Strenge straffen voor stayeren bij triathlon Kano-duo pakt zilver bij WK Van den Berg waardig kampioen Streuer/Schnieder sluiten af in stijl Leiderdorp ongeslagen Scorpions geen partij voor Birds PAGINA 14 DO ST MAANDAG 24 AUGUSTUS 1987 Eindelijk Oranje kano-succes DUISBURG (ANP) - Het kwam uit de grond van haar hart. Ruim een half uur nadat ze als winnares van het zilver was geëerd. „Ik kan het nog steeds niet geloven", zei Annemarie Derckx, met haar 33 jaar de oudste deelneemster aan de wereldkampioenschappen kano varen in Duisburg. Het was ook amper te geloven. In het verleden was de Nederlandse vrouwen K2 Annemiek Derckx - Annemarie Cox nooit verder geko men dan een tijd van 1.49,8 over de 500 meter. Tijdens de series op de Wedaubaan bleek 1 minuut 47,3 se conde mogelijk. En dat was nog lang niet het einde. Met een tijd van 1.43,89 greep het Limburgse duo in de eindstrijd de zilveren me daille. Vijftien jaar hebben de Neder landse kanovaarders op zo'n suc ces moeten wachten. Tot 1972 moet men teruggaan voor een der- T sjechoslowakije een maat te groot HIPPOLYTUSHOEF (ANP) - De oefenserie van de Nederlandse vrouwen-basketbalploeg tegen Tsjechoslowakije heeft het afgelo pen weekeinde drie nederlagen op geleverd. Na de afstraffing vrijdag avond in Den Helder (60-88) kwam de selectie van Meindert van Veen beter in het ritme en werden de verschillen per wedstrijd kleiner. Zaterdag werd het in Enkhuizen 60-71 en gisteren bedroeg in Hip- polytushoef het verschil tien pun ten: 65-75. De drie nederlagen wekten geen verbazing. De Nederlandse ploeg behoort tot de B-garnituur van Eu ropa, Tsjechoslowakije is de num mer vier van de wereld. Gezien dit krachtsverschil was coach Van Veen tevreden over het verloop. „Met uitzondering van vrijdag heb ben we redelijk partij geboden. Tsjechoslowakije is voor ons een maatje te groot. We moeten de hele wedstrijd op onze tenen lopen om ze enigszins bij te houden. Daar door zijn het ideale oefenwedstrij den voor ons". gelijke Nederlands prestatie. Toen werd Mieke Jaapies tijdens de Olympische finale van München in de KI tweede. Het was een amper verwachte triomf. Zelfs trainer en huisgenoot van Annemiek Piet Bogie zei eer lijk: „Dit hadden we nooit ver wacht. De tegenstand was groot.. De leeftijd van Annemiek Derckx zou in haar nadeel kunnen werken. Van de start liep echter alles zoals het moest". „We waren voortreffelijk weg", glunderde Annemiek. „Direct al begreep ik dat we kansen hadden. Die laatste 200 meter was het hak ken en doorgaan. Verschrikkelijk zwaar. Maar het is gelukt. Voor het eerst is mijn moeder meegegaan naar een wereldkampioenschap. Ongelooflijk toch". Die onverzettelijkheid in de eindsprint bracht de boot van de vierde naar de tweede plaats. Het verschil met het brons van de Bul- gaarsen Ognjana Petkova - Ivanka Moejerova mocht dan in enkele honderden van seconden gemeten moeten worden. De marge met de Zweedse boot, die vierde werd, be droeg bijna 0,6 seconde. Er is de technische leiding van de Nederlandse Kanobond alles aan gelegen dat de twee vaarsters van Nautilus door het NOC als be schermde ploeg worden aange merkt. „Teamleider Arend Bloem en ik hebben een plan opgesteld", legde Piet Bogie uit. „Annemarie en Annemiek hebben nu al aange toond dat ze recht hebben op een plaats in de Olympische ploeg voor ADVERTENTIE Seoel. Ze moeten zich volgend jaar niet opnieuw waar behoeven te maken. Behoud van vorm, daar gaat het eigenlijk alleen om. Ver der moeten we meer mogelijkhe den krijgen. Meer medische steun. Het moet mogelijk worden ge maakt dat Annemiek als lerares een halve baan krijgt en na de Spe len in volledige dienst kan terug komen. Voor Annemarie moet er vrijstelling komen van een aantal stages. Dat is toch niet te veel ge vraagd. Andere landen gaan aan merkelijk verder met de steun aan hun top". Voor Annemiek Derckx wordt het Olympische jaar haar laatste seizoen als top vaarster. Na de Spe len zal zij niet meer in belangrijke wedstrijden uitkomen. In de Kl-klasse moest Annemiek Derckx opnieuw een stapje terug doen. Na haar verrassende bronzen medaille van de Olympische Spe len van Los Angeles kwam de 33- jarige sportlerares een jaar later in Hazewinkel tijdens de wereldkam pioenschappen tot de vijfde plaats. In Montreal eindigde zij in 1986 als zesde. In Duisburg ging de Roer- mondse als zevende van de negen boten over de streep. De strijd te gen de jeugd wordt in de KI duide lijk steeds moeilijker. Oost-Duitsland, dat de laatste ja ren teleurstelde tijdens de wereld kampioenschappen, bracht op de Wedaubaan weer enigszins orde op zaken. De DDR verdrong Honga rije als succesvolste kano-natie. Bij deed de Oostduitse Grote vreugde bij Annemiek Derckx en Annemarie Cox v (links) na het behalen van de zil veren medaille bij de K2.(foto ANP). equipe dat overduidelijk. De drie gouden medailles gingen naar ver tegenwoordigsters van de DDR. Vorig jaar in Montreal moest het land het bij de vrouwen nog doen met een schamele zilveren medail le. Hongarije (twee) en Bulgarije eisten toen het goud op. De mannen uit Oost-Duitsland - in Canada goed voor twee gouden, twee zilveren en twee bronzen me dailles tegen Hongarije drie maal goud en drie maal zilver - wonnen twee maal goud, een maal zilver en twee maal brons. Een prestatie die de Sowjet-Unie evenaarde. ONBETWIST UW SPORTSPECIALIST feARMANDO !- DISPORTO0 Leiden Haarlemmerstraat 176-178 tel. 071-142857 Alphen a/d Rijn Hooftstraat 75 tel. 01720-72921 KATWIJK - Leiderdorp heeft het afgelopen weekeinde aan getoond dat er een duidelijk stijgende lijn zit in de aanloop naar het nieuwe basketbalsei zoen. Zaterdag rekende de kersverse eerstedivisionist in Katwijk zonder veel moeite af met de twee voormalige con currenten MSV (120-76) en Grasshoppers (103-76). Giste ren ondervond Leiderdorp in Berlicum meer tegenstand, maar daar werd ook het toer nooi van Springfield gewon- Uitgerekend Loet de Ruijter, vorig jaar topscorer, topre- bounder en meest constante speler van MSV, was bij Lei derdorp met 32 punten de be langrijkste afmaker in de wed strijd tegen zijn oud-clubgeno ten. Alleen Fred van Schie kon tegenspel van niveau bieden, waardoor het alleen aan slor digheden van Leiderdorp te danken was dat het verschil tot 44 punten beperkt bleef. Grasshoppers wist de strijd blijft met de rayonkampioen langer vol te houden (59-72 na rust), maar toen coach Mulder ging doorwisselen moesten ook de Katwijkers het hoofd buigen. Grasshoppers werd op grond van een beter doelsaldo tweede in het oefentoernooi. Het duel tegen de sterk verzwakte rivaal uit Noordwijk eindigde in 82- 82. In Berlicum had Leiderdorp in het gezelschap van een drie tal eerste divisieteams meer te genstand te verwachten. Flash logenstrafte die prognose (115- 50), maar tegen Wyba (87-85) en Springfield (73-62) moest de ploeg van Peter Paulides toch nog in de buidel tasten. De oe fenserie wordt morgenavond voortgezet met een duel tegen het Amerikaanse Birmingham Southern College uit Alabama (20 uur). Birmingham won in Alphen verrassend het BVO- toernooi. Luba Leiden startte de cam pagne in Urk tegen eredivisio- nist Orca's. Een vreemde keuze van coach Bakhuyzen, want Orac's is uiteraard geen gelijk waardige tegenstander meer voor de Leidenaars. De uitslag viel desondanks nog groter uit dan verwacht. Leiden werd met 105-36 afegdroogd. De 500 luidruchtige toeschouwers hadden al in de eerste helft veel reden tot feesten (24-3, 46-13). Tijs Minderhout (16 pnt) kon zich als enige in het geweld handhaven. De vrouwen van Lisse ein digden als derde in het BVO- toernooi door de slotwedstrijd tegen de Alphense rayonploeg met 106-66 te BRNO (ANP) - De onttroonde zij- spanwereldkampioenen Streuer en Schnieders sloten de voor hén teleurstellende wereldtitelstrijd zijspan 1987 in kenmerkende stijl af. Het Asser duo, dit seizoen slechts succesvol voor eigen pu bliek, finishte in de Grote Prijs van Tsjechoslowakije op het fraaie cir cuit van Brno als tweede, de plaats die zij ook in de eindstand van de strijd om het wereldkampioen schap, achter de Britten Webster en Hewitt, innemen. Stuurman Streuer kon zich niet druk maken om zijn plaats op het tweede plan. Voor hem was het sei zoen voorbij bij de Grote Prijs van Zweden, die werd gewonnen door de Zwitserse coryfee Rolf Biland en waar Steve Webster zijn eerste wereldtitel pakte. In Brno onder- Pitehingduel bij Wassenaar LEIDEN - De softbalwedstrijd Wassenaar en het Haagse VUC is zaterdag uitgelopen op een pit- ching-duel tussen de werpster van de thuisploeg en Sonja Pannen. Maar liefst negen innings lang stond er èen 0-0 stand op het score bord. In de tiende inning scoorde Wassenaar het beslissende punt. Ellen Parlevliet begon op het twee de honk (tie-break regel). Zij kwam op drie doordat Jolanda Oliehoek op het eerste honk uitging. Judy Griinewal sloeg de bal daarna langs het derde honk. Ellen Parle vliet kon door deze actie scoren. Sonja Pannen gooide 11-3-1-1, ter wijl de werpster van VUC 7-2-4-2 liet noteren. Het behaalde kampi oenschap gaat voorbij aan coach Cees de Vries, omdat het bestuur van Wassenaar besloot zijn con tract niet te verlengen. Dat Scorpions van Hygiea 4 zou verliezen was ingecalculeerd. Hy giea 4 is een team met voorname lijk handbalsters. Maar de 30-6 ne derlaag komt voor een groot ge deelte op naam van die speelsters, die zonder afzeggen zijn weggeble ven. Daardoor speelde Scorpions zonder haar vaste achtervangster en met een automatische nul. De voorlaatste competitie-wed strijd van het Leidse Flash Power werd een 17-8 nederlaag. Tgen Storks 7 werd wel redelijk gesla gen, maar er werden téveel veld- fouten gemaakt. Daarmee is dè ne derlaag grotendeels verklaard. Nihot na diskwalificaties winnaar in Katwijk KATWIJK - De tweede Armondo-triathlon van Katwijk heeft zaterdag een verrassend besluit gekregen. Organisator Renee van der Harst besloot na afloop van de onder bijna ideale weersomstandigheden afgewerkte triathlon om het stayeren bij het wielren-onder- deel streng aan te pakken en diskwalificeerde vervolgens maar liefst zeven van de eerste tien aangekomen atleten. Daaronder het winnende trio Cees en Marco Frikkee en Roe land Wezelenburg, dat bij de tumultueus verlopen prijsuitreiking woedend reageerde. Van der Harst kreeg echter veel tet, dat een tweetal minuten ach- bijval van de andere deelnemers, terstand had op Zoetermeerder Hajo Hoekstra, die uit protest te- Marcel Osse. Osse was na ruim 21 gen het wieltjeszuigen vroegtijdig minuten als eerste zwemmer de was afgestapt, verwoordde de alge- Noordzee uitgekomen, op de voet hele stemming: „Eindelijk eens organisator die het stayeren durft te pakken". Ex-wieler- derdeel van de triathlon wat i prof Peter Zijerveld, die door de diskwalificaties achter Ronald Ni- hot op de tweede plaats finishte, nam zelfs de microfoon ter hand en noemde de opzienbarende maatre- der moeilijk dan vorig jaar, al had den veel deelnemers problemen met de stroming. Het aanhouden i rechte lijn was niet moge lijk, waardoor er meer dan 1500 kwalificeerd wege het zee-en duinparcours erg in trek is. was de Lissense Erica van Duivenvoorde met een tijd van 2.46,15. Beste junior werd door de diskwalificaties van Marco Frikkee en Bas de Geus, Bart Dijkema (2.27,45). Katwijker Cock Zuiderduin was zaterdag eerste ve teraan. Reginale toppers als Tho mas Steenvoorden en Hans Bouw meester meldden zich af. Noord- wijker Hans Wesseling werd gedis- HANS JACOBS. Een aantal deelnemers aan de Katwijkse triathlon nam tussen het zwemmen en wielrennen even de tijd om zich te verkleden. Deze man behoorde getuige het aantal nog aanwezig? fietsen tot de snelste zwemmers. (foto Van Boven). Nihot, die al jaren tot de Neder landse top behoort en twee jaar ge leden twintigste werd in de be roemde Iron Man triathlon op Ha- er? ?e nem va" «"S \ang€ e in een tijd van wielerparcous had afgelegd, kwa- Op het moment dat Osse zich )or het eerst in Katwijk meldde de helft van het 40 km lange 5 als vijfde 2.12,12 binnengekom „Voor mij is dit een rotdag", vond Van der Harst, j5dat stayeren is niet zo erg bij de tig tot honderd, rr top. Als zij het doen, dan doet dereen het. De toppers ontvangen startgeld en moeten zo sportief zijn op eigen kracht te rijden. Niet vast klampen aan het wiel van een an der. Het gebeurd tegenwoordig steeds vaker en niemand doet er wat aan, maar het verpest de sport. Die diskwalificaties zijn niet leuk, maar de enige manier er iets aan te doen". Het fraaie parcours, door de dui nen van Katwijk naar Schevenin- gen en terug, dat tweemaal moest worden afgelegd, werkte het staye ren enigszins in de hand. Het boch tige, onoverzichtelijke en smalle fietspad, waarop tegenliggers te verwachten waren, bood een prima excuus om niet in te halen en uit de wind, in het kielzog van een voor ganger te blijven. Bij de eerste doorkomst in Katwijk van het vier tal Boom, De Geus, Marco en Cees Frikkee kwamen er al protesten. Hoekstra stapte kort daarna de monstratief af en deed zijn beklag bij de organisatie: „Daar is niet te genop te rijden". Onderweg had Hoekstra boze woorden gewisseld met het kwar- men de laatste zwemmers uit het water. Osse leek de gedoodverfde winnaar, maar een lekke band ter hoogte van de Wassenaarse slag LEIDEN - Het tennistoernooi wel bij dé SOfde roet in het eten. De broer- tjes Frikkee begonnen in het gezel schap van Nederlands jeugdkam pioen Bas de Geus en Walter Boom als eersten aan het looponderdeel, tien kilometer door de zuidduinen. Roeland Wezelenburg, die tot de zelfde ploeg behoort als de Frik kees, maakte gestaag vorderingen en kwam uiteindelijk als tweede - achter Cees en voor Marco - over de streep. Onkundig van de boven hen han gende diskwalificatie vierde het drietal uitbundig feest. „Dit was ontiegelijk zwaar", vond Cees Frik kee, die een eindtijd noteerde van 2.09,24. „Dat zoute water viel niet mee" vulde broer Marco aan. „Ik zat op die heuvels kapot, maar je kon natuurlijk lekker stayeren", onthulde Wezelenburg, die als ne gende op de fiets zat en als vijfde loper aan het slotonderdeel begon. Wezelenburg, die zich bij de prijs uitreiking luidruchtig roerde, was ook in conflict gekomen met Hoek stra: „Die kan met een dicht wiel geen heuvel op, dan blijft hij zelf hangen. Hij moet niet zeuren". Snelste vrouw (39ste in totaal) bij de ondanks alle problemen toch zeer geslaagde race, die juist van- De Leidse Hout kreeg gisteren een waardige kampioen. Michael van den Berg stak deze week letterlijk en figuurlijk met kop en schouders boven de rest van het deelnemers veld uit. In vier partijen in het man- nenenkel B kreeg Van den Berg slechts acht games tegen. De voorspelling van de scheids rechter bij aanvang van de finale tussen Van den Berg en Leon Da- men, dat de wedstrijd in drie sets door middel van drie tie-breaks be slist zou worden, kwam niet uit. Het service-volley spel van Damen was niet scherp genoeg om de Uni- cummer in de problemen te bren gen. Van den Berg had alle tijd om de, met veel top-spin geslagen, bal len diep tegen de achterlijn te slaan en zette Damen daarmee onder grote druk. De als derde geplaatste Damen, die in de halve finale al veel moeite had met Marcel Lolling (1-6, 6-1, 7-6), kwam er tegen Van den Berg dan ook niet aan te pas: 6- 2, 6-0. Marceline Spaan was de verras sende winnares van het vrou wenenkel B. De speelster van Bos- ging de strijd gelijk op en trok Spaan met 7-5 net aan het langste eind. Het falen van het sterkste wa pen van Verwoert, de drop-shot, brak de Leiderdorpse in het ver volg van de partij op. Met 7-5 en 6-2 zette Spaan haar opponente aan de kant. De titel in het mannendubbel B werd een prooi voor de broertjes Van Trigt. Marco en Fred van Trigt bewezen hun kracht in het dubbel spel door een overwinning op Ri chard Oskam en Frank Liefbroer: 6-1, 6-4. Evelien Krul en Berry Jansse haalden de eerste prijs in het gemengddubbel binnen. Dc eerste spelreeks ging nog naar Mo nique en Max Langelaan, maar ver volgens was het koppel Krul/Jans- se niet meer te stuiten: 1-6, 6-2, 6-3. Edwin de Vries slaagde er in het mannenenkel C niet in om zijn ei- setwinst omzetten. Opslagverlies in de eerste game van de tweede spelreeks bleek uiteindelijk funest voor De Vries. Smit behield tel kens zijn eigen service en won met 7-5 en 6-4. heim (Bussum) versloeg in de eind- de baan strijdleiding had de als tweede ge plaatste De Vries, door het berei ken van de finale, reeds voldaan. De Hillegommer dichtte zich tegen Marco Smit goede winstkansen toe, maar moest onverrichterzake verlaten. De Vries ging voorspoedig van start, ma kon een 4-1 voorsprong niet In de eindstrijd van nenkel C stonden twee jeugdige speelsters tegen over elkaar. Marie ke Halenbeek, vorig jaar nog op de D-lijst, bereikte dit seizoen al drie maal een finale, maar moest steeds genoegen nemen met een tweede plek. Aan de andere kant stond Ja- queline Paauw die, na het succes van vorig jaar, nu enigszins gas te rug heeft moeten nemen. Het be gin van de wedstrijd kenmerkte zich niet door hoogstaand tennis en alleen de scheidsrechter kende een sterke start. De man op de stoel liet over zijn kwaliteiten geen twijfel bestaan en strafte direct een voet-fout van Halenbeek af. Paauw besliste de eerste set in haar voordeel door op de juiste mo menten haar krachtige slag met een zuivere spreiding te combine ren: 6-4. Vervolgens wilde de Lei derdorpse snel doorstoten naar de totaalzege en nam daardoor teveel risico. Binnen zeer korte tijd keek Paauw tegen een 4-0 achterstand aan en kon Halenbeek niet meer van setwinst afhouden (6-1). In de derde spelreeks lieten beide speel sters sterk spel zien en het geduld van de twee werd beproefd. Paauw toonde de meeste aanvallende ini tiatieven, maar vond zelden een gaatje in de goede verdediging van Halenbeek. Eén match-point was voor Halenbeek voldoende om de eindzege te behalen: 6-4. Arnold van der Capellen wist twee eerste prijzen te bemachti gen. Eerst versloeg Van der Capel len samen met Martin Hoekstra in het mannendubbel C de broers Pe ter en Marcel van Paridon (6-2, 6-1). Met Pascal Jongmans aan zijn zij de was Van der Capellen m het ge mengddubbel ook te sterk voor het koppel Marie-Louise Goedhart en Marco Smit: 6-2, 7-6. Piet van Duyvenvoorden domi neerde bij de veteranen. In het en kelspel won Van Duyvenvoorden van Joop Bekkering (6-3, 6-1). Van Duyvenvoorden besliste samen met Pieter Guyt eveneens de finale van het mannendubbel tegen het duo Van Paridon/Everts in zijn voordeel: 6-0. 6-4. JETSKE GOUDSMIT streepte Biland wederom zijn klas se. Als de brutale Zwitser zijn dag heeft, is hij door niets en niemand van de zege te houden. Het duo Streuer/Schnieders duelleerde, ruim achter Biland, lange tijd om de tweede plaats. Zes ronden voor het eind zagen de 160.000 Oosteu- ropese racefans, die voor coulissen als langs de Hungaro-ring zorgden, Streuer definitief langs Webster glippen om vervolgens nog vijf se conden afstand te nemen van zijn opvolger als wereldkampioen. In de 125cc-klasse werd de derde van de vijf te verdelen wegrace-we reldtitels aan de Italiaan Gresini toegewezen. De Westduitser Anton Mang, die in Brno voor 50.000 en thousiaste Oostduitsers op 37-jari- ge leeftijd zijn veertigste Grote Prijs won, is de nauwelijks meer te achterhalen rijder in de 250cc-cate- gorie. In de 500cc, de koningsklas se, is de Australiër Wayne Gardner de coureur, die binnenkort ge kroond kan worden. Gardner won in het bloedhete Tsjechoslowakije met machtsvertoon. Door een overwinning in dë Gro te Prijs van Oostenrijk te Feldkirch hebben de Nederlanders August Muller en bakkenist Henk van Heek de leiding genomen in het wefeldkampioenschap motocross zijspannen. Bij het vallen van het starthek in Feldkirch barstte giste ren zo'n zware regenbui los, dat het motocrosscircuit in een modder- brei veranderde, waarin de Neder landers zich in element voelden. Nederlands kampioen John van den Berk- is gisteren niet versche nen bij de laatste motocross uit de nationale 125cc-titelstrijd. Van den Berk, die aanstaande zondag in Oostenrijk de wereldtitel kan be machtigen, was bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten ziek ge worden. Zijn arts en fysiothera peut hadden hem afgeraden in Rij en te starten. Pedro Tragter won al le drie de manches. LIMAsSOL (Reuter) - De Tsjechoslo waakse vertegenwoor diger in het Europese bekertoer nooi voor bekerwinnaars Dunajska Streda heeft zondag het eerste duel uit de voorronde tegen Ael Limas sol op Cyprus met 1-0 gewonnen. Voor de Óosteuropeanen scoorde Mayiote in de 67e minuut. Het duel werd door 8000 toeschouwers be keken. Europa Cup voor bekerwin naars, voorronde eerste wedstrijd: Ael Limassol (Cyp) - Dunajska Streda (Tsj) 0-1 (0-0). 67. Mayiote 0- 1. Toeschouwers: 8000. LEIDEN - .Alle honkbalploegen uit Leiden en omgeving hebben het afgelopen weekeinde in het stof gebeten. Wassenaar verloor de laatste competitie-wedstrijd met 6- 2 van het Rotterdamse NDC. Scor pions ging op eigen veld kansloos tenonder tegen Birds uit Zoeter- meer. Adegeest kon het huzaren stukje uit het begin van de compe titie niet herhalen en leed een fikse nederlaag tegen Flyers uit Zoeter- Wassenaar begon goed tegen NDC. De eerste bal van de wed strijd werd door Ron Pannen het veld uit geslagen (1-0); de volgende slagman kwam ook op de honken. Daarna regende het nullen, pas in de achtste inning kwam Richard Wessel op de kussens. Hij werd thuisgeslagen door een „dubbel" van Marcel Schippers. Van de ze ven honkslagen die NDC sloeg, wa ren er drie goed voor vier honken. Deze drie homeruns zorgden voor alle zes punten van de Rotterdam mers. Garelt Verhoeven (7-1-7-1) was de werper in de laatste wed strijd van dit seizoen, waarin Was senaar in de na-competitie op de tweede plaats eindigde. Gemakkelijk Scorpions was geen partij voor Birds. Vaste werper René Hensing was er niet en dat was goed te mer ken. Op de heuvel werden achter envolgens Kiki Poulina, Otmar Luidens en Darryl Stuart gezet, maar geen van drieën konden ze verhinderen dat Birds naar een ge makkelijke 15-2 overwinning liep. Een gewaarschuwd team telt voor twee. Flyers was de neder laag, die het in het eerste gedeelte van de competitie tegen Adegeest leed, niet vergeten. De Voorscho- tense ploeg maakte teveel veldfou- ten om de Zoetermeerders het le ven zuur te maken. Niet minder dan acht misgrepen zorgden voor zes onverdiende punten. Flyers was gisteren gewoon een maatje te groot voor Adegeest. Dick de Goe de stond zoals gewoonlijk weer op de heuvel (6-2-8-8). Aan slag vielen op Wouter van Dijk (0.667) en Cor Pot, die een homerun „door" het hek heen sloeg. Iedereen, behalve de bondsscheidsrechter, zag de bal door een gat in het hek gaan. De ar biter gaf tot grote verbazing Cor Pot een homerun cadeau.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14