Haarlem voelt zich bekocht Burgemeester en politie woedend Sportieve en financiële tegenvallers na bezoek Feyenoord Voetballer overleden 'Miskoop' brengt United toch winst Homburg maakt worst van Bayern Munchen Nederlaag van Monaco Kessler oogst nu al PAGINA 12 MAANDAG 24 AUGUSTUS 1987 Bestuur Haarlem negeert afspraken' bij risicoduel HAARLEM (GPD) - De organisa tie rond de risicodragende voetbal wedstrijd Haarlem-Feyenoord, of liever het gebrek daaraan, is zowel politie als burgemeester van Haar lem in het verkeerde keelgat ge schoten. Bij monde van hoofdin specteur Van Hasselt liet de Haar lemse politie gisteren weten voor lopig "geen enkel vertrouwen" meer te hebben in met het FC Haarlem-bestuur gemaakte afspra ken. Van Hasselt: "Ik ben blij dat burgemeester Schmitz het van middag met eigen ogen heeft kun nen constateren. Ze is laaiend. Al lerlei afspraken omtrent veiligheid zijn geschonden, het geldelijk ge win was zeker belangrijker. Het laatste woord hierover is dan ook zeker nog niet gesproken". Haarlem-Feyenoord, een wed strijd die na een periode van stevig touwtrekken, uiteindelijk toch doorgang kon vinden, stond in het teken van het zogenoemde 'bus sen-experiment'. De als bijzonder lastig en gevaarlijk bekend staande aanhangers van Feyenoord kon den tegen betaling van vijfentwin tig gulden per NZH-bus tot vlak voor de poorten van het Haarlem stadion worden gebracht. Contro leerbaar busvervoer naar een spe ciaal voor de gewelddadige Feye- noord-achterban gereserveerd vak, alsmede het feit dat de kassa's op de wedstrijddag voor eenieder ge sloten bleven, waren de maatrege len die er voor moesten zorgen dat de wedstrijd een ordelijk verloop zou kennen. viel echter al te constateren dat een groot gedeelte van de fans voor een meer traditionele vorm van ver voer had gekozen. Veel represen tanten van het beruchte Vak S wa ren, het gevaar van gesloten loket ten trotserend, 'op de bonnefooi' richting Haarlem getrokken. Slechts honderdvijfentwintig geestverwanten, vergezeld van Rob de Bakker, veiligheidsfunctio naris van de KNVB, maakten ge bruik van de zogenoemde 'bus- combikaarl'. Vervoer zowel heen als terug van deze honderdvijfentwintig eenhe den verliep overigens zonder pro blemen. Verontrustend werd het pas toen om kwart over twee de noodkreet "Aan de west-zijde barst het van de Feyenoorders!", uit de portofoons van de dienstdoende politieagenten schalde. En dat was nog maar zwak uitgedrukt; in gro ten getale hadden de aanhangers van de bezoekende vereniging zich tussen het Haarlemse publiek we ten te mengen. Een boze hoofdinspecteur Van Hasselt zei enkele uren na afloop van het duel te weten hoe de ru moerige Rotterdammers op andere plekken dan in het vrijgehouden 'risico-vak' hadden kunnen opdui ken. Van Hasselt: "Op drie manie ren is er toch sprake geweest van 'kaartverkoop aan Feyenoord-fans. Op de eerste plaats zijn er door suppoosten entreebiljetten ver kocht. Daarnaast konden bij de ad ministratie onbeperkte hoeveelhe den telefonisch bestelde kaarten worde?? opgehaald. En bovendien was, tegen alle afspraken in, het seizoenkaarten-loket open; daar werden gewoon kaartjes ver kocht!" Omdat er van de organisatie „toch niets meer deugde" besloten de wetsdienaren een ploeg van tweeenzeventig Feyenoord-fans, tegen betaling van vijf gulden "tot het 'risico-vak' toe te laten". Een ad hoc-beslissing, die "zeker niet ge nomen was als de organisatie van Haarlem-zijde had gedeugd". Van het bewust ondergraven van het 'buscombi-experiment' lijkt in dit geval dan ook geen sprake te zijn. Van Hasselt, zuchtend: "Maar we kwamen op die manier natuurlijk buitengewoon ongeloofwaardig over. We hebben ons volkomen be lachelijk gemaakt". De actie bereikte een hoogtepunt toen een hoge politiefunctionaris clubvoorzitter Henk Hut op de ere tribune, onder de ogen van de ver zamelde pers, driehonderdzestig gulden overhandigde. Hut ("deze middag heeft ons een halve ton en twee punten gekost"), over die op merkelijke transactie: "Het toela ten van die tweeenzeventig man was een beslissing van de hoofdin specteur. En wie ben ik dan om dat te verbieden?" „Daarnaast is het mij bekend dat er blijkbaar mensen zijn geweest die meenden het tekort van Haar lem te moeten verkleinen. Dat hoorde ik echter pas toen het al ge beurd was". Zou het met medewe ten van hem dan niet zijn voorge vallen? Hut, diplomatiek: "Er wa ren afsprakenDe bewuste kaar ten zijn volgens hem overigens "uitsluitend aan 'Haarlem-getrou- wen' verkocht". De opmerking van hoofdinspec teur Van Hasselt dat er "geen ver trouwen meer is in afspraken met het Haarlem-bestuur" pareerde de clubvoorzitter uiterst laconiek. "Zo, dat is grote taal van deze jon geman". Een evaluatiegesprek met burge meester Schmitz, die gisteren on bereikbaar was voor commentaar, staat inmiddels op het programma. Daarbij zal ook aanwezig zijn hoofdcommissaris van politie Stra- ver, die ruiterlijk toegeeft dat het experiment "mislukt" is. Maar, met beter overleg en ongeschon den afspraken misschien toch "voor herhaling vatbaar". Van Basten en GuUit scoren MILAAN (GPD) - AC Milan is de voorbereidingsfase goed doorge komen. Tijdens de seizoensope ning in het nagenoeg uitverkochte San Siro-stadion wonnen de Mila- nezen de bekerwedstrijd tegen Ba- ri overtuigend: 5-0. Ruud Gullit en Marco van Basten speelden beiden een goede wedstrijd en scoorden ieder een treffer. De overige doel punten kwamen op naam van Do- nadoni, Virdis en Massaro. KERKRADE (ANP) - De eredivi siewedstrijd tussen Roda JC en Fortuna Sittard is zaterdagavond gestaakt. Na twintig minuten (0-0) brak er een noodweer boven Kerk- rade los. Arbiter Van Ettekoven blies de wedstrijd af. Hij achtte het natuurgeweld te gevaarlijk voor publiek en spelers. „De pauze tus sen weerflits en donderslag was minder dan tien seconden. Dat was voor mij de norm." Reglementair mag de onderbre- Duel gestaakt door noodweer king maximaal dertig minuten du ren. Na het verstrijken van die pe riode was hervatting nog onmoge lijk, waarna Van Ettekoven niets anders resteerde dan het duel offi cieel te staken. Beide partijen heb ben overwogen de wedstrijd op zondag te spelen, maar kwamen niet tot overeenstemming. De KNVB besliste daarop dat het duel op een nadere datum in zijn geheel zal worden overspeeld. De bond oordeelde voorts, dat de gele kaarten die de arbiter gedu rende de korte speeltijd uitdeelde, wel degelijk van kracht blijven. Van Ettekoven hield Van Geel (Ro da JC) en Duut (Fortuna Sittard) de gele kaart voor. Scores in profvoetbal PSV - PC Utrecht 9-0 (4-0). 21. GiUhaus 1-0, 31. Koeman 2-0, 40. Arnesen 3-0. 45. Lerby 4-0,53. Gillhaus 5-0,56. Kieft 6-0, 67. Lerby 7-0, 84. Kieft 8-0, 86. Kieft 9-0. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschouwers: 19.500. Gele kaart. Fraser en Verrips (FC Utrecht) er, Heintze (PSV). DS '79 - FC Den Haag 0-3 (0-2). 17. Da- nen 0-1,37. Lankhaar 0-2,60. Bouwens 0-3 (strafschop). Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 2000. Gele kaarten: Bouwens, Van den Hoogen- brand en Jol (allen FC Den Haag). Haarlem - Feyenoord 1-2 (1-0) 18. 1-0 Haar, 66. Hofman 1-1, 83. Roos 1-2. Scheidsrechter Thomas, toeschou wers 4680. Gele kaarten: Matthaei (Haarlem) en Van Herpen (Feye noord). Sparta - Ajax 2-0 (0-0), 80. Lengkeek 1- 0. 89. Ellerman 2-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 12.500. FC Twente - FC Den Bosch 1-1 (0-1). 14. Grim 0-1, 75. Rutten 1-1. Scheids rechter: Bakker, toeschouwers 6250. Gele kaart: Van den Hoorn (FC Den Bosch). PEC Zwolle - Willem II 1-4 (0-1). 44. Werdekker 0-1, 55. Farrington 0-2, 59. Broeken 0-3, 64. Yucedag 1-3, 85. Broeken 1-4. Scheidsrechter: Van der Niet, toeschouwers: 6000. Geel: Broe ken, Janssen (Willem II). AZ - Volendam 1-1 (1-1), 14. Ooster- veer 1-0,16. Steur 1-1. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 7.000. Gele kaarten: Goulooze (AZ), Steur, Van der Poppe en Plugboer Volendam). FC Groningen - VVV 1-2 (0-1). 41. Lammers 0-1, 70. Reynierse 0-2 (straf schop), 84. Mason 1-2. Scheidsrechter Kempers, toeschouwers 7107. Gele kaarten: De Wolf (FC Groningen) en Van Rosmalen (VW). EERSTE DIVISIE Wageningen - Heerenveen 2-6 (0-3). 18. De Jong 0-1, 24. Schulting 0-2, 39. De Jonge 0-3, 42. Hollander 0-4, 58. Van de Brink 1-4, 60. De Jonge 1-5, 76. Kraak 2-5, 85. Luchtenburg 2-6. Scheidsrechter: Van den Ende, toe schouwers: 5000. Geel: Knoop (Wage ningen). Excelsior - Telstar 1-0 (0-0). 63. Pronk 1-0. Scheidsrechter: Houben. toe schouwers: 1500. Geel: Kuut (Telstar). RKC - Veendam 4-0 (2-0). 7. Brard 1-0, 27. Van der Wiel 2-0. 55. Van der Wiel 3-0, 60. Van der Wiel 4-0. Scheidsrech ter: Van der Leek, toeschouwers: 2500. Geel: Mulder (Veendam). De Graafschap - Vitesse 3-2 (2-1). 8. Van Eek 1-0,23. Talan 1-1,35. Boere 2- 1, 36. Elberse 3-1, 87. Klomp 3-2. Scheidsrechter: Van Vliet, toeschou wers: 4200. Geel: Boere en Van der Brom (Vitesse). Cambuur - RBC 5-4 (1-1). 7. Van der Ark 1-0, 20. Van der Laan 1-1, 47. Van der Ark 2-1,50. Mario Molenaar 2-2,53. De Leeuw 3-2. 60. Van der Laan 3-3, 61. Kerstens 3-4. 69. Van der Ark 4-4, 87. Peltzer 5-4. Scheidsrechter: Metz, toeschouwers: 5000. Geel: Pelzter en Richardson Cambuur), Van Bijster- veld, Van der Laan, Johan Molenaar en Pijpers RBC). NEC - SW 5-1 (3-1). 5. Arts 1-0, 15. Janssen (strafschop) 2-0, 19. Van der Hoeven (strafschop) 2-1, 39. Radstaat 3-1, 53. Radstraat 4-1, 83. Carbo 5-1. Scheidsrechter: Van Beek, toeschou wers: 1800. Geel: Aalbers (NEC), Loovens (SW), Rood: Lecker (SW) en Carbo (NEC). NAC - Helmond Sport 2-1 (1-0). 29. Van der Borgt 1-0, 55. De Ley 2-0, 82. Kraay 2-1. Scheidsrechter: Egbertzen, toeschouwers 2435. Emmen - Eindhoven 3-1 (0-0). 68. Schaap 1-0, 75. Spaans 2-0, 80. Lind- hout 2-1. 88. Fiihler 3-1. Scheidsrech ter: Bulthuis, toeschouwers: 2800. Geel: Maas en Van den Nieuwenhof Eindhoven). MW - Heracles 3-1 (0-0). 54. Galgen- beid 0-1. 64. Verbeek 1-1, 67. Arts 2-1, 77. Verbeek 3-1. Scheidsrechter: Ho- bé, toeschouwers: 2000. HAARLEM (GPD) - Het bezoek van Feyenoord le verde Haarlem gistermid dag louter tegenvallers op. Sportief gezien kwam de opgebloeide formatie van trainer Dick Advocaat er met een 2-1-nederlaag so wie so al bekaaid vanaf. En de mededeling van pen ningmeester Beer Wentink dat de van gemeentewege opgelegde maatregel om de kassa's op de wedstrijddag gesloten te houden 20.000 gulden aan inkomsten had den gescheeld, maakte er de stemming in de Spaarne- stad bepaald niet beter op. Haarlem voelde zich derhalve in al le opzichten bekocht. Waar ten minste een gelijk spel op zijn plaats was geweest, incasseerde de thuis ploeg met tegenzin een onverdien de nederlaag. Tot een kwartier voor tijd liet het zich aanzien dat Haarlem overwinning nummer drie in het prille seizoen kon note ren, maar die weelde kon met name doelman Edward Metgod kenne lijk niet verdragen. Een ogenschijnlijk gemakkelij ke voorzet van Feyenoords invaller Reza Uitman liet de toch gerouti neerde goalie uit de handen glip pen, waardoor René Hofman wel erg simpel in staat werd gesteld om 1-1 te scoren. Nog onder indruk van die opdoffer sloeg Ed Roos, vervanger van de geschorste spits Dave Mitchell, het verbijsterde Haarlem zeven minuten voor tijd uiteindelijk knock-out. Lange tijd na het slotsignaal van arbiter Thomas had de teleurstel ling Dick Advocaat nog in een wur gende greep. „Wij hebben vandaag toch het spel gemaakt", keek de ex- collega van Rinus Michels teleur gesteld terug. „Het is voor mij on begrijpelijk waarom de ploeg de wedstrijd nog uit handen heeft ge geven. Vooral de wijze waarop de winnende goal van Feyenoord werd gemaakt, staat me helemaal niet aan". Kostbare verdedigingsfouten waren er debet aan dat de zo sterk gestarte formatie eigenlijk onnodig hard werd wakker geschud uit een dromenland waarin het prettig ver toeven was. Ook gisteren verbaas de Haarlem in eerste instantie de 4600 toeschouwers met een fris en onbevangen spelletje, waarin de hand van Dick Advocaat duidelijk zichtbaar is. Geheel in overeen- Ortwin Linger is zijn tegenstander Regi Blinker worden gewisseld. te snel af. De Rotterdammer zou in de tweede helft stemming met het karakter van het bijtertje van weleer voert het Haar lem van vandaag niet louter tech niek meer in het vaandel. Onder het bewind van de ex-bondscoach is de formatie getransformeerd tot een elftal dat een gezonde dosis werklust koppelt aan toch altijd nog technisch voetbal. Vooral Rob Mattaei vaart wel bij de aanwijzingen van de opvolger van de naar Fortuna Sittard ver trokken Hans van Doorneveld. Gisteren was de 21-jarige midden velder gekoppeld aan Mario Been. de motor van de Rotterdamse be zoeker. Mattaei sleepte er een alles zins aanvaardbare 'onbeslist' uit. Waar het moest ging de frêle Haar lemmer onbevangen de strijd aan (wat hem overigens op een gele kaart kwam te staan) en voorzag de frontlinie daarnaast geregeld van bespeelbare ballen. Het moet gezegd dat Feyenoord het Haarlem in de eerste helft ove rigens zeer gemakkelijk maakte. LISSABON (ANP) - Paula Navalho, speler van de Portugese tweede- divisieclub Atletico Lissabon is zondag overleden na een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Al-Jacir uit de 'Arabische Emiraten. De 22-jarige speler zakte tijdens de wedstrijd plotseling in elkaar en werd onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht. Daar werd de dood geconstateerd. De oorzaak van het overlijden is onbekend, op het stofte- lijk overschot zal sectie worden verricht. De tegenstander van FC Utrecht in het UEFA-bekertoernooi, het Oostenrijkse Linzer ASK, leed op de zevende speeldag zijn derde neder laag. Thuis werd met 1-3 verloren van Sturm Graz. Door het verlies zakte LASK naar de derde plaats van onderen met vijf punten. Alleen Austria Klagenl'urt en Moddling hebben een slechtere opening achter de rug. Rapid Wien behield de leiding. De club bleef zonder punt verlies door het prestigeduel tegen stadgenoot Austria om te zetten in winst (1-2). De Rotterdammers bewogen zich lamlendig over de in schitterende staat verkerende grasmat, zich kennelijk niet bewust dat een tweede; nederlaag na de deceptie tegen PEC/Zwolle de ploeg al in een erg vroeg stadium zou terug werpen op de ranglijst. Mario Been straalde als enige bezieling uit, maar de spelverdeler ontbeerde het nodige geluk. Daarbij was Been in de confrontatie met zijn te genstrever Mattaei te veel uit op persoonlijk stfcces, hetgeen hem zelf en Feyenoord niet ten goede kwam. Dat Haarlem na 18 minuten een 1-0-voorsprong nam (eerder had Van Roon in vrije positie gefaald) kwam dan ook niet als een verras sing. De wijze waarop dat doelpunt zijn beslag kreeg tekende evenwel de desorganisatie in de Rotterdam se verdediging. Als betrof het een afdelingsamateurclub, zo schutter de die linie waarin aanvoerder Ben Wijnstekers vanwege een blessure ontbrak. Ook doelman Joop Hiele ging bij een vrije trap op de rand van de 'zestien' in de fout. Libero Martin Haar zag een gaatje in de verkeerd opgestelde muur en mik te vervolgens loepzuiver raak: 1-0. De achterstand inspireerde Feyenoord niet tot een krachtdadi ger optreden. Integendeel. Tot de pauze lieten Rob Mattaei en And ré Sitek kansrijke scoringsmogelijk- heden onbenut. De tweede helft was met besteed aan Regi Blinker. De 18-jarige Delf tenaar had zich te weinig ingespan nen naar de zin van oefenmeester Rinus Israel, die Reza Uitman zijn competitiedebuut bij Feyenoord gunde, de club waar hij als junior is opgegroeid. „Blinker is zeker een talent, maar de manier waarop hij in de eerste helft speelde kan alleen bij de junioren", oordeelde Israel over de gisteren inderdaad tegen vallende linkerspits. Reza Uitman (19) beschaamde het vertrouwen van zijn trainer niet. De invaller slalomde in de eer ste minuut al door de Haarlemse defensie, maar zag zijn inzet door Edward Metgod gestuit. Feye noord werkte na de rust weliswaar harder, maar voetbalde niet beter. Te vaak koos de Rotterdamse ploeg voor'voorspelbare oplossin gen, waarop de door Martin Haar geleide defensie van Haarlem een pasklaar antwoord had. Toen de 1- 0 score tot een kwartier voor tijd onaangeroerd bleef, begon Haar lem stilaan aan de derde overwin ning op rij te geloven. Dat werd de ploeg noodlottig. Edward Metgod bood de ploete rende tegenstander uiteindelijk de helpende hand. De Haarlemse sluitpost tastte mis op een voorzet 'van Uitman, waarna Hofman van dichtbij kon scoren. Metgod's blunder had fatale gevolgen. Haar lem raakte volledig in verwarring door de verhoogde druk van Feye noord, dat prompt de winnende treffer mocht begroeten. Mat chwinner was Ed Roos, die een voorzet van René Hofman van dichtbij verzilverde. Daarmee kreeg Feyenoord te veel van het goede. „Een gelijkspel had de verhouding beter weergege ven, maar je denkt toch zeker niet dat we dat punt aan Haarlem terug geven", grapte Rinus Israel nader hand. Collega Dick Advocaat zag daar de lol niet van in. ROB ONDERWATER LONDEN (ANP/Reuter) - De supporters van Manchester Uni ted zijn even tevreden gesteld. Brian McClair, de voor twee mil joen gulden uit Schotland ge haalde nieuwe ster, maakte za terdag op Old Trafford in het du el met Watford zijn eerste doel punt (2-0). De morrende aanhang van de beste bezochte Engelse Leagueclub is voorlopig de mond gesnoerd. Na twee doelpuntloze duels was de Schotse international al geplaatst in het rijtje miskopen, waarin eerder Garry Birtles, Pe ter Davenport en Terry Gibson een niet gewenst plaatsje von den. Na drie wedstrijdronden wordt de ranglijst aangevoerd door Queens Park Rangers en Nottingham Forest. Acht dagen na de seizoenouverture kan al leen Liverpool nog op een hon derd-percentsscore bogen. Aan gezien de fameuze Koptribune op Anfield Road gerenoveerd wordt, kan Liverpool momenteel uitsluitend uitwedstrijden af werken. Het treffen met Derby werd derhalve uitgesteld. Het verrassende Queens Park Ranger schoof Arsenal met 2-0 opzij. Johnny Byrne en Alan Mc Donald scoorden op het ver trouwde Londense kunstgras veld. Op gelijke hoogte met QPR staat Nottingham Forest, dat ti telhouder Everton een gelijkspel (0-0) toestond. Evenals Forest verspeelden Coventry en Chel- coo ir> eerste punten. Coventry McClair moest met 1-3 buigen voor Nor wich. Chelsea ging met 0-1 ten onder bij stadgenoot Tottenham Hotspur. Matchwinner in laatst genoemde duel was de Belgische international Nico Claesen, die pas in de tweede helft White Hart Lane betrad. Achter QPR en Nottingham Forest delen Chel sea, Tottenham en Coventry de derde plaats. In het treffen op Old Trafford, de interessantste ontmoeting van zaterdag, speelde Gordon Strachan een hoofdrol. De rossi ge Schot*stond aan de basis van Mc Clairs treffer. Strachans pass stelde Mc Clair in de gelegenheid in de twintigste minuut de voor sprong op 2-0 te brengen. In de negende minuut had de Mancu nians al door Paul Mc Grath de score geopend. Ane Haan kan spreken van een droomstart in de Bundesliga. Na vier speeldagen voert zijn club VFB Stuttgart de ranglijst aan in de hoog ste Westduitsé afdeling. Verantwoordelijk voor die fraaie positie was FC Homburg. De 'klein duimpje' in de Bundesliga slaagde er zater dag in de 'reus' Bayern München te verslaan (3-2). De eerste nederlaag van de landskampioen in 25 wedstrijden teken de zich al in de eerste helft af. De Bayern-spelers waren niet vooruit te branden en hadden de vermoeidheid van het midweekse Juan Gam- per-toernooi in Barcelona nog in de loodzware benen. De thuisclub speelde fris en onbezorgd en nam tot groot plezier van de 17.000 toeschouwers in de 30e minuut de leiding door Freiler (1-0). Een donderspeech van trainer Heynckes bracht meer vaart in het Beierse spel. Het resulteerde vier minuten na de rust in de gelijkma ker van Matthaeus (1-1). De vlotte gelijkmaker suste het hautaine Bayern weer in slaap. Invaller Schafer schudde de ploeg hardhandig wakker. Met twee doelpunten in elf minuten bracht hij Homburg op 3-1. Bayern deed nog wat terug door topscorer Wegrriann (3-2). maar het bleef te weinig. Had de rentree van Augenthaler bij Bayern een onbevredigend re sultaat, de terugkeer van de verloren zoon Littbarski bij FC Koln verliep luisterrijk. De kleine dribbelaar met de O-benen lokte 17.000 mensen naar het Keulse stadion en had een groot aandeel in de zege op Uerdingen (2-0). Hij maakte het tweede doelpunt, nadat de Deen Poulsen vlak na de rust FC Köln op 1-0 had gezet. Met VFB Stuttgart en FC Köln is Werder Bremen de derde club in de Bundesliga, die nog zonder nederlaag is. Zaterdag kwam Werder op eigen veld tegen VFL Bochiim niet verder dan 0-0. Hamburger SV liet in Ludwigshafen tegen Waldhof Mannheim een 0-2 voorsprong glippen (2-2). De aanhang van Schalke'04 liet de emo ties opnieuw de vrije teugel. Dit keer van vreugde. De club uit Gel- senkirchen doorbrak de nederlagenreeks door Kaiserslautem met 5-0 te verslaan. Het was de grootste overwinning op de vierde speeldag die 195.000 toeschouwers lokte. International Thon maakte twee doelpunten. Ondanks de eerste nederlaag op eigen veld behield Monaco de leiding in de Franse eerste divi sie. De koploper verloor zater dagavond met 1-3 van debutant Niort. Het was het tweede verlies in dit seizoen. De eerste viel in en tegen Montpellier, ook al een nieuwkomer. De tegenvaller had geen kon- sekwenties voor het leiderschap. De Monegasken bleven alleen op kop, omdat landskampioen Bor deaux thuis tegen Toulouse ook een punt inleverde (2-2). Paris SG kwam langszij Bordeaux door de winst bij Cannes (1-3). Blikvanger op de zevende speeldag was Mare Pastal van Brest. Hij nam in het duel tegen "Lens alle vien doelpunten voor zijn rekening (4-1) en schaarde zich bij Hateley (Monaco) en Massa (Nice) aan de kop van de topscorerslijst. Racing Club de Paris boekte zijn zesde gelijke spel, tegen Marseille (0-0). Georg Kessler heeft van Antwer pen weer een voetbalstad ge maakt. De voetbaldiplomaat slaagde er in FC Antwerp in kor te tijd opnieuw tot leven te bren gen. De opleving heeft de club na twee wedstrijden aan de leiding in de Belgische eerste divisie ge bracht. Gisteren won Antwerp met spectaculair voetbal met 5-2 bij Racing Jet. Naast FC Antwerp haalden ook FC Luik en Club Brugge het volle pond uit twee wedstrijden. Het trio wordt belaagd door vijf clubs met drie uit twee, waaron der Anderlecht en KV Mechelen. AA Gent, Standard Luik, Winter- slag en Beveren wachten nog op het eerste punt. FC Antwerp is in het gelukkige bezit van een goaltjesdief. De Belg Severeijns nam tegen Ra cing Jet drie van de vijf doelpun ten voor zijn rekening. Daarmee voerde hij zijn produktie op tot vijf treffers in twee wedstrijden, waarmee hij de topscorerslijst aanvoert. De andere twee doel punten kwamen op naam van de ex-PSV-ers, Frans de Rooy en. Jan Poortvliet. KV Mechelen en Standard Luik vochten in Mechelen voor 10.000 toeschouwers een bikkel hard duel uit, waarin arbiter Ponnet zeven gele kaarten trok, o.a. voor Hofkens, Den Boer en Rutjes. De thuisclub, zonder de geschorste Erwin Koeman, won met 2-1 door doelpunten van Clijsters in de 21e en Den Boer in de 77e minuut. Benfeld miste een strafschop voor Mechelen. Standard verkleinde kort voor tijd de acnterstand door toedoen van Bojovic, die een strafschop benutte. Bij Mechelen verdedig de Drouget het doel. Hij viel in voor Preud'homme, die tijdens de warming-up een blessure op liep. Lokeren hield in zijn eerste thuiswedstrijd onder leiding van Wim Jansen landskampioen An derlecht op 0-0. Er waren 12.000 toeschouwers, die een matige wedstrijd zagen. Van Tiggelen kreeg geel. In Brugge scoorde Club beide treffers tegen Beveren (2-0) na de hervatting. Jan Ceulemans kwam na de pauze niet meer te rug door een blessure. Het belet te de thuisclub niet door Degryse en Leo Vanderelst toe te slaan.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12