzien op vrijdag 18 september, drie da gen na de presentatie van de Mil joenennota. Naar aanleiding van de nu al bekende plannen voor 1988 heeft de vakbeweging vorige .week de vrees uitgesproken dat het Najaarsoverleg weinig kans van slagen heeft. Van afspraken over verdere maatregelen ter be strijding van de werkloosheid en over een gelijkwaardige behande ling van werknemers in de collec tieve sector (ambtenaren, trendvol gers en uitkeringsgerechtigden) en de particuliere sector lijkt voorals nog weinig terecht te komen, aldus de vakcentrale. het concern zitten goed in de or ders. De technische aannemings bedrijven, die steeds belangrijker zijn geworden voor het concern, le veren hun werken vooral tegen het einde van het jaar op en de belang rijkste winst moet dus nog ge maakt worden. Om die redenen durfde bestuursvoorzitter drs. M. Thomassen gisteren tijdens een toelichting op de halfjaarcijfers dan ook de voorspelling van het jaarverslag, een wat hogere netto winst over 1987, te handhaven. Het bedrijfsresultaat nam gere kend over de eerste jaarhelften toe van 23,2 miljoen tot 25,0 miljoen gulden. De rentelasten namen met zeven ton af tot 10,8 miljoen gul den. Het resultaat uit de deelne mingen viel echter terug, namelijk van 3,8 miljoen tot 245.000 gulden. Belangrijke deelnemingen zijn het containeroverslagbedrijf ECT, dat na een goed 1986 getroffen werd door een staking en in USL een be langrijke klant zag .verdwijnen. Ook heeft Internatio-Müller een belangrijk minderheidsbelang in het massagoed-overslagbedrijf Frans Swarttouw. Thomassen maakte overigens gewag van 'hoofdbrekens' bij het uitwerken van het compromis tus sen werkgevers en werknemers in de stukgoedsector. Veranderingen in het stelsel van de sociale zeker heid leveren 'technische proble men' op. Na het bereiken van dit stukgoed-akkoord zet Internatio- Müller de gesprekken over samen werking tussen het de stukgoedbe- drijven Müller-Thomsen en Multi- Terminals voort. BANKBILJETTEN - In het door inflatie geteisterde Joegoslavië wordt vandaag een nieuw bankbil jet in omloop gebracht, dat vier keer zoveel waard is als het huidige duurste bankbiljet. Op het biljet van 20.000 dinar prijkt een afbeel ding van een mijnwerker. Joego slavië kampt met een inflatie van ruim 100 procent. In 1983 werd een biljet van 5.000 dinar uitgebracht, maar dat is nu nog maar 13,50 gul den waard en allang niet meer vol doende. UTRECHT - Directeur N. Kors van de Coöperatie van de land bouwnederzetting Holambra 1 in de Brazilaanse deelstaat Sao Paulo geeft het eerlijk toe. Een Nederlan der die dit Zuidamerikaanse land als nieuw vaderland kiest, moet wel beschikken over enige jogo de cintura, letterlijk soepelheid in heupen en middel, anders redt'ie het niet. Daar een nieuw bestaan opbouwen heeft z'n leuke en kei harde kanten, maar kent vooral veel mogelijkheden. door Patricia van der Zalm Om overtuiging aan de man te brengen, om precies te zijn de Nederlandse agrariër die de melK- quota, de overbemesting en de ver regende oogsten beu is, is Kors met collega D. Vermeulen nu voor een kort verblijf in ons land. Zelf formuleert Kors het wat voorzichtiger. "We zijn hier niet om te werven, maar om gegadig den uit de agrarische sector die eventueel interesse zouden hebben om in Brazilië te kijken, te infor meren en te begeleiden". Tot nu ROTTERDAM (ANP) - De totale inventaris van de failliete scheeps werf Boele komt binnenkort onder de hamer. Op een veiling, georga niseerd door het Amsterdamse vei linghuis Troostwijk, zullen alle kranen, pontons, draaibanken, ge reedschap en overige inventaris aan de meest biedende worden verkocht. De bijna 3000 gegadig den die Troostwijk verwacht kun nen hun bod vanaf 14 september uitbrengen in de kantine van de scheepswerf, waar de veiling in to taal meer dan een week in beslag zal nemen. Volgens het veilinghuis is de aanstaande veiling de tweede in grootte sedert de Tweede Wereld oorlog. Alleen de veiling van Werk spoor in Utrecht was nog omvang rijker. In totaal zullen er bijna 8000 kavels worden geveild. Volgens een woordvoerster van Troostwijk is er bijzonder veel moderne appa ratuur te koop op de veiling. Veel kranen en hoogwaardig gereed schap dateren van de laatste zeven jaar. JOHANNESBURG (AFP) - Het grootste deel van de stakende, mijnwejkers in Zuid-Afrika is gis teren weer aan het werk gegaan. De woordvoerder van de zwarte mijnwerkersvakbond NUM, Mar cel Golding, meende dat rond 30.000 van de ruim 300.000 stakers nog niet aan net werk waren ge gaan. Van werkgeverszijde werd gezegd dat er nooit meer dan 230.000 stakers zijn geweest en werd de terugkeer naar het norma le werk bevestigd. Bij het opstellen van de balans na drie weken staking, stelde de se cretaris-generaal van de NUM, Cy ril Ramaphosa, de nederlaag van de NUM voor als praktisch een overwinning. De staking is een 'be langrijke overwinning voor de mijnwerkers', verklaarde hij, de werkonderbreking een 'repetitie' voor volgend jaar noemend. Deze staking is voor alles een proef geweest voor de krachtsver- Ramaphosa: overwinning voor de mijnwerkers. (foto ap> toe hebben honderd belangstellen den zich opgegeven. Beide heren zijn via hun land bouwnederzettingen Holambra 1 en 2 (katholiek) en Parana (protes tants) betrokken bij de Project groep Oriëntatie Brazilië. Daarin zijn ook ondergebracht de aloude Katholieke en de Christelijke Emi gratiecentrales in Den Haag, parti culiere instanties die echter voor het grootste deel worden gesubsi dieerd door de Nederlandse over heid. Doel: het geven van voorlich ting en het begeleiden van boeren die de stap naar Brazilië durven wagen. Mes Vermeulen, sinds 1938 werk zaam in Brazilië, legt uit hoe het de nu ongeveer drieduizend van oor sprong Nederlandse boeren in dat land vergaat. "We vormen coöpera ties en doen aan 'agribusiness', ge bruikmakend van Nederlandse kennis. Deze gemeenschappen hebben in de streek waar ze zijn ge vestigd meegeholpen aan de aan leg van betere wegen. Ze hebben ook gezorgd voor de bouw van ker ken en scholen, gezondheidszorg en verbetering van de hygiënische omstandigheden. Veiling van inventaris scheepswerf De twee reparatiedokken waar Boele nog over beschikt worden niet op de veiling verhandeld, maar ondershands verkocht. Voor de dokken bestaat volgens Troost wijk al veel belangstelling. Om zoveel mogelijk belangstel lenden op de hoogte te stellen van de veiling heeft Troostwijk alle scheepswerven ter wereld aange schreven. "Als er ergens ter wereld een werf is die niet op de hoogte is dan ligt het aan de postbezorging", aldus de woordvoerster van Troostwijk. Ten behoeve van de zeer vele buitenlandse belangstellenden heeft Troostwijk videoprogram ma's gemaakt, waarop de te verko pen voorwerpen worden vertoond. houding binnen de Zuidafrikaanse mijnbouw. Tot dusver beperkte de strijd tussen de NUM en de werk gevers zich tot twee korte stakin gen van twee dagen in 1984 en 1985. De drie weken durende sta king die officieel zondagavond werd beëindigd, was de langste die ooit door zwarte mijnwerkers in Zuid-Afrika werd gevoerd. Voor de mijn-werkgevers zou toegeven aan de NUM een gevaar lijk precedent hebben geschapen voor de toekomst, waardoor de vakbond de indruk zou krijgen dat zij de werkgevers kon dwingen door systematische dreiging met stakingen. De werkgevers gebruik ten dan ook een hard wapen; mas sale ontslagen. Ongeveer 40.000 stakers verloren hun baan en de DEN HAAG (ANP) - De bestedin gen van de gezinnen zijn in het tweede kwartaal van dit jaar met drie procent toegenomen ten op zichte van hetzelfde kwartaal van 1986. De stijging in het eerste half jaar komt hierdoor uit op 2,5 pro cent. Dat heeft het CBS gisteren bekendgemaakt. De grootste stijging in het twee de kwartaal - met 4,5 procent - deed zich voor bij de duurzame goede ren, ondanks de lichte daling van het aantal verkochte auto's. De consumptie van voedings- en ge notmiddelen en van overige goede ren en diensten nam toe met 2,5 procent. Het resultaat is dat een groot deel van de Braziliaanse bevolking kan meeprofiteren van deze ont wikkelingen. Ze werken mee op de bedrijven van de Nederlandse boe ren of hebben een baan in de ver werkende industrie. En daar gaat het toch om bij emigratie: je doet het niet alleen om er zelf beter van te worden maar ook om voor de plaatselijke bevolking iets te doen. Het mes snijdt dan bovendien aan twee kanten. Hoe beter je de men sen behandelt, hoe groter de pro- duktiviteit". Ruimte Een greep uit de produkten die de coöperaties Holambra 1 en 2 en Parana verbouwen: bloemen, plan ten, citrusvruchten, appels, perzi ken, maïs, rijst, katoen. Parana is vanwege het koelere klimaat voor al geschikt voor akkerbouw, vee teelt en pluimveehouderij. Ver meulen en Kors: "De ruimte. Dat is zo aantrekkelijk aan Brazilië. De vrijheid om te kunnen werken, je kunt er je fantasie laten varen. Geld lenen is er wel mogelijk, maar de rente is erg hoog. Daarom is het nu niet meer mogelijk om zonder eigen kapitaal te beginnen". Een minimum van drie ton, zo schatten De videoprogramma's zijn in vier talen ingesproken. Ook particulie ren kunnen op de veiling aan hun trekken komen, want behalve de grote werktuigen van de werf komt ook de kantoorinventaris onder de hamer. Boele werd begin maart failliet verklaard. Op dat moment waren er nog plannen om een deel van de falliete werf in te brengen in een nieuwe combinatie met de werven Niehuis en Van den Berg en Vlaar- dingen-Oost. Na verloop van tijd bleek echter dat die voornemens niet haalbaar waren omdat Vlaar- dingen-Oost er de voorkeur aangaf samen te gaan met Wilton Fij- enoord. In de loop van mei bleek dat de wervencombinatie IJssel-Vliet- Combinatie bereid was twee dok ken en twee dwarshellingen van Boele over te nemen. De rest van de werfinventaris word nu dus aan de meest biedende verkocht. Op het moment dat Boele failliet ging werkten daar ongeveer 600 men- werkgevers, met name de Anglo American Corporation, het groot ste mijnconcern in het land, was zichtbaar bereid alle stakers, en dus alle leden van de NUM, te ont slaan opdat de produktie van goud kon worden hervat. Een dergelijk fenomeen doet zich momenteel voor bij de Zuid afrikaanse posterijen en telecom municatie, waar de overheid twee weken geleden rond 14.000 werk nemers ontsloeg die sinds 23 juni het werk hadden neergelegd. Ra maphosa ziet de ontslagen als het eind van de mythe van het 'libera lisme' van de Anglo American Cor poration. „Er bestaat geen liberale bourgeoisie", zei hij zondagavond en hij beschuldigde de AAC ervan zijn toevlucht te hebben gezocht tot 'fascistische methodes'. Bij de duurzame goederen (plus 4,5 procent) stegen de uitgaven aan schoeisel, sieraden, foto- en opti sche artikelen meer dan gemid deld. De auto-verkopen liepen voor het eerst sedert het derde kwartaal van 1984 af ten opzichte van de overeenkomstige periode een jaar eerder. Binnen de groep overige goede ren en diensten (plus 2,5) kwamen meer dan gemiddelde stijgingen voor bij doe-het-zelf artikelen, cos metica en drogisterij-artikelen. Aan boeken en auto-brandstoffen werd minder besteed. Ook het gas verbruik liep terug. zij, is al gauw nodig. Afhankelijk van de hoeveelheid land die ie mand wil kopen, kan dat uitlopen tot acht ton. Jarenlange praktijkervaring heeft geleerd dat de gemiddelde leeftijd van de Nederlandse boer die ons land met zijn gezin verruilt voor Brazilië, ligt tussen de dertig en veertig jaar. Voor jonge boeren zonen bestaat de mogelijkheid om er een jaar stage te lopen voor de definitieve beslissing er voorgoed' te gaan wonen en werken. Het aantal spijtoptanten van de afgelopen tientallen jaren is vol gens Vermeulen en Kors te ver waarlozen. Maar ze zijn er wel, de gezinnen die in verband met ge- zondheids- of familieproblemen moesten terugkeren naar Neder land. Of gewoon omdat het finan cieel niet haalbaar bleek om suc cesvol te boeren in Brazilië. Daar tegenover staat het - succesvolle - voorbeeld van de landbouwge- meenschap in Maracajü, in de deel staat Mata Grosso. Een groepje in dividuele Nederlandse boeren streek daar in verband met de lage grondprijzen neer. Zij besloten een coöperatie op te richten en bedrij ven daar nu al jarenlang met suc ces akkerbouw. LONDEN/KUWAYT (Rtr/ANP) - De olieprijzen zijn gisteren fors ge stegen als gevolg van de verscher ping van het conflict in het Golfge- bied. De oliehandelaren zijn bang dat de hervatting van de vijande lijkheden tussen Irak en Iran, na een bestand van zes weken, de olie toevoer naar het Westen in gevaar zal brengen. Zondag viel Irak op nieuw olie-installaties van Iran aan en gisteren sloeg Iran terug door een tanker uit Kuwayt, een bond genoot van Irak, te bestoken. De handel in olie uit het Noord- zeeveld Brent was rustig vanwege de sluiting van de markt in Lon den. Toch steeg de prijs van Brent- olie gisteren tot 18,65 dollar tegen een slotprijs van 18,20 dollar op vrijdag. De meest verhandelde Amerikaanse oliesoort. West Texas Intermediate, ging 35 dollarcent in prijs omhoog tot 19,80 dollar. Du- bai-olie, de toonaangevende olie soort in het Midden-Oosten, kwam na een stijging van twintig dollar cent uit op 17,40 dollar. Kuwayt koopt op het ogenblik flinke hoeveelheden ruwe olie uit de Noordzee voor zijn Europese ASSEN (ANP) - De fabrikant van gasbranders Furigas is in onder handeling met de Amerikaanse Dyson-Kissner-Moran (DKM) over de verkoop van alle activiteiten van Furigas met uitzondering van de zonnebankgroep aan DKM. De verwachting is dat Furigas met DKM tot overeenstemming komt over een transactie, die voor alle bij Furigas betrokken partijen aantrekkelijker is dan verkoop van bedrijfsonderdelen aan de Britse Bray Technologies. De onderhandelingen betreffen de overdracht van Furigas Assen (gasbranders), Encon (elektronica), Metaal Vries, Redutherm, de Ame rikaanse Furigas Inc., de Britse Fu rigas (UK) en de Italiaanse Furigas Sri. DKM is ruim 30 jaar geleden op gericht en heeft haar hoofdkantoor in New York. Zij heeft een sterke spreiding van activiteiten met de nadruk op de industrie. Sinds 1986 bezit DKM Burner Systems Inter national (BSI) in Chattanooga (Tennessee), de grootste fabrikant van gasbranders in de Verenigde Staten. Naar verwachting zal de voorgenomen fusie van genoemde Furigas-dochters met BSI en aldus met DKM leiden tot 'positieve vooruitzichten voor deze vennoot schappen'. Burmel Holding op Curacao (maatschappij van directeur/op richter H.P. Kruithof) heeft laten weten zij van plan is om na afwik keling van de transactie tussen Fu rigas en DKM een openbaar bod op de bij derden uitstaande aandelen Furigas (42 procent) uit te brengen. Kort geding om reclamespot van Coca Cola AMSTERDAM (ANP) - Frisdrank fabrikant 7-up vindt de reclame slogan zoals concurent Coca Cola die voor het merk Sprite hanteert misleidend. Sprite wordt aange prezen onder het motto: ,,'t Smaakt beter omdat er lemon en lime in zit". 7-up vindt deze aanprijzing mis leidend omdat haar drank, maar ook andere limonades, eveneens lemon en lime bevatten. De fabriek eiste gisteren in kort geding voor de Amsterdamse rechtbankpresi dent B. Asscher, dat Coca Cola het woord 'beter' uit de reclamebood schap haalt. Coca Cola bracht ter zitting een video-recorder mee om Asscher duidelijk te maken dat 7-Up in haar reclame-spotjes nooit adver teert met de aanwezigheid van le mon of lime. „7-Up zegt alleen wat er niet in haar limonade zit, nooit wat er wel in zit. Alleen op de ver pakking staat bijna onleesbaar dat 7-Up limonade lemon en lime be vat. Dat moet van de warenwet", aldus Coca Cola-advocaat J. Crul. Asscher doet 10 september uit spraak. raffinaderijen. Het land zou de be nodigde olie gemakkelijk zelf kun nen leveren, maar wil er met aan kopen elders voor zorgen dat het binnen het produktiecontingent blijft dat in het kader van de Orga nisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) is vastgesteld. Dit heeft onderdirecteur Mansour al- Furaih van de staatsoliemaat schappij Kuwait Petroleum Corpo ration (KPC) zondag verklaard te genover het Kuwaytse persbureau KUNA. Het land mag krachtens de af spraken binnen de OPEC maxi maal 996.000 vaten per dag produ ceren. Vorige week werd Kuwayt samen met Irak en de Verenigde Emiraten door Iran beschuldigd van het overschrijden van de OPEC-quota. Het kartel van 13 olieproducerende landen besloot afgelopen juni in Genève om de produktie in het derde kwartaal te beperken tot 16,6 miljoen vaten per dag. Het gezaghebbende vakblad Middle East Economie Survey (MEES) meldde vorige week dat het oliekartel dagelijks ongeveer 19,7 miljoen vaten produceert. De hoogte van dat bod zal uitgaan van de opbrengst van de transactie met DKM en van de waarde van activiteiten en verplichtingen die in Furigas achterblijven. Burmel verwacht dat het bod ongeveer 26 gulden per aandeel Furigas zal be dragen. In juni zag het ernaar uit dat Bray een bod van 29 gulden per aandeel zou uitbrengen op alle aan delen. De besprekingen daarover liepen vast. Vervolgens gingen Bray en Furigas in gesprek over de verkoop van onderdelen van Furi gas. Vorige week zag Bray ook af van een bod op de deelnemingen. De onderhandelingen werden dus gestaakt. Aan de aandeelhouders vergadering van 18 september zal de verkoop van de dochteronder nemingen nu worden voorgelegd. Staatsbedrijven China overtreden prijswetgeving PEKING (Rtr) - Chinese staatsbe drijven overtreden op 'grote schaal het systeem van vastgestelde prij zen, zo meldt het Volksdagblad. In een onderzoek over zeventien maanden tot en met mei dit jaar zijn bijna 34.000 gevallen van mal versaties bij staatsondernemingen aan het licht gekomen. Deze staats bedrijven verkochten illegaal ma teriaal voor een totaal bedrag van negentig miljoen dollar. In de Chinese krant wordt ge zegd dat het niet langer voldoende is om te vertrouwen op onderzoe ken als het erom gaat 'illegale prijs verhogingen en de illegale heffing van vergoedingen' te ontdekken en te bestrijden. De prijswetten moe ten worden verbeterd en alle mo gelijke middelen dienen te worden aangewend om dergelijke malver saties te voorkomen. Het gaat zelfs zo ver, aldus het Chinese dagblad, dat staatsbedrij ven op illegale wijze monopolies vormen om hun produkten tegen veel hogere prijzen te verkopen dan door de staat is vastgesteld. In sommige gevallen wordt gebruik gemaakt van tussenpersonen die tegen een vergoeding de contrac ten met de kopers opstellen. Ook worden ondeugdelijke produkten illegaal aan de man gebracht. De krant geeft verder als voorbeeld dat de spoorwegen treinwagons te gen uitzonderlijk hoge tarieven verhuren voor vervoer van goede ren buiten het staatsplan om. China kent in het algemeen twee prijzen voor produkten en grond stoffen, een lage waartegen onder het staatsplan worden verkocht en een hogere waartegen op de vrije markt worden aangeboden. Vol gens een westerse diplomaat is het op grote schaal overtreden van de prijswetgeving toe te schrijven aan dit systeem van dubbele prijzen alsmede aan het tekort aan grond stoffen. SEOUL-De arbeidsonrust in Zuid-Korea houdt aan. Vanochtend gingen ongeveer 10.000 taxichauffeurs in de hoofdstad Seoul in staking. Ze willen een hoger loon en kortere werktijden. (foto ap> ADVERTENTIE 10 0 JAAR ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7