'Idioten zul je altijd blijven houden' Dierenweitje voor station in de knel SB0II0B LEIDSCH DAGBLAD KABELKRANT 00K BIJ U 0P DE BUIS! Voorschoten moet Texaco verplaatsen Nieuwe kampioen van Zoeterwoude MAANDAG 31 AUGUSTUS 1987 REGIO LEIDEN PAGINA 9 Mishandeling in jubilerend Berkhoutpark VOORSCHOTEN - Het jubile rende Burgemeester Berkhout- park (50 jaar) in Voorschoten vormde zaterdag het decor van een mishandeling die zondag, in datzelfde park, een staartje kreeg. Het drama werd zaterdag avond rond tien uur ingeleid toen vier Voorschotense jongens van 13 jaar door het park liepen, op weg naar de snackbar. In het park ontmoette zij drie meisjes en een jongen, ook allemaal Voorschotenaren. De ontmoe ting liep op een vechtpartij uit. De door de meisjes vergezelde knaap sloeg een van de vier wan delaars een dik oog en trok bo vendien een mes waarmee hij het kwartet bedreigde. Verkleedpartijen in de tenten bij het kanaal. Het zwempak moet uit, het wielerkostuum c O eg stg eestenaar Mart Moraal krijgt een douche "aangeboden kanaal heeft afgelegd. Moraal werd tweede tijdens de kwarttriatl OEGSTGEEST - De 26-jarige Noordwijker Hans Wesseling heeft de derde kwarttriathlon van de Oegstgeester Buurtgroep Haas- wijk gewonnen. Voor één kilome ter zwemmen in het Oegstgeester kanaal, 47.9 kilometer fietsen en 10.9 kilometer lopen, door en rond Haaswijk, had hij twee uur, zes mi nuten en 52 seconden nodig. "Ik heb gewoon mijn best gedaan" luidde zijn ultra-eenvoudige win naarscredo. door Wim Koevoet Tweede werd (alweer) Mart Mo raal, een Oegstgeestenaar van 32 jaar. Derde was aanvankelijk Ro bert Springer uit Leiden. De 19-ja- rige tri-atleet kreeg toen hij thuis zat bij te komen van zijn inspan ningen telefonisch te horen dat hij was gediskwalificeerd wegens "stayeren" (vrij vertaald: wieltje plakken) tijdens het wieleronder- deel. De echte derde werd nu Chris Cappel .uit Leiderdorp met 2.14.35. Snelste vrouw was de 28-jarige Gonnie Wensveen met 2.36.21. Wensveen presteerde enorm want zij was de 28ste van de wedstrijd en dus sneller dan tal van haar man nelijke oppponenten. Aan de volgens Buurtgroep Haaswijk door 7500 a 10.000 be langstellenden bijgewoonde triath lon, hadden 275 atleten moeten deelnemen. Vijftig van hen waren wedstrijddeelnemers, de rest be hoorde tot de "recreantengroep". Van die 275 finishten er uiteinde lijk 232. Dertig verschenen er niet aan de start en er waren enige uit vallers onder wie de kanshebber op de eindoverwinning, Hans Bouwmeester. De Leidenaar kampte met een spierverrekking en stapte na twee ronden fietsen af. Bloedstollende momenten bij triathlon-Haaswijk in Oegstgeest roekeloos de weg overstak, aan de goede kant van het hek te houden. Twee heren op een bromfiets pres teerden het ^elfs om de Kleyn Prof- fijtlaan te gebruiken als route op weg naar hun woning terwijl het wieleronderdeel in volle gang was. "Idioten zul je altijd blijven hou den", sprak men vanuit het pu bliek. Een organisator: "Kijk, te gen zulke stommiteiten is natuur lijk niet één draaiboek bestand". Ook de overgang van het zwem- nummer in het fietsnummer bij voorbeeld dreigde op een chaos uit te lopen toen de coureurs vanuit de verkleedtenten het parcours op kwamen rijden en eigenlijk alleen toeschouwer wethouder van Veen zich nog netjes achter de hekken bleek op te houden. Wonder boven wonder deed er zich niet één aan rijding voor. Bloedstollend was het tussen drie en vier uur bij de finish aan de Johan Wagenaarlaan. Daar bevond zich een splitsing. Atleten die hun tweede en laatste looppronde klaar hadden, dienden linksaf te slaan, het finishdoek onderdoor. Zij die er nog één voor de boeg hadden, moesten de rechterkant aanhou den. Velen sloegen de verkeerde kant op. De wedstrijdleiding moest voortdurend iedereen in de gaten houden. Aan de hand van het borstnummer kon de wedstrijdlei ding nagaan wie welke kant op moest. Velen droegen hun num mer echter op de rug en van ande ren was het met stift op de armen aangebrachte nummer door het ka naalwater niet meer te lezen. Eind sprint trekkende finishers liepen dwars door atleten die nog één rondje moesten door. Eén keer ging het verkeerd. Een opdringeri ge toeschouwer die twee finishers over het hoofd zag, sloeg finaal achterover en belandde in de kin derwagen die op dat moment on bezet was. Storend waren ook de "meefiet- sers" tijdens het loopnummer. Op de President Kennedylaan en de Haarlemmertrekvaart en -straat- .weg leverde die geen problemen op maar in de smalle straten van Haaswijk zelf, des te meer. Maar ten Noort zou die meefietsers graag van hun zadel halen, bekent hij. "Je zou heel radicaal alle tri atleten die erachter lopen kunnen diskwalificeren, maar waar ben je dan mee bezig?". Volgens Maarten Noort is er ook geen andere oplossing voor de splitsing. "Dat houd je altijd als je het parcours twee keer moet lopen. En verder mag je er toch vanuit gaan dat mensen tot twee kunnen i kilometer in het Oegstgeesster tellen en dus weten welke kant zij opmoeten. Maar inderdaad, hieruit blijkt wel weer dat de wedstrij dreglementen niet of nauwelijks worden gelezen". Tot de opvallendste deelnemers behoorden zeker de als nar uitge dost tri-atleet en Leidenaar Ray mond Slingerland. De laatste zat enkele weken terug nog met zijn been, dat hij op drie plaatsen ge- brokend had, in het gips. Desal niettemin volbracht hij de "lijdens weg". In het oog springend waren ook de tri-atleten die de elf kilome ter te voet met een walkman op het bezwete hoofd aflegden. Het parcours zal volgend jaar vermoedelijk moeten worden aan gepast. De Haarlemmertrekvaart wordt immers gereconstrueerd en is nadien onbruikbaar omdat er dan ook gemotoriseerd verkeer over deze provinciale weg mag. Maarten Noort en de zijnen heben hun ogen al op de Lange Voort la ten vallen. Het spektakel zou dan Oegstgeest nog verder in komen, beseft Noort. Hij begint nu al te glunderen. Een dag later trof de vader van het slachtoffer de messentrekker in het park aan en nam hem mee naar het bureau. De knaap bleek niet zoals vermoed "wel 17 jaar" maar net als zijn opponentjes 13 jaar. De politie van Voorschoten gaat na of de jongen al eens eer der bij dergelijke drama's be trokken is geweest. Is dat het ge val dan volgt er een proces-ver- baal, aldus een woordvoerder. Doorrijden na raken woning WARMOND - Een onbesuisde automobilist heeft vannacht een woning aan de Warmondse Baan licht beschadigd. De waterdor pel van de woning moest eraan geloven. De automobilist is ge woon doorgereden. Hoe de bot sing in zijn werk is gegaan is dan ook niet bekend. Wel hoorde de bewoonster een flinke klap en een wegrijdende auto. Op de plek des onheils trof de politie echter koplampglas en lakscherven aan. Vandaag kwam de politie erachter dat een elders in Warmond geparkeerde auto én koplampschade én lakscha.de had. De identiteit van de eige naar is inmiddels achterhaald. VOORSCHOTEN - Het die renweitje voor het Voor schotense NS-station wordt mogelijk verkleind of totaal geliquideerd. Het bezinesta- tion Texaco moet namelijk ook na de verdubbeling van de spoorbanen en de aanleg van een tunnelbak een plek je krijgen langs de Wijn gaardenlaan. Wanneer dat niet lukt, kan dat provincie en gemeente veel geld gaan kosten. Dat valt te lezen uit een brief van Gedeputeerde Staten aan de ge meente. Volgens GS kan Texaco een aanzienlijke schadevergoeding eisen wanneer de provincie de pu bliekrechtelijke ontheffing en pri vaatrechtelijke vergunning intrekt, zonder dat dat de verkeersveilig heid dient. Ook de gemeente wacht iets der gelijks wanneer ze geen vervan gend benzinestation opneemt in het nieuwe bestemmingsplan Bloemenwijk/Stationsplein. 'Een dergelijke claim kan voorkomen worden door het benzine-verkoop- punt in de gereconstrueerde situa tie ter plaatse in enigerlei vorm te handhaven', aldus GS. Uit ver keerstechnisch oogpunt vinden zij de dierenweide-variant 'aanvaard baar'. Parocliiegelden naar Filippijnen ZOETERWOUDE - De fancyfair op de jaarlijkse "parochiedag", georganiseerd door de jongeren groep van de Zoeterwoudse Meer burgparochie, heeft zaterdag 3.000 gulden opgeleverd. Het geld zal ten goede komen aan de Filippijnen. Een oud-parochielid, Saskia Hak kaart, werkt daar met een plaatse lijke theatergroep onder de bevol king. Die groep wil mensen helpen zich bewust te worden van hun ei gen cultuur en van de mogelijkhe den die zij zelf hebben. Sierra Leone Ook de aan de triathlon verbon den - en door het plaatselijke be drijfsleven stevig gesponsorde - lo terij voor Sierra Leone, een ont wikkelingsland dat zich al enkele jaren in speciale Oegstgeester be langstelling mag verheugen, was een optimaal succes. Alle 2.000 lo ten van een knaak vlogen het kraampje uit. De zo ontstane op brengst van 5.000 gulden wordt volgens afspraak door de gemeen te Oegstgeest verdubbeld.."Promi nent" tri-atleet Ton Kohlbeck (wet houder) was behalve met zijn eigen prestatie dik tevreden met die op brengst. Kohlbeck maakt deel uit van een werkgroep die uiteenlo pende acties voor Sierra Leone re gelt. De sportieve wethouder kwam als 164ste ortder het finis- doek door. De klok gaf toen 3.12.59 aan. Kohlbeck bekende na aan komst dat "het hele jaar de angst voor het Oegstgeester kanaal aan mij heeft geknaagd". De tri-atleet met het magische rugnummer 200 was zeker niet de enige die tegen de slopende zwemtocht nog het meest had opgezien. Ook de beide andere wethouders van Oegstgeest, mevrouw Blom en Van Veen droegen hun steentje bij aan het geslaagde, strak georgani seerde evenement. Sportwethou der van Veen loste het oorverdo vende startschot, Blom trok de lot nummers waarmee prijzen waren verdiend. Buurtgroep-voorzitter Maarten Noort toont zich een tevreden or ganisator maar is hoorbaar ver moeid. "Ik denk dat meedoen me minder moeite kost dan al dit ge doe", zegt hij dan ook. Gele trui De spanning onder de 150 vrij willigers die de wedstrijd in goede banen moesten leiden, was soms net zo groot als die onder de deel nemers. Een prima vondst was de gele trui met opschrift die dit korps der wedstrijdorde droeg. Dat vergrootte de herkenbaarheid én autoriteit. Vooral dat laatste was af en toe hard nodig om het opdringe rige publiek, dat vaak alleen maar oog had voor de eigen favoriet en Een lang lint van coureurs op de Zoeterwoudse Noordbuurtseweg. (Foto Henk Bouwman). ZOETERWOUDE - Adrie van Die- men is dit weekeinde op het nip pertje kampioen van Zoeterwoude geworden. Na vier onderdelen had hij slechts een half punt meer be haald dan zijn zijn naaste belager, Frans Paardekooper, en een punt meer dan nummer drie, Herman de Jong. Het kampioenschap begon vrij dagavond met een individuele tijd rit over 11,4 kilometer. Zaterdag avond stond er een wegwedstrijd van 84 kilometer in de Geerpolder op het programma. Zondag was er een sprint over 300 meter. Zat voor de junioren en dames het kam pioenschap er toen op, de heren re-, Informatie-avond ln het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest wordt op vrijdag 11 sep tember een burger-informatie- avond georganiseerd. Organisaties en verenigingen uit Oegstgeest ge ven op deze avond informatie over hun activiteiten aan bewoners van dit dorp. Omdat de presentatie dit jaar samenvalt met een deel van de jaarlijkse Culturele Manifestatie zullen bezoekers ook kunnen genie ten van muziek en dans in de aula van de school. den een afsluitend criterium over 56 kilometer. Veel deelnemers moesten zich beperken tot krachteloos meerij den, Adrie van Diemen zette giste ren krachtig de aanval in. Hij wond enkele tussenstprints en wist zo op gelijke voet te komen met Herman de Jong, die voor het criterium nog drie punten voorsprong had. Door dat hij in de sprint Herman net voorbleef, kon hij zich kampioen Winnaar van het criterium werd hij niet. Dennis van den Berg bouwde een voorsprong van een minuut op en ook achtervolger Frans Paardekooper kon hem net niet meer achterhalen. Na afloop Lunchconcert Het duo Frateris Corona treedt 20 september op in de Pauwhof aan de Pauwlaan 2 te Wassenaar. Het concert begint om twaalf uur 's middags. De prijs is 7,50 gulden. CJP-houders en kinderen betalen 3,25 gulden. werden Dennis en Adrie in een rij tuigje het dorp rondgereden. Het kampioenschap van Zoeterwoude was het laatste evenement dat meetelt voor het Zoeterwoudse su- perprestige-klassement. Winnaar van dit klassement werd Herman de Jong, Kees Janmaat werd twee de en Cock van der Hulst derde. Bij de junioren werd Jan Oost- dam dit weekeinde eerste, Johan de Groot tweede en Erik Onderwa ter derde. Bij de dames was het: Astrid van Leeuwen, Mandy Kerk vliet en Ebelinda Turk. Cock van der Hulst bleek de beste veteraan, Kees Janmaat en Leen Kuyt ble ven in zijn schaduw. Workshop De heer C. van Loon houdt, op za terdag 12 september een workshop in het Bondsgebouw in Voorscho ten. Van Loon is leraar metafysica en geestelijk genezer. Ook heeft hij samen met psychotherapeut Hans Korteweg het boek 'Echt waar' ge schreven. Hierin onderstrepen de schrijvers het belang van intuïtie en de kracht van gedachten. Deze ideëen zal Van Loon tijdens de workshop toelichten. Volgens gemeente-secretaris H. Overbosch is het niet zeker of het de gemeente inderdaad geld gaat kosten wanneer het benzinesta tion, dat op provinciale grond staat, geen nieuw plekje krijgt. Toch is Voorschoten serieus bereid de mogelijkheden op een rijtje te zetten. Leidse Baan Ruim zijn de marges hierbij niet. Zo schrijft de provincie dat 'ruim telijk gezien een lokatie op de plek van het te slopen Leidse Baan-via- duct' de enige reëele lokatie is. De landschappelijke en planologische bezwaren zijn echter groot in dit gebied, dat bij deelplan Duiven voorde hoort. Ook Texaco voelt weinig voor dit plekje. De maat schappij is bang dat ze dan wat Voorschotense klantjes gaat mislo pen. Tijdens verschillende gelegenhe den hebben woordvoerders van Texaco duidelijk dreigementen la ten horen. 'Wanneer we er niet uit komen, overwegen we een schade claim met zes nullen', heette het bij een van die gelegenheden. Het lijkt niet overdreven en heeft ook de provincie aan het denken gezet. VOORSCHOTEN - Wethouder L. Marselis heeft zaterdagmiddag de nieuwbouw van SV Voorschoten geopend door een steen met zijn opschrift te onthullen. In de nieuwbouw is de permanente kleedkamer- enjeugdac- commodatie ondergebracht, aldus een persbericht van de Voorschoten voetbalvereniging. (foto Henk Bouwman). Dp I pirlsr.h DanhlpH Kahplkrant is ppn fpitl FinHpliik ppn fprhnisrh nprfprt s\/stppm mpt Hi liHpliik fp ip7pn T 7 J" De Leidsch Dagblad Kabelkrant is een feit! Vanaf volgende week maandag 7 september is de kabelkrant voor uw eigen stuk van Nederland 7 dagen per week via ruim 102.000 aansluitingen(') in de regio te ontvangen. Bent u ook nieuwsgierig, stel dan uw televisietoestel af op het regionaal info-kanaal 2 (het huidige kanaal van Kabelkrant Omroep Rijnland) en wij houden u op de hoogte met actueel nieuws uit de regio en verrassend dynamische beeldschermadvertenties. Eindelijk een technisch perfect systeem met duidelijk te lezen informatie. Heeft u problemen bij het afstellen van uw televisietoestel op ons kanaal maak dan gebruik van onze unieke Kabelkrant Afstelservice: Vul nevenstaande bon in, stuur zo snel mogelijk op en wij komen in volgorde van binnenkomst uw toestel GRATIS afstellen op het Leidsch Dagblad Kabelkrantkanaal. ('onder voorbehoud) D 1Ü| Ja. ik wil gaarne gebruik maken van uw GRATIS Kabelkrant Dwll Afstelservice Naam: Adres: Plaats: Tel." C tel. nr. voor het maken van een afspraak!) Stuur deze bon volledig Ingevuld In een open enveloppe zonder postzegel naar Leidsch Dagblad Kabelkrant, Antwoordnummer 10050,2300 VB Lelden t

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9