TAD LEIDEN Enkele tonnen schade bij brand oude Lorentzschool LEIDSCH DAGBLAD -- Druk programma Leidse bibliotheekdag Slooppand tot twee keer toe in brand gestoken MAANDAG 24 AUGUSTUS 1987 Brandstichting niet uitgesloten LEIDEN - Een brand in de Oude Lorentzschool op de hoek van de Beijerincklaan en de Lorentzkade heeft in de nacht van zaterdag op zondag voor enkele tonnen schade aangericht. Brand weer en politie sluiten niet uit dat de brand is aangesto ken. De politie stelt een on derzoek in naar het ontstaan van de brand. Er zijn onmid dellijk monsters genomen die zullen worden onder zocht. Het houten gebouw is voor een kwart tot de grond toe afgebrand. In het schoolgebouw waren wijk- buurtcomité Cornelis Joppensz, het dienstencentrum wijk oost, een kinderdagverblijf en enkele leslo kalen van de nieuwe Lorentz school gevestigd. De brand brak zaterdagnacht rond half twee uit. Het vuur moet snel om zich heen hebben gegre pen want vlak daarvoor was een medewerker van het dienstencen trum nog gepasseerd en hem was niets opgevallen. De brandweer, die door de omwonenden was ge waarschuwd, bestreed het vuur met vier wagens waaronder een ladderwagen. Na drie kwartier werd het sein 'brand meester' gege- Dat deel van het gebouw dat door het vuur werd gespaard, liep water- en rookschade op. Door de grote hitte waarmee de brand ge paard ging, smeltte het teer op het dak. Vrijwel alle lokalen die niet door het vuur werden vernield, za ten onder een dun laag teer. Alle leermiddelen van de schoolgroe- pen die van de oude school gebruik zijn daardoor vernield. De school heeft al nieuwe middelen besteld. Het gedeelte dat uitbrandde is vorig jaar voor 160.000 gulden op geknapt. Hët was in gebruik bij het dienstencentrum wijk oost. Het dienstencentrum is zwaar gedu peerd omdat tal van ouderenclubs gebruik maakten van het gebouw. Voor hen zal getracht worden voor lopig elders een onderkomen te vinden. Er wordt onder meer on derzocht of het dienstencentrum in een schoolgebouw kan worden ge huisvest. Lorentzkade waren nog in gebruik als dependance. Deze lokalen zijn onbruikbaar geworden. De leerlin gen, groep 6 en 7, krijgen vandaag les in de aula en het handenarbeid- lokaal van het nieuwe gebouw. Het is de bedoeling dat zij morgen of overmorgen in de leegstaande lo kalen van de aan de Lorentzkade gevestigde r.k. Petrusschool wor den ondergebracht. De kinderen van het kinderdag verblijf Het Peuterpalet kunnen waarschijnlijk terecht in de Burg- graafschool aan de Oppen- heimstraat. Dat gebouw wordt mo menteel opgeknapt. Er zal worden getracht de werkzaamheden te ver snellen. Ook het buurtwijkcomité kan wellicht op korte termijn in dat gebouw terecht. Overigens was het toch al de bedoeling dat dat er na de herfstvakantie onderdak in zou krijgen. De brandweer schakelde zestien brandweerlieden in de brand in de oude Lorentzschool te blussen. Leidenaar belandt na veel moeite toch in cel LEIDEN - Een dronken Leidenaar heeft zaterdagavond zijn uiterste best gedaan om aangifte te doen van een mishandeling op het poli tiebureau. De man kwam rond twee uur het bureau binnen met een scheur in zijn trui als bewijs dat hij zou zijn mishandeld. Het verhaal van de man was ech ter nogal onduidelijk en ook omdat de meeste agenten zich bij. de brand aan de Lorentzkade bevon den, werd de man verzocht de vol gende dag terug te komen. Nadat hij weigerde, werd hij buiten de deur gezet. De man trachtte daarop voor de tweede maal aandacht voor zijn probleem te krijgen, maar werd opnieuw verwijderd. Daarop besloot hij de paal van het bord 'in validenparkeerplaats' voor het po litiebureau af te breken. Toen hij hiermee binnen kwam, werd hij terstond ingerekend en opgeslo ten. De man bleek volgens de poli tie echter te dronken voor een ver hoor. Tot voor kort was in het gebouw de Lorentzschool gevestigd. Die verhuisde onlangs naar een nieuw onderkomen aan de Van Vollenho- LEIDEN venkade. Enkele lokalen a LEIDEN - Binnen twee uur raakte zondagmiddag tot twee keer toe een paard aan de Dobbedreef te water. Beide keren moest de brandweer er aan te pas komen om het beest weer op het droge te krijgen. Waarom het paard het weiland in de Stevenshof wilde verlaten is onbekend. De eige naar is van de zwempartij op de hoogte gesteld en heeft zijn knol ergens anders gestald. itoto Ton zajac) Wandeltocht Op zaterdag 29 en zondag 30 augustus organiseert de Leidse Wandelvereniging 'Willen is Kunnen' weer bos- en duinwan deltochten in het duindistrict tus sen Noordwijk en Zandvoort. De start is van 9.00 tot 14.00 uur in café-restaurant De Duinpoort aan de Langevelderlaan 22 te Noordwijkerhout. Inschrijving aan de start. Onderwijsmarkt Op zaterdag 29 augustus wordt weer de jaarlijkse onder wijsmarkt georganiseerd. De in formatiemarkt is bedoeld voor ie dereen die die plannen heeft in het nieuwe seizoen weer iets te gaan leren. De onderwijsmarkt wordt gehouden in De Waag aan de Aalmarkt van 10.00 tot 16.00 Volksdansen Vanaf dinsdagavond 8 sep tember is er weer volksdansen bij de volksdansgroep Misirlou in het Leidse Volkshuis aan de Apo- thekersdijk 33a. Er wordt ge danst op drie niveau. Aanvang 19.30 uur. Huisvrouwen De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen organiseert, op donderdag 3 september om 14.00 uur een instuif waar men kan kennis maken met de vele activi teiten van de vereniging. De bij eenkomst vindt plaats in het ver enigingsgebouw aan de Caecili- astraat 18 te Leiden. Vrouwen Buurthuis 't Spoortje aan de Bernhardkade zoekt vrouwen die onder het genot van een kopje koffie of thee over verschillende onderwerpen willen praten. Vanaf vrijdag 28 augustus van 9.30 tot 11.30 uur. Duivensport De Vriendenclub vloog vanuit Reims: 1 L. koopman; 2 N. Voge lenzang; 3,4 W. de Wit jr.; 5 com binatie Kooy/Werkhoven; 6 W. Siera jr. Wz.; 7,9 Th. Dongel- mans; 8 A. Siera; 10 F. Ladan. De uitslag van de wedvlucht uit Duffel: 1,2,6,7,8 combinatie Kooyl Werkhoven; 3 M.J. Noordervliet; 4 W. Vijlbrief; 5 A. Bink; 9 A. Sie ra; 10 combinatie BodynlVinken- steyn. Postduivenvereniging De Blauwkras vloog eveneens van uit Reims: 1,2,8 A. Houweling3 H. Koome; 4 J. Rozier; 5 N. Nie- vaart; 6,7,10 combinatie Nieu- wendijk; 9 F. v.d. Wetering. Op zaterdag 5 septem ber is er weer een landelijke biblio theekdag. Ook de Leidse biblio theek doet hieraan mee en heeft een gevarieerd programma te bie den. De centrale bibliotheek aan de Nieuwstraat is van 10.00 tot 16.00 uur geopend en zet Leiden letter lijk en figuurlijk in het middel punt. Vanaf deze dag staat in het centrum van de bibliotheek een Leidse collectie: alles wat met Lei den te maken heeft kan men hier Drie jongens verdacht van mishandeling LEIDEN - De politie heeft zater dagavond rond elf uur een drietal Leidenaars (21, 18 en 17 jaar) opge pakt nadat het een viertal mensen nabij de Vijf Meibrug had mishan deld. De slachtoffers verklaarden klappen te hebben gekregen zon der dat daartoe aanleiding was. Vrijdagavond heeft de politie een 44-jarige inwoner van Hazers- woude aangehouden die op de Doezastraat een fotocamera had ontvreemd. De man werd op straat door getuigen herkend. Vrouw (29) mishandeld LEIDEN - Een 29-jarige vrouw uit Leiden is zondagochtend naar het AZL gebracht nadat zij was mis handeld door haar vriend. De vrouw liep hierbij verwondingeh over het hele lichaam op. De man is spoorloos. De mishandeling heeft vermoe delijk reeds zaterdagnacht plaats gevonden. Na de ruzie was de man vertrokken. Zondagochtend keer de hij met enkele vriendinnen in de woning terug. Een van de vrou wen besloot toen de politie te waar schuwen. Het slachtoffer was door haar verwondingen niet in staat een verklaring tegenover de politie af te leggen. vinden en is herkenbaar door een etiket met de Leidse sleutels. On tien uur zal de bibliotheek dag officieel worden geopend door de voorzitter van het bestuur de heer A.J.J. de Bont. Hierna, om half elf, start een quiz over Leiden waaraan het gemeentebestuur, Omroep Rijnland, het Leidsch Dagblad, de 3 October-Vereeni- ging en de vereniging Oudt Leyden meewerken. Na afloop van deze 'twee-voor twaalf-quiz' worden de prijzen uit gereikt aan de winnaars van de prijsvraag 'Wie kent Leiden?' Om mee te doen aan deze prijsvraag kan men vanaf vandaag formulie ren halen bij alle vestigingen van de bibliotheek. Verder bestaat er de mogelijk heid films te bekijken over Leiden en een lezing met dia's bij te wo nen. Ook is er van 5 tot 30 septem ber de tentoonstelling 'Leidse Hof jes' te zien. Tenslotte worden op deze dag de nieuwbouwplannen voor het toekomstige filiaal in de wijk Stevenshof gepresenteerd. Voor de muzikale omlijsting zorgt de Streekmuziekschool en voor ie dereen die zich op deze dag als nieuw lid aanmeldt ligt een verras singspakket klaar. De filialen Merenwijk en Zuid- West zijn op de landelijke biblio theekdag geopend van 10.00 tot 13.00 uur en ook daar zijn vele acti viteiten, zoals de prijsvraag en de verkoop van afgeschreven boeken. De filialen Morskwartier en 't Spoortje zijn niet op zaterdag ge opend en zullen daarom op vrijdag 4 september vast een voorproefje geven van de landelijke biblio theekdag. LEIDEN - De NZH organiseerde afgelopen zaterdag op het terrein rond de Groenoordhallen behendigheids- wedstrijden voor buschauffeurs. Het afleggen van de behendigheidsproeven, zoals het file-parkeren in een te krappe ruimte, is een populaire sport onder chauffeurs. Voorschotenaar Ton van het Hof sleepte zaterdag de eerste prijs in de wacht. Hij was al twee maal landskampioen en eindigde op een eervolle tweede plaats bij de wereldkampioenschappen voor vrachtwagen- en buschauffeurs in Finland. (foto Henk Bouwman) LEIDEN - Geboren: Randy zv. H. van der Born en J.G. Bavelaar, Sa- mantha dv. F.P.J. Meijer en M.M. W. van LEIDEN - Tot twee maal toe is za terdagavond brand gesticht in een slooppand aan de Haarlemmer weg. In verband hiermee werd een 18-jarige man aangehouden die door omwonenden was aangewe zen als de brandstichter. De man Vrouw (66) ernstig gewond bij verkeersongeval op rijksweg LEIDEN - Bij een aanrijding op de A4 (Amsterdam-Rotterdam) is vrijdag avond een 66-jarige vrouw uit Lisse zwaar gewond geraakt. De vrouw is naar het Elisabethziekenhuis gebracht. Haar echtgenoot die achter het stuur zat, liep geen verwondingen op. Hun auto werd totaal vernield. Volgens de politie is de aanrijding ontstaan nadat een achterop komen de auto met hoge snelheid op de auto van het echterpaar inreed. Beide au to's raakten in een slip. Een tweede auto kon de beide auto's niet meer ontwijken. Het ongeluk gebeurde rond tien uur 's avonds. LEIDEN - Ter gelegenheid van het 30-jarig van turnvereniging Ons Buiten werd zaterdag een bloemschikwed strijd voor kinderen gehouden in het onderkomen van de vereniging nabij de Mamixstraat. De belangstelling was groot. (foto Henk Bouwman) heeft echter ontkend en is gister avond weer vrijgelaten. Rond half acht brak er voor de eerste maal brand uit in het leeg staande pand. Toen bleek de vloer te zijn aangestoken. Het vuur werd door de brandweer geblust. En uur later woedde er opnieuw brand in het pand. Omwonenden hadden even tevoren iemand het sloop pand zien binnengaan. Dit maal brandde het huis grotendeels uit voordat de brandweer het vuur meester kon worden. De 18-jarige werd aangehouden terwijl hij naar de brand stond te kijken. Modefestival 3 Oktoberhal LEIDEN - In de 3 Octoberhal wordt van vier tot en met zes sep tember het Leids Modefestival ge houden. Een aantal Leidse onder nemers geeft op dit festival een beeld van de nieuwe najaars- en wintermode. In de pauze van de verschillende modeshows wordt een Leidse soundmixshow georga niseerd. Plaatselijk en regionaal ta lent krijgt hier de kans zich op een professioneel podium te tonen. Het Leids Modefestival wordt gehou den op vrijdag- en zaterdagavond van 19.00 tot 24.00 uur en op zon dagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Traditionele kostuumshow LEIDEN - In de Leidse Schouw burg wordt op vrijdag 4 september een internationale show van tradi tionele kostuums gepresenteerd. Bijna dertig landen hebben hun medewerking toegezegd en zullen in een kleurrijke parade, die zo'n vijf kwartier zal duren, hun tradi tionele kleding tonen. De show wordt georganiseerd in samenwer king met het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden en de di plomatieke missies in Nederland en België. Het gebeuren past in het kader van de viering van het 150-ja- rig bestaan van het museum. Aan vang 15.00 uur. Westerman en A.C.W.W. Abcouwer, Ar- line Giovanna Moon dv. A.J.G. Koppers en J.A. Buquet, Paba dv. I.R.M. Amara- koon en A.N. Dahanayake, Remzi zv. A. Arikan en F. Arikan, Querine Noelle dv. H.M. van Wijk en S.P. Schaap, Melanie dv. A. Hoek en R.M. Toribio, Joost Jo hannes zv. K.J. van Dipten en R.A. van der Veen, Catharina Hendrika Paulina dv. J. Honsbeek en C.H.P. Redel, Ricar- do Johannes zv. A.S. Holierhoek en J.H.M. van Winden, Leonie dv. N.M. Schouten en J.M.M. van Hulst, Erik zv. A. van Leeuwen en S. Kreeft, Ben zv. J.W. van der Steen en L.J. Verweij, Mar- eille Susanna dv. W.T. van den Broeke en E.M. van den Ameele, Catharina Ida dv. H.J. van den Berg en W\C. de Jong, Dirkje Ariea dv. C. van der Bent en A. Krijgsman, Eva Alexandra Annika dv. J.F.L. Op den Kamp en N.A. Ouwehand, Laurentius Antonius zv. L.A. van der Ark en A.M. Looijestijn, Ron Raj zv. P. van Klaveren en P.S.E. Damodar Patak, Dirk Hendrik zv. A.D. Ouwehand en A. Berkheij, Anna Heieen dv. C. Varkevis- ser en A H van Beien, Samantha Wilhel- mina Cornelia dv. T.B.C. Oomen en M.J Schenk, Elizabeth dv. G. Verhoef en A van Velzen, Maria Johanna dv. A.M.P Vergunst en M. Remmelzwaal, Danny zv. F. de Nobel en Y. van der Vet, Fran ce-Sophie dv. L.P.T. Bellekom en F.P.S. Jouanny, Edcar Leonardus Christianus Constantinus zv. J.C.M. Vreeken, Lauri- ne dv. W. van Riessen en R. Boon, Tessa dv. A.M. Brouwer en M.J. Sinnige. LEIDEN - Overleden; B. van Rooij, geb 1-2-1931 vrl. geh. gew. met A.H. Cu- sell, G.J. Hazelhoff, geb 16-6-1966 man, T. van Rhijn, geb 19-12-1902 man, H. Oosterom, geb 28-2-1920 man, S. Gerlof- sma, geb 25-8-1910 man, A.M. van Pola- nen, geb 9-3-1933 vrl. echtg. van P. Ver- schragen, H.R. Kortram, geb 26-6-1907 man, T. Kulk, geb 19-3-1913 vrl. geh. gew. met N.J.M. Breedeveld, H.C.J. van der Linden, geb 4-9-1923 man, C L. Swarttouw, geb 3-9-1926 man, J.A. Stembord, geb 16-1-1920 man, A.J. van Kruijl, geb 17-4-1914 man, G.H. van Bar- neveld, geb 28-7-1912 man, A. van Hove, geb 23-8-1915 vrl. echtg. van B. Viele, G. Spierings, geb 24-2-1933 vrl. echtg. van H C Zwierink, N. Langezaal, geb 31-10- 1930 man, L. van Heusden, geb 13-4-1907 vrl. geh. gew. met R. Stuart, D.J. Zeiger, geb 24-2-1967"vrl., M.E. Blommesteijn, geb 12-10-1932 vrl. echtg. van J.G. Vos, J. van Vliet, geb 19-8-1922 man, C. van Duijn, geb 1-2-1933 man, M. Birkhoff, geb 22-9-1910 vrl. geh. gew. met A.H.M. Peters, A.G. Wansinck, geb 19-9-1930 man, A.G. Bos, geb 20-4-1936 man, M.H.M. van Ruijven, geb 23-4-1933 man, R P de Graaff, geb 23-7-1987 man, N. L'Ecluse, geb 13-10-1913 man, J. van Iterson, geb 13-4-1908 man, M.J. van der Zwaan, geb 11-6-1909 vrl. geh. gew. met M. Verhoeven, E. Sloos, geb 18-8-1905 vrl. geh. gew. met J. Korswagen, STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7