Zéér slechte dag Rijnsburgse Boys Teun van Vliet wil kopmanschap 'De laatste tijd miste ik ambitie Alphense Boys vastberaden Op WK in Oostenrijk Marco Vermeij neemt revanche SJC verrast amateurtopper RCL wil serieuze gooi doen MAAJN IJ ALr Z4 jUi>i Ut> lyö GULPEN (GPD) - Hij was nog niet eens gehuldigd als winnaar van de Ronde van Nederland, of Teun van Vliet blikte al weer vooruit. Niet dat hij zijn voorbeeldige triomf in het Limburgse Gulpen afdeed als de gewoonste zaak van de wereld, maar de sluwe wielerprof wil méér. Straks, over twee weken in het Oostenrijkse Villach, wereldkam pioen worden. Om dat doel te bereiken, heeft hij op voor hand een flinke bom duiten over. Aanzienlijk meer zelfs dan de 35.000 gulden die een Nederlandse wielerprof uit eigen zak in de pre- miepot pleegt te stoppen indien hij een geslaagde greep naar de regen boogtrui doet. Als dank voor de be wezen diensten van zijn oranje makkers, die uit andere bron (KNWU) eenzelfde bedrag mogen verdelen. Hoeveel geld Van Vliet in zijn WK-onderneming wil steken, wenst hij nog even voor zich te houden. „In elk geval veel meer dan die 35 mille. Dat is toch een zakcentje als je weet wat je er alle maal voor terugkrijgt. Zo'n we reldtitel is een uiterst lucratieve zaak. Hoe ik aan dat geld kom? Nou, dan klop ik toch even bij de bank van lening aan. Dat lijkt me niet zo moeilijk." De voormalige Westlander, die tegenwoordig in de Belgische enclave Baarle-Her- tog huist, verbindt aan zijn vorste lijke premie wel een voorwaarde: dat hij de enige en absolute kop man zal zijn op het parcours aan de Faakersee. Problemen Die eis nu schept onoverkomelij ke problemen bij enkele andere ge selecteerden. Zoals Adrie van der Poel, ook al enkele jaren zeer ge charmeerd van de regenboogtrui. De landskampioen is niet van plan zijn kansen op te offeren aan die van collega Van Vliet. „Voor geen LEIDEN - Amateurwielrenner Marco Vermeij nam gisteren op de Amsterdamse Groothandelsmarkt wraak op zichzelf. Waar de Lisser- "oureur vorig jaar in een vlucht van twee onnodig met een tweede plaats genoegen diende te nemen, reed Vermeij nu met een lange solo naar de zege. De student Engels ging er na 15 kilometer koersen vandoor en werd door de concur rentie niet meer teruggezien. Bol lenstreek-clubgenoot André van Reek kwam achter Vermeij als der de over de meet. Swifter Gert-Jan Moraal timmert in de landelijke criteria steeds be ter aan de weg. Op de Rotterdamse Coolsingel kwam de Leidenaar gis teren tot een verdienstelijke twee de plaats. Moraal zocht al vroeg in de koers in het gezelschap van vijf andere renners het avontuur. Het bleek al spoedig de juiste "trein". Na een lange rit bleven de vluch ters uiteindelijk met drie man, on der wie Moraal, over, om de ere prijzen te verdelen. Het was vervol gens Berkelaar Hendriks die erin zijn eentje vandoor ging en win nend over de meet kwam. Achter de winnaar was Moraal echter goed voor de tweede plaats. Frank van Veenendaal demon streerde tijdens het voorbije week einde opnieuw zijn constante vorm. Zaterdag greep de Sassen- heimer juist naast de zege in het Belgische Haasdonk. Van Veenen daal zag zich na een solo kort voor de meet door het peloton ingelo pen, maar sn oepte in de spurt toch nog een vierde plaats weg. In Ou derkerk aan de Amstel diende de Moone-glas renner gisteren, net als vorige week op de Haarlemse Waarderpolder, zijn meerdere te erkennen in routinier Gerrit Rat- terman. In de achtervolging op de tempobeul uit Mijdrecht bemach tigde Van Veenendaal echter wel een tweede plaats. Bollenstreker Ronald van der Tang, enige tijd ge leden van de liefhebbers naar de gelederen der amateurs over- gstapt, eindigde op een goede vier de plaats. Lissenaar Gerrit Kleinveld zag zaterdag de zege tijdens de liefheb bersronde van Wassenaar ten gun ste van Scheveninger Gerrit Pronk aan zijn neus voorbijgaan. In de eindsprint van de vluchtersgroep van vier kwam Kleinveld centime ters te kort om Pronk met zijn ul tieme jump te kunnen oversteken. Vanwege de geringe verschillen was juryuitslag overigens niet ge heel onomstreden. Op het zware rondje door de wijk Oostdorp geraakten de vier vluch ters al vroeg in de koers voorop. Buiten Pronk en Kleinveld be stond de groep uit Voorburger Re- né van Gils en Cees van de Made uit Moerdijk, die uiteindelijk als de respectievelijke nummers drie en vier over de meet kwamen. Een zestal achtervolgers poogde de vroege avonturiers nog te achter halen, maar kwam in de jacht toch te kort, zeker toen twee man uit de groep dienden te lossen. Voorscho tenaar Jan Zwaan reikte vanuit dit groepje nog tot een achtste stek, terwijl Voorhouter Jan van der Tang voor het peloton uit een ne gende plaats voor zich opeiste. Swifters Adrie van Diemen, Arie Ravensbergen en Henk de Rhoon goud zal ik daarmee accoord gaan," reageeert Van der Poel op de voorstellen van collega Van Vliet. „Ik wil daar zelf winnen en zo ken ik er nog ,vel een paar in onze ploeg. Ik heb er trouwens óók wel meer geld voor over. Het be langrijkste is dat er eenheid in de ploeg komt. Moeilijk? Ik hoop het niet en ik denk het eigenlijk ook niet." Toch liggen de zaken minder ge makkelijk dan Van der Poel ver moedt. Tijdens de zesdaagse rond rit door Nederland is immers de strijd tussen de renners van Post enerzijds en de rest anderzijds weer volledig opgelaaid. Dat is Van Vliet in het verkeerde keelgat ge schoten. „Waar moet dat op deze manier heen in Villach?", vroeg hij zich verontwaardigd af in Nijme gen, nadat hij van alle kanten was bestookt met aanvallen. Nog de zelfde avond ging hij in conclaaf met zijn ploegleider Post, die on langs te kennen gaf het leiderschap in Oostenrijk maar aan iemand an ders over te dragen. De Amstelve- ner is de verziekte sfeer in het Ne derlandse peloton meer dan beu. Van Vliet: „Hij wil zich er daarom ook niet meer mee bemoeien. Toen ik hem raadpleegde, had hij geen mening. Daarop heb ik mijn eigen plan getrokken. Je moet toch wat doen om je kansen te verhogen." Duivel Hoe dan ook, Teun van Vliet is met het WK voor de deur in top- vormT Hij bewees dat nog eens op de broeierige slotdag van de Ronde van Nederland. Getergd als hij was door de gebeurtenissen daags tevo ren, reed hij als een duivel door het Limburgse heuvelland. „Ja, je kunt wel kwaad worden, maar het moet toch op de flets gebeuren." Geen woorden, maar daden dus. Veel last van samenzweringen te gen zijn persoon had Van Vliet overigens niet. Al spoedig bleek dat het golvende Limburgse traject voor oranjetrui-drager Jelle Nij- dam te hoog was gegrepen. Terwijl de Brabander naar de achterhoede werd verwezen, verzandde ook ge lijk de oppositie van Raas en Co. Met drie man (Jakobs, Van Hooy- donck en de debutant Cornelisse) waren ze weliswaar van de partij in dc omvangrijke kopgroep (17 man) die de koers naar haar hand zette, doch dit trio was niet bij machte om Van Vliet ook maar een stro breed in de weg te leggen. Eenmaal bij de finish en zeker van zijn eindzege, geloofde Van Vliet het wel. Hij liet zich rustig 'uithollen' en liet zijn elf overgeble ven vluchtmakkers om de laatst te vergeven dagprijs knokken. Tot grote vreugde van de organisatie ontfermde de Franse vedette Lau rent Fignon zich hierover. Michel Platini .maakt tv-serie Michel Platini blijft in Italië werken Dc aan het eind van het vorig seizoen gestopte voetballer van Juventus tekende een contract voor drie jaar met de RAI, de Ita liaanse staatstelevisie. De vroegere Franse voetbalinternational zal meewerken aan een serie uilzen dingen op het derde net. De in houd van het pre t'AUlINA ID Ad HencLrikse. aanvoerder van Meerburgneemt lachend de bekers in ontvangst van ZLC-junior Koos Tijssendie wordt bijgestaan door Har Meyer van de Drie October Vereeniging en ZLC-voorzitter Joop Ravens bergen. Meerburg won het Leidens ontzet toernooi bij ZLC (foto Van Boven» LEIDEN - Rijnsburgse Boys be leefde zaterdag een uitermate slechte dag. SJC uit Noordwijk diende de eersteklasser uit het bloemendorp een verrassende 4-0 nederlaag toe. Verder vielen de doelpunten in het laatste oefen- weekeinde in Noordwijk, waar de plaatselijke zaterdagtopper met 5-3 won van Bennekom. UVS behaal de een 6-3 overwinning op Rooden- burg. Op eigen terrein wist Rijnsburg se Boys zich geen raad met het countervoetbal van SJC. De Noordwijkers zetten met doelpun ten van Marco de Ridder, Kees Al kemade en Jos Alders (2x) de Rijnsburgse zaterdageersteklasser met 4-0 opzij. Noordwijk kwam na een 1-0 rust stand zelfs met 4-0 voor tegen Ben- LEIDERDORP - RCL wil dit seizoen een s poging wagen het eerste klasserschap te herove ren. In de presentatie aan het eigen Leiderdorpse publiek liet het keurkorps van de nieuwe trainer Ton Zoutendijk tegen het landelijk jeugdelftal van Ajax zien hoe de tegenstanders tegemoet worden getreden. Op basis van een gedegen conditie en met slechts twee spitsen leverde dat tegen de Am sterdamse jeugdploeg een 3-2 overwinning op. Aanvankelijk deelde Ajax de lakens uit. Nog voor Dick van der Bijl zijn allerlaatste bal in het eerste van RCL had aangeraakt (hij kreeg al binnen tien minuten een applauswissel) had Ronald de Boer het team van Spitz Kohn aan de leiding ge bracht. Daarna kreeg ook de thuisclub kansen, maar pas tien minuten voor de rust tekende Ben Heemskerk met een schitterend genomen vrije trap de gelijkmaker aan. In de tweede helft gaven de Leiderdorpers Ajax geen meter ruimte meer. Regelmatig omzeilden RCL-spelers de buitenspelval van de onervaren gasten. Dat liep uit op twee doelpunten in kort tijdsbestek van Aad van Tongeren en invaller Pier re van Gemeren. Meteen na het laatste doelpunt bracht Guus Uyhlenbeek de achterstand van Ajax terug tot 3-2, maar de resterende tijd was onvol doende om nog op gelijke hoogte te komen met de zaterdag tweedeklasser. nekom. Daarna verslapte de con centratie, waardoor de gasten te rugkwamen. Verder dan 5-3 liet het elftal van trainer Eelman het niet komen. Jaap Guyt (2x), Timo Ger- lof, Albert Bosma en Geert-Jan Bakker waren de Noordwijkse schutters. Quick Boys nam deel aan het Visserij-toernooi in IJmuiden. Middenin een intensieve oefen campagne van de Katwijkers werd dat geen onverdeeld succes. Een overwinning op HCSC uit Den Helder (2-0) werd gevolgd door ne derlagen tegen Marken (1-3) en IJ muiden (1-4). Dankzij een 8-3 over winning op Urk eindigde Quick Boys, dat in André de Best zijn top scorer had, als derde. Lisse won ook de laatste wed strijd van het trainingskamp, dat de zaterdag tweedeklasser in Zee land afwerkte. Tegen AZW uit Axel zorgden John Vermeulen en Peter Schalk voor de 2-0 overwin ning. De zondagvoetballers van Lisse verging het tegen Aalsmeer veel slechter. Op eigen terrein gin gen de Lissenaren met 12-2 ten on der. Katwijk kwam bij Oegstgeest niet verder dan een 3-3 gelijkspel. Bert Postma nam de twee eerste doelpunten van Oegstgeest voor zijn rekening. Ex-prof Kees Guyt (mooie kopbal) scoorde tussendoor tegen. Na een schitterend doelpunt van Ton Naafs kwam Katwijk door twee doelpunten van Kees Kraaij- enoord nog op gelijke hoogte. Afscheid Dick van der Bijl LEIDERDORP - Bij aanvang van de wedstrijd tussen RCL en het landelijke jeugdelftal van Ajax heerste er wat verwarring op de tri bunes. „Hoe kan dat dan, speelt Dick van der Bijl weer mee En inderdaad, de besnorde voetballer van de Leiderdorpse Racing draaf de temidden van de wèl verwachte spelers het veld op. Pas na zeven minuten voetballen werd de toe schouwers duidelijk waarom. Van der Bijl moest het veld ruimen voor Aad van Tongeren en werd vervol gens in de bloemen gezet. Het bleek zijn afscheidswedstrijd.'iets waar van tevoren ondanks de in stelling van een nieuwe pr-com- missie geen ruchtbaarheid aan was gegeven. Vijftien jaar lang speelde de 31- jarige Leiderdorper in het eerste van RCL. Met de nodige onderbre kingen, zodat het voor de buiten wacht leek of hij al een paar keer af scheid had genomen. De vergelij king met Heintje Davids werd al snel gemaakt. "Maar dat was on zin", vindt Van der Bijl. "Ik heb nooit gezegd dat ik ermee zou kap pen. Ook niet twee jaar geleden on der Laurens Mouter. Ik kreeg toen een baan als personeelschef bij Heineken en dat kostte mij veel tijd. Ik kon daardoor minder trai nen en heb toen gezegd dat ik er voorlopig mee stopte. Na een maand of vier miste ik het voetbal len toch en ben ik weer gaan spe len". iele hel c tract v a kt ste. Na devbloemenhulde ging Van der Bijl onmiddellijk een paar vel den verder aan de slag in het derde tegen Meerburg 2. Niet alleen door zijn drukke werkzaamheden deed de routinier een stapje terug. "Ik miste de laatste jaren steeds meer de ambitie om in de selectie te blij ven voetballen", bekent hij. "De laatste jaren moesten we steeds te gen degradatie vechten en daar gaat op den duur de lol vanaf'. De conflicten met Mouter maakten het er voor de kritische voetballer bo vendien niet leuker op. "Hij was geen realist. Hij wilde dat ik als li bero steeds inschoof op het mid denveld en dat kon gewoon niet omdat we geen echte mandekkers achterin hadden. En dat zei ik ook tegen hem". Binnen de lijnen kende hij ech ter nauwelijks conflicten. In de bij na 300 wedstrijden werd hij slechts twee keer geboekt. "Tegen Spa kenburg toen ik protesteerde tegen een beslissing van de scheidsrech ter verdween ik in het boekje. En tegen Noordwijk toen ik Frans van der Veen een doodschop gaf. Maar die had me daarvoor al zo vaak on deruit geschopt". Zijn lange voetbalcarrière kende uiteraard ook de nodige hoogte punten. "Vooral die twee kampi oenschappen, in de tweede en der de klasse, waren schitterend. En de wedstrijden om de NCRV-cup". Na één van die duels kwam Van der Bijl tot een opmerkelijke uit spraak. "Ik had een enorme kans Dick van der Bijl ontvangt uit handen van elftalbegeleider Rinus Rijns burger bloemen en een aandenken voor 15 jaar trouwe dienst. Peter Loes- berg van de PR-commissie kijkt toe. «foto van Boven» gemist voor open doel en de radio- verlaggever vroeg mij na afloop hoe dat in hemelsnaam mogelijk was. Ik heb toen maar gezegd dat ik niet uitkwam met mijn passen" Ook bij zijn afscheidspraatje afloop voor bestuur en spelers bleek hij bijzonder welbespraakt te zijn, het geen aan voorstopper Bert van Kla veren de uitroep ontlokte: "Je kan aardig praten Dick!". HERMAN JOUSTRA Leiden kwam het afgelopen weekeinde tweemaal in actie. Za terdag werden de doelpunten broe derlijk gedeeld met een selectie van RCL: 3-3. Gisteren traden de Leidenaren tegen Meerburg aan in de finale van het ZLC-toernooi. Al- bert Siera bracht Leiden aan de lei ding, maar Fred Hagenaar (uit een strafschop), Martin van Zanten en Peter Vlasveld leidden Meerburg naar een 3-1 voorsprong. Het te gendoelpunt van Fred Kanbier was alleen nog belangrijk voor de statistiek: 3-2 voor Meerburg, dat zich toernooi-winnaar mocht noe men. VTL versloeg ZLC pas na het nemen van strafschoppen in het duel om de derde plaats. De wed strijd was in 2-2 geëindigd. MVKV bleef tegen Quick Boys 3 op 3-3 ste ken. Martin en Gijsbert Oudshoorn en Rick Curfs scoorden voor de kersverse vierdeklasser. UVS en Roodenburg maakten van hun oefenduel een doelpun- tenfestijn. UVS, dat veel jeugdspe lers een kans gunde, won met 6-3. Voor de hoofdklasser scoorden Mario Faber (2x), Hans de Kruys, Leon Meys en Walter van der Wey- den. De Kooiclub stelde daar tref fers van Robert Goodway, Marcel van der Burg en Duncan Alberga tegenover. Lugdunum versloeg Telstar 2 met 4-3. Frans Sjardijn, Gijs Collé, Cees Schouten en Harm de Vos zorgden ervoor dat de Leidse twee deklasser aan de voordelige kant van de score bleef. LDWS won bij VNL met 3-0. Wim de Roo, Edwin Kluivers en Eric van der Weyden troffen doel. LFC verloor kansloos met 3-0 bij Verburch. UDO voetbalde één helft sterk tegen WP. De door doelpunten van Hans Braat en Marco den Hol lander verkregen 2-0 voorsprong gaven de Oegstgeestenaren ook in de matige tweede helft niet meer uit handen. Blauw Zwart versloeg BEC uit Delft, dat op het allerlaatste ogen blik DHL verving, met 3-1. Ron de Bruin nam alle Wassenaarse doel punten voor zijn rekening. Unitas Leiden hield een tijd lang het sterke Vitesse Delft goed bij. Met een lob vanaf de middenlijn wist Jan Kromwijk zelfs een 1-0 achterstand weg te werken. Na de rust trok Vitesse de wedstrijd als nog met 2-1 naar zich toe. SVLV won op eigen terrein het Wilco Westgeest-toernooi. In de fi nale versloegen de Voorschotena ren Docos met 3-1 dankzij Hans Douw, Rob Lamboo en Perry Berk. SJZ werd derde door Stomp- wijkse Boys met 2-0 af te troeven. Overige uitslagen: Van Nispen - Sizo 3-0, Ter Leede - VEW 2-2, Piet Boot-bokaal: De Sleutels - Quick Boys 2 2-3 Programma bekervoetbal Eerste ronde districtsbeker West II, morgenavond: Blauw Zwart (zat.)-Westlandia; Unitas-RKAW; Roodenburg-MVKV; Wassenaar- HBS; Meerburg-Leiden; Altior- DSO (zon.); De Sleutels-LDWS; Van Nispen-FC Den Haag 2; Jodan Boys-Alphense Boys; Ter Leede- Lugdunum; WSB-RCL; Stomp- wijkse Boys-Katwijk; VTL-Blauw Zwart (zon); SVLV-UVS; Koude- kerk-FC Lisse (zond.); KRV-ARC; LFC-FC Lisse (zat); DOSR-Teylin- gen; Oegstgeest-Tonegido; ROAC '79-Voorschoten; Docos-DSVP; UDO-Oliveo; Alphia-Duno, Hille- gom-De Spartaan, DSS-SIZO Quick Boys en Rijnsburgse Boys vrijgesteld. UVS na strafschoppen verslagen waren nog g 12, 13 en 16. de plaatsen ALPHEN AAN DEN RIJN - Als Alphense Boys de komende com petitie net zo vastberaden te werk gaat als tijdens het ARC-toernooi het geval was, zit het voor de Al- phenaren wel snor. Na donderdag reeds de reserves van FC Den Haag geëlimineerd te hebben, volgde za terdagavond, opnieuw vanaf elf meter, de verrassende winst op medefinalist UVS. Na twee keer vijfenveertig minu ten waren de beide teams op 1-1 blijven steken. Een resultaat, waar mee UVS, aantredend zonder de zaalvoetballende Faber en Van Leeuwen, uitermate tevreden mocht zijn. Alleen in de beginpe-' riode had de Leidse hoofdklasser het voor het zeggen. Maar nadat de formatie van Paul Bahlmann alle schroom van zich had afgeworpen, ontstond er een duel waarin Al phense Boys de ploeg van Arie La gendijk steeds meer de duim schroeven aandraaide. Met voor de Alphenaren slechts één manco: doelpunten. Donderdag tegen FC jjtni naag 2 lieten de rood-witten al erg veel kansen liggen en ditmaal was het niet anders. Al dient ver meld te worden dat het geluk de Boys ook niet echt toelachte. Zo belandde halverwege de eerste helft een bal van de veel ballen af pakkende Robert van der Laan op de dwarsligger en trof vijf minuten voor rust ex-Esto-speler Pieter van Zoest. na een prachtige pass van Ronald Segers, de paal. Ook na de thee bleven de beste mogelijkhe den voor de kort dekkende en ge groepeerd spelende Alphenaren. maar UVS-goalie René de Graaf, uitgeroepen tot beste doelman van het toernooi, liet zich vooralsnog niet verschalken. Nadat arbiter Wolthuis het spel twaalf minuten wegens onweer had onderbroken en de Boys via Pieter van Zoest en de voor Stef Asbai ingevallen Peter Gerse fraaie kansen had laten lig gen, kwam UVS twaalf minuten voor tijd volkomen onverwacht toch op voorsprong. Een voorzet van Henk Zandbergen werd door Fred Filippo koelbloedig verzil verd: 0-1. De Boys liet het er niet bij zitten en ging onder aanvoering van karaktervoetballer Henny van Raay op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er vijf minuten later. De prima acterende Frank Bakker stuurde Gerse weg en diens voor zet werd door Pieter van Zoest over de doellijn getikt: 1-1. Een UVS-penalty - Marcel Valk's inzet werd door Arie Tollenaar gekeerd - en een schot van Gerse op de paal volgden nog. Maar gedoelpunt werd er niet meer. Vanaf de stip trok Alphense Boys vervolgens, met de tot 'beste speler' gekozen libero Koos van Zoest in de gelede ren, de terechte toernooizege naar zich toe. Mede dankzij twee door Tollenaar gestopte strafschoppen. Het organiserende ARC kwam niet verder dan een vierde plaats. De Alphense zaterdag eersteklas ser vermorste tegen FC Den Haag 2 veel kansen en scoorde alleen via Johan Boer. Voor de Hagenaars schoten Marco Jansen en John Blok raak: 1-2. NICK VERWOERD i het behalen van de toernooiwinst. Het favoriete UVS werd i

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15