Ambitieus plan sportcomplex Leiderdorp Buurthuis wil bollenschuur niet in Pseudo-arts berooft bejaarde Vechtpartij bij disco Warmond Slapende man richt ravage aan Erica wil nieuwbouw met zwembad, sportschool, squashbanen en driving range Nieuwe opzet vakantie activiteiten wordt succes Fietsfestijn VOORSCHOTEN - Een 92-jari- ge Voorschotenaar is op bruta le wijze beroofd. De man, die bedlegerig is en bijna blind, lag in zijn kamer in de serviceflat aan de Richard Wagnerlaan. Rond vijf uur gistermiddag kwam er een man binnen die zich voor zijn plaatsvervan gend arts uitgaf. Hij stelde de hoogbejaarde allerlei vragen over zijn gezondheid en moet in de tussentijd de kamer heb ben doorzocht. De pseudo-arts verdween met slaappillen, een gevulde portemonnee en een agenda. Niemand l^eeft hem verder gezien. WARMOND - Jongeren uit Den Haag en Sassenheim zijn vannacht slaags geraakt op de Warmondse camping aan het Oosteinde. Bij de disco ont stonden rond half één gevech ten tussen groepjes jongeren, waarbij honkbalknuppels en kettingen werden gebruikt. Ook signaleerde de politie mes- De Warmondse politie kon de uit ongeveer vijftig man be staande groep "zo goed en zo kwaad als dat ging", uit elkaar drijven. Voor zover bekend vie len er geen gewonden. Althans, niemand heeft aangifte gedaan. Geen van de vechtersbazen werd gearresteerd. Wel werd een man meegenomen dié de politie de doorgang naar de dis co wilde beletten. Wat de aanleiding tot de vechtpartijen was, is de politie niet bekend. Drank, zo ver moedt zij. Wel zijn de onlusten voor de politie zelf aanleiding om bij de burgemeester aan te kaarten of de disco niet beter kan worden gesloten. Er spelen zich daar vaker vechtpartijen af. WASSENAAR - Een 25-jarige Voorschotenaar heeft in de nacht van zaterdag op zondag een ravage aangericht in de Wassenaarse Prinsenweg. De man reed in zijn auto en viel op de Prinsenweg in slaap. Hij ramde een geparkeerd staande auto, die op zijn beurt tegen een andere wagen botste en dat voertuig nam een tuinhek en een. muurtje 'mee'. Bij onderzoek van de politie bleek de Voorschotenaar alco hol te hebben genuttigd, maar niet in die hoeveelheden dat de volledige alcoholprocedure moest worden afgewerkt. Hij kwam met de schrik vrij, maar de materiële schade was aan zienlijk. Op Koudenhoorn zelf werd ge speurd naar goudstaven, er werden kampvuren aangelegd en een groots slotfeest gehouden. Giste ren werd de vakantieweek afgeslo ten met een toneelvoorstelling van St. Matthias in het Trefpunt. Vanwege het succes zullen de Jeugdraad én Kommunikatie War mond de activiteiten volgend jaar weer in een kindervakantieweek bundelen; LEIDERDORP - Op de plaats van het Leiderdorps zwem bad De Does kan binnen twee jaar een sportcomplex ver rijzen dat bestaat uit een zwembad met alles erop en eraan, een sportschool voor fitness en aerobic, een bar met ont moetingsruimten, squashbanen, een saunacomplex, dri ving range, langlaufbaan, sportwinkel en ruimten voor een schoonheidssalon, fysiotherapie en een arts. Tenminste, deze ambitieuze plan- nen koestert de heer Swaak van Erica Beheer B.V. Waar de ge meente Leiderdorp nog praat over vier alternatieven om het zwembad De Does te verbeteren, heeft Erica zich in de strijd geworpen met een ontwerp voor een omvangrijk com mercieel sportcomplex dat maar liefst elf miljoen gulden moet kos- Politie lost reeks inbraken in kantines op WASSENAAR - Met de aanhou ding van een 29-jarige Hagenaar heeft de Wassenaarse politie heel wat inbraken in plaatselijke sport kantines kunnen oplossen. De politie kwam hem op het spoor door een melding van een in braak in een kantine aan de Van Brienenlaan. Daar bleken in de nacht van vrijdag op zaterdag zo'n deftig kratten bier en frisdrank te zijn ontvreemd plus een aantal voetballen en een hoeveelheid snoepgoed. Bij onderzoek bleek dat een ma rechaussee, die op wacht stond bij de nabijgelegen Prinses Julianaka- zerne, een man had gezien die èen paar keer voorbij was gefietst met drie kratten achtefop. De politie ging vervolgens speuren in de buurt en trof dé buit aan bij een huis aan de Waalsdorper weg. Men bleef posten en met succes; rond elf uur verscheen daar een bestel bus waarin twee mannen die de boel wilden komen inladen. De één, een 49-jarige Hagenaar, bleek te goeder trouw. De ander bekende de inbraak echter al snel. Ook gaf hij toe dit jaar in meerdere Wasse naarse sportkantines zijn slag te hebben geslagen. In totaal nam hij 97 kratten bier en frisdrank weg, een hoeveelheid keukenappara- tuur en 3000 gulden. De man is ver hoord én zal zich te zijner tijd bij de rechter moeten verantwoorden. ten. Beheerder van dat complex zou de heer Van Houdt worden, die zijn bestaande sportfaciliteiten in het dorp dan 'meeneemt' naar het nieuwe sportcentrum. De exploitatie vaii zo'n centrum zou in handen komen van een zelf standige vennootschap: 'Recreatie park De Does B.V.'. Van de ge meente wordt volgens de plannen verwacht dat de grónd tussen de Hoogmadeseweg eni dé Ericalaan bouwrijo wordt opgeleverd. Bo vendien houdt Erica rekening met een jaarlijks tekort ifr de exploita-' tie van 375.000 gulden, een bedrag waarvoor de gemeente zich garant zou moeten stellen. Ten slotte voorziet het plan niet in de bouw van een sporthal, een accommoda tie die Leiderdorp wel wil hebben en dus nog in eigen' beheer zou moeten bouwen. Renovatie Volgens de heer Swaak, direc teur van Erica, is Leiderdorp met het uitgebreide sportcomplex fi nancieel toch beter af dan wanneer de gemeente besluit tot een van de drie alternatieven die ook nog op tafel liggen. Kort gezegd komen die neer op renovatie van liet be staande zwembad en bouw van een sporthal; compacte nieuwbouw van het zwembad en een sporthal, mogelijk met commerciële functie; en een recreatie plus sporthal, ook mogelijk met commerciële func ties. Swaak: "De kracht van onze plannen zit hem juist in de wissel werking die de verschillende mo gelijkheden van een uitgebreid Sportcomplex op elkaar hebben. De laatste vijf jaar hebben veel ge meenten gemerkt dat het steeds moeilijker wordt de exploitatie van alleen een zwembad sluitend te krijgen. Alleen al in deze regio kampen diverse zwémbaden met tekorten van vier tot zeven ton per jaar. Ondanks alletpeters en bellen (glijbanen, golfslag en dergelijken) is het bezoek aan het zwembad niet toegenomen. De investeringen ver dienden zichzelf eenvoudig niet te rug". In Warmond WARMOND - De geheel nieuwe opzet van de Warmondse kinder vakantie-activiteiten is aangesla gen. Voor het eerst organiseerden de Jeugdraad en Kommunikatie Warmond een hele week in plaats van de activiteiten over de hele zo mervakantie te spreiden'. De week werd gisteren afgesloten en daarbij konden de organisatoren niet an ders dan concluderen dat over een "doorslaand succes" kan worden gesproken. Zo maakten 70 kinde ren gebruik van de uitgaansdag. Nog eens het dubbele aantal, 140 kinderen, meldden zich aan voor de bouw van een wigwamdorp op recreatie-eiland Koudenhoorn. Toen het dorp er eenmaal stond, halverwege vorige week, was de toeloop zo mogelijk nog groter. De indianen bepaalden vorige week het straatbeeld in Warmond. Ze slopen het dorp rond' ttoor een speurtocht, maakten een zonne dans rond de muziektent en liepen al zingend rond. Overigens geneer den ze zich niet om in één keer een stapel van 600 pannekoeken weg te werken.. den de beloofde" oplossing te duur en hebben hun oog laten vallen op een verlaten bollen schuur aan het begin van de Veurseweg. Bij het buurthuis is deze mededeling ingeslagen als een bom. "Wanneer dat gemeente dat plan doorzet "stappen als één man op en bellen we alle kranten van Neder land", zegt vice-voorzitter me vrouw R. van der Peet. Haar be stuur vindt dat de 150 vierkante meter grote schuur te afgelegen ligt en gelooft niet dat de gemeente geld opzij legt voor een broodnodi ge verbouwing. Het gebouw, aan de rechterkant Van het Eggink- complex, zou daardoor vochtig en donker blijven en bezoekers wegja gen. "Wethouder Marselis is hierop een zondag langsgeweest met een tekening", zegt de vice-voorzitter. "jNpurpriit hoor. Er zouden een of twee ramen bijkomen en wat klei ne dingetjes veranderen. Maar het blééf een schuur. Het enige goede aan het plan was dat we een ingang aan de Papelaan-kant zouden krij gen". Volgens de gemeentesecreta ris H. Overbosch gaan de verbou wingen ip de langwerpige schuur vol luchtroosters, mogelijk 300.000 gulden kosten. De vice-voorzitter gelooft daar niets meer van na ze ven magere jaren vol vette belof- ten. Na twee jaar is ons al een nieuw buurthuis beloofd, kijkt ze bitter terug. En in 1984, nadat het toen malige buurthuis voor de eerste keer afbrandde, noemde wethou der Marselis twee plekken waar een nieuw buurthuis kon komen. Het buurthuis liet de Rotterdamse stichting Ruimte voor enkele dui zenden guldens een plan opstellen en B en W schaarden zich vorig jaar achter een uitgeklede opzet. Op het grasveld tegenover de Moeder Godskerk wilden zij een 400 vierkante meter groot gebouw neerzetten voor buurthuis BB, kin derspeelzaal De Boschfluiters en jeu de boulesvereniging De Six Prêt. De bouwkosten 'zouden 600:000 gulden bedragen, grond werkzaamheden kwamen volgens de toenmalige berekeningen op 250.000 gulden. Volgens de ge meentesecretaris "heeft de bouw van een buurthuis echter ook flink wat consequenties voor het gebied er omheen". Terwijl Eggink zijn grond verkocht heeft aan de plaat selijke aannemer Niersman, kan de gemeente nog alle kanten uit met haar vlakken in Boschgeest. Volgens mevrouw Van der Peet wil ze de grond duur verkopen en mag het buurthuis, dat wekelijks zo'n 300 mensen trekt, niet teveel geld kosten. Niet voor niets is het buurthuis van de ene oude school naar de andere gegaan en krijgt het de laatste jaren 5.000 gulden om de gas- en elektrarekeningen te beta len voor de voormalige Bisschop Bekkerskleuterschool. Het gaat nét, maar een nieuwe ramp met vochtig geworden bedradingen en lekkende kachels dreigt. Nieuwbouw hing jarenlang als een gróté kostenpost boven de ZOETERWOUDE - Marga Olst- hoorn en Wilfried Bakker zijn, res pectievelijk als junior en senior, winnaar geworden van het water- fietsfestijn dat gisteren bij de Zoe- terwoudse Noord Aa werd gehou den. Het festijn, georganiseerd door buurthuis de Weipoort, trok veel publiek. Dat zag hoe 46 deel nemers, ieder twee maal een par cours van 75 meter moesten afleg'- gen, inclusief slalom. Het ringste ken werd vanwege de harde wind afgelast. De uitslag: junioren: 1. Marga Olsthoom, 2. William Olst- hoorn, 3. Susanna de Jong. Senio ren: 1. Wilfried Bakker, 2. Hans Ammerlaan, 3. Wim Oostdam Bzn. Zo moet het Leiderdorps sportcomplex er volgens Erica gagn uitz' sportschool, saunacomplex en driving range. Het complex zou onder Volgens Swaak ligt de oorzaak hiervan voor de hand. "De afgelo pen jarèn is de behoefte aan recrea tie steeds groter geworden. En de mogelijkheden daartoe groeiden navenant. Vroeger gingen de men sen naar het zwembad, tegenwoor dig kunnen ze ook gaan surfen, zei len of tennissen. Die sporten zijn nu niet meer voorbehouden aan al leen de rijken. Gevolg daarvan is wel dat de recreatie die een zwem bad biedt veel te eenzijdig is ge worden". Zweet Dit euvel denkt Swaak op te van gen door in Leiderdorp verschil-;: lende sporten onder een dak te' brengen. Iemand die zich in, het zweet heeft gewerkt tijdens bij voorbeeld het squashen, zal daarna niets liever doen dan nog even een duik te nemen in het zwembad, zo redeneert hij. "We hebben bere kend dat het exploitatie-tekort daarmee blijft beperkt tot 375.000 gulden. Als je kijkt in gemeenten als Voorschoten, Katwijk en Rijns- burg zie je dat de tekorten daar veel groter zijn. En waarom zou Leiderdorp het beter doen dan zij wanneer er alleen een zwembad wordt gebouwd?" Swaak beseft dat er ook haken en ogen aan zijn plan zitten. Zo moet er rekening worden gehou den met factoren als concurrentie en personeel. Wat de concurrentie betreft, dat probleem denkt Erica te hebben opgelost. In Leiderdorp bestaat geen echt squashcentrum, noch skibaan, noch driving range (een golfbaan waar de eerste begin selen van die sport onder de knie kunnen worden gekregén). Wel zijn' er overlappingen met sport school Van Houdt, maar die wor den ondervangen door Van Houdt bij het complex te betrekken. Een precair probleem noemt Eri ca Béheér de tewerkstelling van het aanwczigé. personeel. "Bij pri vatisering is dit het moeilijkste on derwerp". Er wordt gedacht in de richting van het in dienst nemen van het huidige personeel door de nieuwe vennootschap. Meer zeker heid daarover kan echter pas wor den verkregen na overleg met de gemeente, als die tenminste voor het plan van Erica kiest. Hygiëne Dat die keuze snel zal worden ge maakt, is inmiddels wel duidelijk. Aangezien zwembad De Does op het moment totaal niet voldoet aan de wettelijke eisen, is de gemeente als beheerder van het bad in over treding. Met name de hygiëne en, veiligheid laten nogal wat te wen- zwembad, (eigen tekening) sen over. Wanneer de gemeente ontheffing wil krijgen van de plicht dure voorzieningen te tref fen, zal er in september een goed plan moeten zijn dat de provincie Zuid-Holland de zekerheid geeft dat de huidige situatie zeer tijdelijk De heer Van Dorp van de afde ling sportzaken in Leiderdorp be vestigt dat de "gemeente staat te trappelen snel iets aan te vangen met zwembad De Does. Dinsdag spreekt het college over de vier va rianten waarna er op 1 september een presentatie komt in het ge meentehuis. Het is de bedoeling dat de gemeenteraad eind septem- ber een keuze maakt". Verbitterd bestuur Boschgeest9 dreigt met opstappen VOORSCHOTEN - Het Voor- schotense buurthuis Bosch- geest/Bloemenwijk lijkt zijn multi-functionele gebouw te kunnen vergeten. B en W vin- FEEST IN VIJFTIGJARIGE STRAAT OEGSTGEEST - De OegstgeestürToorenveltstraat bestaat dit jaar precies een halve eeuw en dat gegeven was afgelopen zaterdag aanleiding hoor de bewoners om een straatfeest te organiseren. De versierde Toorenvelt- straat was het decor voor een playbackshow van kinderendiscowedstrijd, spelletjes, een barbecue en een optreden van straatmuzikanten. Aan het feest namen ruim zeventig bewoners deel. Overigens weten de bewo ners wel wat feestvieren is, want ze houden normaliter elk jaar een straatborrel. hoofden van het gemeentebestuur, maar dat is voorgoed historie. Wan neer de gemeenteraad voor 1 no- I vernber een beslissing neemt over een nieuw onderdak, krijgt Voor schoten 130.000 gulden van de ver zekeringsmaatschappij voor het in '84 afgebrande onderkomen. Vol gens de gemeente-secretaris redt de gemeente het niet met dat geld, zeker wanneer zij de omgeving van de bollenschuur aantrekkelijk wil I maken en een terreintje aanlegt voor de jeu de boulesvereniging. Mevrouw Van der Peet weet dat zo net nog niet. Wanneer de gemeente écht wat geld over had gehad voor buurthuizen, hadden zij allang een goed onderkomen gehad, denkt zij: "Kijk maar naar andere gemeenten in de buurt: overal staan prachtig mooie buurthuizen" Voorschoten heeft de opkomst van, de buurtgerichte voorzienin gen duidelijk wat voorzichtiger be naderd. Ook de huisvestig van de twee andere buurthuizen, die wat minder grootschalig opereren, is nooit royaal geweest. Buurthuis Noord-Hofland zit al jaren in een oude keet aan de rand van de wijk en buurthuis Vlietwijk heeft flink wat afgezworven. In een soort raadsvoorstel stellen B en W voor om een deel van deze oude school voor 10.000 gulden ge- i schikt te maken voor het buurt huis. Voor nog eens 25.000 gulden kan een vrijkomend schoolgebouw tegenover winkelcentrum Hofland geschikt worden gemaakt voor het buurthuis, de stichting Kinder speelzaal en de Big Band. Hangen de laatste twee oplossin gen al langer in de lucht, de bollen schuur-optie was tot voor kort ui terst geheim. "We mochten er van Marselis niets over zeggen", ver klaart mevrouw Van der Peet. "Nou, we dürfden er niet eens over te praten. Hoe vertel je het de men sen dat we naar een rottige bollen schuur moeten? Die dromen nog steeds van een prachtig nieuw buurthuis". Hazcrswoude samenkomst met optreden Eltheto, tent-evangelisatie- week, Sweelincklaan, spre ker: P.v.d.Lugt, aanvang 20.00 uur. Hillegom vergadering commissie beroep- en bezwaarschriften, Gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Katwijk haringloop door het cen trum, start jeugd 19.00 uur; 119.30 uur. uitvoering muziekver. UNIin muziektent tegenover de Oude Kerk, Boulevard, aanvang 19.00 uur. Noord wijk rondleiding door boten huis KNZHRM, Bosweg 2-4. van 19.00 tot 21.00 uur. DINSDAG 18 AUGUSTUS Hazerswoude samenkomst met optreden van Wim Bevelander, spre ker: A. Meulenberg, tent- èvangelisatieweek, Swee- linQklaari, aanvang 20.00 uur. Hillegom vergadering commissie so ciale zaken, Gemeentehuis, aanvang &0.00 uur. Katwijk badmintontoernooi bij pa viljoen Willy Zuid, aanvang 14.00 uur. klaverjassen en jokeren bij Ontspanningsver. Katwijk, Tripodia, 20.15 uur. open huis bij KNZHRM in de loods aan de Rijnmomd, vertoning visserijfilms in de Visafslag aan het Prins Hendrikkanaal, aanvang 19.30 uur. Leiden oecumenisch avondgebed in de Oud-katholieke kerk aan de Zoeterwoudse singel, Noordwijk wandeling door de duinen en staatsbossen o.l.v. een gids, vertrek 10.00 i 1 groots vuurwerk georgani- uur, voor de Kon. Wilhelmin- aboulevard. strandloop over 4 en 8 km, aanvang 19.30 uur, strand voor politiepost. toeristische zomermarkt in de Hoofdstraat, 11.00 tot 22.00 uur. WOENSDAG 19 AUGUS TUS Alphen Hillegom vergadering ruimtelijke ordening, aan vang 19.30 uur in het Ge meentehuis/ Katwijk woensdagavondzang m.m.v. het kamerkoor Voca- lis, Witte Kerk, Boulevard, aanvang 20.00 uur visserijdagen: expositie marine in tent aan de Boule vard, 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.30 uur. maffe opdrachten-wed strijd bij paviljoen Harteveld, aanvang 14.00 uur. duinwandeling o.l.v. Staatsbosbeheer, start Soefi- tempel, 10.00 uur. denksport in Tripodia, aanvang 19.30 uur. Leiden spreekuur verkeersveilig heid van 10.00 tot 12.00 uur, Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. orgel-lunchpauze-concert door Diane Middelkoop, Hooglandse kerk, aanvang Noordwijk optreden clownsduo Ponko en Donko, strand bij het Oranjebad, aanvang 14.30 woensdagavondzang m.m.v. het gemengd koor Hosannah in Excelsis, Her vormde kerk, Hoofdstraat, aanvang 20.00 uur. wandeling door de Staats bossen o.l.v. een gids, start 10.00 uur bij Manege Meeu wenoord, Northgodreef.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9