HET AARDAPPELPAKHUIS Kroese pakt hoofdprijs toernooi Zoeterwoude ueV WAamtoakhuis Clubrecords sneuvelen in Leidse Hout Na Dordrecht en Rotterdam, nu ook in Leiden. Van der Feen winnaar in Oegstgeest H Arbeidszaken adviseert over Reinaldo Nadat dhr. Spruitenburg, ons te kennen had gegeven, per 1 sept. zijn zaak te beëindigen, heeft het Aardappelpakhuis besloten, de zaak voort te zetten, op de van ons bekende manier, d.w.z. topkwaliteit, tegen de laagste prijzen. (En echt niet alleen deze week). Kijkt u zelf maar. Hoekse Waardse klei Dorés Puikbeste Kleibintjes Echte Blauwkop Eigenheimers KLEINE AARDAPPELTJES GROTE FRITES AARDAPPELS KAKELVERSE EIEREN ZEEUWSE UIEN voor slechts 50 ct p/kg 1 O voor 1 ,25 0 service wndt PAGINA 20 SPORT MAANDAG 31 AUGUSTUS 1987 OEGSTGEEST/ZOETERWOUDE - De finaledag van het tennistoer nooi van OLTC was zeker niet het sfeervolle sluitstuk zoals dat bij voorgaande edities het geval was. Het Oegstgeestse 30+ evenement trok gisteren ook beduidend min der toeschouwers dan vorig jaar. De slechte weersomstandigheden van de afgelopen week, de veie walk-overs en enkele organisatori sche foutjes waren daar wellicht debet aan. In Zoeterwoude, waar Gerard Kroese won, verliep de eindstrijd wat beter. De eindstrijd in het mannenen- kel B ging zoals verwacht tussen Swerts werft Nederlandse amateurrenners WIELRENNEN - Roger Swerts, ploegleider van Roland Skala, heeft de knoop doorgehaakt. Giste ren maakte de Belg bekend met in gang van komend wielerseizoen de amateurs John van de Akker (Veldhoven) en Patrick Tolhoek (Yerseke) aan zijn profformatie toe te willen voegen. Twee andere ge gadigden waren Willem Jan van Loenhout (Nieuw Vossemeer) en Anjo van Loon (St. Willebrord). Swerts toonde zich gisteren bij zonder gecharmeerd van de presta ties van Van de Akker en Tolhoek. „In Kerkdriel heb ik zaterdag nog met Van de Akker gesproken. Hij reed met Skibby een tijdrit en deed niet veel voor hem onder. Volgens zijn ploegleider Schür is Van de Akker ook meer toe aan een prof contract dan Van Loenhout, die volgens Schür nog een half jaartje bij de amateurs wil rijden". De keuze van Patrick Tolhoek stond voor Swerts eigenlijk al vast sinds de goede prestaties van de Zeeuw in de Grote Prijs Wilhelm Teil. Swerts wil na het WK op de weg nog twee renners toevoegen aan zijn ploeg en heeft dan de for matie voor volgend jaar compleet. Robert-Jan van der Feen en Her man van der Capellen. Het was het eerste optreden van Van der Feen in dit onderdeel omdat hij in de halve finale een walk-over had ge kregen van Anton-Wil van Zoelen.- De eerste set ging met 6-4 naar Van der Capellen. De nummer twee van de lijst nam in de tweede spelreeks nog een 2-1 voorsprong, maar toen kwam Van der Feen opzetten. Van der Feen scoorde twaalf punten op rij en bracht de stand op 4-2. Op eigen opslag slaagde Van der Capellen er in om het tij te keren. Vooral de drop-shot was een suc cesvol wapen van Van der Capel len. Veelvuldig kwam Van der Feen een aantal meters te kort om de bal nog te kunnen retourneren. Van der Capellen trok de stand tot 4-4 gelijk, maar ging vervolgens toch weer in de fout. Zijn oude knie-blessure kwam opnieuw op zetten en dwong de speler van De Merenwijk snel te scoren. Met die tactiek kon Van der Capellen niet goed uit de voeten en, na verlies van de tweede set, moest hij Van der Feen in de laatste spelreeks he lemaal voor laten gaan: 4-6,6-4,6-0. Herman en Arnold van der Ca pellen zorgden tegen Jan Vonk en Bub van der Zee met leuk tennis en een aantal ludieke acties nog wel voor een vrolijk slot van de dag. Het kwaliteitsverschil tussen de beide koppels was echter te groot om er een echte spannende wedstrijd van te maken. De broers Van der Capellen wonnen de finale van het mannendubbel B met 6-2 en 6-4. Het mannenenkel C leverde zo als gepland een overwinning voor Henk Timmer op. Lodewijk Kal lenberg had in de eerste set nog goede kansen, maar liet bij een 4-3 voorsprong twee kansen op 5-3 lig gen. Timmer bracht de stand weer in evenwicht en tot 6-6 ging de strijd gelijk op. De tie-break beslis te Timmer in zijn voordeel door op set-point een ace te slaan. Vervol gens haalde Timmer de tweede spelreeks en de totaalwinst met 6-3 binnen. De eerste prijs van het vrouwe- nênkel C werd een prooi voor Do- ris Knott. Knott versloeg in de fina le de sterker geachte Barneveld. In de eerste set ging Barneveld goed van start (6-2), maar toen Knott eenmaal was warmgedraaid bleek zij gewoon niet te stuiten. Met twee maal 6-3 zette Knott haar opponen- te aan de kant. Zoeterwoude „Zo rot als het begon, zo fantas tisch eindigde het", met die woor den sloot wedstrijdleider Van Vel- zen de tennisweek in Zoeterwoude af. Daarmee doelde Van Velzen in eerste instantie op de weersom standigheden, maar het was zeker ook van toepassing op het goede tennis dat gisteren vertoond werd. De meeste finales droegen veel spanning in zich en werden veelal in drie sets beslist. Gerard Kroese haalde de hoofd prijs van het mannenenkel C bin nen. In een lange partij bleef Kroe se net de baas over Eelco Adri- chem. Adrichem toonde de meeste aanvallende initiatieven, maar Kroese bleef als een muur over eind. De aanvalsdrang van Adri chem werd alleen in de tweede set beloond. Kroese pakte met zijn vaste spel de totaalwinst: 7-5, 4-6, 7-5. - - Leiden Zuid-West heeft eindelijk een tennisaccommodatie. Zaterdag kon er op het ten nispark aan de Schubertlaan voor het eerst een balletje geslagen worden. Van die gelegen heid werd slechts door enkelen gebruikgemaakt. het vrouwenenkel C eveneens drie sets nodig. De eerste set ging met 6-2 naar Van Dijk, maar Goedhart won de tweede spelreeks met de zelfde cijfers. De uitslag van de derde set was opnieuw 6-2 en dit maal in het voordeel van Van Dijk. Patrick Kleian was de verrassen- i het mannenenkel D. In de finale ontmoette Kleian de als eerste geplaatste Erik Warmer dam. Warmerdam trok de eerste set door middel van een tie-break naar zich toe. Daarmee had War merdam waarschijnlijk al zijn kruit verschoten want de tweede en der de set waren een eenvoudig voor Kleian: 6-7. 6-3, 6-1. (foto HenkBouwman) De finale van het vrouwenenkel D was een familie-onderonsje. De nichtjes Natalie en Nicolien van der Voort streden in die categorie voor de eerste plaats. Natalie bleek uiteindelijk duidelijk de sterkste en versloeg de, aan de arm gebles seerde, Nicolien met 6-0 en 6-2. JETSKE GOUDSMIT LEIDEN - Springers hebben de toon aangegeven bij de Leidse atle- tiekkampioenschappen. Maar liefst drie clubrecords werden af gelopen zaterdag verbeterd of geë venaard op de hoogspringbedden in de Leidse Hout. Harry van der Velden vestigde voor zijn vereniging De Bataven een nieuw record van lm93 bij het hoogspringen. Ewin Paul deed het zelfde, maar dan wel voor een an dere vereniging èn in een andere categorie. Hij evenaarde het club- record van AV Holland bij de B- junioren, dat lm90 bedraagt. Hét derde clubrecord kwam op rekening te staan van eveneens een B-junior. Onno van Heyningen van AV Holland zwiepte zichzelf bij het polsstokhoogspringen over een bijzonder goede hoogte van 3m91, waarmee hij het oude record met twintig centimeter overtrof. Bij de senioren werd dit onderdeel overi gens gewonnen door Arjan de Haan (Hol) met een hoogte van 4.20. Een Leidse kampioen die een op merkelijke prestatie leverde was Cees Haasnoot (Bat). Deze onbe kende loper presteerde het de 800 meter naar zijn hand te zetten met een tijd van 1.55,6 en stelde daar mee gerenommeerde atleten als Hans van der Vijver (Bat) en Ar nold van Atten (Bat) op het tweede plan. Hun tijden waren respectie velijk 1.57,0 en 2.00,6. A-junior Mi chel Versteegen (Bat) liet zich mee sleuren naar een prima 1.58,9. Eveneens van een goed gehalte waren de 14,8 van Gert-Jan Palm (Hol) op de 110 meter horden, de 6m60 van Perry Vriesekoop (Spar taan) bij het verspringen en de 8.31,1 van Jan Jansen (Bat) op de 3000 meter. Bij de vrouwen spron gen twee prestaties in het oog. Jo- landa Dorlas (Bat) won de 800 me ter in een tijd van 2.25,4 en Corrie van Egmond (Hol) pakte de zege op de 3000 meter in 10.43,9. Drie jonge AV Holland atleten hebben gisteren meegedaan aan een ontmoeting tussen vijf distric ten in Breda. De meest succesvolle van hen was Jeroen Sunter, die op de 100 meter beslag legde op de derde plaats met 11,35. Op de 200 meter werd hij zesde in 23.24. Frank Posthumus reikte op de 1500 meter naar een verdienstelij ke vijfde plaats in 4.08,19. Frits Ap pel kwam uit op de beide horden- nummers, waarbij hij de 110 meter in 15,70 en de 400 meter in 59,38 aflegde. Alledrie stonden niet echt op scherp zo vlak na terugkeer van vakantie en dat uitte zich enigszins in de tijden. Een 100 meter in Hoorn is na tionaal kampioene op de 200 en 400 meter Yvonne van Dorp noodlottig geworden. De sprintster van AV Holland moest enkele meters na de start al uitstappen met een blessu re. Naar het zich laat aan7ip« js er sprake van een spieroverbelasting en zal Van Dorp dit seizoen niet meer aan wedstrijden kunnen deelnemen. Tijdens dezelfde wed strijd liet Holland-sprinter Eric Taal een snelle tijd op de 100 meter noteren: 11.14. Ook C- junioren hebben van zich doen spreken het afgelopen weekeinde. Tijdens wedstrijden in Beverwijk werden een aantal num mers beheerst door Leidse talen ten. Bianca Vermond (Hol) viel nog het meest op met een nieuw club record op de 600 meter in een tijd van 1.41,7. Met 4.25,0 was Menno Jansen op de 1500 meter zijn con currenten te snel af. Aijan Rijns burger toonde aan de 100 meter horden zeer wel aan te kunnen, ge zien zijn 14,7 op deze afstand. Jan sen en Rijnsburger doen volgende week overigens mee aan een wed strijd in Arnhem tussen Nederland en Westfalen: VELSEN (GPD) - De Stichting Ar beidszaken Betaald Voetbal zal donderdag een hernieuwd advies aan het ministerie van Sociale Za- J ken uitbrengen over een mogelijke werkvergunning voor José Reinal do de Lima. De Braziliaanse ex-in- j ternational wil graag voor Telstar uitkomen, maar kreeg daarvoor in eerste instantie geen toestemming. Het hernieuwde advies dat Ar beidszaken nu zal uitbrengen is een gevolg van een actie van het bestuur en sponsors van Telstar, die directeur Jacques Kranendonk van de stichting zaterdagavond be- j reid vonden de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles bij te wonen en de 'zaak-Reinaldo' nog eens op infor mele wijze te bespreken. Vorige week vrijdag reisde be stuurslid Evert-Jan Meijer al af naar Sociale Zaken, waar hij nieu- i we argumenten op tafel deponeer de om aan te tonen dat een speler van het kaliber Reinaldo, ondanks een conditionele achterstand, een enorme aanwinst voor Telstar en i de Nederlandse competitie kan be tekenen. In de vriendschappelijke wedstrijden die de 30-jarige spits voor Telstar speelde, bleek hij nog altijd over een goed ontwikkeld 'Torinstinkt' en een enorme bal techniek te beschikken; gaven die Telstar uitstekend kan gebruiken. Zaterdagavond volgde urenlang overleg tussen het Telstar-bestuur, een zaakwaarnemer van de Brazi liaan en mr. Jacques Kranendonk. Reinaldo zelf moest in de bestuurs kamer door taalproblemen alles over zijn kant laten gaan. Mr. Jacques Kranendonk wilde zich nog niet uitlaten over de kan sen voor Telstar om een vergun ning voor Reinaldo te krijgen: ,vDaar kan ik niets over zeggen. Het gaat hier om de bescherming van onze arbeidsmarkt. Vier jaar gele den was Reinaldo, zo is ons geble ken, een goede voetballer. Maar de afgelopen twee jaar heeft hij niet meer gespeeld. Bovendien is er een trainingsachterstand van acht maanden. Drie doelpunten maken in het tweede elftal tegen Velsen is geen reële maatstaf om tot een oor deel te komen. In dit geval komt er meer voor kijken". Desondanks heerste er bij het bestuur van Telstar, na een avond je lobbiën, de indruk dat Kranen donk niet onwelwillend staat te genover het geven van een nieuw advies aan Sociale Zaken ten gun ste van Reinaldo. Mocht de werk vergunning alsnog afkomen, dan is het de bedoeling dat de Braziliaan se centrumspits in een thuiswed-, strijd zijn debuut maakt. Een spon sor heeft zich inmiddels bereid ver klaard de benodigde 70.000 gulden voor zijn rekening te nemen. de allerbloemigste OA slechts wv Cl. p/kg 25 kg voor 7,50 in gratis zak kookt niet af. is wel bloemig s|echts 35 p/kg 25 kg voor 8,75 in gratis zak bijna "verslavend lekker" A E slechts w Cl p/kg 25 kg voor 11,25 in gratis zak Verder moet u beslist ook onze vers geschrapte eens proberen, slechts 75 ct p/kg en u eet als een vorst. Geopend: di. t/m vr. 8.30-17.30 's zaterdags tot 15.00 P.S. Aardappels worden gratis verpakt in 2Vz - 5-10-25 kg. En al wilt u zelf eens echt lekkere en gezonde frites bakken, bak ze dan eens van onze speciale Ze kosten maar 40 ct p/kg Voor een paar kwartjes, heeft u frites voor uw hele gezin. zo uit Barneveld Ook vindt u bij ons kogelharde En als u dan toch in onze zaak bent, neem dan meteen onze Dit alles vindt u bij Geregracht 25-27 eens mee, mooie bruine, oar u ondanks

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 20