Supporters eisen hoofd Jacobs Littbarski obsessie voor Vfb Stuttgart 'Terugtrekken was niet te voorkomen' Hoekstra bezorgt Feyenoord punt Scores in profvoetbal Arsenal maakt gehakt van Portsmouth: 6-0 Real en Barcelona winnen PAGINA 14 GRONINGEN (GPD) Liever nog vandaag dan morgen ziel de inmid dels gehalveerde aanhang van FC Groningen trainer Rob Jacobs ver trekken. De Rotterdammer maakte zich in het Oosterpark allesbehalve geliefd met kranige uitspraken en door hel uitblijven van succes heeft hij het helemaal verbruid Terwijl FC Groningen ook tegen Willem II een nederlaag (1-4) lege moet ging en op de onderste plaats belandde, dromden gisteren hon derden toeschouwers achter het hekwerk samen en slingerden ze hem allerlei verwensingen naar het hoofd. Enkele uren later staken fans uit woede de dug-out van FC Groningen langs de zijlijn in brand. De gealarmeerde brandweer kon weinig meer uitrichten en de poli tie heeft de dader(s) nog niet kun nen aanhouden. De opgelaaide emoties richtten zich dus eerder op Rob Jacobs. Om een confrontatie AZ-Feyenoord Z-2 (1-2). 12. Van Ham 1-0, 25. Hoekstra 1-1, 40. Blinker 1-2, 76. Vonk 2-2, Scheidsrechter: De Mun- nik. Toeschouwers: 6.000. FC Groningen-Willem II 1-4 (1-3). 8. Van der Horst 0-1, 14. Koolhof 1-1, 24. Van der Horst 1-2, 37. Farrington 1-3, 86. Feskens 1-4. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 6.454. Sparta-Volendam 4-0 (0-0). 59. Eller- man 1-0, 64. Ridderhof 2-0, 75. Bock- ling 3-0, 86. Ellerman *-0. Scheids rechter: Bulthuis. Toeschouwers: 5.000. Gele kaart: Knel en Van de Berg (beiden Sparta). Roda JC-WV 0-0. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 5.000. Gele kaart: Van Berge Henegouwen (WV). EERSTE DIVISIE Eindhoven-NAC 1-2 (0-2). 8. Van de Borgt 0-1, 35. Sweres 0-2, 68. Lindhout 1-2. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 2.500. Gele kaart: Van der Sleen en Van Gestel (beiden Eind hoven), Landsbergen, Smit en Van Helmond (allen NAC). Heerenveen-NEC 3-1 (2-0). 17 en 45. De Jonge 1-0 en 2-0, 75. Janssen 2-1, 86. De Jong 3-1. Scheidsrechter: Matz. Toeschouwers: 6.000. Gele kaart: De Jong (Heerenveen) en Paymans (NEC). SC Veendam-Excelsior 4-1 (1-1). 6. Gall 1-0 (strafschop), 23. Meijer 1-1,50. Gall 2-1,71. Ten Caat 3-1, 90. Klomp stra 4-1. Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers: 3.200. Gele kaart: Hoekstra (Veendam). Telstar-Go Ahead Eagles 2-2 (1-1). 4. Achmad 1-0, 40. Hofstede 1-1, 50. Small 1-2, 80. Van Duivenbode 2-2 Scheidsrechter- Van Riel. Toeschou wers: 1.700. Gele kaart: Van der Zwaan en Pos (beiden Telstar). Heracles-Emmen 0-2 (0-1). 45. Hen drikman 0-1, 85. Schaap 0-2. Scheids rechter: Lumge. Toeschouwers: 1.600. Gele kaart: Mantink (Heracles) SW-De Graafschap 1-5 (0-2). 2. Boe- re 0-1, 26. Elbertse 0-2, 47 Boere 0-3, 66. Van der Hoeven 1-3 (strafschop). 88. Elbertse 1-4. 90. Weening 1-5 Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers. 900. Gele kaart: Elbertse en Derksen (De Graafschap). Vitesse-Cambuur 2-2 (0-1). 20. Van der Ark 0-1, 57. Talan 1-1, 61. Haver kort 1-2, 90. Klomp 2-2. Scheidsrech ter: Reygwart. Toeschouwers: 1.900. Gele kaart: Baltus en Bos (Vitesse) en Van der Ark (Cambuur). RBC-RKC 1-3 (1-1). 31. Joore 0-1 (strafschop), 41. Pijpers 1-1, 68. Brard 1-1, 69. Van der Kaay 1-3. Scheids rechter Van Swieten. Toeschouwers: 2.800. Gele kaart: Van der Laan (RBC) en Gouda en Bogers (RKC). met boze en duur de pulilie up een afstand gehouden suppurters te voorkumen. begaf hij zieli niet naar de gebruikelijke persconferentie in een caravan. Jacobs stund de jour nalisten in een kleedruimte onder de nieuwe eretribune te woord. Aangeslagen door weer een af knapper sprak hij over „een ont hutsende nederlaag door blunders in de verdediging". Jacobs denkt nog steeds zijn spe lers te kunnen motiveren, hoewel zijn elftal (op Roossien na op vuile sterkte) gisteren wederum een schrikbarend gebrek aan zelfver trouwen aan de dag legde. ..De af gelopen week hebben ze volledig hun vertrouwen in mij uitgespro ken", aldus Jacobs, die een ople ving verwachtte. De Rotterdam mer heeft het zichzelf niet gemak kelijk gemaakt in Groningen met allerlei uitspraken. Hel vorig sei zoen voorspelde hij een huge posi tie voor FC Groningen, dat tenslot- petitie speelde, was de beste. De huidige Rotterdamse koploper had het geluk dat Steur, tegen zijn ou de ploeg, twee opgelegde kansen op knullige wijze verprutste. Jonk deed hetzelfde. Bij Sparta haperde de aanvals- machine. Ellerman. weer Sparta's uitblinker, werd in de eerste fase nauwelijks opgemerkt. Maar na de rust groeide Ellerman uit tot de on betwiste uitblinker. Trainer Jan Brouwer van Volendam bleek na afloop boos op zijn spelers. Hij vond het onverteerbaar dat zij na de eerste Spartaanse treffer van Sparta de hoofden lieten hangen en in feite toen al de strijd eigenlijk opgaven. De Spartanen volgden het advies van Hughes op en gingen in de tweede helft met veel agressie van start. Succes kwam er pas nadat Piet Wijnberg en Lengkeek waren vervangen door Van Stee en Schuurhuizen. Sparta schudde alle schroom van zich af. Ellerman LEIMUIDEN - De zaterdagafde ling van de Leimuidense voetbal club Kickers '69 heeft kort voor de start van de competitie een gevoe lige aderlating ondergaan. Door een verhuiz'ing van zes spelers naai de zondagafdeling konden er geen twee teams meer op de been ge bracht worden. Het gevolg was de terugtrekking van het eerste zater dagelftal uit de tweede klasse van de afdeling Leiden. "Dat was niet te voorkomen", zegt voorzitter Piet Koek. Hij is niet blij met de gang van zaken, maar wijst er op dat de spe lers bij zijn vereniging zelf een keu ze mogen maken op welke dag ze te als dertiende eindigde. Zijn grootspraak resulteerde in veel kri tiek. Een geruchtmakend inter view in een Rotterdamse krant, vlak voor hel begin van de nieuwe competitie, bezorgde hem up- nieuw veel last. Jacobs, die zichzelf bestempelde als een „wcreldtrai- ner ontkende allerlei belastende citaten, maar maakte zich niet erg geloofwaardig door geen rectifica tie te eisen. ..Dal heeft achteraf geen zin", luidde hiervoor zijn ver klaring. Rub Jacobs, die gewend was urn bij Excelsior in de luwte zijn werk te verrichten, wist zich steeds ver zekerd van de steun van FC Gru- ningens voorzitter Renze de Vries Maar die is nu ook gaan twijfelen, omdat de investeringen in nieuwe spelers geen enkel rendement op leveren. Met ..daar heb ik geen commentaar op" wilde De Vries gisteren niet ingaan op de vraag ol hij nog steeds pal achter zijn Juni Ellerman scoort zijn tweede tv scoorde na een vrije trap van Rid derhof. Volendam zat ineens diep in de problemen. Sparta was in eens zorgenvrij en maakte dank baar gebruik van de situatie. Uit een vrije trap van Ridderhof duw de Klouwer de bal over zijn eigen doellijn (2-0). Böckling tekende voor 3-0 en Ellerman. door Hughes geprezen, maakte uit een kopbal de vierde en laatste goal. Haarlem-PEC PEC Zwolle heeft schik. De club, eén van de vele Jannen Modaal in het betaalde voetbal, bereikte za terdag door de 'broedermoord' in en op Haarlem (0-2) de Tioogste kringen in de eredivisie. Met 7 pun ten uit 5 wedstrijden kan de Zwol se club terugzien op een zeer ge slaagde competitiestart. Met Sparta vormt PEC de verras- willen spelen. "Voor de vakantie hadden we nog 24 spelers voor twee elftallen. Daarna bleek het verloop zo groot, dat we de zaak niet meer konden compenseren. Je wacht en hoopt dat het voor de competitie allemaal toch nog goed komt, maar dat is niet gelukt. Er zat niets anders op dan met één team door te gaan. Uit de jeugd kon er ook geen aanvulling komen omdat die op dezelfde dag speelt. Dat we ons zo laat hebben afge meld. is vervelend, maar was niet eerder te voorzien. Ook is het ver velend dat de tweede klasse nu uit zeven ploegen bestaat. Maar het ni veau van het overblijvende team is huofdtrainer staat. Begeleid door agenten kun de voorzitter na de wedstrijd met moeite zijn auto be reiken. omdat talrijke supporters hun ongenoegen aan hem kwijt wilden. Vanavond houdt het bestuur zich bezig met de onrust in hel Oosterpark en daarbij laat De Vries de privé-omstandigheden van Ja cobs zwaar meetellen. Na bedrei gende telefoontjes heeft Jacubs zijn gezin bij familie in het Westen laten onderbrengen. Het ligt in de verwachting dat uuk Rub Jacubs een tijdje vakantie wurdt gegund of up ziekteverlof gaat. ts in de eredivisie te slaan. In een lang gesprek van de spelersgroep na de eerste slechte resultaten kreeg trainer Rob Jacobs alle steun. Toen was er een sterke een heid. Op het veld. tegen Willem II. heerste opnieuw chaos en werd kansloos met 1-4 verloren. De poli tie moest na afloop in actie komen om ontevreden supporters, die het op Jacobs hadden gemunt, uit het stadion te verdrijven. FC Groningen, zonder de aan een knie geopereerde Roossien, leek in eerste instantie helemaal niet op een nieuw debacle af te gaan. Willem II nam wel een voor sprong door Van der Horst, maar Koolhof zorgde snel voor de gelijk maker en Werdekker moest de bal van de lijn halen na een kopstoot van Brooke tegen de lat. Kort daarna had de volledig vrij staande Van der Horst opnieuw succes voor de Brabanders. Vanal dat moment was FC Groningen het spoor volledig bijster. Farrington maakte dankbaar gebruik van de wanorde en maakte 1-3. Met Olde Riekerink voor de teleurstellende Thijssen en tal van posiliewisselin gen hoopte Jacobs na de pauze op beter lijden. Ze bleven uit. FC Gro ningen was helemaal nergens meer. De Groningers hadden geluk dal Willem II in de slotfase onzorg- uldig met de kansen omsprong Na vijf Brabantse missers sloeg Feskens in de slotfase eindelijk toe voor 1-4. Tekenend voor de Gro- •Jj'eren bezorgt Sgavlaeen 4-U voovspv sing in de nog jonge competitie. De Zwollenaren hadden naast de Rot terdammers aan de kop van de ranglijst kunnen staan, indien zij in de thuiswedstrijd tegen Willem II niet een off-day hadden gehad en tegen de enige nederlaag waren op gelopen. Maar de schik in het Zwolse kamp is er niet minder om. De ploeg speelde in Haarlem bru taal, bewoog veel en had het duel constant onder controle. De enige zorg van trainer Adriaanse betrof het afmaken van de vele kansen. De van het Amsterdamse DWV overgekomen debutant in de spits Post voor en Patrick na de rust kre gen twee levensgrote kansen het duel in een vroeg stadium te beslis sen. Tegen Haarlem had PEC even wel twee blunders van de thuis club nodig om doeltreffend uit te halen. In beide gevallen trad Yuce- dag zeer slagvaardig op. Na een half uur strafte hij dom balverlies niet van dien aard dat we in die standaardklasse konden of wilden gaan spelen. Dat zou onverant woord zijn geweest" Koek wijst er op dat de ontwik keling binnen zijn club niet met problemen gepaard is gegaan. "Er is beslist geen sprake van haat of nijd tussen de beide afdelingen. De spelers die die keuze hebben ge maakt voelen zich 'happy'. Ook is er goed overleg met het zaterdag- bestuur geweest. En bij ons is ie dereen vrij om te kiezen. Iets der gelijks heeft jaren geleden bij ons ook wel op zondag gespeeld" Koek ontkent ook dat er aan de spelers 'getrokken' is. "Beslist niet. Rob Jacobs ningse onmacht was het missen van een strafschop door De Wolf. Winst Twente ENSCHEDE (ANP) - Het heeft er ook in de vijfde wedstrijd van het seizoen lang donker uitgezien voor FC Twente. Zelfs nadat Lipponen tegen FC Den Haag voor 1-1 had gezorgd bleven de bezoekers nog even het beste van het spel hou den. Maar toen Pouls er ongeveer twintig minuten voor tijd 2-1 van maakte was de ban eindelijk ge broken voor de Ensehedeers die jacht maakten op hun eerste com petitiezege. FC Den Haag. halverwege de eer ste helft via Boere op 0-1 gekomen, werd tenslotte met 4-1 verslagen. Cijfers die als een veel royaler krachtsverschil oogden dan de werkelijkheid was geweest. Op de valreep mocht aanwinst Keur eindelijk zijn eerste treffer voor FC Twente laten registreren. De oud-Haarlemmer die wel veel nuttige hand- en spandiensten voor de opgebloeide Lipponen ver richtte. profiteerde van voorberei dend werk van Groeleken. De in valler voor Huistra had eerst Van Alphen de bal ontfutseld en vervol gens Stam slechts ten dele zijn schot zien keren: 4-1. ng (Colo ANI'I van Peeper resoluut af (0-1), bijna 50 minuten later stelde hij de ver diende overwinning veilig door de bal na een mistrap van de ver uit zijn doel gekomen Metgod in het lege doel te deponeren: 0-2. Met zijn tweede treffer maakte Yucedag aan alle onzekerheid een einde. Haarlem, dat juist had aan gezet voor een opportunistisch slotoffensiei', drong na de gena deklap niet verder meer aan. De Haarlemmers verdienden zeker geen remise. De ploeg bestond za terdag uit tien voorspelbare en één speelse voetballer. De eenling, de 18-jarige, langharige Matthaei, mis te nog de rijpheid om het spel vol ledig naar zijn hand te zetten. Hij was een roepende in een elftal dat niets anders dan sjabloonmatige aanvalspatronen kon opzetten en in 90 minuten slechts twee keer ge vaarlijk voor het doel van de Zwol se Abma verscheen. Ook de trainer Ton Marijt heeft zich nergens mee bemoeid. Er spe len er van de zes nu wel twee in het eerste zondagelftal. Dat is gewoon zo gelopen. Met beleid heeft het in ieder geval niets te maken. De zon dagafdeling is nu wel de grootste, maar de zaterdag proberen we te handhaven. In de toekomst kijken, kan ik echter niet. Elke vereniging met een zaterdag- en zondagafde ling heeft hier mee te maken. Kijk maar wat er in het verleden bij Al phia en Randstad Sport gebeurd is. Het is altijd moeilijk om op twee paarden te wedden. En dat was toch al niet onze bedoeling" KEULEN (SID) - FC Koln be gint voor Arie Haan een obsessie te worden. Vier dagen na de competitiezege van 2-0 op Vfb Stuttgart van de Hollandse trai ner versloeg de Keulse club de zelfde ploeg met 3-0 in de eerste bekerronde. De dertigduizend toeschou wers gaven de uit Frankrijk te ruggekeerde Littbarski zaterdag een staande ovatie. De kleine dribbelaar scoorde twee keer: in de 26e en 37e minuut. Vlak voor tijd zorgde Engels voor 3-0. De uitslag was niets anders dan een afspiegeling van het duel, waarin Stuttgart zelden het initiatief nam. De wedstrijd begon pas te leven, toen Littbarski de Stutt- gartse doelman Immel uit een vrije trap passeerde nadat Allgö- wer de Deen Poulsen onderuit had gehaald. Stuttgart had een aanval, die onzichtbaar was. Klinsmann en Walter hadden niets in te brengen bij Kohier en Prestin. Borussia Mónchengladbach, waar de Nederlander Willaarts in de 91e minuut inviel voor Cnens, kwam na 120 minuten eindelijk voorbij Leverkusen. Vlak voor het einde van de verlenging maakte Rahn de beslissende tref fer. Frontzeck had Borussia vlak na rust op een voorsprong ge bracht, die slechts zeven minu ten duurde. Falkenmayer benut te een vrije trap. Van de 87e mi nuut speelde Leverkusen met tien man. Tauber kreeg de rode kaart na een grove overtreding Titelverdediger Real Madrid is de Spaanse voetbalcompetitie begonnen met een ruime over winning bij Cadiz. Bij rust had de ploeg van Leo Beenhakker al een voorsprong door een treffer van de Mexicaanse international Hugo Sanchez in de 34e minuut. De hoop van de thuisclub op een verrassing duurde tot de 60e mi- nuut. Butragueno maakte aan de onzekerheid een eind, Gallego en Godirllo voerden de stand daar na op tot 0-4. Minder makkelijk verging het FC Barcelona. Met de Westduitser Schuster en de Engelsman Lineker als buiten landers in de ploeg, werd het duel bij promovendus Union Las Palmas met 2-1 gewonnen. Julio zorgde vlak voor de pauze voor op Herlovsen. Ook Kaïserslau- tern plaatste zich pas voor de tweede ronde na extra speeltijd. In de derby tegen Waldhof Mannheim was het na negentig minuten 1-1, doelpunten van Dias (Mannheim) en Wolf. Em- merling en Wuttke brachten Kai- serslautern alsnog de winst. Bayern München won met 3-1 van Rot-Weiss Essen, de num mer zestien van de Tweede Liga. De grote man bij Bayern was Wohlfarth, die drie keer scoorde: in de 37e, 54e en 80e minuut. Es sen kwam via Regenbogen vlak na de pauze terug tot 1-2, maar dat was een slippertje, dat Bayern zich kon veroorloven, on danks de afwezigheid van de ge blesseerde Matthaus, Rum- menigge en Dorfner. Bekerhouder Hamburger SV herstelde zich van de competitie nederlaag van 0-4, die het leed te gen Karslruher SC. Tegen FC Homburg werd het 3-0 na een ruststand van 2-0. Toch betaalde Hamburg de rekening voor de slechte competitiestart: slechts 4500 toeschouwers kwamen naar het Volksparkstadion. Zij zagen doelpunten van Kaltz uit een strafschop, Gründel en Kastl. Dinsdag spelen de clubs voor de Bundesliga tegen elkaar. De eni ge Bundesliga-club die het niet redde was Hannover 96, dat door de amateurs van VFL Wolfsburg met 0-3 werd weggespeeld. De loting koppelde onder andere Borrusia Mónchengladbach en Bayern Munchen aan elkaar. feeststemming op de tribunes. Vijf minuten na de rust scoorde Caldere de gelijkmaker. Het duurde tot de 79e minuut alvo rens Roberto na goed voorberei dend werk van Schuster voor de winnende treffer zorgde. Het met veel interesse toege- moet geziene duel van Atletico Madrid, liep op een lichte teleur stelling uit. Voor eigen publiek slaagde het miljoenenelftal van de miljonair Gil, dat onder lei ding staat van de Argentijn Me- notti, er ondanks de aanwezig heid van de Portugees Futre en de nieuwe aanvallers Alonso (Barcelona) en Ufarte (Sociedad) slechts één keer in de doelman van het bezoekende Sabadell te verschalken. Kickers '69 betreurt gang van zaken in afdeling zaterdag Antwerp verliest van amateur FC Antwerp heeft zijn goede vorm uit de competitie, waarin het de eerste plaats bezet, niet kunnen doortrekken naar het Belgische be kervoetbal. De ploeg van trainer Kessler verloor zaterdagavond in de 32e finales met 1-3 van vierdeklasser Libramont. Het voetbalelftal van de Sowjet-Unie heeft zaterdag een vriend schappelijke interland in Belgrado tegen Joegoslavië met 1-0 gewon nen. Het doelpunt kwam in de 42e minuut op naam van Dobrovoii - ki. De 20.000 toeschouwers zagen een wedstrijd zonder veel hoogte punten. Sowjet-Unie speelde vanuit de defensie. De Joegoslaven konden aanvallend weinig na een hoopvol begin toen Tsjanov twee maal ingreep bij sterk inkomen van Cvetkovic. VOETBAL - Linzer ASK staat na de achtste competitieronde van de hoogste klasse uit het Oostenrijks voetbal op de twee na laatste plaats. De tegenstander van FC Utrecht in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker had vrijdag met 0-4 verloren van Vienna. In de zaterdag afgemaakte achtste ronde bleef Rapid Wien ongesla gen aan kop na de winst van 4-0 op GAK. LASK heeft vijf punten, één meer dan VFB Mödling en vier meer dan hekkesluiter Austria Kla- genfurt. ALKMAAR (ANP) - Ooit haalde Andre Hoekstra het Nederlands Elftal, omdat hij zo veel fraaie sprints trok en het ene doelpunt na het andere maakte. De blonde draver werd destijds gestuurd en bediend door nie mand minder dan Johan Cruijff. Hoekstra reageerde op de commando's van de grootmeester en joeg de ballen tegen het net als ze panklaar voor zijn voeten werden neergelegd. Sinds Cruijff weg is uit de Kuip. is Hoekstra een dolende Pegasus. Met de kwalificatie 'blind paard' stond hij meer op stal dan in de wei. In Alkmaar, tegen bijna-hekkesluiter AZ. mocht hij weer eens opdraven, omdat Heus, Been en Wijnstekers geblesseerd waren, en kreeg hij zowaar een bevlieging. In de 25e minuut van wat een wedstrijd met hoge amusementswaarde zou worden, bracht Hoekstra een wonderschone ge lijkmaker op zijn naam. Op een diepte-voorzet van Ba- rendse kopte Roos de bal naar het centrum, waar Hoekstra vol uithaalde naar de kruising. Dit doelpunt trok Feyenoord over een dood punt heen. Het jonge AZ was fris gestart en had door Van Ham reeds na twaalf minuten de score geopend De spits kon vrij slalommen door de wanonderlijke Rot terdamse defensie, waar aanvoerder Troost aanvanke lijk niet goed wist of hij flank verdediger of libero speelde. Na de 1-1 trok Feyenoord de wedstrijd en de score naar zich toe. Nog voor rust stond het 1-2 door Blin ker, die een kluts van doelman De Koning met zijn back Goulooze afstrafte met een doeltreffend lobje. Hoekstra peurde zelf het meeste zelfvertrouwen uit zijn doelpunt. Hij draafde als in zijn beste dagen, creëerde zelf de kansen en liep zich dood. Hij had pech met een kopbal binnenkant paal en flitsende red ding van De Koning op een punter in de hoek, nog zeker vier kansen verknoeide hij door gebrek aan techniek en koelbloedigheid. Coach Rinus Israël over dreef niet zo veel toen hij na afloop stelde: „Hoekstra had topscorer van de eeuw kunnen worden". Omdat Feyenoord (Hoekstra) de vele kansen niet verzilverde, was een doorbraak van AZ voldoende voor 2-2. Een kwartier voor tijd kopte de talentvolle verdediger de bal in het kruis. Het gebeurde na een uit wanhoop geboren omzetting door de Alkmaarse coach Evkenbroek. Hij liet de opportunisten Nortan en Loggie opdraven en posteerde Vonk in de spits. Zo werd het een kostelijke wedstrijd met terechte pun- tendeling. EREDIVISIE FC Twente-Den Haag 4-1 (0-1). 25. Boere 0-1. 49. Lipponen 1—1. 69. Pouls 2-1. 77. Lipponen 3-1, 89. Keur 4-1 Scheidsrechter: Egbertsen. Toeschou- 11. Van Loen 1-0. 19. Kruzen 1-1, 55. De Koek 2-1.64. Beukers 2-2. Scheids rechter: Van der Laar. Toeschouwers 5.500. Gele kaart Pattinama (FC Utrecht). PSV-Ajax 4-2 (2-1). 5. Arnesen 1-0,12. 72. Rijkaard 4-2. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 29.500 (uit verkocht). Gele kaarten: Nielsen (PSV) en Silooy (Ajax). Haarlem-PEC Zwolle 0-2 (0-1). 30 en 77. Yucedag 0-1 en 0-2. Scheidsrech ter: Houban. Toeschouwers: 2.500. Ge le kaart: Njjholt (Haarlem) DS '79-Fortuna Sittard 1-5 (0-2). 19. Linford O-l. 30. Koevermans 0-2, 63. Linford 0-3, 80. Lens 0-4. 88. Evers 0- 5. 89. Slagboom 1-5. Scheidsrechter: der Heide (DS) en Linford (Fort ROTTERDAM - In de ere divisie blijft Sparta verba zen. De Rotterdamse ploeg bleef na de 4-0 winst op Vo lendam ranglijstaanvoer der, al hebben de Kasteel bewoners één verliespunt meer dan PSV, dat een duel minder heeft gespeeld. Evenals vorige ontmoetin gen fungeerde Sparta's ta lent Juul Ellerman weer als Kasteelheer. Hij scoorde tweemaal. „Jullie zullen veel meer energie moeten gaan gebruiken", zei Spar- ta-trainer Barry Hughes in de rust van de wedstrijd op Spangen tegen Volendam tegen zijn spelers. Op dat moment was de stand nog 0-0. „Volendam is er op uit om een punt binnen te halen en jullie spe len net zo gezapig als die gasten". Dat klopte niet helemaal. De nieuwkomers in de eredivisie had den in de eerste 45 minuten het beste van het spel. De Sparta-aan- val werd keurig opgevangen door het kwartet Zwarthoed, Samuel, Mulder en Bond. Laatstgenoemde, die tijdens zijn vakantie een pols brak en voor het eerst in deze com- l3fi Een mutatie in de spits heeft Arsenal aan de eerste overwinning in de Engelse eerste voetbaldivisie geholpen. Manager George Graham zet te de Schot Nicholas op de bank en zag vervolgens zijn ploeg met 6-0 Portsmouth kraken. Het was de hoogste score van de vierde speel dag. Alan Smith, overgekomen van Leicester, bracht een hattrick op zijn naam. In de drie voorgaande wedstrijden had Arsenal slechts een doelpunt gemaakt. Met kleine scores in uitwedstrijden bleven Queens Park Rangers en Nottingham Forest samen koplopers in de eerste divisie. QPR won met 1-0 bij Southampton dank zij een treffer van Broek in de 74e minuut. Nigel Clough, de zoon van manager Brian Clough, schoot Forest naar winst met dezelfde minimale marge bij Newcastle Uni ted. Bijna dertigduizend toeschouwers zaten daar op de entree van de Braziliaan Mirandinha te wachten. Het optreden van de international, voor drie en een half miljoen dollar van Palmeiras overgenomen, werd uitgesteld tot dinsdag als Newcastle op bezoek gaat bij Nor wich. De clubs uit de grote steden behaalden zaterdag allemaal overwin ningen. Manchester United won indrukwekkend met 3-1 bij Charl ton. Chelsea liep met 3-0 over Luton heen, Liverpool verraste beker winnaar Coventry in eigen huis met 4-1 en Everton revancheerde zich met 4-0 winst op Sheffield Wednesday voor de afgang (1-6) bij Real Madrid vorige woensdag. Liverpool, dat pas twee wedstrijden speelde omdat Anfield Road in de renovatie is, behaalde als enige club de maximale score uit twee wedstrijden. Zaterdag tegen Coventry waren Nicoll (2), Aldridge (strafschop) en Beardsley op schot. Beardsley werd in de zomer voor zes miljoen gulden aangekocht. Zijn eerste doelpunt voor 'the reds' was van bijzondere schoonheid. Voor stadgenoot Everton maakten Clarke en Steven ieder twee doelpunten. Manchester United stond door treffers van McClair, Robson en McGrath bij rust al met 3-0 voor bij Charlton. Door twee tactische wissels en een blessure van international Robson stond United plot seling met tien man op het veld. De sportieve schade bleef beperkt tot een tegendoelpunt van Stuart.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14