Zeven varianten voor sportcomplex TOPSCORER IN V NIET ALLEEN ETBALLAND Overvaller bank Zoeterwoude wil lagere straf dan kornuit Multi-functioneel gebouw in Haaswijk 23 oktober geopend B en W Leiderdorp laten gemeenteraad de keus Jubilerend park niet helemaal doorsneden Veel Oegstgeester huurwoningen opgeknapt PAGINA 12 REGIÓ LEIDEN DINSDAG 25 AUGUSTUS 1987 DEN HAAG/ZOETERWOUDE - "Ik sta hier niet om mijn onschuld te bepleiten. Ik vind alleen de door de rechtbank opgelegde straf te hoog", zo zei de 29-jarige Hage naar, die in maart tot drie jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld wegens zijn aandeel in een ban koverval in Zoeterwoude Rijndijk eind 1986. De Hagenaar had samen met een vriend, die hij had leren kennen in de gevangenis, de Zoeterwoudse bank overvallen. Onder bedreiging van een vuurwapen werd het per soneel geboeid en ruim 50.000 gul den afhandig gemaakt. Zijn vriend werd vrijwel direct in z'n kraag ge grepen door de rijkspolitie, de Ha genaar gaf zichzelf later aan. De vriend is veroordeeld tot drie en een half jaar gevangenisstraf. Hij was al eerder veroordeeld voor twee gewapende overvallen en een schietpartij. De 29-jarige Hagenaar had twee jaar in de gevangenis ge zeten voor een cocaïnedeal, maar was nooit eerder gestraft voor ban kovervallen of iets dergelijks. Daarom vond hij het verschil tus sen zijn straf (drie jaar) en die van zijn mededader (drie en een half jaar) te gering. De Hagenaar benadrukte dat tweemaal een relatie stuk liep door het gebeuren en dat hij zijn huis is kwijtgeraakt. Volgens hem had hij zich ook "menselijk" gedragen tij dens de overval. "Ik heb de men sen vastgebonden, maar toen ze zeiden dat het te strak zat, heb ik de touwen wat losser gedaan". Hij zei ook door zijn vriend om gepraat te zijn om deze overval te plegen. Omdat hij in grote schul den zat en volgens zijn eigen zeg gen „onstabiel" was, kon hij ge makkelijk worden beïnvloed. "Nu kan ik me elke dag wel voor de kop slaan, dat ik die overval heb ge pleegd". De procureur-generaal, mr. Fe- ber, was niet onder de indruk van het verhaal van de Hagenaar. "We horen hier een huilebalkerig plei dooi, waarbij hij zichzelf bijna als het slachtoffer van de overval schildert. Dat gaat mij te ver". Mr. Feber vond de door de rechtbank opgelegde straf eigenlijk zelfs aan de lage kant. De vergelijking met zijn medeverdachte ging volgens de procureur-generaal ook niet op, omdat ze samen verantwoordelijk waren voor hun daden. Hij vroeg dan ook om bevestiging van het vonnis van de rechtbank. De advo caat van de Hagenaar, mr. Mantz, vroeg daarentegen de straf te verla gen tot twee of twee en een half jaar. Uitspraak over twee weken. OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest en de nieuwe gebrui kers van het multi-functionele ge bouw in Haaswijk pakken flink uit als de deuren vrijdag 23 oktober of ficieel zullen open gaan. Een recep tie voor genodigden, luidt de feestelijkheden in, die bewuste vrijdag in. Het feest wordt de daar op volgende zaterdag en zondag voortgezet met onder andere een 'open huis'. De gebruikers zoals de SJJO, de stichting kinderspeelza len Oegstgeest, K O en de Buurt- groep Haaswijk presenteren zich dan aan den volke. Zaterdagavond volgt receptie nummer twee, dit keer met een cabaretvoorstelling. Zondag de 25ste is er onder meer een koffie-concert en een kinder voorstelling die later op de dag we gens de verwachte grote belang- stelling, zal worden herhaald. Voor het openingsfeest willen B en W een bedrag van 6.000 gulden beschikbaar stellen. De gemeente raad moet daarvoor donderdag het licht op groen zetten. Over de openstelling van het multi-functionele gebouw, dat lan ge tijd multi-functioneel "cen trum" werd genoemd maar een echte naam nog moet ontberen, is lange tijd veel onduidelijkheid ge weest. Door onder anderen wet houder Kohlbeck (openbare werken, PvdA) werd bij diverse ge legenheden 1 oktober als datum genoemd maar dat werd dan tel kens weerlegd door welzijnsamb- tenaren die het liever wat vager hielden: "Ergens in oktober". De verhuizing naar het multi functioneel gebouw zal voor som mige instellingen een flinke klus zijn. Vooral de overstap van de SJJO gaat gepaard met flink wat LEIDERDORP - Leiderdorpse raadsleden mogen volgende maand kiezen uit zeven va rianten voor een nieuw sportcomplex langs de Hoogmadeseweg. Ze zijn stuk voor stuk getoetst aan het eisenpakket van de politici en komen allemaal boven het genoemde exploitatietekort van een half miljoen uit. Daarbij moet wel worden aangetekend dat B en W alle kosten zichtbaar hebben gemaakt, hoge onderhoudskosten in rekening bren gen en de ramingen van de bezoekersaantallen flink omlaag hebben gebracht. Zo geloven ze niet langer dat de re- creatievariant 200.000 bezoekers zal trekken, maar zijn ze op een aantal van 170.000 gaan zitten. Aan de andere kant blijven de bestuur ders hopen dat het bad na renova tie 130.000 bezoekers trekt, 30.000 meer dan het afgelopen jaar. Wanneer de gemeenteraad de vooronderstellingen niet deelt of andere entreeprijzen wil gaan hef fen, kan het beeld ingrijpend ver anderen, zei welzijnswethouder mevrouw C.A. Huigen gistermid dag tijdens een persconferentie in het gemeentehuis. Aan prikborden hingen daar vier hoofdvarianten, waarvan er een drie subvarianten heeft en een an der een. Duidelijk werd dat alleen de renovatie-variant en een recrea tie-variant met sportschoolhouder Van Houdt jaarlijks minder kosten VOORSCHOTEN - Alleen de Voorschotense PvdA/PPR- fractie wil door het Burge meester Berkhoutpark een fietspad aanleggen tussen het verzetsmonument en de Eist- laan, achter het gemeentehuis langs. Om de kosten te druk ken en ongewenste fietsbewe- gingen te voorkomen willen D66 en CDA willen alleen een fietspad van verzetsmonu ment naar gemeentehuis. De WD wenst geen enkel fiets pad in het jubilerende park. Dit bleek onlangs tijdens een gecombineerde commis sievergadering. Volgens de li beralen tast een fietspad de identiteit van het park aan en is het veel te duur (150.000 gul den). En ze betwijfelen, samen met D66 en PvdA/PPR, of het pad schoolkinderen zal afhou den van gevaarlijke manoeu vres op het voetpad langs de Leidsewcg. Volgens verkeerswethouder J. Visser is verkeersgedrag moeilijk te voorspellen, maar hoopt hij onderwijzers, ouders en schoolkinderen ervan te kunnen overtuigen dat het ge vaarlijk is om het voetpad te nemen tussen raadhuis en Elstlaan. Een fietspad door het park maakt 'stoepfietsen' overbodig: bij het naar school gaan kunnen kinderen over steken bij het gemeentehuis, het fietspad nemen naar het verzetsmonument en van daaruit naar school rijden. De terugreis loopt via de route door het park en het fietspad langs de Koningin Julianal. Oversteken dient te gebeuren bij de Prinses Margrietlaan. Het is een beetje een omweg en vereist dan ook enige disci pline, geeft de wethouder aan. dan zes ton. Erica spiegelt de ge meente voor dat zij klaar is met een jaarlijkse afkoopsom van 375.000, maar de wethouder plaatst vraag tekens bij dat bedrag. Een keus heeft haar college nog niet ge maakt. Risico Variant een is de renovatieva- riant. Het zwembad krijgt voor 3,5 miljoen een grondige opknap beurt, waarbij ook het aanzien niet wordt vergeten. Wanneer het bad 130.000 bezoekers trekt, bedragen de exploitatielasten ongeveer een half miljoen gulden. De wethouder vroeg zich gisteren echter af of "een raming van 100.000 bezoekers niet wat reëeler is. Op dat aantal zijn we vorig jaar gekomen en je kunt je afvragen of de renovatie ex tra bezoekers zal binnenbrengen". De variant die het goedkoopst lijkt, zou dus wel eens het meeste risico met zich kunnen meebren gen en biedt Van Houdt nog geen vierkante meter. Aantrekkelijk aan deze variant is dat het unieke 50 meter bad buiten gehandhaafd blijft. In alle andere varianten wordt die voorziening vervangen door ondiepe baden of ander bui tenspul. Variant twee is de recreatieva riant. Naast een wedstrijd-, instruc tie- en buitenbad, krijgt het sport complex een aangrenzende sport hal en een recreatiebad met ronde vormen en openslaande deuren. Deze hoofdvariant heeft verschil lende subvarianten. Volgens de eerste subvariant krijgt het bad een geavanceerde warmtemetere- geling, zoals het zwembadbestuur wil, het tweede onderdeel heeft wat eenvoudigere voorzieningen en de derde kent eenvoudige appa ratuur én een commerciële opzet. De zalenruimtes vervallen hier en bieden plaats aan fitness en sau na van Houdt. Vanuit de entree kan de bezoeker makkelijk in alle poten van het complex komen, ter wijl de sportschoolhouder buiten borstelbanen heeft gepland voor de langlaufers. De recreatievarian ten vergen een investering van on geveer 7,5 miljoen, het bedrag dat de gemeenteraad in het verleden in principe beschikbaar stelde. Bij de oplossing-Van Houdt hoeft de ge meente jaarlijks het minst bij te leggen (5,5 ton), de andere onder oplossingen kosten jaarlijks ruim 600.000 gulden. Wanneer er minder dan 170.000 bezoekers komen, ge ven de recreatiebaden een nog gro tere last. baan, een sportwinkel, een schoon heidssalon en medische ruimten, moet de gemeente moet jaarlijks een afkoopsom betalen van 375.000 gulden. Het risico is, anders dan bij andere projecten, voor de project ontwikkelaar. Van Houdt zou be heerder van het complex worden. In een gesprek met Swaak van Erica heeft wethouder Huigen ech ter vrijdag meegedeeld er niets voor te voelen om de grond 'om niet' en 'bouwrijp' over te dragen. De gemeente wil een vergoeding voor de te maken sloopkosten en oude kapitaalslasten. Ook had ze wat planmatige bezwaren. Leider dorp wilde ook graag een sporthal en een aardig 'buitengebeuren'. Volgens Swaak kan er best een sporthal bij, al dan niet in handen van Leiderdorp, en is er heel wat buitengebeuren: ligweides zijn makkelijk in te passen en op mooie dagen kunnen de koepels boven het binnenbad worden openge schoven. Nadeel van het plan is dat de gemeente het bestemmingsplan moet aanpassen om de komst van winkels en dergelijke te kunnen toestaan. De andere plannen kunnen bin nen twee maanden besteksklaar zijn. Deze gegevens zijn van belang omdat het huidige zwembad niet aan alle eisen voldoet. Na wat aan passingen van een ton wilde de provincie niet meer doen dan een tijdelijke ontheffing van een jaar verlenen. VOORSCHOTEN - Een kleine delegatie Veurseweg- bewoners heeft gisteravond tijdens een hoorzitting in de Voorschotense raadzaal geprotesteerd tegen de mo gelijke aanleg van een busbaaii tussen motel-restau rant De Gouden Leeuw en de Karei Doormanlaan. De bewoners vrezen extra overlast doordat het ver keer op sommige plaatsen dichter bij de woningen gaat komen en automobilisten meer mogelijkheden zouden krijgen elkaar in te halen. Ook vinden zij het jammer dat er acht bomen en acht parkeerplaatsen moeten wij ken aan de oostkant van de weg. Verkeerswethouder J. Visser en zijn ambtenaren deelden mee dat de bewoners alle gelegenheid krijgen om te protesteren tegen de verkeersmaatregelen. Tevens kunnen zij begin volgende maand inspreken tijdens vergaderingen van raadscommissies. Voor die vergaderingen worden concept-voorstellen opgesteldmaar eventuele bijstellingen zijn mogelijk. D66 is altijdal tegen busbanen geweest, het CDA keerde zich onlangs tegen dit stukje busbaan, terwijl de VVD zich gevoelig toonde voor de argumenten van de bewo ners. Grote probleem is dat de provincie Voorschoten in de tang heeft: wanneer de gemeente dit stukje busbaan niet neemt, dient zij vele tonnen op tafel te leggen voor andere aanpassingen. (foto Holvast» Compact De derde hoofdvariant is de com pacte variant. Hij is opgesteld door een bouwbedrijf dat dergelijke ba den regelmatig neerzet en dus pre cies weet hoeveel het kost om een plan te realiseren met wedstrijd- bad, een instructiebad, wat recrea tieve baden en een glijbaan: name lijk 5,5 miljoen. Uitgaande van 130.000 bezoekers betekent dat een jaarlijkse last van 600.000 gulden. Of de uiteindelijke lasten boven of onder dit bedrag uitkomen, is af hankelijk van de vraag of Van Houdt wel of niet zijn intrek neemt. De laatste hoofvariant heet de Erica-variant. Voor een complex met zwembad, fitness- en aerobics- fasciliteiten, sauna, squashbanen. een driving range, een langlauf- Wethouder Twee miljoen ring Blom. woningverbete- (Archieffoto). OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest heeft voor 1987 voor een dikke twee miljoen gulden aanvragen binnen voor de verbete ring van huurwoningen. De vragen zijn afkomstig van de ningbouwvereniging Buitenlust van de huurder van het monumen tale pand aan de Wijttenbachweg 27-29 en van het Heerlense Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds. De gemeente wil de aanvragen te honoreren. Zij zal de geldelijke steun "ineens" verstrekken. Voor die steun zal de gemeente putten uit het contingent dat het rijk jaar lijks toezegt. Het is aan gemeenten zelf om uit te maken waaraan het dat geld besteedt. De gemeente raad zal volgens volkshuisves tingswethouder mevrouw Blom (WD) donderdag hoogstwaar schijnlijk het licht op groen zetten voor de geldelijke steun. 'Buitenlust' heeft een verbete ringsplan ingediend voor "groot onderhoud" aan 42 woningwetwo ningen in de Korenbloemlaan en omgeving. Er zal zowel in de wo ningen zelf als aan de buitenkant worden verbeterd. Per woning be dragen de kosten zo'n 13.000 gul den. De gemeente heeft voor de ca tegorie woningen waar het in dit geval om draait (na-oorlogse wo ningwetwoningen 1946-1968) voor 30 woningen geld toegewezen ge kregen van het ministerie van volkshuisvesting. Toch kunnen al le 42 woningen tegelijk worden verbeterd. Voor die 12 overblijven de woningen zal een beroep wor den gedaan op bepaalde reserves van het ministerie. Het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds is voornemens 96 wo ningen aan de M.H. Tromplaan on der handen te nemen. De werk zaamheden hebben vooral betrek king op keuken, riolering en dak. Per woning is een bedrag van ruim 15.000 gulden beschikbaar. Voor de categorie woningen aan de Tromplaan (na-oorlogse particulie re woningen) is een beperkte hoe veelheid geld voorradig. Vandaar dat de opknapbeurt over drie jaar zal worden uitgesmeerd. Nog eens 40.000 gulden heeft de bewoner van het voormalige raad huis aan de Wijttenbachweg aange- Ongeluk voor huis huisarts LEIDERDORP - Een Leiderdorp- se arts kon gisteravond direct na zijn vakantie al aan het werk. Voor zijn huis op de kruising tussen de Persant Snoepweg en de Van Die- peningenlaan botsten gisteravond om half zeven twee auto's tegen el kaar. Hierbij sloeg een vrouw met haar hoofd door de voorruit en liep een flinke hoofdwond op. Het on geluk gebeurde doordat een gloed nieuwe personenwagen geen voor rang verleende toen hij vanuit de Van Diepeningenlaan de Persant Snoepweg op wilde rijden. De be stuurders van de wagens kwamen met de schrik vrij, maar beide au to's waren total-loss. vraagd. Met dat geld zal een deel van het pand geschikt worden ge maakt voor daadwerkelijke bewo ning. geschuif. De jeugd- en jongeren- stichting zal gebouw Taberna, ei gendom van de kerk, achterlaten, evenals de houten keet 'Taber naast'. Tabernaast moet het nieuw buurthuis van de buurtvereniging Buitenlust worden. De houten keet komt op het pleintje in de wijk te staan. De gemeente zal de kosten van verplaatsing van het bouw werk op zich nemen. Buitenlust zelf moet de exploita tie zien rond te breien. De betref fende grond is eigendom van de naar Buitenlust vernoemde wo ningbouwvereniging. Overigens zijn B en W, blijkens een besluiten- lijstje van hun wekelijkse bespre kingen, geïrriteerd geraakt door uitlatingen in deze krant van be stuurders van de buurtvereniging over de houten keer. Zij hebben gesuggereerd als zou de gemeente "in haar maag" zitten met de hou ten keet en blij zijn dat ze Taber naast in Buitenlust kwitt kwijt kan. Een briefwisseling hierover is gaande. De opmerkingen die de Buitenlustbestuurders hebben ge maakt over de keet, hadden overi gens vooral komische bijbedoelin gen. Ook op het punt officieel te wor den opengesteld staat de fiets- en voetgangersbrug naar Haaswijk waarvan al een tijdje druk gebruik wordt gemaakt. Op het gemeente huis weet men nog niet te vertellen welke datum hiervoor in de agen da's moet worden genoteerd. Aan de naamgeving van brug zou een prijsvraag worden verbonden maar hierover kunnen thans geen mededelingen over worden ge daan. Als het multi-functionele ge bouw eenmaal in gebruik is, is daarmee tevens het startsein gege ven voor "een proefperiode" van vooral de volksuniversiteit K O. In de raadscommissie welzijns planning is immers in mei afge sproken dat de volksuniversiteit tot 1 september 1988 zal proef draaien in het multi-functionele gebouw. Nadien zal een beslissing moeten vallen over het sociaal-cul tureel centrum Het Drieluik aan de Geversstraat. Wethouder mevrouw Blom (WD, welzijn) had plannen om dat gebouw te verkopen en K O in zijn geheel naar het multi functioneel gebouw te laten ver huizen. K O voelt daar geen klap voor. De andere gebruiker van het Drieluik is de muziekschool maar omdat daarvan de toekomst hoogst ongewis is, en omdat er ook plan nen waren de stichting kinder speelzalen er voor een deel onder brengen en op geen enkel punt overeenstemming kon worden be reikt, is die discussie tot uiterlijk 1 september 1988 uitgesteld. De ope ning van het multi-functionele ge bouw, vrijdag 23 oktober, maakt aan veel onzekerheden dus nog geen einde. Wassenaar krijgt kwart triathlon WASSENAAR - De organisatie Triathlon Wassenaar organiseert op zondag zes september haar eer ste kwart triathlon. Deelnemers móeten duizend meter zwemmen, vijfenveertig kilometer fietsen en tien kilometer lopen. De start is in het Sterrenbad, het fietspgrcours gaat dwars door de duinen en het loopparcours is uit gezet op verharde en half-verharde paden in de buitenplaats Backers- hagen. Talloze kinderen in Nederland zitten ernstig in de knel. Scheiding, verwaarlozing, mishandeling.vele redenen waarom ze vaak uit huis geplaatst worden. Terwijl ze eerder tot rust komen in een gewoon gezin. Met de steun, liefde en aandacht van volwassenen. Die daar niet teveel voor terug verwachten. En nauw willen samenwerken met hulpverleners. Wie twijfelt, neemt de problemen in elk geval serieus. En is misschien daarom wel't meest geschiktvoordepleegzorg. Vraag de brochure aan bij de Leidse Stichting voor Gezinsverpleging. Herengracht 33,2312 LA Leiden. Telefoon (071) 143246. DRINGEND PLEEGOUDERSGEZOCHT.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12